Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Держрибагентство avatar

Держрибагентство

Саясат
Офіційний канал Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм
🔹 Facebook:
https://www.facebook.com/dargua
🔹 Вебсайт:
https://darg.gov.ua
🔹 YouTube:
https://www.youtube.com/@DERZHRYBAGENTSTVO
TGlist рейтинг
0
0
ТипАчык
Текшерүү
Текшерилген
Ишенимдүүлүк
Ишенимсиз
ОрдуУкраїна
ТилиБашка
Канал түзүлгөн датаFeb 07, 2025
TGlistке кошулган дата
Jul 07, 2023

Рекорддор

21.04.202512:16
5.7KКатталгандар
20.04.202423:59
1400Цитация индекси
11.04.202514:08
3.8K1 посттун көрүүлөрү
04.04.202521:01
1.5K1 жарнама посттун көрүүлөрү
07.09.202423:59
41.67%ER
11.08.202323:59
85.82%ERR

Держрибагентство популярдуу жазуулары

🇺🇦Українські рибалки – переможці Чемпіонату світу з ловлі хижої риби на штучні приманки

🎣Мальовнича польська річка Чорна Пшемша у місті Бендзин стала ареною запеклої боротьби між найкращими рибалками світу. Протягом 4-5 квітня тут проходив 22-й Чемпіонат світу з ловлі хижої риби на штучні приманки. У світовій першості взяли участь 16 країн, у тому числі й українські спортсмени.

🏆У запеклій і напруженій боротьбі наші рибалки вкотре продемонстрували свою високу майстерність та здобули заслужену перемогу. Срібні нагороди дісталися представникам Італії, а бронзові медалі отримали спортсмени з Болгарії.

🥇Блискучого результату досяг також наш спортсмен Олександр Ремешівський, який став чемпіоном світу в особистому заліку. Друге та третє місця на подіумі посіли італійські рибалки.

🏅Вітаємо нашу збірну із золотими медалями та дякуємо за значний внесок у розвиток риболовного спорту і гідне представлення України на міжнародній арені.

ℹ️Детальніше з підсумками змагань можна ознайомитися за 👉 посиланням.
❗️ На Тернопільщині рибалка впіймав гігантську рибу вагою 25 кг

🎣 Наприкінці березня під час риболовлі на Тернопільському ставі місцевий рибалка впіймав величезного товстолоба. Вага гіганта становила близько 25 кг.

🎏 Варто зазначити, що Тернопільський став відомий своїми великими рибами, і подібні улови тут не є рідкістю.

🐟 Товстолоби (Hypophthalmichthys) – представники прісноводних риб родини коропоподібних, які можуть виростати до 1 метра в довжину і досягати ваги 20-25 кг.

✅ Найчастіше зустрічаються білий і строкатий товстолоби. Цю рибу було інтродуковано до українських водойм із річок Далекого Сходу і зараз вона населяє майже всі водні об'єкти країни, а також успішно вирощується у ставкових господарствах.

💧Крім того, білий товстолоб є прекрасним меліоратором водойм, виконуючи важливу екологічну роль. Завдяки своєму ротовому апарату він ефективно фільтрує воду, зменшуючи її цвітіння.

Facebook |Web| YouTube
З Великоднем!

🇺🇦 Сьогодні, коли Україна продовжує відстоювати свою свободу та незалежність, свято Воскресіння Христового нагадує нам про силу єдності й любові, яка допомагає вистояти в найважчі часи.

🕊 Нехай Великдень принесе світло надії у кожну домівку та зміцнить нашу спільну віру в мирне майбутнє.

Христос Воскрес!
❗️Нерестові стратегії риб – від відкладання великої кількості ікри до батьківської турботи

🌀Зважаючи на значні втрати майбутнього потомства в процесі розвитку на початкових етапах життєвого циклу, у риб сформувалася низка пристосувань, що гарантують виживання певного виду.

☝️Так, одні види риб після нересту не виявляють піклування про нащадків, відкладаючи велику кількість ікринок для збільшення ймовірності виживання мальків.

🐟Ті ж риби, які охороняють ікру, відкладають її у невеликій кількості. Наприклад, нерест судака відбувається у спеціальних гніздах, які заздалегідь готують самки. Гніздо оточують гілками та корінням, що захищатимуть ікру від тих, хто любить легку поживу.

