Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України avatar
🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України
Саясат
🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України avatar
🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України
Саясат
#Земельний_банк #підсумки_тижня

📍Цього тижня у системі Prozorro.Продажі відбулося 13 аукціонів суборенди державних сільгоспземель. Торги пройшли у таких областях: Сумській, Харківській, Миколаївській, Хмельницькій та Житомирській. Загальна площа цих земельних ділянок — 376,87 гектарів.

Ключові результати за тиждень:

💰 Сумарний результат аукціонів — 3,8 мільйонів гривень. Загалом економічний ефект від торгів разом із ПДВ може скласти 4,6 мільйонів гривень.

✅ Кількість пропозицій від учасників — 35. До участі в торгах долучалися місцеві аграрні підприємства, середній бізнес та малі фермерські господарства.

✅ Підвищення вартості земельних ділянок відбулося у 4,3 рази.

✅ Найбільший та найдорожчий лот — земельна ділянка на Сумщині площею 85,30 га. За неї змагалися 7 учасників. Це дозволило підвищити початкову ставку у 6,5 разів до переможних 2,4 мільйонів гривень. Ціна гектара цієї ділянки досягла 28,2 тисяч гривень.

🌾 Через прозорі земельні аукціони «Земельний банк» відкриває нові можливості для аграріїв, поступово повертаючи державну землю в ефективне та законне користування на користь економіки України.
✊ Мінагрополітики продовжує шукати інвестиції для розвитку аграрної галузі.

✅ Сьогодні зустрівся з представниками Інвестиційного фонду Данії. З керівником офісу в Києві Сьореном Моллером обговорили перспективи співпраці в агросекторі.

➡️ Зокрема, в таких напрямках, як будівництво овочесховищ, переробка біомаси в біогаз та біометан, проєкти з м'ясопереробки, модернізація молокопереробних підприємств та підтримка зрошення.

🤝 Подякував представникам Інвестиційного фонду Данії за вже існуючу підтримку українських аграріїв і відкритість до нових інвестицій.

ℹ️ Інвестиційний фонд Данії (IFU) – незалежна фінансова установа, яка діє під егідою Міністерства закордонних справ Данії і надає фінансову підтримку у формі інвестицій, позик та грантів. Місія IFU - сприяти економічному зростанню та створенні робочих місць шляхом інвестування в сталий розвиток бізнесу в країнах з низьким та середнім рівнем доходу.
Кайра бөлүшүлгөн:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
08.05.202506:02
З Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Кайра бөлүшүлгөн:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
06.05.202517:48
Провів сьогодні Ставку. Було кілька ключових питань. Зокрема, забезпечення нашої армії – фінансове забезпечення. Доповідав міністр фінансів України. Працюємо так, щоб була абсолютна стабільність у грошовому забезпеченні наших воїнів. 

Ще одна важлива тема, яка була сьогодні на Ставці, – захист українського неба, а саме – збиття «шахедів», у тому числі за допомогою інших дронів. Це одна з найбільш передових технологій сучасної війни. І я вдячний усім, хто її впроваджує, хто забезпечує цю нову для будь-якої армії можливість – дронами захищати свою країну від дронів. 

Сьогодні я доручив Міністерству оборони та Міністерству закордонних справ активніше працювати з партнерами для фінансування виробництва саме таких перехоплювачів. Будемо цей напрямок максимально розвивати, і по кожному регіону буде своя відповідальність саме за цю роботу.
06.05.202513:20
#незламні_аграрії

✊ Зруйновані, але незламні.

➡️ Сьогоднішня історія про агропромисловий комплекс «Дубовий гай», що на Житомирщині. Його створили у 2011-му році на базі старого радянського свинокомплексу. Після реконструкції виробничих приміщень, встановили новітнє іноземне обладнання, облаштували систему вентиляції та автоматизовані лінії кормороздачі. Запустили відгодівлю свиней загальною потужністю 4000 голів.

😔 Життя агрокомплексу змінилось 28 лютого 2022 року, коли російські окупанти завдали по ньому ракетний удар. З 2 200 свиней, які на той момент знаходились на підприємстві, вціліло лише 500 голів. Були понівечені і три будівлі підприємства...

