Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
КПІ ім. Ігоря Сікорського 🇺🇦 avatar
КПІ ім. Ігоря Сікорського 🇺🇦
Билим берүү
КПІ ім. Ігоря Сікорського 🇺🇦 avatar
КПІ ім. Ігоря Сікорського 🇺🇦
Билим берүү
07.05.202511:01
Краса японського мистецтва ошібана тепер і в нашому університеті!

В Українсько-Японському центрі КПІ ім. Ігоря Сікорського відкрилася авторська виставка робіт «Закохані в ошібану» — стародавнє мистецтво самураїв, які між битвами знаходили спокій у єднанні з природою, збираючи квіти й створюючи витончені композиції.

Експозиція об’єднала найкращі роботи семи українських майстринь з народного колективу «Флористика». Їхні твори вражають досконалістю навіть японців і сприяють поширенню культури ошібани в Україні.

«Закохані в ошібану» — це ще й мандрівка містами-побратимами Києвом та Кіото. Десятки унікальних флористичних композицій з квітів, листя та кори дерев присвячені:
• природі та культурі Кіото;
• архітектурі й пейзажам нашої столиці — атмосфері Подолу, Андріївській церкві;
• глибоким сенсам і символам — боротьбі добра і зла, надії на світле майбутнє та нашій перемозі.

Встигніть відвідати виставку до 31 травня 2025 року, щоб спіймати справжнє єднання з природою. А тих, хто вже надихнувся, запрошуємо до Українсько-Японського центру на курси та майстер-класи з ошібани.

👍 КПІ ім. Ігоря Сікорського у соцмережах
🏆 Міжнародні акредитації освітніх програм КПІ ім. Ігоря Сікорського

Акредитовані у 2024 році 🇫🇷 Міжнародним французьким агентством (Commission des Titres d’Ingénieur, агнл. – Engineering Qualifications Commission, CTI) освітні програми КПІ ім. Ігоря Сікорського нарешті отримали міжнародні сертифікати з визнання інженерної підготовки у вигляді присудження EUR-ACE® Label:

📌 ОП другого (магістерського) рівня вищої освіти «Акустичні електронні системи та технології обробки акустичної інформації» (спеціальність 171 «Електроніка», Факультет електроніки, ФЕЛ);

📌ОП другого (магістерського) рівня вищої освіти «Електронні системи мультимедіа та засоби Інтернету речей» (спеціальність 171 «Електроніка», Факультет електроніки, ФЕЛ).

Наявність таких сертифікатів надає широкі можливості для розвитку процесів інтернаціоналізації відповідним підрозділам.

Адміністрація університету дякує всім учасникам акредитаційних процедур за плідну й віддану роботу в надскладних умовах.

👍 КПІ ім. Ігоря Сікорського у соцмережах
У нашому університеті відбулося підписання ще двох важливих меморандумів про співпрацю, які мають велике значення для розбудови інтелектуального потенціалу України, розвитку освіти, науки та технологій.

📌 Національний центр «Мала академія наук України»
• спільні освітні та дослідницькі ініціативи, лекції, тренінги та лабораторні заняття зі слухачами МАН і викладачами КПІ ім. Ігоря Сікорського;
• ще активніша комунікація з учнями, які цікавляться наукою та дослідженнями і залучення їх до проєктів, конкурсів, хакатонів тощо;
• підтримка талановитої молоді, об'єднання зусиль у розвитку середовища для формування нового покоління науковців.

📌 Інститут прикладних систем управління НАН України
• співпраця у сферах робототехніки, адитивних технологій, інженерії поверхні та фізико-хімічної механіки матеріалів;
• спільна участь у міжнародних наукових програмах Horizon Europe та NATO SPS.

Обидва меморандуми підписано на період до 2029 року.

👍 КПІ ім. Ігоря Сікорського у соцмережах
Запрошуємо взяти участь у конкурсі MilTech-проєктів для українських стартапів оборонного спрямування

У рамках меморандуму про співпрацю з венчурним фондом Oppenheimer Acceleration LLC, який базується у Кремнієвій долині, буде проведений Sikorsky Challenge x Oppenheimer Acceleration Defense Tech Demo Day.

