Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
АРТЮХ avatar
АРТЮХ
Шок контент
АРТЮХ avatar
АРТЮХ
Шок контент
Мөөнөт
Көрүүлөрдүн саны

Цитаталар

Посттор
Репостторду жашыруу
Кайра бөлүшүлгөн:
Суспільне Донбас avatar
Суспільне Донбас
На фронті загинув оборонець із Рубіжного Вадим Бортнік. Чоловіку був 41 рік, повідомили у МВА.

Вадим захищав Україну з 2015 року, воював на Донеччині та Луганщині, а з початку повномасштабного вторгнення виконував завдання також на Херсонщині, Одещині та в Курській області РФ.
Навесні 2022 року світ облетіла фотографія хірурга з Дитячої лікарні Святого Миколая у Львові, який несе на руках поранену дівчинку з Краматорська. Це була Яна Степаненко — 11-річна українка, яка внаслідок терористичного удару росіян по залізничному вокзалу втратила обидві ноги.

Попри пережиту трагедію, Яна не лише змогла відновитися фізично — вона стала справжнім символом незламності. Після складного лікування та реабілітації у США, де дівчинка отримала перші протези для ходьби та бігу, вона повернулася до України й продовжила відновлення у львівському Центрі UNBROKEN. Там Яна отримала нові сучасні протези — і в буквальному сенсі зробила свої перші кроки до великої мети: допомагати іншим через участь у благодійних марафонах.

Текст
Владислав Овчаренко – активіст із Луганська, партизан. У 2016 році його затримали представники “МДБ ЛНР” за проукраїнську позицію та звинуватили у “шпигунстві” на користь України. На той час Влад був фанатом футбольного клубу “Зоря”, активно підтримував свою країну і не приховував поглядів, що зробило його мішенню для окупантів. Понад два роки чоловік пробув у полоні. Знущання, тортури, фейковий “суд” – усе це мало зламати, але не вийшло.

У 2017 році Овчаренка звільнили під час великого обміну полоненими. Замість тиші – Влад продовжив діяти: давав інтерв’ю, розповідав правду про життя в окупації та тортури, які пережив у полоні, виступав за звільнення інших бранців Кремля.

Історія нашого друга в інтерв'ю ТРИБУН
21.04.202511:55
11 років тому відбувся, напевно, перший проукраїнський мітинг у Рубіжному. На той момент по всій області проходили сепаратистські шабаші, була захоплена будівля СБУ в Луганську, колаборанти активно просували «референдум» і розкачували ситуацію в області.
Ще перед мітингом у соцмережах з'являлися заклики «гнать фашистов», що спонукало прихильників Росії вийти з плакатами «НЕТ ЕС» та триколорами.

Незважаючи на це, у Рубіжному не побоялися та вийшли на мітинг за єдину Україну.

І, звісно, ​​на нас напали. Мирна акція, яку люди проводили у своєму місті, у своїй країні та під своїми прапорами, не обійшлася без кровопролиття.

Переважну різницю в силах зробили за рахунок пропитих гастролерів із георгіївськими стрічками, яких возили по всій області. Але навіть незважаючи на переважаючі сили, дехто залишався на площі і намагався дати відсіч. Коли стало зрозуміло, що ми не вивеземо, перша думка була — врятувати прапори, щоби неандертальці їх не спалили.

Я тоді приніс додому шість, на що почув від одурманених телевізором близьких «вали к себе на запад, бандеровец!». Куди на захід? Навіщо на захід? Я на той момент західніше Києва не бував.
Того дня моєму другу порізали «розочкою» руку, міліціонеру, який намагався зупинити натовп, вибили зуби, а відомого музиканта Василя Лютого прив'язали до дерева і допитували на камеру.
Можна сказати, що тоді нам просто показали трейлер «русского мира».

Багато з того часу змінилося. Навряд чи знайомий, який брав участь у розгоні мітингу на боці сепаратистів, думав тоді, що у 2022 році загине за Україну на фронті. А люди з триколорами напевно не підозрювали, що коли прийде омріяна Росія, то спалить їхні будинки та половину міста. Когось із них уб'є, а когось зробить бомжем.

Рубіжне три роки під російською окупацією. Того міста, що було, більше немає. Але є люди, які люблять своє українське місто, а отже – ця ідея жива.
15.04.202509:59
Представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук повідомив

Погоджено звільнення:

- Лисогора Артема Володимировича з посади голови Луганської обласної державної адміністрації.

Погоджено призначення:

- Харченка Олексія Андрійовича головою Луганської обласної державної адміністрації.
29.04.202513:14
У часи, коли війна залишає глибокі шрами на тілі нації, збереження пам’яті про загиблих стає не лише актом вшанування, а й фундаментом для майбутнього. Журналістка Ганна Курцановська присвятила свою діяльність саме цій меті — меморіалізації трагедій війни. Її проєкт «Оленівка. Їх убили, бо не змогли перемогти на полі бою» отримав визнання на конкурсі «Честь Професії» у номінації «Найкраща публіцистика в локальному медіа». Курцановська не лише документує історії загиблих захисників, а й активно бере участь у перформансах, які привертають увагу до воєнних злочинів. Один із таких перформансів відбувся біля Національного академічного театру опери та балету ім. Т.Г. Шевченка, де вона в масці Путіна тримала макет авіабомби ФАБ-500, символізуючи трагедію в Маріупольському драмтеатрі.

