tapswap community
tapswap community
Notcoin Community
Notcoin Community
Whale Chanel
Whale Chanel
tapswap community
tapswap community
Notcoin Community
Notcoin Community
Whale Chanel
Whale Chanel
Державна митна служба України avatar
Державна митна служба України
Жаңалықтар және БАҚ
Державна митна служба України avatar
Державна митна служба України
Жаңалықтар және БАҚ
🐜 Митники зупинили живий товар: 2580 особин «без власної згоди» прямували з України до Польщі

Справжній мурашник, але не в лісі, а в посилці з Києва до Вроцлава виявили працівники митниці на митному посту «Львів-поштовий» за допомогою рентген-системи.

Кожна з 2580 комах знаходилась в окремій скляній колбі, поміщеній у металевий ящик, задекларований як «пульт дистанційного керування».

Уся ця історія могла б нагадувати фільм жахів, якби не сувора дійсність: живі істоти переміщувались з приховуванням від митного контролю. До слова, їх заборонено пересилати через кордон у міжнародних експрес-відправленнях.

За даним фактом складено протокол про порушення митних правил відповідно до статей 473 та 483 МКУ.

Комах передали на відповідальне зберігнання. А після проведення еспертиз їх долю вирішуватиме суд.

🌐 Сайт Держмитслужби

😎Facebook 🕊Instagram 📹YouTube 🏢WhatsApp 📩Telegram 👥
24.04.202508:29
Статус АЕО - не про обсяг, а про принципи

Від великих промислових вузлів із багаторічною історією - до родинних підприємств, що тримаються на цінностях.
Від сталевих цехів Харкова і Запоріжжя - до ремісничих майстерень Прикарпаття.
Від агрохолдингів Кіровоградщини - до фермерів Франківщини, які особисто відповідають за якість кожного відвантаження.

У цьому ланцюгу немає «великих» і «малих».
Є ті, хто працює відкрито, відповідально і надійно.

Саме такі компанії - незалежно від масштабу чи географії - отримують статус Авторизованого економічного оператора (АЕО).

Це не формальність.
Це - визнання довіри.
Для митниці. Для партнерів. Для Європи.

Це про прозору взаємодію, передбачуваність процедур і можливість зростати без зайвих бар’єрів.

АЕО - це довіра у дії.
Коли держава бачить у бізнесі партнера - і діє відповідно.

🌐 Сайт Держмитслужби

😎Facebook 🕊Instagram 📹YouTube 🏢WhatsApp 📩Telegram 👥X
21.04.202511:11
✈️ За три місяці 2025 року в Україну імпортували 127,8 тис. цивільних безпілотних літальних апаратів, загальною вартістю 371,3 млн доларів США. За вартісним показником це на 103 млн доларів (або 39%) більше за аналогічний період 2024 року.

Варто зазначити, що для 98% від усіх імпортованих дронів були застосовані пільги зі сплати митних платежів.

Найбільшим постачальником цивільних дронів до України залишається Китай. У першому кварталі 2025 року обсяг імпорту з цієї країни склав 125,7 тис. штук, що становить 98% від загальної кількості ввезених безпілотників.

🌐 Сайт Держмитслужби

😎Facebook 🕊Instagram 📹YouTube 🏢WhatsApp 📩Telegram 👥X
Спрощення, гарантії та статус АЕО: бізнесу пояснили, як працюватимуть авторизації у митній сфері

Система митних авторизацій в Україні перебуває на етапі активної адаптації до міжнародних стандартів і законодавства Європейського Союзу. Так, 19 квітня набуває чинності низка змін щодо авторизацій, передбачених Законом України від 22 серпня 2024 року № 3926-ІХ «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо імплементації деяких положень Митного кодексу Європейського Союзу».

Для інформування бізнесу про нововведення 16 квітня відбувся черговий онлайн-семінар на тему «Авторизації в митній сфері: спрощення, гарантії та статус АЕО», організований Громадською радою при Держмитслужбі за участі фахівців Мінфіну і Державної митної служби України. Захід обʼєднав понад 1000 учасників.

