Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
НАБУ avatar
НАБУ
Жаңалықтар және БАҚ
НАБУ avatar
НАБУ
Жаңалықтар және БАҚ
16.04.202514:10
​​#підозра

Справа ексзаступника Голови Офісу Президента: нові підозри⚡️

НАБУ і САП викрили колишнього заступника керівника Офісу Президента України (2019-2024 рр.) на легалізації незаконно набутих коштів та одержанні хабаря в особливо великому розмірі. Вказана особа вже притягується НАБУ і САП до кримінальної відповідальності за незаконне збагачення на суму 15,7 млн грн.

Легалізація

Підозрюваний у період 2019-2021 рр. незаконно набув готівкові кошти, які вирішив легалізувати шляхом будівництва приватних будинків загальною площею понад 300 кв. м. у рекреаційній зоні Одещини. Для маскування таких дій звернувся до бенефіціара товариства, яке володіло землею на березі моря, та передав для зведення об’єктів майже 6,5 млн грн. Готове майно, яким фактично користувався топпосадовець, спочатку оформили на товариство, а після повідомлення йому про підозру у травні 2024 року переоформили на довірену особу.

Неправомірна вигода

У 2022 році до топпосадовця звернувся власник будівельної компанії з пропозицією надати хабар у вигляді робіт та послуг на суму 100 тис. дол. США для зведення одного зі згаданих будинків на узбережжі. За це просив посприяти ухваленню Антимонопольним комітетом України рішення про скасування результатів тендеру, в якому переміг конкурент, а у новому тендері – забезпечити перемогу його компанії. Топпосадовець пристав на пропозицію, використав службове становище та виконав взяті на себе зобов’язання. АМКУ ж згодом ухвалив «потрібне» рішення.

Детальніше
15.04.202508:10
​​#підозра

Корупція в земельній сфері: викрито схему одержання хабарів за оцінку ділянок
💰

НАБУ і САП викрили механізм одержання неправомірної вигоди за підготовку звітів про експертну грошову оцінку землі та позитивної рецензії на такі звіти.

У 2023 році один із власників товариства у сфері оцінки землі висунув депутату Черкаської облради вимогу надати хабар за визначення незавищеної оцінки потрібної ділянки. У разі відмови погрожував значно завищити оцінку.

Замість того, щоб повідомити компетентні органи про вимагання неправомірної вигоди, депутат погодився та перевів необхідну суму на банківську картку іншого співзасновника товариства, який перерахував 50% партнеру, а решту залишив собі.

Товариство надалі підготувало звіт з незавищеною грошовою оцінкою землі та надало позитивну рецензію на нього.

Подібні земельні «послуги» надавалася співзасновниками товариства систематично, зокрема у справі про продаж за безцінь землі на Закарпатті.

Детальніше
Қайта жіберілді:
САП avatar
САП
09.04.202513:25
​​⚖️ВАКС вирішив стягнути з родини харківського поліцейського в дохід держави люксовий автомобіль та понад 4 млн грн необґрунтованих активів

09 квітня 2025 року Вищий антикорупційний суд частково задовольнив позов Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про визнання необґрунтованими активів, якими користується родина поліцейського Харківського районного управління ГУ Нацполу в Харківській області, на 7,8 млн грн та їх стягнення в дохід держави (цивільна конфіскація).

Як уже повідомлялось, на підставі матеріалів #ДБР, #НАЗК та доказів, отриманих прокурором САП спільно з детективами #НАБУ у встановленому законом порядку, з’ясовано, що подружжя користувалось квартирою у м. Харкові, а також люксовою автівкою «Lexus LX 450D». Право власності на указане майно оформлено на дружину поліцейського, проте аналізом доходів та видатків встановлено неможливість набути ці об’єкти за рахунок законних джерел.

З огляду на виявлене прокурор звернувся до суду з позовом про стягнення з патрульного поліцейського згаданих активів, законність походження яких викликає обґрунтований сумнів, у дохід держави.

