Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Релігійно-інформаційна служба України avatar
Релігійно-інформаційна служба України
Релігійно-інформаційна служба України avatar
Релігійно-інформаційна служба України
Відсвяткував. На Закарпатті клірик УПЦ МП вийшов на люди у радянській уніформі із георгіївською стрічкою

Сьогодні, 9 травня, на лінію «102» надійшло повідомлення про те, що в селищі Міжгір’я двоє невідомих пересуваються у формі солдатів радянської армії із георгіївськими стрічками.

На місце події негайно виїхали співробітники Відділення поліції №2 Хустського районного управління поліції. Правоохоронці встановили особи чоловіків — ними виявилися 58-річний священнослужитель УПЦ МП з Міжгір’я та 46-річний житель села Терново Тячівського району.

Чоловіки демонстративно одягнулися в радянську форму з елементами забороненої символіки та пропагували комуністичний тоталітарний режим.

Фігурантів було доставлено до поліцейського відділку. Усі заборонені предмети правоохоронці вилучили.
Колись вважалося, що ідея американського папи була немислимою. Спочатку це було пов'язано з логістичними причинами – пароплави з Нового Світу добиралися до Риму так довго, що американські кардинали часто прибували запізно, щоб взяти участь у голосуванні, і в будь-якому разі вони ніколи не брали участі в політичних інтригах перед початком конклаву.

Сьогодні, однак, ця логіка здається застарілою. Америка більше не є єдиною наддержавою світу, і, в будь-якому разі, динаміка всередині Колегії кардиналів змінилася. Географія як фактор, що впливає на голосування, практично втратила значення; кардинали більше не цікавляться, який паспорт має кандидат, а скоріше, які духовні, політичні та особисті якості він втілює.

Так починає свою статтю про одного з papabile кардинала Роберта Френсіса Превоста відомий ватиканіст і редактор видання CRUX Джон Аллен. Подаємо повний переклад статті в авторській редакції.

Папа Лев XIV, або хто такий кардинал Роберт Френсіс Превост
Кайра бөлүшүлгөн:
Свята Літургійного року avatar
Свята Літургійного року
8 травня — один із днів, в які Церкви візантійської традиції відзначають пам’ять апостола і євангелиста Йоана Богослова.

Крім нього, вони святкують 26 вересня як Переставлення цього святого. А християни латинської традиції вшановують пам’ять Йоана Богослова 27 грудня.

І для Східної, і для Західної Церкви найбільша заслуга цього апостола полягає в тому, що він залишив один із найбільших корпусів книг Нового Завіту, до якого увійшли Євангеліє, три послання та Одкровення (Апокаліпсис).

Ісус покликав Йоана до апостольства разом з його братом Яковом. Вони саме рибалили з батьком Заведеєм. Як почули поклик Ісуса, брати, “покинувши батька Заведея в човні з наймитами, пішли слідом за ним” (Мр. 1, 20).

Йоан та Яків, котрим Ісус дав “ім’я Воанергес, у перекладі - Сини грому” (Мр. 3, 17), увійшли до числа дванадцяти найближчих його учнів.

У своєму Євангелії Йоан називає себе “учнем, якого любив Ісус”. Детальніше
07.05.202512:11
Прихильники УПЦ МП побили журналістку, поліція відкрила провадження

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження через побиття журналістки-фрилансерки Діани Лаврик прихильниками УПЦ МП під час конфлікту в церкві села Верхні Станівці Чернівецької області.

Діана Лаврик розповіла представниці ІМІ, що вона як журналістка приїхала висвітлювати перше Богослужіння в храмі Верхніх Станівців, який кілька місяців тому перейшов до Православної Церкви України.

Відразу повідомила, що я журналістка і знімаю те, що відбувається, у мене на шиї було посвідчення. Хотіла зняти Богослужіння, але на мене був скоєний напад з боку представників УПЦ МП, які ввірвалися на територію храму. Мені в обличчя та на камеру кидали каміння і пісок. Вони були з палицями, балончиками, мені теж в обличчя потрапив газ. Після чого чоловіки били нас великими палицями. Я знову сказала, що я журналістка, та нападників це не зупинило. Мене штовхнули, я впала, мене почали тягнути за волосся по території храму і били палицями. Далі хтось із чоловіків від ПЦУ забрав мене до храму”, – розповіла Лаврик.

