Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
МЗС України 🇺🇦 avatar
МЗС України 🇺🇦
Жаңылыктар жана СМЖ
МЗС України 🇺🇦 avatar
МЗС України 🇺🇦
Жаңылыктар жана СМЖ
🇺🇦🇦🇺 Посольство України в Австралії сприяло відправці в Україну енергетичного обладнання

Вартість контракту на постачання обладнання від австралійської компанії «NOJA Power Switchgear» становить 10 мільйонів австралійських доларів (6.42 мільйони доларів США).

Посол України в Австралії Василь Мирошниченко взяв участь у церемонії завантаження на корабель енергетичного обладнання, яка відбулась у м. Брісбен.

💬 "Я глибоко вдячний Уряду Австралії за його незмінну підтримку енергетичного сектору України. Росія навмисно завдала ударів по енергетичній інфраструктурі України, намагаючись чинити тиск на цивільне населення. Незважаючи на ці атаки, українці продемонстрували неабияку стійкість. Обладнання від NOJA Power ще більше зміцнить цю стійкість", — зазначив посол.

ℹ️ Енергообладнання було визначено для закупівлі урядом України та міністром енергетики Германом Галущенком та фінансується за рахунок внеску уряду Австралії до Фонду енергетичної підтримки України Європейського Союзу, а також урядом США в рамках проєкту енергетичної підтримки, який адмініструє компанія "Tetra Tech".
❗️Міністр Андрій Сибіга:

«За дорученням Президента України Володимира Зеленського МЗС спільно з ГУР евакуювали ще одну громадянку України та двох її дітей з Сирії, де їх утримували в таборі протягом шести років.

Їм оформили паспорти та надали консульський супровід для безпечного повернення додому.

Загалом Україна евакуювала 14 жінок та 41 дитину з табору "Родж", завершивши остаточну евакуацію всіх громадян України, які звернулися з проханням про виїзд.

Захист прав наших громадян за кордоном залишається нашим головним пріоритетом. Україна не залишає своїх людей напризволяще. Ми вдячні нашим колегам з Головного управління розвідки Міністерства оборони України за цю успішну спільну операцію».
❗️На доручення Президента України Володимира Зеленського, Андрій Сибіга запропонував Іспанії, Португалії та Франції допомогу України у подоланні енергетичної кризи

💬 «Щойно зв'язався зі своїми колегами з Іспанії, Португалії та Франції, щоб запропонувати допомогу України після сьогоднішніх відключень електроенергії в Європі.

Україна має великий досвід. Навіть захищаючи свою Батьківщину від агресії, ми готові допомагати нашим друзям у важкі часи.

Наші дипломати у відповідних країнах вже зв'язалися з урядами та очікують на перелік конкретних дій, які можуть бути вжиті. Ми залишатимемося в тісному контакті з нашими партнерами для подальшої координації», – зазначив глава МЗС України.
У стінах Парламенту Великої Британії відкрито експозицію, яка вшановує пам’ять мільйонів українців, убитих тоталітарним радянським режимом шляхом штучно створеного голоду.

Злочин Голодомору 1932-1933 років, геноциду українського народу, — трагічне втілення ідеології російського імперіалізму, що став однією з найжахливіших катастроф в історії людства.

Ця виставка нагадування про історичну правду, джерела сучасної російської агресії та незламність українського народу у боротьбі за свободу і гідність.

Під час відкриття відбулася змістовна панельна дискусія за участі представників британського уряду та парламенту, експертної спільноти, дипломатів і громадських діячів.

МЗС України продовжує роботу з міжнародними партнерами задля встановлення історичної справедливості та визнання Голодомору актом геноциду. Дякуємо всім країнам, які вже визнали цей злочин. Закликаємо інших долучитися до цього важливого рішення.
Кайра бөлүшүлгөн:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
26.04.202518:00
Хороша зустріч із Президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Говорили про кроки, які допоможуть захистити життя українців, повернути безпеку й наблизити безумовне припинення вогню. Обговорили зміцнення співпраці між Україною та ЄС, зокрема через ініціативу ReArm Europe.
 
Окрему увагу приділили підготовці 17-го пакету санкцій ЄС. Важливо, щоб він був спрямований на ключові сектори російської економіки і став одним з елементів тиску на Росію задля відновлення миру. 
 