Суд частково задовольнив позов прокурора, визнав необґрунтованими активами та вирішив стягнути в дохід держави люксову автівку «Lexus LX 450D» і понад 4 млн грн, законність набуття яких не була підтверджена.

Питання щодо оскарження буде вирішено після ознайомлення з повним текстом рішення суду.

Зауважимо, що позов направлено до суду 04.02.2025 і вже 09.04.2025 винесено рішення у справі.
08.04.202510:30
#вирок

Верховний Суд підтвердив вирок у вигляді 9 років за ґратами стосовно експершого заступника гендиректора ДП «Державний науково-дослідний та проектний інститут титану»👨🏻‍⚖️

Його визнано винним у заподіянні установі збитків на суму 1,258 млн дол. США.

Детальніше про справу
03.04.202517:15
Схема незаконного доступу до закритих судових рішень: відео📼

НАБУ і САП викрили масштабну схему, учасники якої отримали незаконний доступ до закритих судових рішень. Підозрювані стежили за ухвалами суддів щодо надання дозволів на проведення обшуків та інших слідчих дій, щоб попереджати своїх клієнтів.

Деталі викритої схеми, а також розсекречені матеріали негласних слідчих (розшукових) дій – у відео👇
02.04.202513:40
​​#скеровано_до_суду

Заволодіння 71,6 млн дол. США ДП «НВКГ «Зоря»-«Машпроект»: скеровано до суду⚖️

Схему організувало керівництво ДП, яке експортувало продукцію власного виробництва за кордон.

Для цього з іноземною компанією уклали низку агентських угод, за якими вона нібито мала надавати послуги з пошуку потенційних покупців продукції ДП та проведення з ними переговорів щодо укладання відповідних контрактів.

У результаті протягом 2013-2018 рр. на рахунки компанії-нерезидента ДП безпідставно перерахувало 71,6 млн дол. США як оплату за удавані агентські послуги.

Надалі кошти легалізувались шляхом їх переведення на рахунки іноземних компаній, підконтрольних екскерівникам ДП.

Завдання збитків на цю суму підтверджується висновком судової економічної експертизи.

Детальніше
16.04.202507:00
​​#командаНАБУ

У пресслужбі НАБУ відкриті вакансії SMM-менеджера і райтера/сценариста💬

Основні завдання SMM-менеджера:
📌розробка та реалізація SMM-стратегії;
📌створення контенту для соціальних мереж (тексти, візуали, сторіз);
📌планування та публікація дописів;
📌модерація коментарів;
📌аналітика ефективності;
📌участь у створенні інформаційних кампаній;
📌адаптація матеріалів під різні соцмережі.

Від райтера очікуємо на вміння писати креативні сценарії, змістовні й зрозумілі новини, цікаві лонгріди та статті.

Що важливо для нас?
📌Досвід роботи в SMM, журналістиці, комунікаціях або суміжних галузях.
📌Креативність, стратегічне мислення, грамотність і вміння працювати в команді!

Для участі у конкурсі потрібно заповнити електронну форму кандидата, додати фото та деякі документи, як-от заяву про участь у конкурсі та сертифікат про рівень володіння державною мовою.

Більш детальна інформація та посилання на електронну форму тут і тут.

Чекаємо у нашій команді!
12.04.202508:00
​​Все, що ви могли пропустити за тиждень, в одному дописі — у дайджесті новин НАБУ. З 7 по 11 квітня 2025 року ми говорили про:

✅ завершення слідства у справі чинного нардепа, підозрюваного у вимаганні хабаря за неперешкоджання у проведенні тендеру на ремонт водогону. Більше тут

✅ відкриття матеріалів у справі колишнього топпосадовця МВС, викритого на махінаціях із закупівлею обладнання та отриманні автомобілів преміумкласу загальною вартістю понад 6 млн грн. Більше тут

✅ стягнення у дохід держави активів Білоруськалію завдяки НАБУ і САП. Більше тут

✅ підтвердження Верховним судом вироку у вигляді 9 років за ґратами колишньому першому заступнику гендиректора ДП «Державний науково-дослідний та проектний інститут титану». Більше тут

💼 Також повідомляємо, що в НАБУ розпочато прийом документів на вакансії детективів

#дайджест
09.04.202512:40
​​#матеріали_відкрито

Корупція у закупівлях обладнання для МВС: слідство завершено

НАБУ і САП завершили розслідування у справі колишнього топпосадовця МВС, викритого на махінаціях із закупівлею обладнання та отриманні автомобілів преміумкласу загальною вартістю понад 6 млн грн.

