Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
BRD24 - Бердянськ 24 avatar

BRD24 - Бердянськ 24

Жаңылыктар жана СМЖ
🔷 Новости Бердянска в Телеграм
🔶 Офіційний Telegram-канал Бердянського інформаційного порталу Brd24.com
Бот каналу - https://t.me/Brd24com_bot
Адмін каналу - @brd24_com
🔹Працюємо завдяки підтримці NED, MDF та ЛЖСІ!
🔹 https://www.instagram.com/brd24_c
TGlist рейтинг
0
0
ТипАчык
Текшерүү
Текшерилбеген
Ишенимдүүлүк
Ишенимсиз
ОрдуУкраїна
ТилиБашка
Канал түзүлгөн датаСерп 13, 2024
TGlistке кошулган дата
Черв 16, 2023
Тиркелген топ

Telegram каналы BRD24 - Бердянськ 24 статистикасы

Катталгандар

8 917

24 саат
8
0.1%Жума
40
0.4%Ай
26
0.3%

Цитация индекси

0

Эскерүүлөр0Каналдарда бөлүштү0Каналдарда эскерүүлөр0

1 посттун орточо көрүүлөрү

2 411

12 саат1 659
24.4%
24 саат2 411
7.9%
48 саат2 762
48.1%

Катышуу (ER)

1.64%

Кайра посттошту9Комментарийлер0Реакциялар32

Көрүүлөр боюнча катышуу (ERR)

29.39%

24 саат0%Жума
0.12%
Ай
6.21%

1 жарнама посттун орточо көрүүлөрү

2 753

1 саат1736.28%1 – 4 саат56820.63%4 - 24 саат1 25545.59%
Биздин ботту каналыңызга кошуп, анын аудиториясынын жынысын билүү.
Акыркы 24 саатта бардык посттор
5
Динамика
2

"BRD24 - Бердянськ 24" тобундагы акыркы жазуулар

⚠️ УВАГА, МЕШКАНЦІ БЕРДЯНСЬКА! ⚠️

11 квітня з 08:00 до 14:00 у зв’язку з проведенням робіт буде відсутнє електропостачання на таких вулицях:

⛩ м. Бердянськ
🔸вул. Володимира Довганюка 93–101
🔸Східний проспект 6–166
🔸вул. Тульська 1–41, 10–18
🔸вул. Волонтерів 71–87
🔸вул. Жасмінна 32–84, 41–79
🔸вул. Кошового 4–88, 3–45
🔸вул. Космодем’янської 40–70, 37–69
🔸вул. Північна 12–64, 31–91
🔸вул. Франка 97, 99
🔸вул. Новоросійська 73
«СВІЖІ ЯБЛУКА» В «МЕРІ» ВИЯВИЛИСЬ СУХИМИ І ЗАВ’ЯЛИМИ: ЛЮДИ СКАРЖАТЬСЯ НА ЦІНИ І НЕЯКІСНІ ПРОДУКТИ

Магазинна мережа «Мера» на окупованих територіях не лише завищує ціни, а й продає зіпсовані товари


В окупованих містах Запорізької області, зокрема, в Бердянську жителі обурені роботою продуктової мережі «Мера». Ціни в цих магазинах не просто високі – вони часто в рази перевищують вартість тих самих товарів у московських супермаркетах. Про це «Бердянськ 24» дізнався з телеграм каналу зрадника та колаборанта Володимира Рогова.

Однак найбільше людей злить не стільки переплата, скільки обман. Один із покупців розповів, як прийшов купити яблука. Його здивувало поєднання доступної ціни на товар та напис на табличці – «яблука свіжі». Але насправді вони були сухими, зморщеними й зав’ялими.

«Звісно, можливо рік назад вони і були свіжими, але зараз ними хіба що годувати худобу. Але не факт, що вона теж це їстиме», – обурюється чоловік у відео.


Таких випадків багато. Проте місцева окупаційна влада, схоже, проблеми не помічає.

Жителів просять не мовчати, бо лише розголос може змусити власників «Мери» і чиновників хоча б трохи згадати про совість.

