Notcoin Community
Notcoin Community
Proxy MTProto | پروکسی
Proxy MTProto | پروکسی
Proxy MTProto | پروکسی
Proxy MTProto | پروکسی
iRo Proxy | پروکسی
iRo Proxy | پروکسی
Часопис "Гетьманат" avatar
Часопис "Гетьманат"
Часопис "Гетьманат" avatar
Часопис "Гетьманат"
Мөөнөт
Көрүүлөрдүн саны

Цитаталар

Посттор
Репостторду жашыруу
В чому цінність проведення виборів у країні, яка вже третій рік борониться від агресії ядерного сусіда?
Як організувати вибори, коли 1/5 вашої держави — окупована, а інші території щоденно обстрілюються?
Цинічно називати президента такої країни диктатором.

— Генерал Петр Павел, Президент Чехії.

Європейські лідери, як Йонас Гар, Александр Стубб, Кемі Баденох, Олаф Шольц, Петр Павел та інші гостро відреагували щодо примусу України до проведення виборів.

Втім марно сподіватись, що за океаном в один момент зрозуміють тонкощі ситуації в Україні, особливо коли ми самі схильні вірити самопроголошеним "експертам з усіх питань" та буквально ворожкам з телевізора.

Питання наступних кроків України щодо зовнішньої політики — покрите туманом, але якщо Трамп намагався всіма правдами і неправдами розбурхати Європу — це майже вдалося; залишилось остаточно пробудити Америку.

Що також заборонено сьогодні забувати — "Ніхто нам не збудує держави, коли ми самі не збудуємо, і ніхто не зробить з нас нації, коли ми самі нацією не схочемо бути."
Ми – Українці. Ми не маємо права покладатися на примарні "конкретні дати" завершення війни. Замість цього ми повинні забути про внутрішні чвари, об’єднатися й продовжувати боротьбу. Все починається з нас та нашої консолідації.

Телеграм | Patreon 🇺🇦
🇺🇦Відновлений Марш Гетьманців

🎼Не так давно ми поділилися унікальною знахідкою – втраченим у часі маршем гетьманців, авторства Й. Білоуса та Й. Головатого.

Наша команда вирішила повернути цей забутий музичний скарб до життя. Завдяки наполегливій роботі нам вдалося відтворити ноти цього історичного маршу, щоб кожен міг почути його звучання.

Запрошуємо вас ознайомитися з відродженим маршем за цим посиланням:

https://youtu.be/zUxidjX8rOQ?si=0CZz4qm1pEffcbnA

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦
Кайра бөлүшүлгөн:
Гетьманські ☧ Пензлі avatar
Гетьманські ☧ Пензлі
»ДО РОКОВИН ЙОГО СВІТЛОСТІ«

130 років тому, народився шляхтич, що всім своїм життям доводив істину клясократичних принципів В'ячеслава Липинського.

Австрієць за походженням, Василь Вишиваний був тим самим представником іноземної шляхти, що поєднав свою долю з Українською державністю та всього себе аж до ув'язнення присвятив відстоюванню Української національної ідеї.

За цю велику жертву та щиру любов до країни, що стала йому другою Батьківщиною, цьому аристократу духа, гідному синові Австрійського народу та шляхтичу українському повіки - слава, слава, слава!

Гетьманські ☧ Пензлі
Курець з чашкою чаю

🇬🇧Одним із найвідоміших курців в історії був король Великої Британії Едуард VII, старший син королеви Вікторії. Хоча його мати відчувала глибоку неприязнь до тютюну Едуард, зійшовши на трон, вирішив змінити традиції.

🥂Відкривши двері великої кімнати Букінгемського палацу із сигарою в руці, він звернувся до своїх друзів із легендарними словами:
"Джентльмени, ви можете палити!"


Ця коротка фраза стала символом нової епохи. Адже в часи Вікторії етикет забороняв паління в громадських місцях, при дворі, а тим паче у присутності жінок.

🚬Едуард VII, затятий курець і великий шанувальник сигар, зламав ці правила, зробивши паління більш доступним і прийнятним. Його любов до сигар увічнено: у 1930-х роках у його честь створено бренд "King Edward". Ці сигари й досі користуються популярністю в Європі та США, нагадуючи про короля, який змінив не лише традиції, а й історію тютюну.

Король Едуард зазвичай викурював двадцять сигарет і дванадцять сигар на день. Також він страждав від раку та бронхіту, які скоріше за все, виникли через паління. Помер за 9 років після своєї знаменитої фрази.😔

Команда Часопису Гетьманат засуджує паління у будь яких його проявах та не закликає до паління.

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦
Олександр Ф. Рогоза в Споминах

Попри свою маловідомість, генерал Рогоза все ж займав одну з найважливіших позицій — був Військовим Міністром, як сьогодні Умєров та Сирський в одному флаконі.