Цінуємо підтримку Європейського Союзу. Спільно працюємо заради безпеки людей, справедливого миру та європейського майбутнього України.
🇺🇦🇺🇸 "Жодних слів не потрібно, щоби передати важливість цієї історичної зустрічі. Два лідери, об’єднані спільною працею заради миру, у соборі Святого Петра".

— міністр закордонних справ Андрій Сибіга у контексті переговорів Президента України Володимира Зеленського та Президента США Дональда Трампа у Ватикані.
🇺🇦🇺🇳 29 квітня заступниця міністра закордонних справ України Мар’яна Беца взяла участь у засіданні Ради Безпеки ООН, скликаному делегацією Франції.

Марʼяна Беца наголосила на безумовній відданості України досягненню всеохоплюючого, справедливого та сталого миру. Першим кроком має стати повне та безумовне припинення вогню в повітрі, на суші та на морі.

Водночас, попри всі дипломатичні зусилля України, США та Європи, Росія відкидає будь-які пропозиції та не зупиняє агресії. Саме тому тиск міжнародної спільноти, в тому числі санкційний, на РФ має лише посилюватись.

💬 "Росія хоче окупувати більше українських територій, а не виводити війська з України, тому що мета Росії протягом одинадцяти років геноцидної війни не змінилася – знищити Україну як країну, знищити Україну як націю", – зазначила заступниця міністра.

Марʼяна Беца закликала міжнародну спільноту продовжувати підтримувати нашу державу: «Мир без справедливості – це не мир, це капітуляція: "І саме цього насправді хоче Росія – щоб Україна капітулювала."

🤝 Марʼяна Беца також подякувала Офісу з координації гуманітарної допомоги ООН та його партнерам за гуманітарну допомогу, яка надається на місцях, та закликала міжнародну спільноту донорів забезпечити стале та передбачуване фінансування для безперебійного постачання допомоги Україні.

🔗 Більше: https://cutt.ly/IrjV8Gfb
⚡️Андрій Сибіга провів перші телефонні переговори з наступним главою МЗС Німеччини: підтримка наступного уряду буде збережена та посилена

💬 "Я був радий провести першу телефонну розмову з Йоганном Вадефулем і привітати його з номінацією на посаду федерального міністра закордонних справ Німеччини. Я також висловив нашу вдячність Фрідріху Мерцу за його вчорашню сильну промову, яка продемонструвала справжнє лідерство.

Я поінформував Йоганна про ситуацію на фронті та мирні зусилля України. Я ціную його послідовну особисту позицію на підтримку наших спільних принципів, а також його сьогоднішнє підтвердження того, що наступний німецький уряд збереже і посилить підтримку України.

Я запросив мого колегу приєднатися до міністрів закордонних справ ЄС під час їхнього візиту в Україну 9 травня, після його призначення.

Ми вдячні Німеччині за її принципову підтримку і сподіваємося на тісну співпрацю з наступним урядом задля відновлення справедливого миру в Україні, зміцнення європейської безпеки і суверенітету та захисту стабільності на нашому континенті", – зазначив глава МЗС України.
🇺🇦🇺🇸 Уже вдруге Посольство України в США та Ukraine House організували у Вашингтоні Ukraine Innovation Days 2.0. Подія зібрала понад 300 іноземних та українських гостей, щоби продемонструвати стійкість та інновації України, а також заохотити інвестиції в науку, економіку та розвиток українських міст.

Дні інновацій відкрив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. До заходу долучитися також міністр фінансів Сергій Марченко, голова НБУ Андрій Пишний, а також спеціальні посланники Франції та Італії з питань відбудови України.

У рамках Ukraine Innovation Days 2.0 учасники мали можливість оглянути кілька виставок, серед яких Алея інновацій – 50 винаходів, які Україна подарувала світові. Також – "Свобода в рівнянні", серія портретів Нікласа Ельмехеда, офіційного художника Нобелівської премії, яка вшановує видатних українських вчених, чия новаторська робота була трагічно перервана Радянським Союзом або повномасштабним вторгненням РФ.

