Щодо заяви Рубіо про те, що США, по суті, можуть вийти з перемовного процесу, якщо він буде затягуватись, бо в Америки є більш нагальні цілі.
Один зі сценаріів, який дійсно обговорюється (хоча такі заяви зараз варто сприймати як тиск), що якщо Трамп не досягне бажаної зупинки вогню до кінця квітня (а він, ймовірно, не досягне, через рф), то він почне продавати своїм виборцям, що все, що він міг - зробив, мирні перемовини тривали, перемир’я тривало (неважливо, що ні), але «ці двоє (путін та Зеленський) хочуть воювати далі», і тут ще варто розуміти вплив складного емоційного відношення Трампа до українського президента, тому США більше нічого не можуть зараз вдіяти, по суті, буде продавати альтернативну реальність. Поки в Україні триватиме ескалація, до наступних спроб перемир’я.
Це найбільш загрозливий для нас сценарій, коли ми залишаємось без США, і навіть без можливості купляти в США зброю, бо цього не хоче особисто Трамп, принаймні, поки тривають мирні перемовини. Далі можна розмовляти.
Але це один зі сценаріів, бо, по перше, навіть в оточенні Трампа є дві групи, які просувають різне бачення щодо подальшої стратегії, і щодо secondary sanctions рф, і щодо України теж, різні бачення, перш за все, в Сенаті, але і серед республіканців у Палаті представників, які не вірять, що фактор рф можна використовувати проти Китаю (топ тема на Капітолійському пагорбі), і що Америці варто виходити з перемовного процесу, окрім того, демократи, які готують контр дії, щоб продемонструвати, що Трамп насправді не ефективний перемовник, і суспільна думка у США, з якою ми досі працюємо мало, але ні поки що більшість республіканців, ні більшість демократів не вважають, що Україну варто залишати.
Качати найближчий час буде немало, важливо вірно розуміти акценти.