Реальна Війна
Реальна Війна
NOTMEME Agent News
NOTMEME Agent News
І.ШО? | Новини
І.ШО? | Новини
Реальна Війна
Реальна Війна
NOTMEME Agent News
NOTMEME Agent News
І.ШО? | Новини
І.ШО? | Новини
Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України avatar

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

Саясат
Офіційний телеграм-канал Прем‘єр-міністра України
Facebook: https://bit.ly/2wZwswN
Twitter: https://twitter.com/Denys_Shmyhal
Instagram: https://www.instagram.com/shmyhal_official/
TGlist рейтинг
0
0
ТипАчык
Текшерүү
Текшерилген
Ишенимдүүлүк
Ишенимсиз
ОрдуУкраїна
ТилиБашка
Канал түзүлгөн датаFeb 06, 2025
TGlistке кошулган дата
Jul 14, 2023

Telegram каналы Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України статистикасы

Катталгандар

16 988

24 саат
5
0%Жума
17
-0.1%Ай
190
-1.1%

Цитация индекси

50

Эскерүүлөр1Каналдарда бөлүштү0Каналдарда эскерүүлөр1

1 посттун орточо көрүүлөрү

1 471

12 саат2 165
53.2%
24 саат1 471
17.4%
48 саат1 983
20.1%

Катышуу (ER)

0.67%

Кайра посттошту6Комментарийлер0Реакциялар0

Көрүүлөр боюнча катышуу (ERR)

10.47%

24 саат0%Жума0%Ай
3.53%

1 жарнама посттун орточо көрүүлөрү

4 597

1 саат1 09623.84%1 – 4 саат1 40130.48%4 - 24 саат2 10045.68%
Биздин ботту каналыңызга кошуп, анын аудиториясынын жынысын билүү.
Акыркы 24 саатта бардык посттор
6
Динамика
4

"Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України" тобундагы акыркы жазуулар

Кайра бөлүшүлгөн:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
Сьогодні провів Ставку. Головне – доповіді щодо виробництва дронів в Україні; максимально збільшуємо. Причому по всій лінійці дронів: від «мавіків» до далекобійних дронів, а також збільшуємо наші українські можливості для виробництва наземних роботизованих комплексів. Фактично нам потрібне постійне, стабільне зростання виробництва й постачання у війська всіх потрібних частин безпілотного компонента, і на поточний рік є хороші у нас перспективи.

Окремо працюємо щодо дронів на оптоволокні – тільки з початку цього року з’явилися понад 20 нових сертифікованих зразків дронів з оптоволоконною системою керування. Вже 11 наших підприємств в Україні опанували виробництво саме таких дронів, і завдання – досягти найбільших масштабів виробництва й постачання з можливих. Сьогодні я доручив укласти контракти по максимуму.

Позитивна динаміка є також по «дипстрайках»: конкретні цифри я називати не можу, але за цей рік ми забезпечимо необхідний обсяг для наших Сил оборони. Я хочу подякувати всім нашим підприємствам, які залучені, а також усім нашим воїнам, усім фахівцям – усім, хто розвиває безпілотний компонент для нашої армії, для всіх наших Сил.
Уряд працює над тим, щоб надати місцевій владі всі необхідні ресурси та забезпечити сприятливі умови для її роботи. Про це розповів під час засідання Президії Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України.

У цьому напрямку зосереджуємо увагу на трьох основних аспектах.

➡️ Фінансова стійкість громад. Загальний ресурс місцевих бюджетів на цей рік — майже 737 млрд грн, із яких 217 млрд грн — трансферти з держбюджету. За перший квартал 2025 року на місця спрямували 39 млрд грн трансфертів. Для прифронтових громад збережено реверсну дотацію. За дорученням Президента розпочинаємо опрацьовувати питання додаткового інструмента для громад, які страждають від ведення бойових дій або розташовані в зоні потенційних бойових дій. Таким чином місцева влада має достатній ресурс, щоб підтримувати в належному стані інфраструктуру та надавати базові послуги громадянам.

