Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Київська духовна академія avatar
Київська духовна академія
Дін
Київська духовна академія avatar
Київська духовна академія
Дін
21.04.202513:21
#Новина
КИЇВСЬКІ ДУХОВНІ ШКОЛИ ПЕРЕДАЛИ ПАСКИ КИЇВСЬКОМУ ПАНСІОНАТУ ВЕТЕРАНІВ ПРАЦІ

21 квітня 2025 року, у Світлий Понеділок, з благословення ректора Київської духовної академії і семінарії архієпископа Білогородського Сильвестра, Київському пансіонату ветеранів праці було передано паски, під супровід пасхальних піснеспівів у виконанні хору студентів Київських духовних шкіл.

Даний проект був здійснений з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія за сприяння Синодального відділу Української Православної Церкви з соціально-гуманітарних питань та Київської духовної академії і семінарії.

В рамках благодійної ініціативи, від Київських духовних шкіл пасхальні вітання мешканцям пансіонату передав ієромонах Інокентій (Бабій).
19.04.202510:58
#Відео
«ВОСКРЕСНИ, БОЖЕ, СУДИ ЗЕМЛИ, ЯКО ТЫ ЦАРСТВУЕШИ ВО ВЕКИ»

💳На підтримку духовної освіти: 4441111134693971

🌷🕯З Преблагословенною Суботою!🕯🌷
#Словоректора
📹⚡️ПРОПОВІДЬ АРХІЄПИСКОПА БІЛОГОРОДСЬКОГО СИЛЬВЕСТРА У ВЕЛИКУ П'ЯТНИЦЮ

💳На підтримку духовної освіти: 4441111134693971

Бог став людиною. Бог помер на Хресті. Він помер за людей.

Страсна П'ятниця – спомин про смерть на Хресті Господа нашого Іісуса Христа, спомин про смерть Бога і людини – Боголюдини.

У Велику П'ятницю наші думки прикуті до приниження, до наруги, до страждань Христа.

Ми, здавалося б, повинні впасти у зневіру, навіть у розпач... Але нам відомо, що Христос помер – і воскрес: "Христос воскрес із мертвих, первенець серед померлих" (1 Кор. 15:20).

Читати на сайті

🔗 Дивитись відео
#Словоректора
📹⚡️ЧОМУ ІУДА ЗРАДИВ ХРИСТА?

💳На підтримку духовної освіти: 4441111134693971

У Великий Четвер ми згадуємо надзвичайно важливі події Священної історії: прощальна бесіда, Тайна Вечеря, зрада Іуди…

Іуда. Апостол та зрадник. Фігура, що викликає глибоке обурення, навіть огиду. Однак, разом із цим, фігура - надзвичайно трагічна.

Про психологічний портрет та духовне падіння найвідомішого зрадника у світі розповідає ректор Київської духовної академії і семінарії архієпископ Білогородський Сильвестр.

🔗 Дивитись відео
15.04.202507:55
#Новина
ВЕЛИКИЙ ВІВТОРОК. СТРАСНА СЕДМИЦЯ В КДА


15 квітня 2025 року, у Великий Вівторок Страсної седмиці, в Академічному храмі на честь преподобного Іоанна Дамаскина Свято-Покровського чоловічого монастиря у Голосієво були звершені уставні богослужіння: часи, зображальні, вечірня та Літургія Передосвячених Дарів.

Богослужіння звершив регент Академічного хору і викладач архімандрит Леонтій (Тупкало) у співслужінні викладачів та студентів Київських духовних шкіл у священному сані.

Проповідь на запричасному вірші виголосив вихованець 4-го класу Семінарії — чтець Богдан Лавріненко.
05.04.202511:48
#Архівневідео
📹☦️ ПРОПОВІДЬ АРХІЄПИСКОПА БІЛОГОРОДСЬКОГО СИЛЬВЕСТРА У П'ЯТУ НЕДІЛЮ ВЕЛИКОГО ПОСТУ, ПРЕПОДОБНОЇ МАРІЇ ЄГИПЕТСЬКОЇ

Архівне відео 10 квітня 2022 року. Проповідь ректора Київської духовної академії і семінарії архієпископа Білогородського Сильвестра проголошена в Академічному храмі Різдва Божої Матері.

