6 токсичних звичок, які заважають вашому розвитку
#звички #поради
Звички керують нашим життям. Деякі здаються цілком нормальними: відкласти справу на завтра, погортати стрічку соцмереж замість роботи, гарувати, коли краще було б піти на лікарняний. Але вони можуть стати причиною застою, залишати нас у зоні комфорту, яка насправді зовсім не комфортна.
Нумо розбиратися, які звички заважають насолоджуватися життям та йти вперед, і шукати способи, як їх позбутися.
1. Прокрастинувати й відкладати
Усі ми люди й усі інколи так робимо. Проте коли прокрастинація входить у звичку, то людина потрапляє в пастку, в яку легко потрапити, але з якої важко вибратися. Це наче снігова куля, яка обростає дедлайнами, тривожністю та стресом.
☝️ Що робити? Варто починати з малого: ставити прості, досяжні завдання на сьогодні й сьогодні ж їх виконувати. Головне — почати, а далі справ піде легше.
2. Знецінювати себе й свої досягнення
«Та що я можу?», «Це не успіх, це був просто збіг», «Ой, та це стара сукня» — знайомі фрази? Якщо ви постійно знецінюєте свої досягнення і вважаєте, що всі компліменти на вашу адресу не заслужені, то у вас «синдром самозванця». Саме він підриває самооцінку і не дає рухатися вперед.
☝️ Що робити? Хороша новина — самозванця можна вигнати з вашої голови. Спробуйте щодня записувати свої успіхи. Це допоможе побачити, наскільки ви дійсно круті, навіть якщо здається інакше.
3. Порівнювати з іншими
Ви бачите чужі перемоги, але зусилля, помилки й труднощі лишаються за кадром. І ви думаєте: «Чому я не такий успішний?», «Чому мені важко?», «Я ніколи не зможу так, як вони».
Це замкнене коло, яке викликає заздрість, розчарування і навіть відчуття меншовартості. Але правда в тому, що порівняння себе з іншими — це марнування часу та енергії, які ви могли б спрямувати на власний розвиток.
☝️ Що робити? Єдине змагання, у якому ви берете участь, — це змагання з самим собою, тож зосередьтеся на своєму шляху. Дивіться на успіхи інших як на натхнення, а не як на змагання. Дякуйте собі за досягнення. Фільтруйте вплив соціальних мереж.
4. Оточувати себе токсичними людьми
Токсичні люди роблять життя нестерпним, отруюють його, а вас самих змушують почуватися вичавленим лимоном. Вони критикують, не підтримують, заздрять, іронічно висловлюються щодо всього, що ви робите. Токсіки відбриють енергію та віру в себе — у такій атмосфері жити, рости й розвиватися важко.
☝️ Що робити? Найкраща порада — сформувати коло спілкування з тими, хто вас надихає, мотивує і підтримує.
5. Робити все ідеально
Прагнення до перфекціонізму — це хороша риса, але вона часто зупиняє вас на старті. Ви не починаєте, бо «не готові», або не закінчуєте, бо виходить «недостатньо ідеально».
☝️ Що робити? Просто згадайте, що найкраще — ворог хорошому. Дозволяйте собі помилятися, пробувати щось нове чи по-інакшому, знову помилятися. Це нормально. Адже краще зробити добре, ніж не зробити взагалі.
6. Нехтувати здоров’ям
Хронічна втома, незбалансоване харчування і нестача фізичної активності зменшують ваші ресурси, вбивають мотивацію і будь-які бажання. Єдине, чого хочеться в такій ситуації, — це спокій.
☝️ Що робити? Можна почати з малого: пити більше води, гуляти, налагодити свій сон. Ваше тіло віддячить вам енергією. Не треба ігнорувати хронічні болі й терпіти, намагайтеся раз на рік проходити повний чекап: клінічний та біохімічний аналіз крові, ультразвукове дослідження. Не варто також нехтувати призначеним лікуванням, якщо недуга таки проявилася.
@startsomethingnow