Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Міністерство юстиції України avatar
Міністерство юстиції України
Саясат
Міністерство юстиції України avatar
Міністерство юстиції України
Саясат
17.01.202409:01
13.12.202308:37
​​⚡️Вчора у Гаазі відбулося перше засідання Ради Реєстру збитків, завданих агресією російської федерації проти України Заступниця Міністра юстиції України Ірина МУДРА прибула з робочим візитом до м. Гаага, Нідерланди, про що зазначила: 💬 "Головна мета – участь у першому засіданні Ради Реєстру. Так, вже сформованої та проголосованої 16 листопада на Конференції учасників Реєстру. Від України до складу Ради Реєстру ввійшла Юлія Кирпа". 💬 За словами заступниці Міністра юстиції одним із головних напрямів роботи Реєстру збитків є встановлення правил та процедур щодо категорій збитків: "Над чим Рада почала працювати з самого старту, та без чого Реєстр буде важко запустити на повну, – категоризація збитків". ℹ️ Нагадаємо, що 1 грудня 2023 року Кабінет Міністрів підтримав розроблені Міністерством юстиції постанову від 1 грудня 2023 року № 1256 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 326» та розпорядження «Про забезпечення розробки технічних вимог для створення програмного забезпечення та передачі права на використання технічних вимог для створення програмного забезпечення Реєстру збитків, завданих агресією російської федерації проти України». Протягом зустрічі було презентовано категорії шкоди, збитків, втрат, що пропонуються Урядом України. Також Ірина Мудра висловила сподівання на те, що Рада Реєстру зможе затвердити вказані категорії цього року. 💬 "Далі створення Комісії з присудження виплат та організація Компенсаційного фонду", - зазначила заступниця Міністра юстиції. ℹ️ Також нагадаємо склад Ради Реєстру, який було затверджено 16 листопада 2023 року на третьому засіданні Конференції учасників міжнародного Реєстру збитків: Yulia Kyrpa (UKRAINE) Chiara Giorgetti (ITALY) Veijo Heiskanen (FINLAND) Robert Spano (ICELAND) Norbert Wühler (GERMANY) Lucy Reed (USA) Aleksandra Mężykowska (POLAND)
06.10.202308:04
​​❓Запитували - відповідаємо❗ ☝Чи можна розірвати шлюб, якщо сімейна пара перебуває за кордоном? 💔Перебування подружжя за межами України не є перешкодою для розірвання шлюбу. З метою забезпечення доступності громадян до адміністративних послуг у сфері ДРАЦС і в рамках реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 24.01.2023 № 66 «Про забезпечення здійснення закордонними дипломатичними установами України повноважень у сфері державної реєстрації актів цивільного стану в умовах воєнного стану» українці за кордоном отримують доступ до потрібних послуг у закордонних дипломатичних установах — посольствах або консульствах. 📝Звісно, кожна ситуація потребує індивідуального розгляду та підходу, але основні шляхи для розірвання шлюбу для пари, яка знаходиться поза межами Батьківщини, наступні: 🔹Перший спосіб підходить подружжям, які не мають спільних неповнолітніх дітей та перебувають в одній країні — вони разом мають звернутися до найближчого дипломатичного представництва України за кордоном та подати спільну заяву про розірвання шлюбу. ❗Важливо: українським законодавством не передбачено онлайн-процедура розірвання шлюбу в органах державної реєстрації актів цивільного стану, або в органах, яким делеговано такі повноваження. 🔹Другий спосіб стане в нагоді парам, в яких є спільні неповнолітні діти, або ж чоловік та дружина не можуть подати спільну заяву про розірвання шлюбу, наприклад, через перебування в різних містах чи державах, або ж коли розірвання шлюбу ініційовано лише однією стороною. У такому випадку єдиним способом розірвання шлюбу за законодавством України залишається його розірвання в судовому порядку. І звертаємо увагу, що подружжя може скористатись онлайн-сервісом подачі заяв до системи Електронного суду. 🔹Ще одним способом розірвання шлюбу може стати звернення до компетентних органів країни перебування. У цьому випадку процедура розірвання шлюбу відбудеться за законодавством тієї держави, в якій перебуває подружжя.