В проповіді владика ректор розкриває тему покаяння та приводить приклад житія преподобної Марії Єгипетської. Владика зазначає, що сучасні люди дуже часто не правильно розуміють значення покаяння: «На прикладі вчення святих отців і житія преподобної Марії ми розуміємо, що покаяння — це не одномоментний акт, а боротьба зі спокусами протягом усього життя»

🔗 ДИВИТИСЬ ВІДЕО
#Відео
🕊ЧИТАННЯ ПАСХАЛЬНОГО ЄВАНГЕЛІЯ 14-МА МОВАМИ

Під час Пасхальної Божественної літургії було прочитано пасхальне Євангеліє 14-ма мовами:

1. Слов’янською — ієродиякон Севастіан (Скороход),
2. Грецькою — архімандрит Феофан (Меджидов),
3. Латинською — архімандрит Маркел (Павук),
4. Єврейською — архімандрит Дамаскін (Лебедь),
5. Українською — архімандрит Мелетій (Завадський),
6. Кримськотатарською — архімандрит Митрофан (Божко),
7. Сербською — архімандрит Афанасій (Стрельцов),
8. Італійською — архімандрит Леонтій (Тупкало),
9. Хінді — ієромонах Герман (Ковач),
10. Румунською — ієромонах Павло (Вітрюк),
11. Польською — ієродиякон Никодим (Шевчук),
12. Англійською — диякон Михаїл Горбачик,
13. Німецькою — ієродиякон Іліодор (Поляков),
14. Французькою — чтець Мирон Лозінський.

🔗Дивитись відео
🕯🌷#Вітання
ВІТАННЯ БЛАЖЕННІШОГО МИТРОПОЛИТА КИЇВСЬКОГО І ВСІЄЇ УКРАЇНИ ОНУФРІЯ З ПАСХОЮ ХРИСТОВОЮ

Воскресіння Христове — це великославна, священна подія, через яку Бог повернув людству загублений Рай; це подія, через яку Божественна Любов зруйнувала пекло і відняла силу у смерті. Через Своє Воскресіння Христос Спаситель знову подарував людству втрачений дар вічного життя і блаженства.

Дивними і неосяжними для людського розуму стежками Божественна Любов одягає на Себе людську природу і приходить на землю, щоб перемогти вселюдську злобу і гріх.

Читати повністю

Дивитись відео
#Публікація
КУРС ІСТОРІЇ УКРАЇНИ. ТЕМА 8. МОНГОЛЬСЬКА НАВАЛА

В ХІІІ ст. на українських землях відбулися події, які знову зробили степові народи головною силою в політичному, економічному й частково культурному житті регіону. Монгольська навала поклала край незалежному існуванню державних спільнот, які раніше виникли в лісовій смузі та були об’єднані в межах Київської Русі. Крім того, вона зруйнувала зв’язки цих земель із чорноморським узбережжям, а отже, і з середземноморським світом, як це було в часи скіфів і сарматів. Але на відміну від своїх попередників, монголи були значно могутнішою військовою силою.

Якщо раніше кочівники контролювали в основному західну частину євразійського степу — від Волги до Дунаю, — то монголи зуміли, бодай спочатку, опанувати увесь степовий пояс — від Амуру та монгольських степів на сході до гирла Дунаю й угорських рівнин на заході.
15.04.202518:38
#Новина
В КИЇВСЬКИХ ДУХОВНИХ ШКОЛАХ ЗВЕРШЕНО ТАЇНСТВО ЄЛЕОСВЯЧЕННЯ (СОБОРУВАННЯ)

15 квітня 2025 року, у Великий Вівторок, після вечірнього уставного богослужіння, в Академічному храмі на честь прп. Іоанна Дамаскіна Свято-Покровського чоловічого монастиря у Голосієво було звершено Таїнство Єлеосвячення.

