20.09.202310:43
❗️❗️❗️ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНИМ ПРИГОТУВАТИСЯ: Міноборони збирає на вас досьє!
💁🏻♂️ 18 вересня 2023 року у Верховній Раді України зареєстровано законопроект №10062, метою якого є удосконалення процедури інформаційної взаємодії між державними реєстрами для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану.
❗️ ДОКУМЕНТ ПЕРЕДБАЧАЄ ПЕРЕДАЧУ МІНОБОРОНИ ДАНИХ ПРО ГРОМАДЯН ВІКОМ ВІД 17 ДО 60 РОКІВ ❗️
☝🏻 Чинна редакція Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів» у статті 7 містить перелік з 18 найменувань персональних даних призовника, військовозобов’язаного та резервіста, які мають бути внесені до відповідного Реєстру.
❗️ НАРДЕПИ ПРОПОНУЮТЬ ЙОГО РОЗШИРИТИ ДО 33 ПОЗИЦІЙ ❗️ Включаючи ваше знанням мов, місце проживання, стан здоров'я, номер телефону, міграційні дані, водійське посвідчення тощо.
❓ Отже, у разі схвалення законопроекту буде містити ваше «ДОСЬЄ»?
⁉️ ХТО «ЗЛИВАТИМЕ» ПЕРСОНАЛЬНІ ДАНІ ДО РЕЄСТРУ!?
До тих суб'єктів, які вже передають персональні дані українців до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, додаються нові-старі 👇🏻
1️⃣ МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
передаватиме дані стосовно номерів засобів зв’язку та адреси електронної пошти призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також відомості про стан здоров’я.
2️⃣ МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ
передаватиме відомості про наявність (відсутність) судимості, дозвільні документи про право на володіння та користування зброєю, відомості про посвідчення водія на право керування транспортним засобом тощо.
3️⃣ МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ
передаватиме відомості про рішення, що підлягають примусовому виконанню - виконавчі документи.
4️⃣ ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА
передаватиме відомості про зайнятість (код підприємства, місце роботи, посада), реєстраційний номер облікової картки платника податків.
5️⃣ МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ
передаватиме відомості про освіту та спеціальність, відомості про проходження освітніх курсів та курсів підвищення кваліфікації.
6️⃣ ІНШІ ДЕРЖАВНІ ОРГАНИ-держателі (розпорядники, адміністратори) інформаційно-комунікаційних систем, реєстрів, баз (банків) даних
передаватимуть відомості по володіння іноземними мовами; відомості про виконання військового обов’язку та проходження військової служби; військово-облікові ознаки; висновок (рішення) про проходження медичного огляду (військово-лікарської експертизи) тощо.
Не побачили якийсь орган? Він вже давно передає дані про вас у цей Реєстр! 🤷🏻♂️
❗️ Акцентуємо вашу увагу на тому, що це ЗАКОНОПРОЕКТ! Станом на сьогодні, 20 вересня 2023 року, він не пройшов жодного читання та наданий нардепам для ознайомлення ❗️
Актуальну інформацію щодо його розгляду можна відслідкувати ТУТ 📌
15.08.202311:54
⁉️Як знайти себе у судових справах, про які особі нічого невідомо?
Якщо ви не отримували повістки про час та місце судового засідання, це ще не означає, що ви не є фігурантом судових справ. Як дізнатися про судову справу, якщо вас про неї не повідомили.
🔴Якщо ви є учасником судової справи у цивільному процесі, суд має повідомити вас про це і викликати повісткою - це передбачено ст. 128 Цивільного процесуального кодексу.
💁♀️Згідно з цивільно-процесуальними нормами суд надсилає копії позовної заяви відповідачам та третім особам за місцем реєстрації. Якщо зареєстроване місце проживання (перебування), місце знаходження чи місце роботи відповідача, третьої особи чи свідка, а також заінтересованої особи у справах про видачу обмежувального припису невідомі, такі особи викликаються до суду через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України. Таке оголошення розміщується не пізніше ніж за десять днів, а у разі розгляду справи про видачу обмежувального припису - не пізніше 24 годин до дати відповідного судового засідання. З опублікуванням оголошення про виклик особа вважається повідомленою про дату, час і місце розгляду справи.
Іноді виникають ситуації, коли особа не отримує такого повідомлення, а тому і гадки не має, що є фігурантом судової справи.
Причини на це можуть бути різними: адресат не отримав листа, не повідомив суд про зміну місця проживання чи перебування, а лист надійшов за місцем реєстрації.
‼️Зверніть увагу: навіть якщо ви відмовились від повістки у поштаря чи вас не виявлено за місцем проживання (реєстрації), суд вважатиме, що ви належно повідомлені і може розглядати справу за вашої відсутності.