✔️ Руйнування розбирали впродовж десяти днів. Частину свиней перевели у вцілілі приміщення, інших – продавали місцевим за символічну ціну, на м’ясокомбінат, а також передавали на потреби ЗСУ.

✅ Але власники не здалися. Поступово почали відновлювати агрокомплекс. Спочатку подали воду тваринам. Пізніше – запустили кормоцех, який також зазнав пошкоджень. Згодом обладнали адміністративні приміщення, їдальню і тимчасові склади.

👍 Сьогодні на підприємстві вже працює цех по виготовленню кормів, діє репродуктор та підростає чергове поголів’я свиней. А власники планують розвиватися і далі, адже вірять в майбутнє України.
🌾Українські аграрії продовжують весняну посівну. На сьогодні вони вже засіяли 76% - 4,32 млн гектарів ярих зернових та зернобобових культур.

Станом на 9 травня 2025 року маємо:
🟢кукурудза — 2,9 млн га
🟢ячмінь — 733 тис. га
🟢яра пшениця — 212 тис. га
🟢горох — 208 тис. га
🟢овес — 157 тис. га
🟢гречка — 16,3 тис. га
🟢просо — 15,7 тис. га

💪 Лідери за темпами сівби: Полтавщина, Кіровоградщина, Чернігівщина, Черкащина та Сумщина.

Разом з тим триває сівба технічних культур — засіяно 5,2 млн га. Зокрема:
▪️ соняшнику — 3,5 млн га
▪️ сої —1,3 млн га
▪️ цукрових буряків — 217 тис. га

ℹ️ Планова площа під ярими зерновими цього року складає 5,7 млн га, на рівні минулого сезону.

✊ Попри всі виклики, українські фермери продовжують сіяти, збирати врожай і підтримувати економіку воюючої країни.
✅ Провів чергову нараду з керівниками українських аграрних асоціацій, спілок і галузевих об’єднань. Сьогодні у фокусі — розширення присутності української агропродукції на ринках Африки та Близького Сходу.

☝️ Маємо реальні перспективи — і зараз важливо ними скористатись. Нині частка України у світовій торгівлі становить лише 0,2%. Попит на якісні продукти харчування зростає, а Україна вже давно довела свою спроможність бути надійним постачальником. Наша мета — масштабувати цей досвід, відкрити нові ринки, сформувати торговельні хаби і зробити експорт системним.

Під час зустрічі говорили про:
🟢 готовність агрокомпаній до глобалізації бізнесу
🟢 бар’єри, які стримують вихід на нові ринки
🟢 плани бізнес-місій до країн Африки та Близького Сходу
🟢 роль асоціацій у просуванні українського експорту
🟢 аграрних представників в Посольствах України у світі

Дякую всім учасникам за включеність і конструктивний діалог. Рухаємося до головної мети — більше українського продукту у світі, більше валютної виручки в країні та більше стабільності для аграріїв. З потужною підприємницькою енергією наших аграріїв нам це точно вдасться ✊
🔴 8 травня. День пам’яті й перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

👉 80 років тому завершилась найбільш кровопролитна війна в історії людства. Ця перемога стала можливою завдяки мільйонам життів, відданих у боротьбі з абсолютним злом. Серед них — і наші українці: воїни, медики, партизани, підпільники, діти, які виживали в окупації, і матері, які ховали синів. А також українські хлібороби. Вони тримали оборону не лише зі зброєю, а й плугом: засівали землю під обстрілами, рятували людей від голоду, відбудовували зруйноване господарство.

✅ Сьогодні наші аграрії — теж на передовій. Вони працюють під загрозою ракет і мін, живлять країну і світ, тримають економіку, допомагають армії. Понад 200 тисяч українських аграріїв змінили орала на зброю і пішли захищати рідну землю на передовій. Це — продовження тієї ж боротьби за життя, свободу і гідність.

✊ Нині, коли Україна знову бореться за свободу, добре розуміємо ціну тієї перемоги. І знаємо, що її не можна було б здобути без єдності, рішучості й людяності.

🤝 Пам’ятаємо героїв минулого. Дякуємо тим, хто тримає стрій сьогодні.

