МС
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
ТУ
Труха⚡️Україна
НВ
Николаевский Ванёк
МС
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
ТУ
Труха⚡️Україна
НВ
Николаевский Ванёк
FE

FEDOROV

Саясат
Моя пошта — fedorov2051@gmail.com
Відповідаю особисто, якщо ви дотримуєтеся структури: 
1. Кілька слів про те, хто ви. 
2. Яку проблему ви бачите? 
3. Що конкретно ви пропонуєте? 
4. Чому ви вважаєте, що ви можете допомогти розв'язувати цю проблему? 
TGlist рейтингі
514.48
0.56
ТүріҚоғамдық
Растау
Расталған
Сенімділік
Сенімсіз
Орналасқан жеріУкраїна
ТілБасқа
Канал құрылған күніJan 05, 2019
TGlist-ке қосылған күні
Jun 22, 2023

Telegram арнасы FEDOROV статистикасы

Жазылушылар

128 611

24 сағат
33
0%Апта
334
-0.3%Ай
1 299
-1%
23.04.2025
128 611-

Дәйексөз индексі

100

Ескертулер3Каналдарда қайта жазылу0Каналдарда ескерту3
23.04.2025
0-

1 жазбаның орташа қамтуы

198 772

12 сағат16 569
83.6%
24 сағат198 7720%48 сағат13 8360%
23.04.2025
0-

Қатысу деңгейі (ER)

0.15%

Қайта жазылды68Пікірлер0Реакциялар237
23.04.2025
0%-

Қамту бойынша қатысу деңгейі (ERR)

154.55%

24 сағат
0.04%
Апта
1.33%
Ай
3.43%
23.04.2025
0%-

1 жарнамалық жазбаның қамтуы

18 123

1 сағат8 99049.61%1 – 4 сағат-695-3.83%4 - 24 сағат4 04322.31%
23.04.2025
0-
Каналға біздің ботымызды қосып, осы каналдың аудиториясын біліңіз.
24 сағаттағы жазбалар саны
3
Динамика
1

"FEDOROV" тобындағы соңғы жазбалар

Мінус особовий склад росіян на Покровському напрямку. Працює НРК «Гієна» від учасника Brave1 🔥

Бійці батальйону «Вовки Да Вінчі» провели успішну операцію з використанням НРК «Гієна», його створив учасник Brave1 UGV Laboratory.

Робот завдав удару по місцю скупченню особового складу ворога. Цей об’єкт був однією з локацій, де регулярно збиралася ворожа піхота, тому враження цієї цілі було критично важливим для стримування противника

Поки технологія працювала, оператор перебував у безпечному місці. Такий вигляд повинно мати сучасне поле бою — технологічне, з мінімальним ризиком для життя військових.

Наступні 100% логістичних завдань на фронті мають виконувати роботи, щоб зберігати життя військових.

У Brave1 ми надаємо всебічну підтримку розробникам військових технологій. Якщо у вас є ідея — долучайтеся до оборонного кластера. Держава забезпечить повний супровід — від грантів до випробувань і постачання на фронт.
8 млн грн на розвиток defense tech-інновацій — подавайтеся на грантову програму від Brave1

Виробники оборонних технологій можуть отримати державний грант у 500 тис., 1, 2, 4 або 8 млн грн. У фокусі — технології, яких найбільше потребує фронт. Це рій НРК, балістичні ракети, катери-мінувальники та дрони-камікадзе на оптоволокні, що можуть летіти на понад 20 км.

За весь час Brave1 видав більш ніж 500 грантів, найбільше — на БпЛА, наземні й морські роботизовані та дистанційно керовані комплекси. Це технології, які вже змінили правила гри на фронті, але нам постійно потрібні нові геймченджери.

Якщо у вас є ідея або готовий продукт — подавайте заяву про отримання гранту. Brave1 підтримає.
Шукаємо бета-тестувальників заміни техпаспорта в Дії

У Дії буде нова послуга для автовласників, протестуйте її першими. Якщо ви втратили або пошкодили техпаспорт, змінили дані чи хочете змінити номерний знак — не проблема, уже скоро можна буде зробити це в Дії за кілька кліків.

Команда шукає людей, які першими протестують послугу та дадуть фідбек розробникам.