Щоб не пропустити, а потім не отримати несподіванки у вигляді судового рішення, варто час від часу перевіряти, чи не фігуруєте ви у судовій справі.
⁉️Що для цього потрібно зробити:
✅зайти на сайт Судової влади України за посиланням;
✅перейти у поле «Стан розгляду справ», а далі – до розділу «Сторона по справі»;
✅ввести своє прізвище, ім′я, по батькові та натиснути «Пошук».
❗️Якщо ви фігуруєте у певній справі або до вас тільки пред′явлено позов, але суд ще не виніс відповідної ухвали, або ваша справа вже розглянута - інформація буде відображена у виді таблиці з усією детальною інформацією.
Якщо ви виявили своє прізвище на сайті Судової влади України і хочете отримувати повідомлення із суду, варто обрати один із варіантів:
🔴звернутися у найближче відділення «Укрпошти» із заявою на оформлення переадресації відправлень з місця прописки на актуальне місце проживання;
🔴надіслати чи особисто подати до суду заяву із зазначенням фактичного місця проживання та просити суд та учасників процесу надсилати саме туди всю необхідну кореспонденцію;
🔴зареєструватись у підсистемі електронний суд на сайті, створити там офіційну електронну адресу (електронний кабінет). Суд надсилатиме туди в електронній формі будь-які документи у справах, в яких ви берете участь.
📍Якщо учасник судового процесу є користувачем мобільного застосунку «Дія», тоді повідомлення з інформацією про назву та адресу суду, дату та час судового засідання, а також номер справи, суть спору та сторони у справі надходитимуть туди. Переглянути інформацію можна у розділі «Послуги – Судові справи».
❗️Якщо на той момент, коли ви дізнались про справу, вже є рішення суду, його можна оскаржити. Якщо ж справа ще перебуває на розгляді, ви маєте право дізнатись, коли буде наступне засідання, прийти на нього і повідомити суду, що ви раніше не були повідомлені про місце, дату та час, тому й не були присутні.
15.06.202312:57
13.12.202205:47
⁉️ Чи мають банки право нарахувати відсотки за кредитами військовослужбовцям?
💁🏻♂️ Відповідно до частини 15 статті 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» в редакції Закону №1357-IX від 30 березня 2021року, який набрав чинності 23 квітня 2021 року, визначено, що ПІЛЬГИ МАЮТЬ:
▪️ військовослужбовці, призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на весь час їх призову;
▫️ військовослужбовці під час дії особливого періоду, які брали або беруть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, які перебували або перебувають безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів.
Пільга, передбачена частиною 15 статті 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» діє з початку і до моменту закінчення особливо періоду, який в Україні діє з березня 2014 року і триває по теперішній час.
28.11.202209:57
01.06.202214:06
Реєстрація смерті в умовах війни
❗️На час дії воєнного стану державна реєстрація смерті проводиться в день звернення заявника будь-яким органом державної реєстрації актів цивільного стану.
У разі настання смерті в дорозі (у поїзді, на судні, в літаку тощо) державна реєстрація смерті може бути проведена в найближчому органі державної реєстрації актів цивільного стану.
❓ Який існує порядок проведення державної смерті під час введення воєнного стану
➡️ Державна реєстрація смерті проводиться за заявою будь-якої особи органом державної реєстрації актів цивільного стану на підставі документу про смерть встановленої форми, виданого закладом охорони здоров’я або судово-медичною установою.
Про факт державної реєстрації смерті реєстратор видає заявнику, який звернувся за реєстрацією смерті, свідоцтво про державну реєстрацію смерті на підставі актового запису цивільного стану, складеного в електронному вигляді та на паперовому носії, у повній відповідності до нього, а також витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання.
Отримати повторно свідоцтво про смерть пізніше можуть близькі родичі померлого або інші особи, визначені законодавством, у будь-якому відділі ДРАЦС, незалежно від місця проживання заявника та місця складання актового запису по всій території України, де є доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
Відомості щодо дати та місця смерті вносяться до актового запису про смерть відповідно до лікарського свідоцтва про смерть.
Якщо в актовому записі про смерть виявлені помилкові відомості або відсутність певних відомостей за наявності достатніх підстав до актового запису, відповідним відділом ДРАЦС проводиться внесення змін. Заявником щодо внесення змін до актового запису про смерть може бути спадкоємець померлого.
Якщо родичі померлого мешкають в регіоні, де відсутня можливість звернення до відділів ДРАЦС (території, де державні органи не здійснюють повноваження через військові дії), вони можуть звернутися через представника, повноваження якого мають ґрунтуватися на нотаріально посвідченій довіреності (відповідно до статті 244 Цивільного кодексу України), або адвоката.
Повноваження адвоката на надання правової допомоги підтверджуються документально відповідно до ч.1 статті 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Після внесення певних змін до актового запису про смерть заявнику повторно видається свідоцтво про смерть.