Відео дивіться нижче🔽
В РОСІЇ ЛЕГАЛІЗУЮТЬ ВИКРАДЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО МАЙНА

Окупанти розробляють механізм конфіскації нерухомості людей, які виїхали з ТОТ


Законопроект підтримали в російській держдумі. За словами депутатів, це дозволить розглядати справи без присутності власників, арештовувати майно «швидко і без проблем». Про це «Бердянськ 24» дізнався з тг-каналу БМВА.

Підставою для привласнення українського майна є рішення суду. А саме про визнання дій власників такими, що «суперечать інтересам держави».

Це може стосуватися як людей, які досі залишаються на ТОТ, так і  тих, хто відти виїхав. Також з 10 вересня, згідно з указом путіна, українці без російського громадянства мають покинути територію рф та окуповані населені пункти, які країна-агресор вважає своїми. Тож нерухомість цих людей також можуть конфіскувати «на користь держави».

Нагадаємо, що раніше окупанти обіцяли депортувати українців, які не отримали паспорти рф до кінця 2024 року. Пізніше цю дату перенесли на 1 липня. Зараз йдеться про 10 вересня 2025 року.
9 КВІТНЯ В ОДЕСІ ПОПРОЩАЛИСЯ З ПРИКОРДОННИКОМ ОЛЕКСАНДРОМ ГОЛДИРЄВИМ ІЗ БЕРДЯНСЬКА

Саші не стало 3 квітня — загинув від ворожого дрона. Йому було всього 27.
Він зустрів війну на адмінмежі з Кримом, брав участь у звільненні Херсона, працював на островах і лівому березі — завжди там, де складно. І завжди — добровільно.

З дитинства захоплювався історією України й технікою, обрав службу і в 2018-му підписав контракт. Побратими згадують: був безстрашним, ішов першим, підтримував інших. Захоплювався великокаліберною зброєю й щиро вірив у Перемогу.

«Він ніколи нічого не боявся. Завжди був поруч, коли було важко», — каже побратим з позивним Нептун.

Світла пам’ять тобі, Сашо.
Ти живий у серцях.
Слава Герою.
⚠️ У БЕРДЯНСЬКУ ЗНОВУ ВІДКЛЮЧАТИМУТЬ СВІТЛО

📆 10 квітня 2025 року у зв’язку з обрізкою дерев на лінії електропередач КТП-323 А-4 буде відсутнє електропостачання:

🔌 З 09:00 до 17:00 — на Середній та Дальній косі (від санаторію «Азов»)

🔌 З 08:00 до 12:00 (короткочасно на 30 хв) — у мікрорайонах «Пески», «Слобідка», центральній частині міста, а також на:
- вул. Італійській
- вул. Шевченко
- проспекті Перемоги
- вулиці Земській
- вулиці Свободи — на ділянці від Азовського до Східного проспекту
Навіщо нам печаль і тривога? Розмова з психологинею Вікторією Кравчук

У цьому відео ми разом із психологинею Вікторією Кравчук досліджуємо світ емоцій через призму мультфільму «Думками навиворіт». Чому не варто прагнути бути щасливим постійно? Як печаль допомагає творчим людям? У чому сила тривоги? І чому кожна емоція – важлива?
Це щира й глибока розмова про те, як приймати себе і свої почуття.

Дивіться відео на нашому 📪📫📬каналі
Російська окупаційна адміністрація заявила про намір інвестувати близько 500 мільйонів рублів у модернізацію Бердянського морського порту.
В БЕРДЯНСЬКОМУ РАЙОНІ ЧЕРЕЗ РУЙНУВАННЯ БУДИНКУ ЗАГИНУЛИ ДВОЄ ДІТЕЙ

Дівчатам було 11 і 9 років

Трагедія сталася в селі Новополтавка Чернігівської громади. Там обвалилися два під’їзди багатоповерхівки. Внаслідок цього загинули двоє дітей 9 і 11 років. Також поранень зазнали батьки однієї з померлих дівчат і мешканки будинку 1948 і 1987 років народження. Постраждалих доставили до бердянської міської лікарні. Про це «Бердянськ 24» дізнався з публікації в тг-каналі гауляйтера Балицького.