У розмові з ТРИБУН Ганна Курцановська ділиться своїм баченням важливості меморіалізації війни та пояснює, чому збереження пам’яті є ключовим для формування національної ідентичності та запобігання повторенню трагедій у майбутньому.​
Вже з перших хвилин розмови Олена Ніжельська говорить категорично: «Я завжди кажу, що на Луганщині 37 громад, а не 26. Бо саме стільки з них були створені в межах реформи децентралізації. 26 — це кількість військових адміністрацій. Але це не вся картина».

Це не формальність. Це — боротьба за визнання. За нестерту присутність малих, часто забутих сіл, де ще донедавна жили люди, які об’єднувались, творили, планували. Для Ніжельської громада — не те, що визначається постановами.

Громада — це не лише територія. Це люди, їхня пам’ять, досвід, зв’язки. Це не просто визначення чи статус. Це — спільність традицій, звичаїв. Люди, які мають спільне проживання, спільну історію. Це про те, що між ними — комунікація, взаємозалежність, щось невидиме, що тримає разом».



Інтерв'ю читайте на ТРИБУН
Кайра бөлүшүлгөн:
Реальная газета. Донбасс avatar
Реальная газета. Донбасс
23.04.202515:09
⚡️ Путин одобрил «отжим» земельных участков на оккупированной Луганщине

В так называемой «ЛНР» заявили о намерении передавать «бесхозные» земельные участки под жилыми домами новым «владельцам» через «муниципалитеты». Эту идею лично одобрил Владимир Путин.
Об этом сообщает пропагандистский ресурс «ЛИЦ».

В частности, эту инициативу российскому лидеру озвучил глава оккупационной «администрации» Старобельского района Владимир Чернёв.

По замыслу оккупантов, сначала такие участки будут оформляться в так называемую «муниципальную собственность», а затем передаваться физическим лицам.

Оккупанты не уточняют, что именно подразумевается под «неоформленными» земельными участками. Вероятно, речь идёт о землях, которые были покинуты владельцами после начала боевых действий и последующей оккупации.

Подписаться | Сайт | Фейсбук | YouTube | TikTok | Донат на работу редакции |
21.04.202509:19
Попри окупацію частини територій, локальні медіа Донеччини та Луганщини залишаються чи не єдиним джерелом верифікованої інформації про життя у регіоні. Вони стали голосами людей, які не мають змоги розповісти про себе самостійно. Але водночас ці ЗМІ зіштовхуються з постійними викликами: фінансовими, емоційними, професійними. Про важливість і трансформацію регіонального медіапростору, особливо у контексті Луганщини й Донеччини, розповіла Валентина Троян — журналістка і представниця Інституту масової інформації у Луганській області.

Текст
Один із найвищих териконів Донецької області розташований у місті Добропілля. Його висота перевищує 80 метрів, що робить його одним із найвищих териконів у Донецькій області

Цей терикон утворився внаслідок багаторічної роботи вугільних шахт, які відігравали ключову роль у розвитку промисловості міста. Він є не лише географічною домінантою місцевості, а й своєрідним символом шахтарської спадщини Донеччини. З його вершини відкривається мальовничий краєвид на Добропілля та навколишні ландшафти, що поєднують індустріальні пейзажі з природними степовими зонами.

Відео: zaboy.donetsk
Рубіжне і околиці, весна (2021)

#архів
Кайра бөлүшүлгөн:
Реальная газета. Донбасс avatar
Реальная газета. Донбасс
🇺🇦 Последние проукраинские митинги в Луганске и Донецке

28 апреля 2014 года в Луганске и Донецке прошли последние массовые проукраинские акции.

Луганск:

Вечером у памятника Тарасу Шевченко собрались десятки активистов, чтобы поддержать единство Украины. Со сцены сообщили о захвате Тимура Юлдашева — одного из лидеров сопротивления. Митинг пытались сорвать пророссийские титушки. Они провоцировали столкновения с проукраинской молодежью. В тот же день в центре города вооружённые люди напали на двух активистов.

Уже 29 апреля сепаратисты захватили Луганскую ОГА и подняли российский флаг.

Донецк:

Митинг начался у стадиона “Олимпийский” и двигался по улице Артема. Звучал гимн Украины и “Воины света”, но акцию сорвали пророссийские молодчики с битами и ножами. Десятки пострадавших. Милиция не вмешивалась. После этого мирные акции в городе стали невозможными.

Фото: “Жёлтая Лента”, Александр Вовчанский

Подписаться | Сайт | Фейсбук | YouTube | TikTok | Донат на работу редакции |
Ілля Шутов – борець за незалежність України у XX столітті, Народився у 1957 році у місті Білицьке на Донеччині. З самого дитинства його оточували патріотично налаштовані дорослі – його батьки, родина та друзі сім’ї. Завдяки оточенню Ілля Якимович з самої юності знав, що буде займатися відродженням української незалежності і, маючи гірничу освіту та працюючи в шахті гірничим майстром, для подальшого навчання обрав юридичний факультет Донецького університету.