Підприємець, який постачав обладнання для відеоспостереження та контролю доступу до будівель МВС через свою громадську організацію передав топпосадовцю у користування чотири розкішні автомобілі. Той надалі забезпечив перемогу компанії підприємця у тендері на закупівлю для держустанови МВС обладнання за завищеною вартістю.

Це спричинило збитки бюджету на понад 16 млн грн.

Після звільнення посадовця передані автівки фактично стали його власністю – їх подарували через формальний договір.
05.04.202508:00
Все, що ви могли пропустити за тиждень, в одному дописі — у дайджесті новин НАБУ. З 31 березня по 4 квітня 2025 року ми говорили про:

✅ викриття розкрадання понад 733 млн грн та замаху на розтрату 788 млн грн під час закупівлі МОУ продуктів харчування для ЗСУ в умовах повномасштабного вторгнення рф. Більше тут і у відео

✅ підозру двом адвокатам та фактичному керівнику адвокатського об’єднання у несанкціонованому доступі до закритої частини ЄДРСР. Більше тут і у відео

✅ завершення розслідування у справі організованої групи, учасники якої завдали багатомільйонних збитків ПрАТ «НЕК «Укренерго» в умовах воєнного стану. Більше тут

✅ завершення слідства та скерування до суду справи одержання 84 тис. грн та 65 тис. дол. США хабаря директором Національного природного парку «Хотинський». Більше тут

✅ скерування до суду справи щодо заволодіння 71,6 млн дол. США ДП «НВКГ «Зоря»-«Машпроект». Більше тут

✅ направлення до суду справи заволодіння нерухомістю держпідприємства «Національна кінематека України». Більше тут

✅ вирок ВАКС у вигляді 10 та 8 років за ґратами з конфіскацією всього майна колишнім депутату Одеської облради та заступнику керівника Ізмаїльської місцевої прокуратури. Більше тут

✅ засудження АП ВАКС до 8,5 років в'язниці з конфіскацією майна екссудді Дніпровського райсуду Києва Миколи Чауса, викритого на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 150 тис. дол. США. Більше тут

✅ зустріч керівництва НАБУ і САП з Послами країн Великої Сімки та Європейського союзу. Більше тут

✅ інтеграцію системи електронного провадження «іКейс» з Електронним судом. Більше тут

#дайджест
03.04.202516:48
#вирок

АП ВАКС засудила до 8,5 років позбавлення волі з конфіскацією майна екссуддю Дніпровського райсуду Києва Миколу Чауса, викритого НАБУ і САП на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 150 тис. дол. США👨🏻‍⚖️

Цікаві факти про справу можна дізнатися з фрагментів оперативного відео

Детальніше про справу
02.04.202510:45
#підозра

«Золоті яйця» Міноборони: викрито розкрадання понад 733 млн грн та замах на розтрату 788 млн грн🥚

НАБУ і САП викрили схему розкрадання державних коштів під час закупівлі Міністерством оборони України продуктів харчування для Збройних Сил України в умовах повномасштабного вторгнення рф.

Про підозру повідомили:
▪️колишньому керівнику Департаменту Міністерства оборони України;
▪️власниці пов’язаних компаній-постачальниць;
▪️двом керівникам компаній-постачальниць;
▪️фізичній особі.

Кваліфікація: ч. 5 ст. 191 (розтрата), ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 191 (замах на розтрату), ч. 3 ст. 209 (легалізація) КК України.

