Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Голоси за ширмою avatar
Голоси за ширмою
Голоси за ширмою avatar
Голоси за ширмою
03.05.202507:07
Відео про дубляж 5.1 вже на каналі!

Друзі, вітаю! Нарешті з'явився час та натхнення, щоб записати для вас відео про дубляж у форматі 5.1. Я намагався пояснити все максимально просто та доступно, тому запрошую вас до перегляду.

Хочу одразу зазначити, що я не вважаю себе настільки досвідченим фахівцем, щоб запускати власні курси. Проте, як ви самі бачите, навіть для безкоштовного контенту мені не завжди вистачає часу та ідей.

Тому я вирішив спробувати інший формат спілкування: відповідатиму на ваші запитання в індивідуальному порядку. Кожен охочий може поставити одне запитання безкоштовно. Якщо ж ви бажаєте провести окрему консультацію в Discord, то вартість такої зустрічі ви визначаєте самостійно – оберіть суму, яку вважаєте прийнятною.

Сподіваюся на вашу активність та розуміння! Пишіть свої питання в коментарях, і я постараюся відповісти на них найближчим часом.

#звукорежисерам
19.12.202420:41
Спробуйте описати звук дощу, що капає по даху, або шелест листя під ногами. Легко, правда? А тепер спробуйте передати словами звук розбитого скла або скрип старої двері. Вже складніше, чи не так? Ми легко описуємо кольори: червоний – як полум'я, жовтий – як сонце. Але зі звуками все не так просто. Спробуйте описати звук, який ви чуєте, коли пишете олівцем на папері. Шершавий? Різкий? Неоднорідний? Але це ж лише наші відчуття, а не точний опис звуку.

Звукорежисер – це митець, який працює зі звуком. Він повинен не тільки чути, але й уміти описати, розкласти звук на складові частини. Коли режисер просить створити звук виростання квітки або похитування ванілі, звукорежисер повинен увімкнути свою фантазію та за допомогою різних звукових ефектів створити унікальний і переконливий звук.

Наше сприйняття звуку залежить від багатьох факторів: досвіду, уяви та знань. Чим більше ми чуємо різних звуків, тим краще ми їх розуміємо і можемо описати. Здатність уявляти звуки, яких немає в реальності – це важлива якість для звукорежисера. А знання основ акустики допомагає краще розуміти, як звуки утворюються і як їх можна змінювати.

Це все звучить як якийсь фрагмент з реклами курсів по саунд дизайну, та ось таки порада: Найкращий спосіб розвинути свою звукову уяву – це просто "втикати" на звуки, які тебе оточують. Прислухайтесь до шуму міста, шелесту листя, співу птахів. Спробуйте розкласти кожен звук на складові частини. З часом це перетвориться на звичку, і ви не зможете просто так слухати музику або звуки навколишнього світу, не аналізуючи їх.

#звукорежисерам
01.11.202409:26
Сподіваюсь одного дня актори зможуть читати не тільки свої репліки, але й прохання звукорежисера.

Перед вами файл який важить 1.66 GB.

Щоб не затримувати проєкти та поберегти усім нерви, краще зайвий раз запитайте формат рендеру у свого звукорежисера, або використовуйте ті налаштування, які рекомендую я.

#акторам
Қайта жіберілді:
Didko Studio avatar
Didko Studio
📝Назва: Звичайні Побічки /  Common Side Effects
🎬#Драма #Мультфільм #Комедія
📅Рік: 2025

🎲Епізод: 10 з 10

👁Дивитись

📝Переклад: Наївний
🎧 Робота зі звуком: Transient poison
📹Візуал, Постер: John_Psina, Mefanya

🎙Ролі дублювали: Olderix, Smetanka, Venko, Shiman, Scarlet, Дєд, Yeskind, Наївний, BeHappy, Chisana, antoxer, Lianeli

Для перегляду необхідно бути підписаним на нашу бібліотеку
( https://t.me/+xUlwfRUZG7lhM2Vi )
========================
☕️Вступити в клуб Дідько
💸Підтримати нас донатом
🪙Усі наші баночки тут!🪙
16.12.202419:03
Пошук нових плагінів: чи варто витрачати час?

Часто ловимо себе на тому, що шукаємо нові плагіни, які нібито зроблять наші роботи ідеальними. Але чи так це?

Насправді, найважливіший інструмент у руках звукорежисера – це його вухо. Плагіни - це лише інструменти, які допомагають реалізувати наші ідеї, і розвивати потрібно в першу чергу уяву і "наслуханість", бо без них ви зможете хіба що безцільно перебирати сотні пресетів витрачаючи час дарма.

То чи є сенс моніторити різні ресурси на наявність нових плагінів? І так і ні. Інколи я заходжу на спеціалізовані сайти бо мені нічого робити, але дуже рідко з'являються плагіни які дійсно пропонують щось унікальне. Декількох ресурсів вистачить з лихвою. Прикріплюю сайт на якому шукаю роздачі.

У свій час я отримав пораду кожного дня розбирати по одному плагіну від Waves, але для початку освоюйте стандартні плагіни вашої DAW.