Підприємці отримали детальну інформацію про нові підходи до спрощень та особливості отримання митних авторизацій залежно від потреб і специфіки діяльності.

Окремо акцентували увагу на умови, за яких можливі три варіанти оформлення товарів у митні режими тимчасового ввезення, переробки на митній території України та переробки за межами митної території України: без авторизації, за митною декларацією або через подання заяви.

Так, не підпадають під нові вимоги випадки ввезення/вивезення за діючими дозволами на переробку товарів та тимчасове ввезення транспортних засобів комерційного призначення, упаковок, піддонів, контейнерів та їх частин.

Оформлення митної декларації на товари у цих режимах також набуває статусу авторизації, хоча регулювання зазнало окремих змін.

Також обговорили процес авторизації на застосування митних режимів за заявою відповідно до нових правил. Відповідна постанова Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2025 р. № 454 оприлюднена сьогодні на сайті КМУ - https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennia-zmin-do-postanovy-kabinetu-ministriv-ukrainy-vid-27-veresnia-2022-r-1092-i-454

На підпис Президента України сьогодні направлено Закон, яким відтерміновується на рік норма щодо необхідності отримання авторизації на підставі заяви у випадках, якщо вартість товарів більше 10000 євро, або підприємство отримувало 3 авторизації на місяць чи 20 авторизацій на рік на підставі декларації.

Отже, після набрання чинності відповідним Законом (https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/43189) під необхідність авторизації по заяві підпадатимуть тільки випадки передачі прав та обов'язків іншому підприємству або використання еквівалентних товарів, а також випадки застосування спрощень "процедура випуску за місцезнаходженням" або "процедура спрощеного декларування".

Запис семінару можна переглянути за посиланням - https://youtu.be/4dfPGlpxdqI

🌐 Сайт Держмитслужби

😎Facebook 🕊Instagram 📹YouTube 🏢WhatsApp 📩Telegram 👥X
📋 Інститут митного представництва: бізнесу роз’яснили ключові зміни у митному законодавстві

15 квітня відбувся онлайн-семінар із серії роз’яснювальних заходів, спрямованих на ознайомлення бізнес-спільноти з практичними аспектами реалізації Закону України від 22 серпня 2024 року № 3926-ІХ «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо імплементації деяких положень Митного кодексу Європейського Союзу».

Темою заходу стало обговорення новел митного законодавства, зокрема інституту митного представництва, нових викликів і можливостей для бізнесу.

Семінар організовано за ініціативою Громадської ради при Держмитслужбі та є продовженням спільної роботи Мінфіну і Держмитслужби для підтримки бізнесу під час поступового переходу до нових митних правил у процесі євроінтеграційних змін.

Участь у заході взяли понад 1000 учасників, які обговорили ключові новації, що стосуються інституту митного представництва та нових вимог до авторизації митної брокерської діяльності.

Зокрема, митники представили новий підхід до взаємовідносин між суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності, митними брокерами та митними органами відповідно до європейської моделі митного представництва. У центрі уваги були відмінності між прямим і непрямим представництвом, питання відповідальності сторін, документальне оформлення повноважень, а також практичні аспекти застосування нової моделі в українських реаліях.

Окремо розглянули оновлену процедуру авторизації на провадження митної брокерської діяльності, яка передбачає впровадження чітких критеріїв відповідності для заявників.

Держмитслужба і надалі забезпечуватиме відкриту комунікацію з бізнесом та зацікавленими сторонами в контексті імплементації європейських підходів до митного регулювання. Наступний семінар в рамках цієї серії буде присвячено темі: “Авторизації в митній сфері: спрощення, гарантії та статус АЕО”.

Запис семінару можна переглянути за посиланням.

🌐 Сайт Держмитслужби

😎Facebook 🕊Instagram 📹YouTube 🏢WhatsApp 📩Telegram 👥X
📢 До уваги бізнесу: рішенням Уряду оновлено систему надання митних авторизацій для наближення її до європейської

Сьогодні, 15 квітня, Уряд прийняв постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2022 р. № 1092»

По своїй суті постанова має переважно технічний характер і спрямована на імплементацію змін, внесених до Митного кодексу України Законом України від 22.08.2024 № 3926. Однак без схваленого Урядом інструментарію не можливий початок застосування оновлених норм законодавства, спрямованих на наближення до ЄС. 

