Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Regnum Aeternum avatar

Regnum Aeternum

Періодичне культурно-ідеологічне псевдовидання про вічне і вічних.
TGlist рейтингі
0
0
ТүріҚоғамдық
Растау
Расталмаған
Сенімділік
Сенімсіз
Орналасқан жері
ТілБасқа
Канал құрылған күніFeb 14, 2023
TGlist-ке қосылған күні
Jul 30, 2024

Telegram арнасы Regnum Aeternum статистикасы

Жазылушылар

210

24 сағат00%Апта
5
2.4%Ай
21
11.1%

Дәйексөз индексі

0

Ескертулер4Каналдарда қайта жазылу0Каналдарда ескерту4

1 жазбаның орташа қамтуы

54

12 сағат480%24 сағат540%48 сағат1080%

Қатысу деңгейі (ER)

20.37%

Қайта жазылды1Пікірлер0Реакциялар10

Қамту бойынша қатысу деңгейі (ERR)

25.71%

24 сағат0%Апта
6.43%
Ай
281.73%

1 жарнамалық жазбаның қамтуы

0

1 сағат00%1 – 4 сағат00%4 - 24 сағат00%
Каналға біздің ботымызды қосып, осы каналдың аудиториясын біліңіз.
24 сағаттағы жазбалар саны
0
Динамика
-

"Regnum Aeternum" тобындағы соңғы жазбалар

13.04.25

Наші серця і душі в дану мить з загиблими внаслідок балістичного удару російських військ по місту Суми🕯

Regnum Aeternum
ПАТРІАРШИЙ ВІЗИТ В ТОРОНТО 1968 — візит Йосипа Сліпого до Канади

Кінохроніка відведення української діаспори в Північній Америці архієпископом Української греко-католицької церкви Йосипом Сліпим.

На плівку, окрім предстоятеля, потрапили такі відомі діячі, як націоналісти Ярослав Стецько і Роман Малащук, письменник-богеміст Василь Софронів-Левицький, митрополит Вінніпезький Максим, єписком Ніль та інші.
БАТЬКО УКРАЇНСЬКОГО МОНАРХІЗМУ — 143-я річниця дня народження В'ячеслава Липинського

Сьогодні день народження В'ячеслава Липинського — історика, політика і теоретика українського монархізму, що намагався його систематизувати в «Листах до братів-хліборобів» — чтиво, на хвилинку, на 600 сторінок, де зачіпляється безліч питань: від критики націоналізму донцовського зразка до національності власників великих капіталів, положення шляхти на українських землях і засад української монархії.

Слід визнати, В.К.Л з обʼємом ідеологічних праць перемудрив настільки, що згодилось би на створення наукового напрямку «липиністика», але враховуючи відсутність альтернатив, для гетьманців це буквально рятівне коло, що повʼязує стару і нову генерацію руху.

Усе життя провів в ізоляції, як в суспільно-політичній через свої монархічні та консервативні погляди, так і в особистій — Липинський помер на самоті від туберкульозу в санаторії в Вінер-Нойштадті, неподалік Відня.

Класократична ідея перейняла ізольованість від свого автора й стоїть «особняком» в українській правиці й понині, хоча вшанування памʼяті й дослідження спадку Липинського дає концепції надію на майбутнє.

Regnum Aeternum
ПАЛАЦ ШЕНБОРНІВ В УРОЧИЩІ БЕРЕГВАР

Мисливська резиденція у стилі неоромантизму в селі Карпати Закарпатської області належала графському роду Шенборнів, представникам знаті Священної Римської Імперії.

Сама резиденція була збудована в кінці девʼятнадцятого століття.

В 1945 році націоналізована й стала частиною санаторію для лікування серцево-судинних захворювань.

Також неподалік палацу розташований парк з рідкими видами дерев.
«Все найкраще я жертвував для мого одного ідеалу на цьому світі — для улюбленого українського народу. І тут я мав багато розчарувань — однак мій ідеал залишився чистим як хрусталь і залишиться таким до моєї смерті»

Василь Вишиваний, ерцгерцог, офіцер, дипломат
«СЕКТАНТИ»

Хто на кого орієнтується?

Всі різноманітно. Один на особу. Другий на партію. Третій на форму влади. Четвертий на чужі держави. І з останніх один на Польщу, другий на Німеччину, третій на Антанту і т. д.

Це сектанство!