Пошкоджено 8 квартир, зокрема 6 – зруйновано. Причини обвалення не встановлені. Окупаційне міністерство охорони здоров’я припускає, що будинок міг зруйнуватися через вибух.
«ЩАСЛИВЕ МАЙБУТНЄ В ОБРАЗІ ЩАСЛИВИХ ЛЮДЕЙ». ІНТЕРВ’Ю З БЕРДЯНСЬКИМ ХУДОЖНИКОМ ВІТАЛІЄМ ПІКОЮ

З 2000 року Віталій Піка щоліта писав портрети та шаржі на Приморській площі. Після окупації міста художник переїхав до Одеси. Чи схожі ці два міста, чи вистачає замовлень і що досі поєднує його з Бердянськом художник розповів в інтерв'ю «Бердянськ 24».


Понад 20 років Віталій малював бердянців і гостей міста. З 2019 він жив у Запоріжжі, де доглядав стареньку матір, а до Бердянська повертався влітку – малювати. Коли почалася повномасштабна війна, чоловік поховав матір. Брат Віталія пішов захищати нашу країну та загинув на фронті. Художник розповів, що допомагав людям евакуюватися з зони бойових дій, але не вивіз найдорожчих – двох дітей та колишню дружину.

«Я вивозив людей з Маріуполя до Ужгорода, допомагав людям виїхати з окупації. Дуже хотів вивезти свою дружину та дітей, але вони відмовилися й залишились в окупації. Я сумую за Бердянськом і своїми дітьми. Дуже боляче, що нічого не вернеш, а треба малювати та будувати нове», – поділився Віталій.


Художник розповів, що працював у Запоріжжі, Ужгороді, Києві, але зрештою обрав Одесу. Каже, влітку тут більше туристів і є можливість підзаробити. Окрім того, це місто йому нагадує рідний Бердянськ, куди він приїздив чи не кожне літо працювати до окупації.

«Моя робота пов’язана з туристами та малюнками, шаржами, портретами. Тому я тут. Мені дуже Одеса нагадує Бердянськ, але тут, звісно, трошки по-іншому. Я виріс і працював на морі, зараз мій дім – це Україна й Одеса», – зазначив художник.


Бердянець розповів, що найбільше зараз замовлень від військових, які приїжджають до Одеси на відпочинок. Нещодавно Віталій створив шаржі на честь українських прикордонників, які нині тримають оборону на Запорізькому напрямку. На його жвавих і кумедних роботах – сцени з реального життя: аеророзвідка, боротьба з дронами, патрулювання кордону на катері чи з вірним службовим собакою.

Всі ці малюнки вже невдовзі передадуть на передову – у Бердянський прикордонний загін. Віталій щиро вірить, що його мистецтво здатне зігріти й підтримати тих, хто стоїть за свободу України.

А коли самі прикордонники завітали на Дерибасівську, щоб забрати малюнки, художник на ходу створив ще один шарж – на них самих. Цей портрет залишиться в прикордонному підрозділі на Одещині як теплий спогад про зустріч і як символ підтримки з мирного міста.

Художник зізнався, що любить свою роботу, але заробляти на життя малюванням складно.

«Мені приємно малювати людей, які приїжджають на відпочинок. Щасливе майбутнє в образі щасливих людей в шаржі чи в портретному малюнку. Туристів мало, взимку роботи практично немає, тому є програми драйв-таксі, де я можу таксувати, я виживаю, бо на малюнках…. зовсім немає туристів, особливо в будні», – зізнався чоловік.


Віталій працює на вулиці Дерибасівській, пляжі Ланжерон і парку Дюка. Але щоб замовити малюнок не обов’язково їхати до Одеси, можна зробити замовлення через соцмережі, Віталій напише ваш портрет по фото та відправить поштою. Шарж коштує 100 гривень, портрет – від 300 до 500. 

Віталій зізнався, що зараз у пошуках своєї музи, яка можливо стане його коханою жінкою. А поки художник надихається творчістю Пікассо.

