Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Лачен пише
Лачен пише
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Лачен пише
Лачен пише
Рух НОН-СТОП Україна 🇺🇦🕵️‍♂️📸📝 avatar
Рух НОН-СТОП Україна 🇺🇦🕵️‍♂️📸📝
Жаңылыктар жана СМЖ
Рух НОН-СТОП Україна 🇺🇦🕵️‍♂️📸📝 avatar
Рух НОН-СТОП Україна 🇺🇦🕵️‍♂️📸📝
Жаңылыктар жана СМЖ
Енергоімперія Ахметова: як монополіст ДТЕК заробляє на бюджеті в умовах енергетичної кризи

Енергетичний гігант #ДТЕК, підконтрольний Рінату Ахметову, та його бренд Yasno систематично виводять бюджетні кошти через маніпуляції з договорами, монопольне становище та корупційні зв’язки. Сотні мільйонів гривень щороку осідають у кишенях тих, хто використовує державу як джерело збагачення.

Як працюють Yasno та ДТЕК Ріната Ахметова?

Група ДТЕК - це не просто енергетичний холдинг, а справжній гігант, який контролює значну частину українського енергоринку. До її складу входять десятки компаній, зокрема:
▫️DTEK Energy B.V.: видобуток вугілля, генерація електроенергії, гірниче машинобудування.
▫️DTEK Grids B.V.: розподіл електроенергії та експлуатація мереж.
▫️DTEK Renewables B.V.: сонячна та вітрова енергетика.
▫️DTEK Oil & Gas B.V.: видобуток газу.

Yasno ж, створений у 2019 році, об’єднує компанії, що постачають електроенергію та газ у Київській, Дніпропетровській і Донецькій областях, а також займаються енергоефективними рішеннями та зарядними станціями для електрокарів. Однак за гучними гаслами про «інновації» ховається схема, яка завдає державі багатомільйонних збитків.

Крок 1: Монополія та перемога в тендерах. ТОВ «Дніпровські енергетичні послуги» (одна із юридичних осіб, що працює під брендом Yasno) є монополістом на ринку постачання електроенергії в Дніпропетровській області.

Відсутність конкуренції дозволяє компанії диктувати умови та вигравати тендери бюджетних організацій. Завдяки політичному лобіюванню та підтримці з боку Міністерства енергетики України, НКРЕКП, Державної аудиторської служби та АМКУ, Yasno регулярно стає переможцем закупівель.

Крок 2: Договори за заниженими цінами. Після перемоги в тендері Yasno укладає договори на постачання електроенергії за фіксованою ціною, яка відповідає бюджетним очікуванням.

Крок 3: Додаткові угоди та різке підвищення цін. Через короткий час укладаються додаткові угоди, які значно підвищують ціну електроенергії – іноді до 4,78 грн або навіть 8 грн за 1 кВт/год.

Фактично, схема, яку застосовують ДТЕК і Yasno, нагадує скандальну формулу «Роттердам+», що дозволяла групі Ахметова отримувати надприбутки через завищення цін на вугілля.

#енергетика #Ахметов #Міненергетики

TG|FB|YT|TT|INST|WB
МВФ каже "піднімайте податки", але хто справді має платити?

Повернення української делегації з переговорів із Міжнародним валютним фондом принесло передбачувані рекомендації: підвищення податків (зокрема ПДВ), боротьба з тіньовою економікою.

Але є проблема: влада не може (чи не хоче?) зупинити мільярдні схеми, через які бюджет втрачає кошти.

Як це працює на практиці? Приклади:

▫️Електроніка через ФОП:
Тут варто згадати, мережі #Ябко, #Avic та #iPeople, які попри численні обшуки та викриття, продовжують відкривати нові магазини, продаючи контрабанду в тіні від бюджету. Так, Ябко має щонайменше 300 пов’язаних ФОПів на спрощеній системі оподаткування за нашими даними.

📌Дивіться наше відео про тих, хто торгує технікою в обхід держави.

▫️Контрабанда:
Слід додати, що всі вищезгадані мережі завозять техніку нелегально.

Окремо варто згадати, викритих на зв'язках із тіньовим ринком тютюну, Козловського і Кауфмана. Сигаретний бізнес Козловського продовжує працювати попри скандали, а Кауфман - власник "Тедіс Україна", яку асоціюють з російським тютюновим монополістом, придбав Волинську тютюнову фабрику. За нашими матеріалами відкрито провадження, але слідство виглядає як формальність.

▫️Схеми з зерном:
32 вагони "зниклого" зерна на львівських бусиках, на яких зникло 75 тис. $ податків - і ніхто не відповідає. Чому? Бо вигідно "закривати очі", а потім підвищувати податки для легального бізнесу.

Висновок: МВФ хоче дисципліни, але поки влада буде кришувати мільярдні схеми, звичайні платники податків залишаться "донорами" бюджету.

👉 Чи не настав час справжньої боротьби з тінню — а не просто нових податків?

Матеріали по темі:
▫️Механізм виведення коштів Слугами народу та "Монаківцями"
▫️Тютюновий барон Козловський краде гроші українців: як податкова корупція доїть бюджет України
▫️
Як нелегальні кіоски та ОЗУ "Монаківці" грабують бюджет України

#податки

TG|FB|YT|TT|INST|WB
⚠️ДОСУДОВІ РОЗСЛІДУВАННЯ РОЗПОЧАТІ.

✔️За тиждень з 01.05.2025 по 07.05.2025 ми отримали 20 витягів з ЄРДР про початок досудового розслідування.

▪️ В ході розслідування було викрито організоване злочинне угруповання, що роками здійснює незаконне розповсюдження наркотичних речовин через сервіси Darknet, зокрема платформу «Hydra», та відмиває мільйони через криптовалютні махінації.

Механізм схеми вражає своєю цинічною продуманістю: наркотики реалізуються через анонімні онлайн-замовлення, доставка здійснюється через «закладки», а виручені кошти миттєво переводяться у криптовалюту, минаючи будь-який державний контроль. Далі ці кошти легалізуються — через придбання нерухомості, автівок, бізнесів. У підсумку, злочинний дохід маскується під «білі» гроші.

Шевченківською окружною прокуратурою міста Києва було внесено відомості до ЄРДР за No 42025102100000070 від 01.05.2025 за ч. 1 ст. 364 КК України.

▪️ В ході розслідування було встановлено факти функціонування організованої злочинної групи, очолюваної головою Пісочинської селищної ради Олегом Чернобаєм, його першим заступником Владиславом Чернопіщуком та директором ТОВ «ЮВМ-Буд» Максимом Шульгіним. Через фіктивні тендери на реконструкцію інфраструктури та за мовчазної згоди підконтрольних правоохоронців, кошти систематично “осідали” в кишенях учасників оборудки.

