Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Лачен пише
Лачен пише
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Лачен пише
Лачен пише
МЗС України 🇺🇦 avatar
МЗС України 🇺🇦
Жаңылыктар жана СМЖ
МЗС України 🇺🇦 avatar
МЗС України 🇺🇦
Жаңылыктар жана СМЖ
До Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у The New York Times вийшла спільна стаття авторства глави МЗС Андрія Сибіги 🇺🇦 та міністрів закордонних справ Естонії 🇪🇪, Латвії 🇱🇻, Литви 🇱🇹, Молдови 🇲🇩, Польщі 🇵🇱, Чехії 🇨🇿 – країн, які суттєво постраждали під час і після Другої світової війни.

У ній міністри підкреслюють роль народів і держав у перемозі над нацизмом 80 років тому та нагадують 5 ключових уроків Другої світової війни, які важливо врахувати для досягнення справедливого та сталого миру для України та всієї Європи.

🔗 Посилання на статтю (англійською): https://cutt.ly/drlIBRks
Кайра бөлүшүлгөн:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
08.05.202506:32
З Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Андрій Сибіга відкрив у МЗС залу імені Володимира Василенка, розпочавши нову традицію вшанування видатних постатей

У середу, 7 травня, міністр Андрій Сибіга відкрив меморіальну дошку, що найменує одну з зал МЗС на честь видатного українського юриста та дипломата Володимира Андрійовича Василенка.

У заході також взяли участь заступниця керівника Офісу Президента України Ірина Мудра, державний секретар МЗС Олександр Карасевич, діти Володимира Василенка, а також студенти-правники Київської школи економіки, “Києво-Могилянської академії”, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та учасники змагань імені Філіпа Джессапа.

Андрій Сибіга наголосив на символічній ролі зали імені Василенка, адже в ній проходять важливі події, переговори та досягаються домовленості. Глава українського дипломатичного відомства підкреслив, що найменування зали знаменує початок традиції вшанування великих постатей, зокрема видатних українських дипломатів.

💬 "Для мене велика честь і приємність сьогодні відкрити цю меморіальну дошку. Експертиза Володимира Василенка була необхідною для багатьох поколінь наших правників. Він також зробив неоціненний внесок у розробку правових оцінок Голодоморів як геноцидів. І ми за це вдячні. Це свідчення професіоналізму і принциповості. Володимир Андрійович був надзвичайно принциповою людиною в своїх поглядах," — зазначив міністр.

ℹ️ Володимир Василенко (1937-2023) – Надзвичайний і Повноважний Посол України, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України й справжній патріот. Його внесок у становлення правової і дипломатичної традиції нашої держави — глибокий і фундаментальний. Ще задовго до Незалежності України, з 1972 року, Володимир Андрійович був науковим консультантом МЗС, а в 1990-му році саме він підготував перший проєкт Декларації про державний суверенітет України. Його робота заклала правові основи нашої державності, української дипломатичної служби та стала дороговказом для розвитку української науки міжнародного права.

Більше: https://bit.ly/44u1WsE
❗️Андрій Сибіга прокоментував чергову нічну атаку Росії на українські міста

«Росія знову завдає ударів по Києву. Гучна ніч у столиці України.

Станом на зараз, двоє людей загинули, інші поранені, в тому числі четверо дітей, які отримали опіки.

Росія також атакувала Запоріжжя та інші регіони.

Путін відповідає такими жорстокими ударами на безумовну пропозицію України про припинення вогню на 30 днів або довше. Він свідомо насміхається над мирними зусиллями США.

Необхідно посилити тиск на Москву, щоб покласти край цьому терору.

Це також ще одне нагадування, чому відзначення 80-ї річниці перемоги над нацизмом разом з путінською Росією є неприйнятним. Це не "визволителі", а воєнні злочинці», – зазначив глава МЗС.
Глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч з Генеральним секретарем Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) Матіасом Корманом, який прибув до Києва.

На початку візиту Андрій Сибіга та Матіас Корман поклали квіти до Стіни пам’яті поглелих захисників України на Михайлівській площі.