➡️ Відновлення. У пріоритеті залишається житло, освіта, медицина, інфраструктура. В Україні вже відбудовано понад 800 шкіл, близько тисячі медичних закладів та понад 100 тисяч житлових будинків. Продовжується урядовий експериментальний проєкт щодо комплексного відновлення п'яти населених пунктів: Бородянки, Тростянця, Циркунів, Посад-Покровського та Ягідного. На нього виділили додатково 5,2 млрд грн. Цього року розпочинаємо відновлення за проєктним підходом із застосуванням системи DREAM та Єдиним проєктним портфелем, залучаючи громади до визначення ключових проєктів. Дієвою є також програма єВідновлення. Вже понад 87 тис. українських родин за рахунок компенсацій відремонтували житло, 7,6 тисяч родин придбали оселі через житлові сертифікати. Минулого тижня стартували виплати компенсацій на відбудову приватних будинків.

➡️ Забезпечення безперебійної роботи критичної інфраструктури для доступу людей до води, електроенергії, тепла та інших базових послуг. Успішно завершили третій опалювальний сезон війни й готуємося до наступного. Запущено 148 когенераційних установок і 84 модульні котельні потужністю 268 МВт. Цього року планується встановити ще 280 установок і 140 котелень. Основний фокус — прифронтові області, які отримають найбільше фінансового забезпечення і техпідтримки.
Кайра бөлүшүлгөн:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
Доручив міністру оборони та міністру закордонних справ активізувати контакти з партнерами щодо ППО. В контексті «Рамштайну» зустріч готується. Головних завдань два, і це саме ППО, саме «петріоти», і друге завдання – це контингенти, максимальне наближення всіх рішень, опрацювання всіх деталей. Також доручив на двосторонній основі працювати щодо ППО, і особливо зі Сполученими Штатами Америки, які мають достатній потенціал, щоб допомогти припинити будь-який терор. Потрібне відповідне бажання й відповідні рішення, щоб захистити якнайбільше життів від російської балістики. Посилення нашого повітряного щита одночасно буде посиленням усієї дипломатії.

В сьогоднішньому російському ударі були ракети, які запустили з акваторії Чорного моря. Партнери знають, які це були судна та з якої частини моря відбувся цей запуск. Це одна з причин, чому Росія спотворює дипломатію, чому Росія не йде на безумовне припинення вогню: вони хочуть залишити собі можливість бити з акваторії моря по наших містах, по наших портах. Припинення вогню на морі – це не тільки про вільне судноплавство й постачання продовольства морем, це передусім про загальну безпеку й про наближення миру. Путін не хоче закінчувати війну, він шукає, як залишити собі можливості розпалити війну в будь-який момент із більшою силою. Саме тому й надалі незмінно потрібні всі форми тиску на Росію: посилення наших спроможностей захищатися, збереження санкцій і така дипломатія, така розмова з Москвою, яка не залишить їм жодної можливості вбивати.
Кайра бөлүшүлгөн:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
Учора ввечері й сьогодні багато хто у світі заявив про свою позицію після цього удару – позицію чіткого несприйняття російського терору. Всім, хто це бачить і не заплющує очі, а говорить чітко і ясно правду, не тільки ми в Україні, а й увесь світ має бути вдячним.

Замовчувати те, що це саме Росія вбиває дітей балістикою, – це неправильно, це небезпечно. Це тільки підбурює покидьків у Москві продовжувати війну та надалі ігнорувати дипломатію. Слабкість іще ніколи не закінчувала війни. Тому я вдячний кожній країні, чиї представники висловились: лідери, міністри закордонних справ, посольства.

Російська балістика по вулиці звичайного міста, по житловій забудові, а ще після цього удару – додатковий удар дронами. І ще людина загинула, і ще були поранені. Росія повинна відповідати за все скоєне, і треба на них там тиснути – дійсно тиснути, не гаяти час у пустих розмовах, – щоб цю війну закінчити.
Кайра бөлүшүлгөн:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
Зараз тривають рятувальні роботи в Кривому Розі – після удару російської ракети. Попередньо балістика. Станом на цей час відомо про 14 загиблих, серед них 6 дітей. Мої співчуття рідним та близьким.

Багато постраждалих. Пошкоджені будинки. Ракета ударила фактично по території поруч із житловими будинками: у дитячий майданчик, звичайні вулиці. Це просто нелюди, сволота – усі, хто може таке робити. Слова нормального про цих російських покидьків немає.

І сьогодні ж у Харкові весь день тривали рятувальні роботи після удару російських дронів. Цілеспрямований удар 6 «шахедів». На жаль, 5 людей загинули, 34 людини постраждали. Загалом за одну тільки минулу ніч було 78 ударних дронів, із них 56 – «шахеди». Сьогодні ж у Херсоні новий цілеспрямований удар російського FPV-дрона по обʼєкту енергетики – по Херсонській ТЕЦ.