За академічною традицією, у перші дні Страсної седмиці в Київських духовних школах звершується Таїнство Єлеосвячення для викладачів, студентів та вихованців Київських духовних шкіл.

Послідування Таїнства звершили ректор Київської духовної академії і семінарії архієпископ Білогородський Сильвестр та проректор з виховної роботи архієпископ Згурівський Амвросій у співслужінні викладачів Київських духовних шкіл у священному сані.
#Словоректора
📹⚡️СЛОВО АРХІЄПИСКОПА БІЛОГОРОДСЬКОГО СИЛЬВЕСТРА У ВЕЛИКИЙ ВІВТОРОК

💳На підтримку духовної освіти: 4441111134693971

Великий вівторок. Богослужбові тексти та євангельські читання цього дня зосереджені на бесідах, які Господь Іісус Христос мав цього дня. Євангеліст Марк розповідає про цей день: «Прийшли знову до Ієрусалима. І коли Він ходив у храмі, підійшли до Нього первосвященники і книжники, і старійшини». Зрозуміло, мова йде не про звичайну прогулянку територією храму, а про спілкування з тими, хто підходив до Христа і ставив Йому запитання.

Вороги Господа, не бажаючи прийняти Його проповідь в її істині і простоті, прагнули все перевести в область їм добре знайому, для них цінну, і ними ж вигадану: влади, права, авторитету. Не маючи чого заперечити по суті слів Господа, вони вирішують поставити під сумнів саму можливість Йому проповідувати: «Якою владою Ти це робиш, і хто дав Тобі владу робити це?» (Мк. 11:28).

Читати на сайті

🔗 Дивитись відео
04.04.202517:17
#Новина
У СУБОТУ АКАФІСТА В КДА ЗВЕРШЕНА УТРЕНЯ З ЧИТАННЯМ АКАФІСТА ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

4 квітня 2025 року, у п’ятницю п’ятої седмиці Великого посту — напередодні свята Похвали Божої Матері (Суботи Акафіста) та дня пам’яті прп. Никона, ігумена Києво-Печерського, в Ближніх печерах, в Академічному храмі на честь прп. Іоанна Дамаскина Свято-Покровського чоловічого монастиря у Голосієво була звершена утреня з читанням Акафіста Пресвятої Богородиці.

Богослужіння звершив ректор Київської духовної академії і семінарії архієпископ Білогородський Сильвестр у співслужінні академічного духовенства та студентів у священному сані.

Проповідь після першої частини Акафісту виголосив вихованець 4-го класу Семінарії – чтець Денис Камінський.
19.04.202512:00
#Новина
ПАСХАЛЬНЕ ВІТАННЯ В КИЇВСЬКИХ ДУХОВНИХ ШКОЛАХ

Напередодні Світлого Христового Воскресіння, 19 квітня 2025 року, за традицією, представники адміністрації, професорсько-викладацький колектив, співробітники, студенти і вихованці Київських духовних шкіл привітали з Воскресінням Христовим ректора Київської духовної академії і семінарії архієпископа Білогородського Сильвестра.

В дар від Київської духовної академії і семінарії Його Високопреосвященству були піднесені подарункове пасхальне яйце та солодкий подарунок.

Архієпископ Сильвестр, від імені Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, привітав зі святом Пасхи академічну корпорацію, духовенство, викладачів та студентів Київських духовних шкіл й передав від Його Блаженства святкові подарунки.
18.04.202513:28
#Архівневідео
🎥☦️ «ПРИИДИТЕ, УБЛАЖИМ ИОСИФА» ДРЕВНІЙ РОЗСПІВ, ГАРМ. МОН. ІУЛІАНІЇ (ДЕНИСОВОЇ)

Архівне відео 2021 року. Піснеспів виконує хор студентів Київської духовної академії і семінарії.

💳На підтримку духовної освіти: 4441111134693971

🔗 Дивитись відео
16.04.202516:24
#Новина
УСТАВНЕ БОГОСЛУЖІННЯ НАПЕРЕДОДНІ ВЕЛИКОГО ЧЕТВЕРГА, СПОМИНУ ТАЙНОЇ ВЕЧЕРІ

16 квітня 2025 року, напередодні Великого Четверга, Спомину Тайної Вечері, в Академічному храмі на честь преподобного Іоанна Дамаскина Свято-Покровського чоловічого монастиря у Голосієво було звершено великопісне уставне богослужіння.

