WC
PM
PM
Proxy MTProto | پروکسی
WC
PM
PM
Proxy MTProto | پروکسی
FE

FEDOROV

Саясат
Моя пошта — fedorov2051@gmail.com
Відповідаю особисто, якщо ви дотримуєтеся структури: 
1. Кілька слів про те, хто ви. 
2. Яку проблему ви бачите? 
3. Що конкретно ви пропонуєте? 
4. Чому ви вважаєте, що ви можете допомогти розв'язувати цю проблему? 
TGlist рейтинг
515.62
0.12
ТипАчык
Текшерүү
Текшерилген
Ишенимдүүлүк
Ишенимсиз
ОрдуУкраїна
ТилиБашка
Канал түзүлгөн датаJan 05, 2019
TGlistке кошулган дата
Jun 22, 2023

Telegram каналы FEDOROV статистикасы

Катталгандар

128 808

24 саат
44
0%Жума
327
-0.3%Ай
1 242
-1%
18.04.2025
128 808
44

Цитация индекси

50

Эскерүүлөр1Каналдарда бөлүштү0Каналдарда эскерүүлөр1
18.04.2025
0-

1 посттун орточо көрүүлөрү

15 355

12 саат13 299
10.3%
24 саат15 355
11.9%
48 саат20 568
0.7%
18.04.2025
15 355
2 067

Катышуу (ER)

2.01%

Кайра посттошту20Комментарийлер0Реакциялар398
18.04.2025
0%-

Көрүүлөр боюнча катышуу (ERR)

13.52%

24 саат0%Жума
0.54%
Ай
0.22%
18.04.2025
0%-

1 жарнама посттун орточо көрүүлөрү

16 372

1 саат5 34932.67%1 – 4 саат4 83429.53%4 - 24 саат6 18937.8%
18.04.2025
0-
Биздин ботту каналыңызга кошуп, анын аудиториясынын жынысын билүү.
Акыркы 24 саатта бардык посттор
3
Динамика
1

"FEDOROV" тобундагы акыркы жазуулар

Дешеві, стійкі до РЕБу та багатофункціональні — Brave1 протестував малі FPV-бомбери

На полігоні розробники перевірили, як БпЛА працюють в умовах, максимально наближених до бойових. Протестували їх стійкість до РЕБу, перевірили вантажопідйомність, дальність польоту й зручність використання.

14 дронів долали дистанцію 10 км під впливом засобів РЕБ, здійснювали скид боєприпасу на ціль та поверталися назад.

Малі бомбери критично важливі для фронту. Вони можуть переносити боєприпаси вагою до 3 кг, при цьому застосовуватися багаторазово. А головна їх перевага над китайським конкурентом мавіком — ціна. Українські малі коптери досить дешеві.

Полігони — це класна можливість для виробників протестувати свої розробки, обмінятися досвідом з колегами та пофіксити всі недоліки перед відправленням на фронт. У Brave1 ми даємо можливість протестувати будь-яку військову розробку. Долучайтеся до оборонного кластеру та змінюйте хід війни!
Понад 8 млрд грн податків сплатили резиденти Дія.City в І кварталі 2025 року

Дія.City — це ефективний майданчик для розвитку технологічних компаній в Україні. Простір пропонує не просто податкові пільги, а й дієві інструменти для масштабування компаній. Його умови залишаються одними з найпривабливіших у Європі та світі.

Зараз резидентами Дія.Сity є вже майже 1 750 компаній. Це слони світового сервісного ІТ — Globallogic, SoftServe, Epam Systems; єдинороги Grammarly, DataRobot, Lyft тощо; всесвітньо відомі бренди Samsung, Nokia, Visa, Rakuten Viber, Stellantis та інші.

Ще із цікавого:

▪️ зараз у компаніях-резидентах працює понад 105 тисяч фахівців — більше третини від загальної кількості спеціалістів;

▪️ розподіл за формами працевлаштування такий: 62% ІТ-спеціалістів працюють за трудовими договорами, 33% — за GIG-контрактами і 5% ведуть діяльність як ФОПи;

▪️ усі бренди з топу найдохідніших ІТ-компаній за 2024 рік є частиною Дія.City.

Буквально нещодавно ми розширили види діяльності в Дія.City на інноваційні R&D-центри у всіх сферах. Доєдналося вже понад 10 таких компаній. Це оборонка, мікрочипи, агро, міжнародна фарма, медицина тощо.