Такі удари не можуть бути випадковістю: росіяни знають, що це саме обʼєкт енергетики і що такі обʼєкти мають бути захищені від будь-яких ударів згідно із тим, що Росія пообіцяла американській стороні. Всі російські обіцянки закінчуються ракетами і дронами, бомбами чи артилерією. Дипломатія для них – це пусте слово. І тому потрібен тиск – достатній тиск на Росію, щоб вони відчували наслідки кожного свого обману, кожного удару, кожного дня, коли вони забирають життя людей і затягують війну.
У п'ятницю ввечері росія здійснила ракетний удар по житловому масиву Кривого Рогу.

У той самий час, коли люди повертались з роботи, на дитячих майданчиках грались діти. Удар просто по житлових будинках, ресторану. Уже 14 загиблих. Шестеро дітей. Жорстокість і ницість ворога не знає меж. Багато поранених. Всі рятувальні служби працюють на місці.

Світ має негайно відреагувати на цю агресію проти дітей. Закликаємо партнерів до рішучих дій, що змусять росію до миру.
💼 Уряд розширює програму єРобота для прифронтових регіонів.

Зараз по всій Україні можна отримати грант 150 тисяч гривень, якщо ви створюєте одне робоче місце і 250 тисяч гривень, якщо створюєте 2 робочих місця. Для прифронтових областей збільшуємо розмір гранту удвічі — до 300 і 500 тисяч грн відповідно: Харківщини, Запоріжжя, Дніпровщини, Чернігівщини, Сумщини, Донеччини, Миколаївщини та Херсонщини.

У межах програми єРобота вже 25 тисяч підприємців отримали гранти. Держава інвестувала в цю програма понад 12 млрд грн. Основний компонент програми — це мікрогранти від 50 до 250 тисяч грн. Їх видали 22,5 тисячі підприємцям.

Важливо, аби в наших громадах з'являлося більше бізнесів та більше підприємців. Бо це робочі місця, це спроможність забезпечувати себе і свою родину, це фінансування нашої обороноздатності, адже саме на Сили безпеки й оборони йде кожна гривня, яку ми збираємо до бюджету у вигляді податків та зборів.
📈 Аграрний експорт залишається основою для нашої торгівлі та складає більше 50% від усього, що Україна продає за кордон. Минулого року експорт українських товарів збільшився на 13%. У березні цього року продовжилась позитивна динаміка зростання експорту — плюс 4,5% проти березня минулого року.

Тому Уряд буде посилювати підтримку національних виробників та українських експортерів.

Програма «Зроблено в Україні», зокрема, передбачає 500 млн грн на компенсацію за покупку української сільгосптехніки. Держава компенсує аграріям до 25% вартості цієї техніки, якщо вона зроблена в Україні. Загалом на цей рік лише для підтримки аграрної сфери ми виділимо з бюджету понад 6 млрд грн.
Сьогодні, в Міжнародний день мінної безпеки, я хочу подякувати всім нашим розмінувальникам.

Уряд визначив гуманітарне розмінування одним із ключових пріоритетів відновлення. Від початку повномасштабного вторгнення ми змогли повернути до безпечного використання вже понад 35 000 км² наших територій.

На цьому не зупиняємося і розширюємо наші спроможності.
➖ Маємо в роботі 260 машин розмінування.
➖ Вже працює 87 операторів протимінної діяльності. Майже 5,5 тисяч хоробрих чоловіків і жінок працюють над тим, аби розмінувати наші землі від російського мінного сміття.
➖ Велику увагу приділяємо роботі із сільськогосподарськими землями. За кошти держави уже очищено понад 1000 гектарів агроземель. Це важливо для посівної, для врожаю, для українського експорту і нашої економіки. Посівна вже почалася в усіх областях, і майже 1 млн гектарів уже засіяно.
🇩🇰 Провели змістовну зустріч із Міністром фінансів Данії Ніколаєм Вамменом під час його візиту в Київ.

Данія є одним із ключових донорів фінансової допомоги Україні. За час повномасштабної війни отримали від данського Уряду 8,3 млрд євро. Обговорили подальше фінансування, посилення двосторонньої торгівлі та спільні проєкти.

