Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Новосилецький на дивані avatar
Новосилецький на дивані
Шок контент
Новосилецький на дивані avatar
Новосилецький на дивані
Шок контент
Кайра бөлүшүлгөн:
Сігай avatar
Сігай
04.05.202519:24
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто порадив президенту України Володимир Зеленському “підбирати тон” через заяву президента України щодо блокування Угорщиною вступу України до ЄС.

До цього, Угорщина заблокувала відкриття перемовних кластерів про вступ України до ЄС – єдина країна з 27. Україна планувала на відкриття першого кластеру на початку квітня. Проте питання залишається відкритим досі. Станом на зараз звіт про перевірку лише одного кластеру був переданий до Ради ЄС, а два інших будуть готові аж до кінця червня. Повний скринінг має завершитись восени 2025-го року.

Угорщина Віктора Орбана стала найголовнішим гальмом української євроінтеграції. Зараз там відбуваються так звані “національні консультації” щодо вступу України в ЄС.

Орбан всіма можливими засобами затягує Україну в політичний процес та виборчу кампанію, яка фіналізується парламентським виборам навесні 2026-го року. І там у Орбана не все гаразд.

В цьому відео розбиремо систему, яку побудував Орбан за роки свого правління, наріжний камінь у відносинах Угорщини та України, потуги українського уряду внести конструктив у відносини зі скандальним сусідом та позицію ЄС і США, на яких маємо сподівання.

https://youtu.be/udvPWZdmbcY

Обов’язково ставте вподобайки, щоб допомогти відео охопити більше переглядів.
Кайра бөлүшүлгөн:
✙Resurgam✙ avatar
✙Resurgam✙
04.05.202513:14
Базові дані московської економіки

💬 Наступного тижня госдума московії розгляне урядовий законопроєкт про перегляд показників федерального бюджету, де через ряд факторів (у першу чергу падіння цін на нафту) будуть внесені наступні зміни.

➡️ Дефіцит бюджету буде збільшено з 1,2 трлн до 3,8 трлн. Цей показник перевищує ліквідну частину ФНБ. При цьому, додатково, ФНБ вперше за півтора року щоденно (а не квартально чи наприкінці року для зведення балансу) продає золото та юані у розмірі 1,6 млрд рублів в день для підтримки поточного фін. балансу через низькі ціни на нафту.

💲Ціна на Urals у бюджеті знижена з 69,7$ (запланованих на початку року) до 56$. Хоча фактично зараз Urals торгується вже у діапазоні 48-49$. 

⤴️ Інфляцію переглянуто у бік збільшення з 4,5% до 7,6%. Важливо зазначити, що це не споживча інфляція, а загальна, тобто та, що враховує промислове виробництво для ВПК. Тому більшість доступних оцінок незалежних економістів зазначають, що споживча х2.

Головне — це падіння загальних доходів бюджету на -1,8 трлн: з 40,3 трлн рублів до 38,5 трлн.

Серед структури:
• нафтогазові: -2,6 трлн
• не нафтогазові: +0,8 трлн

І що головне — витрати, навпаки, зросли з 41,5 трлн до 42,3 трлн

🔗 Але, що важливо відзначити, навіть виконання дохідної частини бюджету у 38,5 трлн уряд московії запланував через збільшення податків, які мають збільшити, «на їхню думку», доходи від:

• Податку на доходи фізичних осіб — на 180 %;
• Податку на прибуток підприємств — на 110 %;
• Податку на додану вартість — на 17 %. 

Ці цифри звучать настільки масштабно, що і за звичайних умов здаються доволі малореалістичними. А у випадку з московською економікою, на тлі одного важливого моменту, — взагалі фантазією. 

І це той момент, що офіційно у першому кварталі 2025 року цивільна економіка повноцінно пішла в рецесію

🛑Гуртова торгівля вперше із зими 2023 року почала скорочуватись із темпом мінус 2.3% за квартал.
🛑Видобувна галузь прискорила падіння у чотири рази — з мінус 0.9% до 3.7%.
🛑У першому кварталі 2025 промисловість (в тому числі ВПК) загальмувала ріст у 5 разів — з 5,7% до 1,1%. Цей сектор економіки був головним компенсатором загального росту ВВП.
🛑Темпи росту роздрібної торгівлі також скоротились з 5.5% до 3.2%. А з урахуванням інфляції, то взагалі можна казати про скорочення. 
🛑Скорочення в харчовій промисловості стали рекордними й досягли темпу мінус 0,7% щомісяця.
🛑Скорочення перевезень залізницею впали на 6,1% за квартал, а в березні падіння прискорилось до темпу мінус 7,2%.

Що головне зараз — так це навіть не самі цифри, а їхній темп. 