Долучайтеся до бети, якщо ви старше 18 років, є власником авто, маєте свідоцтво про реєстрацію та біометричний документ в Дії. Щоб стати бета-тестувальником, треба лише зареєструватися за посиланням — https://diia.gov.ua/zamina-tekhpasporta 

Забудьте про поїздки в сервісні центри МВС, черги та стрес. З Дією все просто працює.
Збираємо інформацію про переміщення російської техніки в чатбот єВорог

Помітили рух танків, БМП, бензовозів чи іншої техніки окупанта? Допоможіть Силам оборони її знищити. Повідомляйте в чатбот єВорог про пересування російської техніки.

Потрібна інформація про переміщення колон:
— Танків
— Бронетранспортерів
— БМП
— ППО
— Реактивних систем залпового вогню
— Радіолокаційних станцій
— Гармат
— Артилерії
— Бензовозів

Якщо побачили щось схоже — надсилайте в єВорог фото або відео, а також інформацію про геолокацію, кількість, вид техніки, напрямок руху, тактичні знаки.

Переходьте в чатбот єВорог з розділу Сервіси в застосунку Дія або за посиланням 👉🏻 t.me/evorog_bot.

Головне — потурбуйтеся про власну безпеку! Знімайте непомітно, а після надсилання видаліть усі фото, відео та листування з телефона.

Надсилайте цей допис родичам з окупованих територій. Адже дані від народної розвідки не менш важливі, ніж знімки з дронів.
Оновлюємо освітні простори в школах. Парламент ухвалив законопроєкт про приєднання до єдиної зони роумінгу з ЄС. Brave1 провів випробування НРК та протестував малі FPV-бомбери. Резиденти Дія.City сплатили 8+ млрд грн податків у І кварталі 2025 року, а UNITED24 зібрала 1+ млрд грн за березень.

Коротко про головні технологічні новини тижня — у дайджесті.
Қайта жіберілді:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
Відповідна пропозиція формату повного та безумовного припинення вогню терміном на 30 днів залишається без відповіді Росії вже 39 днів. Сполучені Штати зробили цю пропозицію, Україна сприйняла її позитивно, а от Росія ігнорувала.

Якщо зараз Росія раптово готова дійсно долучитися до формату повної та безумовної тиші, Україна діятиме дзеркально – так, як буде з російського боку. Тиша у відповідь на тишу, удари на захист від ударів. Якщо повна тиша дійсно запанує, Україна пропонує подовжити її і по закінченню великодньої доби 20 квітня надалі. Це й покаже справжні наміри Росії, бо 30 годин достатньо для заголовків, але не для справжніх заходів зміцнення довіри. Тридцять днів можуть дати миру шанс.

Поки що згідно з доповіддю Головкома на деяких ділянках фронту продовжуються російські штурмові дії та не стихає російська артилерія. Тому довіри словам із Москви немає. Ми надто добре знаємо, як Москва маніпулює, та завжди готові до всього. Сили оборони України діятимуть раціонально, дзеркально відповідаючи. На кожен російський удар буде достатня відповідь.

На 21:30 і на 22:00 очікую детальні доповіді Головкома Олександра Сирського після його спілкування з командирами бригад та інших підрозділів на передовій щодо ситуації на конкретних напрямках.
Дешеві, стійкі до РЕБу та багатофункціональні — Brave1 протестував малі FPV-бомбери

На полігоні розробники перевірили, як БпЛА працюють в умовах, максимально наближених до бойових. Протестували їх стійкість до РЕБу, перевірили вантажопідйомність, дальність польоту й зручність використання.

14 дронів долали дистанцію 10 км під впливом засобів РЕБ, здійснювали скид боєприпасу на ціль та поверталися назад.

Малі бомбери критично важливі для фронту. Вони можуть переносити боєприпаси вагою до 3 кг, при цьому застосовуватися багаторазово. А головна їх перевага над китайським конкурентом мавіком — ціна. Українські малі коптери досить дешеві.

Полігони — це класна можливість для виробників протестувати свої розробки, обмінятися досвідом з колегами та пофіксити всі недоліки перед відправленням на фронт. У Brave1 ми даємо можливість протестувати будь-яку військову розробку. Долучайтеся до оборонного кластеру та змінюйте хід війни!
Понад 8 млрд грн податків сплатили резиденти Дія.City в І кварталі 2025 року

Дія.City — це ефективний майданчик для розвитку технологічних компаній в Україні. Простір пропонує не просто податкові пільги, а й дієві інструменти для масштабування компаній. Його умови залишаються одними з найпривабливіших у Європі та світі.

Зараз резидентами Дія.Сity є вже майже 1 750 компаній. Це слони світового сервісного ІТ — Globallogic, SoftServe, Epam Systems; єдинороги Grammarly, DataRobot, Lyft тощо; всесвітньо відомі бренди Samsung, Nokia, Visa, Rakuten Viber, Stellantis та інші.