Подякував, зокрема, за механізм «данської моделі» фінансування українського ОПК. Ця ініціатива продемонструвала високу ефективність. Розраховуємо на можливе розширення фінансування в майбутньому.

Цінуємо також участь Данії в Українській платформі донорів. Маємо повне розуміння покриття потреб бюджету цього року й починаємо працювати над забезпеченням підтримки на 2026 рік.

Наголосив, що серед основних потреб — залучення коштів на відновлення. Дякуємо тут Данії за патронат над Миколаївщиною. Водночас головним джерелом відбудови України мають стати конфісковані заморожені російські активи. Очікуємо на підтримку цієї ініціативи серед наших партнерів, а також на подальший санкційний тиск на росію.

Обговорили, серед іншого, інтеграцію України в Європейський Союз. Розраховуємо на плідну співпрацю під час головування Данії в Раді ЄС.

Висловив подяку данському народу за незмінну підтримку України та міцне партнерство між нашими країнами.
Кайра бөлүшүлгөн:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
Сьогодні дві наші області: Чернігів, Сумщина. Стратегічний напрямок, кордон з Росією.

Особисто хотів подякувати нашим воїнам: ДШВ – 80-та бригада, 82-га, – морська піхота – 36-та бригада – і всі ті, хто виконує завдання на Курщині, хто захищає нашу державу, хто захищає нашу Сумщину від постійного бажання росіян зайти в Україну із цих напрямків.

Я хочу подякувати всім нашим солдатам, всім нашим сержантам, кожному нашому офіцеру, які абсолютно героїчно воюють на цих напрямках від серпня минулого року. Я вдячний усім нашим людям, які захищають свій дім, які захищають свої громади, які захищають свою землю – нашу землю. Бути тут, допомагати державі та армії, дбати про людей, які поруч, – це все потрібно, це все допомагає нам зберігати Україну і наближати мир.
Насичена зустріч із делегацією Міжнародного валютного фонду на чолі із заступницею Голови Європейського Департаменту Умою Рамакрішнан.

Подякував за участь в засіданні Української платформи донорів, яке відбулося напередодні. Учасники Платформи запевнили в подальшій незмінній підтримці нашої держави.

У цьому контексті висловив вдячність команді МВФ за успішний 7-й перегляд програми EFF, що дозволило Україні отримати 400 млн доларів чергового траншу. Загалом в межах програми EFF ми отримали вже понад 10 млрд доларів. Обговорили нашу подальшу співпрацю та підготовку до наступної місії Фонду.

Відзначив, що Міжнародний валютний фонд відіграє важливе значення в забезпеченні макрофінансової стабільності України та в роботі з іншими міжнародними партнерами щодо залучення фінансової допомоги. Впевнені у продовженні тісного та плідного співробітництва.
Україна отримає $432 млн від Світового банку на відновлення транспортної інфраструктури. Відповідні угоди у рамках проєкту DRIVE були підписані сьогодні у Києві між Мінрозвитку та Світовим банком.

Проєкт передбачає капітальний ремонт доріг і мостів у 19 регіонах, реформу національних автомобільних доріг, встановлення модульних мостів, а також технічну допомогу. Його реалізацією займатиметься Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України.

Проєкт "Створення стійкої інфраструктури у вразливих середовищах в Україні" (DRIVE) був схвалений Радою директорів Світового банку наприкінці минулого місяця. Частина фінансування включає 212 млн доларів від МБРР за підтримки Уряду Японії та 10 млн доларів від Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України.

Дякуємо Світовому банку та міжнародним партнерам за підтримку критично важливих ініціатив.
Кайра бөлүшүлгөн:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
Сьогодні – Дніпро. Робоча поїздка, багато різних важливих зустрічей. Дуже змістовно. Відвідав наших воїнів, які відновлюються після поранень. Хочу подякувати нашим лікарям, усім медичним працівникам, працівницям, які рятують наших хлопців, наших дівчат, наших військових і всіх, хто постраждав від російських ударів. Один із найбільших результатів у порятунку життів наших людей саме тут, у Дніпрі, – більш ніж 40 тисяч поранених, 96 % урятували. Хочу за це подякувати вам – просто молодці. Всі лікарі, хірурги, усім, хто підтримує, – дякую. Мав можливість поспілкуватися з воїнами, відзначити державними нагородами. Багато героїчних хлопців. Бажаю якнайшвидшого одужання!