08.08.202309:49
28.07.202312:03
28.07.202312:03
15.12.202314:15
​​🎯 У 2023 році спільним зусиллям була досягнута важлива мета - під егідою Ради Європи створено Міжнародний Реєстр збитків, завданих агресією російської федерації проти України. Понад 40 країн та ЄС приєдналися або висловили намір приєднатися до Розширеної часткової угоди про Реєстр збитків, завданих агресією рф проти України, та стали учасниками Реєстру збитків. Реєстр збитків стане одним із ключових елементів міжнародного компенсаційного механізму разом з комісією з розгляду заяв та компенсаційним фондом. У листопаді 2023 року обрано склад Ради Реєстру збитків, до якої входять представники України, та вже почали розроблятися правила та процедури щодо категорій збитків і вимог до доказової бази Найближчим часом очікується затвердження правил і процедур роботи міжнародного Реєстру збитків, категорій збитків, вимог до доказової бази тощо Радою Реєстру. Розпочати «роботу на повну» для Реєстру планується до кінця першого кварталу 2024 року.
05.12.202309:04
04.10.202305:37
​​🧐 Загальний порядок виконання рішень, за якими боржник зобов’язаний вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення та відповідальність за невиконання рішення, що зобов’язує боржника вчинити певні дії, визначено статтями 63, 75 Закону України «Про виконавче провадження». Вищевказаними статтями Закону, зокрема, передбачено, що у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов’язує боржника виконати певні дії, виконавець застосовує до боржника штрафні санкції та у разі невиконання боржником рішення, яке не може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає до органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та виносить постанову про закінчення виконавчого провадження. ➕️ Крім того, інформуємо, що Закон України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» встановлює гарантії держави щодо виконання судових рішень та виконавчих документів, визначених Законом України «Про виконавче провадження», та особливості їх виконання. Особливості виконання рішень суду про зобов’язання вчинити певні дії щодо майна визначено статтею 7 Закону, частиною другою якої встановлено, що у разі якщо рішення суду, зазначені в частині першій цієї статті, не виконано протягом двох місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, крім випадків, коли стягувач перешкоджає провадженню виконавчих дій, державний виконавець зобов’язаний звернутися до суду із заявою про зміну способу і порядку виконання рішення. Залишились питання до органів державної виконавчої служби ❓ Телефонуйте ❗️👇 ‼️ 0 800 356 917 ‼️ – єдиний номер телефону «гарячої лінії» для оперативної комунікації з органами державної виконавчої служби. ⏰ Графік роботи call-центру: понеділок-четвер: з 08:00 до 17:00 п’ятниця: з 08:00 до 15:45 🆓 Дзвінки для заявників в межах України — БЕЗКОШТОВНІ і можуть бути здійснені як із мобільного, так і зі стаціонарного телефону. ⚠️ Прийом, розгляд та надання відповідей на звернення, які надходять на телефонну «гарячу лінію», здійснюються виключно засобами телефонного зв’язку.
28.07.202312:03
28.07.202312:03
28.07.202312:03
13.12.202308:37
​​У 2023 Міністерство юстиції підготувало низку важливих законодавчих ініціатив, спрямованих на усунення правових колізій між різними нормативно-правовими актами, на цифровізацію процесів у виконавчому провадженні, посилення незалежності САП, забезпечення належного здійснення досудового розслідування тощо. Тож ключові законодавчі ініціативи Мін‘юсту за 2023 рік: 🔹 прийнято законопроект щодо посилення самостійності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (реєстр. № 10060 від 15.09.2023); 🔹 розроблено законопроект щодо цифровізації виконавчого провадження (реєстр. № 9363 від 07.06.2023); 🔹 розроблено законопроект щодо приведення деяких законодавчих актів у відповідність до Закону України «Про адміністративну процедуру» (реєстр. № 10161 від 18.10.2023); 🔹 прийнято законопроект про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства (реєстр. № 4409 від 20.11.2020). Законопроектом усуваються протиріччя між положеннями Кодексу України з процедур банкрутства та забезпечення єдиного підходу в їх розумінні та застосуванні, а також усунення перепон, які унеможливлювали застосування цього Кодексу на практиці; 🔹 розроблено законопроекти щодо удосконалення виконання покарання у виді штрафу та громадських робіт (реєстр. №№ 9148, 9149 від 27.03.2023). Його мета - залучення засуджених до громадських робіт в межах усього міста або області та, як наслідок, забезпечення потреб громад у безоплатній роботі, зокрема для ліквідації наслідків ведення воєнних дій; 🔹 розроблено законопроект щодо забезпечення кримінальних проваджень, здійснення яких унеможливлено внаслідок збройної агресії російської федерації проти України (реєстр. № 9579 від 07.08.2023).