Під час переговорів міністр висловив вдячність Генеральному секретарю за вже третій візит в Україну від початку повномасштабного військового вторгнення РФ та відкриття у 2023 році Офісу ОЕСР в Україні. Цей крок засвідчив віру Організації в Україну та її процвітаюче, незалежне та демократичне майбутнє.

Сторони також обговорили прогрес української сторони в реалізації Програми ОЕСР для України з метою набуття повноцінного членства в Організації. Міністр підкреслив, що співпраця з ОЕСР є важливою частиною стратегічного курсу нашої держави на успішну інтеграцію в економіку Європейського Союзу.

Більше: https://bit.ly/3YsU72v
Кайра бөлүшүлгөн:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
04.05.202516:48
Провів зустріч із Президентом Петром Павелом у Чехії. Подякував за незмінну та принципову підтримку України і в захисті життів від російських ударів, і в політиці.

Чехія бере активну участь в усіх форматах глобальної співпраці, щоб зупинити російську агресію. Блискуче працює чеська артилерійська ініціатива: минулого року ви значно допомогли нам зі снарядами для артилерії, і ми розраховуємо, що цього року співпраця буде такою ж результативною: ми проговорювали, що цього року може бути 1,8 мільйона снарядів. Це дуже сильне рішення. Завтра в нас буде зустріч з оборонними компаніями Чехії, і ми готуємо ще конкретику. Сьогодні ми з Президентом Павелом, а також представники на рівні урядовців та військових обговорюють наступні кроки у розвитку нашої авіаційної коаліції, а саме – створення українсько-чеської школи F-16. Очевидно, що станом на зараз із безпекових причин ми не можемо відкрити таку базу в Україні: російські удари щодня тривають. І тому ми працюємо з партнерами, щоб такі школи могли відкритися за межами України. І це буде. Ми домовилися, що Чехія буде з нами в реалізації відповідних рішень. І, звісно, ми сьогодні детально обговорили наявну дипломатичну роботу – комунікацію з ключовими партнерами: США, Європою. Ми робимо все можливе, щоб партнери збільшили тиск на Росію.

Дякую Чехії, усьому народу, уряду за повагу до нашої української громади та за синьо-жовті прапори сьогодні на вулицях Праги. Ми дійсно це високо цінуємо – усю вашу увагу, усю допомогу, усю вашу підтримку.

🇺🇦🇨🇿
❗️Глава МЗС Андрій Сибіга:

«Я щойно розмовляв з українським військовим командуванням, яке надало інформацію про ситуацію на фронті. Як і передбачалося, путінське "парадне перемир'я" виявилося фарсом.

За нашими військовими даними, незважаючи на заяви Путіна, російські війська продовжують атакувати по всій лінії фронту. З опівночі до опівдня Росія здійснила 734 порушення режиму припинення вогню та 63 штурмові операції, 23 з яких досі тривають; 586 обстрілів позицій наших військ, 464 з яких із застосуванням важкого озброєння; 176 ударів із застосуванням безпілотників; 10 авіаударів із застосуванням 16 керованих авіаційних бомб.

Ми адекватно реагуємо на всі обстріли та ділимося всією інформацією про порушення Росією режиму припинення вогню зі Сполученими Штатами, ЄС та європейськими партнерами, всіма іншими державами та міжнародними організаціями. Ми не дозволимо Путіну нікого обдурити, коли він навіть не дотримується власного слова.

Україна залишається готовою до щонайменше 30-денного повного припинення вогню та заходів зі зміцнення довіри, що дозволить провести мирні переговори та відкрити реальний шлях до справедливого і сталого миру».
Минуле повторюється в нас перед очима.

У Другій світовій війні загинули мільйони українців. Сьогодні Росія знову веде загарбницьку війну, несучи руйнування та смерть.

Сьогодні Україна разом з усім світом вшановує пам’ять мільйонів жертв Другої світової війни. Ми також нагадуємо: пам’ять – це відповідальність. Росію потрібно примусити до справедливого миру.

#NeverAgainIsNow
6 травня у МЗС відбулася зустріч міністра закордонних справ України Андрія Сибіги з представниками провідних українських ІТ-компаній та профільних об’єднань.