Щоб вийти з рецесії економічну активність навпаки стимулюють — доступом до дешевих коштів: низької ставки чи державних програм підтримки (або і того, і того), а не через підвищення податків. Оскільки підвищення податків в рецесію тільки збільшує ймовірність отримати всі перестороги закону Лаффера.

Можна констатувати, що з низькими цінами на нафту московський Мінфін потрапив у пастку:

🔄1) Уряд не може стимулювати економіку дешевими грошима (як було у 2023 році), бо просто вже немає цих вільних коштів. А Центральний банк вимушений тримати високу відсоткову ставку, бо інакше не зможе втримати інфляцію і макропоказники.

🔄2) Навпаки, замість стимулювання, через відсутність альтернатив, Мінфін вимушений пропонувати збільшувати податкове навантаження на бізнес, щоб перекрити незапланований дефіцит, який постійно зростає.

🔄3) Збільшення податкового навантаження дає ситуативний ефект (ріст ненафтогазових доходів у перші місяці), але після чого цивільний бізнес втрачає можливість вести економічну діяльність, і податкові відрахування починають навпаки зменшуватись. 

Тому замість подолання дефіциту бюджету — він, навпаки, розширюється через невиконання податкового плану.

🔄 І так по замкнутому колу, поки не будуть ліквідовані першопричини проблеми —дисбаланс в цивільній економіці через війну. Це і є стагфляція — набагато небезпечніше та більш руйнівне явище, ніж звичайна рецесія, яку час від часу переживає будь-яка економіка.

Resurgam ➰ Приєднуйся
Кайра бөлүшүлгөн:
Гамбіт Саллівана avatar
Гамбіт Саллівана
03.05.202508:18
Путін дратує Трампа?

Вчора деякі колеги почали радісно поширювати матеріал The New York Times, де нібито йдеться про те, що Трамп «бачить у Путіні радше васала Китаю, ніж геніального лідера».

Однак у матеріалі і близько немає такого формулювання. У статті є коментар Вільяма Тейлора, який обіймав посаду посла США в Україні з 2006 до 2009 року, який каже, що «Трамп, можливо, не так зациклений на Путіні, як під час свого першого терміну, і тому більш готовий кинути йому виклик».

Так, Тейлор називає Росію «молодшим партнером китайців» і відзначає слабку позицію Путіна. Але потрібно розуміти, що це не інсайд, а особиста думка пана Тейлора.

Однак у матеріалі йдеться про те, що після підписання угоди щодо корисних копалин «розчарування Трампа змістилося із Зеленського на Путіна».

Очевидно, що Трамп на роздоріжжі. Україна виконала ключові вимоги (згода на повний cease-fire і підписання угоди), а Росія саботує переговорний процес. Трамп має використати увесь доступний інструментарій тиску на Росію, або вийти з переговорів, що виглядало б дивним після підписання угоди щодо копалин.

Попри всі погрози, американці продовжують натякати, що переговори не згортаються: Венс заявляє, що США «будуть зближувати Україну і Росію в наступні 100 днів», а міністр Бессент каже, що угода з Києвом дає Трампу «можливість вести переговори з Росією на більш міцній основі».

Отже, щонайменше два топ-посадовці сигналізують, що питання виходу США з переговорів тимчасово знято з порядку денного.

Не радіємо, не панікуємо, але стоїчно спостеріагємо за критсалізацією наступних кроків цієї чудо-адміністарції.

🇺🇸 Гамбіт Саллівана
Кайра бөлүшүлгөн:
Сігай avatar
Сігай
Трамп зустрівся з кандидатом у президенти Польщі — Каролем Навродським.

Президент Зеленський, на жаль, під час свого візиту до Польщі не зустрівся з Каролем, проте зустрівся з його опонентом — Рафалем Тшастковским.

Може не скомпонували графіки, але якщо робити ставки, то треба робити одразу на всіх)
Чергові санкції на власних громадян, які ще й в «юрисдикції партнерів» знаходяться.

Арестович, Олешко і хтось ще потрапили під санкції.

Весь світ іпсо, а люди в ньом русня.
Кайра бөлүшүлгөн:
STERNENKO avatar
STERNENKO
01.05.202510:38
На мене скоєно напад. Поранений.
04.05.202517:15
Все ще триває збір для операторів 37-ої ОБрМП, для яких ми вже закривали збори. Закиньте копійку в ящік 🏃‍♂️🏃‍♂️🏃‍♂️

Необхідно придбати наступне обладнання:
LTE базова станція MikroTik Intercell 10 B38+B39 - 1 шт.
Секторна антена 742215V01 XPOL 1710-2200 MHz - 2 шт.
Секторна антена Picocell 1710-2600 MHz - 2 шт.
Коаксіальний кабель RG58 50 Om - 50 м🎯

Ціль: 210 000 ₴ (залишилося 70к)


🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/ARmCK1b3fo

💳Номер картки банки
4441 1111 2247 1844

PayPal inferos666@gmail.com

Звіти на попередні збори шукайте тут
04.05.202509:21
🤣 Вучіч та Фіцо заявили, що точно будуть присутні на параді 9 травня в Москві.
Сюююда
Ранок зустрічає нас неприємною новиною про відміну договорняку 🤷‍♂️

Але потрібні додаткові коментарі від більш поважної особи.
Відео замаху на Стерненка.

