Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Трафальгарська площа avatar

Трафальгарська площа

Канал присвячений соціальним і політичним процесам у Великобританії
TGlist рейтингі
0
0
ТүріҚоғамдық
Растау
Расталмаған
Сенімділік
Сенімсіз
Орналасқан жеріРосія
ТілБасқа
Канал құрылған күніЛип 26, 2023
TGlist-ке қосылған күні
Квіт 12, 2024
Қосылған топ

Трафальгарська площа танымал жазбалары

25.03.202510:19
Макс Хастінгс: Час говорити правду

Один з провідних військових істориків Макс Хастінгс (автор в т.ч. таких визнаних робіт як "Перша світова війна" та "Друга світова війна") в своїй колонці в The Times закликає британських політиків і європейських політиків в цілому почати говорити правду про військові можливості (чи пак правильніше відсутність таких) європейськхи країн на фоні зміни курсу Вашингтона.

"Однак в нас немає боєприпасів. Найбільш реаілстична опція купляти їх у США та Південної Кореї. Але ця пропозиція лишає питання: якщо Трамп укладе угоду з Путіним, чи дозволить він нам купляти боєприпаси для Києва?...

Наша залежність від США майже абсолютна. Військові комунікації залежать від американських супутників, а наші повітряні можливості незіставні. Всупереч заявам Кіра Стармера, європейські миротворці без підтримки США мертвонароджений проект...

Британська армія виснажена. Європейська націоналістична політика означає, що європейські армії оснащені різним обладнанням, різними видами танків, артилерії, зброї. З 1945 року саме США служило цементом, що поєднувало це все. І схоже тепер вони йдуть...

...Якщо Стармер хоче налякати росіян ядерною зброєю, то у нього є теоретична оперативна незалежність, щоб стріляти ним, але американці, які виробляють Trident, можуть в цьому перешкодити.

І будьмо обережні щодо нещодавньої риторики ЄС про фінаснування та переозброєння. Кілька країн вже заявили, що вони утримались від голосування за це, а прем'єр-міністр Іспанії заявив, що не скоротить "жодного цента" соціальних витрат. Кабінет міністрів Британії сперечається через символічне скорочення соціальної допомоги на 5 мільярдів фунтів в той час як справжнє переозброєння має початись як мінімум з 20 мільярдів фунтів. Уряд Німеччини зробив історичну заяву щодо витрат на оборону, але я в це повірю лише тоді, коли побачу літаки та танки.

Але урядам не тільки не вистачає заліза, в них немає людей для цього. Усім європейським країнам потрібні солдати. Британський рекрутинг не виконував плани роками. Мій друг військовий припустив, що ми маємо посилит рекрутинг збільшивши виплати, але я не впевнений. Покоління Z не хоче ходити в офіс, про яке поле бою може йти мова?...

Реальна опція полягає в тому, що нестачу людей європейським націям доведеться заповнювати найманцями, так само, як це робить Путін, завозячи північних корейців. 10% британської армії вже люди, які народились за межами країни - фіджийці, гуркхи. І нам потрібно більше.

Що стосується їх фінансування, усунення відчайдушної нестачі інженерів-ядерників у Королівському флоті, покращення жалюгідного стану справності бойових літаків і багато іншого, Стармер повинен почати говорити нам принаймні частку правди про те, скільки ці речі будуть коштувати. Європа набагато багатша за Росію, і вона повинна мати можливість прогнати Путіна. Але це потребує лідерства, волі та жертовності, яких сьогодні немає".
16.04.202510:35
Уряд вітає рішення Верховного суду

Спікер британського уряду привітав "ясність", яку внесло рішення Верховного суду щодо визначення терміну жінка як біологічної статі.

"Ми завжди виступали в підтримку захищених місць, які базуються на біологічній статі. Рішення внесло ясність і впевненість для жінок та надавачів послуг, таких як медичні заклади чи спортивні клуби. Захищені місця на базі біологічної статі завжди будуть під захистом цього уряду" - зазначив представник уряду.

Рішення також привітала лідер опозиції Кемі Баденок. В Х вона написала:

"Казати, що транс-жінки є жінками завжди було неправдою і зараз це неправда згідно із законом. Це перемога для усіх жінок, які зіткнулися з нападами на себе чи втратою роботи, стверджуючи очевидне.