Колись в Росії люди гинули, в вогонь лізли із за того, чи молитись двома чи трьома пальцями? Чи казати "Господи помилуий" чи "Господи помилуй“.
Це далека від народу інтелігенщина!

Кожний має свою програму, гасло, тактику. Але всі ми збираємось будувати одну Велику, Єдину, Неділиму Україну. Кожний тягне в свою сторону!… Розкол сил, розпад, катастрофа! Сварки, наради, лайки — це інтелігентська спеціальність, із якої ми не виліземо до дійсної будови України.

Як можна опиратись на меншості, дуже маленькі, нікчемні і слабі? А хіба не меншість ті окремі особи, партії, поборники форми влади? Нікчемна меншість?

Наша орієнтація — одна: нарід, нарід і ще нарід. Він є сила, титан. В його руках вся влада. Без народу сектанти жити не можуть.

Але без сектантів — інтелігентів — дилетантів народ проживе!

Катастрофа дуже далеко зайшла. Але ще не пізно, щоб урятувати справу. Покиньмо всі гасла, програми, секти, орієнтації і злучаймось з народом. Ми — інтелігенція мусимо бути тільки першими робітниками на службі народній. Але не навпаки, як досі було, де народ нам служив. Час панування меншості над більшістю вже минув. Народ нам все дає. А що ми йому дали? Сором нам і дітям нашим, коли згадаємо про нашу роботу. Повний розвал — це дарунок сектантів народові. "Після мене хоч потоп“ — каже французька приказка. Це гасло наших сектантів! Хто не орієнтується на народ, на самостійну Україну — той зрадник батьківщині. Тільки тоді наш народ прийме свою інтелігенцію, коли вона зречеться свого партійного сектанства і разом з ним стане в одну міцну лаву до будови вільної незалежної України.

Василь Вишиваний, ерцгерцог, офіцер, дипломат

#опінія
Regnum Aeternum
Переговори в Саудії відновили дипломатичний канал України зі Сполученими Штатами. Схоже, можемо говорити про ймовірне узгодження позицій.

Це не говорить про те, що завтра вночі ми спостерігатимемо в прямому етері підписання мирної угоди між Україною та Росією в умовних Варшаві/Хельсінкі/Ер-Ріяді, але прикметно, що Україна погодилась на перемир'я без попередніх умов.

Це різко контрастує з позицією української дипломатії у Вашингтоні 28 лютого й курйозу події додають недавні хвилі антитрампістських й антиамериканських настроїв, в яких захлинулась більшість інформаційних ресурсів, як українських, так і європейських.

Але не Україна починала війну. Тож як США планують посадити за стіл перемовин Російську Федерацію з величезними запасами природних ресурсів, заповненими військовими складами радянським металобрухтом й нульовим бажанням закінчувати бойові дії — дізнаємось, як завжди, згодом.
«ЛИСТ ДО ПАРИЖУ»

Париж… На дворі теплінь, не дивлячись на початок лютого, коли у нас на Україні морози. На вулицях багато освітлення, якого нема нігде в Центральній Европі. Рух на вулицях теж великий, переважно автомобільний. Знайомлюсь з українською колонією і констатую, що тут більш партій і напрямків, ніж українців. Посольство наше стоїть цілком особливо, і не знайшов ні одного українця, який би заявив себе прихильником цеї державної інстітуції, а навпаки — майже кожен з українців спричинився до того, щоб дискредитувати цю установу, цеб то — дискредитувати її персональний склад, з графом Тишкевичем на чолі. Бідні французи аж за голову беруться, коли заговориш з ними про українські справи.


Дмитро Антонович
, історик, мистецтвознавець, дипломат

#опінія
Regnum Aeternum
ТГШ 211

Постать Тараса Шевченка починаючи з двадцятого століття є іконою. Прикметно, що більше в якості письменника — як художник Шевченко сприймається слабше.

Різні ідеологічні групи, починаючи комуністами з Кобзарем на агіт.плакатах, закінчуючи націоналістами, що приводять вірші Шевченка з національними мотивами, використовували/використовують цей образ.

Дивним чином в цій людині поєднувалось народництво, доволі популярний напрямок серед української інтелігенції тих часів, й туга по старій, гетьмано-козацькій спадщині — в роботах Шевченка окремішність Гетьманщини підкреслюється, в тому числі, особою Богдана Хмельницького, як володаря, як суверенного князя.