Про боротьбу з радянським режимом, референдум за незалежність та непокаране зло він розповів в інтерв’ю для видання “ТРИБУН”.
Кайра бөлүшүлгөн:
FANCON UA avatar
FANCON UA
Друзі – потребуємо вашої допомоги! 

Ксенія Дубнюк, наша хед оф ком’юнікейшен, головна відповідальна за наш СММ, директорка по піару і людина, без якої наші соцмережі були б порожні, – збирає кошти на авто для зв'язківців 36 ОБрМП.

Вона не зверталась до нас за допомогою, але ми не можемо залишатися осторонь. Тому орг. команда FANCON долучається до збору і запрошує вас також взяти участь. 

А щоб додати трішки азарту, ми пропонуємо рідкісний приз: дві книги одного з найкращих авторів темного фентезі сучасності Джо Аберкромбі від видавництва Небо @nebo.booklab.publishing.

І не просто книги, а книги з автографом!

Минулого року за сприяння @fantastychni_talks ми змогли домовитися з Джо й відправити йому кілька екземплярів на підпис. 

І от їх час настав!

Два рандомні переможці отримають по одній книзі з підписом Джо і по два дводенні запрошення на FANCON з раннім входом. 

ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ У РОЗІГРАШІ?

🔹 Донать на монобанку від 200 грн (кожні 200 грн = 1 шанс)
🔹 Більше донатів — більше шансів! (400 грн = x2, 2000 грн = x10)
🔹 Для інших банків: обов’язково лишай контактні дані у коментарі до платежу

♨️ Банка збору:
https://send.monobank.ua/jar/96cTiuhHaH

Усього тиждень, щоб отримати унікальне українське видання, яке тримав в руках сам автор (до речі, видання йому ДУУУУУЖЕ сподобалось)!

#FANCONUA2025_donation
Рубіжне, 2015

Фото з особистого архіву / rubezhanin
Кайра бөлүшүлгөн:
АРТЮХ avatar
АРТЮХ
15.04.202510:11
Артюх з Сумської ОДА не мій родич.
11.04.202511:10
😁
З чим асоціюється у вас Луганщина? З териконами? З бабаками? Зі степом? З крейдяними горами, абрикосами чи війною? Образи, з якими ми жили десятиліттями, залишилися у минулому. Та нова Луганщина — ще не вигадана. У час великої травми і переосмислення саме візуальна айдентика може допомогти нам уявити регіон заново — і вже не як втрачений промисловий край, а як сучасну, стильну частину культурної мапи України.

Про майбутнє візуального образу Луганщини говоримо з істориком і публіцистом Максимом Віхровим, який не лише глибоко досліджує тему ідентичності Сходу України, а й ставить просте, але важливе запитання: «А що ми, власне, хочемо показати світу, коли говоримо “Луганщина”?»

Читайте текст на ТРИБУН
Айдар (Новопсков) Луганської області (2018)

Фото з архіву Миколи Скурідіна
21.04.202509:02
15.04.202510:04
Андрій Діхтяренко: В російських колоніях вже три роки тримають представників моніторингової місії ОБСЄ - їх захопили в полон на окупованій Луганщині навесні 2022-го і засудили на 13 років "за шпіонаж". Це українські громадяни, звільнити яких за ці роки поки що ні в кого не виходить, попри всі зусилля.
І виникає велике питання: як міжнародні організації планують забезпечувати моніторинг виконання гіпотетичного перемирʼя між Україною і РФ, якщо Росія тримає в заручниках представників міжнародної місії, яка моніторила ситуацію з 2014 року, і серед засновників якої є сама Російська Федерація?
Залишаю це питання відкритим, і закликаю зробити все, щоб звільнити заручників.


Детальніше в тексті Реальної газети
08.04.202513:21
Третя штурмова знищила пів батальйону рф на Луганщині за день!

Ворог пішов штурмом на ділянках відразу трьох батальйонів бригади, зокрема, щоб відбити втрачені в Надії позиції. І це кадри повного розгрому російських груп на рубежах Трійки.

До ліквідації росіян залучили всі батальйонні засоби 1-го штурмового, 2-го механізованого, й 1-го механізованого батів. По окупантах працювала арта, скиди та FPV підрозділів. Піхота вступила у вогневий контакт на землі.

Втрати росіян за день боїв склали: 143 окупанти — вічним сном, і 86 — санітарними. Противник не зайняв ані нових, ані про*обаних раніше позицій.

Виконано за участі Батальйону безпілотних систем та Протитанкового. Також АДн «Вершники Грому» та САДн «Команда Постріл»!

3ОШБр | Instagram | Facebook | YouTube | ab3.army | TikTok | Підтримай Третю штурмову🇺🇦
Көрсөтүлдү 1 - 24 ичинде 12 244
Көбүрөөк функцияларды ачуу үчүн кириңиз.