Продовжуємо знайомити світ з досягненнями України та налагоджувати нові партнерства задля відновлення та економічного розвитку.
Кайра бөлүшүлгөн:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
27.04.202519:24
Наші позиції тримаємо сильними, щоб були всі можливості для правильної дипломатії. Росіяни багато говорять про свою начебто готовність іти на американські пропозиції, але поки що жодних приготувань російської армії до реальної тиші не фіксується. Навпаки, за час після Великодня окупант відновив звичну для них штурмову активність – авжеж ціною значних втрат росіяни намагаються просуватись. І кожен день таких боїв на фронті доводить абсолютно очевидно, що Росія дійсно намагається обманути світ – обдурити Америку та інших – і надалі затягувати цю війну. І тому потрібен тиск. Без тиску не обійтись, щоб росіяни пішли на всі кроки, пішли на все, що необхідно, щоб зупинити війну. Вчорашні зустрічі у Ватикані та Римі підтвердили, що наші партнери розуміють, що відбувається.
Учора закордонні дипломатичні установи України по всьому світу приспустили державні прапори, вшановуючи пам’ять загиблих унаслідок ракетного удару РФ по Києву 24 квітня.

Унаслідок цієї атаки загинуло 12 людей.

Росія має понести повну відповідальність за кожен воєнний злочин. Справедливий мир – головне завдання української дипломатії.
26.04.202509:18
39 років тому відбулася аварія на Чорнобильській АЕС. Катастрофа стала можливою внаслідок безвідповідального експерименту, проведеного за вказівкою Москви з ігноруванням базових правил безпеки. Після аварії радянська влада приховувала правду і зволікала з евакуацією, піддавши мільйони людей впливу радіації.

Наслідки Чорнобильської катастрофи й досі глибоко відчутні. Світ має зробити висновки з помилок минулого, щоб через брехню й безвідповідальність більше ніколи не опинятися перед загрозою ядерної катастрофи.
Глава МЗС Андрій Сибіга провів онлайн-зустріч з учасниками міжнародного проєкту «Залізна зміна», який спільно організували Укрзалізниця, Міністерство закордонних справ та Мінрозвитку України.

Серед 200 учасників проєкту є 50 дітей, які у зв’язку з повномасштабним російським вторгненням в Україну вимушено виїхали за кордон. МЗС і закордонні дипломатичні установи надали консульське та організаційне сприяння їхньому приїзду на Батьківщину.

Протягом зміни діти подорожують Україною та беруть участь у національно-патріотичних, культурних та освітніх програмах, зустрічаються з українськими військовими, науковцями, митцями, підприємцями та громадськими лідерами.

Міністр привітав молодих людей і підкреслив важливість проєкту, метою якого є навчання, спілкування, емоційна та психологічна реабілітація у поєднанні з патріотичним вихованням.

“Ви – діти сильної та незламної країни. Наша боротьба - заради вас та вашого майбутнього в успішній, вільній, європейській Україні. Вдячний, що ви тримаєте звʼязок із Батьківщиною, плекаєте рідну мову та культуру, демонструєте лідерство та активність. У найважчі часи ми маємо зберігати єдність, підтримувати одне одного й спільними зусиллями розбудовувати сильну Україну”, – зазначив він.

Під час зустрічі відбулася дискусія щодо актуальних подій у світі, особливостей української дипломатії воєнного часу, протидії російській дезінформації та адвокації інтересів України за кордоном.
🇺🇦🇨🇳 Посольство України в КНР організувало в Пекіні перший фестиваль документального кіно "Мир. Безпека. Майбутнє"

Захід, ініційований першим секретарем Посольства України в КНР Кирилом Чуйком, відбувався в Пекіні з лютого по квітень 2025 року. Фестиваль був спрямований на зміцнення культурного діалогу та підвищення обізнаності про війну Росії проти України.

Кінопокази відвідали майже 1 тис. гостей, а публікації про подію зібрали понад 69 тис. репостів.

Відвідувачі мали можливість особисто поспілкуватися з режисерами та продюсерами фільмів, поділитися враженнями, поставити запитання та висловити власні думки.

💬 "Мир. Безпека. Майбутнє." — це не лише гасло фестивалю. Це заклик до світу. Це те, за що бореться Україна", – зазначили в дипустанові.