Упродовж 2022-2023 років забезпечення армії продуктами харчування відбувалось через закупівлю так званих комплектів продуктів. Це передбачало можливість замовляти продукти за затвердженим каталогом, який налічував 409 найменувань. Найбільш вживані, як-от овочі, крупи, м'ясо, вода, становили лише 10% асортименту. Решта ж, на кшталт спецій, желатину або ягід замовлялись зрідка або ніколи.

Ціна комплекту формувалася з урахуванням усіх найменувань каталогу та становила їхню середню вартість. Це дозволяло постачальникам маніпулювати цінами: завищувати їх на ходові продукти та занижувати на маловживані або ті, які не можна замовляти через сезонність постачання (черешня або абрикоси взимку). Тобто, на перший погляд, порушень не було, і ціна комплекту не змінювалася. Щоправда, картопля, яку постачали тисячами тонн, реалізовувалася втридорога, а сезонні ягоди та фрукти, які майже не замовлялися, коштували копійки.

У результаті таких махінацій, протягом серпня-грудня 2022 року дві компанії-постачальниці, контрольовані однією власницею, незаконно отримали надприбутки на суму понад 733 млн грн. Частину цих коштів надалі вивели під виглядом виплати дивідендів та надання поворотної фінансової допомоги пов’язаним компаніям.

Вчиненню злочину сприяв посадовець Міністерства оборони України, який під час підписання договорів «не помічав» цінових аномалій у каталозі.

Після початку досудового розслідування у січні 2023 року та поширення у медіа відповідної інформації, зокрема щодо закупівлі яєць по 17 грн за штуку, співучасники оборудки зменшили ціни на 11 найбільш затребуваних продуктів. Це запобігло розкраданню бюджетних коштів на суму 788 млн грн.

Крім того, після внесення НАБУ і САП пропозицій щодо усунення причин та умов продуктової оборудки, Міноборони вжило відповідних заходів: порядок закупівлі наразі змінився, запроваджено окремі пілотні проєкти.

Викриття злочину відбулось за сприяння Державної аудиторської служби України.

Детальніше
15.04.202513:45
#вирок

Верховний Суд підтвердив вирок стосовно колишніх голови та депутата сільради у вигляді 9 років за ґратами з конфіскацією половини майна👨🏻‍⚖️

Їх визнано винними в одержанні 10 тис. дол. США та 300 тис. євро неправомірної вигоди.

Детальніше про справу
11.04.202512:10
​​Завдяки НАБУ і САП у дохід держави стягнуто активи Білоруськалію👨🏻‍⚖️

За ініціативи НАБУ і САП та на підставі матеріалів, наданих детективами Бюро, Міністерство юстиції України направило позов про конфіскацію активів ВАТ «Білоруськалій», який Вищий антикорупційний суд задовільнив.

Ухвалою суду в дохід держави стягнуто:
✔️ понад 70 тис. тонн калію хлористого, середньоринкова вартість якого становить понад 55 млн дол. США;
✔️ грошові активи на суму понад 250 млн грн;
✔️ 1 545 залізничних вагонів;
✔️ 48% статутного капіталу ТОВ «АГРОРОЗКВІТ».

На підставі Закону України «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану» підприємство позбавлено права на компенсацію вартості конфіскованого майна.

Надані матеріали були зібрані НАБУ і САП у межах досудового розслідування за фактами можливого зловживання владою та службовим становищем службовцями однієї з військових частин з метою отримання неправомірної вигоди приватним підприємством під час примусового відчуження калію хлористого, що належав підсанкційному білоруському підприємству ВАТ «Білоруськалій».
08.04.202515:00
​​#матеріали_відкрито

Корупція у відновленні на Сумщині: матеріали відкрито

НАБУ і САП завершили слідство у справі народного депутата України IX скликання, підозрюваного у вимаганні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.

У березні 2024 року нардеп висловив прохання голові сільської ради на Сумщині надати хабар за неперешкоджання у проведенні тендеру на ремонт водогону в Охтирському районі Сумської області. Йшлося про 10% відкату від загальної суми контракту для нардепа та 4% – для місцевих правоохоронців, аби ті не заважали освоювати виділені кошти. Загальна сума неправомірної вигоди становила 3,4 млн грн.