Ще із цікавого:

▪️ зараз у компаніях-резидентах працює понад 105 тисяч фахівців — більше третини від загальної кількості спеціалістів;

▪️ розподіл за формами працевлаштування такий: 62% ІТ-спеціалістів працюють за трудовими договорами, 33% — за GIG-контрактами і 5% ведуть діяльність як ФОПи;

▪️ усі бренди з топу найдохідніших ІТ-компаній за 2024 рік є частиною Дія.City.

Буквально нещодавно ми розширили види діяльності в Дія.City на інноваційні R&D-центри у всіх сферах. Доєдналося вже понад 10 таких компаній. Це оборонка, мікрочипи, агро, міжнародна фарма, медицина тощо.

Продовжуємо працювати, щоб в Україні з’явилося ще більше інноваційних бізнесів.
Як забронювати працівника в Дії за 4 кроки

Зміна умови та термінів бронювання, різні умови для підтвердження критичності — усе це плутає керівників підприємств.

Піклуємося, щоб бронювання працювало не лише швидко, а й зрозуміло. Команда зробила детальний гайд з покроковою інструкцією щодо бронювання та підтвердження критичності для керівників підприємств.

Читайте за посиланням — https://thedigital.gov.ua//news/yak-zabronyuvati-pratsivnikiv-cherez-portal-diya-pokrokova-instruktsiya
Оновлюємо природничі та математичні кабінети в школах — 100+ сучасних лабораторій відкриють цього року

Презентували нові підходи до облаштування освітніх просторів, лабораторій і майстерень разом з МОН. У 2025 році плануємо відкрити мінімум 100 сучасних лабораторій.

Зараз критично важливо посилити знання учнів з фізики, хімії, біології, географії та математики. Потреба в технічних і природничих спеціалістах уже відчутна. А після перемоги лише зростатиме. Саме навички в STEM стають основою для інженерних рішень, медичних проривів, ІТ-продуктів й оборонних технологій. STEM — це не просто напрям освіти, це інвестиція в економіку, технології та безпеку країни.

Уже понад два роки ми разом із МОН реалізуємо наймасштабнішу освітню трансформацію: будуємо укриття й підземні школи, оновлюємо профтехи, створюємо харчоблоки, майстерні та лабораторії. До 2026 року збудуємо та модернізуємо загалом понад 1 500 освітніх просторів. Це не ремонти, а системні зміни в межах єдиної стратегії трансформації освіти, що забезпечує якісне й безпечне навчання.

Від темпу цих змін сьогодні залежить, яким буде людський капітал України майбутнього.

Вдячний Володимиру Зеленському за візію, Премʼєр-Міністру Денису Шмигалю за лідерство, Олександру Корнієнку та іншим парламентарям за підтримку освітніх ініціатив, місцевим громадам й ОВА за реалізацію змін на місцях.
Амбасадор UNITED24 Лієв Шрайбер та фронтмен Gogol Bordello Євген Гудзь спекли паску з борошна, яке зібрали на розмінованих полях

Перед Великоднем вони зустрілися в українському ресторані «Веселка» в Нью-Йорку, щоб зготувати традиційну паску. Але не звичайну, адже борошно для неї виробили з пшениці, яку зібрали на розмінованих полях Харківщини.

Українські сапери буквально по сантиметру очищали землю, щоб знову посіяти пшеницю. З борошна, яке подолало океан, спекли паску — як нагадування не лише про Великдень, а й про силу та стійкість українського народу.

Зараз 20% українських земель не можна використовувати через окупацію або замінування. Це площа Греції або двох Ірландій. Дві третини цих територій — поля, де покоління українців вирощували пшеницю.

Кожен донат на розмінування повертає життя нашим родючим полям. Вдячний Лієву, Євгену й сміливцям з усього світу за те, що допомагають повернути життя українським землям! А Юлії Свириденко за ефективну роботу у напрямку розмінування.
$525 000 на розвиток інновацій — результати грантової програми від Українського фонду стартапів

Незважаючи на виклики війни, українські стартапи продовжують розвиватися та залучати фінансування. 15 українських компаній на стадіях pre-seed і seed отримали гранти в розмірі від $25 000 до $50 000 за грантовою програмою від Українського фонду стартапів та Ukraine-Moldova American Enterprise Fund.