🇺🇦 Слава Україні!
✅ Провів конструктивну онлайн-зустріч з міністром сільського господарства та сільського розвитку Кот-д’Івуару Кобенаном Куассі Аджумані.

✔️ Обговорили напрямки співпраці між двома країнами. А їх чимало. Важливо збільшити товарооборот між нашими країнами. Нам цікавий імпорт їхніх горіхів та какао до України. А їм - наш експорт кукурудзи, зерна, с/г техніки.

✔️ Ще один перспективний напрямок співпраці – агроосвіта, обмін знаннями та інноваціями. Україна прагне відійти від ролі нетто-експортера та перейти до провайдера знань та технологій. Ми маємо потужну науково-технічну базу у різних сферах сільського господарства — від захисту рослин до сучасних технологій зрошення та іригації. А також модель розвитку профтехосвіти, яка цікава для Кот-д’Івуару.

🤝 Наприкінці зустрічі домовилися сформувати бізнес місію, аби більш предметно обговорити спільні точки дотику. Окремо вдячний за активну державну позицію Надзвичайному та Повноважному Послу України у Республіці Кот-дʼІвуар Юрію Пивоварову.

☝️ Мінагрополітики продовжує працювати над відкриттям нових ринків та масштабуванням уже існуючих. І співпраця з африканським континентом нам важлива. Адже посилення співпраці між країнами призведе до розширення ринків збуту, додаткових інвестицій, обміну досвідом і технологіями.
Мінагрополітики створює Молодіжну раду. Стартує набір першої каденції❗️

🔎 Шукаємо активних, амбітних, творчих і небайдужих до аграрної сфери. Якщо ви готові бути частиною системних змін — долучайтеся!

Що потрібно знати:
🟢 Вік — від 14 до 35 років;
🟢 Висока зацікавленість в аграрній сфері — обов’язкова умова;
🟢 Рівень англійської — не нижче B2.

Молодіжна рада при Мінагрополітики — це:
🟢 майданчик для генерації ідей;
🟢 підтримка молодого фермерства;
🟢 розвиток агродипломатії, освіти та цифровізації;
🟢 реальний вплив на аграрну політику країни.

Склад Ради буде обрано на конкурсній основі:
1️⃣ аналіз анкет;
2️⃣ онлайн-співбесіда;
3️⃣ установчі збори, обрання голови та секретаріату.

🗓 Дедлайн подачі заявок — 25 травня (включно).
👥 Кількість місць обмежена — лише 30 учасників.
🔗 Форма для участі — ТУТ
📩 Контакт: youthcouncil.minagro@gmail.com

✊ Не зволікайте! Якщо вам близька тема сучасного агро — приєднуйтесь до творення нової історії українського села та агросфери вже сьогодні.
Кайра бөлүшүлгөн:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
02.05.202517:57
Провів Ставку. Були доповіді про забезпечення наших бригад, про комплектацію підрозділів. А також – дуже детально про українську ракетну програму, наші ракетні розробки, виробництва. Завдання – максимально прискорювати створення української балістики. Наша далекобійність – це чітка та ефективна гарантія безпеки для України.

Кілька разів сьогодні доповідав Головком. Особлива увага – ситуації на Донеччині, зокрема на Покровському напрямку, на деяких інших напрямках. Продовжуємо діяти і на території Курської та Бєлгородської областей. Росія продовжує відмовлятись від повного, тривалого припинення вогню – вже всі партнери втомились від цих російських маніпуляцій. Ми захищаємо наші позиції, ми будемо діяти відповідно – як на фронті, так і в наших діях на російській території. Війна має відчуватись там, звідки вона і прийшла.
✅ «Доступні кредити 5-7-9%»: 3 251 агропідприємство залучило вже понад 19 млрд грн з початку року.

➡️ Державна програма залишається головним інструментом підтримки аграрного бізнесу. Адже це — реальний ресурс, який дозволяє фермерам сіяти, інвестувати в техніку та розвиток господарства.

📍 Лідерами за обсягом залучених кредитів є Київська, Чернігівська, Одеська, Кіровоградська, Вінницька, Харківська, Полтавська та Дніпропетровська області. Загалом, у цих регіонах вже скористалися програмою 1883 агропідприємств.