Богослужіння звершив благочинний Академічного храму архімандрит Досифей (Михайлюк).
15.04.202515:37
#Новина
УСТАВНЕ БОГОСЛУЖІННЯ НАПЕРЕДОДНІ ВЕЛИКОЇ СЕРЕДИ

15 квітня 2025 року, напередодні Великої Середи, в Академічному храмі на честь преподобного Іоанна Дамаскина Свято-Покровського чоловічого монастиря у Голосієво було звершено великопісне богослужіння: велике повечір’я та утреня.

Богослужіння звершив проректор з виховної роботи архієпископ Згурівський Амвросій.
06.04.202509:23
#Новина
БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ У НЕДІЛЮ П'ЯТУ ВЕЛИКОГО ПОСТУ, ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ПРЕПОДОБНОЇ МАРІЇ ЄГИПЕТСЬКОЇ

6 квітня 2025 року, у Неділю п'яту Великого посту, день пам’яті преподобної Марії Єгипетської в Академічному храмі на честь прп. Іоанна Дамаскина Свято-Покровського чоловічого монастиря у Голосієво була звершена Божественна літургія.

Богослужіння очолив проректор з навчально-методичної роботи єпископ Батуринський Пантелеімон у співслужінні викладачів та студентів Київських духовних шкіл у священному сані.

Проповіді за богослужінням виголосили: після читання Святого Євангелія — завідувач заочним відділенням архімандрит Афанасій (Стрельцов), а на запричасному вірші — студент I курсу Академії чтець Михайло Палазюк.
04.04.202507:43
#Новина
ЛІТУРГІЯ ПЕРЕДОСВЯЧЕНИХ ДАРІВ У П’ЯТНИЦЮ П’ЯТОЇ СЕДМИЦІ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

4 квітня 2025 року, у п’ятницю п’ятої седмиці Великого посту, в Академічному храмі на честь прп. Іоанна Дамаскина Свято-Покровського чоловічого монастиря у Голосієво було звершено Літургію Передосвячених Дарів. Перед початком Літургії були звершені великопісні часи, зображальні та вечірня.

Богослужіння звершив викладач ієромонах Герман (Ковач) у співслужінні викладачів та студентів КДАіС у священному сані.

Наприкінці богослужіння духівник Академії єпископ Батуринський Пантелеімон прочитав над новопостриженими монахами Феофілом та Василієм молитву на зняття клобука.
19.04.202511:38
🕯🔥 БЛАГОДАТНИЙ ВОГОНЬ ЗІЙШОВ🔥🕯
17.04.202517:57
#Новина
УТРЕНЯ З ЧИТАННЯМ 12-ТИ СТРАСНИХ ЄВАНГЕЛІЙ У КИЇВСЬКИХ ДУХОВНИХ ШКОЛАХ

17 квітня 2025 року, напередодні Великої П’ятниці, в Академічному храмі на честь преподобного Іоанна Дамаскина Свято-Покровського чоловічого монастиря у Голосієво була відслужена Утреня з читанням 12-ти Страсних Євангелій. Богослужіння очолив ректор Київської духовної академії і семінарії архієпископ Білогородський Сильвестр.

Його Високопреосвященству за богослужінням співслужили члени адміністрації, викладачі та студенти Київських духовних шкіл у священному сані.