Детальніше про кожен проєкт — у каруселі.
Розвиток стартап-екосистеми — одне з ключових завдань Мінцифри. Останніми роками завдяки участі у міжнародних конференціях, які ми організували з Українським фондом стартапів, компанії залучили близько $90 000 000 інвестицій.

Наша мета — збільшити кількість стартапів. І ми впевнені, що завдяки таланту українських підприємців та роботі УФС Україна зможе цього досягти.
Гранти, новий підхід до навчання та співпраця з бізнесом. Верховна Рада в першому читанні підтримала законопроєкт «Про професійну освіту»

Він пришвидшить розвиток закладів освіти. Профтехи матимуть більше свободи, бізнес — більше впливу, а студенти — користі від навчання.

Суть законопрєкту:
1. Фінансова та кадрова автономія
Освітні заклади отримають право самі керувати грошима й персоналом. Вони зможуть заробляти на навчанні та самостійно вирішувати, як витрачати кошти.

2. Сильні наглядові ради
Вони обиратимуть директора, контролюватимуть його роботу й затверджуватимуть плани. До їх складу ввійдуть представники бізнесу.

3. Гранти на дуальну освіту
Держава та місцева влада фінансуватимуть навчання на підприємствах. З’явиться «студентський трудовий договір», щоб легше поєднувати навчання й роботу.

4. Нові стандарти освіти
Заклади самі створюватимуть програми разом із бізнесом. Переходимо на зручну кредитно-модульну систему — крок до інтеграції в спільний освітній простір Європейського Союзу.

5. Менше бюрократії
Спростять ліцензування й скасують складні перевірки. Наголос — на партнерстві, оновленні програм та міжнародній співпраці.

6. Новий імідж профосвіти
Відмовляємося від старих назв типу «ПТУ». Тепер — професійні коледжі та навчальні центри. Учні стають студентами, мають більше прав і можливостей.

Вдячний парламентарям за підтримку важливого законопроєкту. Наступний етап — доопрацювання та підготовка до другого читання.
Қайта жіберілді:
UNITED24 avatar
UNITED24
Завдяки донорам і партнерам UNITED24 вдалося зібрати 1 116 784 299 грн через платформу впродовж березня.

Ваші донати допомагають Україні щодня. Дякуємо за підтримку 💙💛
Інтегруємо в Мрію автоматичний генератор тестів на основі ШІ

Ми знаємо, як багато часу вчителі витрачають на створення тестів — у Word, Google-формах, конструкторах, чатах з колегами. Скоро це можна буде зробити в Мрії — у кілька кліків.

Для цього ми додамо ШІ-генератор тестів. Система генеруватиме тести автоматично — з урахуванням теми уроку, підручника, методичних вимог і навіть власних напрацювань учителів. І що важливо: ШІ навчається, тож що більше користування, то якісніше працює генерація.

⚡️ Більше про ШІ-інструменти в Мрії, функціонал для батьків, дітей та вчителів, а також плани на майбутнє розповів у колонці для 24 Каналу.

Читайте за посиланням.

Рекордтар

24.06.202323:59
150.6KЖазылушылар
29.03.202523:59
4200Дәйексөз индексі
28.05.202423:59
933.4K1 жазбаның қамтуы
12.09.202422:35
444.2KЖарнамалық жазбаның қамтуы
23.07.202323:59
17.65%ER
28.05.202423:59
651.98%ERR
Жазылушылар
Цитата индексі
1 хабарламаның қаралымы
Жарнамалық хабарлама қаралымы
ER
ERR
JAN '20JAN '22JAN '24

FEDOROV танымал жазбалары

У Мрії буде власна валюта, якою можна розрахуватися за квитки в кіно та багато іншого 😌

Уже цього року запускаємо гейміфікацію в Мрії — щоб навчання було не обов’язком, а грою. Школярі збиратимуть вогники за виконані домашки — як streak у Duolingo.

А ще додамо Кмітливки. Це щоденна мінівікторина, адаптована до віку. Діти самі обиратимуть теми за інтересами. Також з’явиться бонусний розділ: подивився пізнавальне відео, пройшов цікавий тест — отримав бал.

Ці бали — Мрійки. Внутрішня валюта, яку можна обміняти на реальні бонуси від партнерів:
🎬 квитки в кіно
🧩 майстеркласи
👾 квести з віртуальною реальністю
📚 курси з програмування, англійської, soft skills

Це перетворює освіту з рутини на досвід. Діти втягуються, розвиваються й отримують за це реальну винагороду.