ℹ️ Співорганізаторами фестивалю виступили 15 акредитованих в Китаї дипломатичних представництв країн-партнерів України: Великої Британії, Данії, Естонії, ЄС, Ірландії, Люксембургу, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Румунії, Фінляндії, Франції, Чехії та Швеції.
⚡️Глава МЗС Андрій Сибіга:

💬 «Якщо Росія справді хоче миру, вона має припинити вогонь негайно.

Для чого чекати 8 травня? Якщо можна припинити вогонь зараз з будь-якої дати і на 30 діб — щоб це було реально, а не просто для параду.

Україна готова підтримати тривале, надійне та повне припинення вогню. І ми постійно пропонуємо це — щонайменше на 30 діб».
Учора минуло 9 років відтоді, як 26 квітня 2016 року російська окупаційна влада в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим прирівняла Меджліс кримськотатарського народу до "екстремістської" організації та заборонила його діяльність.

Заборона стала черговою спробою окупантів дискредитувати кримських татар, знищити національну ідентичність усіх корінних народів Криму, змусити їх забути свою культуру, мову, свої традиції.

Дії російської влади наочно продемонстрували повне нехтування кремлівським режимом норм та принципів міжнародного права, включаючи Міжнародну конвенцію про ліквідацію усіх форм расової дискримінації, Конвенцію Ради Європи про захист прав людини і основоположних свобод, Декларацію ООН про права корінних народів.

Заборона діяльності Меджлісу не зламала дух свободи кримськотатарського народу. Попри репресії та тюрми, вже одинадцять довгих років він продовжує вперто виборювати своє законне право на мирне життя на власній землі. 224 в’язні свободи, з яких 134 є кримськими татарами, незаконно запроторені російськими окупантами до тюремних казематів поневоленого Криму лише за свої етнічні, релігійні чи політичні вподобання.

Як у попередні роки, так і до повної деокупації українського півострова, наша позиція залишається незмінною: Крим — це Україна.

Більше: https://bit.ly/4iDUhuV
Кайра бөлүшүлгөн:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
Хороша зустріч. Один на один встигли обговорити багато. Сподіваємось на результат з усіх речей, які прозвучали. Захист життів наших людей. Повне й безумовне припинення вогню. Надійний і тривалий мир, який убезпечить від повторення війни. Дуже символічна зустріч, яка має потенціал стати історичною, якщо досягнемо спільних результатів. Дякую, Президенте Дональде Трампе!
26 квітня 2025 року минає 39 років від дня однієї з наймасштабніших техногенних катастроф в історії людства — аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Катастрофа стала наслідком ризикованого експерименту, проведення якого вимагала Москва для підтвердження власних амбіцій, незважаючи на очевидні порушення базових протоколів безпеки. Внаслідок неприйнятних маніпуляцій з реактором сталася неконтрольована реакція, вибух та розплавлення активної зони реактора.

Радянський режим вчинив злочин не лише спричинивши катастрофу як таку, але і замовчуючи правду про неї. Проведення першотравневих демонстрацій у Києві та уникнення належної евакуації людей продемонстрували повну зневагу Москви до людських життів, нездатність гарантувати базову безпеку, та зрештою стали одним з факторів колапсу СРСР.

Спроби радянської влади приховати масштаби трагедії призвели до того, що мільйони людей зазнали радіаційного опромінення. Понад 145 000 км² територій були забруднені радіонуклідами, зокрема 2 218 населених пунктів в Україні. Радіоактивне забруднення поширилося на десятки країн Європи. Загалом від наслідків катастрофи постраждали майже 5 мільйонів людей. Сукупні економічні збитки України оцінюються в десятки мільярдів доларів США.

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять героїв-ліквідаторів, які ціною власного здоров’я та життя стримали розповсюдження радіації та запобігли ще більш масштабному лиху. Висловлюємо глибоку шану працівникам Чорнобильської АЕС та Зони відчуження, які у 2022 році мужньо забезпечували безперервне функціонування критичної інфраструктури в умовах російської окупації.

24 лютого 2022 року зона відчуження ЧАЕС стала однією з перших цілей російського вторгнення. Протягом 36 днів окупації російські війська порушували радіаційний режим, використовували територію як військову базу та завдали шкоди у понад 3 мільярди гривень. У ході відступу, 31 березня, окупанти примусово вивезли 169 військовослужбовців Національної гвардії України, з яких поки що вдалося повернути лише 65. Ми продовжуємо наполягати на необхідності звільнення всіх бранців.