07.11.202316:17
​​‼️ Уряд підтримав постанову щодо можливості надання згоди на виїзд дитини засобами Порталу Дія. 👉 Відповідно до нововведень буде реалізована можливість надання згоди одного з батьків на тимчасовий виїзд за межі України дитини в супроводі другого з батьків з використанням 📲 мобільного додатка Порталу Дія та накладанням на відповідну заяву кваліфікованого електронного підпису «Дія. Підпис» («Дія ID»). Оформити згоду на виїзд дитини в електронній формі зможуть батьки, які мають паспорт громадянина України у формі ID картки або паспорт громадянина України для виїзду за кордон, сформований засобами Єдиного державного демографічного реєстру, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків. Формування заяви буде безоплатним. При цьому у разі відсутності відповідних документів або технічної можливості формування заяви засобами Порталу Дія, зберігається класичний спосіб оформлення згоди на виїзд у нотаріуса. 💬Сергій Орлов: На сьогодні оформлення згоди батьків виключно через нотаріальне засвідчення справжності підпису на відповідній заяві викликає низку проблемних ситуацій, зумовлених випадками, коли другий із батьків погоджується на виїзд, але не має можливості оперативно її оформити, наприклад, внаслідок перебування за межами України чи на тимчасово окупованій території. Іноді відсутня об’єктивна можливість не лише отримати відповідну згоду, а навіть звернутися до нього з проханням про її отримання. Крім того, таке оформлення потребує зусиль, коштів і часу. У сучасних умовах для мінімізації незручностей та пришвидшення відповідних процесів цілком обґрунтованим є забезпечення можливості надання такої згоди в електронній формі. Експериментальний проєкт координуватиметься Міністерством юстиції. Для реалізації проєкту передбачається залучити кошти міжнародної технічної допомоги. Протягом восьми місяців з дня набрання чинності постановою планується забезпечити технічну можливість для формування заяви. Варто звернути увагу, що прийняття цієї постанови жодним чином не зачіпає реалізацію громадянами права на вільний виїзд в особливий період (під час воєнного стану) в частині виїзду дітей за межі України без отримання згоди. 🤝 Послуга реалізовується Мін'юстом, Мінцифри, ДПС та Програма EGAP, що впроваджується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.
02.10.202314:27
​​Важливо‼️ Відтерміновано до 1️⃣ грудня 2023 року впровадження Порядку повідомлення держателя Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про виявлення розбіжностей між отриманими суб’єктом первинного фінансового моніторингу в результаті здійснення належної перевірки та розміщеними в ЄДР відомостями про кінцевих бенефіціарних власників та/або структуру власності юридичної особи й Порядку передачі держателем ЄДР інформації про розбіжності між відомостями про кінцевих бенефіціарних власників та/або структуру власності юридичної особи, отриманими суб’єктом первинного фінансового моніторингу в результаті здійснення належної перевірки юридичної особи, та відповідними відомостями, розміщеними в зазначеному реєстрі, та про суб’єкта первинного фінансового моніторингу, яким виявлено такі розбіжності, до спеціально уповноваженого органу. 🎯 Відповідні накази про це видано Мін'юстом та Міністерством фінансів України з метою вжиття всіма суб’єктами первинного фінансового моніторингу організаційних заходів, необхідних для впровадження механізму повідомлення держателя Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про виявлення розбіжностей у відомостях про кінцевого бенефіціарного власника та структури власності юридичної особи.