Борис Стеллецький, начальник гетьманського штабу згадував про Олександра Францовича так:
“За характером Рогоза був дуже чуйною та доброю людиною. Він легко підкорявся чужому впливу… Зовнішність мав дуже представницьку, і Скоропадський говорив, що коли його кабінет входив Рогоза для доповідей, йому мимоволі хотілося схопитися і витягнутися для військового привітання”


Володимир Посторонкін, в свою чергу, відмічав дещо інші риси:
“Один із талановитих та доблесних офіцерів… Користувався незвичайним авторитетом серед офіцерів української армії… Тверда воля, досвід та державний розум були його відмінними властивостями”


Критичний до гетьмана Микола Могилянський радше поділяв думку Стеллецького:
“Глибоко чесний та симпатичний, добрий та м'який генерал”


Очільник Мін'Юсту Віктор Рейнбот надав таку оцінку:
“Старий, стомлений великою війною, далекий від усіляких інтриг, шукання популярності чи надвладдя”


Василь Зеньківський узагальнював:
“Дуже порядний та тямущий воєначальник… чесна, порядна та розумна людина”


Попри деякі відмінності, загалом сучасники виділяли хороші риси генерала Рогози, розстріляного пізніше більшовиками.

Телеграм | Patreon 🇺🇦
Відновлений Парад Сердюків – унікальні кадри з 1918 року

🇺🇦Команда Часопису "Гетьманат" представляє відреставровану кінохроніку часів Гетьманської України!
Ми об'єднали розрізнені архівні матеріали, щоб ви могли відчути атмосферу української державності понад столітньої давнини.

На цих історичних кадрах – урочистий парад Сердюцької дивізії на Софійській площі у вересні 1918 року. Парад приймають військовий міністр Української Держави генерал-бунчужний Олександр Рогоза та його заступник генерал-хорунжий Олександр Лігнау.

Переглянути відео можна за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=hhLkqK8-0Us

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦
09.02.202517:51
❄️ Підбірка листівок зимового Києва на початку XX століття

1910-ті роки

Світлотінь | Підписатися
Завітайте на інстаграм проєкт
Козацька доба

Тут оживає славетна історія українського козацтва – від героїчних битв до яскравих традицій.

Мета проєкту поширювати знання про багатий спадок України та розповідати про ті події, що формували нашу націю.

Якщо вам цікаво дізнатися більше про козацькі звичаї, легендарних постатей та маловідомі факти, підписуйтесь на «Козацьку добу».

Пориньмо разом у минуле, щоб краще розуміти наше сьогодення!
130 років ерцгерцогу

🇦🇹На рівні мему та міфічної ностальгії в деяких областях, існує певний пієтет та шана до дому Габсбургів. При тому, що мало хто знає що в "Матці-Австрії" було доброго, і що поганого.

🇺🇦В Україні ви не продасте нікому кави з іменем Василя Вишиваного, але ви можете покласти квіти до пам'ятника на місці його імовірного поховання.

Навіть, якщо не погоджуватися, що цей Габсбург — «Король, якого ми не заслужили», то точно не вийде відмовити у його рицарській хоробрості.

🇺🇦Молодший у величезній імператорській родині, неначе хрестоносець він був за крок від завоювання свого власного королівства — на землях "Другого Єрусалиму"

Закінчуючи закликом «Ще не вмерла Україна!», залишаюся завжди Ваш вірний друг.


Вільгельм Габсбург

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦
Крути: міфи та реальність. Дискусія до 107-ї річниці бою історичного значення.

Бій під Крутами - героїчна сторінка нової військової історії України, що була дивним чином перетворена у колективній свідомості на трагічну.

Юнаки, що стали на оборону станцій «Бахмач» і «Крути» на Чернігівщині в січні 1918 року змогли дати бій прибулим з Росії більшовикам, які кратно їх переважали.

Під час заходу Українського військового клубу ми поговоримо про цей бій, справжні його обставини, і перейдемо до дискусії про підходи до історичної памʼяті, про межі між героїчним та трагічним на сторінках Перших визвольних змагань. Допоможе нам розібратися у цьому український реконструктор, художник та геральдист Олекса Руденко, який є одним із творців новітнього образу сучасного українського війська.

Дискусія відбудеться у просторі VeteranHub у Києві, за адресою Верхній Вал 2а, у пʼятницю 31 січня. Початок о 18:30. Вхід вільний, але для розрахування необхідної кількості місць учасників просимо заповнити реєстраційну форму.
20.01.202515:03
Ціна Питання🦅

🇺🇸Схожа ідея купівлі регіону виникла ще під час початку Холодної війни. У 1946 році Сполучені Штати запропонували Данії $100 мільйонів за острів, однак ця пропозиція залишилася без відповіді.

🇬🇱Хоча на перший погляд ідея здається незвичною, вона має свої підґрунтя. У 1940-х роках США аргументували потребу у військових базах, стратегічно близьких до Радянського Союзу. Сьогодні ж інтерес до Гренландії зумовлений переважно економічними та ресурсними аспектами.

Між тим, мало хто помічає, що зараз триває "війна" за Арктику. Протягом останнього десятиліття різні країни намагаються розширити свої морські кордони через наявність цінних ресурсів у регіоні.