Продовжуємо працювати, щоб в Україні з’явилося ще більше інноваційних бізнесів.
Як забронювати працівника в Дії за 4 кроки

Зміна умови та термінів бронювання, різні умови для підтвердження критичності — усе це плутає керівників підприємств.

Піклуємося, щоб бронювання працювало не лише швидко, а й зрозуміло. Команда зробила детальний гайд з покроковою інструкцією щодо бронювання та підтвердження критичності для керівників підприємств.

Читайте за посиланням — https://thedigital.gov.ua//news/yak-zabronyuvati-pratsivnikiv-cherez-portal-diya-pokrokova-instruktsiya
Оновлюємо природничі та математичні кабінети в школах — 100+ сучасних лабораторій відкриють цього року

Презентували нові підходи до облаштування освітніх просторів, лабораторій і майстерень разом з МОН. У 2025 році плануємо відкрити мінімум 100 сучасних лабораторій.

Зараз критично важливо посилити знання учнів з фізики, хімії, біології, географії та математики. Потреба в технічних і природничих спеціалістах уже відчутна. А після перемоги лише зростатиме. Саме навички в STEM стають основою для інженерних рішень, медичних проривів, ІТ-продуктів й оборонних технологій. STEM — це не просто напрям освіти, це інвестиція в економіку, технології та безпеку країни.

Уже понад два роки ми разом із МОН реалізуємо наймасштабнішу освітню трансформацію: будуємо укриття й підземні школи, оновлюємо профтехи, створюємо харчоблоки, майстерні та лабораторії. До 2026 року збудуємо та модернізуємо загалом понад 1 500 освітніх просторів. Це не ремонти, а системні зміни в межах єдиної стратегії трансформації освіти, що забезпечує якісне й безпечне навчання.

Від темпу цих змін сьогодні залежить, яким буде людський капітал України майбутнього.

Вдячний Володимиру Зеленському за візію, Премʼєр-Міністру Денису Шмигалю за лідерство, Олександру Корнієнку та іншим парламентарям за підтримку освітніх ініціатив, місцевим громадам й ОВА за реалізацію змін на місцях.
Амбасадор UNITED24 Лієв Шрайбер та фронтмен Gogol Bordello Євген Гудзь спекли паску з борошна, яке зібрали на розмінованих полях

Перед Великоднем вони зустрілися в українському ресторані «Веселка» в Нью-Йорку, щоб зготувати традиційну паску. Але не звичайну, адже борошно для неї виробили з пшениці, яку зібрали на розмінованих полях Харківщини.

Українські сапери буквально по сантиметру очищали землю, щоб знову посіяти пшеницю. З борошна, яке подолало океан, спекли паску — як нагадування не лише про Великдень, а й про силу та стійкість українського народу.

Зараз 20% українських земель не можна використовувати через окупацію або замінування. Це площа Греції або двох Ірландій. Дві третини цих територій — поля, де покоління українців вирощували пшеницю.

Кожен донат на розмінування повертає життя нашим родючим полям. Вдячний Лієву, Євгену й сміливцям з усього світу за те, що допомагають повернути життя українським землям! А Юлії Свириденко за ефективну роботу у напрямку розмінування.
$525 000 на розвиток інновацій — результати грантової програми від Українського фонду стартапів

Незважаючи на виклики війни, українські стартапи продовжують розвиватися та залучати фінансування. 15 українських компаній на стадіях pre-seed і seed отримали гранти в розмірі від $25 000 до $50 000 за грантовою програмою від Українського фонду стартапів та Ukraine-Moldova American Enterprise Fund.

Детальніше про кожен проєкт — у каруселі.
Розвиток стартап-екосистеми — одне з ключових завдань Мінцифри. Останніми роками завдяки участі у міжнародних конференціях, які ми організували з Українським фондом стартапів, компанії залучили близько $90 000 000 інвестицій.

Наша мета — збільшити кількість стартапів. І ми впевнені, що завдяки таланту українських підприємців та роботі УФС Україна зможе цього досягти.
Гранти, новий підхід до навчання та співпраця з бізнесом. Верховна Рада в першому читанні підтримала законопроєкт «Про професійну освіту»

Він пришвидшить розвиток закладів освіти. Профтехи матимуть більше свободи, бізнес — більше впливу, а студенти — користі від навчання.