За її словами, нападники ввірвалися до храму через вівтар, запустили з вогнегасників газ і витіснили їх із храму: “У коридорі нас знову били палицями, мене відтягнули вбік, тягали за волосся, хотіли забрати техніку”.

Журналістка розповіла, що прибула поліція та карета швидкої медичної допомоги. По медичну допомогу вона тоді не звернулася, продовжила знімати, також на місці події написала заяву про напад.

Також Діана Лаврик уточнила, що вона того дня не знімала для медіа, а приїхала як журналістка на запрошення отця Романа Грищука. У коментарі представниці ІМІ він розповів, що завдяки Діані Лаврик були зафільмовані дії представників УПЦ МП.
Кожного дня до початку конклаву, 7 травня, Джон Аллен, редактор видання Crux, пропонує профіль іншого кардинала-папабіле. ‘Papabile’ — італійський термін, що означає людину, яка може стати Папою. Не існує наукового способу визначити цих претендентів; це здебільшого питання оцінки репутації, займаних посад та впливу, який вони мали протягом років.

Звичайно, немає жодної гарантії, що один із цих кандидатів вийде з конклаву в білій сутані. Як говорить стара римська мудрість: «хто входить до конклаву як папа, виходить з нього як кардинал». Однак саме ці імена зараз найчастіше згадуються в Римі, що принаймні гарантує їм увагу. Знання цих людей також дає уявлення про проблеми та якості, які інші кардинали вважають бажаними для кандидатів на виборах.

Джон Л. Аллен-молодший - редактор видання Crux, що спеціалізується на висвітленні діяльності Ватикану та Католицької Церкви.

Кардинали, яких найчастіше згадують перед конклавом: список «папабіле» від відомого ватиканіста (частина 1)
Єпископ розповів, чому новообрані Папи бояться обирати собі імʼя Петра

Новообрані Папи бояться обирати собі імʼя найпершого Папи – апостола Петра. І на це існує декілька причин.

Про це розповів очільник Києво-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький.

Так, серед віруючих і дослідників відоме загадкове «Пророцтво Пап», за якими останнім Папою нібито стане «Петро Римлянин». Віталій Кривицький наголошує не лише на ньому, а й на тому, що брати імʼя найпершого Папи є дещо зухвалим.

«Це було б досить зухвало. Крім того, ми вже говорили про пророцтва, за якими останнім Папою стане «Петро Римлянин». Можливо, хтось і хотів би наслідувати цього святого рибалку – праву руку Господа, але такий вибір імені вніс би забагато сум’яття в життя Церкви», – пояснив єпископ.

Загалом, найпопулярніші імена серед понтифіків – Іван, Бенедикт, Пій, Григорій, Лев. Єпископ Кривицький зауважує, що вибір імені пов’язаний з великими святими, великими провідниками Церкви.
"День Победы объединяет в себе триумфальное и трагическое, счастье преодоления и горечь поминовения. Говоря сухим научным языком, мы имеем дело с классической многоуровневостью культурного символа. С этим символом в русской культуре связан целый комплекс сакральных смыслов, о которых мы будем говорить в этой статье" "Побєда" в парадигмі російської "сакральності"

Стаття ректора Російського православного університету св. Іоанна Богослова, радника голови Державної Думи ФС РФ А.В. Щипкова, присвячена символізму Дня Побєди в контексті парадигми російської сакральності.

Публікуємо цей текст в оригінальній мовній редакції для розуміння російської пропаганда, явища "побєдобєсія" і державно-конфесійних стосунків на Московщині.
Кайра бөлүшүлгөн:
Свята Літургійного року avatar
Свята Літургійного року
Перенесення мощей св. Миколая Чудотворця: свято, яке єднає українців та італійців

Крім дня пам’яті св. Миколая, єпископа Мир Ликійських, який християни візантійської і латинської традицій святкують 6 грудня, на слов’янських та італійських землях утвердилося ще й свято Перенесення його мощей до м. Барі, яке припадає на 9 травня.

Тіло ликійського святителя після його смерті у IV ст. спочивало в м. Мирах. У 1054 р. Церква розділилася на Східну і Західну. Візантія, крім того, потерпала від мусульманської експансії. Завойовники зайняли Малу Азію. Під загрозою зневаги опинилася реліквія в Мирах. Це було 1087 р. за часів імператора Олексія Комнина та Константинопольського Патріарха Миколи Грамматика.