Крім цього, постановою переглянуто та модернізовано систему митних авторизацій, ще більш наближено її до європейської. Це, в свою чергу, дає можливість як бізнесу, так і митниці вчасно адаптуватися до оновлених правил у сфері зовнішньоекономічної діяльності та здійснити поступовий перехід від поточного до нового митного законодавства, зберегти та надати можливість підвищити конкурентоздатність нашого бізнесу на етапі його інтеграції з бізнесом ЄС. 

Детальніше про прийняті зміни за посиланням - https://is.gd/Esh7ys

🌐 Сайт Держмитслужби

😎Facebook 🕊Instagram 📹YouTube 🏢WhatsApp 📩Telegram 👥X
До уваги митних брокерів!
 
У зв’язку зі змінами в законодавстві України з питань митної справи, зокрема запровадженні авторизації замість дозволу на провадження митної брокерської діяльності, до Державної митної служби України почали надходити заяви від підприємств на отримання відповідних авторизацій.

Разом із тим фіксуємо, що часто подані документи не відповідають актуальним вимогам чинного законодавства, а саме — не враховано зміни, внесені постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2025 р. № 454 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2022 р. № 1092».

❗️Звертаємо увагу: при поданні заяви обов’язково слід використовувати оновлені форми заяви та анкети самооцінки, затверджені зазначеною постановою КМУ №454.

☝️Діючі дозволи залишаються чинними ще протягом одного року з дати набуття чинності нових правил – тобто до 19 квітня 2026 року.

Додатково наголошуємо, що для отримання авторизації підприємству необхідно подати до Держмитслужби:

1. Заяву за встановленою формою.

2. Анкету самооцінки підприємства:
✓ Заповнюється повністю, якщо це перша авторизація.
✓ Частково — якщо підприємство вже має авторизацію, яка підтверджує відповідність окремим критеріям.
✓ Не подається, якщо:
- підприємство вже має авторизації, в якій є залік усіх відповідних критеріїв та/або умов для митного брокера;
- на розгляді у митного органу знаходиться інша заява з відповідною анкетою, в якій є залік усіх відповідних критеріїв та/або умов для митного брокера.

3. Додаткові документи:
- копії наказів/документів щодо призначення відповідального за митні питання та покладання на нього встановлених обов’язків, визначених п. 4 ч. 4 ст. 14 Митного кодексу України;
- повний витяг з системи «Облік відомостей про притягнення до кримінальної відповідальності та наявність судимості» щодо відповідних працівників підприємства.
💰Вивезення валютних цінностей за межі України

Фізичні особи можуть переміщувати через митний кордон України готівкову валюту і банківські метали у сумі/вартістю, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро, без письмового декларування митному органу.

Письмове декларування здійснюється, якщо ви:

- переміщуєте валюту України, іноземну валюту та банківські метали у сумі, що дорівнює або перевищує еквівалент 10000 євро;

- здійснюєте вивезення за межі митної території України платіжних документів та цінних паперів (акцій, облігацій, купонів до них, векселів, боргових розписок, інших фінансових та банківських документів), виражених у валюті України, в іноземній валюті або банківських металах, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 10000 євро.

Обмежень щодо максимальної суми/вартості валютних цінностей, які фізична особа може вивозити за межі України, законодавством не встановлено.

При цьому фізичні особи – резиденти при вивезені/пересиланні за межі України валютних цінностей в загальній сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, додають до декларації документи, що підтверджують:

- зняття цією фізичною особою готівки з власних рахунків у банках і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою (у разі здійснення такої операції) виключно на ту суму, що перевищує на день вивезення/пересилання в еквіваленті 10000 євро;
- придбання цією особою банківських металів у банках та/або Національному банку виключно на ту суму, що перевищує на день вивезення/пересилання в еквіваленті 10000 євро.

Документи, що підтверджують зняття готівки з власних рахунків у банках з метою її вивезення, є чинними протягом 90 календарних днів із дня зняття готівки.