Здійснено за підтримки Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» та Amediastiftelsen в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією партнерів
У РОСІЇ ПОСИЛИЛИ ЗАКОНИ ПРО «ІНОАГЕНТІВ»: ЗАОЧНІ СУДИ, В’ЯЗНИЦЯ І ЗАБОРОНА ВИКЛАДАТИ

Тепер людину можуть засудити до 7 років ув’язнення без її присутності в суді, заборонити викладати, а також конфіскувати майно

Державна дума російської федерації одноголосно ухвалила новий пакет законів щодо «іноземних агентів», який суттєво розширює перелік підстав для внесення громадян до відповідного реєстру, а також вводить нові форми переслідування. Про це «Бердянськ 24» дізнався з телеграм-каналу голови Держдуми Вячеслава Володіна.

Відтепер «іноагентами» визнаватимуть не лише осіб, які отримують фінансування з-за кордону, а й тих, хто:

▪️сприяє виконанню рішень міжнародних організацій, у яких не бере участі рф;
▪️співпрацює з іноземними державами у спосіб, що загрожує безпеці Росії;
▪️залучає людей, зокрема неповнолітніх, до збору інформації, що може бути використана у військових цілях проти рф.

Новий закон забороняє іноагентам викладати, займатися просвітницькою діяльністю, а також отримувати муніципальну підтримку, зокрема у вигляді грантів, пільг чи іншої допомоги.

Особливо небезпечним нововведенням є можливість заочного кримінального судочинства – тобто без участі обвинуваченого, якщо особа перебуває за кордоном і її дії визнаються загрозливими для безпеки рф. Це стосується понад 20 статей Кримінального кодексу рф, зокрема:

▪️дискредитація армії,
▪️виправдання тероризму,
▪️заклики до санкцій,
▪️співпраця з іноземними організаціями.

Покарання – до 7 років позбавлення волі, з конфіскацією майна, якщо дії іноагента вважаються корисливими або виконаними «по найму».

У пояснювальній записці вказано, що нові закони спрямовані на «захист суверенітету» та «протидію іноземному втручанню».

Як це впливає на окуповані території України:

▪️
тепер будь-хто, хто співпрацює з українськими чи міжнародними організаціями, може бути оголошений іноагентом навіть без іноземного фінансування;
▪️вчителі, які не підтримують російську програму, можуть бути усунуті від викладання.
▪️українські журналісти, які працюють під прикриттям або дистанційно, ризикують потрапити під заочне кримінальне переслідування.
▪️родичі українських військових чи переселенців, які залишилися в окупації, можуть потрапити під підозру за «збір відомостей».
В Бердянську гучно, окупанти пишуть про роботу ППО
Засуджено двох освітянок, які добровільно очолили навчальні заклади при окупантах

🔹За публічного обвинувачення прокурорів Бердянської окружної прокуратури в порядку спеціального судового розгляду двох освітянок із Бердянського району визнано винними в колабораційній діяльності (ч. 3 ст. 111-1 КК України).

🔹Їх засуджено судом до 3 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування, а також займатися діяльністю, пов’язаною з освітнім процесом, строком на 15 років.

🔹Прокурори в суді довели, що влітку 2022 року вчителька молодших класів із села Софіївки погодилась на співпрацю з окупантами та очолила створений ними навчальний заклад - так зване «Государственное казенное учреждение общеобразовательная организация Запорожской области «Коларовская средняя общеобразовательная школа» Бердянского района».

🔹Інша засуджена, вчителька молодших класів із Бердянська, з грудня 2022 року за пропозицією окупаційної влади стала заступником директора так званого «Государственного бюджетного общеобразовательного учреждения» средняя общеобразовательная школа № 1 г. Бердянск» Запорожской области».

🔹Перебуваючи на керівних посадах жінки, активно впроваджували в навчальний процес російські стандарти освіти.

🔹Досудове розслідування у кримінальних провадженнях здійснювали слідчі Бердянського районного відділу поліції та Головного слідчого управління Нацполіції України.

➡️Детальніше https://zap.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=386212

#запорізькаобласнапрокуратура #прокуратура #запоріжжя #вирок
БЕРДЯНЦЯ НАГОРОДИЛИ ПОЧЕСНИМ НАГРУДНИМ ЗНАКОМ ВІД ГОЛОВНОКОМАНДУВАЧА ЗСУ «ХРЕСТ ХОРОБРИХ»

Військовий медик служить в 129 окремій бригаді Сил територіальної оборони ЗСУ


Валентин народився в Бердянську, тут він закінчив  медичне училище. До повномасштабного вторгнення декілька років мешкав у Кривому Розі. 24 лютого 2022 року приєднався до місцевої бригади ТРО. Про це «Бердянськ 24» дізнався з ФБ сторінки Запорізького обласного ТЦК та СП. 