Суть законопрєкту:
1. Фінансова та кадрова автономія
Освітні заклади отримають право самі керувати грошима й персоналом. Вони зможуть заробляти на навчанні та самостійно вирішувати, як витрачати кошти.

2. Сильні наглядові ради
Вони обиратимуть директора, контролюватимуть його роботу й затверджуватимуть плани. До їх складу ввійдуть представники бізнесу.

3. Гранти на дуальну освіту
Держава та місцева влада фінансуватимуть навчання на підприємствах. З’явиться «студентський трудовий договір», щоб легше поєднувати навчання й роботу.

4. Нові стандарти освіти
Заклади самі створюватимуть програми разом із бізнесом. Переходимо на зручну кредитно-модульну систему — крок до інтеграції в спільний освітній простір Європейського Союзу.

5. Менше бюрократії
Спростять ліцензування й скасують складні перевірки. Наголос — на партнерстві, оновленні програм та міжнародній співпраці.

6. Новий імідж профосвіти
Відмовляємося від старих назв типу «ПТУ». Тепер — професійні коледжі та навчальні центри. Учні стають студентами, мають більше прав і можливостей.

Вдячний парламентарям за підтримку важливого законопроєкту. Наступний етап — доопрацювання та підготовка до другого читання.
Кайра бөлүшүлгөн:
UNITED24 avatar
UNITED24
Завдяки донорам і партнерам UNITED24 вдалося зібрати 1 116 784 299 грн через платформу впродовж березня.

Ваші донати допомагають Україні щодня. Дякуємо за підтримку 💙💛
Інтегруємо в Мрію автоматичний генератор тестів на основі ШІ

Ми знаємо, як багато часу вчителі витрачають на створення тестів — у Word, Google-формах, конструкторах, чатах з колегами. Скоро це можна буде зробити в Мрії — у кілька кліків.

Для цього ми додамо ШІ-генератор тестів. Система генеруватиме тести автоматично — з урахуванням теми уроку, підручника, методичних вимог і навіть власних напрацювань учителів. І що важливо: ШІ навчається, тож що більше користування, то якісніше працює генерація.

⚡️ Більше про ШІ-інструменти в Мрії, функціонал для батьків, дітей та вчителів, а також плани на майбутнє розповів у колонці для 24 Каналу.

Читайте за посиланням.
Робимо останній крок для приєднання до єдиної зони роумінгу з ЄС — Парламент ухвалив законопроєкт № 12150

Законопроєкт дозволить українським та європейським операторам зв’язку легше обмінюватися послугами й працювати разом. Його ухвалення — це останній крок перед переговорами з ЄС щодо приєднання до політики Roam like at home.

Що змінить Roam like at home?
Українці навіть після закінчення воєнного стану зможуть користуватися тарифами свого оператора та не сплачувати додаткових зборів за мобільний зв’язок й інтернет на території 27 країн ЄС.

Наступний крок — підписання закону Президентом. Далі розпочнемо переговори з Єврокомісією про створення Єдиної роумінгової зони.

Вдячний команді НКЕК за роботу над законопроєктом та приєднанням України до «Роумінгу як вдома» ЄС. Також дякуємо парламентарям за підтримку! Очікуємо на підписання закону Президентом.
Дія обʼєднує серця, попри війну та кілометри відстані

Бійчиня медичної роти 47 ОМБр «Магура» Юлія та її коханий Євген тепер офіційно чоловік і дружина — завдяки Шлюбу онлайн у Дії. Юлія долучилася до церемонії просто з передової та сказала «Так», попри війну, розлуку й різні локації.

Нещодавно ми масштабували послугу, тепер військові бронюють дату церемонії за окремою чергою. Для захисників і захисниць послуга стала ще швидшою та зручнішою.

Кохання не повинно чекати, одружуйтеся в Дії та не витрачайте часу на паперову бюрократію.
Провели наймасштабніше в Україні випробування наземних роботизованих платформ

50 команд — учасників кластера Brave1 протестували розробки в умовах, які максимально наближені до бойових.

Тестування на полігоні — важливий етап перед відправленням на фронт, найкращий спосіб зрозуміти, як працює розробка в реальних умовах.