Студенти, аспіранти, викладачі, дослідники, інженери та стартап-команди можуть презентувати рішення та інноваційні розробки, що здатні посилити обороноздатність України та стати частиною глобального ринку MilTech.

📌 Тематика проєктів
• Бойові дрони та роботизовані платформи
• ПЗ для керування місіями, дронами, навігацією
• Сенсори, радари, системи нічного бачення та зв'язку
• AI-рішення для розвідки, цілевказання, навігації
• Нові матеріали та компоненти

📌 Формат
Пітч або стенд (на розсуд журі)

🏆 Що отримаються переможці?
1 місце – 5 000$
2 місце – 3 000$
3 місце – 2 000$
+ поїздка до Кремнієвої долини на Демо День

Фінал
25 червня у Києві

📅 Подання заявок до 12.06.2025
Заповнити реєстраційну Google-форму

Участь безкоштовна.

👍 КПІ ім. Ігоря Сікорського у соцмережах
🌸 Запрошуємо на цвітіння сакур у КПІ ім. Ігоря Сікорського!

Наш кампус завжди є чудовим місцем для відпочинку, прогулянки і фотографій, а тим паче під час цвітіння сакур! І загалом це одне з небагатьох місць у Києві, де можна побачити квітучі сакури.

Тому студенти, аспіранти, працівники — запрошуємо насолодитися цим природним видовищем ще раз, а вступників, батьків і гостей Києва запрошуємо відчути, наскільки наш кампус є унікальний, як приємно у ньому знаходитися і у подальшому навчатися, а також як добре таке середовище сприяє розкриттю творчого потенціалу та розвитку креативного мислення!

Великі сакури знаходяться біля навчального корпусу №8 та перед площею Знань, біля якої корпус №7, ЦКМ, Бібліотека. Щоб встигнути переглянути цвітіння сакур, то краще зробити це на цих вихідних, адже сакури квітнуть не дуже тривалий час. Під час публікації фотографій будемо вдячні за тег або згадку про те, що світлини зроблені саме у КПІ ім. Ігоря Сікорського.

І також пропонуємо переглянути атмосферне відео весняного КПІ: TikTok, Instagram, YouTube

👍 КПІ ім. Ігоря Сікорського у соцмережах
На війні загинули випускники нашого університету

Із сумом повідомляємо, що продовжує надходити інформація щодо КПІшників, які загинули на війні і нещодавно стало відомо про ще трьох Героїв...

Слуговина Віктор Олегович
12.04.1994 – 09.10.2024
Випускник Факультету електроенерготехніки та автоматики (ФЕА) 2017 року. Позивний «Тарантіно». Загинув під час виконання бойового завдання на території Луганської області. Був відзначений знаком «Золотий хрест» ІІІ ступеня та державною нагородою «За мужність» ІІІ ступеня посмертно.

Ткаченко Роман Павлович
31.01.1984 – 21.03.2023
Випускник Факультету електроенерготехніки та автоматики (ФЕА) 2007 року.
Загинув на Бахмутському напрямі. Доброволець з 24 лютого 2022 року у 241 бригаді, 207 Мб, 2 рота.

Забродський Антон Віталійович
31.08.1997 – 16.11.2022
Випускник Навчально-наукового інституту аерокосмічних технологій (НН ІАТ).
До початку повномасштабного вторгнення працював на заводі ім. Антонова, цікавився усім, що пов’язано з літaками, його мрією було після перемоги відбудувати літак «Мрія» і зробити її ще кращою. Був одружений і мав дворічного синочка Яна.
З перших днів війни був проходив службу в 130 батальйоні територіальної оборони м. Києва і брав участь в боях за місто Ірпінь до його моменту визволення. Згодом був переміщений до міста Харкова, де приймав безпосередню участь в бойових діях (водій 3 відділення, 2 взводу, 1 стрілецької роти в/ч А7296).
Загинув під час переміщення особового складу з зони бойових дій, з метою зайняття нових оборонних позицій, виконуючи корегування проїзду автотранспорту через понтонну переправу.
Нагороджений посмертно медалями «Честь. Слава. Держава» за мужність, патріотизм та високу громадянську позицію від громади міста Києва, «Незламним героям російсько-української війни» і «За оборону міста-героя України Харкова, а також відзнакою командира 130 об ТрО.