Чим більше досліджується особа Шевченка, тим більше руйнується класичне уявлення про нього, як про поета-страждальця, що описує трагедії українського народу і яке багатьом нині набридло. Так чи інакше, але в цьому дописі ми згадуємо також одну з центральних фігур української літератури.

Фігури, навколо якої новітня українська література як така сформувалась.

Regnum Aeternum
«Захід населений людьми реальної політики, а не панами, що пурхають у хмарах, як більшість росіян, не кажучи вже про українців, котрі нічого ще не маючи, малюють собі картину, ніби весь світ біля їхніх ніг»

Павло Скоропадський, Гетьман України
Regnum Aeternum
АМЕРИКАНО-УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕМОВИНИ ЗІРВАНО

В коридорах Кремля дзвонять наповнені шампанським бокали — перемовини Зеленського і Трампа закінчилися сваркою. Отримавши запевнення лідерів провідних держав Євросоюзу, що подальші бойові дії будуть профінансовані, переговорний процес першому був вже відверто нецікавий.

Угода про корисні копалини, яку мали підписати цього вечора, залишилась непідписаною, вже вдруге.

Звиклий на аплодисменти Зеленський, не отримавши їх, передчасно залишив Білий дім.

Україна перейшла у турбулентну добу і схоже тепер мирний процес знаходиться під питанням, а точніше роль України в ньому. Договорнякіада продовжується.

Regnum Aeternum
ДОГОВОРНЯКІАДА — ЖАХЛИВИЙ КІНЕЦЬ ЧИ НЕСКІНЧЕНИЙ ЖАХ?

З січня місяця в повітрі панує запах т.зв «договорняку» — американська та російська делегації зустрілися в Саудівській Аравії, обговорюються гарантії безпеки, розміщення військ європейських держав на лінії зіткнення, а український президент Зеленський вже завтра прилетить до Вашингтону. Злі язики стверджують, що візит мав бути скасований Трампом через те, що Володимир Зеленський під час обговорення умов угоди про природні ресурси «показав зуби», але французький президент Макрон буцімто під особисті гарантії переконав хазяїна Білого дому.

Війну дорого починати, але ще дорожче її закінчити. Стиль ведення мирних перемовин Дональда Трампа говорить, що якщо Україна та Російська Федерація якщо колись і підпишуть мирну угоду, то з гірким присмаком поразки, а найбільше бенефітів, як було з Першою та Другою світовою, отримають Сполучені Штати.

США в змозі змусити сторони підписати перемирʼя, ледь не тримаючи дипломатів з того та іншому боку за руки, але як довго цей хиткий мир протримається напряму залежить від можливостей України та Росії й реакції гарантів дотримання угоди на спроби її переглянути.

Regnum Aeternum
«БЕЗСМЕРТНИЙ МАЄСТАТ» — 130-та річниця дня народження Вільгельма фон Габсбурґа

В цей день у родинному маєтку Габсбурґ-Лотрінґенів на острові Лошинь в Істрії близько мальовничого прибережного хорватського міста Пула народився український король без королівства Василь Вишиваний.

Офіцер української армії, дипломат і лобіст українських інтересів в австрійському Рейхсраті, навколо якого об'єднувалися пасіонарії еміграції, таким чином сформувавши альтернативну гілку українського монархізму.

Через своє авантюрне серце й залізну волю європейського монарха і був вбитий у Лук'янівській в'язниці більшовиками. Тим не менш, не проправивши ні одного дня, Василь приклав надзусилля в те, аби Україна була вільна, за що йому і дякуємо.

З днем народження, Ваша Величність!

Regnum Aeternum
«СХІД І ЗАХІД РАЗОМ» — 106-та річниця Акта Злуки

Урочисте об'єднання Західноукраїнської Народної Республіки та Української Народної Республіки відбулось 22 січня 1919 року в Києві на Софійській площі. Святкова церемонія почалась о 12-й годині, відбувся урочистий молебен і парад військ.

Як це майже завжди закінчується в українській історії, соборність українських земель тривала недовго, невдовзі захід України буде роздертий між Польщею, Румунією та Чехословаччиною, а територія Надніпрянської України захопить Радянська Росія.

На жаль, соборність українських земель до сих пір не закріплена, але це не привід не згадувати, як українці, що були підданими двох різних імперій, воз'єдналися на початку 20-ого століття.