Участь у заході взяли фахівці у сферах розробки програмного забезпечення, фінансових технологій, ІТ-консалтингу, кібербезпеки та цифрових сервісів.

Метою зустрічі було обговорення практичних шляхів співпраці між українською дипломатичною службою та ІТ-бізнесом для розширення присутності українського ІТ-сектору на зовнішніх ринках, а також ефективного залучення українських ІТ-розробок до публічної, економічної та цифрової дипломатії.

Міністр підкреслив, що підтримка українських експортерів IT-рішень та IT-послуг знаходиться у фокусі роботи української дипломатії, адже це дозволяє зміцнювати економіку України воєнного часу, посилювати позиції нашої держави за кордоном та відкривати якісно нові можливості для вітчизняних технологічних гравців.

💬 "Я вірю у зовнішню політику, яка спирається на міцну економіку та успішні проєкти", – зазначив Андрій Сибіга, наголосивши, що стійкість держави визначається стійкістю її бізнесу.

🔗 Більше: https://bit.ly/4307hFy
🇺🇦 6 травня, з нагоди Дня піхоти Збройних сил України, міністр закордонних справ Андрій Сибіга разом із заступником керівника Офісу Президента, полковником Павлом Палісою та очільником платформи "Культурні сили", капітаном ЗСУ Миколаєм Серьгою урочисто відкрили перед будівлею МЗС арт-інсталяцію «Демократія стоїть, бо стоїть українська піхота».

💬 “Українська дипломатія щодень працює тут для посилення як нашої української піхоти так і Збройних Сил України. Це наш головний пріоритет, наше головне завдання, щохвилини, щогодини, в кожній дипломатичній установі, на кожному рівні. Немає таких зустрічей, таких перемовин, де б не порушилось питання щодо посилення нашої оборонної спроможності, посилення нашої армії. Це не лише про безпеку України, це про безпеку Європи”, – наголосив Андрій Сибіга.

Цей арт-об’єкт є символом мужності українських воїнів та нагадує про щоденну боротьбу за свободу, яку Україна веде вже понад 11 років, захищаючись від російської агресії.

💬 “Піхота – це ті, хто тримають на собі не лише фронт, а й саму суть нашого вибору – свободу, демократію, гідність. Все в армії важливе, але все працює на одне – щоб стояла піхота. Бо від того, наскільки міцно вона стоїть, залежить, наскільки стійко стоятиме й наша держава. Сьогодні ми дякуємо тим, хто захищає право України бути вільною”, – зазначив заступник керівника Офісу Президента Петро Паліса.

Інсталяція представляє собою скляний куб, всередині якого – справжні берці піхотинця, який захищав Україну на одному з найгарячіших напрямків фронту, та зазнав поранення в бою.

"Ці берці ще два місяці тому йшли передовою, а сьогодні стоять біля Міністерства закордонних справ, щоб нагадувати: свобода має ціну, і її платять конкретні люди. Солдат Олег Лявор, позивний “Богданич”, отримав поранення на Запоріжжі, і його берці – не просто експонат, а жива памʼять про тих, хто тримає лінію. У цій війні демократія перероджується – і тримається вона на плечах піхоти. Там, де є людяність, честь і справедливість, там є і майбутнє", – повідомив Миколай Сєрьга, очільник Культурних сил, капітан ЗСУ.

⭐️ Інсталяція розміщена у фойє Міністерства, куди прибувають іноземні делегації та де проводяться брифінги для медіа.

Метою інсталяції є вшанування героїзму української піхоти, яка щодня боронить не лише незалежність України, а й безпеку демократичного світу. У церемонії відкриття також взяли участь парамедикиня Юлія "Тайра" Паєвська, оборонець Маріуполя Сергій Волина, військовослужбовці, представники платформи "Культурні сили", громадські активісти, дипломати.

ℹ️ Проєкт реалізовано з ініціативи платформи "Культурні сили" у співпраці з Командуванням Сухопутних військ ЗСУ.

Автори ідеї: Андрій Клименко, Дмитро Хопта. Реалізація: Олександр Сосницький, Юрій Білінський
Кайра бөлүшүлгөн:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
05.05.202518:41
Спільно з першою леді зустрілися з українською громадою в Празі.