У річницю Чорнобильської трагедії ми вкотре наголошуємо: ціна мовчання, цинізму й безкарності — надто висока. Лише спільними діями ми зможемо зупинити російський терор і запобігти повторенню таких трагедій.

Вічна пам’ять загиблим. Довічна шана та вдячність всім, хто ліквідовував наслідки катастрофи та продовжує захищати Україну.

🔗 Заява МЗС: https://cutt.ly/Vrh71xK7
⚡️Речник МЗС Георгій Тихий:

"Ми вдячні консорціуму Forbidden Stories та 45 журналістам з 13 українських та іноземних ЗМІ за їхнє видатне та шокуюче розслідування.

Хоробрість Вікторії Рощиної, її відданість справі та щира турбота про людські життя були надзвичайними. Ця спільна журналістська робота підкреслює її героїзм і варварство її вбивства росіянами, а також розширює її зусилля з викриття жахливої долі тисяч цивільних заручників, утримуваних Росією.

Ми закликаємо міжнародну спільноту відреагувати на висновки цього розслідування, які розкривають системні воєнні злочини, порушення прав людини, викрадення, тортури та вбивства на тимчасово окупованих Росією українських територіях.

Ми звертаємося до Ради ООН з прав людини, моніторингової місії Ради ООН з прав людини в Україні, ЮНЕСКО, ОБСЄ та Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, Ради Європи, Європейського комітету з питань запобігання катуванням та Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи, а також Human Rights Watch, Amnesty International та «Репортери без кордонів».

Проблема цивільних заручників, викрадених і утримуваних Росією, вимагає підвищеної міжнародної уваги та негайної і рішучої реакції. Тому що те, що ми спостерігаємо зараз, швидше за все, є найбільшою операцією з викрадення цивільних осіб під керівництвом держави в недавній пам'яті.

Це має бути засуджено і притягнуто до відповідальності. Російські злочинці, відповідальні за ці жахливі звірства, мають бути притягнуті до відповідальності."
29.04.202508:43
❗️Сьогодні о 23 за Києвом Рада Безпеки ООН проведе важливе засідання, скликане головуванням Франції в РБ ООН, щодо російської агресії проти України та її триваючого терору проти цивільних людей.

Глава МЗС Андрій Сибіга висловив вдячність французькому колезі та другові Жану-Ноелю Барро за організацію цього засідання та тверду солідарність з Україною.

«Україна віддана мирним зусиллям. Ми погодилися з пропозицією США про повне припинення вогню 49 днів тому, а Росія – ні. Це чітке свідчення, хто зацікавлений у мирі, а хто бажає продовжувати війну», — наголосив міністр.

Глава МЗС закликав членів Радбезу висловити свою рішучу підтримку крокам України до миру, чітко засудити ескалацію терору Росії проти цивільних людей і зайняти принципову позицію щодо необхідності посилення тиску на Москву.

«Захист справедливості, суверенітету та миру має бути спільним зобов'язанням. Україна сильна — та не на самоті», — підсумував він.
❗️Міністр Андрій Сибіга:

💬 «Ситуація на фронті була і залишається напруженою та складною. Щодня українські війська протистоять жорстоким російським атакам та утримують лінію фронту проти переважаючих сил противника.

Однак, незважаючи на величезні зусилля і ресурси, Росія не змогла прорвати фронт і не досягла стратегічного успіху на жодному з напрямків.

Загальне припущення, що Росія виграє війну, є хибним. Воно ґрунтується на поширеній серед іноземних аналітиків тенденції недооцінювати Україну і переоцінювати Росію. Цей підхід уже багато разів доводив свою хибність, але деякі коментатори продовжують потрапляти в ту ж пастку.

Насправді, російські наступальні дії минулого року і цієї зими здебільшого втратили потенціал. Україна значною мірою стабілізувала лінію фронту і навіть повернула контроль над деякою територією поблизу Покровська та інших районів.

Росія досягає лише мінімальних просувань надзвичайно високою ціною на деяких ділянках, втрачаючи понад тисячу солдатів вбитими і пораненими щодня. Це найкривавіші квадратні метри, які будь-яка армія захоплювала в сучасній історії.