Лише Пісочинська селищна рада уклала контрактів із ТОВ «ЮВМ-Буд» на понад 213 мільйонів гривень. Компанія має лише 10 тисяч гривень статутного капіталу, але безперешкодно отримувала підряди по всій області — від медичних установ до судової адміністрації.

Харківською обласною прокуратурою було внесено відомості до ЄРДР за 42025220000000111 від 02.05.2025 за ч. 4 ст. 191 КК України.

▪️ В ході розслідування було встановлено, що депутатка Київської обласної ради Олена Шуст організувала злочинну схему, спрямовану на розкрадання бюджетних коштів та незаконне використання земель Білоцерківського національного аграрного університету.

У змові з керівниками групи компаній «Технополь» посадовиця використовувала фіктивні тендери для виведення мільйонів гривень, зокрема й коштів міжнародної технічної допомоги. Учасники схеми діяли через афілійовані підприємства, зокрема ТОВ «Олмас», ПП «ВК Технополь», ТОВ «Технополь агро» та інші компанії, зареєстровані на Кіровоградщині.

СУ ГУНП в Харківській області було внесено відомості до ЄРДР за Nº 72024111100000003 від 06.05.2025 за ч. 5 ст. 191 КК України.

Продовжуємо працювати далі

Повідомляйте нам про вчинення правопорушення у чат бот або на електронну пошту info.nonstopukraine@gmail.com

#єрдр #звіт

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Корупційні схеми в оборонному секторі: як бізнес структури Мітрохіна ставлять під загрозу безпеку армії

В черговий раз викрито масштабну корупційну схему в Міністерстві оборони України, до якої причетні високопосадовці, зокрема міністр оборони Рустем #Умєров, директор Департаменту політики закупівель Геннадій Канєвський та керівництво ДП "#ДОТ" Андрій Созанський.

Ключовим елементом цієї схеми стали тендери на постачання військової форми та іншого спорядження для армії. Підконтрольні компанії, такі як ТОВ "МІК", ТОВ "ЮГСТАЛЬ" і ТОВ "ЮКАТОРГ", вигравали тендери за завищеними цінами на поставки неякісної продукції.

Щодо аналізу тендерної пропозиції👇

На підставі аналізу даних системи публічних закупівель "Prozorro" було встановлено численні порушення принципів конкуренції під час проведення закупівель. Зокрема, тендери були організовані так, що реальна конкуренція серед учасників була фіктивною. Вимоги до учасників тендерів були прописані таким чином, щоб на перемогу могли претендувати тільки ТОВ "МІК" і ТОВ "ЮГСТАЛЬ", які контролюються Олегом Мітрохіним.

За перші два місяці 2025 року ТОВ "МІК" стало переможцем у семи закупівлях на загальну суму 407,6 млн грн. Зокрема, серед запитуваних товарів була закупівля чохлів для бойових балістичних шоломів, де, незважаючи на низькі цінові пропозиції інших учасників, перемогу здобула компанія Мітрохіна, хоча вона не є виробником цих чохлів.

Фінансові показники ТОВ "МІК" також насторожують: з чистого прибутку в 393 тис. грн у 2023 році компанія отримала прибуток 24,891 млн грн у 2024 році, що свідчить про значне зростання доходів від тендерних закупівель.

Зокрема, ТОВ "НАШ ІМПОРТ" (ще одна компанія, підконтрольна Мітрохіну) поставила невідповідні тактичні рукавички китайського виробництва замість заявлених американських, отримавши додатковий прибуток на суму близько 1 млн грн лише з однієї угоди.

Нами вже неодноразово скеровано матеріали до контролюючих органів.

ТУ БЕБ у Київській області було відкрито кримінальне провадження № 72024111100000037 від 05.09.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, слідкуємо за перебігом досудового розслідування.

Матеріали по темі:
▫️Мільярдна схема Міноборони: Мітрохін контролює закупівлі форми для ЗСУ через мережу фірм і виводить кошти за кордоном
▫️414 мільйонів на чохли: Міноборони знову закуповує у Мітрохіна — тепер без конкурентів

#відповідь #скарга #Міноборони

TG|FB|YT|TT|INST|WB
60% ринку у McDonald’s: що не так з ресторанною індустрією України

За підсумками 2024 року McDonald’s став абсолютним лідером ресторанно-готельного бізнесу в Україні - 60% доходів топ-10 гравців ринку припало саме на американську мережу. Дані наводить Opendatabot.

Сукупний дохід Індексу зріс на 10% і склав 28,22 млрд грн. Водночас прибутковими стали лише 6 з 10 компаній у переліку.

🔝McDonald’s показує зростання в законній площині:
▫️Дохід: 16,84 млрд грн (+30%)
▫️Прибуток: 1,59 млрд грн (+25%)
Це найбільший прибуток серед усіх учасників рейтингу.

І саме на такому фоні ще раз варто згадати, чому Україна має рухатися в бік прозорих угод із західними партнерами. McDonald’s - один із небагатьох гравців, який грає за правилами, декларує все офіційно й платить податки.

А от інша частина ринку - зовсім інша історія. У нас більшість гравців працює в тіні. Варто лише згадати курорт Emily Resort Козловського на Львіщині, столичну мережу ресторанів Tarantino Family Федотенкова (з бізнесом у Москві попри звинувачення у фінансуванні війни), заклади київської мережі Enjoy Group росіянина Орлова.

📌 Більш детально про окупантський бізнес розповідаємо в нашому відео.

Попри відкриті за нашими матеріалами кримінальні провадження та судові ухвали, розслідування саботуються. Заклади працюють. Гроші - течуть.

Все зав’язано на сірій схемі через ФОПи: кухня, бар, обслуговування - окремо, часто без реєстраторів розрахункових операцій. Коли мережа - щомісячний "кешбек" вже не тільки податковій, а й БЕБ, інколи навіть СБУ.

Ось де справжній резерв для наповнення бюджету. Але замість цього простих людей змушують затягувати паски - під приводом «дефіциту».

Матеріали по темі:
▫️Як київські ресторани Федотенкова фінансують удари по Києву та вбивство українців
▫️Emily Resort : що приховується за розкішним курортом на Львівщині?
▫️Встановлено зв'язок між Enjoy Group та російським бізнесом, доступний у нашому ролику

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Важливе рішення Верховного Суду щодо військової служби та релігійних переконань під час воєнного стану

Рішення Касаційного кримінального суду у складі ВС у справі № 573/406/24 ставить важливий акцент на обов’язку кожного громадянина захищати країну, незалежно від віросповідання.