Детальніше
Над Сикстинською каплицею вдруге з'явився чорний дим

Сьогодні до обіду відбулися два тури голосування - наразі 267 Папу Римського не обрано.

Об 11:50 за римським часом 8 травня з комина Сикстинської каплиці про це сповістив чорний дим.
Кардинали, яких найчастіше згадують перед конклавом: список «папабіле» від відомого ватиканіста

Джон Аллен, відомий ватиканіст і редактор видання Crux, пропонує профіль декількох кардиналів-папабілє. ‘Papabile’ — італійський термін, що означає людину, яка може стати Папою. Не існує наукового способу визначити цих претендентів; це здебільшого питання оцінки репутації, займаних посад та впливу, який вони мали протягом років.

Звичайно, немає жодної гарантії, що один із цих кандидатів вийде з конклаву в білій сутані. Як говорить стара римська мудрість: «хто входить до конклаву як папа, виходить з нього як кардинал». Однак саме ці імена зараз найчастіше згадуються в Римі, що принаймні гарантує їм увагу. Знання цих людей також дає уявлення про проблеми та якості, які інші кардинали вважають бажаними для кандидатів на виборах.

Частини перша, друга, третя і четверта.
01.05.202513:12
У ДЕСС розповіли хто гальмує виконання закону про заборону діяльності афілійованих з РПЦ релігійних організацій

Понад 90% громад Української Православної Церкви, яка перебуває у єдності з Московським патріархатом, до сьогодні не виконали норму закону «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій» і не перереєстрували статути. Пояснюють вони це просто: не вважають себе частиною РПЦ.

20 серпня цей закон був прийнятий Верхоною Радою, а 24 серпня підписаний Президентом України. Він передбачає повну заборону діяльності в Україні релігійних організацій, які мають афілійованість із Росією. Документ визначає, що саме вважається такими зв’язками, встановлює терміни, впродовж яких громади мають цього зв’язку позбавитися та визначає порядок державного нагляду за дотриманням встановлених вимог. Документом також передбачені інструменти, які могли би допомогти релігійним організаціям або примусити їх виконати вимоги закону, якщо вони з якихось причин не змогли цього зробити впродовж дев’яти місяців з моменту його підписання президентом України.

Законом визначено: утілювати його норми в життя має Держслужба з етнополітики і свободи совісті (ДЕСС). Цей центральний орган перед тим, як застосовувати вплив до релігійної організації, має встановити, що вона відповідає принаймні одній із семи ознак афілійованості із Москвою.

У разі, якщо хоча б за однією із цих ознак ДЕСС підтвердить зв’язок із Москвою, то релігійна громада отримає припис усунути порушення впродовж 30 днів. Далі їй потрібно внести зміни до статуту. Якщо реакції від релігійної громади не буде, ДЕСС матиме право вирішувати проблему через звернення до суду.

У законі зазначено, що упродовж трьох місяців з дня його публікації уряд має ухвалити необхідні підзаконні акти задля його виконання. Однак, попри те, що ця процедура мала бути завершена ще минулого року, уряд так і не надав цих інструментів за виконання закону. Відповідно, ДЕСС не може розпочати роботу з визначення зв’язків релігійних громад із РПЦ.

У відповідь на запит «Главкома» ДЕСС повідомила, що розробила проєкт постанови Кабінету міністрів «Про затвердження Порядку проведення дослідження наявності ознак афілійованості релігійної організації з іноземною релігійною організацією, діяльність якої в Україні заборонена», який наразі перебуває на розгляді у Кабміні. Після прийняття урядом цієї постанови «ДЕСС матиме можливість проводити дослідження та встановлювати, чи є певна релігійна організація афілійованою з РПЦ, послідовно формувати перелік релігійних організацій, афілійованих з РПЦ, та відповідно володіти інформацією про кількість таких релігійних організацій». Натомість нині, як визнає ДЕСС, відсутня інформація про те, скільки організацій, афілійованих з РПЦ, діє в Україні. Детальніше
30.04.202510:06
Росія зберігає присутність себе в Боснії та Герцеговині не у вигляді танків, а ладану

"Не питайте, чи буде війна. Вона вже почалася. Вона пахне не порохом, а ладаном та нафтою. І поки Патріарх цілує московський престол, і поки Додік говорить про «свободу», потрібно розуміти, що це не свобода. Це полон. І питання не в тому, що ми будемо робити, коли щось почнеться, а в тому, чи зрозуміємо ми взагалі, що це вже почалося. Aле воно почалося! — пише Драган Бурсач, професор філософії, колумніст та журналіст (БіГ).