Валентин брав активну участь у штурмових діях під час наступальної операції в Курської області рф, а саме населених пунктах Горналь, Гуєво, Куриловка, Плєхово, Борки та Спальне.

«19.08.2024 року перебуваючи в районі н.п. Спальне вміло використовувати елементи навколишнього середовища, вмілими і рішучим діями, під безперервним ворожим вогнем, своєчасно надавав медичну допомогу пораненим побратимам свого підрозділу та військовослужбовцям суміжних підрозділів. Завдяки професійним та відважним діям Валентина було врятоване не одне життя захисників України», – йдеться в дописі Запорізького обласного ТЦК та СП.

Рекорддор

16.06.202323:59
11.6KКатталгандар
16.08.202423:59
100Цитация индекси
04.11.202323:59
19.2K1 посттун көрүүлөрү
22.01.202523:59
5.8K1 жарнама посттун көрүүлөрү
08.03.202523:59
27.70%ER
04.11.202323:59
176.53%ERR
Катталуучулар
Citation индекси
Бир посттун көрүүсү
Жарнамалык посттун көрүүсү
ER
ERR
ЛИП '23ЖОВТ '23СІЧ '24КВІТ '24ЛИП '24ЖОВТ '24СІЧ '25КВІТ '25

BRD24 - Бердянськ 24 популярдуу жазуулары

🕯️Життя ще одного Героя з Бердянська забрала війна

20 березня 2025 року на війні загинув бердянець Сергій на псевдо Каплес.

Пішов добровольцем на фронт у 18 років бо не міг інакше. Героїчно служив у 24 ОМБР ім. Короля Данила та знищив багато ворогів.

За посиланням документальний фільм про Сергія, який було знято напередодні його загибелі.
https://m.youtube.com/watch?v=v-bjHOTPbPs

Співчуття рідним та близьким.
Вічна Слава Герою!🇺🇦
10.03.202507:07
Окупанти змушують місцевих інтернет-провайдерів підключати систему стеження «СОРМ», яка дозволяє ФСБ контролювати весь інтернет-трафік мешканців
🇺🇦Орденом «За мужність» III ступеня посмертно нагороджено нашого земляка, Святослава Ковшикова

27 березня у Києві родинам військовослужбовців, які загинули за свободу і незалежність України, вручили державні нагороди.
За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, відсічі й стримування збройної агресії російської федерації, за вірність Присязі Указом Президента України №759 орденом «За мужність» ІІІ ступеня посмертно нагороджений сержант Ковшиков Святослав Олегович.

Державну відзнаку отримала матір захисника. Святослав Ковшиков служив гранатометником стрілецької роти. Гідно та віддано виконував свій військовий обов’язок.
Свій останній бій Святослав прийняв 20 липня 2023 року поблизу населеного пункту Олександро-Шультине Донецької області під час виконання бойового завдання у бою з окупантами.

Схиляємо голови в пошані перед тими, хто віддав своє життя за нас... Ми не можемо повернути до життя полеглих захисників, але можемо зберегти пам’ять про них.
Вічна пам’ять, слава і шана Герою-земляку, а його рідним і близьким – глибокі співчуття.

📩Надсилайте фото, відео та свої повідомлення в чат-бот @BerdNow_bot.

Підписатись | Facebook |
Instagram | TikTok |
YouTube
17.03.202517:32
🔥 В соцмережах Бердянська зʼявляються нові фото та відео пожежі
📌 Уряд спростив порядок отримання пенсій і страхових виплат для ВПО, українців за кордоном і на тимчасово окупованих територіях (ТОТ).

Раніше особи, які отримали довідку ВПО до 24 лютого 2022 року, та громадяни, які виїхали за кордон після цієї дати або проживають на ТОТ, мали окремий алгоритм отримання пенсійних виплат, що ускладнювало отримання коштів.