🔹Наймайстерніше житло будує самець колючки триголкової. Воно має форму кулястої муфточки і складається з частин водних рослин, які самець скріплює між собою за допомогою клейкої рідини, що виділяється з його шкірних залоз.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

Facebook | Web | YouTube
❗️Близько 1000 штучних нерестовищ для риби встановлено на водоймах України

🔺Під впливом антропогенних, техногенних та природних факторів велика частина акваторій українських водойм зазнала негативних змін. Багато природних нерестовищ через зміни рівня води висихають або заростають рослинністю. Відкладена ікра після швидкого падіння рівня води гине, що зменшує популяцію видів риби. Тому в тих водоймах, де погіршилися умови розмноження риб, додатково споруджуються та встановлюються штучні нерестовища.

☝️Зокрема, Вінницьким рибоохоронним патрулем Держрибагентства спільно з користувачами, які здійснюють діяльність в умовах режимів рибогосподарської експлуатації водних об’єктів (їх частин) (СТРГ), було виготовлено 250 нерестових гнізд. З них 150 гнізд встановлено на Дмитренківському водосховищі та 100 – на Ладижинському водосховищі.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

Facebook | Web | YouTube
❗️Одеські рибоохоронці поглиблюють співпрацю з науковцями

🤝Між Управлінням Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм в Одеській області і Одеським національним університетом імені І. І. Мечникова підписано меморандум про співпрацю.

📄Документ передбачає організацію наукових, дослідницьких, навчальних і практичних заходів. Зокрема, планується проведення навчальних практик, конференцій, семінарів, а також залучення студентів до практичної роботи, спрямованої на охорону водних біоресурсів, розвиток рибного господарства тощо.

✒️Підписання меморандуму – важливий крок для поглиблення взаємодії і встановлення довгострокових партнерських відносин між сторонами, що сприятимуть ефективному збереженню водних біоресурсів регіону та підготовці висококваліфікованих фахівців.

Facebook |Web| YouTube
17.04.202515:31
❗️ ФАО передала два високопрохідні пікапи Інституту рибного господарства, екології моря та океанографії

🚙 Ці автомобілі використовуватимуть для польових експедицій – щоб проводити рибогосподарські дослідження, досліджувати стан рибних популяцій у водоймах, спостерігати за нерестом, аналізувати екологічну ситуацію та зміни довкілля. Науковці часто працюють у важкодоступних місцях і мають бути мобільними, щоби швидко реагувати на зміни у непередбачуваних умовах.

🇪🇺 Передача автомобілів відбулася за фінансової підтримки Європейського Союзу.

💬 «Наука в рибогосподарській галузі відіграє ключову роль у збереженні природних ресурсів, підвищенні ефективності виробництва та забезпеченні сталого розвитку цієї галузі», – пояснює Андрій Бойко, спеціаліст ФАО з аквакультури.

❓ Скільки риби у водоймах? Чи відновлюються популяції? Як змінюється екосистема під тиском війни чи клімату? Відповіді на ці запитання – ключ до майбутнього сталого рибного господарства, здоров’я українських водойм і добробуту рибальських громад.

💬 «Для Держрибагентства розвиток наукового потенціалу галузі є ключовим пріоритетом. Адже саме на основі якісних наукових даних ми розробляємо та впроваджуємо дієві заходи для збереження та раціонального використання водних біоресурсів. Дякую ФАО за систематичну підтримку рибного господарства України», - зазначив Голова Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм Владислав Невеселий.

Facebook | Web | YouTube
Тарас Висоцький взяв участь у Восьмому засіданні Комітету асоціації між Україною та ЄС

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький взяв участь (онлайн) у Восьмому засіданні Комітету асоціації між Україною та ЄС. Засідання відбулося в змішаному форматі в Брюсселі, Королівство Бельгія.

Учасники засідання обговорили напрями посилення співпраці між Україною та ЄС, реформу державного управління в Україні та низку галузевих питань.

Під час виступу на панелі «Сільське господарство та рибальство» Тарас Висоцький зазначив, що Уряд України докладає максимальних зусиль для підтримки аграрного сектору України.

Подробиці - https://is.gd/mWOm5m
10.04.202508:38
❗️Нерестовий термометр: коли і при якій температурі розмножуються різні види риб

🐟Нерестова кампанія, стартувавши на початку квітня, набирає обертів. Нагадуємо, риболовля в цей період дозволяється лише з берега за межами нерестовищ гачковими знаряддями лову з кількістю гачків не більше двох на одного рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою. Перелік нерестовищ (заборонених для вилову зон) наведено в наказах відповідних територіальних управлінь Держрибагентства за 👉 посиланням.