Обговорили важливість єдності всередині Європи та між усіма ключовими партнерами задля справедливого закінчення цієї війни, адвокацію вступу України до ЄС та залучення іноземних інвестицій.

Вже зараз ми мусимо думати про повоєнну відбудову України, залучати державу та бізнес до спільної з партнерами роботи над відновленням у майбутньому.

Дякую українській громаді в Чехії за сильний голос і важливу підтримку України.
💼 #ABCDiplomacy – пояснюємо ключові поняття та процеси дипломатії. Сьогодні розповімо простими словами про мораторій.

Морато́рій (від лат. moratorius – що уповільнює, відстрочує) – це тимчасова заборона або призупинення певних дій.

У дипломатії та міжнародному праві такий інструмент використовується для того, щоби “поставити на паузу” складну або ризиковану ситуацію, поки тривають переговори чи пошук рішень.

Мораторій може бути:

🔹 на укладання нових угод,
🔹 на виконання зобов’язань,
🔹 на використання певних видів зброї (як-от мораторій на ядерні випробування).

Його можуть запроваджувати як окремі держави, так і міжнародні організації – часто в кризових або перехідних періодах.
Кайра бөлүшүлгөн:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
Намагаючись присвоїти Україну, Росія присвоює собі чужу пам’ять і викривляє історію.

Тому не тільки сьогодні, у День пам’яті та перемоги над нацизмом, а завжди варто пам’ятати: українці зробили свій великий внесок у ту перемогу. Зупинили зло світового масштабу власною кров’ю.

Бо понад 8 мільйонів українців боролися з нацизмом не тільки в складі Радянської армії. Десятки тисяч билися в арміях союзників, сотні тисяч – у повстанських загонах та рухах опору.

У тій війні в нас не було тилу – вся наша земля була суцільним фронтом, плацдармом, відкритою раною. Постраждало кожне місто, село, кожен дім і кожна родина.

І ми не віддаємо цю пам’ять новому, російському нацизму, так само як не віддаємо йому своє сьогодення.

Перемога і справжня пам’ять не з тими, у кого «паради», а з тими, із ким правда.

Шануймо свій внесок у боротьбу зі злом і своє сьогодні, у якому знову з ним боремося.
🇺🇦🇨🇿 На початку травня, з аеропорту міста Брно до Харкова вирушили 6 тролейбусів Škoda 21Tr.

Ініціативу з передачі техніки реалізували за сприяння Консульства України в місті Брно спільно з підприємством Dopravní podnik města Brna. Після понад 25 років служби тролейбуси отримають друге життя у Харкові.

Очікується, що до міста також вирушать нові партії техніки.
🇺🇦🇮🇪 Задля досягнення справедливого та стійкого миру час посилити санкційний тиск на Росію та збільшити підтримку України, адже йдеться про неподільну безпеку України, Європи та всієї євроатлантичної спільноти.

Про це міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив у вівторок, 6 травня, під час онлайн-виступу на Global Ireland Summit у Дубліні.

Глава МЗС розпочав виступ із нагадування про негативні наслідки російської агресії для світової продовольчої та енергетичної безпеки, стабільності Європи, Індо-Тихоокеанського регіону, Близького Сходу та решти світу.

💬 "Ця війна стосується не лише України. Це велика глобальна криза, а не лише українська чи європейська проблема. Результат цієї війни визначить новий глобальний безпековий порядок", – наголосив міністр.

Андрій Сибіга нагадав, що Україна не є перешкодою для миру, і наша держава ще 11 березня безумовно погодилася на пропозицію США повністю припинити вогонь на 30 днів. Водночас саме Росія відмовляється прийняти таку пропозицію, натомість висуваючи додаткові вимоги або проголошуючи у цілях пропаганди короткострокові припинення вогню, які вона зрештою порушує.

Міністр наголосив, що Росія має погодитися на тривале припинення вогню та заходи зміцнення довіри, такі як повернення примусово депортованих дітей та військовополонених, для початку справжнього мирного процесу.