Вічна пам'ять та слава Героям!

👍 КПІ ім. Ігоря Сікорського у соцмережах
Дуальна освіта посідає дуже важливе місце у нашому університеті під час підготовки фахівців, адже взаємозв’язок навчання та розвитку навичок у практичній площині — це запорука професійного зростання фахівців.

Дуже приємно спостерігати за тим, коли наші студенти отримають пропозиції щодо стажування та у подальшому роботи після того як вдало демонструють свої навички у реальних умовах.

Одним з таких прикладів може бути студент Радіотехнічного факультету (РТФ) Ярослав Гевак, який у 2025 році у рамках програми дуальної освіти Huawei був відзначений за особливі успіхи і почав працювати у компанії.

«Від чистого серця кажу, це був ексклюзивний досвід у рамках освіти. Отримуєш не лише фундаментальну базу знань, а обовʼязково ще всю необхідну практику (при чому таку, що одразу можна працювати у тій сфері), по якій повністю пройдений розділ у рамках цієї програми дуальної освіти від компанії Huawei», — Ярослав Гевак, студент РТФ.


Huawei співпрацює з КПІ ім. Ігоря Сікорського з 2016 року як з провідним технічним університетом України, але не зупиняємося на досягнутому і нещодавно було ще більше розширено співпрацю.

Фото: відзначення учасників програми дуальної освіти Huawei (КПІшники по центру).

👍 КПІ ім. Ігоря Сікорського у соцмережах
Наш університет активно долучається до підготовки фахівців для забезпечення енергоефективності України!

У Енерго-Інноваціному Хабі КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся завершальний день триденного навчального практикуму-тренінгу «Монтаж теплових насосів» як складової масштабної ініціативи, яку реалізує 🇩🇪 GIZ.

Цей тренінг відбувався у межах проєкту 🇺🇦🇪🇺 «Просування енергоефективності та імплементації директиви ЄС про енергоефективність в Україні», метою якого є поширення інноваційних освітніх програм у сфері енергетики для підготовки фахівців нової генерації.

📌 30 представників закладів професійно-технічної освіти
📌 15 регіонів України

Особлива увага під час фінального дня була приділена енергоефективності будівель, а також практичній роботі в лабораторії теплових насосів, створеній за підтримки компанії Viessmann у 22-му корпусі КПІ ім. Ігоря Сікорського.

В рамках тренінгу відбувся майстер-клас з використання сучасного обладнання з енергоаудиту, переданого GIZ — слухачі аналізували стан будівлі та визначали її енергетичні втрати.

🌐 Детальніше на сайті університету

👍 КПІ ім. Ігоря Сікорського у соцмережах
Вітаємо з обранням членом-кореспондентом Національної академії наук України Богомола Юрія Івановича — доктора технічних наук, професора, завідувача кафедри високотемпературних матеріалів та порошкової металургії Навчально-наукового Інститут матеріалознавства та зварювання імені Є. О. Патона

Джерело: сайт НАН України

👍КПІ ім. Ігоря Сікорського у соцмережах
28.04.202517:15
📹 Інженерний тиждень КПІSchool. Весна 2025

Продовжуємо знайомити вступників з цікавинками інженерних і технічних спеціальностей, які наразі дуже актуальні та важливі для розвитку України!

Під час інженерного тижня КПІSchool навесні 2025 року зібралося чимало охочих для знайомства з КПІ ім. Ігоря Сікорського та перспективними інженерними професіями, а також для того, щоб доєднатися до майстер-класів, експериментів, інтерактивів і квестів.

Вступники поділилися своїми приємними враженнями від КПІSchool і деякі з них можна переглянути у відео.

Інженерія — це цікаво та важливо, тому чудово, що більша частина учасників КПІSchool планують вступати саме до КПІ ім. Ігоря Сікорського!