Говорив із ветеранами – крута ініціатива ТитаниUA, справді титани. Важливо, що хлопці дуже енергійні, знають, як вирішувати проблеми, не забувають про побратимів. І сьогодні були конкретні питання – усе має бути вирішено. Можливості реабілітації та розвитку ветеранів у малих громадах обов’язково мають бути створені, і на базі шкіл створювати такі можливості – хороша ідея.

Дійсно важливо робити все, щоб зберігалися зв’язки ветеранів з їхніми підрозділами, з побратимами, загалом із Силами оборони. Якщо через військову бюрократію якісь можливості для наших ветеранів допомагати армії не працюють, це точно потрібно змінити. Цим уже буде займатися і Міністерство оборони, і Офіс допоможе, і це важливо, щоб і міністр у справах ветеранів, – я з усіма переговорю. Багато речей прозвучало, усе ми зафіксували.
Цього року ключовими напрямками спільної роботи Української платформи донорів ми вбачаємо: бюджетну підтримку, стале фінансування відбудови інфраструктури, житла, енергетики, економічний розвиток та залучення інвестицій на шляху до ЄС.

Про це зазначив під час 13-го засідання Керівного комітету Платформи.

📌 Фінансова стійкість України.
Цього року наша бюджетна потреба у міжнародній підтримці складає 39,3 млрд доларів, і ми маємо підтвердження від партнерів, що ця потреба буде покрита. Маємо вже працювати щодо підтримки на 2026 рік. Вдячні країнам G7 та Європейській комісії за підтримку ініціативи ERA та спрямування Україні коштів за рахунок прибутків від знерухомлених російських активів.

📌 Програма відновлення України.
За даними оновленої оцінки RDNA4, загальна вартість відбудови України становить 524 млрд доларів впродовж наступного десятиліття. За підтримки партнерів ми продовжуємо програму швидкого відновлення України за 5-ма ключовими пріоритетами: енергетика, житло, критична та соціальна інфраструктура, гуманітарне розмінування, підтримка приватного сектору. У 2025 році за підтримки донорів Уряд виділив майже 7,4 млрд доларів на пріоритетне відновлення. При цьому загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову у 2025 році становить майже 10 млрд доларів. Тому вкрай важливим залишається фінансування інших критично необхідних проєктів.

📌 Рух до членства в Європейському Союзі. Наша мета на цей рік — максимальна секторальна інтеграція та відкриття переговорів за всіма 6-ма кластерами. Ми націлені на подальше виконання спільних домовленостей та реалізацію необхідних Україні реформ.

Вдячні учасникам Української платформи донорів за те, що вони залишаються відданими підтримці України на шляху до справедливого миру та повної відбудови.

Рекорддор

14.08.202323:59
22.2KКатталгандар
27.01.202511:29
5000Цитация индекси
28.06.202423:59
60.9K1 посттун көрүүлөрү
20.12.202412:17
45.5K1 жарнама посттун көрүүлөрү
16.11.202423:59
3.32%ER
27.08.202423:59
425.24%ERR
Катталуучулар
Citation индекси
Бир посттун көрүүсү
Жарнамалык посттун көрүүсү
ER
ERR
JAN '21JAN '22JAN '23JAN '24JAN '25

Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України популярдуу жазуулары

01.04.202512:19
🇪🇺 Європейська комісія перерахувала Україні 3,5 млрд євро чергового траншу в межах Ukraine Facility.

Ці кошти допоможуть нам надалі підтримувати макроекономічну стабільність.

Єврокомісія відзначила відданість нашої країни впровадженню реформ на шляху до повноправного членства в ЄС. А загальна фінансова допомога в межах механізму Ukraine Facility вже досягла 19,6 млрд євро.

Дякуємо за постійну підтримку та солідарність з Україною у важкі часи. Разом вистоїмо та все відбудуємо.
31.03.202508:28
До державного бюджету України надійшли близько 400 млн доларів чергового траншу МВФ.

Це кошти, які ми отримали після успішного сьомого перегляду програми EFF. Таким чином, загальна підтримка МВФ в межах цієї ініціативи досягла понад 10 млрд доларів.