Зверніть увагу!
Згідно із роз’ясненням Національного банку України, лише власник рахунку має право вивозити готівку в сумі понад 10 000 євро.
Навіть якщо готівку зняв інший представник за довіреністю, переміщувати ці кошти за межі України він не може.

Більш детальна інформація розміщена на сторінках офіційного Інтернет-представництва Національного банку України за посиланням: https://bank.gov.ua/.../liberalization/export-cash-abroad

​З роз’ясненням Нацбанку щодо документів, необхідних для переміщення банківських металів за межі України, можна ознайомитись на сайті Держмитслужби у розділі «Інформація для подорожуючих» - «Виїзд з України» - «Переміщення валютних цінностей» - https://customs.gov.ua/informatsiia-dlia-gromadian.

🌐 Сайт Держмитслужби

😎Facebook 🕊Instagram 📹YouTube 🏢WhatsApp 📩Telegram 👥X
🚬 А сигарети все везуть, а їх все не пускають

За минулу ніч у пункті пропуску «Порубне–Сірет» посадовці Чернівецької митниці зафіксували дві спроби незаконного переміщення тютюнових виробів до Румунії.

У першому випадку - під час огляду транспортного засобу серед особистих речей водія - громадянина України митники виявили 280 пачок сигарет без марок акцизного податку України.

Другий випадок стався також у ніч на 17 квітня. Під час огляду автомобіля серед особистих речей українки, яка прямувала до Румунії, митники виявили 330 пачок сигарет. Ще 270 пачок тютюнових виробів допомогла знайти службова собака Бакарді, залучена у складі кінологічної команди. Їй вдалося виявити спеціально облаштовану схованку всередині запасного колеса — між гумою та металевим диском.

📑 За першим фактом посадові особи митниці склали протокол про порушення митних правил за ч. 3 ст. 471 Митного кодексу України. За другим фактом — протокол за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України. Незаконно переміщений товар тимчасово вилучено.

🌐 Сайт Держмитслужби

😎Facebook 🕊Instagram 📹YouTube 🏢WhatsApp 📩Telegram 👥X
🚛 До уваги водіїв великогабаритних транспортних засобів!

Відзавтра перевірятимуться автомобільні ваги у трьох пунктах пропуску, що на кордоні з Угорщиною, Словаччиною та Румунією. Термін проведення робіт – тиждень.

За інформацією філії «Укрінтеравтосервіс-Закарпаття», з 17 по 24 квітня 2025 року щорічну державну метрологічну повірку проходитимуть автомобільні ваги у пунктах пропуску «Чоп» (українсько-угорський кордон), «Ужгород» (українсько-словацький кордон) та «Дякове» (українсько-румунський кордон).

Тож, перевізникам вантажних транспортних засобів необхідно врахувати можливі тимчасові затримки руху автомобілів під час проведення метрологічної повірки на зазначених КПП.

🌐 Сайт Держмитслужби

😎Facebook 🕊Instagram 📹YouTube 🏢WhatsApp 📩Telegram 👥X
💵 На кордоні з Румунією митники зупинили спробу незаконного переміщення великої суми валютних коштів

Сьогодні, 15 квітня, у пункті пропуску «Порубне–Сірет» митники спільно з прикордонниками запобігли спробі переміщення незадекларованої готівки на суму 200 тис. доларів США.

Значну суму готівкових коштів виявили серед особистих речей водія вантажного автомобіля, який прямував з України до Північної Македонії з вантажем «суміш рослинних олій». Жодних документів, що підтверджували б легальне походження коштів, у чоловіка не було.

Нагадуємо, що відповідно до вимог митного законодавства, фізична особа має право переміщувати через митний кордон України готівкову валюту та банківські метали на суму, що не перевищує в еквіваленті 10 тисяч євро, без письмового декларування митному органу та надання дозвільних документів.

За цим фактом складено протокол про порушення митних правил за ч. 1 ст. 471 Митного кодексу України. Санкція передбачає накладення штрафу в розмірі 20% суми, що перевищує дозволену до переміщення без письмового декларування.