Өчүрүлгөн07.04.202522:37
18.09.202311:03
Найтупіше питання серед українців – а де зараз заробити грошей?
Друзі, якщо ходити на роботу та заробляти 12.000 грн, то окрім стресу та вигорання ви нічого не отримаєте. Тільки молодість профукаєте, а на пенсії будете сидіти з голою дупою.
👉 Інша справа – читати канал Вакансич. Зайшов, побачив сотні віддалених вакансій, де навіть диплом не просять, і влаштувався в той же день.
Причому там платять не якісь копійки, а від $800 на місяць – на Work UA таким навіть не пахне. Ще й вимоги мінімальні – з руками відривають навіть студентів, не кажучи про людей з досвідом.
Коротше, підписуйтесь, це 100% спосіб знайти роботу по душі та заробляти гарні гроші: @vakansych
📲 Перейти до вакансій - https://t.me/+Z_jDfO6O3yNiYWUy
15.08.202306:13
02.01.202313:52
12.12.202214:33
⁉️Як отримати компенсацію за травмування через падіння в негоду на вулиці
💁♀️Почалися опади, а сніг не прибирався, я послизнувся на тротуарі й зламав руку. Чи можу я стягнути компенсацію зі служб, які не прибирають дороги? Куди саме потрібно звертатись, і що при цьому потрібно?
🟢Якщо під час ожеледиці ви отримали травми, вам НЕОБХІДНО:
✅викликати швидку;
✅за можливості попросити прохожих щоб зробили фото місця де відбулось падіння та обмінятися з ними контактами;
✅якщо після падіння ви потрапляєте у травмпункт, лікар в картці повинен обов’язково зазначити причину травми (через падіння та ожеледь). Також за можливості необхідно записати всі данні бригади швидкої, які вас доставили з місця падіння до лікарні;
✅сформулювати претензію та відправити її рекомендованим листом з повідомленням на адресу установи або служби, що відповідає за експлуатацію ділянки, на якій ви впали і отримали травму. У листі необхідно вказати що розраховуєте на компенсацію у термін до певної дати, а також додати копії всіх зібраних документів, у тому числі чеки з аптеки і лікарні.
❗️Якщо установа або служби, що відповідають за експлуатацію ділянки, на якій ви впали і отримали травму вам відмовляють у компенсації за отримання травми, ви маєте право звернутися до суду з позовом про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
📌Під час звернення до суду разом з позовною заявою необхідно подати такі докази:
1️⃣Довідки з лікувальних закладів, у яких зазначається вид травми, та за яких обставин вона отримана.
2️⃣Підтвердження порушення відповідача у сфері благоустрою: відео- та фотозйомка із зазначенням дати та часу.
3️⃣Показання свідків.
4️⃣Підтвердження матеріальних витрат: рецепти лікарів, чеки, квитанції з аптек.
5️⃣Підтвердження завдання моральної шкоди (за наявності): висновки лікарів, показання свідків щодо тяжкості моральних страждань, рецепти лікарів на придбання спеціальних лікарських засобів для боротьби з депресією, іншими психологічними розладами, що виникли внаслідок отримання травми.
❗️❗️❗️Слід звернути увагу, що на підставі п. 2 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» позивачі звільняються від сплати судового збору за подання позову у справах про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я.
07.11.202213:38
❗️Як родичам зниклих безвісти отримати пенсію по втраті годувальника?
⚡️ Якщо людина зникла безвісти, у членів її сім’ї через місяць після внесення відповідної інформації до Єдиного реєстру досудових розслідувань виникає право на отримання пенсії.
❗️Кому призначається виплата:
🔹дітям до 18 років;
🔹дітям від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою, до його закінчення;
🔹дітям-сиротам – до 23 років незалежно від факту навчання;
🔹чоловіку або дружині, батькам такої особи, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку;
🔹чоловіку або дружині, а в разі їх відсутності – одному з батьків, брату або сестрі, дідусеві чи бабусі годувальника незалежно від віку та працездатності, якщо вони не працюють і доглядають за дитиною годувальника до досягнення нею 8 років;
🔹батькам і чоловіку або дружині особи, зниклої безвісти, які не були на її утриманні. Вони мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника, якщо внаслідок такого зникнення втратили джерело засобів до існування.
❗️Які пільги передбачені?
🔹Путівки до санаторно-курортних закладів з оплатою 50% вартості.
🔹П’ятдесят відсотків знижки на оплату квартири та плату за комунальні послуги.
🔹Право на безоплатний проїзд усіма видами міського транспорту в межах району за місцем проживання, залізничного та водного транспорту приміського сполучення й автобусами приміських маршрутів.
🔹Члени сімей мають право на земельну ділянку та допомогу від органів місцевого самоврядування у будівництві.