Уряд ухвалив зміни, які встановлюють єдині умови виплати пенсій для всіх громадян України.

✅ Відтепер такі пенсіонери можуть отримати свої пенсії на рахунок будь-якого банку України. Громадяни за кордоном або на ТОТ мають раз на рік проходити фізичну ідентифікацію — щороку до 31 грудня. Крім того, якщо пенсіонери проживають на ТОТ, вони мають здійснювати мінімум одну фінансову операцію на своєму рахунку кожні шість місяців.

Такі вимоги встановлено для підтвердження того, що пенсіонер живий, і кошти пенсії зі своєї картки отримує саме він.

Детальніше читайте в новині 👉 http://bit.ly/4c9xdmn
Кайра бөлүшүлгөн:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
Сьогодні ще один день, коли Україна повертає своїх. 175 наших захисників звільнено з російського полону. Ще 22 захисники повертаються додому завдяки заходам поза обмінами. Серед них важкопоранені та воїни, яких Росія переслідувала за вигадані злочини. Усім невідкладно буде надана необхідна медична та психологічна допомога.

Це один із найбільших обмінів. Повертаються наші солдати, сержанти та офіцери. Воїни, які боролися за нашу свободу в лавах Збройних Сил, ВМС, Нацгвардії, Сил територіальної оборони та прикордонної служби. Захищали Україну на різних напрямках – у Маріуполі, на «Азовсталі», на Донеччині, Луганщині, Херсонщині, а також Харківщині, Миколаївщині, Запоріжжі, Сумщині та Курщині.

Дякую нашій команді, яка займається пошуком українських полонених та обмінами, за цю важливу роботу, за результати, які дають надію. І ми вдячні всім нашим партнерам, особливо Об'єднаним Арабським Еміратам, за те, що сьогоднішній обмін став можливим.

Україна пам’ятає кожного й кожну з наших героїв, і ми обов’язково повернемо всіх наших людей додому.

🇺🇦🇺🇦🇺🇦
12.03.202513:14
ВПО ЗМОЖУТЬ ПОДАВАТИ ЗАЯВИ ПРО ЗБИТКИ ЧЕРЕЗ ВИМУШЕНЕ ПЕРЕСЕЛЕННЯ

Зробити це можна буде через портал «Дія»


Внутрішньо переміщені особи (ВПО) тепер зможуть фіксувати свої втрати у Міжнародному реєстрі збитків. Скоро з’явиться нова категорія заяв, яка дозволить людям, яких війна змусила покинути свої домівки, подати заявку про нематеріальні збитки. Про це «Бердяськ 24» дізнався з офіційної заяви голови Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади Олени Шуляк.

Що це означає?

Раніше у реєстрі можна було подати заявки тільки за двома категоріями:

• якщо зруйноване або пошкоджене житло (інформація звіряється з державним реєстром пошкодженого майна);
•  якщо загинула близька людина.

А тепер додадуть ще одну можливість – подати заявку про збитки через вимушене переселення. Тобто, якщо війна змусила вас залишити свою домівку, тепер ви зможете зафіксувати цю втрату офіційно.

Якщо не подати заявку зараз, у майбутньому може не залишитися доказів про вашу втрату. Це важливий крок, щоб у майбутньому можна було отримати компенсацію.

Загалом у реєстрі буде 45 категорій заяв для фізичних осіб, держави та бізнесу.

Всі заявки від людей поділяються на три групи:

• переміщення (як в Україні, так і за кордон);
• втрата близьких;
• матеріальні збитки – втрата житла, майна, доходу, доступу до послуг.

Наступний крок – створення Компенсаційної комісії, яка вирішуватиме, як і коли будуть виплачувати компенсацію.

Що робити зараз?

Якщо ви вимушений переселенець, або ваша домівка постраждала через війну, варто подати заявку. Навіть якщо компенсація поки що не виплачується, ваша втрата буде офіційно зафіксована, що допоможе в майбутньому.