Уявіть собі країну, де президент ентитету грає втікача, а патріарх — листоношу. Але не просто якогось там листоношу – він грає того, хто передає листи безпосередньо від Владіміра Владіміровича Путіна. Насправді, не потрібно нічого уявляти. Це зараз – Боснія і Герцеговина в підтексті сербського світу, точніше те, що від неї залишиться, коли російський православний ракетний катер пришвартується до берегів Баня-Луки. Бо що ми бачили цими днями?"

Про це детальніше у статті для "Центр західнобалканських досліджень":

Додік, Порфірій та путінська школа підривної діяльності
Кайра бөлүшүлгөн:
Свята Літургійного року avatar
Свята Літургійного року
9 травня Церкви візантійської і латинської традицій відзначають пам’ять старозавітного пророка Ісаї, котрий чи не найбільше вплинув на Новий Завіт, через що отримав назву “п’ятого євангелиста” або “апостола Старого Завіту”. Лютерани дякують Господу за цього пророка 6 липня.

Книга пророка Ісаї з канону Старого Завіту не є цілісністю і складається принаймні з трьох частин, які відносяться до різних історичних епох. Це свідчить про силу й популярність пророкування самого Ісаї. Так Іс. 1-39 відносять власне до цього пророка з VIII ст. до Христа (Перший Ісая або Протоісая); Іс. 40-55 — до VI ст., під кінець Вавилонського полону (Другий Ісая або Девтероісая); Іс. 56-66 — після Вавилонського полону (Третій Ісая або Трітоісая).

Сам пророк Ісая, котрий започаткував цю традицію, народився в Єрусалимі між 770 та 760 роками до Христа. Детальніше
08.05.202513:58
Парламент Естонії переробить закон про "заборону" Московського Патріархату

Конституційна комісія Рійгікогу змінить закон про Церкви та парафії згідно з рекомендаціями президента, який повернув його на доопрацювання через суперечності свободі віросповідання та принципу пропорційності.

Один із авторів закону Лаурі Ляенеметс каже, що депутати або уточнять термін самого управління Церквою, як і хотів президент, але тоді він діятиме щодо всіх конфесій, або оберуть латвійський варіант, де закон прописали безпосередньо під РПЦ. Чинних правових механізмів для профілактики шкідливого впливу Москви на естонську паству не вистачає, вважає він.

"Президент не заперечує суть закону. Він, як і раніше, вважає, що початковий зв'язок з Москвою і Кремлем слід обірвати. І тепер парламент обговорить, чи маємо ми ухвалити загальний закон, який стосується всіх Церков. Або ми ухвалимо закон щодо однієї конкретної Церкви, яка підпорядковується Московському Патріархату".
Над Сикстинською каплицею чорний дим: першим голосування нового Папу не обрано

О 21 годині за Римським часом з комина над Сикстинською каплицею пішов чорний дим, який сповістив про результат першого голосування учасників конклаву. Чорний дим означає, що наразі жоден з кандидатів на понтифіка не набрав необхідної кількості голосів.

Відповідного голосування продовжиться завтра і триватиме, поки один з кандидатів не набире щонайменше 89 голосів кардиналів.

Нагадуємо, сьогодні, 7 травня 2025 р., розпочався конклав, на якому 133 кардинали, що представляють всі континенти світу, покликані вибрати нового єпископа Риму, який стане 267-м з черги Папою, главу Католицької Церкви.
ΣΥΜΠΌΣΙΟΝ: розмова про Церкву і світ

Програма перша. Вибори нового Папи Римського і ситуації в Католицькій Церкві.


Учасники:

- д-р Юрій Підлісний, заступник голови Патріаршої комісії у справах родини і мирян, завідувач кафедри політичних наук УКУ
- д-р Анатолій Бабинський, викладач УКУ, історик Церкви
- о. Микола Мишовський, директор видання CREDO

Ведучий: Тарас Антошевський, директор РІСУ

Питання:
- Яку Церкву Папа Франциск прийняв?
- Якою залишив? Що реалізував, а що ні?
- Які виклики стоять перед наступником? Якого Папу хотіли би бачити?
Кайра бөлүшүлгөн:
Свята Літургійного року avatar
Свята Літургійного року
01.05.202508:17
1 травня Церкви візантійської та латинської традиції відзначають пам’ять Єремії — одного з найбільших пророків Старого Завіту.