Дякуємо за довіру та внесок першим партнерам, які підтримали Мрію: Київстар ТБ, Мультиплекс, Just School, Buki, Планета Кіно, Замкнені та іншим.

Технологічні компанії, громадські організації, контентні платформи — долучайтеся. Переходьте на mriia.gov.ua, подавайте заявку й ставайте партнерами Мрії.

Змінюємо освіту разом. І робимо її цікавою.
Қайта жіберілді:
UNITED24 avatar
UNITED24
Трирічний Тимофій з бабусею саме поверталися додому з дитячого майданчика, коли росія завдала ракетного удару по Кривому Рогу.

Лікарі намагалися врятувати хлопчика. За його життя молилося все місто, але Тимофій не вижив. Про це повідомила його мама Валерія.

#russiaisaterroriststate
22.04.202514:07
Мінус особовий склад росіян на Покровському напрямку. Працює НРК «Гієна» від учасника Brave1 🔥

Бійці батальйону «Вовки Да Вінчі» провели успішну операцію з використанням НРК «Гієна», його створив учасник Brave1 UGV Laboratory.

Робот завдав удару по місцю скупченню особового складу ворога. Цей об’єкт був однією з локацій, де регулярно збиралася ворожа піхота, тому враження цієї цілі було критично важливим для стримування противника

Поки технологія працювала, оператор перебував у безпечному місці. Такий вигляд повинно мати сучасне поле бою — технологічне, з мінімальним ризиком для життя військових.

Наступні 100% логістичних завдань на фронті мають виконувати роботи, щоб зберігати життя військових.

У Brave1 ми надаємо всебічну підтримку розробникам військових технологій. Якщо у вас є ідея — долучайтеся до оборонного кластера. Держава забезпечить повний супровід — від грантів до випробувань і постачання на фронт.
Українські підлітки за два дні розробили AI-інструмент, який виявляє дискримінацію

Сайт аналізує тексти в соцмережах і виявляє дезінформацію, гендерні стереотипи та булінг. Генерує альтернативні, гендерно нейтральні коментарі й допомагає боротися з токсичністю в медіа.

Це рішення учнів з «Ліцею нових технологій навчання» в Кропивницькому. Їхня команда HARBOUR SEALS перемогла на нацвідборі міжнародного хакатону Teens in AI. Україна вдруге бере участь у техатоні, який проходить у 97 країнах світу. Для дітей це шанс стати частиною світового AI-комʼюніті, адже переможці представляють свої рішення на міжнародному рівні.

Цього року школярі подали 250+ заявок на участь у техатоні. У нас дуже круті, мотивовані підлітки, які у 12–18 років уже вміють кодити, пітчать проєкти англійською та креативно підходять до використання технологій.

Далі команда HARBOUR SEALS візьме участь у відборі на міжнародному етапі хакатону.

До речі, тогоріч український проєкт ConnectAbility став переможцем міжнародного хакатону. Сподіваюся, цього року вдасться повторити результат)
24.03.202512:17
Бум українських ШІ-продуктів та стартапів — починаємо розробку національної LLМ, великої мовної моделі

Запуск національної LLМ дасть старт масовому виробництву українських ШІ-інструментів. Тисячі ШІ-продуктів створені на базі LLM — віртуальні асистенти, як ChatGPT, генератори тексту, як Notion AI, інструменти для програмування, як GitHub Copilot.

Також це питання національної безпеки. Неможливо контролювати наративи іноземних LLM, вони можуть бути сформованими на російській пропаганді та суперечити українському контексту.

Велика мовна модель дасть змогу обробляти дані всередині країни, що стратегічно важливо для використання ШІ в обороні, урядових організаціях, медицині та фінансовому секторі.

Українська LLМ допоможе бізнесу та державі дешевше, зручніше й швидше запускати локалізовані інструменти зі штучним інтелектом.

⚡️ Починаємо розробку першої українськомовної LLM національного масштабу. Про це оголосив на Forbes AI Day 2025.

Дедалі більше країн активно й стратегічно розвивають ШІ в країні, створюють національні LLM, натреновані на локальних мовах. Тому Україна повинна діяти швидко, щоб не лише наздогнати світових лідерів, а й стати самостійним гравцем у цих технологічних перегонах.

Запуск LLM — одне з ключових завдань WINWIN AI Center of Excellence. Плануємо зробити це в листопаді-грудні 2025 року.

LLM буде натренована на українських даних, розумітиме національний контекст, діалекти та терміни. На базі національної LLM запускатимемо AI-продукти для держави й сектору оборони. Інтегруємо їх у Дію, Мрію та армію.