Жінки це жінки, а чоловіки це чоловіки: ти не можеш змінити свою біологічну стать. Ера, коли Кір Стармер казав нам, що у жінок є пеніси добігла кінця".

Натомість рішення засудила Партія Зелених, представники якої зазначили, що "це удар по найбільш маргіналізованим верствам населення".

Також рішення засудили деякі лейбористи з організації Labour for Trans Rights.
16.04.202510:03
Верховний суд заявив, що жінкою є лише "біологічна жінка"

Верховний суд розглянувши позов організації For Women Scotland (FWS) проти уряду Шотландії, єдиноголосно визначив, що жінка в розумінні закону про рівність 2010 року є "біологічною жінкою".

"Терміни жінка та стать в Законі про рівність маються на увазі, як біологічна жінка та біологічна стать" - зазначено в рішенні, які одноголосно виголосили судді лорд Ходж, лорд Рід, лорл Ллойд-Джонс, леді Роуз та леді Сімлер.

Шотландський уряд наполягав, що так звані "трангендерні жінки", які отримали сертифікат визнання гендеру є жінками в розумінні Закону про рівність і мають усі права згідно з цим законом. Проте For Women Scotland (FWS) подало в суд на шотландський уряд, не погодившись з такими дефініціями. Верховний суд на бік позивачів.

"Визначення статі в Законі про рівність 2010 року чітко пояснює, що концепція статі є бінарною, особа – це або жінка, або чоловік.

Особи, які поділяють цю захищену характеристику для цілей групових прав і захисту, є особами однієї статі, а положення, що стосуються захисту жінок, обов’язково виключають чоловіків.

Хоча слова «біологічний» немає визначенні, звичайне значення цих простих і недвозначних слів відповідає біологічним характеристикам, які роблять людину чоловіком або жінкою.

Вважається, що вони не потребують додаткових пояснень" - зазначено у рішенні Верховного суду.
28.03.202512:40
Найджел Фарадж критикує Дональда Трампа за умиротворення Росії

Лідер "Партії реформ" Найджел Фарадж в ефірі програми Today на BBC Radio 4 розкритикував американську адміністрацію і заявив, що його партія "не буде на 100% підтримувати Білий дім в його підходах в російсько-українській війні.

"Бажати миру це правильно, але ми не можемо досягнути миру, який зробить Путіна переможцем, тому я не був би на 100% згоден з тим, де зараз знаходиться його (Трампа) команда, абсолютно ні" - заявив Фарадж.

"Ми хочемо мирної угоди, звісно, усі хочуть мирної угоди, але вона має бути справедливою. Прямо зараз здається, що Росія отримує занадто багато" - додав лідер "Партії реформ".

На питання ведучого, чи не вважає Фарадж, що зараз Дональд Трамп дає Путіну занадто багато, той відповів: "На даний момент все виглядає саме так".

"Отже, можливо за кулісами щодо російської сторони відбуваються певні речі, про які ми не знаємо. Але на даний час ситуація викликає занепокоєння" - додав Фарадж.
24.03.202515:54
"Труп" Ілона Маска пропливає перед Джеремі Кларксоном

В своїй традиційній недільній колонці в The Sunday Times Джеремі Кларксон вирішив позловтішатись над Ілоном Маском, найбільш ярі клієнти ("еко-хіппі") якого зараз громлять його Tesla.

Кларксон нагадує, що він виступив проти Маска і його електрокарів тоді, коли це ще не було модно в прогресивній тусовці, а саме там якраз поставили Ілона на п'єдестал.

"Я казав, що вони (Tesla) ненадійні, так і було; я казав, що вони до смішного дорогі, і це правда, і тому, що вони важили більше за більшість супутників Землі, вони погано керуються. І це теж правда.

Маск був розлючений на мене за це і подав до суду, стверджуючи, що у мене є проблеми з електромобілями і казав, що я написав усе це, навіть ще до того, як сів у машину.

Він програв ту справу, і програв апеляцію, але він так і не пробачив мені. Він досі стверджує, що я був упереджений, і що ми вдавали ніби його машина зламалася. Хоча вона дійсно зламалася.