☝️Нерест насамперед залежить від температури води, яка має бути в належних межах. Адже ікринки й мальки риби дуже чутливі до різких коливань температури: їхній розвиток може уповільнитися або й зовсім зупинитися, що часто призводить до загибелі.

🌡Хоча для кожного виду риб існує своя температурна точка відліку для початку розмноження, офіційний старт масштабної весняно-літньої нерестової кампанії пов’язаний зі входженням у сприятливий температурний коридор більшості прісноводних видів.

📍Першими розпочинають нерест хижі риби: щука й окунь. Далі, протягом квітня, до нерестового процесу долучається переважна більшість видів нашої прісноводної іхтіофауни: білизна, судак, плітка, лящ, краснопірка, підуст, в’язь, синець, рибець та інші. Останніми – із середини або кінця травня – відкладають ікру сазан (короп), сом і лин, а карась може нереститися порціями протягом усього літа.

✅Зазвичай нерест починається при таких температурах води:

▫️4-6°С – минь, харіус;
▫️7°С – форель струмкова, щука;
▫️8°С – окунь, в’юн, плітка;
▫️9°С – білизна, синець;
▫️10°С – головень, підуст, в’язь;
▫️12°С – лящ, стерлядь, судак;
▫️13°С – чехоня, вирезуб причорноморський;
▫️14°С – карась, рибець;
▫️15°С – верховодка;
▫️16°С – краснопірка;
▫️17°С – плоскирка;
▫️18°С – короп (сазан);
▫️19°С – лин;
▫️20°С – сом європейський.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

Facebook |Web| YouTube
🐟Річка Серет на Тернопільщині збагатилася понад 2 тоннами риби

🇺🇦В Україні триває весняна кампанія зариблення водойм. Зокрема, заходи зі вселення молоді водних біоресурсів відбулися на Тернопільщині, де відповідно до Програми розвитку рибного господарства Тернопільської області на період до 2030 року з обласного бюджету виділено 200 тис. грн на зариблення річки Серет.

☝️Загалом до водойми випустили 2 390 кг дворічок риби: 4 500 екз. коропа (сазана), 2 628 екз. товстолоба та 400 екз. білого амура. Середня вага зарибку, вирощеного та доставленого з ТзОВ «Карпатський водограй», становила 300 г.

🔺Контроль за процесом вселення водних біоресурсів здійснювали представники Тернопільського рибоохоронного патруля Держрибагентства, Державної екологічної інспекції, Держпродспоживслужби, Тернопільської ОВА, водної поліції та громадськості.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

Facebook | Web | YouTube
❗️Розпочато самопливне наповнення придунайських водосховищ

👥Фахівці управлінь водного господарства Держрибагентства, аналізуючи гідрологічні умови, використовують кожну можливість, щоб поповнити придунайські водосховища.

☝️Так, суттєве підвищення рівня води у транскордонній річці Дунай дозволило розпочати наповнення водосховищ самоплинним способом за допомогою з’єднуючих каналів і шлюзів.

💧У зв’язку з цим ще на початку квітня було оперативно відкрито шлюзи-регулятори «Вікета» для наповнення водосховища Кагул, «Прорва» та «Орловський» – для поповнення водосховища Ялпуг, а також «Громадський» і «Желявський» – для поповнення водосховища Катлабух.

✅Наразі стан наповнюваності придунайських водосховищ над нульовою позначкою постів після відкриття шлюзів становить:

🔹Ялпуг – 218 см при нормальному підпірному рівні (НПР) 280 см і рівні мертвого об’єму (РМО) 180 см;

🔹Кагул – 293 см при НПР 350 см і РМО 200 см;

🔹Кугурлуй – 218 см при НПР 280 см і РМО 180 см;

ℹ️Детальніше 👉 тут

Facebook | Web | YouTube
❗️ Зариблення річки Сухий Кагамлик – важливий крок до екологічного відновлення

🐟 У сучасних умовах штучне відтворення популяцій риб відіграє ключову роль у збереженні і відновленні екологічної рівноваги водних екосистем, одночасно сприяючи їх природному очищенню та підвищенню загальної рибопродуктивності.

✅ Так, 8 квітня заходи зі вселення молоді водних біоресурсів відбулися на Полтавщині, де, відповідно до Програми охорони довкілля Кременчуцької міської територіальної громади на період 2021-2025 років («Довкілля-2025»), з місцевого бюджету виділено понад 60 тис. грн на зариблення річки Сухий Кагамлик.