📌Обставини справи
Обвинувачений, який є членом релігійної організації "Свідки Єгови", не з’явився до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) після отримання повістки.

Захисник аргументував відмову від явки глибокими релігійними переконаннями підзахисного, які не дозволяють йому проходити військову службу, отже це виключає кримінальну відповідальність.

📌Мотивація Верховного Суду
Суд наголосив, що в мирний час Україна забезпечує право громадян на альтернативну (невійськову) службу, і вони можуть безперешкодно скористатися цією можливістю.

Однак, у воєнний час, коли Україна зазнала збройної агресії та веде оборонну війну, обов’язок захисту Вітчизни покладається на всіх громадян, незалежно від їхніх релігійних переконань.

Верховний Суд підкреслив, що в умовах загрози існуванню держави кожен громадянин повинен усвідомлювати необхідність балансу між потребами держави та особистими інтересами.

ВС вважає, що існування такої особливої суспільної потреби в Україні є очевидним з огляду на масштабну оборонну війну проти агресора, який значно переважає за ресурсами.

Перебування держави у правовому режимі воєнного стану є вагомою причиною для необхідності виконання військового обов’язку всіма громадянами, включаючи Свідків Єгови.

📌Рішення Верховного Суду
Суд залишив без змін рішення судів попередніх інстанцій, визнавши військовозобов’язаного винним за ст. 336 КК України та залишивши в силі призначене йому покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки.

#судовапрактика #мобілізація

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Завод, який постачав ЗСУ браковані міни, отримав від Умєрова нове замовлення на 59 мільярдів грн

Павлоградський хімічний завод, який нещодавно опинився в центрі скандалу через постачання бракованих мін для Збройних Сил України, отримав нове багатомільярдне замовлення від #АОЗ.

У період з січня по квітень 2025 року скандально відомий завод отримав державне замовлення на виробництво боєприпасів на 59 мільярдів гривень.

Нагадаємо, раніше Павлоградський хімічний завод поставив на фронт 120 тисяч мінометних пострілів, які в результаті виявилися непридатними до використання. Слідство встановило, що для здешевлення виробництва використовувалися неякісні матеріали, що призвело до неспрацювання боєприпасів.

В рамках гарантійних зобов’язань міни було замінено, а от щодо самого директора заводу Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави до 27 червня 2025 року.

Але сенсу? Якщо питання очевидно ще з самого початку було узгоджене із верхівкою Міністерства?

«Двічі на одній й ті самі граблі не наступають» - точно не про цей випадок.


Матеріали по темі:
▫️Велика корупція в оборонці України: Слуги народу хочуть "прощати" постачальників, що зривали поставки зброї на фронт
▫️Скандал з закупівлею мін: Україна платить мільйони за старі боєприпаси
▫️Міністр оборони Рустем Умєров знищив антикорупційну реформу в «оборонці»


#Міноборони

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Як Слуга народу Нагорняк збагатився на мільйони за часи депутатства. Недостовірні декларації та приховані активи: схеми уникнення декларування майна через близьких осіб

Народний депутат України від партії «#СлугаНароду», голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Сергій #Нагорняк вкотре став об'єктом уваги через підозри у приховуванні активів та недекларуванні майна.

Виявилося, що політик активно користується майном, яке записане на його колишню дружину, співмешканку та родичів, ухиляючись від декларування через близьких осіб.

🏠 Незадекларовані будинки та автівки
Нагорняк не вказав у своїй декларації за 2024 рік жодного об’єкта нерухомості, хоча насправді він користується будинком у селі Гатне Київської області площею 143,8 кв. м та земельною ділянкою на 496 кв. м, які належать його колишній дружині Олені Волинець.

Також депутат не декларує автомобіль Lexus ES 350, що належить його родичу, але фактично використовується Нагорняком та його родиною.

Нагорняк не має власного транспорту, проте його сім'я користується автомобілем Lexus за $1,9 млн.

Крім того, закордонне майно, яке формально йому не належить, також стає предметом сумнівів: його співмешканка Аліяна Канапіна володіє квартирою в Казахстані площею 41,3 кв. м, вартість якої не вказана в деклараціях.

💰 Підозрілі доходи та фінансові зобов'язання
Нагорняк отримав доходи від Верховної Ради на суму 736,9 тис. грн, але найбільший дохід задекларувала його співмешканка Канапіна - 6,38 млн грн.

Ці доходи викликають сумніви, адже діяльність Канапіної в Україні виглядає незрозумілою, а її заробітки не відповідають активам, які вона декларує.

Водночас, родина Нагорняка має значні фінансові зобов’язання - борги на суму понад $50 тис.

Нагорняк уже був підозрюваним у вчиненні кримінального правопорушення, пов’язаного з недекларуванням інформації у 2020 році, але справа була закрита через завершення строків давності. Проте, нові факти, які стали відомі, свідчать про систематичне ухилення від декларування майна і доходів, що вимагає подальшого розслідування.

Ці обставини викликають питання до фінансової прозорості діяльності Нагорняка та ставлять під сумнів його доброчесність як народного депутата.

#скарга #юридичнаклініка #декларація

TG|FB|YT|TT|INST|WB
📢 Безоплатна приватизація землі: ваш шанс отримати ділянку безкоштовно

Можливість стати власником землі державної чи комунальної власності безкоштовно – це справжній шанс та гарантоване для кожного українця право.

Загальна та спрощена процедура: в чому різниця?
Згідно з чинним земельним законодавством, існують дві основні моделі безоплатної приватизації.

▪️Загальна процедура
Це повний цикл дій для тих, хто претендує на вільну земельну ділянку. Він включає вибір місця розташування, розробку та затвердження проекту землеустрою, присвоєння кадастрового номера та, нарешті, державну реєстрацію права власності.

▪️Спрощена процедура
Застосовується у випадках, коли земельна ділянка вже сформована. Заявнику залишається лише звернутися до відповідного органу влади із заявою про передачу ділянки у приватну власність та зареєструвати своє право.

Законодавча база: на що спиратися?
Основний документ, що регулює безоплатну приватизацію, – це Земельний кодекс України.
Згідно зі статтею 116 ЗКУ, безоплатна передача землі у власність громадян можлива у таких випадках:
▪️приватизація земельних ділянок, які вже перебувають у користуванні громадян.
▪️отримання ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій.
▪️отримання ділянок із земель державної та комунальної власності в межах встановлених норм безоплатної приватизації.

❗️Важливо пам'ятати: кожен громадянин має право безоплатно приватизувати по одній земельній ділянці кожного виду цільового призначення (наприклад, для особистого селянського господарства, для будівництва житла тощо) лише один раз у житті.

