Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
kinotron | Олексій Радинський avatar
kinotron | Олексій Радинський
Видеолор
kinotron | Олексій Радинський avatar
kinotron | Олексій Радинський
Видеолор
04.05.202509:08
Для тих, хто у Львові: 7-го травня на Jam Factory показ фільму "Нескінченність за Флоріаном" та обговорення, модераторка - Ольга Райтер
25.04.202508:50
До 27-го квітня треба проголосувати за фільм Оксани Карпович "Мирні люди" (Intercepted), який змагається за LUX Audience Award. Процедура голосування займає приблизно 5 секунд
Новий фільм групи Кінотрон - "Прелюдія" Аліни Панасенко - матиме світову прем'єру на Kurzfilmfestival Hamburg, одному з головних фестивалів короткометражного кіно. Вітаю всю команду: режисерку Аліну Панасенко, продюсерок Любу Кнорозок та Анну Савченко, актрису Олександру Дику, актора Арсена Березного, художницю-постановницю Марію Денисенко, оператора Романа Хімея та всіх причетних. Я дуже радий, що Аліна Панасенко зробила свою нову картину саме з нами. Група Кінотрон раніше працювала виключно з документальним та експериментальним кіно, а "Прелюдія" - наш перший ігровий фільм (це, звісно, не означає, що він не є експериментальним). Крім того, думаю, "Прелюдія" - це великий крок вперед для феміністичного кіно в Україні
06.04.202517:38
Неймовірна історія та просто ідеальний кросовер для тих, хто, як я, угорає і по ТГШ, і по Joy Division та New Order

АПД Виявляється, в Карабиновича була на цю тему робота ще в 2018 році https://karabinovych.com/ukrainians-the-people-who-couldnt-go-home/
30.03.202510:33
Це здавалося неможливим, але:

"Суспільне Мовлення зацікавлене в створенні документального фільму з оригінальним авторським баченням та складними темами, які не були широко висвітлені в українському кіно протягом останніх років. [...] Вітається вихід за межі традиційних форм документалістики: експериментальна форма, кінематографічний пошук, робота з візуальною поетикою та нестандартний підхід до драматургії."

подробиці тут
19.03.202508:34
Оголошено список проектів, що отримають фінансування в рамках конкурсу Повний Короткий:

🎬 Анімаційний проект “Оазис хороших речей”, режисерка Анастасія Фалілеєва

“Світла печаль невідворотного плину часу”, - описує свій майбутній фільм авторка.

🎬 Проєкт ігрового фільму “Земля”, режисерка Лада Копитова

Після початку повномасштабної війни літню українку зупиняють на митному контролі у Великій Британії через те, що вона намагається привезти з собою банку з українською землею.

🎬 Документальний проєкт “На стрімкій скелі”, режисер Тарас Співак

Журналіст і депутат Володимир понад тридцять років документує життя в Криму: від розпаду СРСР до повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

🎬 Документальний проєкт “Білі скелі Вінниці”, режисерка Кароліна Ускакович

Територія покинутого хімічного заводу розкриває приховані екологічні історії та стає несподіваним прихистком життя в серці українського міста.
Кайра бөлүшүлгөн:
АнімаціЯ🇺🇦 avatar
АнімаціЯ🇺🇦
02.05.202513:16
Харківський фестиваль незалежного кіно "Бардак" розпочав прийом конкурсних робіт
Кайра бөлүшүлгөн:
Спадщина avatar
Спадщина
❗️Завтра — вирішальний день для памʼятки на вул. Рейтарській, 37. Київський апеляційний суд має поставити крапку: зобовʼяжуть забудовника “НЕСТ” відновити зруйновану памʼятку — чи ні.

У вересні 2023 року компанія почала демонтаж дворової частини будівлі Київського повітового земства (1913 р.). Попри те, що вся будівля має статус памʼятки, забудовник заявив, що охоронний статус стосується лише її фасадної частини. Його планували зберегти — а от на решті території, збудувати бізнес-центр.

💥 Руйнування вдалося зупинити завдяки громадському розголосу. Але тепер — важливо зобовʼязати відновити знищене. Це може стати першим прецедентом у Києві — коли забудовника зобовʼяжуть відновити частину памʼятки, яку він вже встиг зруйнувати.

📆 22.04, вівторок, 🕞 15:30
📍 Київський апеляційний суд, вул. Солом’янська, 2а
👨‍⚖️ суддя: Головачов Я. В.

✊ Приходьте підтримати — Києву потрібна ця перемога.
14.04.202517:07
Не доживши кілька днів до свого 90-річчя, пішов у засвіти український режисер Олександр Муратов.

Серед його фільмів одне з найкращих українських кінематографічних перевідкриттів останніх років — міська поетична мелодрама «Чи вмієте ви жити» (1970); кілька фільмів у співавторстві з Кірою Муратовою, зокрема, «Наш чесний хліб» (1964), трилогія екранізацій Миколи Хвильового і ще з кількадесят зовсім різних робіт.