Більше: https://bit.ly/4d9yj1Z
🇺🇦 6 травня, у День піхоти Збройних Сил України, міністр закордонних справ Андрій Сибіга разом із міністром стратегічних галузей промисловості Германом Сметаніним відкрив у Міністерстві закордонних справ України виставку зразків новітніх озброєнь, дронів і військової техніки українського виробництва. У заході також взяли участь радник Президента України зі стратегічних питань Олександр Камишін та заступник керівника Офісу Президента України Павло Паліса.

Презентуючи проєкт, Андрій Сибіга наголосив на історичній місії, яку сьогодні виконує оборонно-промисловий комплекс України.

“У час, коли країна веде боротьбу за своє виживання, наш ОПК забезпечує понад 40% потреб Сил оборони України в озброєнні та військовій техніці. Це не просто статистика. Це результат щоденної, самовідданої праці українських інженерів, виробників і робітників, які працюють в умовах, коли кожна година має значення,” — зауважив міністр.

Андрій Сибіга заявив, що виставка є свідченням сили України, яка зростає, коли держава, армія, промисловість та міжнародні партнери діють як єдине ціле.

“Я твердо переконаний: майбутнє України будується саме тут — у цехах, на випробувальних полігонах, у кабінетах конструкторів, у переговорах із союзниками."

Більше: https://bit.ly/3RRlaRu
💬 "У Празі я був радий зустрітися з моїм чеським колегою і другом Яном Ліпавським, щоб обговорити імплементацію результатів візиту Президента України Володимира Зеленського до Чехії.

Ми також обговорили перспективи справедливого миру та посилення тиску на Росію, зокрема санкції та продовження військової допомоги Україні.

Я подякував Чеській Республіці за її важливу та ефективну ініціативу щодо артилерійських боєприпасів. Я вдячний усім партнерам, які долучилися до неї. Очікується, що ця ініціатива буде розширена і цього року Україна отримає 1,8 мільйона снарядів.

З такими союзниками, як Чехія, ми впевнені, що маємо необхідну підтримку для зміцнення України і наближення справедливого і тривалого миру", – зазначив глава МЗС України.
🏛 Державний секретар Міністерства закордонних справ України Олександр Карасевич та начальник Управління кадрового менеджменту Віталій Мошківський відвідали Харків, де провели зустрічі зі студентами Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» та Харківського національного економічного університету імені С.Кузнеця.

Дипломати поділились своїм багаторічним професійним досвідом, ознайомили присутніх із сучасними підходами до кадрової політики та новими ініціативами, спрямованими на залучення молоді до роботи в структурі Міністерства.

Представники МЗС також наголосили на ролі студентів-міжнародників для розвитку дипломатичної служби України.

Олександр Карасевич та Віталій Мошківський розповіли про можливості проходження виробничої практики та стажування в структурних підрозділах апарату Міністерства та представництв України за кордоном, вимог на зайняття посад дипломатичної служби та обговорили кар'єрні перспективи 💼
Сьогодні, 8 травня, Україна та світ відзначають 80-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. Перемоги, яка заклала основи сучасного світоустрою та розвитку людства.

Та кривава війна забрала мільйони людських життів, зламала мільйони доль, зруйнувала мільйони сімей. Здавалося, що її жахливі наслідки мали би стати надійним уроком для майбутніх поколінь, запорукою того, про що ми говоримо кожного року у ці дні: "Ніколи знову!"

Покоління переможців, завдяки яким було відвойовано мир на планеті, було впевнене, що його нащадки житимуть у мирному та безпечному світі. Усі народи колишнього СРСР, держав-союзниць антигітлерівської коаліції внесли свій неоціненний внесок у подолання нацизму заради щасливого та мирного майбутнього наступних поколінь.

Сьогодні ми є свідками того, як Російська Федерація, розв’язавши небачену з часів Другої світової війни повномасштабну загарбницьку війну у Європі, намагається привласнити перемогу над нацизмом. Кремль заявляє, що Росія виграла би Другу світову війну самостійно, без союзників чи інших народів, і прагне монополізувати спільну перемогу союзників над Гітлером. Так, ніби Росія одна відіграла вирішальну у цьому роль і зазнала найбільших втрат. Насправді найбільших людських і матеріальних втрат у тій війні зазнала не Росія, а країни та народи, які опинилися між нею та Німеччиною, передусім український.