Обмеження: яку землю не можна приватизувати?
Слід враховувати, що не всі землі державної та комунальної власності підлягають безоплатній приватизації.

Наприклад, землі водного або лісогосподарського призначення часто обмежені в цивільному обороті і можуть надаватися громадянам лише в користування (оренда, постійне користування).

💁‍♂️Якщо у вас виникли питання або потрібна додаткова консультація, звертайтеся за юридичною допомогою у наш чат-бот або електронну пошту info.nonstopukraine@gmail.com.

#юридичнаклініка

TG|FB|YT|TT|INST|WB
07.05.202509:04
3 млн дол - саме стільки #Мінюст і Стефанішина заплатили іноземним адвокатам, щоб ті представляли Україну у справі щодо надр з США. Хоча у них свої департаменти юристів, які щороку отримують десятки мільйонів з бюджету. Інформації офіційно не дають.

Іронія в тому, що ці гроші пішли не на захист інтересів держави, а на чергову схему під грифом "секретно". За схемою стоїть Департамент спецоперацій, підпорядкований саме Стефанішиній, обвинуваченій НАБУ і САП у розкраданні мільйонів на аналогічних схемах. Справа у ВАКС.

Паралельно продовжують розпил: після зливу 2 млрд на реєстри - захист не передбачили, хакнули все. Жодної відповідальності, тільки звільнили директора НАІС Бережного. Поставили своїх людей і далі "пиляють" майже 100 млн.

Ми подали заяви, скарги, виклали всі факти. У відповідь рейдерство ГО «НОН-СТОП» за гроші Медведчука і Столара.

Антирейдерська комісія Кородюка вже 3 місяці розглядає скаргу і місяць чомусь не підписує наказ. А піарник Мін’юсту Бобров звинувачує нас у роботі на Медведчука. То хто з нас працює на агресора? Ті хто викривають або ті, хто пиляють?

Матеріали по темі:
▫️3 мільйони доларів сплатить Мінʼюст за послуги юристів
▫️Адвокат Мельник і чиновник з Мінʼюсту Волик шантажують реєстраторів, щоб відібрати майно громадян
▫️Як корупційний дует Мельника й Волика «віджимає» майно громадян й громади Харкова
▫️Зелені звʼязки Слуг народу у Мінʼюсті: бізнес у Криму, звинувачення НАБУ та махінації з реєстрами
▫️"Чорні реєстратори" у Харкові під прикриттям Мінʼюсту

#нонстопдумка #Стефанішина

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Уранова лихоманка: як Слуги народу ділять надра України

Уранові родовища, які можуть забезпечити енергетичну незалежність і мільярдні прибутки, опинилися в епіцентрі боротьби між олігархами, державою та іноземними гравцями. Центральною фігурою цього протистояння є Геннадій #Буткевич - співвласник АТБ і засновник #BGV Group Management.

Його компанія «Атомні енергетичні системи України» ще 2 роки тому розпочала боротьбу за ключові уранові родовища. А тепер олігарх говорить про особисті розмови з Президентом на предмет передачі його BGV Group Management чергових спецдозволів на видобуток урану.

▪️Уранові амбіції Буткевича: Від АТБ до надр

Геннадій Буткевич – не просто співвласник мережі АТБ, а й один із найвпливовіших бізнесменів України, який посів 16-е місце у рейтингу Forbes Ukraine 2020 року зі статками $415 млн.

Через свою групу BGV Group Management він активно інвестує у видобуток стратегічних корисних копалин: урану, берилію, графіту, титану та цирконію. А його флагманська компанія «Атомні енергетичні системи України», якою він володіє разом із Віталієм #Якименко (батько нардепа від «Слуга народу» Павла Якименка) з 2015 року систематично нарощує вплив у сфері уранових родовищ.

Восени 2022 року його компанія АЕСУ звернулася до центральних органів влади з пропозицією провести конкурси на укладення угод про розподіл продукції для трьох уранових родовищ: Сафонівського, Садового та Северинівського.

У компанії не спростували цю інформацію, заявивши:
«ТОВ «Атомні енергетичні системи України» вважає перспективним напрям розробки родовищ уранових руд, оскільки це зміцнить енергонезалежність України. Ми впевнені, що конкурси будуть прозорими, а результати – публічними».


Проте історія АЕСУ та її спроб отримати доступ до уранових надр викликає більше запитань, ніж відповідей.

Матеріали по темі:
▫️Реформа Держгеонадр. Як надра України опинились в окупації олігархічних кланів
▫️Як BGV олігарха Буткевича встановив контроль над більшістю родовищ країни
▫️Торгівля Україною: як угода про рідкісноземельні метали може зміцнити нову олігархію і підставити інтереси простих українців?
▫️Власник АТБ Буткевич будуватиме житло в Києві

#надра

TG|FB|YT|TT|INST|WB
ЗСУ, волонтери та ГУР — у лідерах довіри, антикорупційні органи — в аутсайдерах

Українці найбільше довіряють ЗСУ (зокрема ТрО), волонтерам і Головному управлінню розвідки. Це показало дослідження InfoLight.UA та Active Group, презентоване на форумі «Демократичний тиждень Карпатське море».

Опитування охопило понад 80 питань і проводилося у дві хвилі у квітні 2025 року.

🔴 Водночас дивує те, що антикорупційні органи займають нижчий щабель у статистиці. Довіра до НАБУ, САП і НАЗК падає на тлі гучних скандалів, повʼязаних із прослушками, оприлюдненими Bihus.Info, та раптовим збагаченням окремих детективів, як у випадку з Лаймою #Оберемок.

То чи потрібні нам антикорупційні органи, які вже кілька років поспіль демонструють повну неефективність?

Матеріали по темі:
▫️З НАБУ в еліту: як детектив Лайма Оберемок примножила статки за час війни
▫️НАБУшниця Оберемок отримала мільйони в подарунок під час війни
▫️Аналізуємо покупки детективів НАБУ під час повномасштабного вторгнення
▫️Замовні лісові війни подружжя-мільйонерів Оберемків: НАБУшниці і екс-еколога

TG|FB|YT|TT|INST|WB
‼️Фортифікації під «дахом»: як в Запоріжжі перетворюють оборонні споруди на джерело збагачення

#нампишуть, що найбільші розкрадання в Запорізькій області відбуваються під прикриттям будівництва фортифікаційних споруд, де, за словами місцевих, очільник ЗОВА Іван Федоров має «особливий інтерес».

Іван #Федоров, чинний очільник Запорізької обласної військової адміністрації, вже давно має репутацію людини, схильної до зловживань. Про це добре знають мешканці Мелітополя, і дедалі більше це усвідомлюють і в самому Запоріжжі.