Роботи долали 10-кілометрову дистанцію, а також тестували вантажопідйомність та відповідність технічним характеристикам. Влаштували максимально складні умови — невідомий маршрут і РЕБ на частотах, що постійно змінювалися.

Результат — більшість НРК підтвердили заявлену вантажопідйомність і показали високі результати на довгій дистанції. Ці роботи можуть забезпечити транспортування значних обсягів спорядження, провізії та вибухових речовин.

Роботів від учасників Brave1 уже використовують у бойових умовах у багатьох бойових підрозділах: 3 окрема штурмова бригада, 5 окрема штурмова бригада, 59 окрема штурмова бригада (зокрема, 108 окремий механізований батальйон «Вовки Да Вінчі»), 92 окрема штурмова бригада, підрозділи НГУ («Хартія» та інші), ГУР, ЦСО «А» СБУ та багато інших.

Наступна ціль — 100% логістичних завдань на фронті мають виконувати роботи.
Освітня Мрія доступна кожній школі. Військові можуть одружуватися в Дії поза чергою. 1 700+ компаній стали резидентами Дія.City. Відвідали Брюссель у межах десятого засідання Ради Асоціації Україна — ЄС.

Коротко про головні цифрові новини — у дайджесті.
Цей тиждень — як трейлер до майбутнього. EdTech змінює освіту, ШІ — держави, а один пост у соцмережі — глобальні ринки. Що це означає для України? Аналітикиня Дарина пояснює.

EdTech у світі
Ми в Україні тільки-но запустили Мрію для кожної школи. А тим часом у світі освіта готується до десятиліття великих трансформацій. За даними World Economic Forum, глобальні витрати на освіту сягнуть $10 трлн до 2030 року. Ключова рушійна сила? EdTech.
✔️ ШІ персоналізує навчання. OpenAI запускає ChatGPT Edu та академію для студентів і викладачів.
✔️ Платформи типу Workera, Sizzle, Amira вже перебудовують систему upskilling — особливо важливо, бо до 2030 року 1 мільярд робочих місць зміняться через технології.
✔️ У центрі уваги не тільки знання, а й ментальне здоров’я: Hazel Health і Thrive Global працюють зі школами, щоби навчання не виснажувало, а підтримувало.
✔️ Найбільші інвестори EdTech — з техгігантів. У галузь масово заходять люди з Google, Microsoft і Amazon.
✔️ І головне — вимірюється не масштаб, а вплив. Impact-дані стають критерієм фінансування.

Швейцарія: інновації, які працюють
Ми тісно співпрацюємо з країною в цифрових проектах — зокрема, Мрію в школах ми реалізуємо за підтримки швейцарського уряду.

У країні працює Digital Switzerland — урядова платформа, яка координує всі інноваційні зміни: від цифрового паспорту до регуляції блокчейну. У Женеві відкриваються центри етичного ШІ, а в Лозанні — R&D-хаби для розробки відповідального AI. А ще в них діє три національні цифрові стратегії — для всієї країни, державного управління та федеральної адміністрації. Для нас це партнер, чий досвід допомагає формувати власні рішення.

Європа теж не мовчить
Учора Єврокомісія презентувала AI Continent Action Plan — масштабну програму розвитку ШІ. Що передбачає:
✔️ 13 «фабрик ШІ» + до 5 гігафабрик з потужністю понад 100 000 мікросхем кожна
✔️ 200 млрд євро інвестицій (половина — від бізнесу)
✔️ Новий закон про хмарні технології
✔️ Академія навичок ШІ по всій Європі
✔️ Спеціальна служба підтримки для стартапів, щоб ШІ-акти не душили інновації

Усе для того, щоб до 2030 року 75% європейських компаній працювали із ШІ. Сьогодні таких лише 13,5%.

Україна — частина цього ринку. І може створювати нову норму — коли запускаємо Мрію в школах, коли будуємо LLM, коли говоримо про ШІ не як моду, а як інфраструктуру.

Наступний тиждень — ще ближче до майбутнього.

плюс-мінус вайб на звʼязку.
Насичений візит у Брюссель

Разом з Премʼєр-міністром України Денисом Шмигалем та профільними міністрами відвідали Брюссель у межах проведення 10-го засідання Ради Асоціації Україна — ЄС. Україна вже виконала 81% своїх зобов’язань, і сфера цифрової трансформації стабільно показує високі результати. У пріоритеті — приєднання до Єдиного цифрового ринку ЄС та політики roam like at home.