Це створить безліч можливостей для бізнесу. Підприємці зможуть виготовляти продукти в різних сферах — від маркетингу до фінансів. Наприклад:
— автоматизовані чатботи для сайтів
— голосові асистенти для компаній
— AI-консультанти для онлайн-магазинів

Важливо, що українську LLM створюватимуть за підтримки партнерів з бізнес-сектору, не за державні кошти.

Запуск LLM дасть бізнесу й державі можливість виробляти власні інноваційні ШІ-продукти та зміцнить бренд України як високотехнологічної держави.
Мрія доступна кожній школі — презентували застосунок для всієї України 😌

Мрія — наш освітній геймченджер, one-stop-shop для шкіл. Єдина екосистема із застосунком для учнів та батьків і вебпорталом для вчителів та адміністрації.

5 років тому ми запустили Дію — єдине рішення для державних послуг, цей досвід масштабуємо на освіту й запускаємо Мрію.

Школи з Мрією — це:
🧒🏼 Учні, які розвиваються за власною освітньою траєкторією. Бачать в одному застосунку розклад, оцінки, фідбек від учителів, позашкільні можливості. Мрія допомагає не просто здобути знання, а й зрозуміти, як реалізувати себе.
👥 Батьки, які в будь-який момент можуть подивитися, як справи в дитини, чим вона займається, що виходить найкраще, де потрібна допомога.
🧑🏻‍🏫 Учителі, які витрачають менше часу на рутину — журнали, плани, папери. А більше — на роботу з дитиною, розвиток і мотивацію.

Ми з командою системно працюємо над тим, щоб українська освіта була сучасною, гнучкою та ефективною. Це завдання, яке поставив Президент, і саме за цією візією ми рухаємося. Спільно з МОН реалізуємо десятки проєктів — від реформи НУШ до оновлення профтехів.

Мрія — важливий інструмент для трансформації освіти. Завдяки продукту держава отримає якісні дані про систему освіти. Наприклад, ми зможемо побачити, як зміна стандарту освіти вплинула на успіхи дітей, і на основі результатів створювати нові реформи. Це допоможе побудувати систему, здатну формувати професійних і щасливих людей для інноваційної економіки.

Ставайте частиною освітньої трансформації. Щоб під’єднатися до Мрії, подавайте заявку за посиланням: https://mriia.gov.ua/launch

Дякую Президенту за участь, візію, лідерство та Премʼєр-міністру Денису Шмигалю за підтримку проєкту на кожному етапі. А за надійне партнерство — Швейцарському Уряду та Програмі EGAP, що виконується Фондом Східна Європа. Окрема подяка UNICEF — за підтримку напряму дошкілля, дослідження й експертизу.
Қайта жіберілді:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
19.04.202519:09
Відповідна пропозиція формату повного та безумовного припинення вогню терміном на 30 днів залишається без відповіді Росії вже 39 днів. Сполучені Штати зробили цю пропозицію, Україна сприйняла її позитивно, а от Росія ігнорувала.

Якщо зараз Росія раптово готова дійсно долучитися до формату повної та безумовної тиші, Україна діятиме дзеркально – так, як буде з російського боку. Тиша у відповідь на тишу, удари на захист від ударів. Якщо повна тиша дійсно запанує, Україна пропонує подовжити її і по закінченню великодньої доби 20 квітня надалі. Це й покаже справжні наміри Росії, бо 30 годин достатньо для заголовків, але не для справжніх заходів зміцнення довіри. Тридцять днів можуть дати миру шанс.

Поки що згідно з доповіддю Головкома на деяких ділянках фронту продовжуються російські штурмові дії та не стихає російська артилерія. Тому довіри словам із Москви немає. Ми надто добре знаємо, як Москва маніпулює, та завжди готові до всього. Сили оборони України діятимуть раціонально, дзеркально відповідаючи. На кожен російський удар буде достатня відповідь.

На 21:30 і на 22:00 очікую детальні доповіді Головкома Олександра Сирського після його спілкування з командирами бригад та інших підрозділів на передовій щодо ситуації на конкретних напрямках.
Робот урятував трьох поранених, які місяць перебували в оточенні. Як працює нова розробка від учасників Brave1

Робот Ardal пройшов понад 17 кілометрів під обстрілами мінометів та арти, щоб евакуювати поранених бійців, яких не вдавалося забрати із сірої зони.