ℹ️ Нагадаю, що з 2025 року доступ до програми можливий за умови реєстрації в ДАР. Це про прозорість, ефективність та зручність для аграріїв.

✅ Загалом, від початку року 7 420 агропідприємств вже залучили майже 34,6 млрд грн кредитів за різними програмами.

✊ Мінагрополітики продовжує працювати над тим, щоб інструменти фінансування для аграріїв ставали ще доступнішими.
✅ Зустрівся з делегацією Міжнародного комітету Червоного Хреста на чолі з головою Юргом Еглінгом.

✔ Обговорили програми підтримки аграріїв, які реалізує МКЧХ у прифронтових регіонах України — Дніпропетровській, Харківській, Одеській, Сумській областях. Подякував за вже надану допомогу: гранти на побудову теплиць, набори для відкритого ґрунту, фінансування запуску чи відновлення господарств, підтримку меліорації.

✔ Представив пріоритети Міністерства: програми зі зберігання овочевої продукції, підтримку тваринництва, зокрема дрібного. Обговорили можливість розширення нинішніх ініціатив Червоного Хреста — зокрема, поширення програм із закупівлі птиці також і на придбання поголів’я великої рогатої худоби.

👉 Маємо спільне бачення, як зміцнювати стійкість агросектору. Продовжуємо роботу.
✊ Українські добрива — для українського поля і світового ринку.

✅ У продовження доручення Президента України Володимира Зеленського щодо розширення географії експорту, зокрема на країни Близького Сходу та Африки, а також відкриття хабу мінеральних добрив у ПАР і розвитку торгівлі між нашими країнами — провів робочу зустріч з ключовими учасниками ринку мінеральних добрив: виробниками, інвесторами та галузевими асоціаціями.

✔️ Під час мого візиту до Південно-Африканської Республіки досягли важливих домовленостей щодо поглиблення співпраці в цій галузі. Сьогодні — перші кроки до реалізації. Наша мета — зробити цей напрям системним і стратегічно вигідним для України.

Говорили про все, що формує галузь:
🟢 Внутрішнє споживання, імпорт і експорт добрив;
🟢 Потенціал українських виробників і завантаження потужностей;
🟢 Контроль імпорту. Зокрема недопущення ввезення добрив країни-агресора через інші країни;
🟢 Нові можливості для інвестицій і розширення виробництва;
🟢 Участь у бізнес-місіях на африканському континенті;
🟢 Вихід на зовнішні ринки.

☝️ Україна має всі передумови, щоб мінеральні добрива стали не лише засобом зміцнення продовольчої безпеки всередині країни, а й стратегічним експортним товаром.

🤝 Дякую всім учасникам зустрічі за конструктивний діалог. Працюємо разом на результат — нарощення експорту, зміцнення економіки та розширення присутності української продукції у світі.
🇺🇦 Держава — це не те, що дається. Це те, що створюється.

✅ Саме з цієї думки сьогодні почав лекцію для студентів факультету аграрного менеджменту НУБІП. Говорили про відповідальність і виклики, про те, як працює міністерство, що таке справжнє лідерство — і чому спорт так багато може навчити в житті. Зокрема, вміння не здаватися і йти до мети попри все. Лідерами не народжуються — ними стають у процесі боротьби.

✊ Наприкінці зустрічі запросив студентів долучатися до Молодіжної ради при Мінагрополітики — ініціативи, яку ми створюємо, аби почути і підтримати молодь в агросекторі.

✅ Також мав змогу відвідати сучасні наукові центри університету — зокрема, центр репродуктології тварин і центр геопросторової ветеринарної епідеміології. Вражений масштабом роботи і потенціалом для відновлення галузі тваринництва. Уявіть: при штучному заплідненні можна отримати до 150 ембріонів, з яких половина успішно приживається. Це інструменти майбутнього — і для фермерів, і для держави.

👍 Це точно не останній мій візит до НУБІП. Переконаний: майбутнє українського агросектору твориться саме в таких точках дотику — де зустрічаються наука, молодь, бізнес і держава.
✅ Провів нараду щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней (АЧС).

➡️З початку 2025 року в Україні зафіксовано 37 спалахів АЧС, з них 14 — у домашніх свиней (у тому числі на двох фермах), ще 23 — серед диких кабанів. Географія поширення охоплює 12 областей.