🌐 Сайт Держмитслужби

😎Facebook 🕊Instagram 📹YouTube 🏢WhatsApp 📩Telegram 👥X
🚧 Ремонтні роботи дорожнього полотна у пункті пропуску «Ягодин-Дорогуськ» завершені. Відтак зняті часткові обмеження проїзду транспортних засобів, встановлені на смузі руху «в’їзд в Україну».

Раніше Держмитслужба попереджала міжнародних перевізників, що з 24 березня 2025 року у цьому пункті пропуску на кордоні з Польщею розпочнеться ремонт цементобетонного покриття. Його проведення унеможливило використання одного з двох встановлених вагових комплексів для зважування вантажівок у русі.

Будівельно-монтажні роботи мали тривати до 01 травня 2025 року, однак підрядник завершив їх раніше.

🌐 Сайт Держмитслужби

😎Facebook 🕊Instagram 📹YouTube 🏢WhatsApp 📩Telegram 👥X
📑 Проект регуляторного акту для обговорення: порядок відкриття та закриття місць доставки, вимоги до їх облаштування та визначення товарів, які можуть бути доставлені в інше місце, узгоджене з митним органом призначення

Відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та Закону України «Про доступ до публічної інформації» оприлюднено проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку відкриття та закриття місць доставки, Вимог до облаштування місць доставки та Порядку визначення товарів, які можуть бути доставлені в інше місце, узгоджене з митним органом призначення» - https://mof.gov.ua/uk/draft_regulatory_acts_for_discussion_in_2025-819

Проект цього акта, до розробки якого залучалась Держмитслужба, спрямовано на реалізацію оновлених положень ч. 1 ст. 200 Митного кодексу України, викладених в редакції Закону України від 22 серпня 2024 року №3926-IX «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо імплементації деяких положень Митного кодексу Європейського Союзу».

Проєкт акта:
1) визначає умови для відкриття та підстави для закриття місць доставки;
2) передбачає необхідність створення зон митного контролю в місцях доставки;
3) визначає форму прийняття рішення митним органом при відкритті, закритті та внесенні змін до відомостей щодо місця доставки (видання наказу митного органу);
4) встановлює загальні вимоги до облаштування території місць доставки;
5) деталізує порядок узгодження з митним органом призначення питання доставки товарів вінше місце, ніж зазначене в Переліку місць доставки;
6) визначає перелік товарів, які можуть бути доставлені в інше місце, узгоджене з митним органом призначення;
7) пропонує визнати таким, що втратив чинність наказ Міністерства фінансів України від 30 травня 2012 року № 646, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25 червня 2012 року за № 1052/21364.

Зауваження та пропозиції щодо змісту зазначеного проєкту акта просимо надавати протягом місяця з дня оприлюднення у письмовій та/або електронній формі за адресами:

Міністерство фінансів України, 04071, м. Київ, вул. Межигірська, 11,
e-mail: infomf@minfin.gov.ua;

Державна митна служба України, 04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, 11Г,
e-mail: post@customs.gov.ua.

🌐 Сайт Держмитслужби

😎Facebook 🕊Instagram 📹YouTube 🏢WhatsApp 📩Telegram 👥X
💨 Товари для вейпінгу серед сталі: митники не пропустили незаконний товар зі Словаччини

Здійснюючи імортні перевезення, водій вантажівки подав до митного контролю товаросупровідні документи на товар «сталь в рулонах». Однак, ретельно перевіривши напівпричіп і кабіну водія транспортного засобу, митники виявили 5 коробок з одноразовими електронними сигаретами торгової марки «ELFBAR» в асортименті (з вмістом нікотину), загальною кількістю 1000 шт.

Дане порушення задокументоване за ч. 3 ст. 471 Митного кодексу України. Незадекларований товар вилучено.

Варто додати, що Закарпатська митниця також скерувала до ТУ БЕБ у Закарпатській області повідомлення про протиправне діяння, що містить ознаки злочину за ст. 204 ККУ.

🌐 Сайт Держмитслужби

😎Facebook 🕊Instagram 📹YouTube 🏢WhatsApp 📩Telegram 👥X
📊 Підбили підсумки діяльності за І квартал 2025 року - спостерігається стабільне зростання митних надходжень до держбюджету, прогрес "митного безвізу" та митних спрощень, розвиток цифровізації та міжнародного співробітництва.