«Потрібно наголосити, що задача Міжнародного реєстру збитків – не виплата компенсацій, а виключно фіксація збитків. Всі виплати і їх розміри стосуються наступних двох етапів цього надскладного міжнародного механізму – створення Компенсаційної комісії і відповідного фонду для виплат. Логічне питання – навіщо подавати заяви, якщо про виплати ще нічого не відомо? Відповідь проста – шкоду, яку отримали наші громадяни надважливо зафіксувати. Оскільки людина може померти, або видужати, будинок може бути знесено, або відбудовано. Тобто, на момент, коли збитки почнуть відшкодовувати, доказів може не лишитися. Завдання Міжнародного Реєстру збитків всі ці докази фіксувати» – підкреслила Олена Шуляк.


Також, якщо ваше житло зруйноване, ви можете подати заявки одразу в два місця:

• єВідновлення – для компенсації від держави;
• міжнародний реєстр збитків – для фіксації втрат, які можуть відшкодувати в майбутньому.

Чим більше людей подадуть заявки, тим сильнішими будуть наші аргументи для міжнародних судів та майбутніх виплат.
«КОЛИ МОЄ РІДНЕ МІСТО ПРОСТО ЗАБРАЛИ, ПОЗИЦІЯ МОЖЕ БУТИ ТІЛЬКИ ОДНА». ІНТЕРВʼЮ З ДМИТРОМ ВОЛКАНОВИМ

Вокаліст і режисер на кожному концерті наголошує «Бердянськ – це Україна».

Про батьків і окупацію рідного Бердянська, про кар’єру, Х-фактор, Андрія Данилка та хейт до себе «Бердянськ 24» дізнався з інтерв’ю Дмитра Волканова Славі Дьоміну.

Парубок розповів, що відчуває відповідальність не лише за свою творчість, а й за близьких.

«Моя мама на початку повномасштабної війни була в Донецькій області, обірвався зв’язок. Півтора місяці її не бачив. Тато провів перші три місяці повномасштабного вторгнення в Бердянську в окупації, майже без зв’язків. Звичайно, я підключав свої можливості: фінансові, і зв’язки, щоб їх звідти витягувати, щоб довезти їх до Києва, зняв їм квартиру. Мама поїхала в одному пальто і все, більше в неї нічого не було. За що вона могла приїхати, самостійно зняти квартиру? Для цього в неї є її дитина, яка її дуже любить, яка про неї турбується», – зазначив Дмитро.

Він розповів, що Бердянськ асоціюється з дитинством, зокрема теплими спогадами про творчі виступи на день міста. Дмитро зізнався, що там залишилася нерухомість. Каже, про продаж навіть не йдеться мова.

«З кожним роком ти ніби більше і більше розчаровуєшся і розумієш, що твій дім від тебе далі, і далі, і далі. Слава Богу, що коли тато виїжджав з окупації, всі документи на право власності забрав. Тобто вони у нас тут, з собою. Ти розумієш, наш будинок – це те, куди мої батьки все своє життя вкладали, робили ці ремонти. Потім, коли ми почали здавати цей будинок, мама щороку переклеювала ці шпалери, міняла якісь меблі. Тобто це її життя, по суті, просто взяти, продати частину себе…», – зауважив співак.


Повномасштабна війна забрала у Дмитра не лише рідне місто, але і друга. Хлопець розповів, як дізнався що близька людина, колишній однокласник, виявився зрадником.

«Коли почалася повномасштабна війна, я йому написав СМС у Вайбері, у нього був день народження. Він був у Києві, вчився в Політесі. А він мені вислав фотографію напроти Ермітажа в росії, Санкт-Петербурзі. Я був шокований. Він з дитинства виховувався бабусею, дідусем: Ленін, Сталін, типу це класно. До початку повномасштабної війни ми були найкращими друзями. І він каже, типу, я буду подався на громадянство. А у нього ці моменти в голові були ще давно, ми на політичні теми майже не спілкувалися, тому що це завжди був або скандал, або непорозуміння. У нього була своя якась позиція, у мене своя. Але коли моє рідне місто просто забрали, у мене яка може бути позиція? Тільки одна. Ми ж тут з тобою виросли, ми ж тут ходили до школи. Як ти можеш на це погодитись і просто поїхати туди? А він мені десь за місяць до свого від’їзду сказав, що хай Бердянськ звикає до нової влади. І вже тоді я зрозумів, що це або хвора людина, або…», – розповів бердянець.