Окрім цього, провели двосторонні зустрічі з Андрюсом Кубілюсом, комісаром ЄС з питань оборони та космосу — це нова посада в Єврокомісії. А також Хенною Віркунен, виконавчою віцепрезиденткою з питань технологічного суверенітету, безпеки та демократії. Обговорили стратегічні пріоритети України на шляху євроінтеграції.

Вдячний ЄС за стійку позицію і лідерство в питаннях підтримки України в економічній, енергетичній та військовій сферах.

Рекорддор

24.06.202323:59
150.6KКатталгандар
29.03.202523:59
4200Цитация индекси
28.05.202423:59
933.4K1 посттун көрүүлөрү
12.09.202422:35
444.2K1 жарнама посттун көрүүлөрү
23.07.202323:59
17.65%ER
28.05.202423:59
651.98%ERR
Катталуучулар
Citation индекси
Бир посттун көрүүсү
Жарнамалык посттун көрүүсү
ER
ERR
JAN '20JAN '22JAN '24

FEDOROV популярдуу жазуулары

У Мрії буде власна валюта, якою можна розрахуватися за квитки в кіно та багато іншого 😌

Уже цього року запускаємо гейміфікацію в Мрії — щоб навчання було не обов’язком, а грою. Школярі збиратимуть вогники за виконані домашки — як streak у Duolingo.

А ще додамо Кмітливки. Це щоденна мінівікторина, адаптована до віку. Діти самі обиратимуть теми за інтересами. Також з’явиться бонусний розділ: подивився пізнавальне відео, пройшов цікавий тест — отримав бал.

Ці бали — Мрійки. Внутрішня валюта, яку можна обміняти на реальні бонуси від партнерів:
🎬 квитки в кіно
🧩 майстеркласи
👾 квести з віртуальною реальністю
📚 курси з програмування, англійської, soft skills

Це перетворює освіту з рутини на досвід. Діти втягуються, розвиваються й отримують за це реальну винагороду.

Дякуємо за довіру та внесок першим партнерам, які підтримали Мрію: Київстар ТБ, Мультиплекс, Just School, Buki, Планета Кіно, Замкнені та іншим.

Технологічні компанії, громадські організації, контентні платформи — долучайтеся. Переходьте на mriia.gov.ua, подавайте заявку й ставайте партнерами Мрії.

Змінюємо освіту разом. І робимо її цікавою.
Кайра бөлүшүлгөн:
UNITED24 avatar
UNITED24
Трирічний Тимофій з бабусею саме поверталися додому з дитячого майданчика, коли росія завдала ракетного удару по Кривому Рогу.

Лікарі намагалися врятувати хлопчика. За його життя молилося все місто, але Тимофій не вижив. Про це повідомила його мама Валерія.

#russiaisaterroriststate
22.03.202516:57
Читаєш новини: Естонія оголосила новий пакет допомоги. Вчора — підтримка від Чехії. За день до цього — Фінляндія…. Так важливо, що стільки партнерів з нами — розділяють цінності, допомагають і вірять, що добро переможе зло.
20.03.202506:23
Вранці подивився два відео.

Перше — розслідування Михайла Ткача про те, як можна грабувати Київ, а потім безкарно втекти до Відня. Наприкінці відео Михайло дуже влучно зазначає, що подібні люди й угруповання грабують в Україні, де знищують державні інституції, котрі потім працюють неефективно, а витрачені гроші ховають у країнах із інклюзивними інституціями, які захищають приватну власність.

Друге — лекція Київської школи економіки «Чому нації занепадають» від одного з найвпливовіших економістів світу, Джеймса Робінсона, автора однойменної книги, за яку він отримав Нобелівську премію. Він розповідає про важливість розбудови інклюзивних державних інституцій. Лекція містить багато цікавих прикладів, зокрема про Південну Корею, яка, попри сусідство з агресором, змогла стати однією з найбагатших країн світу.
Дуже рекомендую всім подивитися цю лекцію.
Українські підлітки за два дні розробили AI-інструмент, який виявляє дискримінацію

Сайт аналізує тексти в соцмережах і виявляє дезінформацію, гендерні стереотипи та булінг. Генерує альтернативні, гендерно нейтральні коментарі й допомагає боротися з токсичністю в медіа.