За результатами дослідження «Митниця очима бізнесу» Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, бізнес відзначає суттєві позитивні трансформації української митниці.

Митна сфера - важливий напрям євроінтеграції України. Нещодавно у Брюсселі відбулися двосторонні зустрічі делегацій України та Єврокомісії у межах офіційного скринінгу відповідності українського законодавства праву ЄС за Розділом 29 «Митний Союз». Офіційний звіт буде представлений згодом, однак у ході скринінгу європейські експерти висловили високу оцінку презентованим українською стороною досягненням.

Тож українські інституції, відповідальні за митне регулювання та впровадження змін, за підтримки міжнародних партнерів продовжують системні трансформації. Ці зусилля спрямовані на повну відповідність стандартам ЄС та забезпечення плавного переходу вітчизняного бізнесу до нових
митних правил.

Деталі - у інфографіках ⤵️


🌐 Сайт Держмитслужби

😎Facebook 🕊Instagram 📹YouTube 🏢WhatsApp 📩Telegram 👥X
Підсумки «митного безвізу» за І квартал 2025 року:
Україна продовжує нарощувати темпи оформлень декларацій під процедурою спільного транзиту

Так, за перші три місяці 2025 року було оформлено 25,8 тисяч транзитних декларацій за процедурою спільного транзиту, що на понад 2 тис. більше, ніж у попередньому кварталі. Наразі це найбільша кількість декларацій за квартал з початку приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту.

Зокрема, у країнах-учасницях Конвенції про процедуру спільного транзиту було успішно завершено понад 18,5 тис. переміщень, розпочатих митними органами України.

Водночас в Україні було успішно завершено 7,3 тис. переміщень, розпочатих в інших країнах-учасницях Конвенції, що в 1,4 рази більше, ніж у попередньому періоді.

Щодо гарантування при процедурі спільного транзиту, у І кварталі 2025 року в системі управління гарантіями NCTS Держмитслужбою зареєстровано 16 загальних гарантій (станом на початок квітня 2025 року діючими є 97) та 3 556 індивідуальних гарантій (станом на початок квітня 2025 року діючими є 9 217).

Детальніше про NCTS

🌐 Сайт Держмитслужби

😎Facebook 🕊Instagram 📹YouTube 🏢WhatsApp 📩Telegram 👥X
📄 Результати документальних перевірок: 919 млн грн донарахувань за січень-березень 2025 року

Для спрощення процедур митного оформлення та зменшення обсягів митних процедур на кордоні Держмитслужба проводить документальні перевірки, які дозволяють перенести акцент митного контролю на етап «після митного оформлення».

У І кварталі 2025 році митницями проведено 285 документальних перевірок дотримання вимог законодавства України з питань митної справи, за результатами яких донараховано грошових зобов’язань на суму 919 млн грн, з них узгоджено 668 млн гривень.

За результатами проведення митним аудитом митниць розʼяснювальної роботи з декларантами до початку проведення документальних перевірок у І кварталі 2025 року добровільно сплачено митних платежів на загальну суму понад 58 млн гривень.

Під час проведення документальних перевірок встановлено факти порушень за наступними напрямами:
- дотримання вимог митних режимів – 54,1 %
- правомірності використання пільг з оподаткування, у т. ч. визначення країни походження товарів – 24,3 %;
- визначення митної вартості – 4,5 %;
- класифікації товарів за УКТЗЕД – 2,8 %;
- повноти сплати антидемпінгового, спеціального та компенсаційного мита – 0,9 %,
- за іншими порушеннями – 13,4 %.

☝️Нагадуємо, що відповідно до Закону України від 20.03.2024 № 3613-ІХ «Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законів України щодо особливостей здійснення митного контролю та митного оформлення окремих категорій товарів», з 16.05.2024 відновлено право митних органів проводити документальні перевірки щодо дотримання вимог законодавства України з питань митної справи, у тому числі щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів.