Regnum Aeternum
АМЕРИКАНСЬКА ІСТОРІЯ ЖАХІВ — КІНЕЦЬ ПЕРЕХІДНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Вже завтра у Вашингтоні перед Капітолієм відбудеться інавгурація Дональда Трампа, який вже вдруге почне виконувати президентські обовʼязки. Разом з тим закінчується період перехідної адміністрації, якою в світі кожний геополітичний гравець намагався скористатися й вичавити максимум.

Лічили дні до інавгурації не лише американці з різних політичних таборів, але й суспільства в різних країнах світу. Хтось, як і громадяни з США, з надією, а хтось — з жахом. На відміну від 2016, республіканці мають перевагу, законодавчі ініціативи Трампа не будуть так гальмуватися, тож спостерігаємо за другою каденцією екстравагантного політика-мільярдера, який вже хитає сталий світовий порядок, точніше його залишки, з неабияким інтересом.

Regnum Aeternum

Рекордтар

15.04.202523:59
210Жазылушылар
01.04.202518:04
500Дәйексөз индексі
06.04.202511:51
2.6K1 жазбаның қамтуы
17.04.202516:11
0Жарнамалық жазбаның қамтуы
04.04.202520:14
32.50%ER
06.04.202511:52
1336.92%ERR
Жазылушылар
Цитата индексі
1 хабарламаның қаралымы
Жарнамалық хабарлама қаралымы
ER
ERR
OCT '24JAN '25APR '25

Regnum Aeternum танымал жазбалары

13.04.25

Наші серця і душі в дану мить з загиблими внаслідок балістичного удару російських військ по місту Суми🕯

Regnum Aeternum
«Все найкраще я жертвував для мого одного ідеалу на цьому світі — для улюбленого українського народу. І тут я мав багато розчарувань — однак мій ідеал залишився чистим як хрусталь і залишиться таким до моєї смерті»

Василь Вишиваний, ерцгерцог, офіцер, дипломат
02.04.202517:05
ПАЛАЦ ШЕНБОРНІВ В УРОЧИЩІ БЕРЕГВАР

Мисливська резиденція у стилі неоромантизму в селі Карпати Закарпатської області належала графському роду Шенборнів, представникам знаті Священної Римської Імперії.

Сама резиденція була збудована в кінці девʼятнадцятого століття.

В 1945 році націоналізована й стала частиною санаторію для лікування серцево-судинних захворювань.

Також неподалік палацу розташований парк з рідкими видами дерев.
05.04.202517:20
ПАТРІАРШИЙ ВІЗИТ В ТОРОНТО 1968 — візит Йосипа Сліпого до Канади

Кінохроніка відведення української діаспори в Північній Америці архієпископом Української греко-католицької церкви Йосипом Сліпим.

На плівку, окрім предстоятеля, потрапили такі відомі діячі, як націоналісти Ярослав Стецько і Роман Малащук, письменник-богеміст Василь Софронів-Левицький, митрополит Вінніпезький Максим, єписком Ніль та інші.
БАТЬКО УКРАЇНСЬКОГО МОНАРХІЗМУ — 143-я річниця дня народження В'ячеслава Липинського

Сьогодні день народження В'ячеслава Липинського — історика, політика і теоретика українського монархізму, що намагався його систематизувати в «Листах до братів-хліборобів» — чтиво, на хвилинку, на 600 сторінок, де зачіпляється безліч питань: від критики націоналізму донцовського зразка до національності власників великих капіталів, положення шляхти на українських землях і засад української монархії.

Слід визнати, В.К.Л з обʼємом ідеологічних праць перемудрив настільки, що згодилось би на створення наукового напрямку «липиністика», але враховуючи відсутність альтернатив, для гетьманців це буквально рятівне коло, що повʼязує стару і нову генерацію руху.

Усе життя провів в ізоляції, як в суспільно-політичній через свої монархічні та консервативні погляди, так і в особистій — Липинський помер на самоті від туберкульозу в санаторії в Вінер-Нойштадті, неподалік Відня.

Класократична ідея перейняла ізольованість від свого автора й стоїть «особняком» в українській правиці й понині, хоча вшанування памʼяті й дослідження спадку Липинського дає концепції надію на майбутнє.

Regnum Aeternum
Көбірек мүмкіндіктерді ашу үшін кіріңіз.