Це рішення учнів з «Ліцею нових технологій навчання» в Кропивницькому. Їхня команда HARBOUR SEALS перемогла на нацвідборі міжнародного хакатону Teens in AI. Україна вдруге бере участь у техатоні, який проходить у 97 країнах світу. Для дітей це шанс стати частиною світового AI-комʼюніті, адже переможці представляють свої рішення на міжнародному рівні.

Цього року школярі подали 250+ заявок на участь у техатоні. У нас дуже круті, мотивовані підлітки, які у 12–18 років уже вміють кодити, пітчать проєкти англійською та креативно підходять до використання технологій.

Далі команда HARBOUR SEALS візьме участь у відборі на міжнародному етапі хакатону.

До речі, тогоріч український проєкт ConnectAbility став переможцем міжнародного хакатону. Сподіваюся, цього року вдасться повторити результат)
24.03.202512:17
Бум українських ШІ-продуктів та стартапів — починаємо розробку національної LLМ, великої мовної моделі

Запуск національної LLМ дасть старт масовому виробництву українських ШІ-інструментів. Тисячі ШІ-продуктів створені на базі LLM — віртуальні асистенти, як ChatGPT, генератори тексту, як Notion AI, інструменти для програмування, як GitHub Copilot.

Також це питання національної безпеки. Неможливо контролювати наративи іноземних LLM, вони можуть бути сформованими на російській пропаганді та суперечити українському контексту.

Велика мовна модель дасть змогу обробляти дані всередині країни, що стратегічно важливо для використання ШІ в обороні, урядових організаціях, медицині та фінансовому секторі.

Українська LLМ допоможе бізнесу та державі дешевше, зручніше й швидше запускати локалізовані інструменти зі штучним інтелектом.

⚡️ Починаємо розробку першої українськомовної LLM національного масштабу. Про це оголосив на Forbes AI Day 2025.

Дедалі більше країн активно й стратегічно розвивають ШІ в країні, створюють національні LLM, натреновані на локальних мовах. Тому Україна повинна діяти швидко, щоб не лише наздогнати світових лідерів, а й стати самостійним гравцем у цих технологічних перегонах.

Запуск LLM — одне з ключових завдань WINWIN AI Center of Excellence. Плануємо зробити це в листопаді-грудні 2025 року.

LLM буде натренована на українських даних, розумітиме національний контекст, діалекти та терміни. На базі національної LLM запускатимемо AI-продукти для держави й сектору оборони. Інтегруємо їх у Дію, Мрію та армію.

Це створить безліч можливостей для бізнесу. Підприємці зможуть виготовляти продукти в різних сферах — від маркетингу до фінансів. Наприклад:
— автоматизовані чатботи для сайтів
— голосові асистенти для компаній
— AI-консультанти для онлайн-магазинів

Важливо, що українську LLM створюватимуть за підтримки партнерів з бізнес-сектору, не за державні кошти.

Запуск LLM дасть бізнесу й державі можливість виробляти власні інноваційні ШІ-продукти та зміцнить бренд України як високотехнологічної держави.
Мрія доступна кожній школі — презентували застосунок для всієї України 😌

Мрія — наш освітній геймченджер, one-stop-shop для шкіл. Єдина екосистема із застосунком для учнів та батьків і вебпорталом для вчителів та адміністрації.

5 років тому ми запустили Дію — єдине рішення для державних послуг, цей досвід масштабуємо на освіту й запускаємо Мрію.

Школи з Мрією — це:
🧒🏼 Учні, які розвиваються за власною освітньою траєкторією. Бачать в одному застосунку розклад, оцінки, фідбек від учителів, позашкільні можливості. Мрія допомагає не просто здобути знання, а й зрозуміти, як реалізувати себе.
👥 Батьки, які в будь-який момент можуть подивитися, як справи в дитини, чим вона займається, що виходить найкраще, де потрібна допомога.
🧑🏻‍🏫 Учителі, які витрачають менше часу на рутину — журнали, плани, папери. А більше — на роботу з дитиною, розвиток і мотивацію.

Ми з командою системно працюємо над тим, щоб українська освіта була сучасною, гнучкою та ефективною. Це завдання, яке поставив Президент, і саме за цією візією ми рухаємося. Спільно з МОН реалізуємо десятки проєктів — від реформи НУШ до оновлення профтехів.