Дякуємо Фонду за допомогу й тісну співпрацю, яка підтримує українську економіку в період війни.
17.03.202510:02
🇪🇺 Рада ЄС затвердила виділення Україні 3,5 млрд євро в межах Ukraine Facility.

Цей вагомий ресурс допоможе посилити стійкість нашої держави. Кошти спрямуємо на пріоритетні та важливі для людей бюджетні видатки.

Дякуємо партнерам за допомогу, яка нас зміцнює та веде вперед.

Розраховуємо на швидке надходження коштів. Разом забезпечимо майбутнє миру і безпеки в Європі.
20.03.202508:51
🇪🇺 Україна отримала 1 млрд євро від Європейського Союзу в межах ініціативи ERA.

Від ЄС це вже другий транш, забезпечений доходами від заморожених російських активів. Кошти спрямуємо на пріоритетні видатки держбюджету. Загалом за ініціативою G7 європейські партнери надали Україні вже 4 млрд євро.

Заморожені російські активи мають працювати на користь нашої держави. І ми будемо працювати над тим, щоби повністю їх конфіскувати та спрямувати на відбудову України.
Продовжуємо роботу над тим, щоб росія заплатила за завдані Україні збитки.

Сьогодні провели перше засідання Міжвідомчої робочої групи з питань використання/вилучення на користь України заморожених/конфіскованих суверенних активів росії.

До складу групи входять, зокрема, Віцепрем'єр-міністерка Ольга Стефанішина, Міністр фінансів Сергій Марченко, голова НБУ Андрій Пишний, заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра, голова Служби зовнішньої розвідки Олег Іващенко, голова Держслужби фінансового моніторингу Філіп Пронін.

Заслухали попередні напрацювання групи та профільних міністерств. Основні теми — робота з нашими міжнародними партнерами, налагодження діалогу щодо конфіскації знерухомлених активів рф та напрямки, на які можуть бути використані ці кошти в Україні.

Ми вдячні нашим друзям і союзникам за замороження усіх активів агресора на території їхніх держав. Вдячні країнам G7 та ЄС за ініціативу, яка дозволяє працювати цим активам на користь України вже зараз і зміцнювати нашу стійкість під час війни. Водночас, збитки, які росія завдала Україні, згідно з останнім звітом Світового банку, сягають 524 млрд доларів. Наразі на Заході заморожено російських активів на суму близько 300 млрд доларів. Ми наполягаємо, щоб усі ці активи були конфісковані та спрямовані Україні. Проводимо системну роботу в цьому напрямку.

За підсумками наради окреслили наші подальші дії. Поставлені відповідні завдання. Докладаємо всіх зусиль, аби росія заплатила.
📊 Україна та Європейський інвестиційний банк домовилися про фінансування в розмірі 100 млн євро в межах інструменту Ukraine Facility.

Ці кошти спрямуємо на відбудову водогонів та каналізацій і приведення їх до сучасних стандартів.

📁 Ще одне сьогоднішнє рішення Уряду відкриває шлях для нового траншу від ЄІБ обсягом 100 млн євро на відновлення критичної та соціальної інфраструктури.

Ідеться про відбудову в сферах водо- і теплопостачання, в освіті, медицині, у сфері надання житла внутрішньо переміщеним особам.

Завдяки співпраці з ЄІБ за цією програмою реалізуємо понад 400 проєктів, частина з них вже завершена. Ще понад 200 будуть фіналізовані в цьому та наступному році.

ℹ️ Загалом портфель усіх проєктів ЄІБ в Україні сьогодні складає близько 4,3 млрд євро. Вони стосуються критичної інфраструктури, житла, енергетики, транспорту, освіти, соціальної політики, цифровізації.
13.03.202511:37
🇨🇦🇺🇦 Україна отримала 2,5 мільярда канадських доларів (близько 1,7 млрд доларів США) у межах ініціативи G7 ERA.

Зазначені кошти, забезпечені доходами від заморожених російських активів, спрямуємо на пріоритетні потреби державного бюджету.

Це перший транш від Канади, яка загалом виділила 5 мільярдів канадських доларів на Extraordinary Revenue Acceleration, що передбачає надання Україні фінансових ресурсів за рахунок прибутків від заморожених російських активів.

Дякую Канаді та усім партнерам G7 за створення механізму, який змушує росію до фінансової відповідальності за агресію.
02.04.202513:15
Україна отримає $432 млн від Світового банку на відновлення транспортної інфраструктури. Відповідні угоди у рамках проєкту DRIVE були підписані сьогодні у Києві між Мінрозвитку та Світовим банком.

