Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Байки Дуелянта avatar
Байки Дуелянта
Байки Дуелянта avatar
Байки Дуелянта
Период
Қаралым саны

Цитаталар

Хабарламалар
Репосттарды жасыру
09.04.202508:49
Хочете ще конфузів на тему визначення типу зброї?

От дивіться. У нас є римський гладіус. Загальна довжина 55-65 см в залежності від типу, широкий клинок з виражено колючим вістрям, ефесом з упором для руки, без гарди.

І є кавказська кама. Довжина 30-50 см, широкий клинок, виражено колюче вістря, руків'я з упором без гарди.

Як бачимо, в діапазоні біля 50 см ці дві зброї дуже схожі. Майже ідентичні. Але кама при цьому кинжал. А гладіус меч.

Чому так? В чому принципова різниця?

Моя думка - в застосуванні. Гладіус це зброя солдата, призначена для використання на полі бою. Кама - зброя самооборони та статусу. При всій повазі, її основне призначення красиво висіти на поясі.

От так структурно майже однакова зброя може по-різному класифікуватись залежно від часу, культури регіону походження та спрсобу застосування.
Попалось фото цього палацу 1954 року. На цих самих сходах всього через якихось 70 років ми писатимемо відоси для ютуба))
У "більбо" є специфічні варіації і покращення. От, наприклад, розвиток ідеї, німецька "рапіра Паппенгаймера" часів Тридцятилітньої війни.
19.03.202517:27
Нате вам краще нормальних пацанських шабель, а всілякі шашки залиште москалям, хай вони без пальців ходять))
19.03.202517:13
Я там два культи розвінчати обіцяв. Так от.

Другий культ є характерним для руснявої двіжухи, хоча і у нас фанатів вистачає. Помилково цю зброю асоціюють з козацтвом, і хоча певні підстави на це є, але загалом це теж помилка. Мова про кавказську шашку.

Її міфи дуже нагадують катану. Що вона гостра і що завгодно перерубає. Що нею можна якось прям мегакруто фехтувати і що це ідеальна фехтувальна зброя. Але чим вона є в реальності?

Запам'ятайте. Якщо зброя погано захищає руку, вона в принципі не призначена для дуельного фехтування. Шашка не має гарди взагалі. Просто ручку. Я не кажу, що нею не намагались битись, в тому числі, в двобоях. Але це радше поножовщина, аніж фехтування.

Шашка це зброя кавалериста. Її основне призначення вдарити з коня один раз і полетіти далі. Парирувати удари нею ніхто не збирався. Саме тому захисту руки на ній немає. І фехтувати нею погана ідея, бо досвідчений противник першим же ударом перетворить ваші пальці на фарш.

В усьому іншому шашка мало відрізняється від типових кавалерійських шабель 18-20 століть. Клинки саме кавказських шашок походять, як і часто європейські, з Близького Сходу. І мають доволі схожу морфологію. Вони не гірші і не кращі, вони такі самі плюс-мінус. Тому по факту, шашка це типова тогочасна шабля з поганим ефесом.

Є ще тема з російськими імперськими шашками. Саме їх приписують "казакам" москалі і розкручують культ навколо них. Їх виготовляли серійно на фабриках. Але морфологію клинка спростили, матеріали здешевили, тому в решті вони були не найкращої якості. Частенько шашками озброювали поліцію, щоб розганяти бунтуючу челядь. На рівні з драгунськими шаблями шашки застосовували в кавалерії аж до середини 20 століття. Активно ними користувались і в армії УНР. Саме з часів Української Народної Республіки до козацького образу приліпились деякі кавказські елементи, зокрема шашки та ками.
05.04.202511:32
А тепер вмикаю душнілу)))

Чи буде помилкою назвати цю зброю шпагою? Давайте думати.

По-перше, іспанською мовою його б, скоріш за все, назвали словом espada. Тобто меч. А саме від цього слова походить наше "шпага".

Другий момент. Це виражено дуельна зброя. Про це нам каже двосічний клинок з колючим вістрям, нижня третина якого не має лез і призначена для парирування. І ефес, що має дужки з обох боків та прикриває руку повністю. На кавалерійських шаблях ефес або взагалі не закриває руку, або закриває лише с зовнішнього, правого боку. Такий був на палаші поруч.

Тобто наш пацієнт іспанський дуельний меч. Espada ropera. Себто, шпага.