Агенти СБУ власне його з підʼїзду схоже і виводили, саджаючи в позашляховик.
01.05.202507:11
В Сенаті є широка підтримка для нових санкцій проти Росії і тарифів в 500% на країни, які купляють енергоносії в РФ — Bloomberg

Ліндсі Грем заявив, що 72 його колеги підтримають законопроект, який запровадить «жорсткі» нові санкції проти Росії та мита на країни, що купують її нафту, газ та інші ключові продукти, якщо Володимир Путін не почне серйозних переговорів щодо припинення війни в Україні.

Згідно з проектом закону, санкції включатимуть 500-відсоткове мито на імпорт з країн, які купують російську нафту, нафтопродукти, природний газ або уран.

Грем заявив, що має достатню підтримку і в Палаті представників, щоб винести законопроект про санкції на розгляд і там.
Два старих крінжових уєбана - Іванов та Петров з ІсландііТБ, намагаються з себе ліпити справжніх правачків, іноді вскидуючи зіги і заграваючи з гітлер-рофлами.

На це ведуться або розумово відсталі, або діти. Часто це одні й ті самі особистості, особливо, коли мова йде про правачков і дрочєров на естетику Третього Рейху.
Кайра бөлүшүлгөн:
The Voicer avatar
The Voicer
03.05.202516:51
Чи побачимо ми нову хвилю ядерного озброєння? - Project Syndicate

Світ уже понад 80 років живе без ядерної війни, і це досить вражає. Хоча ядерні технології стали доступними багатьом країнам, лише дев’ять із них вирішили створити ядерну зброю. Причиною цього є режим нерозповсюдження — міжнародні домовленості, які обмежують поширення ядерної зброї.

Але нині ця система під загрозою через нові геополітичні зміни.

У 1960-х президент США Джон Кеннеді припускав, що до 1970-х років ядерну зброю матимуть близько 25 країн. Але у 1968 році було укладено Договір про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), який дозволяв мати таку зброю лише п’яти державам. Інші погодились не створювати її. Також діє Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), яке стежить, щоб ядерні технології використовувались лише в мирних цілях.

У 1970-х президент Джиммі Картер створив Групу ядерних постачальників, яка обмежує експорт технологій, що можуть допомогти зробити бомбу.

Найбільш видима проблема — ядерна програма Ірану. Іран збагачує уран до рівня понад 60%, хоча для енергетики достатньо 3-5%. Директор МАГАТЕ попереджає: Іран може створити бомбу за кілька місяців. Саудівська Аравія вже заявила, що вийде з ДНЯЗ і зробить те саме, якщо Іран отримає ядерну зброю. США та Ізраїль навіть погрожують Ірану військовими ударами.

Але є й інша загроза: глобальне послаблення довіри до гарантій США. Раніше такі країни, як Німеччина чи Японія, не створювали ядерної зброї, бо покладались на захист США. Але через політику Дональда Трампа, який підривав міжнародні союзи, деякі країни почали сумніватися в цих гарантіях. Приклад України — яка віддала ядерну зброю в обмін на обіцянки безпеки, але була пізніше атакована Росією — також змушує інших переглядати свою стратегію.

Деякі експерти вважають, що більше країн із ядерною зброєю — це добре, бо це стримує війни (як це було між США і СРСР). Але це працює лише тоді, коли країни стабільні, мають контроль над військом і не піддаються спокусі ударити першими.

На практиці ж у багатьох регіонах світу такі умови не дотримуються. Навпаки — коли держава тільки здобуває ядерну зброю, вона може стати вразливішою. До того ж навіть локальний ядерний удар — це порушення світового табу, яке тримається вже 80 років.

Ще одна загроза — терористи. Хоч вони і не мають доступу до технологій, але можуть купити чи вкрасти матеріали. Це небезпека для всіх країн, включно з великими державами.