🛢За оцінками Геологічної служби США, до 22% світових запасів нафти та газу можуть перебувати під водами Арктики, що робить цей регіон стратегічно важливим для багатьох держав. Тому будь які заяви Трампа є популістично-прагматичними та зумовлені тільки через цінні ресурси, а не через "благородні наміри деколонізації континенту" як це вже вспіли оцінити недалекі уми.

🇨🇦До цього якраз прекрасно лягає заява Трампа щодо прилучення Канади до США. Якщо взяти морські кордони в Арктиці США, Канади та Гренландії, то в сумі вони будуть дорівнювати, а можливо й переважати кордони рф, що може дати, при можливості видобутку ресурсів, неабиякий економічний підйом.💰

Звичайно в ідеалі не варто зосереджувати такі території та ресурси в руках однієї країни.
Ми маємо надію що Монархії Канади та Данії зможуть втримати свій суверенітет.

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦
"Кожен чоловік повинен знати історію свого рідного краю, свого рідного народу. Багато віків наші діди-прадіди поливали потом і кровію ту землю, де ми живемо, наставляли груди та голови клали, та своїм онукам-правнукам кращої долі добували.

А чи знають ті внуки свою бувальщину, чи відають усі про славні діла своїх предків? Чи ж знають вони доладу навіть те, хто вони такі: Чиї сини, яких батьків?..."


— Всупне слово "Історія України-Руси" Миколи Аркаса

Микола Аркас не увійшов до історії як її видатний дослідник, але у свій час його нарис, поруч з фундаментальними працями Грушевського, Липинського, Костомарова зробив велику справу для становлення української самосвідомості.

Його син, теж Микола служитиме справі української державності, буде полковником українського війська. Після війни, також вступить до "Просвіти".

Телеграм | Patreon 🇺🇦
11.02.202513:04
Наше військо⚔️

Дитяча розмальовка українських емігрантів, авторства Михайла Дмитренка. Опублікована в Торонто у 1952.

"Як бачите, Любі Діти, Україна мала славетних лицарів і оборонців. Сотні тисяч їх лягло за Українську Державу, сотні-тисячі довершили геройських, вікопомних і безсмертних чинів на полі боїв.

Вчитуйтесь, Любі Діти, в діла цих Лицарів, будьте такими, як вони були і ростіть, мужнійте та набирайтеся знання, щоб на їх місце станути в змаганні за відбудову Самостійної, Соборної Української Держави!..."


Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦
Кайра бөлүшүлгөн:
Гетьманські ☧ Пензлі avatar
Гетьманські ☧ Пензлі
Кайра бөлүшүлгөн:
Гетьманська Грамота ✙ avatar
Гетьманська Грамота ✙
09.01.202516:10
Втім цілком вірогідно, що сучасна Британія відмовиться від тютюну — щороку від захворювань гине 80.000 підданих.

А зробити це планують регулярним посиленням вікового обмеження — аби щороку все менше британців могли купувати сигарети.
Війна Трампа проти Канади?

Нам, європейцям, складно зрозуміти американо-канадський контекст, який стоїть за публікаціями президента Трампа, підігріими відставкою Трюдо. Попри популярність американістики в Україні, мало хто в курсі навіть сучасних процесів, не кажучи про історію.

🇬🇧 Вже століття, США та Англійський світ — союзники, навіть команда Трампа має міцні зв'язки з партією Торі, а про добросусідство з Канадою годі й казати.

Так було не завжди. Маловідома війна 1812-го року (1812-15) між Британією та США є основою для національної свідомості канадців та американців. Вона значно вплинула на плин історії США та колоніалізму.

🦅«Друга війна за Незалежність», — а більшість дієвих осіб ще брали участь в першій. Ціною спаленого WH, США знищили зазіхання Британії та Іспанії в Америці та Атлантиці, поклали край інспірованим повстанням індіанців — принаймні таким є американський погляд.

Не дивно що після перемоги (перемовини почались під Різдво, а мир наступив у лютому), президента Медісона носили на руках, а в майбутньому президентом став губернатор і визволитель Флориди Ендрю Джексон — зокрема, герой цієї війни. Війна знищила федералістську партію, розчистивши шлях для двопартійної системи.

В майбутньому ще не раз різні президенти висловлювались щодо суверенітету Канади та Мексики.

Пріоритетом для канадців, територія яких була полем битви та англійським плацдармом, стало збереження пам'яті про цю війну, де вони стали на захист своєї Корони. Безумовно, це є фундаментом для їх національної ідентичності та суверенітету. З нагоди 200-ліття цієї війни було проведено 2-річне святкування, з численними меморативними заходами.

🫥 Амбіції Трампа в Канаді чи Ґренландії — поле політичних спекуляцій. Американська аудиторія без захвату сприйняла навіть ідею "зачистки Мексики" ДеСантіса, а Данія міцно стоїть на приналежності Ґренландії своїй Короні.

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦
Көрсөтүлдү 1 - 24 ичинде 111
Көбүрөөк функцияларды ачуу үчүн кириңиз.