Реальна Війна
Реальна Війна
NOTMEME Agent News
NOTMEME Agent News
І.ШО? | Новини
І.ШО? | Новини
Реальна Війна
Реальна Війна
NOTMEME Agent News
NOTMEME Agent News
І.ШО? | Новини
І.ШО? | Новини
Код Нації avatar

Код Нації

Билим берүү жана көңүл ачуу
⚜️ Історія України, про яку не написано в підручниках! 🇺🇦
Адмін: @tg_dmytro
Біржі — @TeLeAds, @adsell
TGlist рейтинг
0
0
ТипЖабык
Текшерүү
Текшерилбеген
Ишенимдүүлүк
Ишенимсиз
ОрдуУкраїна
ТилиБашка
TGlistке кошулган дата
Jun 16, 2023

Telegram каналы Код Нації статистикасы

Катталгандар

39 155

24 саат00%Жума00%Ай00%

Цитация индекси

0

Эскерүүлөр0Каналдарда бөлүштү0Каналдарда эскерүүлөр0

1 посттун орточо көрүүлөрү

4 163

12 саат3 245
5.7%
24 саат4 163
4.6%
48 саат4 742
1.9%

Катышуу (ER)

3.41%

Кайра посттошту14Комментарийлер0Реакциялар128

Көрүүлөр боюнча катышуу (ERR)

0%

24 саат0%Жума0%Ай0%

1 жарнама посттун орточо көрүүлөрү

0

1 саат00%1 – 4 саат00%4 - 24 саат00%
Биздин ботту каналыңызга кошуп, анын аудиториясынын жынысын билүү.
Акыркы 24 саатта бардык посттор
0
Динамика
-

"Код Нації" тобундагы акыркы жазуулар

🎚У “Софії Київській” знайшли рідкісний енколпіон ХІІІ століття
Хрест виконаний із бронзи. За словами Тимура Брбровського, це ледь не перший цілий енколпіон з території Софії Київської за усі десятиліття її досліджень. Однак, у коментарях до посту археолог зазначив, що невідомо, якому святому присвячували релікварій, бо знахідка була порожньою.

Водночас старший науковий співробітник заповідник Володимир Ставицький припустив, що знахідка може датуватися у межах першої половини ХІІІ століття.


Код Нації
🐍 Змієві вали
Багато хто з читачів чув про Змієві вали, а деякі навіть і бачили ці видовжені земляні насипи, що зустрічаються на Київщині, Житомирщині, Черкащині та Полтавщині. Назва валів пов’язана з народною легендою про ненажерливого Змія, який був приборканий кожум’якою на ім’я Микита або Кирило (за однією версією) або, за іншою, двома ковалями, яких інколи називають святими Кузьмою і Дем’яном (варіант — Борисом і Глібом). Герой (герої) впрягли Змія у велетенський плуг, яким було проорано величезну борозну — так утворився вал, що й був названий Змієвим.

📷Змієві вали. 1970-ті рр.

Код Нації
⚡️ЦДАВО опублікував документи прем'єр-міністра Ісаака Мазепи
Центральний державний архів вищих органів влади та управління України (ЦДАВО України) опублікував архівні документи про діяльність прем'єр-міністра УНР Ісаака Мазепи у 1919-1920 рр. та сканкопії світлин, наданих архіву істориком-краєзнавцем Едуардом Асмаковським, який в свою чергу отримав їх від онука Ісаака Мазепи – архітектора Богдана Мазепи-Коваля, що нині мешкає в США.
У ЦДАВО України зберігаються два фонди членів родини:
- фонд 3933 - Мазепа Ісаак Прохорович (1884-1952), секретар ЦК Української соціал-демократичної робітничої партії партії, Міністр внутрішніх справ, голова Ради народних міністрів Директорії УНР, доктор права Українського вільного університету в м. Празі, викладач Української господарської академії в м. Подєбрадах, 1 опис, 18 справ за 1919-1945 рр.;
- фонд 3832 - Мазепа-Коваль Галина Ісааківна (1910-1997) – художниця, 1 опис, 34 справи за 1929-1944 рр.


Код Нації
📄Грамота про складення повноважень і припинення діяльності Державного центру Української Народної Республіки в екзилі 22 серпня 1992 року
Йдеться про передачу повноважень Державним центром УНР в екзилі демократично обраній владі України. Еміграційний уряд УНР діяв майже 72 роки, перебуваючи у різний час у Польщі, Франції, ФРН та США

Код Нації
🔥 "Танець з вампіром". За що агітували українців перед 1 грудня 1991
1 грудня 1991 року відбувся референдум, на якому українці мали відповісти, чи підтримують рішення Верховної Ради УРСР від 24 серпня, яке проголошувало незалежність України.
Одночасно з референдумом відбувалися вибори Президента України, на яких переміг Леонід Кравчук.
Пропонуємо переглянути підбірку агітаційних матеріалів, які поширювались напередодні референдуму 1 грудня 1991 року з колекції Архіву-музею преси.