Мені варто було подати на нього до суду, але я боявся, що він назве мене педофілом, тож замість цього я просто чекав, поки його труп пропливе повз. І тепер це сталося" - написав Кларксон.

Також Кларскон звернувся до колишніх фанатів Маска, які нині його найбільші ненависники:

"Для них він був героєм, а мене ненавиділи за те, що я був таким грубим щодо його ранньої інтервенції на автомобільний ринок. Як я міг бути таким грубим щодо такого доброго філантропа пана Маска? Ага, а що ви відчуваєте зараз, сидячи в своїй Tesla, коли натовп однодумців відбиває їй бокові дзеркала? Я хотів би нагадати всім вам, водіям Tesla, що я попереджав вас 17 років тому, що нічого гарного з вашого вибору не вийде. Але ви мене не послухали. Ви вирішили повірити Ілону Маску" - пише Кларксон.
28.03.202514:32
Уряд вступає в конфлікт з судовою системою

Уряд Кіра Стармера тепер на порозі протистояння з судовою системою, що до речі, знову нагадує події, які відбуваються у колег за океаном.

Все почалось з того, що незалежний орган Sentencing Council, який складається з судей і дає "керівні принципи" для судів, опублікував свої нові рекомендації, згідно з якими суддям та магістратам рекомендується "отримувати і враховувати інформацію про расову, етнічну, релігійну, гендерну інформацію про підсудного перед винесенням вироку". Це викликало обурення і отримало назву "дворівневої системи правосуддя", адже критики бояться, що це призведе до того, що меншини будуть отримувати менші строки за так званих "білих цисгенденрних чоловіків".

Публікація цих рекомендацій викликала несподівано різку критику міністра юстиції Шабани Махмуд, яка в незвичному ході написала Раді публічного листа, назвавши нові принципи "ганебними та неприйнятними" і закликала їх переглянути.

Однак сьогодні голова Sentencing Council суддя Вільям Девіс відмовив Махмуд і заявив, що Рада не збирається переглядати свої рекомендації, хоча зробить спеціальні роз'яснення і трактування до них на своєму сайті.

Це викликало різку відповідь міністра юстиції. Шабана Махмуд назвала заяву судді Девіса "розчаруванням" і заявила: "Я ясно дала зрозуміти, що ці керівні принципи створюють дифференційоване відношення, при якому на вирок можуть впливати раса чи релігія. Це неприйнятно і я ясно про це вказала Раді у своєму листі на минулому тижні. Я дуже розчарована цією відповіддю. В мене усі опції на столі, я прийму відповідний закон, якщо це буде необхідно".

Кір Стармер повторив позицію Махмуд, назвавши відповідь "розчаруванням". "Ми розглядаємо відповідь на це. Ми розглядаємо усі варіанти" - заявив прем'єр-міністр.

Зараз розглядаються два варіанти: або прийняти надзвичайний закон, який заборонить так зване "дворівневе правосуддя", або найбільш радикальний, за який схоже виступає офіс Шабани Махмуд - повністю ліквідувати Sentencing Council, як незалежний орган, надавши міністерству юстиції більше впливу на судову систему.
27.03.202514:43
​​До уваги усім ніндзя, які планували відпустку в Британії 🙅‍♂️🥷
31.03.202511:20
Королівська "токсична" пара знову потрапила в скандал

На цей раз приводом стала так звана благодійність пари, яка використовувалась як "піар-машина" і закінчилась гучним скандалом.

Все почалось минулого квітня, коли принц Гаррі у Майамі проводив благодійний матч з поло для заснованої ним організації "Sentebale", яка допомагає мешканцям Африки. На цю гру без попередження прибула "в супроводі" знімальної групи Netflix Меган Маркл, яка "пила багато шампанського, ганяючи за ним обслугу", а під час вручення нагородження наказала директору "Sentebale" адвокату з Зімбабве Софі Чандауці відійти від її чоловіка.

Але на цьому не скінчилось. Після того, як ЗМІ почали задавати питання щодо інцидента, Гаррі почав слати Софі погрожуючи повідомлення та кричав на неї в особистих розмовах, вимагаючи, що Чандаука виправдала Меган Маркл і заперечила інцидент. Чандаука відмовилась, заявивши, що "не збирається бути продовженням піар-машини родини Сассекс" та що Меган її принизила.