Складна композиція Книги пророка Єремії, в якій переплелись свідоцтва самого пророка, біографічні дані про нього, записані Варухом або ще кимось із наступників, та пізніші редакторські вставки, свідчить про цілу пророчу школу, яка з часом розвинулась. З її середовища вийшли також приписувані пророкові Плач Єремії та Лист Єремії, присвячені відповідно проблемам зруйнованого вавилонянами Єрусалиму і впаданням у ідолопоклонство вибраного народу на вигнанні.

Початок Книги Єремії вказує, що він походив “із священиків, що були в Анатоті, у Веніяминовім краю” (Єр. 1, 1). Натомість пророчу діяльність розгорнув у Єрусалимі. Період пророкування Єремії ї доволі розлогий і охоплює правління кількох царів. Детальніше
29.04.202513:14
Віктор Єленський провів лекцію майбутніми офіцерами СБУ про вплив віри на сучасний світ

Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський виступив перед курсантами та викладачами Національної академії Служби безпеки України. Ключовою темою зустрічі стало місце релігії в сучасному світі та її вплив на безпекову ситуацію на глобальному та національному рівнях.

За словами Єленського, між релігією, політикою та безпекою існує глибокий і нерозривний зв’язок. Він проілюстрував недооцінку релігійного чинника на конкретних історичних прикладах: від непередбачуваної для світових розвідок Ісламської революції в Ірані до прорахунків лідерів українських визвольних змагань 1917–1921 років. Голова ДЕСС проаналізував проблеми конфліктів, з якими зіткнулися США та СРСР під час війн у В’єтнамі, Афганістані, Судані та Югославії, наголошуючи на релігійній складовій цих протистоянь.

«Релігія впливає на світову політику та безпекову ситуацію у складний і не завжди раціонально зрозумілий спосіб. Проте її значення не можна недооцінювати, адже за релігійними рухами нерідко стоять сподівання і прагнення великих мас. Зрештою, люди щось роблять (або не роблять) тому, що вони у щось вірять (або не вірять)», – резюмував Віктор Єленський.
"Сьогодні дуже є важлива подія, яка визначатиме хід історії цього століття: це вибір Папи як морального авторитета, до думки якого будуть прислухатися політики, фінансисти та еліта світу. Це напряму торкає інтереси України, тому що вона воює за свою свободу і своє право «бути»".

За добу до початку конклаву д-р Зіновій Свереда написав це у своєму блозі.

"Папа-американець є ідеальним для України під час війни. Папа - не миротворець, а папа, як лев, має захищати зараз правду. Це було б чудово для України. Ватикан би морально очолив би демократичні зміни, безпеку та преображення в світі - трансформацію. Боротьба проти сучасного популізму, який породив новий тип совка, що зі середини і ззовні руйнує світ. Є багато людей, які мають психічні хвороби, яких треба лікувати. Але є народи, які вибирають популістів: тому їх можна назвати народи-самогубці".

Читати повністю: Як обрати українського Папу? Чуда Ватикана в політиці, фінансах та історії
Печерський райсуд Києва арештував низку майна колишнього нардепутата, олігарха, клірика УПЦ МП Вадима Новинського. 🐩☦️

За клопотаннями Головного слідчого управління ДБР Феміда арештувала нерухомість Новинського і його автомобіль Mercedes-Benz V250 d, 2017 року випуску.

Крім цього, суд арештував 8 млн грн застави, яку восени 2016 року Вадим Новинський вніс за експершого заступника голови Одеської обласної державної адміністрації Олександра Орлова, підозрюваного в причетності до масових заворушень в Одесі у лютому 2014 року. У липні 2024 року Орлов уник кримінальної відповідальності «у зв’язку із закінченням строків давності». Тоді ж Приморський районний суд Одеси постановив: повернути Новинському 8 млн грн застави. Однак кошти до цього часу лежали на депозитному рахунку Територіального управління Державної судової адміністрації в Одеській області.