28.07.202312:03
28.07.202312:03
28.07.202312:03
13.12.202308:37
​​До уваги суб’єктів державної реєстрації та нотаріусів ✔️ 12 грудня 2023 року Урядом було схвалено зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України, зокрема до: ▪ постанови від 28 лютого 2022 року № 164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану»; ▪ постанови від 6 березня 2022 року № 209 «Деякі питання державної реєстрації та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану». 💬 «Уряд продовжує поступово відновлювати дію правил мирного часу у сферах, де практика застосування та аналіз ризиків свідчать про обґрунтованість такого рішення. Ключовим положенням сьогоднішніх змін є скасування з 01 січня 2024 переліку нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються нотаріальні дії щодо цінного майна», – зауважив перший заступник Міністра юстиції України Євгеній Горовець. ℹ Інші важливі зміни: ▪️ для державних реєстраторів скасовується така умова надання доступу до реєстрів, як відсутність двох рішень Мін’юсту про блокування доступу до реєстрів на строк більше 2 місяців; ▪️ уточнено окремі положення, які забезпечують дотримання вимог законодавства про санкції під час проведення державної реєстрації; ▪️ удосконалено механізм тестування на знання законодавства у сфері державної реєстрації, зокрема знижено прохідний поріг (для проходження тестування достатньо дати правильні відповіді на 70 питань тестового завдання).
06.10.202314:23
​​🏠 Підтвердити права на нерухоме майно онлайн зможуть ще більше українців. Послуга Державної реєстрації прав на нерухоме майно на порталі Дія розширює географію: віднині вона доступна для жителів громад 📍 Кіровоградської області. Для чого це робити? 👉 Внесення відомостей про нерухомість в електронний реєстр дозволяє легко та швидко підтвердити, що саме ви власник цього майна. Тож, шахраї не зможуть підробити документи і привласнити його собі. Крім того, це ваша безпека. Дані в електронному реєстрі надійно захищені — їх неможливо загубити чи знищити, як папірці. Більше того, онлайн-реєстрація нерухомості є обов’язковою для подання заяви та отримання компенсації за програмою єВідновлення. Оскільки сервіс доступний лише для власників житла, яке зареєстроване у Державному реєстрі речових прав. ❓️Як зареєструвати свою нерухомість онлайн: 🔰 Увійдіть на портал Дія або зареєструйтеся. 🔰 Натисніть Послуги → Земля, будівництво, нерухомість → Державна реєстрація прав на нерухоме майно → Подати заяву. 🔰 Внесіть потрібну інформацію та скани документів. 🔰 Підпишіть заяву електронним підписом. Після цього реєстратор самостійно надішле запит у БТІ, а потім внесе дані у реєстр. Про результат вас повідомлять листом на електронну пошту. ℹ️ Послуга реалізована Мін'юстом спільно з Мінцифри за підтримки Програма EGAP Фонд Східна Європа, що фінансується урядом Швейцарії.
02.10.202314:27
​​Триває конкурс, оголошений Міністерством юстиції України, з добору претендентів для надання пропозицій стосовно кандидатів для призначення члена Ради міжнародного Реєстру збитків, завданих агресією російської федерації проти України (далі – Реєстр збитків). ⚠️ Отримано роз’яснення від Секретаріату Реєстру збитків щодо подвійного громадянства кандидатів у члени Ради міжнародного Реєстру збитків. Повідомляємо, що відповідно до Правила 5 Правил призначення та звільнення членів Ради Реєстру збитків (далі — Правила), два члени Ради не можуть бути громадянами однієї і тієї ж держави. У випадках, коли кандидат має два або більше громадянств, Секретаріат Реєстру збитків пропонує Учасникам та Асоційованим членам при висуванні кандидатів вказувати у довільній формі: ▪️ всі громадянства, які має кандидат, а також ▪️ «ефективне громадянство» кандидата. Як наслідок, ефективне громадянство кандидата буде використовуватися для цілей Правила 5. Ефективне громадянство кандидата ґрунтуватиметься на «міцних ефективних зв'язках» між ним і відповідною державою. Фактори для розгляду включатимуть постійне місце проживання, центр інтересів, родинні зв'язки, участь у громадському житті та здійснення політичних прав. Основна інформація щодо конкурсу за 👉посиланням
28.07.202312:03
28.07.202312:03
28.07.202312:03
Көрсөтүлдү 1 - 24 ичинде 111
Көбүрөөк функцияларды ачуу үчүн кириңиз.