The Voicer | Підтримати
Давно не дякували президенту. Дякуємо 🙏🏻

Без благословення президента не штампується жодна закльопка на ракеті, а без його нагляду робота простоює🙏🏻🙏🏻🙏🏻
01.05.202518:25
Трамп:

«Мені приємно оголосити, що я висуваю кандидатуру Майка Волтца на посаду наступного Посла Сполучених Штатів в ООН. З часів своєї служби в уніформі на полі бою, в Конгресі та на посаді мого Радника з національної безпеки Майк Волтц наполегливо працював над тим, щоб ставити інтереси нашої країни на перше місце. Я знаю, що він робитиме те ж саме на своїй новій посаді. Тим часом, Державний секретар Марко Рубіо буде виконувати обов'язки Радника з національної безпеки, продовжуючи при цьому здійснювати сильне лідерство в Державному департаменті. Разом ми продовжимо невтомно боротися за те, щоб зробити Америку і світ ЗНОВУ БЕЗПЕЧНИМИ. Дякуємо за вашу увагу до цього питання!»
Ого, у нього нагляд від СБУ особистий 😱
Сильно. Треба щось таке для моїх котів.
04.05.202516:30
🤔 Союзники Америки по НАТО недофінансували Альянс на $827 млрд — Heritage Foundation

· Найбільший дефіцит коштів мають Німеччина (249 мільярдів доларів), Італія (150 мільярдів доларів) та Іспанія (150 мільярдів доларів). Цей дефіцит є наслідком десятирічного недоінвестування в розвиток сил і засобів та їх технічне обслуговування. Кінцевим результатом є менш боєздатні збройні сили.

· За цей період середні витрати США на оборону становили 3,42 відсотка ВВП, в той час як середній член НАТО витрачав 1,59 відсотка - менш ніж удвічі менше, ніж США, і значно нижче 2-відсоткового контрольного показника НАТО.
Якийсь сильний вірус гуляє європейськими столицями. Будьте обережні. Приймайте вітамін С.
Заради справедливості, скоріш за все переможе Тшасковськи.

Навроцький йде другим, а зустріч з «токсичним» Трампом - голосів вже може і не додати.

Відео про польські вибори буде. Десь наступного тижня.
Кайра бөлүшүлгөн:
Сігай avatar
Сігай
01.05.202515:40
Fox News підтверджує, що у четвер Волца та його заступника Алекса Вонга «звільнили».
01.05.202510:41
Засуджую і "гигиги" реакції, і сам напад.
01.05.202506:08
Нарешті перемога. Угоду підписали.

Що передбачає Угода?

Повна власність і контроль залишаються за Україною. Всі ресурси на нашій території та в територіальних водах належать Україні. Саме українська держава визначає, де і що видобувати. Надра залишаються в українській власності — це закріплено угодою.

Рівноправне партнерство. Фонд створюється 50/50. Управлятимемо ми цим Фондом спільно із США. Жодна зі сторін не матиме переважаючого голосу, і це відображатиме рівноправне партнерство між Україною та Сполученими Штатами.

Національна власність захищена. Угода не передбачає змін у процесах приватизації або управлінні державними компаніями — вони і далі належатимуть Україні. Компанії на кшталт Укрнафти чи Енергоатому залишаються у власності держави.

Жодних боргів. Угода не містить згадок про будь-які боргові зобов’язання України перед США. Реалізація угоди дозволить обом країнам збільшити свій економічний потенціал завдяки рівноправній співпраці та інвестиціям.

Угода відповідає Конституції та не змінює євроінтеграційний курс. Документ узгоджується з національним законодавством і не суперечить жодним міжнародним зобов’язанням України. Важливо, що угода стане сигналом і для інших світових гравців, що з Україною надійно співпрацювати довгостроково – на десятиліття.

Фонд наповнюватиметься доходами виключно з НОВИХ ліцензій. Йдеться про 50% коштів від нових ліцензій на проєкти в сфері критичних матеріалів та нафти й газу, що надходитимуть до бюджету після створення Фонду. Доходи від уже розпочатих проєктів або заплановані у бюджеті надходження не включаються до Фонду. В угоді йдеться про подальшу стратегічну співпрацю.

Законодавчі зміни — лише точкові. Для функціонування Фонду передбачено лише внесення змін до бюджетного кодексу. Саму ж Угоду має ратифікувати Верховна Рада.

США допоможуть залучати додаткові інвестиції і технології. Фонд підтримується урядом США через агентство DFC, яке допомагатиме нам залучати інвестиції та технології від фондів і компаній як у США, так і у ЄС та інших країнах, що підтримують нашу боротьбу проти російського ворога. Передача й розвиток технологій — важлива складова Угоди, адже нам потрібні не лише інвестиції, але й інновації.

Угода надає податкові гарантії. Доходи і внески Фонду не оподатковуються ні у США, ні в Україні, щоб інвестування дало якнайбільші результати.
Көрсөтүлдү 1 - 24 ичинде 4 822
Көбүрөөк функцияларды ачуу үчүн кириңиз.