Арештовуючи активи Новинського, столичний суд наголосив: це необхідно для забезпечення конфіскації майна як виду покарання у разі доведення вини підозрюваного.
Конклав: як обирають Папу Римського

Від голосування кардиналів-виборців до підрахунку бюлетенів, які потім спалюють у чавунній печі з 1939 року, всі подробиці того, що відбувається в Сикстинській капелі.

Eligo in Summum Pontificem”.

Цей напис буде на прямокутних бюлетенях, які отримають 133 кардинали-виборці, покликані обрати 267-го Римського Архиєреєя, під яким буде місце, щоб вписати імʼя того, на кого він голосує, виготовлених таким чином, щоб їх можна було зігнути посередині. Все це ретельно описано в Апостольській конституції «Universi Dominici Gregis».

Детальніше
Кайра бөлүшүлгөн:
Свята Літургійного року avatar
Свята Літургійного року
6 травня у Церквах візантійської традиції присвячене пам’яті Йова — напівлегендарної постаті, на основі життєвої історії котрої побудована ціла книга Старого Завіту.

Якщо святі у літургійному календарі здебільшого відносяться до якоїсь категорії (мученики, преподобні, святителі тощо), то Йов виходить за межі умовностей цього поділу. А там, де в пам’яті про святого зазначають його заслуги, Йова називають багатостраждальним.

Справді, книга Йова про страждання, а заслуга його самого, мабуть, у тому, що він допоміг старозавітній людині, та й дотепер продовжує допомагати читачеві Біблії по-новому дивитися на них.

Сама Книга Йова у порівнянні з рештою канону є відносно новою. Більшість дослідників відносять її до поствавилонського періоду — після 536 р. до Христа. Деякі частини додані пізніше, деякі — раніше, а в основі їх усіх — переказ про чоловіка із землі Уц, щирого і праведного, богобоязливого і такого, що цурався зла (пор. Йов 1, 1). Детальніше
"Часто чую від священників про неможливість змін у звичному порядку Богослужінь, бо, мовляв, люди не зрозуміють. Хоча правити Утреню ввечері, а Вечірню зранку ненормально, що особливо помітно на службах Страсного тижня, але змінювати нічого не варто, бо віряни так звикли і по іншому не сприймуть. Щоб трохи розвіяти ці сумніви, вважаю за потрібне поділитися живим досвідом літургічного оновлення на нашій православній парафії",

— пише протоєрей Володимир Мельничук, настоятель Хрестовоздвиженської парафії у місті Удіне, Італія, яка є частиною Італійської архиєпархії Вселенського Патріархату.

"Працюючи над оновленням богослужіння, ми дотримувалися трьох основних принципів, зафіксованих у відомому соборному документі про Літургію. Реформа богослужіння має не суперечити догматичному вченню Церкви, має спиратися на історичні прецеденти та відповідати сучасній пастирській необхідності".

Детальніше: Оновлення чинів служб Страсного тижня і Великодня: досвід змін в одній парафії
29.04.202512:28
В РПЦ визначили нових кураторів для роботи проти України, - ГУР МОУ

Для реалізації політичних інтересів РФ в Україні Кремль визначив нових представників Російської Православної Церкви, відповідальних за просування ідей “русского міра” в Україні.

Про це повідомляє прес-служба Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

До цього переліку увійшли:

• митрополит Антоній (Сєврюк) — голова відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ, наближений до Патріарха Кіріла. Має широкі зв’язки в міжнародних церковних колах та активно просуває політичні інтереси Кремля під виглядом церковної дипломатії.

• митрополит Діонісій (порубай) — митрополит Омський і Таврійський, активний пропагандист кремлівської ідеології та концепції “русского міра”.

• митрополит Павєл (Пономарьов) — патріарший намісник Московської митрополії, відповідальний за роботу РПЦ у країнах ближнього зарубіжжя.

• митрополит Варсонофій (Судаков) — голова Санкт-Петербурзької митрополії, тісно пов’язаний із силовими структурами РФ. Бере активну участь у реалізації пропагандистських заходів під прикриттям церковної діяльності.

Перелічені “церковні діячі” мають організувати та координувати контакти з релігійними організаціями, керівний центр яких знаходиться на Росії, та іншими проросійськими елементами в Україні, передавати їм вказівки від російських спецслужб і контролювати здійснення провокацій в інтересах Кремля.
Көрсөтүлдү 1 - 24 ичинде 348
Көбүрөөк функцияларды ачуу үчүн кириңиз.