Ми – не діаспора. Чому це важливо?
Однією з найбільших помилок, допущених у 90-х, стало змішування понять української діаспори в росії та українських субетносів, що проживають на своїх історичних землях, які опинилися у складі рф.
📌 Діаспора – це спільнота, що виникла внаслідок міграції народу за межі своєї історичної батьківщини.
📌 Автохтонний народ – це народ, історично сформований на певній території, який жив там з давніх часів і саме його культура, мова, спосіб життя стали визначальними для цієї території. Автохтони — це ті, хто освоїв землю, зробив її придатною для постійного життя, створив там поселення, традиційне господарство, сформував локальну ідентичність.
📌 Корінний народ – відповідно до міжнародних конвенцій, це народ, який проживав на певній території до моменту встановлення сучасних державних кордонів і не має власного державного утворення за межами країни, в якій перебуває.
Тривале відокремлене проживання стало передумовами формування субетносів українського народу, які з одного боку зберегли загальноукраїнські культурні риси, але водночас мають свої індивідуальні особливості. І ці особливості будуть різними у східнослобожанських українців, кубанських українців, далекосхідних українців та інших. Тому сьогодні доречно говорити про ці субетноси українського народу як про бездержавні народи рф. Відповідно кожен такий народ має право на самовизначення відповідно до норм міжнародного права.
#субетноси #самовизначення
📌 Підписуйтесь @e_uiz