От так і виходить, шо технічно це шпага, але я як фехтувальник сприймаю цю зброю як палаш чи шаблю. На таких моментах і ламаюттся списи в інтернетах на тему типів тієї чи іншої зброї.
Дизайнерський елітний гульфік)
Қайта жіберілді:
Суспільне Дніпро avatar
Суспільне Дніпро
27.03.202507:22
Внаслідок нічної атаки пошкоджено Палац студентів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, пам'ятку архітектури національного значення. Будівля зведена наприкінці XVIII сторіччя як палац князя Григорія Потьомкіна-Таврійського

Фото: Борис Філатов
Піздніше щоб прикрити руку надійніше, стали ставити ось такі щитки. Такий тип відомий під назвою "більбо". Часто щитки стилізували під морські мушлі, це був модний дизайн.
А ось русняве імперське лайно. Зверніть увагу на клинки і порівняйте їх будову.
18.03.202518:02
Я раніше брав участь у створені цих випусків. Тепер я можу лише спостерігати як глядач, як і ви. І знаєте, Антон хоч і мій друг і я дещо упереджений, але відверто, небагато історій на ютубі можуть викликати такий спектр емоцій. Жахливо але цікаво. Подивився сам і залишився під сильним враженням. Фанатам тру крайму просто обов'язково до перегляду.
05.04.202511:20
Зараз цю красиву зброю можна побачити на збройовій виставці в історичному музеї Дніпра. Підписана вона як "шпага Іспанська". На клинку бачимо напис "Arta de Toledo".

Ймовірно, клинок 19 століття. Чи вірно його називати шпагою? Клинок дійсно скоріш шпага. Неширокий, з вираженим вістрям і двома лезами. Але поруч лежав палаш з клинком не ширше, але іншим вістрям, як у шабель. Ефеси що там що там шабельні, тільки на палаші кавалерійський, а тут дуельний. Принципової різниці між ними окрім цієї деталі я не бачу, тому радше назвав би і цей клинок палашем. З точки зору фехтування, а не зброєзнавства, і те і те я б вважав шаблею.

Клеймо майстрів з Толедо робить цей клинок дійсно цінним артефактом. Толедські майстри славились якістю і технологічністю своїх клинків багато століть. Зокрема, виготовляти довгі та тонкі, але міцні клинки першими навчились в Толедо. Тому в певному сенсі це прабатьківщина всіх рапір.

Загалом на виставці багато цікавої зброї, яку варто побачити. Тому дніпрянам і гостям міста рекомендую.
27.03.202507:22
Знайоме багатьом з вас місце. Там ми записали кілька наших відео. Сьогодні недалко звідти впав Шахед. На честь перемир'я мабуть.
20.03.202516:36
А от яку зброю я справді люблю, так це рапіри. Нахвалювати буду іншим разом, а сьогодні трохи розкажу вам про ефеси рапір. З мінімумом професійних термінів, коротко і зрозуміло.
Ось кавказська шашка
16.03.202520:11
Нова історія мракобісся на каналі.
Запрошую до перегляду.

https://youtu.be/4MFZnwr8RVM
Дивіться що сфоткав)
Тож Deus Vult, і рубатись за Єрусалим))
Повну закриту чашку часто ассоціюють з іспанцями. Дійсно, вважається, що вони першими її застосували, але такий ефес поширився по всій Європі. Функціонально, як на мене, ідеальна дуельна конфігурація як для рапіри. Відома під іспанським теріном "espada de taza", або ж просто "чаша".
Друзі, я знаю що ми ще не закрили збір для спецпризначенців.
Але крилаті друзі, яким ми вже допомагали, потребують окуляри.

Я розумію, що у всіх свої проблеми, грошей немає, але воїнам не легше.
Допоможіть зібрати на окуляри.
Сума для нас цілком підйомна 19к.

Щоб вам було цікавіше, я розіграю чудову книжку посеред тих, зто задонатить від 100грн. 100грн одне місце, 200грн - два, і так далі.

МОНО:
https://send.monobank.ua/jar/36exsahXnv
4441111122250347

ПРИВАТ:
https://www.privat24.ua/send/gijqt
5168752134639163

Прошу, долучайтеся.
На зв'язку.
19.03.202517:16
Окремо варто сказати про фланкування. Часто для таких трюків використовують саме шашку, бо в неї немає гарди, яка в таких справах трохи заважає. Саме фланкування створили ілюзію, що шашка це зброя майстерного фехтувальника. Фланкування прикольна річ як трюк, як врави для загального розвитку. Але не для бою. Якщо людина круто фланкує це зовсім не означає, що вона вміє фехтувати.
Көрсетілген 1 - 24 арасынан 59
Көбірек мүмкіндіктерді ашу үшін кіріңіз.