Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
генрі, kissінжир avatar

генрі, kissінжир

Саясат
Канал про міжнародну політику, теорію міжнародних відносин та англійську мову🌍
Readable і без кілометрових лекцій
Автор: Сілвестер Носенко, перекладач Президента 🇺🇦 (2020–22), аналітик Центру економічного відновлення (2022–24), старший викладач НаУКМА
TGlist рейтинг
0
0
ТипАчык
Текшерүү
Текшерилбеген
Ишенимдүүлүк
Ишенимсиз
ОрдуУкраїна
ТилиБашка
Канал түзүлгөн датаВер 02, 2021
TGlistке кошулган дата
Черв 13, 2023
Тиркелген топ

Рекорддор

08.04.202520:00
3.2KКатталгандар
14.10.202223:59
100Цитация индекси
14.10.202423:59
9.2K1 посттун көрүүлөрү
04.03.202520:36
7551 жарнама посттун көрүүлөрү
02.09.202323:59
23.02%ER
14.10.202423:59
291.25%ERR

генрі, kissінжир популярдуу жазуулары

13.04.202516:59
Russians are the arrantly deranged scum of the earth

Русня — абсолютно відбита сволота
Телеграм — то, звісно, сумнівне місце для науки. Але вона в масах потрібна. Почитати статтю можна тут
19.03.202520:12
Після розмови Трампа з пу та тверджень американської сторони про бажання долучити європейців до переговорів для зняття санкцій імовірність американсько-російської розрядки (detente) коштом України зростає, що не відповідає нашим інтересам. Знову настає момент 24 лютого: відчайдушний спротив в очікуванні допомоги, тільки цього разу європейської. Однак ЄС виглядає аж надто роз'єднаним і повільним як для такого складного періоду. У нього вже є правові підстави для розташування військ в Україні – стаття 44 Договору про ЄС. Але бажання задіювати її нема. За таких умов продовження війни лише погіршуватиме наші переговорні позиції, що також суперечить національному інтересу. У складні часи живемо.
09.04.202519:24
Зараз можна почути думку, що «холодна війна» насправді не закінчилася. Своєю чергою, це має мотивувати нас її вивчати, щоб не обмежуватися чорно-білим тлумаченням або спрощеннями про «Ялту 2.0».

Ялтинсько-Потсдамські домовленості заклали основу повоєнного світу і були потрібними всім сторонам як стартова точка, але їх практично одразу порушили: поділ і ремілітаризація Німеччини відбулися, Корейська війна сталася, Курильські острови СРСР не отримав, Декларація про вільну Європу виявилася нікому не цікавою, США оголосили про доктрину стримування комунізму тощо.

Так вже влаштовані відносини між великими державами: взаємні підозри і страхи, які мотивують домовлятися, але лише для того, щоб убезпечити себе на якийсь час і створити умови для подальшого просування своїх інтересів. Тому не варто мати ілюзій, що піти на домовленість із росіянами може будь-яка західна демократія. Але й ці демократії повинні розуміти, що будь-яка така угода буде тимчасовою.

З огляду на це зауваження про «холодну війну» буду продовжувати цикл дописів із перекладом уривків із праць різних класиків часів її початку, зокрема Ганса Моргентау.
03.04.202517:06
Отаку програму записав разом із шановним послом Олегом Шамшуром про найзнаменитішого дипломата 20 століття (якщо не всіх часів).

Маю сам скоригувати свій scrambled brain, бо колеги-телевізійники не врахували: Кіссинджер не підтримував безпекових гарантій Україні, але активно виступав за розширення НАТО в ЦСЄ, коли певності в цьому серед американців не було.

https://www.youtube.com/watch?v=9apol4u6NMw
05.04.202513:26
Періоди на кшталт нинішнього спонукають перечитувати класиків. Чи є тут простір для паралелей із сучасністю — питання досі дискусійне, але від того не менш цікаво читати про «холодну війну» не як про доконаний факт, а як про процес:

«Перший тиждень листопада 1956 року, імовірно, закарбується в памʼяті як один із найнищівніших епізодів в історії дипломатії Сполучених Штатів. Деякі з чільних зáсновків нашої зовнішньої політики були випробувані на ділі — і провалили цю перевірку.

Одним із таких засновків була наша прихильність до незалежності народів Східної Європи. Саме через це питання розпочалася і великою мірою велася «холодна війна». Проте коли Російська імперія почала розпадатися, Сполучені Штати одразу відмовилися застосовувати силу, чим фактично розв'язали Радянському Союзу руки.