Варто також нагадати, що звільнення Європи від нацизму не принесло свободи багатьом європейським народам. Після завершення Другої світової війни сталінський режим окупував Східну і Центральну Європу. Радянський режим вчиняв численні злочини: придушення національної ідентичності, репресії, заслання людей у Сибір за вигаданими звинуваченнями, порушення прав людини, свободи совісті, обмеження інших основоположних свобод. Всі ці злочини мають бути належним чином засуджені.

На відміну від України, США, Великої Британії, Франції та інших держав світу, які докладають усіх зусиль заради миру, сучасна Росія не лише не зробила висновків із минулого, але й обрала своїм гаслом «Можемо повторити», а ідеологією – мілітаризм та неоімперіалізм.

Підкреслюючи свою виняткову роль у перемозі над нацизмом, Кремль відволікає увагу від своїх злочинів як у минулій, так і в нинішній агресивній війні проти України.

Завтра, 9 травня, Росія традиційно влаштує парад, який вже багато років поспіль не стільки вшановує пам’ять загиблих у роки Другої світової війни, скільки слугує цілям пропаганди. Навіть оголошення про триденне припинення вогню демонструє, що для Москви цінні паради та войовнича пропаганда, а не збереження людських життів та відновлення миру.

Російський нелюд, який прийматиме цей парад, не має нічого спільного з перемогою над нацизмом. Це воєнний злочинець, ордер на арешт якого видав Міжнародний кримінальний суд. Російські солдати, які перед ним маршируватимуть, так само не є визволителями від нацизму. Вони є окупантами, воєнними злочинцями, мародерами, ґвалтівниками та вбивцями.

Насправді путінський парад 9 травня прославлятиме не минулу перемогу над нацистською Німеччиною, а сучасну фашистську Росію.

Закликаємо міжнародну спільноту не дати Росії зруйнувати світовий порядок, що заснований на повазі до міжнародного права та склався завдяки спільній перемозі над нацизмом у Другій світовій війні.

Закликаємо партнерів об’єднати зусилля для посилення тиску на державу-агресора, який має змусити Росію припинити агресивну війну проти України та відновити всеосяжний, справедливий і сталий мир для України та всієї Європи на основі поваги до міжнародного права, Статуту ООН та Гельсінського заключного акту.
На тлі загострення між Індією та Пакистаном, закликаємо сторони до стриманості та дипломатичного діалогу. Важливо уникати дій, які можуть погіршити безпекову ситуацію в Південно-Азійському регіоні, та працювати над мирним вирішенням суперечок.

Україна активно підтримує всі заходи, спрямовані на відновлення миру та стабільності в регіоні, виступає за невідкладне зняття напруженості.

Міністерство закордонних справ України уважно стежитиме за подальшим розвитком ситуації та продовжить підтримувати міжнародні ініціативи та зусилля, спрямовані на забезпечення миру та стабільності у Південній Азії.
🇺🇦🇺🇸 6 травня міністр Андрій Сибіга прийняв у МЗС тимчасову повірену у справах США в Україні пані Джулію Девіс, яка напередодні прибула до Києва для початку своєї дипломатичної місії.

Андрій Сибіга привітав пані Девіс з початком її роботи в Україні та побажав їй успіхів у подальшому зміцненні стратегічного партнерства між Україною та Сполученими Штатами.

Глава МЗС наголосив, що Росія майже два місяці продовжує удари проти українських міст і громад замість того, щоб погодитися на пропозицію США щодо тривалого припинення вогню, яке Україна прийняла безумовно ще 11 березня.

Андрій Сибіга відзначив зусилля Сполучених Штатів на чолі з Президентом Дональдом Трампом задля припинення війни та підкреслив відданість України справі досягнення справедливого та сталого миру.

Сторони обговорили актуальні питання подальшої двосторонньої співпраці України та США.

Співрозмовники окремо відзначили важливість підписання Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про створення Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови.

Сторони також скоординували графік подальших двосторонніх зустрічей на різних рівнях.
❗️8 травня Україна, разом із рештою Європи та світу, відзначатиме 80-ту річницю перемоги над нацизмом.

