2018) Присяга🇺🇦/Swear🇬🇧
🙏 Давно я не писав Пророчі Одкровення щодо Святої🇺🇦 й звичайних мов, але схоже що жорстокому (тупому) Світу на то байдуж,тому пройшло непомітно.
Спробуємо дати вкотре Світу копняка!))
Отже як англи пояснюють походження слова "🔵Swear...Давньоанглійське swerian «присягати» (клас VI сильне дієслово; минулий час swor, минулий дієприкметник sworen), від прагерманського *swērjanan (джерело також від давньосаксонського swerian, давньофризького swera, давньоскандинавського sverja, датського sverge, середньоголландського swaren, давньоверхньонімецького swerien, німецького schwören, готського swaren «клястися»), 🟠👉від невизначене походження, можливо, від 🔴👉PIE *swer- «говорити, розмовляти, говорити/to speak, talk, say» (джерело також 😆👉старослов’янського svara «сварка», оскан. sverrunei «до того, хто говорить»)".
🟠 В англ.словникові "Online Etymology Dictionary" дуже часті приклади, коли такі поважні, англійські науковці займаюцця голімою задорнівщиною (нагадаю, що Задорнаф був какццапом(автоматично,довбойобом),тому всі його "наукові" дослідження грунтувались не на смислах (семантиці) слів, а тупо на схожості звучання, так і в цьому випадку, англи українське слово Сварка обізвали "старослов’янським" і пропонують ним пояснювати смисл "Присяга", тобто із сенсу quarrel вони виводять сенс swear, бо він схожий на Свару? 😆
Насправді тут (надіюсь🙏) лукавство, бо як такі професори могли пропустити слово Рух: Вертіти: Звертатись: Віра: Довіряти🇺🇦, звідки смислово і могло піти Swear, тобто "Я вірю","Я довіряю" логічно більш близьке до Присяга/Swear, ніж "Я Сварюсь!" 😆
Але англи такого пояснення зробити не можуть,бо доведеться визнати, що ключі від смислів англійських (й інших євромов) лежать не в тупих "праіндокоренях", а в Святій Мові, бо Віра,Вірю,Довіряю,Звертаюсь звучить як "Faith, I believe, I trust, I turn", що на "Swear" схоже не дуже.
Але Рух: Беру; Я братиму🇺🇦 теж не дуже схоже на I take; I will take🇬🇧, але похідні від українського джерельного Беру в англійській є: Brother, Bear, Iceberg і що, не дивно, ці слова англи теж, пояснити не змогли, тому що "пояснення" англів "from PIE root *bhergh-" нічим не краще за "пояснення" наших проффессорів "фсьо запазічєна!".
Англи навіть не проводять порівняння й паралелі що слова Brother, Bear, Iceberg семантично йдуть з одного джерела!; Рух: Беру🇺🇦 😆
Анткццп✨25%
23.04.2025.
🟠 Якщо навітть пристати на запропоноване англами пояснення "PIE *swer- «говорити, розмовляти, говорити/to speak, talk, say» (джерело також 😆👉старослов’янського svara «сварка», oscan. sverrunei «до того, хто говорить»)", то ми бачимо що Толкувати/Talk,👉С(казати),По(казати)/Say,See схожі, але "swer" там ніц нема, бо то є в Святій Мові як Рух: Вертіти: Вергати: Варґи — губи (застаріле🇺🇦): 🎶Варган🎼: ВАРНякати: Варганити.
🟢 Наші брехологи все пояснять запозиченням, а мосськи пояснюють Варган (як не дивно!) теж "пазічєна через польск. из лат. organum", тобто 🎶Варган, то такий недоорганчик, на якому чрмусь грають 💋 Варгами? 😆
Порівняйте:
Вергати (пускати): Варга (пускає їжу в тіло),
Губити (пускати): Губа (пускає їжу в тіло).
Сленг "Зварганити" мосськи не знають як смислово пришити до 💋Варг, але тут зв'язок такий же як у вислові "Зробити (не руками) 👅 язиком", і Варнякати,і Варганити мають жартівливо негативні значення.