Масштаб російських втрат був настільки високим, що Кремль був змушений звернутися за підтримкою до північнокорейського режиму. Понад 12 000 солдатів Північної Кореї були задіяні в боях у Курській області. Їх використовували як одноразовий і дешевий людський ресурс.

Росія планувала відвоювати Курську область за кілька місяців, але не могла цього зробити протягом майже дев'яти місяців. За нинішніх темпів просування в Донецькій області Москві знадобиться багато років, щоб взяти її під контроль.

Фокусуючись на поточних подіях, не варто випускати з уваги загальну картину, яка демонструє, що повномасштабне вторгнення Росії було повною катастрофою. Москва планувала його як бліцкриг з метою знищення України і повалення її керівництва за лічені дні.

За три роки Росія втратила понад 950 000 солдатів убитими і пораненими, але з моменту вторгнення 2022 року не захопила жодного нового обласного центру в Україні. Єдиним був Херсон, але Україна звільнила його у 2022 році разом із понад половиною окупованих територій.

Україна розширила свою оборонну промисловість у шість разів і тепер задовольняє приблизно 40% своїх військових потреб самостійно. Україна виробляє 95% дронів, якими були знищені 77 000 є російських цілей на фронті лише у березні 2025 року. Цей показник на 10% вищий, ніж у лютому, і потужність українських дронів зростає із кожним тижнем. Загалом, до трьох чвертей цілей на лінії фронту знищуються за допомогою безпілотників.

Україна хоче миру більше, ніж будь-хто інший у світі. Ми ніколи не хотіли цієї війни, і ми хочемо, щоб вона закінчилася якомога швидше. Ми наполегливо працюємо разом зі Сполученими Штатами, європейськими та іншими партнерами для досягнення миру.

І цей шлях повинен базуватися на точній інформації, припущеннях і оцінках. Ми закликаємо до тиску на Росію і чіткого посилення України, що позбавить Москву будь-яких ілюзій про те, що вона може переломити ситуацію на свою користь. Такі заходи змусять Кремль замислитися над припиненням війни, а не її розширенням».
💼 У нашій постійній рубриці #ABCDiplomacy продовжуємо пояснювати ключові поняття та процеси дипломатії. Сьогодні розповімо про функції тимчасового повіреного у справах.

Тимчасовий повірений у справах — це дипломатичний представник, який очолює посольство в разі відсутності або до призначення Надзвичайного і Повноважного Посла.

Розрізняють два типи:

🔹 ad interim — тимчасово виконує обов’язки посла під час його відпустки, відрядження чи тимчасової відсутності;
🔹 en pied — постійно очолює дипломатичну місію в країні, де з різних причин наразі немає посла.

Такий дипломат має право вести офіційне листування, представляти інтереси держави, брати участь у переговорах — тобто виконувати ключові функції керівника місії.

Фактично — це “обличчя держави” в країні перебування у проміжний період.
Кайра бөлүшүлгөн:
Олена Зеленська | Olena Zelenska avatar
Олена Зеленська | Olena Zelenska
Прощання з Папою Римським Франциском та особлива меса на площі Святого Петра. Єдність багатьох людей з усіх частин світу. Вдячність Папі Франциску. Молитви, які зміцнюють і дають надію.
Хай Господь почує сьогодні кожне щире серце!
Андрій Сибіга віддав шану Папі Франциску у Ватикані

"Сьогодні я вшанував Папу Франциска в базиліці Святого Петра у Ватикані. Завтра українська делегація візьме участь у поминальній месі на площі Святого Петра, щоб разом з віруючими з усього світу віддати останню шану Папі Франциску.

Я також мав велику честь зустрітися з єдиним українським кардиналом, владикою Миколою Бичком, який візьме участь у конклаві.

Під час нашої зустрічі я подякував йому за його віддану місію на австралійському континенті та за підтримку української громади.

Разом ми прагнемо зміцнювати міжнародну підтримку України та допомагати нашим співвітчизникам у всьому світі", – зазначив глава МЗС.
Көрсөтүлдү 1 - 24 ичинде 3 243
Көбүрөөк функцияларды ачуу үчүн кириңиз.