Наземний роботизований комплекс створила компанія-учасник Brave1 BUREVII. До речі, самі розробники брали участь у плануванні операції разом з 92 ОШБр та 154 ОМБр.

Місія була надскладною, вона проходила в одній з найгарячіших ділянок фронту, де постійно літають ворожі дрони та наводять артилерію. В операції брали участь понад 50 осіб, залучали засоби РЕБ і РЕР, аеророзвідку, а також дрони-бомбери, що відволікали увагу противника. На фото — моменти з підготовки до місії.

Результат: поранених евакуювали та доставили до шпиталю, а Ardal залишився неушкодженим.

Зараз держава максимально активно закуповує наземні роботизовані платформи. У планах — перевести всі логістичні завдання на роботів і зберегти максимальну кількість життів наших військових.

Компанії-учасники Brave1 активно створюють нові технології, але їх потрібно ще більше. Тож якщо ви знаєте, як створити розробку, що змінить погоду на полі бою — долучайтеся до Brave1.
24.03.202512:17
Як держслужбовцям пришвидшити роботу за допомогою штучного інтелекту

ChаtGPT вже витіснив Google на моєму робочому столі, я використовую його для пошуку й систематизації інформації щодня.

🔍 Розповім, як саме, на нещодавньому кейсі.

Мені треба було дослідити процес формування політики для розробки нової операційної моделі для Мінцифри. Для цього потрібно знайти матеріали, прочитати багато інформації, визначити найважливіше, порівняти і т. д.

Я вирішив протестувати AI в цій справі. Спитав у ChаtGPT про 20 найкращих книг на цю тему, купив їх у PDF-форматі. А далі завантажив у NotebookLM — це AI-сервіс для аналізу текстів від Google. І через кілька днів у мене вже були інсайти з кожної! Далі я прочитав дві книги, які здалися мені найбільш інформативними, замість 20.

⚡️ До речі, раджу спробувати NotebookLM, якщо раніше не користувалися. Завантажуєте книгу, ставите питання та дізнаєтеся, чи є в книзі необхідна для вас інформація, замість витрачати час на читання зайвої літератури.

Що це дало? Я за тиждень отримав глибоке розуміння теми, яку міг би вивчати місяцями. Це конкретний інструмент для пришвидшення роботи.

Якщо ми не впроваджуватимемо АІ — відстанемо від усього світу, тому зараз у команді ключовий фокус саме на штучному інтелекті.

📎 Нещодавно команда створила документ з порадами, як держслужбовцям використовувати АІ в роботі. Це класна шпаргалка як для тих, хто робить перші кроки у роботі із ШІ, так і для справжніх техногіків. Користуйтеся 😉
15.04.202515:30
Інтегруємо в Мрію автоматичний генератор тестів на основі ШІ

Ми знаємо, як багато часу вчителі витрачають на створення тестів — у Word, Google-формах, конструкторах, чатах з колегами. Скоро це можна буде зробити в Мрії — у кілька кліків.

Для цього ми додамо ШІ-генератор тестів. Система генеруватиме тести автоматично — з урахуванням теми уроку, підручника, методичних вимог і навіть власних напрацювань учителів. І що важливо: ШІ навчається, тож що більше користування, то якісніше працює генерація.

⚡️ Більше про ШІ-інструменти в Мрії, функціонал для батьків, дітей та вчителів, а також плани на майбутнє розповів у колонці для 24 Каналу.

Читайте за посиланням.
Дрони, які працюють навіть під ворожим РЕБ — Brave1 протестували FPV на оптоволокні

Організували полігон, щоб 15+ виробників БпЛА випробували свої розробки. Дрони на оптоволокні стали геймченджерами на полі бою, вони абсолютно не вразливі до РЕБ та непомітні для ворога. Оптоволокно гарантує якісний звʼязок між оператором і коптером, а це впливає на ситуацію на фронті.

На полігоні дрони долали маршрут завдовжки понад 20 км із перешкодами та імітували захід на ціль. Раніше дальність польоту таких БпЛА сягала лише 5–10 км, зараз вони вражають ціль на відстані понад 20 км.

Також 7 команд-учасників Brave1 протестували наземні роботизовані комплекси на оптоволокні, вони провели тестовий заїзд.

Ворог має значні напрацювання в цьому напрямі, тому зараз ми повинні максимально включитися та розвивати технологію. Випробування в умовах, наближених до бойових, — це обов'язковий етап у розробці перед поставкою на фронт.

Тестування на полігонах допомагають виробникам виявити недосконалості. Далі розробники фікситимуть недоліки та працюватимуть над рішеннями для протидії ворожому оптоволокну.