Код Нації
⚡️Архівні фото
Наметове містечко будівельників з Херсону на околиці с. Колонщина Макарівського району Київської обл. після аварії на ЧАЕС 1986 р.

Код Нації
🛠️БТ-5 — перший танк українського виробництва, який відправили на експорт
Розробку бойової машини, що отримала позначення Т-12, харківські фахівці здійснювали спільно з конструкторами московського гарматно-арсенального тресту. Харків’яни відповідали за проєктування ходової частини. Двигун виготовило ще одне українське підприємство — Запорізький авіамоторний завод № 29. Танк Т-12 мав класичну компоновку із заднім розташуванням моторно-трансмісійного відділення. Маса машини сягала 14,3 т. Озброєння — досить потужне для свого часу — налічувало 45-мм гармату і чотири кулемети.

Код Нації
📕5 фактів про життя Василя Стуса
Він — символ непохитності переконань: за захист української мови і культури та боротьбу за права людини радянська влада двічі засуджувала поета. А його смерть у таборі для політв’язнів досі залишається нерозгаданою таємницею. Ми зібрали 6 вражаючих фактів про поета-борця.
1. Був учителем української мови та літератури
У 1961-1963 роках викладав у школі №23 у Горлівці Донецької області.
2. Не лише поет, а й перекладач
Перекладав з німецької, англійської, італійської, іспанської, слов’янських мов.
3. Міг стати лауреатом Нобелівської премії
Українська діаспора намагалась висунути Василя Стуса на здобуття премії з літератури.
4. Говорив лише українською
Сучасники Стуса згадують, що одного разу Василеві зробили зауваження в університетській їдальні з цього приводу — щоб він розмовляв нормальною мовою. З цього приводу між Стусом та кривдником сталася бійка.
5. Двічі був ув’язнений за антирадянську діяльність
Влада відправила його у табори Пермського краю та Мордовії.
🚆«Привиди» столичного метро: "Львівська брама"
Хто часто їздить «зеленою» гілкою метро (Сирецько-Печерська лінія), той помітив, що відстань між станціями «Золоті ворота» та «Лук’янівська» поїзд долає не за 1.5-2 хвилини (як зазвичай), а вдвічі довше.
А якщо вдивлятися у вікно вагону, то можна побачити, як потяг минає якусь станцію, але на ній не зупиняється. Попри те, що там горять ліхтарі і вагони поглядом проводжає чергова.
Це — «Львівська брама» — станція, яка вже понад 20 років є «привидом» столичного метрополітену.
Проєктів оздоблення «Львівської брами» було кілька. Але реалізувати їх не судилося — 1997-го будівельні роботи призупинили. Причина: Україну спіткала тяжка економічна криза й коштів на будівництво нових станцій метро у бюджеті тоді не заклали.


📸Станція «Львівська брама».

Код Нації
🔥 64 роки тому в Києві відкрили першу чергу метро.
Шостого листопада 1960 року в Києві відкрили першу чергу метро з пʼяти станцій — «Дніпро», «Арсенальна», «Хрещатик», «Університет» і «Вокзальна». Це був третій у СРСР метрополітен після Москви та Ленінграда. Метро в Києві хотіли побудувати ще наприкінці XIX, потім на початку XX століття, — але тоді завадили війни. У 1945-му зʼявився новий проєкт метро з трьома лініями, які існують і донині. До 1960 року встигли побудувати лише пʼять станцій сучасної червоної гілки, причому «Арсенальна» виявилася найглибшою в світі станцією підземки, а її вестибюль споруджували на поверхні й опускали під землю чотири місяці.

Код Нації
⚡️ ТОП-6 цитат В’ячеслава Чорновола
1. "Україна розпочинається з тебе".
2. На запитання: "Звідки Ви родом?", Чорновіл відповідав: "Я людина всієї України". Завжди вважав Україну однією цілісною державою.
3. "Немає в нас бандерівців та москалів, східних і західних. Всі ми – народ України".
4. Програвши президентські вибори 1991-го, сказав: "Програв не я. Програла Україна".
5. "Допустити дві державні мови, або одну державну, а одну – офіційну – значить, зруйнувати державу. Я завжди наводжу в приклад євреїв, які відродили вже мертву мову і об’єдналися навколо неї".
6. "Дай Боже нам любити Україну понад усе сьогодні – маючи, щоб не довелося гірко любити її, втративши. Настав час великого вибору: або єдність і перемога та шлях до світла, або поразка, ганьба і знову довга дорога до волі".


