Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
AgroPolit.com avatar

AgroPolit.com

Жаңылыктар жана СМЖ
Гаряча агрополітика
З питань реклами та взаємопіару пишіть: reklama@latifundistmedia.com
TGlist рейтинг
0
0
ТипАчык
Текшерүү
Текшерилбеген
Ишенимдүүлүк
Ишенимсиз
ОрдуУкраїна
ТилиБашка
Канал түзүлгөн датаСіч 26, 2016
TGlistке кошулган дата
Черв 21, 2023
Тиркелген топ

Рекорддор

11.04.202523:59
2KКатталгандар
15.09.201823:59
300Цитация индекси
05.12.202323:59
3.5K1 посттун көрүүлөрү
10.04.202510:53
1.1K1 жарнама посттун көрүүлөрү
17.09.202323:59
3.47%ER
05.12.202323:59
190.49%ERR

AgroPolit.com популярдуу жазуулары

💼 Аграрна нота нова доба агрофінансування?

🎵 В Україні з'явився новий інструмент — аграрні ноти. Це не просто оновлені аграрні розписки, а електронні цінні папери, які відкривають нові можливості для аграріїв.

👆 Серед переваг — спрощений доступ до фінансування, цифровізація, зручність та надійність.

🙄 Та існують і певні ризики, про які теж варто знати.

💬 «Наразі чітко не встановлено, хто перевіряє достовірність інформації, внесеної нотаріусом при видачі аграрної ноти, а також, яку відповідальність він несе за недбалість», — зазначив адвокат Сергій Клюца

🔍 Хто може видавати аграрні ноти? Як працює цей інструмент? В чому ключова відмінність від уже знайомих розписок? Читайте на AgroPolit.com ⬇️
🇪🇺 Євросоюз очікує скорочення імпорту аграрної продукції з України після перегляду умов торгівлі. Про це заявив єврокомісар з питань сільського господарства Крістоф Гансен.

🧐 За словами єврокомісара, Брюссель прагне «знайти нову угоду» для торгівлі з Україною до того, як у червні закінчиться термін дії нинішніх заходів з часткової її лібералізації.

❗️ Гансен наголосив, що країни ЄС не підтримують продовження нинішніх умов торгівлі з Україною, оскільки вони «спричинили проблеми, особливо в деяких країнах-членах».
👩‍🌾 Переробники ріпаку закликають парламент внести зміни до діючого закону про регулювання ГМО та дозволити ввезення генно модифікованого ріпаку в Україну з подальшим реекспортом виготовленої з нього продукції.

📌 Переробники звернулися з проханням дозволити завозити в Україну ГМО-ріпак для переробки із подальшим реекспортом виготовленої з нього продукції.

🔍 За оцінками галузевих експертів, цього року врожайність ріпаку не зможе компенсувати загальний вал урожаю через різке скорочення посівних площ ріпаку.
🌽 Українська кукурудза, ключовий елемент у зерновому секторі країни, може виграти від тарифів, запроваджених США, оскільки вона здатна частково замінити американську кукурудзу в разі запровадження санкцій у відповідь.

👩‍🌾 Україна є великим світовим виробником та експортером кукурудзи.

🧮 Якщо ключові імпортери все-таки запровадять тарифи на американську кукурудзу, це відкриє величезне вікно можливостей для альтернативних постачальників.

🚜 Українська кукурудза займає сильні позиції: конкурентоспроможні ціни, стабільна логістика, тісні зв’язки з Євросоюзом і ринками Азії.
🇪🇺 Євросоюз запустив програму Global Gateway з бюджетом 150 млрд євро для фінансування аграрних компаній, які бажають працювати на ринку Африки.

👩‍🌾 Програма підтримує не лише агросектор, але й харчову переробку, медицину та логістику в Африці.

✍️ Global Gateway є чудовою можливістю для українських компаній, які втратили активи через війну або мають амбітні плани, які наразі неможливо реалізувати в Україні.

💵 Проект Global Gateway — це можливість для українських аграрних компаній масштабувати свій бізнес в Африці за рахунок європейських грантів та інвестицій.
🥚 Українські виробники яєць зацікавлені в експорті своєї продукції до США, однак на сьогодні не узгоджені умови доступу до американського ринку.

🚛 Мова йде про оцінку системи державного контролю за експортом продукції птахівництва з України.

✍️ Зараз не погоджено форми міжнародних ветеринарних сертифікатів на експорт продукції. Фахівці зазначають, що простіше було б надати руку допомоги у вигляді яєчних продуктів: рідких сумішей, порошків та заморожених мас.

🔍 Вітчизняні експортери могли б постачати яйця для переробки на яєчні продукти.
🔥 Чому аграрії переходять на теплогенератори замість газу? І що спільного між альтернативною енергетикою та зерносушарками?

⛳️ GRECO group — 11 років фокусу лише на одному: теплогенератори для агробізнесу. Уже понад 500 переобладнаних сушарок, реальний досвід і відверта розмова з Іваном Корженком — засновником компанії.

🎥 Як працює виробництво, на що звертати увагу під час монтажу, і хто саме довіряє їм свою сушку зерна — дивіться у відео👇
🐮 «Земельний банк» у системі «Prozorro.Продажі» розпочав аукціони суборенди пасовищ та сіножатей.