Головний зміст утрені Великої П’ятниці (яка зазвичай звершується напередодні ввечері) полягає в читанні 12 Євангелій – вибраних глав з благовіствування усіх чотирьох євангелістів. В цих Євангеліях детально розповідається про останні години земного життя Спасителя, починаючи з Його прощальної бесіди з учнями після Тайної Вечері й завершуючи Його погребінням у гробі Йосифа Аримафейського.
#Словоректора
📹⚡️СЛОВО АРХІЄПИСКОПА БІЛОГОРОДСЬКОГО СИЛЬВЕСТРА У ВЕЛИКИЙ ЧЕТВЕР

💳На підтримку духовної освіти: 4441111134693971

Спогад Тайної Вечері. Богослужбовими особливостями цього дня є: спів тропаря «Егда славнии ученицы», звершення Літургії святителя Василія Великого, яка поєднана з вечірньою, замість Херувимської пісні на Літургії співається (тільки один раз на рік) «Вечери Твоя тайня днесь, Сине Божий…». Хоча в четвер увечері відбувається читання дванадцяти Страсних Євангелій, ця служба вже відноситься не до Великого Четверга, а до Страсної П’ятниці.

Великий Четвер. Що ближче спасительні страждання Спасителя нашого, то трагічніша євангельська розповідь. Події ніби поспішають стати в щільну чергу одна за одною, не залишаючи й вільної хвилини. Час загусає, наповнюючись скорботою.

Читати на сайті

🔗 Дивитись відео
#Словоректора
📹⚡️СЛОВО АРХІЄПИСКОПА БІЛОГОРОДСЬКОГО СИЛЬВЕСТРА У ВЕЛИКУ СЕРЕДУ

💳На підтримку духовної освіти: 4441111134693971

Велика Середа. Половина Страсної седмиці позаду, але попереду дні неймовірного беззаконня, страждань, зради. За висловом о. Олександра Шмемана, день за днем відбувається «наростання Страсної».

У богослужінні Великої Середи завершуються найбільш впізнавані ознаки Великого Посту: земні поклони, молитва прп. Єфрема Сиріна, Літургія Передосвячених Дарів.

Старозавітні тексти — паремії зосереджені на образі праведного Іова Багатостраждального. Дивовижна історія, що завжди вражає своєю, здавалося б, безглуздістю, несправедливістю. Книга Іова своєрідний непідйомний камінь для будь-якої раціональної теодицеї.

Читати на сайті

🔗 Дивитись відео
05.04.202516:13
#Новина
ВСЕНІЧНЕ БДІННЯ НАПЕРЕДОДНІ НЕДІЛІ П'ЯТОЇ ВЕЛИКОГО ПОСТУ, ДНЯ ПАМ'ЯТІ ПРЕПОДОБНОЇ МАРІЇ ЄГИПЕТСЬКОЇ

5 квітня 2025 року, напередодні Неділі п’ятої Великого посту, дня пам’яті преподобної Марії Єгипетської, в Академічному храмі на честь преподобного Іоанна Дамаскина Свято-Покровського чоловічого монастиря у Голосієво було звершено Всенічне бдіння.

Богослужіння звершив завідувач заочним відділенням архімандрит Афанасій (Стрельцов) у співслужінні викладачів та студентів у священному сані.

Проповідь після шестопсалм’я виголосив студент І курсу Академії – чтець Семен Опанасюк.
#Публікація
КУРС ІСТОРІЇ УКРАЇНИ. ТЕМА 6. КИЇВСЬКА РУСЬ. ЧАСТИНА 2

При вивченні історії Давньоруської держави ми мимоволі звертаємо увагу лише на верхівку айсберга. Нас в першу чергу цікавить процес її становлення і подальших політичних перетворень, і в цьому ми йдемо слідом за літописцями. Посеред одноманітного буденного життя, сталого й циклічного, єдиними рухливими елементами здавалися князі та їхня дружина. Це вони змінювали застиглий ландшафт навколо себе і ніби «штовхали» історію вперед. Тому нічого дивного, що саме їхні діяння зафіксовані й передані нащадкам.

Проте економічний і соціальний фундамент, що визначав стабільність цієї верхівки, створювали величезні маси народу, приховані від очей. Якими б спокійними не виглядали вони з поверхні, на самій глибині відбувалися процеси, що визначали напрям подальшого суспільного життя. Тут зароджувалися економічні зміни, формувалися соціальні протиріччя, визрівали передумови для майбутніх потрясінь і реформ.
Көрсетілген 1 - 24 арасынан 9715
Көбірек мүмкіндіктерді ашу үшін кіріңіз.