#звукорежисерам
17.10.202406:49
Вчора мав можливість спостерігати за роботою іншого звукорежисера над озвученням та дубляжем. Було цікаво побачити, як різні люди підходять до одних і тих самих завдань.

Незважаючи на індивідуальний стиль кожного, фундаментальні принципи залишаються незмінними: очищення звуку від шумів, вирівнювання рівня та створення єдиного звукового образу.

А от послідовність використання плагінів та їх налаштування – це вже індивідуальна творчість, яка безпосередньо впливає на кінцевий результат.

Ще раз переконався, що постійне навчання та обмін досвідом – це ключ до професійного зростання.

#звукорежисерам
04.04.202509:17
Рідко кому щось рекомендую до перегляду, але вчора ми з чудовим перекладачем та актором Наївним до другої години ночі займалися зведенням останньої серії серіалу "Звичайні Побічки" / Common Side Effects.
Це мій перший досвід роботи над багатосерійним дубляжем в 5.1, і я з упевненістю можу назвати його своєю найкращою роботою на даний момент.

Якщо вам цікаво дізнатися, як саме відбувався процес роботи зі звуком над цим проєктом, я спробую записати відповідне відео.
30.11.202420:51
Нещодавно був досвід роботи у <strike>сараї</strike> звукоцеху в універі Карпенка-Карого.

Мене завжди дивувало, чому в багатьох домашніх студіях намагаються заповнити всі стіни пірамідальним поролоном, який може призвести до "мертвого" звуку.

У цій кімнаті все зовсім інакше. Поверхні оброблені спеціальним звукопоглинаючим матеріалом, вік якого, напевно, дорівнює віку самої будівлі. Кабінка для запису також має особливу конструкцію: вона не повністю закрита, а мікрофон розташований під кутом, що дозволяє уникнути небажаних відблисків і створити більш природне звучання.

Чому це працює?


Збалансована акустика: Завдяки грамотному поєднанню звукопоглинаючих і відбиваючих поверхонь, в кімнаті досягнуто оптимального балансу звуку.
Відсутність "бочковості": Відкрита конструкція кабінки і правильне розташування мікрофона допомагають уникнути ефекту "бочки", який часто виникає в невеликих приміщеннях.
Природне звучання: Запис в такій кімнаті звучить більш живо і природньо, без зайвих штучних ефектів.

#звукорежисерам
Як прибрати різкі неприємні моменти підвищення гучності

Все просто - використовуйте лімітер на мастер шині.

Це максимально просте рішення, але навіть команди у яких багато тисяч підписників у соціальних мережах розчаровують провтиками з перепадами гучності, через які неможливо сприймати контент.

Не треба перетискати лімітер у критичні значення, щоб зробити з доріжки "щільну ковбасу", як інколи роблять з музикою, просто акуратно підберіть значення при яких лімітер буде реагувати тільки на гучні моменти та не буде працювати увесь інший час.

#звукорежисерам
06.03.202511:51
Привіт усім! Вітаю з усіма святами і прошу вибачення за тривалу перерву в публікаціях. Останнім часом я активно занурився у світ дубляжу, після того, як тривалий час працював з закадровим озвученням. Сьогодні хочу поділитися з вами цінним досвідом, який допоможе вирішити одну з головних проблем сучасності – артефакти.

Артефакти – це залишки шумів, які виникають після обробки аудіо за допомогою програм, зокрема, моделей штучного інтелекту для розділення голосу та шуму. Вони можуть суттєво погіршити якість звуку, особливо в дубляжі, де кожна деталь має значення.

Як боротися з артефактами?

Для ефективної боротьби з артефактами я використовую iZotope RX, а саме модуль Ambience Match.

1. Виділяємо ділянку з однорідним шумом.
2. Натискаємо кнопку Learn, щоб програма запам'ятала шум.
3. Виділяємо зону з артефактами.
4. Натискаємо Render.

Здавалося б, усе просто, але є один нюанс – цей процес потрібно повторювати для кожного фрагмента шуму окремо.

#звукорежисерам
08.11.202415:50
Звукорежисура під час хвороби

В сезон застуди хотів написати щось актуальне, тому ловіть.


Усі ми розуміємо, що коли людина хворіє, то скоріш за все не може виконувати складну фізичну роботу, або специфічну, як робота голосом.

Це все не потребує пояснень, але що стосовно звукорежисури? Це далеко не складна фізична робота, та і навряд-чи хтось колись мав нежить з вух.
Тим не менш слуховий апарат людини перестає нормально функціонувати першим при найменших проявах хвороби, адже запалюється євстахієва трубка, яка напряму впливає на сприйняття звуку.

Як працювати в умовах хвороби?

В ідеалі - ніяк, але якщо вже є така необхідність, то зверніть увагу на високі частоти та будьте вкрай обережні з ними. Якщо не впевнені чи треба додавати їх, краще лишити так як є.

Бережіть себе і свої вуха!

#звукорежисерам
Көрсетілген 1 - 11 арасынан 11
Көбірек мүмкіндіктерді ашу үшін кіріңіз.