🔹Право на безоплатне одержання у приватну власність жилого приміщення, яке займають у будинках державного житлового фонду, та позачергове право на поліпшення житлових умов.
❗️Для подачі заявки можна звернутися до територіального органу Пенсійного фонду України. Також це можна зробити онлайн:
- через вебпортал електронних послуг ПФУ,
- на порталі «Дія».
01.06.202211:31
22.08.202309:58
⁉️Чи можуть батьки обрати/замінити вчителя?
🔴Ні. Вибір та/або заміна вчителя є виключною компетенцією адміністрації закладу освіти. Однак батьки можуть звернутися з обґрунтованою пропозицією щодо заміни вчителя до директора школи, який повинен якнайкраще забезпечити інтереси дітей.
Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту» (частина 3 статті 38), керівник закладу загальної середньої освіти має право, зокрема: «призначати на посаду, переводити на іншу посаду та звільняти з посади працівників закладу освіти, визначати їхні посадові обов’язки, заохочувати та притягати до дисциплінарної відповідальності, а також вирішувати інші питання, пов’язані з трудовими відносинами, відповідно до вимог законодавства».
Відповідно до частини 2 статті 54 Закону України «Про освіту» педагогічні працівники, зокрема, зобов’язані: «сприяти розвитку здібностей здобувачів освіти, формуванню навичок здорового способу життя, дбати про їхнє фізичне і психічне здоров’я; поважати гідність, права, свободи і законні інтереси всіх учасників освітнього процесу».
Згідно зі статтею 55 Закону України «Про освіту» батьки здобувачів освіти, зокрема, мають право «захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси здобувачів освіти» та «звертатися до закладів освіти, органів управління освітою з питань освіти».
Таким чином, керівник закладу освіти, педагогічні працівники та батьки зобов’язані спільно діяти для якнайкращого забезпечення інтересів дітей.
⁉️Що робити
Звернутися до керівника закладу освіти з обґрунтуванням причини, чому вказаний педагог, на думку батьків, неефективно працює в конкретному класі. Вислухати пропозиції адміністрації щодо шляхів виправлення ситуації. Це може бути робота психолога у класі або з педагогом, курси підвищення кваліфікації, дисциплінарні стягнення, методична допомога колег. Усі ці пропозиції доцільні у разі, якщо педагог не несе загрози психічному та фізичному здоров’ю дітей.
‼️Важливо!
«В основі педагогіки партнерства лежить розуміння і визнання іншої особи (вчителя, батька, учня тощо) як рівноправного суб’єкта, поваги до особистості (у тому числі особистості учня / учениці), визнання її прав, визнання права на іншу думку і свободи її вираження тощо. Тому створення в кожній школі здорового і безпечного освітнього середовища, здорової атмосфери на засадах рівності, доброчесності, недискримінації має бути передумовою високих результатів навчання учнів» (з листа Міністерства освіти і науки України № 1/9-201 від 08.04.2020 року «Щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про повну загальну середню освіту»).
20.06.202306:13
❗️❗️❓ СКАСУВАННЯ ПІЛЬГ ДЛЯ ФОП: що потрібно знати станом на сьогодні?
💁🏻♂️ 29 травня 2023 року Верховна Рада України підтримала за основу урядовий законопроект №8401 про скасування пільгової ставки єдиного податку (2%). Законопроект передбачає скасування пільги на сплату податку для 1 та 2 груп, відновлення проведення документальних перевірок, повернення штрафних санкцій за порушення використання РРО.
Скасування пільг мало відбутися з 1 липня 2023 року, але «трошки не встигли», тому все це дійство перенесли на 1 серпня.
❗️ Але є ще декілька важливих АЛЕ ❗️
1️⃣ ВНЕСЕНО ПОПРАВКИ та пропозиції до законопроекту №8401, якими пропонується:
▫️ набуття чинності Закону перенесено на 1 серпня 2023 року;
▪️ розроблено для платників податків чіткі перехідні правила під час переходу зі сплати 2% єдиного податку на сплату інших податків;
▫️ встановлено мораторій на певні види перевірок (зокрема, на більшість перевірок 1-2 групи платників єдиного податку) та обмежено підстави для включення платників податків до планових перевірок;
▪️ пропонується не враховувати «технічний борг» за квітень 2022-липень 2023 під час визначення можливості платника ЄП залишатись на спрощеній системі;
▫️ збережено можливість добровільної сплати єдиного податку та ЄСВ для платників 1-2 групи, що мали податкову адресу на територіях бойових дій (в тому числі можливих бойових дій) та на окупованих територіях;
▪️ передбачено, що не застосовуються штрафи та пеня за несвоєчасне погашення податкового боргу у випадку, коли борг був самостійно відкоригований платником до нульових показників;
▫️ передбачено звільнення від фінансової відповідальності за порушення у сфері РРО (крім торгівлі підакцизними податками), якщо вони були вчинені на територіях, включених до Переліку Наказу Мінреінтеграції від 22.12.2022 року №309;
▪️ скасовано касовий розрив між включенням до складу податкового кредиту послуг отриманих від нерезидентів з відображенням по них зобов’язань.