Після відмови, за словами Софі, декілька місяців принц Гаррі намагався тиснути на правління, щоб її звільнили. В "Sentebale" підтвердили факт тиску і "переслідувань" Софі, заявивши, що вони мають "документальні докази цього".

Після того, як скандал набув розголосу, принц Гаррі змушений був оголосити, що він відступає як покровитель організації, яку сам же заснував, оскільки відносини між ним та директором організції зіпсувались і не підлягають відновленню".

Софія Чандаука в інтерв'ю заявила, що "бренд подружжя Сассекс став настільки токсичним, що відлякує більшість благодійників від фонду".
16.04.202506:40
Католицизм повертає собі Британію?

В Британії відбувається "тихе відродження християнства", як це назвала Меделін Грант в своїй колонці в The Telegraph. Причиною цього є збільшення кількості активних вірючих серед покоління Z та молодих мілленіалів. Якщо у 2018 році кількість молодих людей у віці 18-24 років, які щомісячно відвідували церкву складало 4%, то у 2025 році ця кількість збільшилася в чотири рази - до 16%.

При цьому зріст числа активних християн припадає зовсім не на традиційну англіканську церкву, а на католицизм, яий тепер випереджає англікан за кількістю активних прихожан. Так в Англії та Вельсі проживає 6,2 мільйони католиків з яких 1,75 мільйона систематично відвідують католицьку церкву. В той же час "активних прихожан" Англіканської церкви нараховується всього 984 000.

У 16 столітті король Генріх VIII почав в країні Реформацію і оголосив себе головю церкви, коли Папа Римський Климент VII відмовився анулювати його шлюб з Катериною Арагонською. Після розлучення, Генріх VIII ще 5 разів одружувався, а деяких своїх дружин, які йому набридали, страчував. З тих часів майже на 300 років католицизм був під забороною, а керівні посади в державі займали представники Англіканської церкви. Втім ті часи вже в минулому і в Британії вже було два прем'єра католика - Тоні Блер (щоправда він навернувся в католицизм вже після того, як покинув посаду прем'ра) та Борис Джонсон. Також католиком є колишній голова Банку Англії,а нині прем'єр-міністр Канади Марк Карні.

Таким чином можна сказати, що католицизм продовжує збільшувати вплив в Британії, як серед істеблішмента країни, так і серед християн Британії, в той час як англіканство перебуває в глибокій кризі.
01.04.202510:42
Падіння Вейна Гретцкі

Видання The Telegraph написало статтю про те, як колись найбільш улюблена особистість Канади перетворилась на парію. Мова йде по легендарного хоккеїста Вейна Гретцкі.

Коли у 1988 році легендарний хоккеїст покидав свій рідний хоккейний клуб "Едмонтон Ойлерз", щоб перейти в американський клуб "Лос-Анджелес Кінгз", канадська нація була в траурі, сам Гретцкі в сльозах, а власник "нафтовиків" Пітер Поклінгтон, який вирішив продати Гретцкі через фінансові проблеми, перетворився на найбільш ненависну фігуру країни. Гретцкі вже тоді був легендою.

Через 14 років Гретцкі став чимось більше за легенду - національним символом, коли очоливши збірну Канади напередодні Зимових олімпійських ігор в Солт-Лейк Сіті зумів вперше за 50 років виграти золоті медалі для своєї країни, коли Канада перемогла США в фіналі.

Все змінив Дональд Трамп. Вейн Гретцкі мав давні приятельські стосунки з Трампом, оскільки його зять Дастін Джонсон, прославлений гравець в гольф, дружить з Трампом давно. Також не для кого не було секретом консервативні погляди Гретцкі, оскільки він підтримував Консервативну партію Канади та був близький до колишнього консервтаивного прем'єр-міністра Канади Стівена Харпера та лідера опозиції від консерваторів в Онтаріо Патріка Брауна.

Не було б нічого дивного, що Гретцкі, який проводить багато часу в США, був би близьким до консервативних діячів Америки. Однак усіх обурило його мовчання на буллінг Трампом його рідної країни.

Гретцкі був присутнім на переможній вечірці Трампа в Мар-а-Лаго в листопаді. В січні він був присутнім на інагурації Трампа.