Незадовго до свого відходу, у 2024 році, Олександр Муратов подбав про збереження своєї колекції: масштабне надходження в Довженко-Центр поповнило колекції нашого Кіноархіву, Музею кіно та Фільмофонду. Серед скарбів — фотографії, диски з фільмами, асамбляжі, афіші, сценарії, книги, листи, монтажні аркуші. Є в Довженко-Центрі й матеріали, передані режисером ще в 2000 та 2003 роках.

Ми продовжуємо опрацьовувати таке важливе поповнення і будемо ділитися з вами його частинами. Світла пам'ять Олександру Ігорьовичу💔

Фото з колекції Кіноархіву Довженко-Центру
Ось повна програма "Тижнів культурологічного кіно":

• 4 квітня — «Нескінченність за Флоріаном» (реж. Олексій Радинський, 2022).

• 11 квітня — «Мирні люди» (реж. Оксана Карпович, 2024).

• 18 квітня — «Під знаком якоря» (реж. Тарас Співак, 2024).

• 25 квітня — «Безпека в оренду» (реж. Віта Шнайдер, 2024).

• 2 травня — «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» (реж. Надія Парфан, 2019).

• 9 травня — «Фрагменти льоду» (реж. Марія Стоянова, 2024).

Усі сеанси відбуватимуться щоп'ятниці о 17:00.
26.03.202511:43
Це інтерв'ю також могло б увійти до золотого фонду української кіножурналістики, але його зробила журналістка іноземна. Інтерв'ю являє собою автоматизовану розшифровку незв'язних реплік людини, якій конче треба виспатись - адже записане воно було наступного дня після нашої прем'єри на Берлінале. Та навіть у тому стані - не розумію, як я міг такої маячні наговорити про Харуна Фарокі...
Валерій Семенов, провідний інженер служби фізичного захисту ЧАЕС, загинув на фронті. Він - один із тих працівників ЧАЕС, хто запобігли повторенню ядерної катастрофи під час окупації Чорнобильської зони росіянами. Семенов зіграв ключову роль у підтримці життєдіяльності станції під час її знеструмлення в середині березня 2022-го року, й провів на окупованій станції найбільшу за всіх кількість часу: 600 годин. Це була людина з неймовірною витримкою, прямотою та гумором. Знайомство з ним мене дуже вразило, хоч воно, на жаль, обмежилося одним інтерв'ю.
(На фото - кадр із фільму "Чорнобиль 22")
30.04.202518:16
В минулі кілька днів я працював у головному журі кінофестивалю goEast у Вісбадені. Нагороду за найкращий документальний фільм ми присудили фільму Тетяни Дородніциної та Андрія Литвиненка "Все має жити". (Жодного кумівства - маю визнати, що сильних конкурентів у цій категорії в програмі практично не було)

Моє найбільше враження від фестивалю - це програма фільмів дуету Анастасії Лапсуй та Марку Лемускаїло. Вони багато років роблять фільми на Крайній Півночі, зокрема на окупованому РФ півострові Ямал (саме звідти походить ненка Лапсуй). Це, мабуть, один із найцікавіших прикладів кіно корінних людей, з потужною критикою російського колоніалізму. Кому трапиться "Сім пісень тундри" чи інші їхні фільми - дуже рекомендую
21.04.202509:54
Минулого тижня мені пощастило стати свідком справді історичної події для українського кіно. Два давні українські фільми, що вважалися втраченими та були віднайдені студентами-кінознавцями Прилуцьким і Дарманом у кіноархіві КНУТКіТ, передали на зберігання та оцифровку в Довженко-Центр. Новина про це добре розлетілася в медіа, та я б хотів привернути увагу до одного аспекта цієї історії, про який не дуже говорять.

Дарман і Прилуцький знайшли ці плівки під час своєї дослідницької роботи в Кінотелекомплексі університету Карпенка-Карого, який своєю чергою знаходиться в будівлі Цеху обробки плівки на студії "Укркінохроніка", що на Печерську. Професійній спільноті давно відомо, що на цій кіностудії досі зберігається (в абсолютно трешових умовах) величезна кількість кіноплівок - зокрема, унікальні матеріали із сейфу "Укркінохроніки". Архів студентських кіноробіт, який зараз досліджують Дарман і Прилуцький - це єдине з кількох сховищ плівки на "Укркінохроніці", яке наразі є доступним. А доступне воно саме тому, що перебуває під опікою КНУТКіТ. Ні для кого також не є секретом, що практично всю територію "Укркінохроніки" вже давно та послідовно готують під знесення та забудову чєловєйніками. Єдине, що зараз заважає розмародерити цю територію - це присутність на ній КНУТКіТ. Якщо ж кіностудію таки пустять з молотка, є великий шанс, що всі ці історичні матеріали будуть втрачені безповоротно. (Я, звісно, мовчу про те, що будівля Цеху обробки плівки є унікальною архітектурною пам'яткою пізнього конструктивізму, й що вона, як і вся територія "Укркінохроніки", є ідеальним місцем для розвитку кіношколи)

Які ще кіноматеріали там можуть перебувати? Можна лише здогадуватись: наприклад, фільми 1920-х і 30-х років, які були щойно передані в Довженко-Центр, взагалі не мали знаходитися в студентському кіноархіві - вони колись опинилися там випадково. Скільки ще таких знахідок може перебувати на "Укркінохроніці" - невідомо. Але я на власні очі бачив інші тамтешні сховища кіноплівок (одне із них, зокрема, лежить у КОТЕЛЬНІЙ кіностудії), й серед них - унікальні історичні кадри часів здобуття Україною незалежності.