🌐 Сайт Держмитслужби

😎Facebook 🕊Instagram 📹YouTube 🏢WhatsApp 📩Telegram 👥X
☝🏼 До уваги суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності!
У зв’язку з проведенням 26.04.2025 року в Державній казначейській службі України технологічних робіт по обслуговуванню інформаційних ресурсів, робота сервісів інформаційного обміну з Державною митною службою України буде тимчасово призупинена.


🕚 Початок проведення робіт заплановано 26 квітня о 10:30. Орієнтовний час проведення – 4 години.


Для безперебійного здійснення митного оформлення у цей період рекомендуємо платникам податків заздалегідь здійснити авансові платежі на депозитні рахунки, відкриті в Казначействі для Держмитслужби та її територіальних органів.

🌐 Сайт Держмитслужби

😎Facebook 🕊Instagram 📹YouTube 🏢WhatsApp 📩Telegram 👥X
💰Хотів завезти в Україну «чужі» 40 тис. доларів без декларування

Минулими вихідними у пункті пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецьке» закарпатські митники задокументували правопорушення через незаконне переміщення валютних готівкових коштів на суму понад мільйон гривень.

Гроші виявили у 61-річного жителя Закарпаття під час перевірки його автомобіля. Хоча перед митним контролем водій свідомо обрав смугу руху «зелений коридор», засвідчуючи правомірні дії для перетину українсько-словацького кордону.

Незадекларовані 40 тисяч доларів США митники виявили під переднім пасажирським сидінням автомобіля. Водій при цьому повідомив, що переміщував валюту з Чехії до України на прохання знайомого.

За даним фактом митники склали адміністративний протокол відповідно до ч. 1 ст. 471 Митного кодексу України.

Готівку, яка не перевищувала встановлений законом ліміт – 10 тисяч євро, громадянинові повернули, а решту – вилучили до винесення рішення у справі.

Довідково: обов’язковою умовою для ввезення в Україну валютних цінностей у сумі, що перевищує еквівалент 10 тисяч євро, є письмове декларування.

🌐 Сайт Держмитслужби

😎Facebook 🕊Instagram 📹YouTube 🏢WhatsApp 📩Telegram 👥X
✅ Створення ефективної команди вимагає постійного удосконалення професійної компетенції: пост-митний контроль здійснюватиметься за новими стандартами

З 19 квітня 2025 року в Україні набирають чинності оновлені положення Митного кодексу України, передбачені Законом України від 22.08.2024 № 3926-ІХ «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо імплементації деяких положень Митного кодексу Європейського Союзу», серед яких – суттєві зміни у напрямку здійснення пост-митного контролю.

З метою доведення зазначених змін до особового складу підрозділів митного аудиту митниць 17-18 квітня Департаментом митного аудиту та обліку осіб Держмитслужби за участі фахівців Департаменту контролю та адміністрування митних платежів, Департаменту боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил проведений навчальний семінар.

Під час заходу обговорили актуальні питання проведення доперевірочного аналізу, формування планів-графіків проведення документальних перевірок, вирішення практичних питань проведення документальних перевірок та подальшої реалізації їх матеріалів. Особлива увага приділена питанням контролю за напрямком класифікації та країни походження товарів.

Також під час семінару представлено оновлене програмне забезпечення, яке буде використовуватись під час проведення доперевірочного аналізу, як складової пост-митного контролю.

🌐 Сайт Держмитслужби

😎Facebook 🕊Instagram 📹YouTube 🏢WhatsApp 📩Telegram 👥X
☝️Для запобігання затримкам у митному оформленні товарів протягом початкового періоду дії змін до Митного кодексу України, внесених відповідно до Закону України від 22.08.2024 № 3926-IX «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо імплементації деяких положень Митного кодексу Європейського Союзу», повідомляємо, що з метою реалізації положень ч. 4 ст. 11-1, ч. 1 ст. 265 Митного кодексу України з 19.04.2025 року запроваджується ❗️обов’язкова перевірка заповнення у графі 44 митних декларацій всіх типів інформації за кодом «1001» – статус особи, яка подає МД.