Проєкт передбачає капітальний ремонт доріг і мостів у 19 регіонах, реформу національних автомобільних доріг, встановлення модульних мостів, а також технічну допомогу. Його реалізацією займатиметься Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України.

Проєкт "Створення стійкої інфраструктури у вразливих середовищах в Україні" (DRIVE) був схвалений Радою директорів Світового банку наприкінці минулого місяця. Частина фінансування включає 212 млн доларів від МБРР за підтримки Уряду Японії та 10 млн доларів від Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України.

Дякуємо Світовому банку та міжнародним партнерам за підтримку критично важливих ініціатив.
26.03.202512:18
Сьогодні ЄБРР затвердив позику для НАК «Нафтогаз» на закупівлю природного газу на два наступні опалювальні сезони на суму до 270 млн євро.

Додатково через ЄБРР буде направлено ще близько 140 млн євро грантів від Уряду Норвегії. Цей ресурс допоможе нам накопичити запаси газу в ПСГ для проходження наступного опалювального сезону.

Дякуємо партнерам за підтримку!
🇹🇷 Поглиблення економічної співпраці та збільшення товарообігу обговорили з Міністром торгівлі Туреччини Омером Болатом та Міністром сільського та лісового господарства Ібрагімом Юмакли.

Наголосив, що відкритість торгівлі між Україною та її партнерами є запорукою збереження української економіки в умовах війни та швидкого економічного відновлення. Ми маємо хороші перспективи для активізації торговельно-економічних відносин з Туреччиною після набуття чинності Угоди про вільну торгівлю.

Подякував за завершення процедур ратифікації та остаточне затвердження Президентом Ердоганом цієї угоди. Очікуємо її ратифікацію у Верховній Раді. Запропонував розпочати підготовку до спільних заходів, які б допомогли ознайомити бізнеси наших країн з перевагами цієї угоди.

Торкнулися, зокрема, теми імпорту-експорту сільського господарства. Україна зацікавлена у постачанні до Туреччини зернових, соняшникової олії, кукурудзи та інших продуктів. Привітав сьогоднішнє засідання українсько-турецької робочої групи з питань сільського господарства. Турецький бізнес розглядає можливість будівництва заводів з виробництва кормів в Україні. Ми також зацікавлені співпрацювати у сфері зрошення та меліорації, що сприятиме збільшенню обігу аграрної продукції.

Обговорили участь Туреччини у відновленні України. Зокрема, сьогодні відбулося перше засідання українсько-турецької робочої групи з питань відбудови. Це було частиною домовленостей президентів наших держав. Розраховуємо на започаткування спільних проєктів у сфері відновлення дорожньої інфраструктури, водного транспорту, проєктів щодо захисту критичної інфраструктури, відновлення житла тощо.

Подякував Президенту Ердогану та всьому турецькому народу за важливу та вагому підтримку України під час повномасштабної російської агресії.
У Києві провели зустріч із делегацією
Реєстру збитків, завданих агресією рф проти України.


Відсьогодні українці зможуть подавати до міжнародного Реєстру збитків заяви за шістьма новими категоріями. Мова йде про найбільш чутливі та масові напрямки:
➡️ вимушене переміщення всередині країни;
➡️ серйозні тілесні ушкодження;
➡️ сексуальне насильство;
➡️ катування;
➡️ обмеження свободи (полон);
➡️ примусова праця чи служба.
Відповідні заяви можна буде подавати через Дію.

Україна твердо стоїть на позиції притягнення винних до відповідальності та відновлення справедливості. Закликаємо всіх українців подавати заяви до Реєстру, бо кожна така заява — це крок до того, що росія не залишиться безкарною.

Вдячний членам Ради Реєстру збитків за їхню роботу та відданість спільній важливій справі.
З делегацією на чолі з головою Ради Реєстру збитків Робертом Спано ми також обговорили розширення нашої співпраці та подальші кроки в роботі.

Зокрема, плануємо запуск заяв для юридичних осіб та державних органів, установ, підприємств, які також зазнали суттєвих втрат.

Ми змусимо росію заплатити за всі страждання та руйнування. Для цього працюємо над повною конфіскацією російських заморожених активів. Маємо сильну коаліцію підтримки з понад 50 країн та організацій, які допомагають Україні на цьому шляху.