📌 Інженерний тиждень КПІSchool. Зима 2024–2025

Telegram-канал «Вступник КПІ»
Telegram-чат «Вступник КПІ»

👍 КПІ ім. Ігоря Сікорського у соцмережах
39 років тому сталася Чорнобильська катастрофа — одна з найбільших техногенних та екологічних трагедій в історії людства

Серед тих, хто проявив справжній героїзм у перші години після аварії, ціною власного життя рятуючи Україну і світ, був випускник Київської політехніки Олександр Григорович Лелеченко.

Маючи фундаментальну освіту й розуміння процесів, які можуть спричинитися до ще більш катастрофічних наслідків глобальних масштабів, він тричі повертався до реактора, щоб власноруч перекрити подачу водню й унеможливити вибух турбогенератора другої черги ЧАЕС.

КПІ ім. Ігоря Сікорського завжди пам’ятатиме його подвиг. На знак пошани та вдячності КПІшники урочисто поклали квіти до пам’ятника Герою України Олександрові Лелеченку біля 20-го корпусу нашого університету. У покладанні взяли участь донька й онук Олександра Григоровича.

«Цей подвиг є зразком соціально-цивілізаційної відповідальності, коли від рішень однієї людини залежать сотні тисяч життів. Тож ми й далі вшановуватимемо подвиг Героя України Лелеченка і виховуватимемо в наших студентах усвідомлення того, що їхній професіоналізм може впливати на безпеку і майбутнє всього світу», — Анатолій Мельниченко, ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського.


👍 КПІ ім. Ігоря Сікорського у соцмережах
Розширюємо інфраструктуру для енергетичної стійкості та цифрової освіти!

Сьогодні на Факультеті електроенерготехніки та автоматики (ФЕА) відбулася презентація нових інфраструктурних рішень, що посилюють енергетичну автономність та цифрові можливості університету.

📌 Віртуальна лабораторія моделювання енергетичних систем стала прикладом успішної співпраці з міжнародними та українськими партнерами. Було створено повноцінний освітній цифровий простір для моделювання складних енергетичних систем завдяки підтримці:
🇸🇪 IVL
(Swedish Environmental Research Institute), який надав 15 ліцензій програмного забезпечення Matlab;
🇺🇦 DMCC Engineering, що передала 25 ліцензій PowerFactory;
👍 Фонду розвитку КПІ ім. Ігоря Сікорського, який профінансував закупівлю 15 сучасних комп’ютерів.
Лабораторія створена в рамках міжнародного проєкту Ukraine Sustainable Energy Systems за участі 🇸🇪 Swedish Institute.

📌 Лабораторія Digital Power Lab доукомплектована завдяки компанії Huawei Україна. Тепер вона здатна забезпечувати електроенергією структурні підрозділи ФЕА під час відключень, що дозволяє безперебійно продовжувати освітній процес.

📌 Фотоелектрична система гарантованого живлення для деканату та приймальної комісії ФЕА реалізована за підтримки компанії «Атмосфера». Це рішення дозволяє забезпечити стабільну роботу адміністрації факультету, що особливо важливо в період сесії та вступної кампанії.

👍 КПІ ім. Ігоря Сікорського у соцмережах
Наш університет активно взаємодіє з учнями закладів середньої освіти, зокрема старшокласниками, і науково-педагогічні працівники КПІ ім. Ігоря Сікорського регулярно запрошуються як члени журі та/або ментори на конкурси проєктів учнів закладів загальної середньої та позашкільної освіти. Це важливо, адже у подальшому молодь активно долучатиметься до відновлення та розвитку України!

Цього разу експерти КПІ ім. Ігоря Сікорського були запрошені у якості журі на фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE», який відбувся у Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді МОН України:
• Носачова Юлія Вікторівна, канд. техн. наук, доцент кафедри екології та технології рослинних полімерів ІХФ;
• Самар Ганна Володимирівна, старший викладач кафедри загальної ФМФ;
• Чижська Тетяна Григорівна, старший викладач кафедри загальної фізики та моделювання фізичних процесів ФМФ;
• Потаскалов Вадим Анатолійович, канд. хім. наук, доцент, завідувач кафедри загальної та неорганічної хімії ХТФ;
• Лапінський Андрій Вікторович, канд. техн. наук, старший викладач кафедри технології неорганічних речовин, водоочищення та загальної хімічної технології ХТФ;
• Тарасенко Наталія Владасівна, PhD, старший викладач кафедри загальної та неорганічної хімії ХТФ.