2️⃣ Платникам 2% податку цього місяця НЕ ТРЕБА ТЕРМІНОВО ПОДАВАТИ ЗАЯВУ про перехід на 3-ю групу єдиного податку. Ні якщо ви щойно зареєстрований ФОП, ані якщо ви були на 5% раніше. Після вступу в дію законопроекту №8401 буде можливість перейти на будь-яку зручну групу єдиного податку.
3️⃣ ФОП-и будуть звільнені від санкцій за порушення (в тому числі за невикористання РРО), що вчинені під час війни до 1 серпня 2023 року.
02.01.202309:53
12.12.202209:10
‼️ П'ЯНИМ ВІЙСЬКОВИМ НЕ СХОВАТИСЯ
💁🏻♂️ Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний та міністр оборони Олексій Резніков звернулися до спікера парламенту Руслана Стефанчука та голови Комітету Ради з питань правоохоронної діяльності Сергія Іонушаса, аби ті терміново зареєстрували та внесли на розгляд Ради законопроект, яким судам буде заборонено призначати більш м'яке покарання, ніж передбачено законом, за цілу низку військових злочинів. Відповідний законопроект №8271 зареєстровано у Верховній Раді 08 грудня 2022 року.
‼️ Цим законопроектом ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ПРАВОПОРЯДКУ НАДІЛЯЮТЬ ПРАВОМ ПРОВОДИТИ ОГЛЯД військовозобов’язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців НА СТАН АЛКОГОЛЬНОГО, НАРКОТИЧНОГО ЧИ ІНШОГО СП’ЯНІННЯ або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також використовувати у випадках, визначених законом, СПЕЦІАЛЬНІ ТЕХНІЧНІ ЗАСОБИ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ТАКОГО ОГЛЯДУ.
❓ Хто та як буде оглядати?
У КУпАП з’являється НОВА СТАТТЯ 266-1 «Огляд військовозобов’язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції».
☝🏻 Огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, проводиться посадовою особою, уповноваженою на те начальником органу управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України або командиром (начальником) військової частини (установи, організації, підприємства, закладу, підрозділу), іншого утвореного відповідно до законів України військового формування, а також правоохоронного органу спеціального призначення, з використанням спеціальних технічних засобів та тестів.
🏥 У разі незгоди на проведення огляду уповноваженими особами з використанням спеціальних технічних засобів та тестів або у разі незгоди з його результатами, огляд проводиться в закладах охорони здоров’я.
❌ Проведення огляду в інших закладах забороняється. ❌
📹 Під час проведення огляду з використанням спеціальних технічних засобів та тестів уповноважена посадова особа застосовує спеціальні технічні засоби відеозапису, а в разі їх відсутності або неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. У випадку застосування спеціальних технічних засобів відеозапису, матеріали відеозапису обов’язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
01.11.202218:04
❗️Перепланування, переобладнання жилого будинку (квартири) – ЧАСТИНА 2
При проведенні перепланування та переобладнання не допускається:
1️⃣порушення міцності або руйнування несучих конструкцій будинку, погіршення цілісності й зовнішнього вигляду фасадів;
2️⃣втручання в цілісність міжповерхового перекриття, об’єднання квартир по вертикалі з повним або частковим розбиранням міжповерхових перекриттів багатоквартирних будинків;
3️⃣порушення або демонтаж несучих опор, стін і балок багатоквартирних будинків;
4️⃣порушення або демонтаж вентиляційних колекторів, протипожежних пристроїв;
5️⃣обладнання санвузла та кухні над або під житловими приміщеннями квартир багатоквартирних будинків;
6️⃣зменшення загальної житлової площі житлового приміщення, внаслідок чого громадяни можуть потребувати поліпшення житлових умов;
7️⃣заміна в багатоквартирних будинках санвузлів та кухонь на житлові кімнати і навпаки;
8️⃣порушення цілісності внутрішньо будинкових систем електро-, тепло-, водопостачання та водовідведення, перенесення опалювальних приладів на лоджії та балкони;
9️⃣влаштовувати прибудови до перших поверхів багатоквартирних будинків у вигляді веранд, терас, господарських приміщень квартир тощо;
🔟об’єднувати, розширяти лоджії та балкони з приміщеннями квартир багатоквартирних будинків шляхом розбирання зовнішніх стін;
1️⃣1️⃣приєднувати до квартир допоміжні приміщення загального користування будинків (гуртожитків), таких, як холи, коридори, підвали тощо
❗️❗️❗️При проведенні перепланування та переобладнання забороняється:
❌перепланування під житлові квартири приміщень у підвальних, підземних, технічних поверхах, у нежитлових приміщеннях загального користування багатоквартирних будинків та гуртожитках;
❌перевантажувати балкон шляхом влаштування його огорожі з цегляної кладки.