Мрія — важливий інструмент для трансформації освіти. Завдяки продукту держава отримає якісні дані про систему освіти. Наприклад, ми зможемо побачити, як зміна стандарту освіти вплинула на успіхи дітей, і на основі результатів створювати нові реформи. Це допоможе побудувати систему, здатну формувати професійних і щасливих людей для інноваційної економіки.

Ставайте частиною освітньої трансформації. Щоб під’єднатися до Мрії, подавайте заявку за посиланням: https://mriia.gov.ua/launch

Дякую Президенту за участь, візію, лідерство та Премʼєр-міністру Денису Шмигалю за підтримку проєкту на кожному етапі. А за надійне партнерство — Швейцарському Уряду та Програмі EGAP, що виконується Фондом Східна Європа. Окрема подяка UNICEF — за підтримку напряму дошкілля, дослідження й експертизу.
22.03.202513:05
єБали 🔥🤘
Робот урятував трьох поранених, які місяць перебували в оточенні. Як працює нова розробка від учасників Brave1

Робот Ardal пройшов понад 17 кілометрів під обстрілами мінометів та арти, щоб евакуювати поранених бійців, яких не вдавалося забрати із сірої зони.

Наземний роботизований комплекс створила компанія-учасник Brave1 BUREVII. До речі, самі розробники брали участь у плануванні операції разом з 92 ОШБр та 154 ОМБр.

Місія була надскладною, вона проходила в одній з найгарячіших ділянок фронту, де постійно літають ворожі дрони та наводять артилерію. В операції брали участь понад 50 осіб, залучали засоби РЕБ і РЕР, аеророзвідку, а також дрони-бомбери, що відволікали увагу противника. На фото — моменти з підготовки до місії.

Результат: поранених евакуювали та доставили до шпиталю, а Ardal залишився неушкодженим.

Зараз держава максимально активно закуповує наземні роботизовані платформи. У планах — перевести всі логістичні завдання на роботів і зберегти максимальну кількість життів наших військових.

Компанії-учасники Brave1 активно створюють нові технології, але їх потрібно ще більше. Тож якщо ви знаєте, як створити розробку, що змінить погоду на полі бою — долучайтеся до Brave1.
24.03.202512:17
Як держслужбовцям пришвидшити роботу за допомогою штучного інтелекту

ChаtGPT вже витіснив Google на моєму робочому столі, я використовую його для пошуку й систематизації інформації щодня.

🔍 Розповім, як саме, на нещодавньому кейсі.

Мені треба було дослідити процес формування політики для розробки нової операційної моделі для Мінцифри. Для цього потрібно знайти матеріали, прочитати багато інформації, визначити найважливіше, порівняти і т. д.

Я вирішив протестувати AI в цій справі. Спитав у ChаtGPT про 20 найкращих книг на цю тему, купив їх у PDF-форматі. А далі завантажив у NotebookLM — це AI-сервіс для аналізу текстів від Google. І через кілька днів у мене вже були інсайти з кожної! Далі я прочитав дві книги, які здалися мені найбільш інформативними, замість 20.

⚡️ До речі, раджу спробувати NotebookLM, якщо раніше не користувалися. Завантажуєте книгу, ставите питання та дізнаєтеся, чи є в книзі необхідна для вас інформація, замість витрачати час на читання зайвої літератури.

Що це дало? Я за тиждень отримав глибоке розуміння теми, яку міг би вивчати місяцями. Це конкретний інструмент для пришвидшення роботи.

Якщо ми не впроваджуватимемо АІ — відстанемо від усього світу, тому зараз у команді ключовий фокус саме на штучному інтелекті.

📎 Нещодавно команда створила документ з порадами, як держслужбовцям використовувати АІ в роботі. Це класна шпаргалка як для тих, хто робить перші кроки у роботі із ШІ, так і для справжніх техногіків. Користуйтеся 😉
В Україні зʼявився перший інноваційний музей математики «Кубоїд»

В інтерактивному просторі діти взаємодіятимуть зі 100+ симуляторами, проводитимуть експерименти, вивчатимуть математику на практиці. Усе в зрозумілій та гейміфікованій формі.

Є окрема локація для вчителів, де вони проходитимуть спеціальні курси, щоб упровадити інтерактивні підходи у своїх школах.