🐠 До водойми в межах м. Кременчук випущено 5005 екз. дворічок товстолоба загальною вагою 1001 кг. Рибопосадковий матеріал вирощено та доставлено з державного підприємства «Іркліївський розплідник рослиноїдних риб».

👮 Контролювали процес зариблення представники Полтавського рибоохоронного патруля Держрибагентства.

ℹ️ Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства.

Facebook |Web| YouTube
31.03.202511:40
❗️Нерестові обмеження: як отримати задоволення від риболовлі, не завдаючи шкоди природі

☝️Нерест – особливий період у житті мешканців водойм. Від того, наскільки успішно та вдало він пройде, залежать майбутні запаси водних біоресурсів.

🔹У період нересту риба, через зосередження на процесі відтворення, є дуже вразливою. Тому встановлення нерестової заборони, яка з 1 квітня розпочинається на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів України, є необхідною мірою сучасності для охорони та збереження водних біоресурсів, їх середовища існування, шляхів міграції та місць природного відтворення.

🎣Для того, щоб насолоджуватися риболовлею у цей період, необхідно дотримуватися Правил любительського рибальства. Так, риболовля під час нерестової заборони дозволяється лише з берега за межами нерестовищ гачковими знаряддями вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою. Перелік нерестовищ (заборонених для вилову зон) наведений у наказах відповідних територіальних управлінь Держрибагентства за 👉 посиланням.

📏🐟При цьому під час риболовлі рибалки повинні мати при собі засоби для вимірювання маси та довжини водних біоресурсів. Добова норма вилову риби становить 3 кг + одна особина, розмір якої перевищує мінімально дозволений для вилову.

🔺Зокрема, у внутрішніх водоймах мінімальний розмір щуки, який дозволений до вилову – 50 см, судака – 42 см, ляща, сазана (коропа) – 35 см у дніпровських водосховищах, 30 см – в інших внутрішніх водних об’єктах, плітки – 18 см у дніпровських водосховищах, в інших внутрішніх водних об’єктах – без обмежень за розміром тощо. Повний перелік мінімальних розмірів водних біоресурсів, які дозволені до вилову, наведений у додатку 1 до Правил любительського рибальства.

ℹ️Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства

Facebook |Web| YouTube
04.04.202515:19
❗️ Рибоохоронці Держрибагентства не дають спуску порушникам нерестової заборони

☝️ З перших днів нерестової заборони рибпатрульними Держрибагентства на водоймах України зафіксовано численні факти браконьєрства – лов риби сітками, ятерами, у заборонених місцях, з перевищенням добової норми тощо.

☑️ Так, найурожайнішими виявилися рейди дніпровських рибоохоронців, яким вдалося викрити порушників, що завдали шкоди рибним запасам на понад 800 тис. грн. Зловмисників за незаконним виловом 10 сітями затримували в акваторії Дніпровського водосховища та р. Саксагань, р. Коноплянка й р. Інгулець. В улові рибних мародерів виявлено близько 460 рибин – карасів сріблястих, пліток, судаків, окунів, лящів, щук, краснопірок, плоскирок та сазана.

☑️ Завдяки пильності миколаївських рибпатрульних спільно з поліцією задокументовано особу, яка в акваторії Бузького лиману за допомогою ятера добула 419 екз. тарані, 14 екз. плоскирки, 430 екз. атерини та 77 екз. колючки триголкової.

ℹ️ Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства.
24.03.202510:27
❗️ Оперативники Держрибагентства спільно з полтавськими рибоохоронцями вилучили з Кременчуцького водосховища 2 км браконьєрських сіток

👮 Рибоохоронці Держрибагентства продовжують здійснювати на водоймах превентивні заходи, спрямовані на запобігання грубих порушень правил рибальства.

🔶 Так, днями інспектори відділу оперативного реагування Держрибагентства спільно з працівниками Полтавського рибоохоронного патруля очистили акваторію Кременчуцького водосховища, у межах ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Сулинський», від заборонених знарядь лову.

✅ Зокрема, вилучили 26 браконьєрських сіток загальною довжиною майже 2 км. Водні біоресурси, вилучені у снулому вигляді (лящі, плоскирки, синці, карасі сріблясті та плітки загальною вагою близько 500 кг), здано до рибоприймального пункту для реалізації з подальшим перерахуванням коштів до державного бюджету.

📄 За результатами роботи складено акти виявлення та вилучення безгосподарського майна.

ℹ️ Детальніше на 🌐 вебсайті Держрибагентства.
Көбүрөөк функцияларды ачуу үчүн кириңиз.