Чи можу я отримати блакитну карту ЄС в Німеччині?
У цих дефіцитних професіях Федеральне агентство зайнятості має схвалити наймання на роботу. Це робиться для того, щоб гарантувати, що іноземні працівники не будуть працювати на гірших умовах, ніж німецькі працівники. Для того, щоб скоротити процедуру отримання дозволу на працю, ви можете подати заяву на його отримання ще до вашого в'їзду в Німеччину. Щоб скоротити процедуру отримання дозволу на роботу, ваш майбутній роботодавець може подати заяву на отримання дозволу ще до вашого в'їзду в Німеччину в Центральну службу працевлаштування іноземців та спеціалістів (ZAV).
З 18 листопада 2023 року зміни в умовах для отримання блакитної карти ЄС полегшують для кваліфікованих працівників імміграцію до Німеччини. Наприклад, поріг заробітної плати став нижчим, ніж раніше. Крім того, на отримання блакитної карти ЄС можуть претендувати більше спеціалістів, в тому числі:
Особи, які мають німецький диплом про вищу освіту а також офіційну пропозицію про працевлаштування або чинний трудовий договір за фахом.
Особи з іноземним дипломом про вищу освіту, який визнаний у Німеччині та з офіційною пропозицією про працевлаштування або з чинним трудовим договором за фахом.
та осби, які мають еквівалентний диплом про вищу освіту, а також офіційну пропозицію про працевлаштування або чинний трудовий договір за фахом з мінімальною річною заробітною платою брутто не менше 48.300 євро (в 2025 році), тобто не менше 50% відсотка від верхньої межі річного внеску в загальне пенсійне страхування в Німеччині (Beitragsbemessungsgrenze in der allgemeinen Rentenversicherung).
Особи, які закінчили вищу освіту, яка відповідає університетському ступеню (наприклад, у коледжах, технікумах (Fachhochschulen), професійно-технічних училищах (Berufsakademien)). І яка триває щонайменше три роки. Ця кваліфікація повинна відповідати рівню Міжнародної стандартної класифікації освіти (ISCED 2011) або щонайменше 6-ому рівню Європейської рамки кваліфікацій. Наразі це стосується, наприклад, бізнес-адміністраторів, майстрів і майстринь в різних сферах ремесла, технічних/промислових, сільськогосподарських або мистецьких професій, вихователів дитячих садків і медичних сестер у лікувальній сфері. Навчальні програми повинні бути порівнянними з відповідними німецькими навчальними програмами, тому, як правило, все ще вимагається складання іспиту. Якщо ви не впевнені, чи відповідаєте вимогам, ознайомтеся з інформацією під питанням "Куди я можу звернутися за консультацією та підтримкою?".
Кваліфіковані працівники дефіцитних професій ("Mangelbrufe") та недавні випускники, які отримали диплом про вищу освіту протягом останніх трьох років, можуть отримати блакитну карту ЄС за погодженням з Федеральним агентством зайнятості, якщо вони отримують заробітню плату в розмірі 43.759,80 євро, тобто 45,3 відсотка від верхньої межі річного внеску в загальне пенсійне страхування (Beitragsbemessungsgrenze in der allgemeinen Rentenversicherung).
Спеціальне регулювання для ІТ-фахівців: Блакитна карта ЄС може бути видана за погодженням Федерального агентства зайнятості у певних ІТ-професіях. Це можливо навіть якщо заявник не має наукового ступеня, та якщо заробітна плата становить щонайменше 43.759,80 євро, тобто 45,3% від верхньої межі річного внеску на загальне пенсійне страхування. При цьому сам заявник має довести, що він здобув певні навички, знання та вміння завдяки щонайменше 3 рокам професійного досвіду протягом останніх 7 років.
Важливо: Обов'язково переконайтеся, що ваша майбутня робота "відповідає вашій кваліфікації". Це означає, що вона повинна бути пов'язана з вашою університетською освітою або іншою отриманою вами освітою. Іншими словами, це не може бути робота, пов'язана виключно з професійною освітою у розумінні § 18b AufenthG.
Зверніть увагу: коли новий закон набуде чинності, пропозиція про роботу, на підставі якої ви подаєте заяву на отримання блакитної карти ЄС, повинна передбачати мінімальну тривалість працевлаштування - не менше шести місяців.