До вчинення злочину нардеп залучив т.в.о. заступника керівника Департаменту карного розшуку Національної поліції України, колишнього начальника Управління стратегічних розслідувань у Сумській області. Він мав забезпечити передачу коштів від голови сільради до народного обранця через підпорядкованого йому працівника.

Детальніше

Подробиці вчинення злочину – у відео
Қайта жіберілді:
САП avatar
САП
04.04.202513:40
​​⚖️ВАКС застосував запобіжний захід до чинного судді – учасника суддівсько-адвокатської мафії на Одещині

04 квітня 2025 року слідчий суддя ВАКС підтримав позицію прокурора САП та застосував запобіжний захід до чинного судді – учасника групи, що працювала всередині судової системи й допомагала військовозобов’язаним чоловікам незаконно виїжджати за кордон та отримувати відстрочку від мобілізації.

Так, суд застосував до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 1,514 млн грн застави.

Нагадаємо, що 26 лютого 2025 року Вищий антикорупційний суд за клопотанням детективів НАБУ, погодженим прокурором САП, застосував запобіжний захід до судді у вигляді застави в розмірі 2 млн грн.

Попри те, що застава має бути внесена не пізніше пʼяти днів з дня обрання запобіжного заходу, особа й досі не виконала рішення суду.

Зважаючи на це, прокурор САП звернувся до суду з клопотанням про зміну запобіжного заходу на більш суворий.

Деталі справи: https://cutt.ly/HrwAeiD9

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Қайта жіберілді:
САП avatar
САП
03.04.202516:48
​​⚖️8,6 років тюрми: АП ВАКС винесла новий вирок колишньому судді Дніпровського райсуду

03 квітня 2025 року Апеляційна палата ВАКС частково задовольнила апеляційні скарги прокурора та сторони захисту на вирок ВАКС від 14.06.2023, яким колишнього суддю Дніпровського районного суду міста Києва Миколу Чауса визнано винуватим у проханні надати неправомірну вигоду в сумі 100 тис. дол. США (понад 2,5 млн грн за курсом НБУ станом на момент вчинення злочину) та засуджено до 10 років позбавлення волі.

Заслухавши доводи сторін, суд апеляційної інстанції частково підтримав позицію сторони захисту та сторони обвинувачення, зокрема доводи прокурора щодо відсутності провокації з боку правоохоронних органів.

АП ВАКС скасувала вирок ВАКС та ухвалила новий, яким колишнього суддю визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України (отримання неправомірної вигоди в сумі 150 тис. дол. США), та призначено покарання у виді 8 років 6 місяців позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в судовій гілці влади строком на 3 роки, з конфіскацією майна.

Вирок АП ВАКС набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржений у касаційному порядку до Верховного Суду протягом трьох місяців.
02.04.202508:35
​​#скеровано_до_суду

65 тис. дол. США за оренду землі у природньому парку: судитимуть директора⚖️

Перед судом постане директор Національного природного парку «Хотинський», якого НАБУ і САП обвинувачують в одержанні хабаря за надання у користування землі під рекреацію.

У 2024 році до обвинуваченого звернувся підприємець з проханням отримати у довгострокове користування три земельні ділянки на території нацпарку для облаштування там бази відпочинку.

Посадовець погодився передати землю, за що попрохав 84 тис. грн та 65 тис. дол. США.

Під час одержання другої частини неправомірної вигоди його викрили на гарячому.

Детальніше
Қайта жіберілді:
САП avatar
САП
15.04.202513:45
​​⚖️9 років позбавлення волі: Верховний Суд підтвердив вирок колишнім голові та депутату Гвоздівської сільради

15 квітня 2025 року Верховний Суд підтвердив законність та залишив без змін вирок Апеляційної палати ВАКС від 11.06.2024, яким колишніх Гвоздівського сільського голову П. Зубова та депутата сільської ради О. Шаламая визнано винуватими в одержанні неправомірної вигоди службовими особами в особливо великих розмірах (двома частинами, а саме 10 тис. доларів США та 300 тис. євро) за вчинення дій з використанням наданої влади, за попередньою змовою групою осіб, поєднаному з вимаганням неправомірної вигоди.