Перед інагурацією, Дональд Трамп заявив, що пропонував Гретцкі балотуватись на виборах в Канаді і що він переконаний у перемозі Вейна. Потім Трамп додав: "Але він запитав мене: мені балотуватись на прем'єр-міністра чи губернатора? Ти мені скажи. Я відповів: я не знаю, давай на губернатора".

Після цього приниження Канади, Гретцкі не сказав ні слова і як не в чому не було пішов на інагурацію до Трампа.

Після вступу на посаду, Трамп продовжував буллити Канаду і стверджувати, що анексує її. Проте Гретцкі не сказав жодного слова на захист своєї Батьківщини, зберігаючи мовчання.

Під час хоккейного матчу в рамках турніру 4 Nations Face-Off між Канадою та США під час загострення напруження між країнами, Гретцкі доручили винести на льодову арену канадський факел. Попередні діячі, наприклад відомий канадський боєць UFC Жорж Сен-Пьєр вийшов на лід у червоних кольорах Канади. Однак Гретцкі не надів жодної відзнаки чи кольорів Канади, а натомість вийшов у синьому костюмі - кольорах збірної США, чим викликав ще більше обурення канадців.

В той час, які інші канадці, що мешкають і працюють в США, такі як комік та актор Майк Майерс чи співак Мартін Бубле публічно висловились в підтримку своєї Батьківщини, Гретцкі ганебно мовчить. Майк Майерс виступив в спільному ролику з новим прем'єром Канади Майком Карні, де він сказав фразу "Лікті догори", що в хоккейній термінології значить стати до захисту. Бубле на врученні премії заявив, що "Канада найвеличніша нація на Землі і ми не продєамось". Від Гретцкі канадці не почули жодного слова.

Колись жива легенда і символ Канади усього за декілька місяців перетворився на парію і найбільш ненависну особу країни. І заради чого? Дивне падіння Вейна Гретцкі.
26.03.202508:25
Британський філософ має ключовий вплив на світогляд віце-президента США

Віце-президент США Джей Ді Венс є одним з найбільш анти-європпейські налаштованих чиновників в адміністрації Дональда Трампа, що підтвердила і нещодавно злита переписка щодо бомбардування хуситів, де Венс єдиний виступив проти цього, бо в тому числі це може "допомогти європейцям", більшість торгівлі якої йде через Суецький канал.

Втім, іронія в тому, що людина яка відповідальна за велику частку сформованого світогляду віце-президента це британець.

Висхідна зірка націонал-консервативного руху, можна сказати її мозковий центр, доцент кафедри філософії релігії Кембриджського універистету Джеймс Орр став близьким до Венса у 2019 році, коли Джей Ді Венс навернувся до католицизму.

Орр мало відомий широкій публіці, але за кулісами він набирає вплив по обидві сторони Атлантики, ставши близьким до техно-мільярдера Пітера Тіля та до самого Джей Ді Венса, концентруючи навколо себе філософів консервативного та традиціоналістського толку, маючи підтримку грошей з Кремнієвої долини.

"Ми знайшли спільну мову під час довгих прогулянок та обміну думками про стан справ у світі" - каже Орр про Джей Ді Венса.

У 2023 році сімейство Венсів навіть провело відпочинок в домі Орра на березі річки в Кембриджі. В домі Орра гостював сам Венс, його дружина Аша, їхні діти і навіть батьки Аші.

Вплив Орра відчувається в дискурсі Венса. Наприклад Венс нещодавно вступив в публічну дискусію в X з колишнім британським депутатом від Консервативної партії Рорі Стюартом, де в суперечці щодо міграції посилався на теологічну концепцію Аврелія Августина "Ordo Amoris" (схоже в інтерпретації Святого Фоми Аквінського). Скоріше за все про "Ordo Amoris" він дізнався саме від свого британського гуру, з яким вів довгі розмови про католицизм.

Орр також висловлює думки схожі з позицією Джей Ді Венса. Так виданнюThe Telegraph Орр порівняв Європу з "пацієнтом, який знаходиться в комі довгий час". "Це атрофія м'язів, і по-суті вона фінаснувалася США крапельницею з моменту закінчення Другою світової війни".

Сам Орр заперечує, що Джей Ді Вен "анти-європеєць", стверджуючи, що Венс негативно налаштований не на Європу, а на Європейський союз.