👮♀️Адміністративна та кримінальна відповідальність у разі перепланування та переобладнання без відповідних дозволів у випадках необхідності дозволу
⭕️За порушення правил користування жилими приміщеннями ст.150 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачається попередження або накладення штрафу в розмірі від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Для посадових осіб передбачено накладення штрафу в сумі від 3 до 7 неоподатковуваних мінімумів.
⭕️Порушення правил, що стосуються безпечної експлуатації будівель і споруд, яке створило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків або заподіяло шкоду здоров’ю потерпілого, тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу у розмірі від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправні роботи на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років.
⭕️Якщо такі дії призвели до загибелі людей або інші тяжкі наслідки, то відповідно до ст. 275 Кримінального кодексу України порушнику загрожують виправні роботи на строк до 2 років, або обмеження волі на строк до 5 років, або позбавлення волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
01.06.202207:53
21.08.202307:22
17.06.202306:30
❗️❗️❓ Як відбуватиметься перехід бізнесу зі сплати єдиного податку за ставкою 2%?
Роз’яснення Податкової
💁🏻♂️ 29 травня 2023 року Верховна Рада України ухвалила за основу урядовий законопроект №8401 щодо скасування пільгового 2% податку для підприємців, відновлення проведення документальних перевірок, повернення штрафних санкцій за порушення використання РРО. Скасування пільг мало відбутися з 1 липня 2023 року, але «трошки не встигли», тому все це дійство перенесли на 1 серпня.
Мова йде ось про це 👇🏻
СКАСУВАННЯ ПІЛЬГ ДЛЯ ФОП: які зміни чекають на підприємців з липня?
❗️ ПРО ОСНОВНЕ ❗️
1️⃣ Платники 3-ї групи, які сплачували єдиний податок за ставкою 5%, дійсно автоматично вважатимуться такими, що застосовують систему оподаткування, на якій перебували раніше.
2️⃣ Новостворені суб’єкти господарювання (ті, що з’явилися з березня 2022 року) у разі зміни ставки повинні подати до ДПС відповідну заяву не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу.
3️⃣ Суб’єкти господарювання, які були платниками податку на прибуток, але після скасування спрощеної системи з особливостями мають намір залишитися платниками єдиного податку третьої групи зі ставкою 3 або 5% (за умови відповідності критеріям, зокрема щодо граничного обсягу річного доходу – 7,5 млн грн для третьої групи), мають подати до контролюючого органу ДВІ заяви:
▫️ у першій заповнити пункт 5.5 «Відмова від спрощеної системи оподаткування»;
▪️ у другій (яку необхідно подати за 15 календарних днів до початку ІІІ кварталу 2023 року) – заповнити пункт 5.1 «Обрання або перехід на спрощену систему оподаткування» з 01 липня 2023 року та підпункт 5.1.1, у якому зазначити третю групу та обрану ставку єдиного податку залежно від реєстрації платником ПДВ.
❗️❗️❗️ АЛЕ ❗️❗️❗️
❌ ЗАКОН ЩЕ НЕ ПРИЙНЯТИЙ В ЦІЛОМУ, НЕ ПІДПИСАНИЙ, НЕ ОПУБЛІКОВАНИЙ ❌
«Голова Комітету вже написав, щоб заяву поки не подавали» 🤯
Ремарка: заяви, за логікою законопроекту та відштовхуючись від дати «01 серпня 2023 року», треба було подати до вчора – 15 червня.
❗️ БІЗНЕС МАЄ БУТИ В КУРСІ ВСІХ АКТУАЛЬНИХ ЗАКОНОДАВЧИХ ЗМІН, ОСОБЛИВО – ПОДАТКОВИХ. Тому рекомендуємо підписатися на наш канал та поширити цей допис серед друзів-підприємців!
02.01.202307:47
⁉️ Скільки грошей українці отримають у 2023 році?
💁🏻♂️ З 1 грудня 2022 в Україні зріс прожитковий мінімум. Тепер він становить 2589 грн на одну людину. Відповідно, змінилися й розміри інших соціальних виплат, що залежать від розміру прожиткового мінімуму. На 2023 рік показники залишаються незмінними!
1️⃣ Змінилися показники прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення, зокрема:
▫️ для дітей віком до 6 років – 2272 грн;
▪️ для дітей віком від 6 до 18 років – 2833 грн;
▫️ для працездатних осіб – 2684 грн;
▪️ для осіб, які втратили працездатність – 2093 грн.
