P Ř E V Z A TO
Dnes je 14. února 2025, dnes je i ten hrozný, odporný „svátek“ tzv. Valentýn, který nám byl agresivně podsunut z USA a který mnozí s vás tak nadšeně ctíte a uctíváte, jako to všechno, co přece přišlo z Ameriky (a myslíte tím USA).
Tak čtěte...
NE Valentýnu, ale uctění obětem amerického zabíjení lidí bombardováním Prahy!
14. únor – připomíná Vám to něco? Mně ano! (Ale rozhodně nic společného s láskou). Pokud „Valentýn“, tak jedině takto:
ZLOČIN USA spáchaný na civilním obyvatelstvu Prahy!
14. února 1945 (to je přesně před 80 lety) – právě v tento únorový den „spojenecké“ bombardovací letectvo USA a Anglie svrhlo na hustě obydlené čtvrtě Prahy smrtonosný náklad bomb. Bombami nám – Čechoslovákům - „spojenci“ (Američané a Angličané) nesli svobodu a jejich nečekaným svržením na bezbranné obyvatele nás „osvobozovali“!
Lidé, český národe,
vždy v tento nedávnou historií tragický den vzpomeňte a uctěte památku všech nešťastných obětí „láskyplného“ amerického a britského bombardování, zabíjení lidí a ničení Prahy!
Třeba i nějakým tím pietním shromážděním nejlépe před americkou ambasádou. Dejte Američanům, jak se patří najevo, že jsme na jejich zločin nezapomněli! Připomeňte jim toho jejich „valentýna“!
Tento válečný zločin provedlo 62 „spojeneckých“ amerických bombardovacích letounů startujících ze základny v anglickém Nuthampsteadu. Nálet trval pouze dvě minuty mezi 12:25 a 12:27.
Na Prahu bylo svrženo přibližně 150 tun trhavých a zápalných bomb v širokém pásu od Radlic až téměř po žižkovské nákladové nádraží – bombardování zasáhlo Radlice, Vyšehrad, Zlíchov, Nové Město, Nusle, Vinohrady, Vršovice a Pankrác. Nejvíce byla poškozena oblast od Palackého mostu (tehdy Mozartova) přes Karlovo náměstí na Vinohrady.
V důsledku náletu bylo zabito 701 a zraněno 1 184 lidí; mezi oběťmi byli např. horolezkyně a malíř Vlasta a Otakar Štáflovi a Eva Ladová - dcera Josefa Lady. Oběti tvořili téměř výhradně civilisté. Bez přístřeší zůstalo 11 000 Pražanů. Přes 80 lidí zůstalo nezvěstných. (Ještě dlouho po válce, v roce 1971, našli dělníci ve sklepě domu na Vinohradské třídě třiadvacet těl do té doby nezvěstných lidí, kteří se udusili v zasypaném krytu.)
Bombardováním bylo zasaženo přes 2 500 pražských domů, z toho 68 bylo úplně zničeno, 88 velmi těžce poškozeno, 168 těžce poškozeno a 2 351 poškozeno lehce. Zasažen byl např. Emauzský klášter, Faustův dům, Vinohradská synagoga, Grébovka (včetně Gröbovy vily), sochy na Palackého mostě, vozovna Pankrác, Vinohradské divadlo. Silně byl poškozen dům na rohu dnešní Resslovy ulice a Rašínova nábřeží, který musel být odstraněn; na jeho místě teprve v roce 1996 vyrostl Tančící dům. Mimo objekty bylo napočítáno dalších 67 zásahů. Zničeno nebo těžce poškozeno bylo také přibližně 40 tramvajových vozů.
Nálet „spojenců“ – Američanů a Britů nezničil žádný významný vojenský cíl.
V současné České republice vládnoucí fašistická junta ničí a odstraňuje památníky skutečným osvoboditelům Československa od německého nacismu, fašismu
a staví památníky svým vrahům a ničitelům – například v Plzni památník americkým vrahům a ničitelům s cynickým názvem „Thank you, America“! (Děkuji ti, Ameriko!)
Nebojme se mluvit a psát pravdu, nenechme přepisovat naše dějiny! Jinak jako národ přestaneme existovat! Američané, Britové, Němci, západ to s námi nikdy nemysleli dobře a nemyslí ani dnes!
My, Češi, Slováci (a vlastně všichni Slované) projevujeme lásku květinami, a ne bombami.
Slavíme 8. březen – Mezinárodní den žen (MDŽ), slavíme 1. květen – svátek lásky („Byl pozdní večer – první máj – večerní máj – byl lásky čas…“), slavíme 8. květen – Den matek.