Наймасштабніші зловживання, за нашими даними, відбуваються саме на будівництві фортифікаційних споруд. За окремими підрахунками, відсоток «відкатів» тут може сягати до 50%, залежно від складу робіт.

👩🏽‍💻Причина такої безконтрольності — особливості доступу до об’єктів. Фортифікації розташовані у прифронтовій зоні, з обмеженим доступом і статусом «таємно». Контролювати ці роботи, відповідно до підслідності, має лише територіальний підрозділ Державного бюро розслідувань.

Варто зазначити, що очільник ЗОВА Іван Федоров та директор цього підрозділу ДБР Єна Руслан Олександрович мають тривалу історію дружби, що почалася ще за часів розташування ДБР у Мелітополі. Саме тому звіти щодо стану будівництва укріплень, які надходять від ДБР, переважно сформульовані з явним упередженням: відсутні будь-які критичні зауваження, попри ознаки завищення вартості робіт, підозри щодо їх фактичного виконання та непрозору закупівлю будматеріалів.

💁🏻‍♀️Увагу також привертає ТОВ «ВІВАТ ІНВЕСТ» (код ЄДРПОУ 34501006), яке виконує левову частку замовлень на будівництво укріплень у Запорізькій області. Власник компанії — Тарасенко Володимир Валентинович, кум Віталія Туринка, голови ЗОДА у 2019–2020 роках. Згідно з наданою інформацією, сам Іван Федоров наразі мешкає у приватному будинку, що належить Туринку.

Таке поєднання родинних, ділових і службових зв’язків викликає обґрунтовані сумніви щодо об’єктивності та прозорості процесів, пов’язаних із освоєнням бюджетних коштів на оборону. У той час як українські захисники потребують надійних укріплень, дехто використовує війну як бізнес-модель.

#фортифікація #Запоріжжя

TG|FB|YT|TT|INST|WB
08.05.202504:04
У Києві орудують шахраї, які "допомагають" уникнути мобілізації за 100 тисяч гривень

У столиці помітили буси з написом "військові адвокати". Всередині – особи, які обіцяють "вирішити питання" з #ТЦК за фіксовану суму в 100 000 грн. За це обіцяють «гарантований» результат, оскільки задіяні в процесі звільнення будуть працівники поліції та СБУ.

Та в результаті - жодних гарантій від них та повна передоплата від вас.

А учасники подібних схем "адвокати" – схоже, студенти, знайдені на OLX, які паралельно займаються рієлторством.

За словами журналістів, за цією махінацією стоїть так званий "Центр правової допомоги", який маскується під державну установу. Вони виманюють гроші, не надаючи жодних обіцяних послуг.

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Заліщицькі "євроуспіхи": грантові мільйони в мутній воді?

У Заліщиках на Тернопільщині мав постати приклад ефективного використання грантових коштів ЄС – аж 1,18 мільйона євро виділили на модернізацію місцевих очисних споруд.

Проте, замість прозорої та якісної модернізації, ми знову спостерігаємо знайомий сценарій "освоєння" бюджетних коштів: майже 46 мільйонів гривень вже "розписали" через тендер, умови якого, здається, навмисно підігнали під "свою" людину.

Для участі вистачило пари працівників, якоїсь техніки, скромного фінзвіту за три роки та бодай одного схожого контракту.

"Переможцем" стає... ТОВ «Спецогнезахист», компанія, яка нещодавно "переїхала" аж із Запоріжжя.

Але на цьому "сюрпризи" не закінчуються.
Частину відповідальних робіт одразу ж передають на субпідряд фірмі «Комфорт-Еко», яка є фігурантом кримінального провадження щодо розкрадання бюджетних коштів на полігоні у Володимирі-Волинському. Збіг? Не думаємо.

А далі – класика жанру: завищені кошториси, які просто вражають уяву.
▪️
Арматуру пропонують по 50 400 грн за тонну при ринковій ціні до 42 тисяч.
▪️Дріт – майже по тисячі гривень за метр, хоча його реальна вартість значно нижча.
▪️Навіть на щитах опалубки "накрутили" чималі суми.

🤷‍♂️Поки на високих рівнях точаться розмови про прозорість та європейські цінності, на місцях продовжують діяти за старими, корупційними схемами.

#тендер #Тернопільщина

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Як Слуга народу кидає киян на житлі. Корупційний скандал навколо будівництва ЖК «Рів'єра-4» у Києві

Народний депутат від партії «#СлугаНароду» Андрій #Стріхарський створив злочинну групу разом із бізнесменом Артаком Погосяном. Через підконтрольні компанії вони організували будівництво житлового комплексу «Рів'єра-4» за адресою вул. Центральна, 11 у Дарницькому районі Києва, порушуючи законодавство.

Інструментом для реалізації схеми стало підприємство ТОВ «Козачок Осокорки», яке через девелоперську компанію Status Group, що належала Стріхарському до обрання до Верховної Ради, розпочало будівництво багатоповерхового житла.

📌Земельна ділянка (кадастровий номер 8000000000:90:013:0052) мала цільове призначення під об’єкти громадського харчування — кафе з літнім майданчиком. Фактично на цій території зводиться десятиповерховий житловий будинок, що порушує цільове призначення землі.

Для отримання дозвільних документів були залучені корумповані чиновники Київської міської ради, #КМДА, Держгеокадастру, а також співробітники податкової та правоохоронних органів.

Чиновникам системно надавали хабарі для погодження будівництва. ТОВ «Козачок Осокорки» отримало документи, які дозволили розпочати роботи під виглядом реконструкції існуючого закладу харчування, хоча фактично йдеться про повноцінне нове будівництво житла.

Артак Погосян є давнім другом дитинства Стріхарського, разом вони створювали громадські організації та є бізнес-партнерами.

Мати народного депутата володіє агрофірмою, якою керує брат Погосяна, що демонструє щільно переплетену мережу сімейного й бізнесового впливу.

🧱До обрання в Раду Стріхарський очолював Status Group, а зараз займає посаду голови підкомітету з питань житлової політики в парламенті, що дозволяє йому впливати на нормативне регулювання у сфері будівництва.

Отримані від продажу квартир кошти виводяться через фізичних і юридичних осіб, криптовалютні біржі та фінансові установи. Фінансові потоки повертаються до оточення Стріхарського, що має ознаки відмивання доходів, здобутих злочинним шляхом.

Зафіксовано спроби тиску на місцевих мешканців приватного сектору, яким погрожували й примушували залишати територію задля розширення забудови.

Будівництво «Рів'єра-4» - приклад того, як через корупційні зв’язки, фіктивні дозволи та маніпуляції документацією громадська земля перетворюється на приватний прибутковий актив, при цьому порушуються норми закону та інтереси громади.