☝️ Це серйозний виклик для тваринницького сектору, враховуючи загальну чисельність поголів’я свиней — понад 4,6 млн голів (з яких 2,97 млн утримуються у підприємствах, а ще 1,63 млн — у господарствах населення).

Під час наради обговорили:
🟢 стан профілактичних заходів;
🟢 шляхи удосконалення моніторингу та реагування;
🟢 можливість впровадження зонування територій із урахуванням ветеринарно-санітарного статусу, як інструмент точнішого управління ризиками.

✅ Порушили також питання страхування тварин, зокрема свиней, як елементу підтримки агробізнесу у випадку спалахів хвороби.

✅ Окремо зупинилися на темі вакцинації від АЧС. Сьогодні важливо вивчати всі можливості для забезпечення безпечного розвитку галузі.

ℹ️ До слова, Україна — не єдина країна, яка сьогодні стикається з цією загрозою. За чотири місяці 2025 року в Європі зафіксовано 5775 спалахів АЧС.

✊ Наша мета сьогодні — сформувати системний, науково обґрунтований і міжнародно визнаний підхід до стримування африканської чуми свиней. Дякую всім учасникам наради за фаховий діалог та спільну роботу.
#Земельний_банк #підсумки_тижня

✅ 10,3 млн гривень з ПДВ — потенційний економічний ефект торгів «Земельного банку» цього тижня.

✔️ З 28 квітня по 2 травня у системі «Prozorro.Продажі» відбулося 23 онлайн-аукціони суборенди державних с/г земель.

📍 Торги відбулися на Полтавщині, Сумщині, Житомирській, Харківській областях та вперше на Чернігівщині. Загальна площа представлених земель — 510,9 гектарів.

Ключові результати за тиждень:

🟢 Сумарний результат аукціонів — 8,6 млн грн + 1,7 млн грн ПДВ.
🟢 Кількість пропозицій від учасників — 86.
🟢 Середня вартість суборенди за 1 гектар — 16 851 грн.
🟢 Підвищення вартості усіх земельних ділянок відбулося у 6 разів.

➡️ Найвищу конкуренцію — до 15 учасників — зафіксовано на торгах у Чернігівській області. Одна з найпривабливіших ділянок площею 182,2 га зібрала 13 учасників. У результаті її стартова ціна зросла у 7,4 раза — до 3,7 млн грн. Вартість одного гектара сягнула 20 524 грн.

☝️ Ці результати підтверджують: прозорі онлайн-аукціони — ефективний інструмент для залучення надходжень до бюджету та раціонального використання державної землі. Попереду — нові аукціони, нові можливості і ще більше вигідних пропозицій для аграріїв. Стежте за оновленнями та приєднуйтесь до торгів!
Кайра бөлүшүлгөн:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
08.05.202520:27
Ми говорили з Президентом Трампом про спільні дії: про підтримку Сполучених Штатів Америки, яка так потрібна, про тиск на Росію – тиск заради миру. Обговорили ситуацію на фронті. Обговорили дипломатичну роботу. 

Говорили про те, як наблизити реальне й тривале припинення вогню – щонайменше на 30 днів. Це те, що може дати багато шансів для дипломатії. Україна готова до повного припинення вогню прямо сьогодні, прямо із цієї хвилини – на 30 днів тиші. Тільки по-справжньому. Щоб не було ударів ракет, дронів і щоб не було цих сотень штурмів на фронті. 

Потрібно, щоб росіяни відповіли на це адекватно – підтримали припинення вогню. Вони повинні довести свою готовність завершувати війну. І це не вперше – ми вкотре це пропонуємо. Тридцять днів, які можуть стати початком років миру. Саме припинення вогню, тривале й надійне, буде реальним показником руху до миру. Америка може із цим допомогти. Світ потребує Америки так само, як і 80 років тому.
Понад 390 млн грн на розвиток аграрної галузі 👍

✅ Таку грантову суму отримали від Світового банку. Це вже другий цього року транш від наших міжнародних партнерів.