Приємно було спостерігати за насиченими дебатами учасників на цікаві теми і нестандартні способи вирішення завдань, а викладачі нашого університету у складі журі допомогли обрати до фіналу три команди.

👍 КПІ ім. Ігоря Сікорського у соцмережах
У КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся перший ESG-REBOOT: освіта, інженерія та екологія — в єдиній системі відповідальності

Це перша масштабна подія в межах співпраці з ESG Liga PAEW та Офісом сталих рішень, ініціатором якої став Інженерно-хімічний факультет (ІХФ).

Вперше на такому рівні в межах університетського простору була зрушена тема ESG як міждисциплінарного підходу, що охоплює екологічну відповідальність, соціальні аспекти та якісне управління. У заході взяли участь представники Інженерно-хімічного факультету (ІХФ), Факультету соціології і права (ФСП) та Навчально-наукового інституту енергозбереження та енергоменеджменту (НН ІЕЕ), які були не просто слухачами, а як активні учасники дискусій, модератори та спікери.

📌 Протягом заходу прозвучали меседжі про довіру як нову валюту відповідальності, силу даних, що формують економіку впливу, і щодо ролі молоді як рушійної сили змін, а також надихаючі виступи:
• Людмили Циганок (засновниця ESG Liga, генеральна директорка «Офісу сталих рішень», президентка профспілки PAEW);
• Сергія Стіренка (проректор з наукової роботи КПІ ім. Ігоря Сікорського);
• Олени Іваненко (в.о. декана Інженерно-хімічного факультету);
• представників державних структур, бізнесу та експертного середовища.

Важливо, що студенти не тільки мали змогу почути про реальні кейси впровадження ESG-принципів, а й отримати практичні поради.

📌 Особливу увагу було приділено кар’єрним можливостям для студентів у сфері екології, сталого розвитку, ESG-аналітики та консалтингу. Нові вимоги до професій майбутнього студентам надали спікери з провідних компаній:
• ArcelorMittal;
• Ernst & Young;
• Farmak;
• METRO Україна;
• Esmil Process Systems Ltd;
• L’Oréal Україна;
• Укрзалізниця тощо.

Деякими приклади ефективної взаємодії зі стейкхолдерами за результатами цього ESG-REBOOT можуть слугувати розширення взаємодії з Ernst & Young, а також співпраця щодо викликів військової екології, включно з дослідженнями, аналітикою та відповідними освітніми ініціативами.

ESG-REBOOT довів: молодь — не об’єкт змін, а їх рушійна сила! Об'єднуймо надалі ключових стейкхолдерів сталого розвитку в освітньому просторі нашого університету!

👍 КПІ ім. Ігоря Сікорського у соцмережах
Аудит у КПІ ім. Ігоря Сікорського

1️⃣
Повідомляємо, що в КПІ ім. Ігоря Сікорського завершено зовнішній незалежний аудит від компанії «РСМ Україна», яка входить до RSM International. Компанією надані важливі та ґрунтовні рекомендації щодо удосконалення управлінських процесів та адміністрування діяльності в університеті.

2️⃣ Також за ініціативи та за запрошенням адміністрації університету з метою забезпечення прозорості щодо фундаментальних питань фінансово-господарської діяльності КПІ ім. Ігоря Сікорського наступний етап аудиту здійснюватиме Державна аудиторська служба України.

👍 КПІ ім. Ігоря Сікорського у соцмережах
🏍 Шановні КПІшники і не тільки!

Нагадуємо, що у Бібліотеці КПІ ім. Ігоря Сікорського незабаром завершується виставка унікального мотоцикла Inspirium, організованої у співпраці з Sigma Software, яка триває з листопада 2024 року.

Завдяки модернізації харківською командою інженерів Iron Custom Motors цей мотоцикл 1953 року встановив світовий рекорд швидкості в класі вiнтажних мотоциклів індивідуальної споруди, а також переміг у перегонах Bonneville Speed Week 2017.