Матеріали по темі:
▫️Стріхарський і забудова на Осокорках: як ресторан став житловим комплексом

#скарга #юридичнаклініка #будівництво #Київ

TG|FB|YT|TT|INST|WB
07.05.202504:01
Розцінки від #ТЦК продовжують зростати

Згідно з розповіді чоловіка на відео «прайс» від представників ТЦК наступний:
▪️розрахуватися з працівниками на місці - 2000 у.о.
▪️розрахуватися в відділі ТЦК та СП - 5000 у.о.
▪️розрахуватися після ВЛК - 20.000 y.o.
Крім цього, для отримання коштів працівники «не гребуть» підробкою необхідних документів.

І справді, війна вже стала одним способів збагачення. Наживаються усі:
🔻ТЦК, розцінки яких вже не є новинкою для громадян в наш час,
🔻профільні міністерства,
🔻ОВА, які побудували бізнес на дозволах «Шлях»,
🔻правоохоронці, які покривають злочинну діяльність вказаних органів.

#мобілізація

TG|FB|YT|TT|INST|WB
🔥🔥Розслідування від осінтерів НОН-СТОП, які ви могли пропустити:

1️⃣
3 мільйони доларів сплатить Мінʼюст за послуги юристів
Україна витратила 3 мільйони доларів на іноземну юридичну фірму для переговорів зі США про видобуток стратегічних мінералів — але хто ці юристи, звідки вони і чому їх обрали, досі невідомо. Мін’юст приховує назву компанії, її реквізити та деталі контракту, не проводивши жодного конкурсу. І поки в столиці — непрозорі угоди на мільйони, на Харківщині триває грабунок громадян руками «чорних реєстраторів». Адвокат Валентин Мельник разом із своїм кумом, посадовцем Мін’юсту Дмитром Воликом, організували схему з понад 15 000 незаконних дій із нерухомістю. Заробіток угруповання — до 500 мільйонів гривень.

2️⃣
Острів Муромець: від природного скарбу до корупційної схеми Кличка та Зозулі
Поки кияни шукають зелений простір для відпочинку, радник мера Києва Юрій Зозуля активно розпродує гектари острова Муромець — колись комунальної землі, що мала слугувати громадським інтересам. Оголошення із пропозицією купити до 40 гектарів «для індивідуального садівництва» ширяться мережею — з «приємним бонусом» у вигляді ціни $3000 за сотку. Ще у 2015 році КМДА безкоштовно передала 36 га ТОВ «Інноваційний спортивний парк» — компанії, пов’язаній із Зозулею, Лисюком і оточенням Кличка — під створення спортивної зони. Проте замість парку з’явилися бари, ресторани та готелі.

3️⃣ Лідія Ізовітова узурпувала владу та знищує незалежність професії адвокатів
Лідія Ізовітова править Національною асоціацією адвокатів України ще з 2012 року — і схоже, трон віддавати не збирається. Вибори? Не на часі. Воєнний стан? Зручне прикриття. Тисячі адвокатів, які хочуть змін, — без голосу. Це не самоврядування, а авторитаризм під прикриттям закону. Один із інструментів контролю — Вища школа адвокатури. Обов’язкові курси, високі ціни, повна монополія. Хочеш працювати — плати. Куди йдуть десятки мільйонів гривень щороку? Питання риторичне. Адже кошти зникають у фірмах родини Ізовітової — через тендери на «освітні послуги», які існують лише на папері.

Адвокати, які наважуються критикувати систему, потрапляють під тиск. Як, наприклад, голова ГО «НОН-СТОП Україна» Кирило Яковець, якого позбавили свідоцтва за небажання платити у кишеню Савви Кузьменка та Ізовітової. Але суд став на його бік — і це лише початок боротьби.

4️⃣ “Слуги” Мезенцева та Федоренко: земельні схеми, фіктивне регбі та 50 млн на спорт у прифронтовому Харкові
Поки тисячі українських спортсменів вимушені припинити тренування через війну, у Харківській області — справжній «золотий вік» для регбі. У 2023 році тут виділили рекордні 50 млн грн на навчально-тренувальні збори, з яких 11 млн грн — лише на регбі, яким в Україні займаються кілька сотень людей. За цією схемою стоять: Марія Мезенцева — нардепка від “Слуги народу”, її помічник та водночас президент Федерації регбі Харківщини Роман Бихов і начальник Управління спорту Харківської ОВА Костянтин Ананченко, відомий зв’язками з антимайданом. Під виглядом НТЗ створювалися фіктивні заходи, кошти осідали в кишенях, а “спортсмени” виїжджали за кордон, уникаючи мобілізації.

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Бізнес братів Добкіних підозрюють у пособництві Росії 🐔

СБУ взялася за братів Добкіних — Михайла та Дмитра (колишніх нардепів від "Опозиційного блоку", ще раніше — "Партія регіонів").

Посадовців підконтрольних їм підприємств підозрюють у пособництві державі-агресору та забрудненні земель (ст. 111-2, ст. 239, ст. 239-1 ККУ) ❗️

Фігуранти справи:
🔸 ПрАТ "Володимир-Волинська птахофабрика"
🔸 АТ "Володимир-Волинська торгівельна компанія"
🔸 ТОВ "Луцька аграрна компанія"
🔸 АТ "Володимир-Волинська аграрна компанія"

За даними свідка, у 2019–2021 роках більшість курячої продукції представники перших трьох згаданих вище компаній реалізовували за готівку на тимчасово окупованих територіях Луганщини. А далі — експорт до Туреччини й Узбекистану з реекспортом у рф.

🔁 У справі також ідеться про фінансові схеми з обготівкування коштів через цінні папери — для подальшого фінансування військових формувань рф.

Окремий епізод — незаконне використання 11 га комунальної землі у Володимирі як поля фільтрації для відходів птахофабрики. Все — без дозвільних документів і за сприяння місцевої влади.

Не обійшлось і без конфлікту. З 2022-го брати воюють із Алексом Коваленком — той звинувачує їх у рейдерському захопленні частки у птахофабриці та бренду "Епікур".

У 2022-му Дмитро #Добкін запевняв Forbes, що лише 4% продукції йшло на експорт. Слідство вважає інакше.

Матеріали по темі:
▫️Продажні судді Господарського суду Харківщини Усатий та Кухар на варті інтересів Добкіна
▫️Обнал коштів через птахофабрику та битва за спадщину: Михайло Добкін та шлях до влади
▫️Як Добкін із ХОВА розкрав гуманітарку для харківʼян на початку вторгнення
▫️Як Добкін захопив землі у Старому Салтові?

