Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Анархізм українською avatar

Анархізм українською

Твоя збірка статей про анархізм українською мовою.
Версія російською мовою - http://vk.com/anarchist_faq
Чат і обговоренння - https://t.me/+4ExhKmKfj_kxOTNi
Для зворотнього зв'язку - @AnarhoZviazok_bot
TGlist рейтинг
0
0
ТипАчык
Текшерүү
Текшерилбеген
Ишенимдүүлүк
Ишенимсиз
Орду
ТилиБашка
Канал түзүлгөн датаNov 10, 2023
TGlistке кошулган дата
Nov 14, 2024
Тиркелген топ

Рекорддор

20.01.202523:59
336Катталгандар
03.09.202423:59
0Цитация индекси
05.02.202504:58
4811 посттун көрүүлөрү
15.01.202523:59
581 жарнама посттун көрүүлөрү
01.04.202523:59
133.33%ER
12.02.202504:59
144.88%ERR
Катталуучулар
Citation индекси
Бир посттун көрүүсү
Жарнамалык посттун көрүүсү
ER
ERR
OCT '24JAN '25APR '25

Анархізм українською популярдуу жазуулары

Кайра бөлүшүлгөн:
Низовина avatar
Низовина
Вітаємо! 👋

💬Сьогодні наш колектив хоче запропонувати вам ознайомитися з твором одного із членів реакції нашого журналу — Артема Лівші. У своєму есе «Проданий потенціал: функція, яку виконують психологи на службі капіталізму та їхній потенціал у визвольній боротьбі» автор аналізує роль корпоративних психологів у корпораціях і компаніях — типових структурах гніту за капіталізму.

📙Робота умовно поділена на 2 частини: перша пов'язана безпосередньо з критикою ролі корпоративних психологів у сучасних фірмах та великих компаніях. У ній ви дізнаєтеся яким чином психологи позбавляють робітників суб'єктності, граючи тим самим на руку власникам і капіталістичній системі. Друга ж частина розкриває тему позитивного потенціалу психологів як спеціалістів, які можуть дійсно стати на сторону робітників, стимулюючи розвиток у бік самоуправління, а також стати незамінним помічником для груп, які прагнути втілити реформи та революційні зміни в суспільстві.

🌐Читайте есе на нашому сайті за посиланням!


Ми невеличкий колектив і вдячні будь-якій підтримці, тож якщо ти хочеш допомогти, див. за
посиланням «Як підтримати проєкт?».

«Низовина» в Instagram
Syg.ma
Друкарня
Кайра бөлүшүлгөн:
ПЛЕМ’Я 🔥🐒 avatar
ПЛЕМ’Я 🔥🐒
👴 Найтупіші винаходи бумерів!

1️⃣ Гроші.
Засіб поневолення однією людиною іншої. Замість того, щоб зробити всіх рівними, бумери вирішили, що дехто має бути багатшим за інших.

2️⃣ Електроенергія.
Електроенергія, звісно, прекрасна, але якою ціною вона видобувається? Шляхом спалення лісів, винищення Природи та забруднення планети.

3️⃣ Пластик.
Бумери буквально засрали всю планету пластиком. Тепер в океані більше пластику, ніж на землі. Його знаходять навіть на величезній глибині Маріанської впадини. Замість того, щоб винайти еко-френдлі матеріал, вони винайшли це. Без коментарів.

4️⃣ Видобування нафти.
Нафта — жахлива штука, краще було б не викопувати її взагалі. Вона зруйнувала економіки, підкорила їх собі та забруднила Природу, а ще через нафту бувають війни.

5️⃣ Скотарство.
Так-так, тобі не здалося. Бумери одомашнили тварин та зробили їх своїми рабами — це по-перше, а по-друге, стали забруднювати відходами тваринництва усе довкола та займати величезні колись дикі території.

7️⃣ Лісорубство.
Всі знають, що дерева це легені нашої планети. Замість того, щоб придумати екологічний матеріал, який не несе нікому шкоди, бумери стали рубати дерева в промисловому маштабі — в результаті, у нас все погано з екологією.