Під час модернізації була збільшена потужність двигуна з 11 до 40 кінських сил і Inspirium вразив світ, досягнувши 99,764 милі за годину й побивши попередній рекорд швидкості 86 миль/год.

«Серед наших колег-інженерів багато випускників КПІ, тож ми вважаємо дуже важливою взаємодію з цим університетом. Виставка з мотоциклом-рекордсменом — це продовження нашої співпраці, але з фокусом не на хард-скіли (лекції від наших практикуючих спеціалістів, облаштовання лабораторій, дуальна освіта тощо), а на мотивацію та натхнення», — Оксана Назаркевич, голова Львівського офісу Sigma Sоftware.


Запрошуємо шанувальників швидкості та вітчизняної інженерної думки відвідати стенд із мотоциклом Inspirium!
🗓 до 1 травня 2025 року
📍 хол Науково-технічної бібліотеки ім. Г. І. Денисенка

👍 КПІ ім. Ігоря Сікорського у соцмережах
24.04.202517:06
Шановні КПІшники!
Наразі збільшується кількість ракетних атак і зазнають руйнування споруди, в яких ми проживаємо.

Якщо було пошкоджено будинок/квартиру, то можна звернутися до Профкому університету щодо надання допомоги з можливістю:
📌 отримання грошової допомоги;
📌 оформлення тимчасового розміщення в гуртожитках студмістечка;
📌 консультації, роз’яснень щодо подачі документів до органів місцевого самоврядування для отримання грошової компенсації.

По можливості заповніть Google-форму: https://forms.gle/xFpYUsauJ8uDy8s46

Профком КПІ ім. Ігоря Сікорського:
• корпус №1, кімн. 267
• (044) 204 91 90

👍 КПІ ім. Ігоря Сікорського у соцмережах
🇺🇦🇪🇺 European AI4CI Master Artificial Intelligence for Connected Industries

Магістерська програма AI4CI — це європейська магістерська програма, яка відкрита в п'яти різних країнах, в шести університетах Франції, Німеччини, Румунії, Іспанії та України (саме у КПІ ім. Ігоря Сікорського).

Магістерська навчальна програма охоплює:
📌 основи штучного інтелекту та машинного навчання, що застосовуються до мережевих систем;
📌 передові системи автоматизації для промислових мереж та робототехніки;
📌 передові мережеві архітектури, IoT та комп'ютерні системи;

Серед викладачів магістерської програми є науковці світового рівня від європейських партнерів та галузевих експертів, які працюють у технічних галузях, дотичних до магістерської програми, у міжнародних, європейських та національних спільних промислових науково-дослідницьких проєктах (H2020, ANR), а також в органах зі стандартизації та open-source (ONF, IETF, ETSI).

Магістратура відкрита в таких європейських містах:
🇫🇷 Cnam Paris (Париж).
🇫🇷 Cnam Grand-Est (Мюлуз).
🇫🇷 Avignon Université (Авіньйон).
🇪🇸 Universitat Politècnica de Catalunya (Барселона).
🇷🇴 Universitatea Babeș-Bolyai (Клуж-Напока).
🇺🇦 КПІ ім. Ігоря Сікорського (Київ).
🇩🇪 Ulm University (Ульм).
Мобільність між ними підтримується на 1 або 2 семестри в рамках програми Erasmus+

AI4CI також об'єднує курси та стажування, які пропонують і викладають співробітники компаній та інших університетів: 🇨🇭 Eclexys, 🇫🇷 Green Communications, 🇬🇷 International Hellenic University, 🇪🇸 I2CAT, 🇪🇸 ITCL, 🇫🇷 SMILE, 🇮🇹 U-Hopper, 🇮🇹 Università di Pisa.

Крім того, точкове навчання від експертів з Ericsson, Orange, Thales, хмарні обчислення та видавничі послугами від TANHOST та КМБ (Україна).

Магістерська програма AI4CI співфінансується Європейською Комісією в рамках програми «Цифрова Європа» під егідою HADEA (Європейське агентство з питань охорони здоров'я та цифрових технологій), № 101123524.