Це все до чого. Оскільки нашим містом все ще керують мародери, ми в будь-який момент можемо побачити новину про те, що територію "Укрінохроніки" виставлено на продаж. У цей момент, звісно, почнеться великий кіпіш, та починати його може бути вже пізно. Краще бути готовими до цього моменту вже зараз.
Тривають тижні культурологічного кіно в кіноклубі Могилянки, завтра показ "Мирних людей" Оксани Карпович та обговорення за участі режисерки
01.04.202509:43
Найкраща новина останнього часу: Кіноклуб КМА відновлює роботу в своєму пам'ятному приміщенні на Набережно-Хрещатицькій, 27. Більше того, там починаються "Тижні культурологічного кіно", тобто програма фільмів, знятих випускницями та випускниками кафедри культурології КМА. Вона стартує 4-го квітня з показу "Нескінченності за Флоріаном".

Мені давно здавалося, що таку програму конче необхідно зробити, й немає кращого місця для неї, ніж києво-могилянський кіноклуб. Я колись працював у цьому місці й завдяки йому зрозумів, що навчитися робити кіно можна лише шляхом перегляду дуже великої кількості фільмів. Не скажу за всіх авторок фільмів у "Тижні культурологічного кіно", але мені здається, що серед її учасників є як мінімум одна людина, яка завдяки кіноклубу КМА дійшла до того самого висновку.

Загалом, вплив цього кіноклубу на розвиток кіно в Україні настільки фундаментальний, що вповні оцінити його ми зможемо ще нескоро - а поки що варто просто відзначити неймовірну роль у цьому процесі його засновниці Ольги Брюховецької
В золотий фонд української кіножурналістики.
Кайра бөлүшүлгөн:
DTF Magazine avatar
DTF Magazine
14 березня у київському Музеї-майстерні Ади Рибачук і Володимира Мельніченка показуватимуть документальний фільм «Дагомея» французької режисерки сенегальського походження Маті Діоп («Атлантика»).

У лютому 2024 року стрічка отримала «Золотого ведмедя» — головну нагороду Берлінського кінофестивалю.

«Дагомея» присвячена деколонізаційним процесам повернення культурної спадщини.

Сюжет стрічки розповідає про 26 художніх артефактів, які 1892 року французькі колоніальні війська викрали та вивезли з західноафриканського королівства Дагомея (нині Бенін). Близько 130 років вони перебували у музеї в Парижі, а тепер повертаються до сучасного Беніна.

▫️Початок — о 19:00. Показ відбувається у партнерстві з KyivMusicFilm. Квиток можна придбати тут.

#анонс

📖 Читайте, слухайте та дивіться DTF Magazine у Телеграмі | Інстаграмі | WhatsApp | SoundСloud
26.04.202515:06
Мій улюблений фільм про чорнобильську катастрофу - "Розпад" Михайла Бєлікова - доступний в онлайн-кінотеатрі Довженко-Центру. Я вже тут, здається, неодноразово рекламував цей фільм і буду це робити знову. Крім усього іншого, це високий взірець жанру "укрсплуатейшн", а також одна із вершин явища "категорії Д" (ми в кіноклубі КМА так колись називали низькобюджетні жанрові фільми кіностудії Довженка)
Ще один фільм групи Кінотрон - "Під знаком якоря" Тараса Співака - сьогодні в кіноклубі Могилянки
08.04.202507:30
І ще про ТГШ: в Науковому товаристві ім. Шевченка зараз можна отримати $2K на наукову чи художню роботу. Подаватися можуть ті, хто живе в Україні або в США (по ходу, НТШ втілює рядки Шевченка "Мені однаково, чи буду я жить в Україні, чи ні")
31.03.202509:26
Нарешті, Київ дочекався ретроспективи Сергія Маслобойщикова
Виявляється, відео цієї пам'ятної зустрічі з Девідом Лінчем зберігається в архіві Суспільного. На фото я прошу його підписати дівіді-бокс з "Твін Піксом", а в цьому сюжеті плету якусь нісенітницю про "Твін Пікс" і пубертат (авторка сюжету - Настя Станко). Подяка Марії Глазуновій, що відкопала цей матеріал
Кайра бөлүшүлгөн:
чудо в краю забуття avatar
чудо в краю забуття
раді повідомити, що ми запускаємо кіноклуб 🪄 тому запрошуємо слухати-дивитися-знайомитися, якщо ви з одеси!

першою стрічкою стане вже відома вам «нескінченність за флоріаном» (2022)

права на показ надає arthouse traffic

деталі за посиланням
Көрсөтүлдү 1 - 24 ичинде 1 333
Көбүрөөк функцияларды ачуу үчүн кириңиз.