Якщо ви також розробляєте оборонні технології — долучайтеся до Brave1. Допоможемо масштабуватися від ідеї до поставки на фронт https://brave1.gov.ua
07.04.202506:33
Запускаємо Мрію для кожної школи вже цього тижня! Долучайтеся до презентації 😌

Дізнайтеся першим про освіту майбутнього — зі штучним інтелектом, гейміфікацією, оцінками «олівчиком» у телефоні. Учителі, батьки, школярі, бізнеси та медіа, долучайтеся онлайн до головного освітнього івенту року. 

На івенті Мрія Постосвіта:
— анонсуємо нові функції в Мрії: ШІ-інструменти, дашборд навичок дитини, гейміфікацію;
— поділимося планом під’єднання нових шкіл;
— покажемо, чому Мрія сьогодні — це one-stop-shop для школи.

Спойлер: на презентації Мрії будуть топспікери країни.

Щоб долучитися до онлайн-заходу, пройдіть реєстрацію — http://postosvita.mriia.gov.ua/

Освіта майбутнього стає реальністю з Мрією.
Усі школи Запоріжжя підʼєднуються до Мрії

Це перший кейс, коли до екосистеми приєднаються не окремі школи, а одразу ціла область. Запоріжжя — мій рідний регіон, тому особливо пишаюся, що він першим долучився до трансформації освіти.

Запоріжжя стало особливим для Мрії: тут ми з Президентом презентували продукт, а зараз ним користуватиметься весь регіон. Це прифронтова область — до Запоріжжя ракети долітають за 30 секунд. Попри це, місто не зупиняється, а навпаки — інвестує в розвиток освіти. Наприклад, тут підземні школи будують найшвидше в Україні, щоб діти безпечно навчалися за будь-яких умов. А тепер на Запоріжжі буде Мрія.

Це не просто цифровізація. Це рівний доступ до освіти незалежно від обставин.

Ваша школа також може підʼєднатися до Мрії — ми зробили цей процес максимально простим і зрозумілим. Треба лише подати заявку на сайті від школи або через орган місцевого самоврядування.

Детальна інструкція — на інфографіці.

Наша команда буде поряд упродовж усього шляху підʼєднання: допоможемо із заявкою, навчанням, налаштуванням системи, комунікацією з колективом.

Уже 150 шкіл працюють з Мрією, а 1 000 шкіл подали заявки на підключення. У планах — підʼєднати 2 000 шкіл до кінця року. Працюємо з регіональними менеджерами в шести областях — вони приїжджають у школи, проводять зустрічі, навчають команди.

Долучайтеся до Мрії! І дякуємо всім школам Запоріжжя за віру в інновації.
Оновлюємо природничі та математичні кабінети в школах — 100+ сучасних лабораторій відкриють цього року

Презентували нові підходи до облаштування освітніх просторів, лабораторій і майстерень разом з МОН. У 2025 році плануємо відкрити мінімум 100 сучасних лабораторій.

Зараз критично важливо посилити знання учнів з фізики, хімії, біології, географії та математики. Потреба в технічних і природничих спеціалістах уже відчутна. А після перемоги лише зростатиме. Саме навички в STEM стають основою для інженерних рішень, медичних проривів, ІТ-продуктів й оборонних технологій. STEM — це не просто напрям освіти, це інвестиція в економіку, технології та безпеку країни.

Уже понад два роки ми разом із МОН реалізуємо наймасштабнішу освітню трансформацію: будуємо укриття й підземні школи, оновлюємо профтехи, створюємо харчоблоки, майстерні та лабораторії. До 2026 року збудуємо та модернізуємо загалом понад 1 500 освітніх просторів. Це не ремонти, а системні зміни в межах єдиної стратегії трансформації освіти, що забезпечує якісне й безпечне навчання.

Від темпу цих змін сьогодні залежить, яким буде людський капітал України майбутнього.

Вдячний Володимиру Зеленському за візію, Премʼєр-Міністру Денису Шмигалю за лідерство, Олександру Корнієнку та іншим парламентарям за підтримку освітніх ініціатив, місцевим громадам й ОВА за реалізацію змін на місцях.
Көбірек мүмкіндіктерді ашу үшін кіріңіз.
Cookie

Браузинг тәжірибеңізді жақсарту үшін біз cookie файлдарын пайдаланамыз. «Барлығын қабылдау» түймесін басу арқылы сіз cookie файлдарын пайдалануға келісесіз.