➡️ Подати заявку на навчання у магістратурі AI4CI

👍 КПІ ім. Ігоря Сікорського у соцмережах
05.05.202517:00
📹 КПІАбітFest. Весна 2025

Більше 950 натхненних вступників та їхніх батьків
завітали на весняний КПІАбітFest, щоб познайомитися з КПІ ім. Ігоря Сікорського або дізнатися більше про наш університет.

Пропонуємо переглянути велике цікаве відео з КПІАбітFest, адже це було справжнє свято, до якого долучилися всі факультети та навчально-наукові інститути.

📌 Які унікальні навчальні дисципліни є у КПІ ім. Ігоря Сікорського?
📌 Які скіли прокачати, щоб успішно вступити до КПІ?
📌 Три запитання, за допомогою яких вступник зрозуміє, що «Це моє!»
📌 Кому підійдуть та не підійдуть ті чи інші спеціальності?
📌 Спілкування зі вступниками і вікторина для батьків вступників

Переглядаймо і ставимо вподобайки, щоб більше вступників побачило щодо цього чудового заходу у YouTube!

👍 КПІ ім. Ігоря Сікорського у соцмережах
♟ Готуємося вболівати за наших на Чемпіонаті Європи з шахів!

Команда КПІ ім. Ігоря Сікорського вдруге поспіль перемогла у Чемпіонаті України з шахів серед студентів!

Цьогорічний турнір об'єднав команди з 17 закладів вищої освіти з 5 регіонів. На дошках зустрілися як досвідчені кандидати в майстри спорту, майстри ФІДЕ та майстри спорту, так і нетитуловані гравці, які приємно здивували — і вибороли високі позиції в загальному рейтингу. Учасники грали 7 турів у швидкі шахи (бліц та рапід).

🏆 1 місце серед в командних змаганнях як у рапіді, так і в бліці, а також у заліку ЗВО
• Назар Лаптій (НН ІПСА)
• Павло Гончаров (ФІОТ)
• Глєб Парфьонов (РТФ)
• Ульяна Єщенко (НН ІАТЕ)
• Кіра Дробот (ФПМ)
• Юлія Кравець (ХТФ)

Також наші студенти здобули індивідуальні нагороди:

🥇 1 місце (дівчата рапід)
Ульяна Єщенко (НН ІАТЕ)

🥇 1 місце (дівчата бліц)
Ульяна Єщенко (НН ІАТЕ)

🥈 2 місце (хлопці)
Назар Лаптій (НН ІПСА)

🥉 3 місце (дівчата рапід)
Юлія Кравець (ХТФ)

Наступна мета КПІшної команди шахістів – поборотися за титул чемпіонів Європи серед студентів, який відбудеться у вересні в Єревані.

Вітаємо та пишаємося нашими шахістами!

Чемпіонат України приймав наш університет і був організований Профкомом студентів за підтримки Федерації шахів України, Київської міської організації Профспілки працівників освіти й науки України, Фонду Федора Шпига та Асоціації випускників КПІ.

👍 КПІ ім. Ігоря Сікорського у соцмережах
Команда dcua Навчально-наукового фізико-технічного інституту (НН ФТІ) КПІ ім. Ігоря Сікорського вкотре здобула блискучу перемогу, цього разу — на масштабних міжнародних кіберзмаганнях «UA-EE Cyber Shield via Tallinn Mechanism» (Eastern version) 2025.

🏆 Перемога серед 25 команд, які представляли ДСНС України, Міноборони, ЗСУ, Держспецзв’язку, Нацпол, НКЦК і провідні українські університети.

Склад команди dcua
• Костянтин Пузіков
• Максим Гінкул
• Анжеліка Бєлянцева
• Владислав Цема
• Володимир Бігуненко
• Роман Перебийнос
Наставник і керівник — Микола Ільїн, доцент, канд. техн. наук, завідувач Лабораторії технічної інформаційної безпеки НН ФТІ.

Організували ці кібернавчання Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК) при РНБО України разом з естонськими партнерами за активної підтримки Посольства Естонії в Україні.