Іншим засновком нашої зовнішньої політики було збереження могутності Великої Британії та Франції як членів Атлантичної унії. Проте ми співпрацювали з Радянським Союзом, завдаючи, певне, непоправної шкоди позиціям Великої Британії та Франції на Близькому Сході і у світі в цілому. Незалежно від вигод, що крилися в їхній військовій авантюрі, після її початку наш життєвий інтерес полягав у її швидкому й повному успіху.

Наша зовнішня політика, принаймні останніх років, засновувалася на тому, що наша здатність до ядерної відплати є достатньою для захисту власних інтересів мирними засобами. Однак ми щойно стали свідками раптового й повного краху західної позиції під впливом фактичного російського ультиматуму.

Це найбільш лиховісна недоля з усіх, що кидає на майбутнє темну тінь: якщо Радянський Союз продовжує захищати та просувати свої інтереси, застосовуючи силу або погрожуючи нею, тоді як ми утримуємося від неї, аж доки вона не буде застосована проти нас, то чи не розкладаємо ми на рáти шлях капітуляції, який від безвиході може закінчитися ядерною війною?
»

Перекладено з The Impasse of American Foreign Policy by Hans Morgenthau, 1962 рік. Автор: Сілвестер Носенко
12.04.202519:16
«Через нещодавні події знову стоять руба п'ять проблем. Кожна з них диктує власну відповідь на порушене тут питання: чи сталася наприкінці 1956 року революція в американській зовнішній політиці? До цих п'яти проблем належать: 1) застосування сили в ядерну добу; 2) "холодна війна"; 3) Атлантичний альянс; 4) революція колоніальної системи; 5) владнання подій на Близькому Сході. Відповіді на останню зовнішня політика США так і не знайшла. З першою і четвертою, застосуванням сили і революцією колоніальної системи, Сполучені Штати, схоже, впоралися — принаймні тимчасово. Проблеми "холодної війни" та Атлантичного альянсу начебто були остаточно вирішені. Проте саме в цих двох проблемах і криється справжня революція, що відбулася в американській зовнішній політиці.

Як з погляду історичних витоків, так і в сенсі її провідних проблем, "холодна війна" була і є змаганням за мирне врегулювання Другої світової війни. Для Сполучених Штатів засадою такого врегулювання була тривка єдність інтересів і політики союзників-переможців, єдність, яка б перетворила на забуток домовленості на кшталт союзів і сфер впливу, за допомогою яких нації традиційно намагалися захистити власні відмінні інтереси. Радянський Союз і, хоч і уривчасто, Велика Британія ґрунтувалися на тому, що конфлікт між державами Осі та союзниками неминуче витіснять інші конфлікти інтересів і що головною функцією мирного врегулювання, як і самої війни, буде сприяння втіленню відмінних інтересів різних залучених націй. Зокрема, Сталін вбачав у війні чудову можливість для Росії досягти своїх традиційних цілей у Східній Європі та на Балканах, а також якомога далі за їхніми межами. На його думку, мирне врегулювання мало виконувати дві функції: затвердити у вигляді угоди про сфери впливу у світі розподіл військової сили, встановлений наприкінці Другої світової війни, і створити можливості для подальшої російської експансії.

Несумісність цих уявлень про повоєнний світ призвела передовсім – і практично в момент підписання – до зриву Ялтинської угоди, яку обидві сторони тлумачили крізь призму цих уявлень, і, по-друге, до переростання цього зриву в "холодну війну". Американський підхід до її провадження неминуче зводився до стримування, що зробило лінію розмежування військ станом на 1945 рік тимчасовим кордоном між Сходом і Заходом. Наголос слід зробити на слові «тимчасовий», оскільки, якби Сполучені Штати були готові визнати цю межу остаточною, їхня політика стримування не відрізнялася б від політики поділу світу на сфери впливу, яку відстоював Радянський Союз. Численні російські пропозиції замінити стримування угодою такого штибу незмінно наштовхувалися на безкомпромісний спротив США. Офіційне ставлення Вашингтона до всіх подібних ініціатив охарактеризував кореспондент газети “Нью-Йорк Таймс” Джеймс Рестон: 1950 року з нагоди однієї з таких пропозицій він написав, що “жодних доказів бодай найменшої зацікавленості американських посадовців у подібній угоді немає”
».

Далі буде

Перекладено з The Impasse of American Foreign Policy by Hans Morgenthau, 1962 рік. Автор: Сілвестер Носенко
А хто здогадався перекласти peace through strength як «мир через силу»? Тепер воно всюди в медіа.

Виходить, що це силуваний мир, мир проти волі (тоді чиєї?).

✔️ Правильний варіант: мир завдяки силі
Көбүрөөк функцияларды ачуу үчүн кириңиз.