Міжнародний реєстр збитків — це перший із трьох елементів у цьому напрямку. Далі плануємо створення Комісії з розгляду заяв, яка буде встановлювати конкретні суми для компенсації постраждалим. Після цього буде створений Компенсаційний фонд, з якого будуть іти виплати.
📌 Стратегічна мета Уряду — швидше очистити Україну від мінного сміття. Потенційно замінованими залишається 139 тис. кв. км (або 23%) території України.

Над розмінуванням працюють 84 сертифікованих оператори. Задіяно 225 розмінувальних машин. Частина цієї техніки вироблена в Україні. Ми продовжуємо нарощувати потенціал у цьому напрямку.

Також вже виплачено понад 529 млн грн компенсацій аграріям за послуги приватних операторів з розмінування. Робота за цією програмою продовжується і вже отримано майже 360 заявок від фермерів. У державному бюджеті на поточний рік передбачили для цього 3 млрд грн.

Вдячний партнерам по коаліції розмінування. Насамперед це США, Швейцарія, ЄС, Японія, Норвегія, Німеччина, Канада, Нідерланди, Швеція. Загалом близько півсотні країн. Спільними зусиллями повернемо землю в обробку, а людям гарантуємо безпеку.
🇺🇦🇪🇺 Радий вітати в Києві Комісара ЄС з питань економіки та продуктивності Валдіса Домбровскіса.

Під час зустрічі подякував особисто за транш від ЄС обсягом 1 млрд євро. Для України важливе лідерство ЄС в ініціативі ERA — механізму використання на користь нашої держави доходів від заморожених активів рф. Кошти, які Україна отримує за цією ініціативою, вже спрямовуються на потреби оборони та на важливі для людей бюджетні видатки. Наша основна мета — конфіскація усіх заморожених активів, які стануть основним джерелом відбудови країни. Цього року Уряд зосереджує увагу на створенні механізму конфіскації.

Також обговорили посилення економічного співробітництва та європейську інтеграцію нашої держави. Триває процес скринінгу відповідності українського законодавства праву ЄС. Україна успішно імплементувала всі необхідні заходи для просування євроінтеграційного процесу. Ми активно працюємо над відкриттям усіх шести кластерів у рамках переговорного процесу з ЄС. Це ключовий пріоритет.

Подякував за послідовну підтримку санкційної політики щодо росії. Це дієвий інструмент, який працює. Вже ухвалено 16 пакетів. Розраховуємо на продовження та посилення обмежень.

Отримав запевнення від Валдіса Домбровскіса у подальшій підтримці нашої держави. Він зазначив, що вчора ЄК запропонувала ініціативу SAFE на 150 млрд євро, яка передбачає, що українська оборонна промисловість буде залученою на рівних правах із оборонно-промисловим комплексом держав-членів ЄС.

Дякуємо за солідарність, фінансову допомогу та політичну підтримку, що надзвичайно важливо для нашої боротьби та відновлення.
Кайра бөлүшүлгөн:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
07.04.202517:51
Сьогодні провів Ставку. Головне – доповіді щодо виробництва дронів в Україні; максимально збільшуємо. Причому по всій лінійці дронів: від «мавіків» до далекобійних дронів, а також збільшуємо наші українські можливості для виробництва наземних роботизованих комплексів. Фактично нам потрібне постійне, стабільне зростання виробництва й постачання у війська всіх потрібних частин безпілотного компонента, і на поточний рік є хороші у нас перспективи.

Окремо працюємо щодо дронів на оптоволокні – тільки з початку цього року з’явилися понад 20 нових сертифікованих зразків дронів з оптоволоконною системою керування. Вже 11 наших підприємств в Україні опанували виробництво саме таких дронів, і завдання – досягти найбільших масштабів виробництва й постачання з можливих. Сьогодні я доручив укласти контракти по максимуму.

Позитивна динаміка є також по «дипстрайках»: конкретні цифри я називати не можу, але за цей рік ми забезпечимо необхідний обсяг для наших Сил оборони. Я хочу подякувати всім нашим підприємствам, які залучені, а також усім нашим воїнам, усім фахівцям – усім, хто розвиває безпілотний компонент для нашої армії, для всіх наших Сил.
Көбүрөөк функцияларды ачуу үчүн кириңиз.