За результатами змагань «білі» хакери КПІ ім. Ігоря Сікорського стали переможцями в номінації «Найкращий університет» серед невійськових учасників, продемонструвавши високі практичні навички запобігання, виявлення й нейтралізації кіберзагроз, максимально наближених до реальних атак на інформаційно-комунікаційні системи державних установ та об’єктів критичної інфраструктури.

КПІшну команду з перемогою особисто привітали представники Служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки апарату РНБО України.

Вітаємо з яскравою та заслуженою перемогою!
Пишаємося й бажаємо нових кібервисот!

👍 КПІ ім. Ігоря Сікорського у соцмережах
🌳 Озеленення в КПІ ім. Ігоря Сікорського триває

До нашого університету завітали колеги з Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП) у складі ректора, проректорів і голови Вченої ради для того, щоб висадити клени, липи і туї у парку Нескорених біля 28-го корпусу Київської політехніки.

Висадка дерев є спільною ініціативою КПІ ім. Ігоря Сікорського та НУБіП. Молоді дерева символізуватимуть життєву стійкість, силу та довголіття і стануть окрасою парку Нескорених. Дякуємо НУБіП за садженці!

Завдяки цій спільній ініціативі двох університетів територія нашого кампуса стала ще зеленіше. Подібна взаємодія провідних ЗВО України — не лише у науковій площині, а й в екологічній сфері — є гарним прикладом міжуніверситетської співпраці задля сталого розвитку.

👍 КПІ ім. Ігоря Сікорського у соцмережах
Сьогодні КПІшна спільнота разом з Елоїз Мармузе-де-ла Тай, аташе з питань університетського та наукового співробітництва Посольства Франції в Україні, яка запевнила в незмінній підтримці Франції українського народу та ЗСУ, вшанувала Героїв — Олександра Романченка та Миколи Гука — студентів нашого університету.

Відтепер памʼять про них увічнена на меморіальних дошках у стінах 18-го корпусу.

Олександр Романченко
Випускник факультету авіакосмічних систем (ФАКС), доброволець Сил спеціальних операцій, воював на Херсонщині й Харківщині, волонтер-звʼязківець. З перших днів повномасштабного вторгнення пішов захищати Батьківщину, став лінійним наглядачем роти зв’язку 3-го полку ССО України. Олександр активно волонтерив, разом із групою КПІшників власноруч зібрав понад тисячу антен для фронту. Загинув під час ракетного обстрілу навчального центру в Полтаві.

Микола Гук
Випускник кафедри обчислювальної техніки факультету інформатики й обчислювальної техніки (ФІОТ). У 2022–2023 роках допомагав волонтерам, готувався до служби. У червні 2023-го став бійцем 12-ї бригади спеціального призначення НГУ «Азов». Воював на найгарячіших напрямках — Лиман, Серебрянське лісництво, Нью-Йорк. Загинув 14 вересня 2024 року в Неліпівці на Донеччині. Командир відділення, відзначений нагородами України.

Вічна слава та пам’ять Героям-політехнікам, які віддали життя за свободу України!

👍 КПІ ім. Ігоря Сікорського у соцмережах
21.04.202517:00
📹 Благодійний турнір з ґо «Ханамі 2025» у КПІ ім. Ігоря Сікорського

Близько тридцяти учасників різного віку зібралися в Українсько-Японському центрі нашого університету, щоб продемонструвати свої здібності в захопливій стратегічній грі на дошках 9×9, 13×13 та 19×19, залежно від рівня підготовки, а також допомогти нашим захисникам.

Під час турніру здійснювався збір коштів на FPV-дрони на оптоволокні для ББпС «Булава» 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців.

Організатори заходу
📌 Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського;
📌 Благодійний фонд «Гуркіт»;
📌 Київський клуб ґо «Супутник».

На переможців чекали цікаві призи: подарункові гільзи від БФ «Гуркіт»; сертифікати на навчання й майстер-класи від Українсько-Японського центру.

Як проходив турнір можна переглянути у відео.

👍 КПІ ім. Ігоря Сікорського у соцмережах
Көрсөтүлдү 1 - 24 ичинде 5 767
Көбүрөөк функцияларды ачуу үчүн кириңиз.