👩‍🌾 На торги виставлять 7475 га пасовищ та 2 706 га сіножатей.

📌 Найбільші площі пасовищ будуть представлені в Миколаївській області (1 848 га) та Харківській області (1 619 га), а сіножатей — у Полтавській (531,15 га) та Сумській (467,96 га) областях.

🤝 Ініціатива дозволить аграріям у кілька кліків побачити актуальні пропозиції, перейти до обраного лота та підготуватись до участі в аукціоні.
👩‍🌾 За пів року роботи «Земельного банку» сформовано рейтинг регіонів, де суборенда гектара державної землі була найдорожчою – лідером стала Івано-Франківська область, де ціна за гектар склала 47,56 тис. грн.

🧮 Сформовано рейтинг регіонів, де суборенда гектара державної землі виявилася найдорожчою:

✅ Івано-Франківська область — 47 559 грн/га.
✅ Полтавська область — 41 012 грн/га.
✅ Кіровоградська область — 39 548 грн/га.
✅ Черкаська область — 39 467 грн/га.
✅ Вінницька область — 39 268 грн/га.
🇹🇿 Україна націлилася на ринок Африки. Цього року в планах запуск першого агрокластеру в Танзанії

💪 До серпня 2025 року українські компанії запустять пілотний агровиробничий кластер у Танзанії. У проєкті беруть участь чотири підприємства, які створять повний цикл виробництва: від вирощування сільгосппродукції до її переробки на місці.

👆 Крім того, в межах ініціативи Global Gateway українські агрокомпанії отримали шанс на спрощений вихід на ринки країн Глобального Півдня. Його суть у тому, що агрокомпанії можуть подавати проєкти з вирощування, переробки та створення агровиробництва в Африці.

💬 «Нам необхідно остаточно позбутися риторики про «завоювання». Ніхто нікого не планує завойовувати. Йдеться про принципово нову модель зовнішньої політики й економічної співпраці — де Україна не декларує, а реально виступає гарантом продовольчої безпеки в регіоні», — зазначив керівник Українсько-Африканської торговельної місії Артем Гудков.

🤔 Докладніше на AgroPolit.com 👉 https://bit.ly/3FZSnXX.
🐟 З 1 квітня 2025 року в Україні розпочинається щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов риби.

🚤 Обмеження вводяться для забезпечення сприятливих умов розмноження водних біоресурсів і стосуються більшості рибогосподарських водойм країни.

❌ У період нересту риболовля дозволяється лише з берега, поза межами нерестовищ, із використанням гачкових знарядь лову, що містять не більше двох гачків на одного рибалку.

❗️ Також допускається лов спінінгом, але виключно з однією штучною приманкою.
🇪🇺 Єврокомісія завершує роботу над пропозицією для України щодо подальшої лібералізації торгівлі, її скоро буде представлено Києву.

🤝 Надзвичайні торговельні заходи ЄС, які скасували мита та квоти на український експорт, мають скінчитися 5 червня, і залишилося мало часу для їхнього продовження. Запроваджена після повномасштабного вторгнення росії у 2022 році ця політика була розроблена для підтримки економіки України.

📌 Два роки тому Польща, Угорщина, Словаччина та Болгарія ввели односторонню заборону на імпорт українських зернових та інших продуктів.
Агросектор та технології — два стратегічні напрями з високим експортним потенціалом.

📊 Кілька цікавих цифр:
🔹 У 2023 році AgroTech додав +3% до ВВП України (за даними IT Ukraine Association).
🔹 З 2024 року ринок агроробототехніки зростатиме на 9,9% щорічно, випереджаючи світові темпи (8,8%).

🔝 Хочете дізнатися, хто увійшов до ТОП-100 AgTech компаній і стартапів для аграріїв України?

Ловіть рейтинг 👉 https://latifundist.com/rating/top-100-agrostartapov-dlya-ukrainskogo-agrosektora

💡 Партнер проєкту: Feodal
🪖 В Україні 2024 року спостерігалася велика проблема з робочою силою для збирання врожаю фруктів та ягід, тому не всі підприємства змогли зібрати врожай, а у 2025 році проблеми з робочою силою загостряться. Про це заявив голова «Укрсадвинпрому» Володимир Печко.

✍️ У «Укрсадвинпрому» була ініціатива щодо покращення законодавчих норм для залучення іноземців до збирання врожаю в Україні через нестачу людей.

🧮 Фахівець наголосив, що нестача робочої сили стане причиною підвищення вартості ягід та фруктів, оскільки роботодавці збільшуватимуть зарплату.
👩‍🌾 Верховна Рада ухвалила закон №12148, який забороняє стягнення боргів з фермерів з окупованих територій і призупиняє примусове стягнення кредитів.

💰 Також підтримали зниження вимог до кредитування для таких фермерів.

👍 За це рішення проголосували 273 народних депутати.

✍️ У пояснювальній записці до законопроєкту зазначено, що внаслідок бойових дій в Україні багато підприємств, зокрема аграрії, втратили активи та земельні ділянки, що ускладнило виконання зобов'язань перед кредиторами.
Көбүрөөк функцияларды ачуу үчүн кириңиз.