2️⃣ Разом з прожитковим мінімумом зросли пенсії:
▫️ мінімальна пенсія за віком – 2093 грн;
▪️ максимальна пенсія за віком – до 20920 грн.
3️⃣ Зарплати:
▫️ сума оплати праці, яку індексують – 2684 грн;
▪️ максимальний розмір допомоги по безробіттю – це 6500 грн.
4️⃣ Допомога по догляду за дітьми:
➖ мінімальний розмір аліментів для дітей:
▫️ до 6 років – 1136 грн;
▪️ від 6 до 18 років – не менше 1416,5 грн;
➖ мінімальний рекомендований розмір аліментів становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, тобто:
▫️ до 6 років – 2272 грн;
▪️ від 6 до 18 років – 2833 грн;
➖ допомога у через вагітність і пологи – 100% середньомісячного доходу, але не менше 25% від прожиткового мінімуму, тобто не менше 671 грн;
➖ допомога одиноким матерям:
▫️ з дітьми до 6 років – 2271 грн;
▪️ з дітьми до 18 років – 2833 грн;
▫️ з дітьми до 23 років – 2684 грн;
➖ допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування:
▫️ до 6 років – 5680 грн 2,5 ПМ (7952 грн 3,5 ПМ);
▪️ до 18 років – 7082 грн 2,5 ПМ (9915 3,5 ПМ);
допомога по догляду за хворою дитиною:
▫️ до 6 років – 4544 грн;
▪️ до 18 років – 5666 грн;
➖ допомога дітям, батьки яких ухиляються від аліментів:
▫️ до 6 років – 1136 грн;
▪️ до 18 років – 1416 грн;
➖ допомога людині, яка проживає разом із особою з інвалідністю внаслідок психічного розладу – 2589 грн.
5️⃣ Соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям:
▫️ для працездатних – 1207 грн;
▪️ для тих, хто не працює, та інвалідів – 2093 грн;
▫️ для дітей до 6 років – 2953 грн;
▪️ для дітей до 18 років – 3682 грн;
▫️ для дітей до 23 років (за умови навчання) – 3489 грн.
6️⃣ Інші виплати:
плата за видачу ліцензії – 2684 грн.
‼️ РОЗМІР МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРПЛАТНІ З 1 ЖОВТНЯ СТАНОВИТЬ 6700 ГРН І З 1 СІЧНЯ ВІН НЕ ЗМІНИВСЯ! ‼️
12.12.202206:19
‼️ Нюанси надання права на шлюб тим, кому немає 18
💁🏻♂️ Шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану. Право на шлюб мають особи, які досягли шлюбного віку. Досягнення шлюбного віку є юридичним фактом, який породжує у особи право на шлюб. За загальним правилом шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років. Однак це право може бути реалізоване лише при волевиявленні двох осіб - жінки та чоловіка. За заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам. Закон не встановлює максимального шлюбного віку. Тому людина і у 80, і у 100 років має право на шлюб.
☝🏼 Проживання однією сім'єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов'язків подружжя. Релігійний обряд шлюбу не є підставою для виникнення у жінки та чоловіка прав та обов'язків подружжя, крім випадків, коли релігійний обряд шлюбу відбувся до створення або відновлення органів державної реєстрації актів цивільного стану.
Надання права на шлюб особам, які не досягли шістнадцяти років 👇🏻
Заява про надання права на шлюб має розглядатися судом за правилами окремого провадження відповідно до вимог Глави 3 Розділу IV ЦПК України. Така справа є підсудною за місцем проживання заявника. Про подання такої заяви суд має повідомити батьків або піклувальника, оскільки вони зобов'язані захищати дитину, а отже, мають володіти інформацією про її життєві наміри. Але заперечення батьків чи опікуна не може бути підставою для відмови у задоволенні заяви.
Перелік підстав на отримання права на шлюб до 18 років:
🔸 вагітність;
🔹 фактичне створення сім'ї;
🔸 народження дитини.
‼️ Перелік підстав не є вичерпним.
🙅🏼♂️ Особи, які не можуть перебувати у шлюбі між собою:
1️⃣ особи, які є родичами прямої лінії споріднення;
2️⃣ рідні (повнорідні, неповнорідні) брат і сестра (повнорідними є брати і сестри, які мають спільних батьків. Неповнорідними є брати і сестри, які мають спільну матір або спільного батька);
3️⃣ двоюрідні брат та сестра, рідні тітка, дядько та племінник, племінниця;
4️⃣ усиновлювач та усиновлена ним дитина.
За рішенням суду може бути надане право на шлюб між рідною дитиною усиновлювача та усиновленою ним дитиною, а також між дітьми, які були усиновлені ним. Шлюб між усиновлювачем та усиновленою ним дитиною може бути зареєстровано лише в разі скасування усиновлення.