"Під Європой слід розуміти, що Джей Ді має на увазі Європейський союз. Він американський лорд Пальмерстон, ви знаєте - немає вічних союзників, є лише вічні інтереси. Це не ізоляціонізм, це вінтажний реалізм" - стверджує Орр.
06.04.202507:47
Британія провела успішні випробування двигуна для гіперзвукових ракет

Британія успішно завершила серію тестів двигуна для гіперзвукових ракет в рамках гіперзвукової ракетної програми.

Це засвідчило успіхи програми, яка націлена на те, щоб до 2030 року на озброєння поступили гіперзвукові крилаті ракети і Британія змогла б наздогнати в цій компоненті США, Китай та Росію.
28.03.202516:00
​​Не дивлячись на похмурі настрої, британська економіка в кращому стані ніж в інших європейських країн

Як повідомляє Bloomberg, деякі економічні індикатори можуть свідчити про те, що найгірші часи можуть бути позаду, оскільки показники бізнес-активності та впевненості споживачів починають покращуватись.

Це хороші новини для Кіра Стармера, який зробив економічне зростання в центрі своєї політичної повістки.

Як свідчать економічні показники, зокрема і зростання ВВП, не дивлячись на похмурі настрої в самій Британії, економіка Британії в кращому стані ніж економіки інших європейських країн, зокрема Франції, Німеччини та Італії.

І за прогнозами Blomberg у 2025 та 2026 роках оконмічне зростання в Британії продовжить випереджати показники Франції, Німеччини та Італії. Однак показники США та Канади як були кращі, так скоріше за все такими і залишаться.
11.04.202510:16
Велика Британія є одним з найбільших утримувачів державного боргу США

Японія найбільший власник казначейських облігацій та векселів США. На другому місці Китай, а на третьому - Велика Британія. При цьому портфель Лондона по обʼєму не значно поступається китайському.

Продаж облігацій казначейства після введення Трампом тарифів став головною причиною зупинення останніх Білим домом, адже Дональд Трамп злякався обвалу економіки після зростання дохідності облігацій, яку Вашингтон не зміг би обслуговувати.

Таким чином «утримувачі державного боргу» отримали значний важіль у відносних зі США, адже якщо усі три країни почнуть «зливати» американські облігації це може призвести до коллапсу американської економіки (хоча це матиме значні наслідки і для цих країн).

Однак поки немає індикаторів, що Кір Стармер готовий до ескалації у відносинах з Дональдом Трампом і буде застосовувати цей важіль впливу.
25.03.202507:59
Рейчел Рівз дістає бензопилу

Міністр фінансів Рейчел Рівз ( ̶д̶і̶с̶т̶а̶л̶а̶ ̶б̶е̶н̶з̶о̶п̶и̶л̶у̶) оголосила, що планує масові звільнення в держслужбовців. За словами міністра планується звільнення коло 10 000 держслужбовців, що в перспективі має зекономити державному бюджету 2 мільярди фунтів.

Рівз заявила Sky News, що воліє витрачати кошти на якісні послуги, а не на роздуті штати держслужбовців, і обіцяє заповнити вакуум за рахунок збільшення продуктивності праці та завдяки новим технологіям.

Як повідомляють журналісти, на наступному тижні державні департаменти отримають листа від Канцлера герцогства Ланкастерського Пета Макфаддена, де їм буде доручено розробити плани скорочення персоналу.

"Як раніше не буде. Зменшивши витрати на адміністративний апарат, ми направимо кошти "на передову" - більше лікарів в лікарнях, більше поліцейських на вулицях" - повідомило джерело в уряді.

Лишається відкритим питання, як Кір Стармер планує уникнути партійної громадянської війни через масові звільнення та скорочення соціальних виплат (які теж заплановані), коли в партії все ще існує ліве крило та в країні все ще існують профспілки, які вже обіцяють уряду "солодке життя"? Уряд очікують в складні часи, адже навіть в США DOGE та адміністрація Трампа переживають складні часи через діяльність "бензопили", а в Британії лейбористи все ще номінально лівоцентристська партія, якщо хтось забув.
Көбірек мүмкіндіктерді ашу үшін кіріңіз.