8️⃣ Каналізація.
Лабіринти для лайна під землею, ти тільки вдумайся! Без коментарів. Замість того, щоб його переробляти і удобрювати ним землі, бумери вирішили, що відходи варто зливати в річки.

9️⃣ Асфальт.
Смердюча хєрня, що розвалюється через 5 років, що смердить та плавиться влітку, використовується замість божественних плит, з яких можна робити неубиваємі дороги.

🔟 Землеробство.
Нахуя вирощувати їжу? Можна же просто зірвати фрукт чи ягоду з дерева і все. Тепер люди їбашать годинами на полях.

1️⃣0️⃣.5️⃣ Найгірший винахід бумерів — це осідле землеробство.
Якби не воно, ми були б мисливцями-збирачами, працювали би максимум пару годин в день, жили б на Природі та були б зараз значно щасливішими.

1️⃣1️⃣ Вогнепальна зброя та порох.
Омежки навіть палку до рук взяти не зможуть, і тільки тому придумали вогнепал. Лише ближній бій може показати силу!

1️⃣2️⃣ Писемність.
Нахуя робити якийсь папір, папірус, глиняні таблиці тощо? Можна ж між собою просто розмовляти, до того ж і пам'ять гарною лишиться.

1️⃣3️⃣ Власність.
Тепер лисі мавпочки вимушені рвати сраку, щоб щось отримати собі у власність, а потім ще й трястись над тим, щоб її втримати та захистити. А насправді йобаний перфоратор за 15к пилиться 15 років у кладовці після того, як просверлиш одну дірку в будинку, який тебе вже заїбав, але ти не можеш просто так взяти і з нього виїхати. Не кажучи вже про те, що приходиться платити купу податків та годувати армію мусорів, яка начебто це все охороняє.

ПЛЕМ’Я  🔥🐒
Кайра бөлүшүлгөн:
ПЛЕМ’Я 🔥🐒 avatar
ПЛЕМ’Я 🔥🐒
🐔 П І В Н І С Т Ь 🐓

👀 Люди люблять яскраві óбрази. Котів ми знаємо пруткими, корів — спокійними, лис у всьому світі хитрує, а півень.. а що півень?

✊ Усюди в світі курей і півнів сприймають інакше, аніж у пострадянському просторі.
🐣 І дійсно: півні захищають своє численне потомство, вибудовують сувору ієрархію поміж інших, полюбляють битися за своє та дуже небезпечні в цих бійках.

Іноді півень, знайшовши їжу, спеціально лишає її для курочки, яка йому подобається, щоб привернути її увагу й похизуватись, ну і забезпечити собі здорове потомство.

🔪 Півень здавна сприймався людьми як символ войовничості, боротьби та бійкуватості. І не марно, враховуючи їхній палкий характер.
🥖 Геральдика Франції повна півнів — це тягнеться ще з часів Галії — і півень нині є одним із французьких національних символів.
🙌 Чорт, та навіть американські альт-райти підіймали Півня на свій стяг! Бо «півні історично символізували маскулінність, хоробрість та воскресіння — а ще вони дуже територіальні тварини».
✨ Про китайський зодіак та рік Вогняного Півня годі й говорити!

Півні в Україні отримали свою назву за їхню чудову звичку голосно "співати". Самі півні не чують своїх потужних криків: відкриваючи дзьоба для голосного співу, вони перекривають собі слуховий прохід.

👻 У абсолютній більшості міфологій різних народів світу півні — дуже езотеричні тварини.
🌞 Їх часто пов'язують із Сонцем — певно, бо півні спілкуються із ним своїми піснями — а також із вогнем та потойбіччям. Щодо крику півнів та того, де вони кричать (в будинку, на позорі, біля хвіртки) існує багацько прикмет — як добрих, так і лихих. А ще спів півня має відлякувати злих духів від господарства!
✝️ Ось, навіть християнські церкви беруть собі за логотип півня, бо той ще й прямо згадується в Біблії! Перелічувати нескінченні міфи про створенню світу, обряди, вірування та прикмети щодо півнів — жодного посту не вистачить.