Звертаємо увагу митних брокерів, що у зв’язку із запровадженням концепції митного представництва заявлення митним брокером типу представництва (пряме чи непряме) здійснюється шляхом зазначення в графі 44 митної декларації за кодом «1001» ознаки представництва – «2» – прямий представник або «3» – непрямий представник. Декларантам, які самостійно у власних інтересах та від власного імені здійснюють декларування, під кодом інформації «1001» необхідно зазначати «1».

При цьому допускається визначення прямого представництва договорами митних брокерів і осіб, інтереси яких вони представляють, укладеними до набрання чинності Законом України № 3926-IX, які передбачають, що митний брокер діє в інтересах і від імені особи, яку він представляє. Такі договори можуть не містити інформацію, що митний брокер виступає в якості прямого представника.

Також звертаємо увагу, що повноваження митних брокерів як прямих представників у частині виконання формальностей, пов’язаних із представленням інтересів декларантів, залишаються такими самими, що і передбачені чинною редакцією Митного кодексу України, зокрема, в частині пред’явлення товарів, присутності під час митного оформлення, здійснення фізичного огляду товарів, подання заяв щодо операцій з товарами, транспортними засобами комерційного призначення, митне оформлення яких не закінчено, тощо.

🌐 Сайт Держмитслужби

😎Facebook 🕊Instagram 📹YouTube 🏢WhatsApp 📩Telegram 👥X
📢 До уваги субʼєктів ЗЕД!

Державна митна служба України спільно з Громадською радою при Держмитслужбі продовжує серію роз’яснювальних семінарів з питань новацій, передбачених Законом України від 22 серпня 2024 року № 3926-ІХ «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо імплементації деяких положень Митного кодексу Європейського Союзу», та їх практичної реалізації.

🗓️ 16 квітня у режимі онлайн відбудеться семінар на тему: «Авторизації в митній сфері: спрощення, гарантії та статус АЕО».

Панелі для обговорення:

1️⃣ Авторизації в митній сфері:

Нові підходи до спрощень у митному законодавстві;
Авторизований економічний оператор (АЕО): переваги та виклики;
Гарантії для бізнесу: що зміниться з новими правилами?

2️⃣ Авторизація на поміщення товарів у митні режими:

Тимчасове ввезення;
Переробка на митній території України;
Переробка за межами митної території України.

🕑 Початок семінару о 15:00.

Посилання для участі: https://us06web.zoom.us/j/83346911044?pwd=TKfLiCZJVTRuFsvKfTZNsmI21kl6gp.1
Meeting ID: 833 4691 1044
Passcode: 996269

🌐 Сайт Держмитслужби

😎Facebook 🕊Instagram 📹YouTube 🏢WhatsApp 📩Telegram 👥X
🇺🇦 Українська делегація завершила скринінг за Розділом 29 “Митний Союз” у Брюсселі
 
Відбувся один із ключових етапів євроінтеграції української митниці - скринінг відповідності національного законодавства праву ЄС за переговорним Розділом 29 «Митний Союз».

До складу делегації увійшли заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук, заступник Голови Держмитслужби Владислав Суворов, директор Департаменту митної політики Мінфіну Олександр Москаленко та інші представники відомств. Очолювала переговорну групу Віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина. 

Українська сторона представила прогрес у гармонізації митного законодавства, цифровізації, впровадженні NCTS, розвитку інституту АЕО та антикорупційної політики.

Європейські партнери високо оцінили темпи модернізації митної системи та підтвердили готовність підтримати українську митницю у подоланні викликів на шляху до повної інтеграції.

Наразі митна служба працює в умовах повномасштабної війни, але доводить Європі: Україна - це регульована, надійна і відкрита країна для міжнародної торгівлі.

Розділ 29 є одним із найоб’ємніших у переговорах з ЄС - і Україна впевнено проходить цей шлях. Наступний етап - повна імплементація норм ЄС. Працюємо далі.

🔗 Детальніше - https://is.gd/7RcSnC

🌐 Сайт Держмитслужби

😎Facebook 🕊Instagram 📹YouTube 🏢WhatsApp 📩Telegram 👥X
Көрсетілген 1 - 24 арасынан 3011
Көбірек мүмкіндіктерді ашу үшін кіріңіз.