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Судитимуть учасників злочинної організації з масовим підробленням документів, торгували волонтерськими посвідченнями та відстрочкою від мобілізації: дайджест новин станом на 07 травня 2025 року

◾️Скандал із закупівлею чохлів для ЗСУ на 605 млн грн
Після провалу угоди з британським виробником Міноборони України придбало чохли для бронежилетів на значну суму у вітчизняного постачальника. Вартість угоди викликала нову хвилю обговорень щодо прозорості державних закупівель.

◾️Судитимуть учасників злочинної організації з масовим підробленням документів
Правоохоронці викрили угруповання, яке займалося підробленням офіційних документів у великих масштабах. Найближчим часом учасники постануть перед судом за фальсифікацію та шахрайство.

◾️Розслідують побиття журналістки у Чернівецькій області
У Чернівецькій області триває розслідування побиття журналістки під час виконання нею професійних обов'язків. Інцидент викликав широкий резонанс і засудження з боку громадськості.

◾️На Франківщині арештували військового за службову недбалість
Військовослужбовець дозволив підлеглому понад півтора року не з’являтися на службу. Чоловіка взято під арешт, триває слідство щодо зловживання службовим становищем.

◾️Торгували волонтерськими посвідченнями та відстрочкою від мобілізації
На Сумщині викрили схему продажу фальшивих волонтерських посвідчень і документів для уникнення мобілізації. Організатори незаконного бізнесу понесуть кримінальну відповідальність.

◾️У ДПСУ оприлюднили кількість спроб підкупу прикордонників
ДПСУ оприлюднила статистику щодо спроб підкупу прикордонників з боку громадян. За рік було зафіксовано десятки випадків спроб незаконного перетину кордону через хабарі.

◾️В Ужгороді п’яний водій влаштував ДТП і втік із місця події
Нетверезий водій спричинив аварію й намагався уникнути відповідальності, втекши з місця пригоди. Йому загрожує штраф понад 40 тисяч гривень та позбавлення прав.

◾️В Одесі викрили фінансову піраміду на майже 12 млн грн
В Одесі викрили організатора фінансової афери, яка завдала збитків понад 80 постраждалим. Збитки сягнули майже 12 мільйонів гривень, справу передано до суду.

◾️В Одеській області затримали організаторів незаконного трансферу до Молдови
В Одеській області знешкоджено групу, яка організовувала незаконний перетин кордону до Молдови за великі суми. За послуги зловмисники брали по 3000 доларів з людини.

✅Підписуйтеся на наші соцмережі, щоб бути в курсі актуальних новин.

#дайджест

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Чому підвищення податків для наповнення бюджету — не вихід?

❌ Це тисне на легальний бізнес
❌ Не вирішує проблему тіньових схем
❌ Створює додаткові бар'єри для чесних підприємців

Правильний шлях — ефективне податкове адміністрування, яке:
✔️ Збільшить надходження до бюджету
✔️ Усуне несправедливу конкуренцію (коли одні платять податки, а інші — ні)
✔️ Зробить неможливими схеми ухилення

Як працює "сірий" імпорт?
🔹 Ввіз техніки під виглядом дешевих аксесуарів (кабелі, чохли)
🔹 Продаж без кас, чеків і гарантій
🔹 Дроблення на фіктивні ФОПи
🔹 Вивід прибутків через криптовалюту

Результат:
➖ До 70-80% техніки Apple в Україні продається в обхід держави, що коштує бюджету 10 млрд грн щороку
➖ Легальні продавці (на кшталт Comfy) програють через нечесну конкуренцію
➖ Мережі #Ябко, #Avic та #iPeople, попри обшуки, продовжують масштабувати бізнес, продаючи контрабанду в обхід держави, про що ми неодноразово писали
➖ Держава втрачає мільярди, які могли б піти на армію

🔺#Гетманцев розповів, як представники мереж відкрито визнали, що працюють у тіні через "відсутність дорожньої карти":

"Вони дробляться на ФОПи, не платять податки, а потім скаржаться, що не можуть вийти з тіні".


Питання: Чому людина з мінімалкою платить 5% військового збору, а великі мережі ухиляються від мільйонних платежів?

Що робити?
1️⃣ Жорсткіше карати за організацію схем
2️⃣ Заблокувати можливість продажу без реєстрації
3️⃣ Налагодити реальний контроль за імпортом

📹 Дивіться наше відео-розслідування. Розумійте, хто реально наповнює бюджет, а хто — торгує технікою в обхід держави.

Матеріали по темі:
▫️«Сіра зона» економіки або на що витрачаються кошти українців
▫️Схеми, штрафи та протоколи: що приховується за діяльністю мережі iPeople?
▫️Корупційна афера "Ябко": мільярдні втрати державного бюджету
▫️Зростання податків для звичайних українців - заробіток для чиновників. Державі нема за що фінансувати ЗСУ

#податки

TG|FB|YT|TT|INST|WB
🏰 Басейни, яхти і маєтки на тисячі “квадратів”: де живуть народні депутати

Війна триває, а олігархи й проросійські "еліти" далі заробляють - зокрема на наших надрах. Близько 400 нардепів подали декларації за 2024 рік. Середня площа їхніх будинків - понад 300 м². Але для декого це - літня кухня.

12 депутатів задекларували маєтки понад 1000 м². Найбільший із них міг би вмістити 35 стандартних квартир у новобудові.

🥇 Вадим #Столар (#ОПЗЖ) – 2062,8 м² в Козині. Формально орендує у своєї ексдружини. Проживають і діти. До війни Forbes оцінював його статки у $175 млн.

🥈 Василь Петьовка ("Довіра") – 2032,5 м². Усе оформлено на дружину, яка за рік отримала понад 5 млн грн доходів, включаючи дивіденди, пенсію і продаж майна. У маєтку: мансарда, гостьовий дім, гаражі, насосні, навіси. Резиденція в Мукачеві – одна з найбільших у місті.

🥉 Руслан Горбенко ("Слуга народу") – 1834 м² у Лісниках під Києвом. Один із найбільших маєтків серед чинних "слуг".

📌 Далі в списку:
• Сергій Тарута – 1727,9 м², але в окупованому Донецьку
• Олександр Фельдман – 1571 м² у Харкові
• Антон Яценко – 1520 м² у Козині, оформлено на тестя. Є басейн, вихід до річки
• Микола Люшняк – 1426 м² у Буковелі (Поляниця). Купила дружина в грудні 2024
• Петро Порошенко – 1331 м² у Козині (для порівняння)
• Сергій Мінько – 1299 м² у Романкові. На території – тенісний корт, оформлено на компанію з Нідерландів
• Сергій Алєксєєв – 1161 м², оформлено на його матір-пенсіонерку. Придбано за 35 млн грн у вересні 2023
• Сергій Льовочкін – 1055 м² у Франції. Будинок оформлений на інвесткомпанію
• Анжеліка Лабунська – 1040 м² у Нових Петрівцях під Києвом

Нагадаємо, наше розслідування показало: більшість із цих депутатів виїхали з України під час війни за сірими схемами — і тепер живуть на дві країни. Правоохоронці на це чомусь заплющують очі.