Математика всюди: вона потрібна інженерам, архітекторам, програмістам, фахівцям з кібербезпеки, науковцям, енергетикам і ще тисячам важливих для економіки професій. Музей допоможе учням подолати освітні втрати через інноваційні методики навчання та популяризацію STEM-дисциплін.

У трансформації освіти ми з МОН робимо акцент на STEM. Діти мають вивчати природничі науки, математику, розвивати різні софт- і хардскіли на практиці.

Вірю, що саме завдяки розвитку STEM в Україні з’являтиметься більше технологічних та інноваційних компаній, які коштуватимуть мільярди доларів. Це фундамент для економічного стрибка й розвитку цифрової економіки.

Проєкт реалізовано Національним центром «Мала академія наук України» та Міністерством освіти і науки України за підтримки UNICEF Ukraine та Theirworld.
15.04.202515:30
Інтегруємо в Мрію автоматичний генератор тестів на основі ШІ

Ми знаємо, як багато часу вчителі витрачають на створення тестів — у Word, Google-формах, конструкторах, чатах з колегами. Скоро це можна буде зробити в Мрії — у кілька кліків.

Для цього ми додамо ШІ-генератор тестів. Система генеруватиме тести автоматично — з урахуванням теми уроку, підручника, методичних вимог і навіть власних напрацювань учителів. І що важливо: ШІ навчається, тож що більше користування, то якісніше працює генерація.

⚡️ Більше про ШІ-інструменти в Мрії, функціонал для батьків, дітей та вчителів, а також плани на майбутнє розповів у колонці для 24 Каналу.

Читайте за посиланням.
Дешеві, стійкі до РЕБу та багатофункціональні — Brave1 протестував малі FPV-бомбери

На полігоні розробники перевірили, як БпЛА працюють в умовах, максимально наближених до бойових. Протестували їх стійкість до РЕБу, перевірили вантажопідйомність, дальність польоту й зручність використання.

14 дронів долали дистанцію 10 км під впливом засобів РЕБ, здійснювали скид боєприпасу на ціль та поверталися назад.

Малі бомбери критично важливі для фронту. Вони можуть переносити боєприпаси вагою до 3 кг, при цьому застосовуватися багаторазово. А головна їх перевага над китайським конкурентом мавіком — ціна. Українські малі коптери досить дешеві.

Полігони — це класна можливість для виробників протестувати свої розробки, обмінятися досвідом з колегами та пофіксити всі недоліки перед відправленням на фронт. У Brave1 ми даємо можливість протестувати будь-яку військову розробку. Долучайтеся до оборонного кластеру та змінюйте хід війни!
Дрони, які працюють навіть під ворожим РЕБ — Brave1 протестували FPV на оптоволокні

Організували полігон, щоб 15+ виробників БпЛА випробували свої розробки. Дрони на оптоволокні стали геймченджерами на полі бою, вони абсолютно не вразливі до РЕБ та непомітні для ворога. Оптоволокно гарантує якісний звʼязок між оператором і коптером, а це впливає на ситуацію на фронті.

На полігоні дрони долали маршрут завдовжки понад 20 км із перешкодами та імітували захід на ціль. Раніше дальність польоту таких БпЛА сягала лише 5–10 км, зараз вони вражають ціль на відстані понад 20 км.

Також 7 команд-учасників Brave1 протестували наземні роботизовані комплекси на оптоволокні, вони провели тестовий заїзд.

Ворог має значні напрацювання в цьому напрямі, тому зараз ми повинні максимально включитися та розвивати технологію. Випробування в умовах, наближених до бойових, — це обов'язковий етап у розробці перед поставкою на фронт.

Тестування на полігонах допомагають виробникам виявити недосконалості. Далі розробники фікситимуть недоліки та працюватимуть над рішеннями для протидії ворожому оптоволокну.

Якщо ви також розробляєте оборонні технології — долучайтеся до Brave1. Допоможемо масштабуватися від ідеї до поставки на фронт https://brave1.gov.ua
Көбүрөөк функцияларды ачуу үчүн кириңиз.
Cookie

Көрүү тажрыйбаңызды жакшыртуу үчүн биз куки файлдарын колдонобуз. 'Баарын кабыл алуу' баскычын чыкылдатуу менен, сиз куки файлдарын колдонууга макулдугуңузду бересиз.