Документи необхідні для реєстрації шлюбу:
🔸 заява про надання права на шлюб. У заяві про надання права на шлюб необхідно зазначати прізвище, ім’я, по-батькові особи, з якою передбачається реєстрація шлюбу, оскільки надання права на шлюб повин¬но відповідати інтересам заявника, а встановити це мож¬на лише по відношенню до конкретної особи. Крім того, доцільно у заяві зазначати про те, що не існує обставин, які перешкоджають укладенню шлюбу, котрі передбачені ст. 26 СК України (кровна спорідненість, усиновлення); що нареченим відомо про сімейний стан один одного і наявність дітей;
🔹 свідоцтво про народження заявника;
🔸 копія паспорта заявника;
🔹 будь-які документи, які підтверджують підстави надання права на шлюб: свідоцтво про народження дитини, довідка з медичного закладу про вагітність і т.п.;
🔸 квитанція про сплату судового збору. Судовий збір по заявах у справах окремого провадження становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
01.06.202216:52
❗️11 липня цього року набувають чинності норми, за якими куріння електронних сигарет і засобів нагрівання тютюну в громадських місцях будуть заборонені.
☑️Курити електронні сигарети (як і звичайні) буде заборонено:
· у ліфтах і таксофонах;
· у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;
· у приміщеннях та на території навчальних закладів;
· у приміщеннях і на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;
· у приміщеннях закладів ресторанного господарства;
· у приміщеннях об’єктів культурного призначення;
· у приміщеннях органів державної влади, інших державних установ, органів місцевого самоврядування;
· у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;
· у приміщеннях готелів та засобів розміщення громадян;
· у приміщеннях гуртожитків;
· на дитячих майданчиках;
· у місцях загального використання житлових будинків;
· у підземних переходах;
· у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів, у тому числі таксі;
· на вокзалах і станціях;
· на зупинках маршрутних транспортних засобів.
Забороняється також куріння електронних сигарет в аеропортах, крім спеціально відведених для цього місць.
01.06.202205:11
‼ ЗАТРИМАННЯ ОСОБИ НА 9 ДІБ – НЕЗАКОННЕ! ❌
💁🏻♂️ Майже місяць як українська кримінальна юстиція живе трохи в іншому законодавчому вимірі: 01 травня 2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення порядку здійснення кримінального провадження в умовах воєнного стану» №2201-IX, яким серед іншого утричі збільшили можливий термін затримання громадян без рішення суду.
⁉️ Та чи є законною така норма?
❗️ Одразу відповідаємо, що НІ! ❌
Пояснення чому міститься всього лише в декількох нормах Конституції України 👇🏻
Вихідна норма Закону №2201-IX виглядає так:
Відповідно до абз. 2 п. 6 ч. 1 ст. 615 КПК України строк затримання особи без ухвали слідчого судді, суду чи постанови керівника органу прокуратури під час дії воєнного стану не може перевищувати двохсот шістнадцяти годин (9 діб) з моменту затримання.
⁉️ Що каже Конституція України?
1️⃣ Відповідно до статті 64 Конституції України конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України. В умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень. НЕ МОЖУТЬ БУТИ ОБМЕЖЕНІ ПРАВА І СВОБОДИ, ПЕРЕДБАЧЕНІ СТАТТЯМИ 24, 25, 27, 28, 29, 40, 47, 51, 52, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ЦІЄЇ КОНСТИТУЦІЇ.
2️⃣ Стаття 29 Конституції України містить норму, відповідно до якої у разі нагальної необхідності запобігти злочинові чи його перепинити уповноважені на те законом органи можуть застосувати тримання особи під вартою як тимчасовий запобіжний захід, ОБҐРУНТОВАНІСТЬ ЯКОГО ПРОТЯГОМ СІМДЕСЯТИ ДВОХ ГОДИН (3 ДІБ) МАЄ БУТИ ПЕРЕВІРЕНА СУДОМ. Затримана особа негайно звільняється, якщо протягом сімдесяти двох годин з моменту затримання їй не вручено вмотивованого рішення суду про тримання під вартою.
❗️ Тобто бачимо, що Закон №2201-IX встановлює 9 діб, а Конституція України – 3 доби.
⁉️ Якою нормою керуватися?
‼️ Звичайно ж нормою Конституції України, оскільки вона має найвищу юридичну силу!
Крім того, відповідно до статті 157 Основного Закону України Конституція України НЕ може бути змінена в умовах воєнного або надзвичайного стану, тому її положення є міцним фундаментом навіть у цей складний час, на ви можете сміливо будувати свій захист!
‼Тим паче судді і прокурори НЕ ВОЮТЬ і необхідності в таких териінах НЕ МАЄ
Көрсөтүлдү 1 - 24 ичинде 29
Көбүрөөк функцияларды ачуу үчүн кириңиз.