Ти можеш лоскотати півня, лагідно пестячи його борідку. Те саме працює і з курочками!

😕 То що ж не так у нашому краю із півнями? Чому істота, яка боронить свою велику сім'ю, хоробро б'ється за територію та щодня вітає схід Сонця — у нас стала образою?
⛓️ Цю бридку і безглузду асоціацію зі зґвалтованими ув'язненими принесли нам виключно совкові тюрми. Проте із падінням режиму чомусь вже й вільні люди почали зневажливо називати одне одного так. І несуть цю бридоту далі у наш нескінченний та вічний міф, який тільки-но відірвався від радянщини.

🪶 Чи доречно принижувати гордого птаха тою гидкою асоціацією? Хіба каста зґвалтованих зеків не мала назавжди зникнути разом із Совком? Що для нашого міфу краще: Півень як захисник свого власного, як хоробрий та езотеричний співучий птах, чи як зґвалтований у хворому соціумі раб?

🐓 Півень — це шикарно, особливо із великим червоним гребінцем!

🏴 Шануй Півня. Товаришуй із Півнем. Підіймай Півня на стяг. Півність або смерть!

ПЛЕМ’Я 🔥🐒
😱 Незалежна студентська газета 🎆

Місяць тому нашій незалежній профспілці виповнилося 2 роки. Це були незабутні два роки, протягом яких ми з вами влаштовували акції, боролися проти свавілля МОН і нахабних адміністрацій університетів, ми займалися лібертарною самоосвітою, а також популяризували ідеї рівності та солідарності, без яких сильний студентський рух неможливий.

Разом із нами вели боротьбу за гідну освіту студенти зі всього світу, зокрема з Польщі та Франції. Про все це ми писали та розповідали. Часом це були складні роки, проте точно можна сказати, що вони були надзвичайно цікавими. Тому ми й далі із завзяттям продовжуємо розбудовувати мережу незалежних профспілок і відстоювати наші права.

📰 Аби відсвяткувати ці досягнення ми вирішили зробити щось неординарне. Ми підготували незалежну студентську газету, яких в Україні вже тривалий час не було.

🤔 Газета в XXI столітті, ви серйозно?!


Газета — це не щось застаріле, не просто джерело інформації. Для нас це простір, в якому можна підсумувати досягнення, через який можна спілкуватися та ділитися ідеями. А до того ж це ретросувенір. Студентські профспілки за кордоном — від ASSE у Квебеці до французької Solidaires та польської «Робітничої ініціативи» — і сьогодні відроджують (а подекуди і продовжують) традицію друку газет.

🐈‍⬛ Але не лише за кордоном. «Пряма дія» попередніх поколінь теж активно популяризувала свою газету під однойменною назвою. Саме тому перший номер нашої газети, який ми сьогодні публікуємо, є насправді прямим продовженням тієї газети.

❗️Тож закликаємо завантажувати електронний варіант нашої газети, а для тих, хто любить паперовий варіант, ми надрукували фізичні примірники. Кожен і кожна зможе безкоштовно отримати свій, написавши нам на бота/в приватні повідомлення.

Накладу вистачить на всіх 😊
Простір несвободи: хроніки кримського спротиву

Минуло одинадцять років від початку анексії Криму. Для кримчан — це роки страху, втрат і тиску. І водночас — роки гідності, спротиву та солідарності

Що відбувається в Криму під владою окупантів? Як виглядає щоденне життя в умовах несвободи? Хто продовжує чинити опір — і якою ціною?

На лекції, яку проведе кримчанка й активістка "Прямої дії" Карина Чмелюк, ми зануримось в історію кримського спротиву: від перших днів анексії до сьогодні. Поговоримо про те, як режим Путіна вибудував репресивну систему, і як люди, попри ризики, знаходять способи не мовчати — через публічні акції, спільноти взаємодопомоги, листи підтримки.

Дата і час: 9 квітня (середа), 17:00
Локація прийде на пошту після реєстрації
➡️ Зареєструватися
Көбүрөөк функцияларды ачуу үчүн кириңиз.