Нещодавно Дмитро опублікував в своєму Інстаграмі відео зустрічі з бабусею, яка після трьох років життя в окупації виїхала з Бердянська. Хлопець згадав, як дізнався про її виїзд.

«Ми були в місті Лохвиця на концерті. Я заходжу в гримерку, беру чай, сідаю і СМС-ка від бабусі Валі. І вона дуже коротка – нічого не обіцяю. Якщо все буде добре, 27 березня буду в Києві. Це радість. Але це радість така, що ти не думаєш, от зараз випустить сльозу, а сльози самі просто йдуть. Бо це твоя рідна людина, яку ти не бачив стільки років. Вона думає, що повернеться, але я її вже, звичайно, нікуди не відпущу. Але ти знаєш, що мене дивує в цій ситуації? 70 років майже. Все кидає що має, бо вона скучила за дітьми», – поділився Дмитро.


Більше по творчий шлях і особисте життя дивіться в повному інтерв’ю.
Укрпошта нарешті опублікувала фото марок в нормальній якості. Як вам марка з бердянським маяком?

Фото в оригінальному розмірі в першому коментарі.
Трошки офтопу. ЧатЖПТ оновився, не змогли не спробувати їх нові функції обробки зобажень. Купили би такий LEGO? 😁
На війні загинув бердянець Антон Пшеничний

13 березня під час виконання бойового завдання на Торецькому напрямку загинув бердянець Антон Пшеничний (позивний «Гомер»). Про це «Бердянськ 24» дізнався з публікації його побратимів у Facebook.

Антон завжди займав активну громадянську позицію та був відомий у Бердянську завдяки своїй діяльності в складі «Сармат TV». 18 березня йому мав би виповнитись 31 рік.

Попередньо, похорон відбудеться в Києві 18 березня.

Редакція висловлює щирі співчуття рідним та близьким Антона Пшеничного.

Допомога родині:
Моно: 4441111055871853
Приват: 4149629357019488
19.03.202515:54
Ще +2!!!
Серед звільнених захисників є як мінімум один бердянець!!!

175 українських захисників вдома. Серед них є мінімум один бердянець - захисник Маріуполя, боєць 501 батальйону Морської піхоти. З міркувань безпеки поки не називаємо його ім'я та прізвище.

В коментарях додаємо списки повернених героїв. Якщо впізнали рідних або знайомих пишіть нам.
19.03.202515:31
+1! Підтверджено ще одного бердянця ❤️

Сьогодні зільнили двох бердянців з полону
Скільки б кілометрів не відділяло тебе від дому – він все одно звучить у тобі.

У шумі дощу, що нагадує морські хвилі,
у вуличному музиканті, який грає знайомий мотив,
у випадковій пісні, що зненацька пролунає з чийогось телефону й на мить перенесе тебе назад.

Іноді варто лиш прислухатись – і ти знову чуєш рідне місто.

Ось тут кричить ранковий центральний ринок,
сонні продавці діляться новинами і важкий візок б’ється об бетонні плити нерівної дороги.
Тут – чути плескіт води, коли хвилі розбиваються об пірс.

А це - скриплять портові крани, ти любиш цей звук, бо він значить, що порт – працює.
І, звісно ж, чайки. Вони тут завжди кричать.

Бердянськ шумить літнім лунапарком і закликами «прогулочки на піратському кораблі».

Звучить піснями вуличних музикантів під гітару на приморці.

Цокотить плитами на мелітопольському шосе і криком водія маршрутки «далі по салону проходимо».

Бердянськ сміється тисячами дитячих голосів, які хлюпаються в морі десь біля «Червоної гвоздики».

Дзенькає келихами в вуличних кафе.
І – рипить хвірткою, коли ти заходиш на своє подвір’я.

Наше місто кричить гаслами на мітингах:
«Бердянськ – це Україна»,
сміливим «Вас тут не чекали»,
і – пронизливою тишею…

Ти продовжуєш його чути навіть тоді, коли його немає поряд.

І все дослухаєшся – коли ж воно тебе покличе.

А які звуки рідного міста досі з тобою?
Көбүрөөк функцияларды ачуу үчүн кириңиз.