Ми бережемо памʼять про Другу світову війну, якою була опалена кожна українська родина. Фронт прокотився всією нашою територією двічі, а загальні людські втрати українського народу склали вісім мільйонів загиблих: 5 мільйонів цивільних і 3 мільйони військових.

Понад 6 мільйонів українців воювало в лавах Червоної Армії, сотні тисяч — у складі рухів опору та армій союзників антигітлерівської коаліції.

Сьогодні проти українського народу, який є одним з народів-переможців над нацизмом і сплатив страшну ціну за мир та свободу в Європі, ведеться жорстока та неспровокована загарбницька війна. У ході цієї агресії російські солдати вчинили сотні тисяч воєнних злочинів, убили вже 620 та поранили майже 2 тисячі, депортували щонайменше 20 тисяч українських дітей. 

Розстріли цивільних, масові могили, зґвалтування, мародерство, затримання цивільних заручників, тортури та страти військовополонених, використання зброї невибіркової дії, удари по густонаселених житлових кварталах, енергетиці, цивільній інфраструктурі.

Російська армія вчинила та продовжує вчиняти в Україні звірства, масштабу яких Європа не бачила з часів Другої світової війни.

Саме ця армія буде марширувати 9 травня на Красній площі в Москві. Ці люди не є визволителями Європи, вони є окупантами та воєнними злочинцями. Марширувати пліч-о-пліч із ними — це розділити відповідальність за кров убитих українських дітей, цивільних і військових, а не вшановувати перемогу на нацизмом. Росія запрошує іноземних військовослужбовців до участі в параді 9 травня для того, щоби відбілити свої воєнні злочини та виправдати агресію.

Участь іноземних військовослужбовців у цьому дійстві є неприйнятною та буде розцінюватися Україною як наруга над памʼяттю про перемогу над нацизмом, пам'яттю мільйонів українців-фронтовиків, які визволяли нашу країну та всю Європу від нацизму вісім десятиліть тому.
Закликаємо усі іноземні держави утриматися від участі їхніх військовослужбовців у параді в Москві 9 травня.

Особливо це стосується країн, які декларують нейтральність у ставленні до російської агресії проти України або послідовно займають нейтральну позицію в міжнародних відносинах. Участь військових таких країн у спільному параді прямо порушить таку декларовану нейтральність та виглядатиме як підтримка держави-агресора.

Закликаємо всі іноземні держави та міжнародні організації до гідного вшанування жертв Другої світової війни та колективної перемоги над нацизмом, яке при цьому не виправдовує російської агресії та звірств проти українців.
Розпочато прийом заявок від українського бізнесу на участь у щорічній міжнародній конференції Ukraine Recovery Conference 2025 (URC2025), яка цього року відбудеться 10-11 липня у Римі, Італія 🇮🇹

До участі запрошуються представники українського бізнесу, які готові презентувати свої успіхи, прагнуть налагодити міжнародне партнерство та долучитися до процесу відбудови України.

ℹ️ Ukraine Recovery Conference 2025 – це четверта щорічна високорівнева подія, присвячена відновленню та довгостроковій реконструкції України після повномасштабної російської агресії. Продовжуючи традиції попередніх конференцій URC2025 продемонструє прогрес України у реформах в контексті її економічної стійкості та євроінтеграційного шляху.

Конференція буде зосереджена на чотирьох тематичних вимірах:

🔹 Бізнес-вимір
🔸 Людський вимір
🔹 Місцевий та регіональний вимір
🔸 Європейський вимір

URC2025 об'єднає представників дружніх до України урядів, міжнародних організацій, фінансових установ, бізнесу, регіонів, муніципалітетів та громадянського суспільства. Мета конференції – об'єднати спільні зусилля зміцнити стійкість України та пришвидшити її відновлення.

🔗 Подати заявку та детальніше ознайомитися з умовами участі можна за посиланням: https://tinyurl.com/2dxr5gke
Весна в Києві – серці української дипломатії 🇺🇦🌸

Продовжуємо працювати задля досягнення справедливого і тривалого миру. Миру, який неодмінно настане.
Көрсөтүлдү 1 - 24 ичинде 3 278
Көбүрөөк функцияларды ачуу үчүн кириңиз.