📸Чорновіл - студент Університету ім. Шевченка

Код Нації
⚡️ 96 років тому в СРСР стартувала перша пʼятирічка. Побудувати заводи-гіганти і «наздогнати» Захід Сталіну допомогли американські інженери та голодні селяни — історія в архівних фото
Першого жовтня 1928 року в СРСР затвердили перший пʼятирічний план розвитку народного господарства. Планова економічна система пʼятирічок проіснувала аж до розвалу Радянського Союзу. Головним завданням першої пʼятирічки з подачі Сталіна стала масштабна індустріалізація з метою «наздогнати і перегнати Захід». Зробити це радянській владі допомогли американські та європейські фахівці. За свою роботу вони отримали мільйони доларів і дуже багато зерна. У результаті Сталін оголосив, що пʼятирічку країна виконала за чотири роки. За цей час в СРСР побудували або реконструювали близько півтори тисячі заводів і фабрик. Для селян ця гонка обернулася катастрофою — примусовою колективізацією і Голодомором.

📸Загальний вигляд будівництва доменної печі Запорізького металургійного комбінату, 1931 рік.
❗️Почалося найстрашніше — що готують росіяни на червень?

Ура, будем бити по території рф, але всі мовчать про те, що готує росія у відповідь — лише Радник наважився сказати правду:

▪️ Терміново тікайте з цих міст, вже в червні там будуть руїни (список)
▪️ Світло буде по 1-2 години в день, готуйтеся до … (дізнатися)
▪️ Мобілізація зараз — це квіточки. У вересні почнеться тотальна … (відкрити)

🙏 Особисто читаю Радника з початку війни, завдяки йому моя сімʼя досі жива та готова до всього.
⚡️ Севастополь: імперський виняток
9 травня 1944 року від нацистів звільнили Севастополь. Місто було дощенту зруйнованим.
Відбудову проводили за урядовою постановою від 1 листопада 1945 року "Про заходи по відновленню зруйнованих німецькими загарбниками міст РРСФР". Цей план передбачав відновлення житлово-комунального господарства у містах Російської РСФР, які зазнали найбільших руйнувань під час війни.
Випадок Севастополя у багатьох аспектах є унікальним для України. Адже Крим увійшов до складу УРСР лише у 1954-му.
Друга світова війна радикально змінили топоніміку і зовнішній вигляд усіх радянських міст. Натомість міський простір Севастополя зберіг у собі російський імперський та націоналістичний наратив, сформований іще у період Кримської війни 1855—1856 років. Ба більше, по закінченні Другої світової війни історичний простір міста відновили, а у топоніміку міста повернули деякі старі назви. Це було нечувано.


📸Севастополь, 1944 рік

Код Нації
⚡️ Чернігів: "партизанські" квадратні метри
Чернігів звільнили 21 вересня 1943 року. Цю дату святкують як День міста.
Під час війни у Чернігові зруйнували 1740 будинків — 70% житлового фонду. Місто зазнало дошкульних втрат через те, що значна частина забудови була дерев'яною. Ще під час перших німецьких бомбардувань у Чернігові спалахнули великі пожежі.

📌"21.30. Почали бомбити Чернігів. Всю ніч був у місті. Крім колективу ісполкому на чолі з тов. Костюченко, ніхто не тушив пожеж. Від першої бомби — міліція та НКВД кинули свою будівлю, багато зброї та боєприпасів. Коштувало мені багато сил, щоб змусити їх евакуювати палаючі магазини та склади", — занотував 23 серпня 1941 року у своєму щоденнику Микола Попудренко, секретар Чернігівського підпільного обкому партії та командир партизанського з’єднання.

📸Залізничний міст через річку Десна, підірваний під час відступу гітлерівських військ, вересень 1943 року

Код Нації

Рекорддор

25.06.202323:59
54.7KКатталгандар
08.03.202323:59
0Цитация индекси
15.08.202323:59
12.3K1 посттун көрүүлөрү
29.02.202423:59
5.3K1 жарнама посттун көрүүлөрү
04.06.202423:59
15.16%ER
15.08.202323:59
23.22%ERR
Катталуучулар
Citation индекси
Бир посттун көрүүсү
Жарнамалык посттун көрүүсү
ER
ERR
JAN '24JAN '25

Код Нації популярдуу жазуулары

Көбүрөөк функцияларды ачуу үчүн кириңиз.