Як і раніше, ці кошти плануємо виплатити на дотації:
🟢 ⁠корови - 56 млн 497 тис. грн;
🟢 ⁠вівці/кози – 2 млн 478 тис. грн;
🟢 ⁠залишок піде на виплати субсидій на 1 га. Мова йде про бюджетні дотації у розмірі 4 тис. грн на одиницю (1 га) для провадження с/г діяльності.

ℹ️ Нагадаю, перший транш в розмірі понад 386 млн уже виплачений 7 766 тисячам фермерських господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції.

🤝Вдячний партнерам за підтримку українських аграріїв. Мінагрополітики продовжує співпрацювати з міжнародними організаціями, аби залучити кошти в розвиток галузі.
✅ Виступив із вітальним словом на підсумковому з’їзді Торгово-промислової палати України. Подякував команді за системну роботу, синергію та підтримку українського бізнесу в непростий час.

☝️ Сьогодні найбільший виклик для підприємців — зберегти сталість: виробництва, команд і довіри партнерів. Аграрна галузь — одна з небагатьох, що забезпечує цю сталість на місцях. Від фермерів залежить не лише добробут сільських територій, а й економічна стабільність країни. Сектор дає 15,7% ВВП, 19% зайнятості та понад 60% валютної виручки від експорту.

✊ Маючи такий фундамент, маємо йти далі. Український продукт повинен бути на полицях магазинів у всьому світі. Бо ми — про продовольчу безпеку. І досягти цього можемо лише разом, у партнерстві з бізнес-місіями ТПП.

🤝 Окрема подяка команді палати за ефективні формати: круглі столи, конференції, бізнес-зустрічі. Це не просто комунікація — це старт нових проєктів. Адже часто "контакт = контракт".

➡️ Продовжуємо разом працювати на відкриття нових ринків, зростання експорту та економічну силу України!
✔️Під головуванням Прем’єр-Міністра України Дениса Шмигаля взяв участь в зустрічі з Генсекретарем ОЕСР Матіасом Корманом.

🤝 Спільно з урядовцями, парламентарями та представниками Офісу Президента обговорили ключові документи - Економічний огляд України й Огляд з питань доброчесності та протидії корупції в Україні, які підготувала ОЕСР.

➡️ Перший, зокрема, розповідає про нинішній стан української економіки і дає конкретні пропозиції для відновлення і відбудови. Така аналітика важлива і для аграрної галузі. Адже будь-які ефективні зміни можна робити тоді, коли є актуальні цифри і дані.

ℹ️ ОЕСР – це організація економічного співробітництва та розвитку, яка включає 38 розвинених держав. Нам важливо стати їхнім повноправним членом.
Кайра бөлүшүлгөн:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
03.05.202518:35
Готуємо наші санкційні пакети – зокрема, проти субʼєктів та схем у третіх країнах, які, на жаль, допомагають Росії обходити частину санкцій. І продовжуємо зміцнювати нашу оборону: очікуємо вже незабаром вагомі оборонні пакети для України та рішення щодо подальшої співпраці – співпраці в час війни з ключовими країнами і в післявоєнний час. Готуємо серйозні основи для відбудови. 

Водночас ми готові якнайшвидше, хоч відсьогодні, переходити до припинення вогню, якщо Росія готова до дзеркальних кроків – до повної тиші, до тривалої тиші щонайменше на 30 діб. Це чесний термін, коли можна підготувати наступні кроки. Росія повинна зупиняти війну і припинити штурми, припинити обстріли.
✅ Продовжую зустрічатися з аграрними асоціаціями.

➡️ Цього разу провів нараду з представниками цукрової галузі України. Обговорили питання експорту цукру та посівну.

➡️ Цьогоріч уже засіяно понад 217 тис. га цукрового буряку. З початку року Україна експортувала майже 200 тис. тонн цукру. І ці темпи потрібно нарощувати. Адже цукор –продукт з доданою вартістю. Нам важливо розвивати глибинну переробку та збільшувати ціну на експорт української продукції.

☝️ Закликав присутніх звернути увагу й на інші напрямки агропереробки: тваринництво та біоенергетику. Це одні з пріоритетів Мінагрополітики, які важливі для розвитку аграрної галузі загалом.
Көрсөтүлдү 1 - 24 ичинде 14 383
Көбүрөөк функцияларды ачуу үчүн кириңиз.