Ми вже подали офіційний запит із вимогою розслідувати ці факти, арештувати їхні активи та повернути втікачів.

Матеріали по темі:
▫️Елітна втеча: як українські депутати та бізнесмени виїжджають за кордон під час війни під прикриттям прикордонників
▫️
Будівельні війни у Києві. Перерозподіл впливу між Комарницьким, Молчанової та Столаром
▫️Столар, Кличко і Ко знищують історичний центр та ділять землі Києва

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Військовослужбовець попався на хабарі за зняття з розшуку, голова Держпродспоживслужби Одещини з дружиною отримували соцвиплати від держави: дайджест новин станом на 06 травня 2025 року

◾️Зміни у військово-лікарських комісіях для обмежено придатних

З 5 травня в Україні оновлено підходи до проходження ВЛК для осіб з обмеженою придатністю. Це дозволить більш чітко визначати, хто може бути мобілізований, а хто — ні.

◾️Військовослужбовець попався на хабарі за зняття з розшуку
Посадова особа ТЦК вимагав 1300 доларів за виключення особи з розшуку. Його затримали під час передачі коштів, наразі триває слідство.

◾️Власники нерухомості мають сплатити податок: умови та строки
До 1 липня власники квартир понад 60 м² та будинків понад 120 м² повинні сплатити податок на нерухомість. Ставка податку залежить від площі та місця розташування об'єкта.

◾️У Верховній Раді пропонують покращити умови для будівництва «зелених» електростанцій
Новий законопроєкт передбачає спрощення процедур для будівництва сонячних та вітрових електростанцій. Це має стимулювати розвиток відновлюваної енергетики в Україні.

◾️Фейкові гаджети з Китаю продавали по всій Україні
Правоохоронці викрили схему продажу підробленої електроніки, що завдала державі збитків на 38 мільйонів гривень. Товари реалізовувалися через інтернет-магазини та торгові точки.

◾️Скандал із бракованими снарядами для ЗСУ
Після розслідування щодо неякісних боєприпасів для ЗСУ, політик Гудименко закликав до публічного обговорення проблеми. Він наголосив на необхідності прозорості в оборонних закупівлях.

◾️Голова Держпродспоживслужби Одещини з дружиною отримували соцвиплати від держави
Посадовець разом із дружиною незаконно отримували соціальні виплати, призначені для малозабезпечених. За цим фактом розпочато службове розслідування.

◾️В Україні затверджено новий механізм використання смарт-тахографів
Кабінет Міністрів схвалив оновлену процедуру користування тахографами, яка відповідає європейським стандартам. Це рішення має посилити контроль за режимами праці та відпочинку водіїв.

◾️Справу про теракт біля ТЦК на Житомирщині передали до суду
Обвинувачений у підриві біля будівлі територіального центру комплектування в Коростені постане перед судом. Інцидент, що стався у вересні 2023 року, кваліфіковано як теракт.

✅Підписуйтеся на наші соцмережі, щоб бути в курсі актуальних новин.

#дайджест

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Декларація Романа Чумака: мільйонні доходи та інвестиції члена правління "Нафтогазу"

Романа Миколайович #Чумак - член правління однієї з ключових державних компаній – "#Нафтогаз України", задекларував зарплату в 1,5 млн гривень на місяць у 2024.

Що ще цікавого в декларації?

📌Нерухомість
Декларант є власником квартири у Києві площею 95,5 кв.м, право власності на яку набуто ще у 2005 році за 178 тис. грн. Дружина декларанта володіє квартирою у Києві площею 101 кв.м, придбаною у 2020 році за понад 2,5 млн грн.

📌Транспортні засоби
▪️TOYOTA PRADO 2007 року випуску, придбаний у 2007 році за 191,9 тис. грн.
▪️MERCEDES-BENZ GLS 400 2017 року випуску, придбаний у 2018 році за значну суму – понад 2,1 млн грн.

📌Цінні папери
Сім'я Чумаків активно інвестує в боргові цінні папери, емітентом яких є Міністерство фінансів України. Загальна кількість придбаних цінних паперів сягає десятків тисяч одиниць номінальною вартістю 1000 грн за штуку, а також є цінні папери з іншою номінальною вартістю.

📌Корпоративні права
Роман Чумак є власником 33,33% корпоративних прав у ТОВ "КИЇВПРОМПОСТАЧ", вартість його частки становить 11 665,5 грн. Він також є кінцевим бенефіціарним власником цієї юридичної особи.

📌Доходи
Доходи родини Чумаків за 2024 рік вражають своїми розмірами:
▪️Основний дохід декларанта – заробітна плата в АТ "НАК "НАФТОГАЗ УКРАЇНИ", яка склала 18 363 920 грн.
▪️Значні суми отримано у вигляді відсотків від Міністерства фінансів України, АТ "Державний ощадний банк України" та ПАТ АБ "УКРГАЗБАНК" (загалом кілька мільйонів гривень як у декларанта, так і у дружини).
▪️Дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав також є суттєвим – понад 18 млн грн у декларанта та понад 4 млн грн у дружини.
▪️Додаткове благо від первинної профспілкової організації "Нафтогазу" у вигляді медичного страхування на суму 32 180 грн.

📌Грошові активи
Загальні суми на банківських рахунках дружини декларанта є значними і сягають понад 16,9 млн грн, 114 тис. дол. США та 316 тис. євро.
Крім того, у декларації зазначені значні суми готівкових коштів:
▪️Дружина: 30 тис. євро та 90 тис. дол. США.
▪️Декларант: 50 тис. дол. США, 30 тис. євро та 100 тис. грн.
▪️Син Микола Романович має понад 1,5 млн грн на банківському рахунку.

Матеріали по темі:
▫️Як «Нафтогаз» перетворив державний газ на приватний бізнес
▫️Газові маневри "Нафтогазу:стратегічна помилка чи корупційна схема.
▫️Мільярди на корупційних тендерах.
▫️Нафтогаз шукає нового керівника за 4,5 млн грн.
▫️Газ України в руках прихильників "руського миру".

#декларація

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Көрсөтүлдү 1 - 24 ичинде 2 893
Көбүрөөк функцияларды ачуу үчүн кириңиз.