Верховний Суд підтримав позицію прокурора САП та відмовив стороні захисту в перегляді вказаного рішення.

Таким чином, Апеляційна палата ВАКС та Верховний Суд визнали осіб винуватими у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України, і засудили до 9 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади строком на 3 та 2 роки відповідно, з конфіскацією половини належного їм майна.

Постанова Верховного Суду є остаточною та оскарженню не підлягає.
11.04.202509:10
​​#командаНАБУ

Розпочинаємо прийом документів на вакансії детективів НАБУ🕵🏻‍♀️🕵🏻‍♂️

🟨 Посади передбачають роботу щодо виявлення, розслідування та розкриття корупційних правопорушень.

Вимоги до кандидатів:
✔️ вища юридична освіта: магістр (спеціаліст) або бакалавр (дипломований після 2015 року);
✔️ вільне володіння державною мовою;
✔️ володіння однією з мов Європейського Союзу буде додатковою перевагою;
✔️ стаж роботи, пов’язаної із проведенням оперативно-розшукової діяльності, досудового розслідування та/або наглядом за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням, не менше двох років або стаж роботи в Головному підрозділі детективів, Управлінні внутрішнього контролю Національного бюро не менше одного року.

👁‍🗨 Для участі у конкурсі потрібно заповнити електронну форму кандидата, додати фото та деякі документи, як-от заяву про участь у конкурсі та сертифікат про рівень володіння державною мовою.

🔜 За результатами конкурсу, кандидати, які відповідатимуть кваліфікаційним вимогам та матимуть належні особисті, ділові і моральні якості, зможуть займати вакантні посади, які з’являтимуться у межах розширення штату НАБУ, за спрощеною процедурою.

➕Більш детальна інформація та посилання на електронну форму тут.

Чекаємо у нашій команді!
Қайта жіберілді:
САП avatar
САП
08.04.202510:30
​​⚖️9 років позбавлення волі: Верховний Суд підтвердив вирок колишньому посадовцю Інституту титану

08 квітня 2025 року Верховний Суд залишив без змін вирок ВАКС від 20.04.2022 та ухвалу Апеляційної палати ВАКС від 19.09.2024, якими колишнього першого заступника генерального директора ДП «Державний науково-дослідний та проектний інститут титану» А. Рачкова визнано винуватим у заволодінні коштами державного підприємства.

Верховний Суд підтримав позицію прокурора САП і відмовив стороні захисту в перегляді вказаних рішень.

Таким чином, Вищий антикорупційний суд, Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду та Верховний Суд визнали колишнього першого заступника генерального директора ДП «Державний науково-дослідний та проектний інститут титану» винуватим за ч. 5 ст. 191 КК України.

За рішенням суду особі призначено покарання у виді 9 років позбавлення волі.

Постанова Верховного Суду є остаточною та оскарженню не підлягає.

Зауважимо, що це перша справа САП та НАБУ, яка була направлена до ВАКС після його створення.

🔎Деталі справи:
У межах досудового розслідування детективами НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП встановлено, що у 2012–2013 роках посадовець всупереч інтересам державного підприємства уклав агентську угоду, додаток 1 до неї та підписав акти приймання, на підставі яких перераховано кошти за послуги та роботи, які не надавались та не виконувались. Як наслідок, державному підприємству завдано понад 10 млн гривень збитків.
04.04.202509:10
​​#скеровано_до_суду

Спроба заволодіння будівлями Нацкінематеки: скеровано до суду⚖️

НАБУ і САП скерували до суду справу заволодіння нерухомістю держпідприємства «Національна кінематека України».

Упродовж 2016-2019 рр. організатори оборудки під виглядом оздоровлення (санації) Нацкінематеки, яка перебувала в скрутному фінансовому становищі, планували придбати майно підприємства за безцінь.

Для цього залучили посадовців Мінкультури й Нацкінематеки. Ті ж погодили незаконний план санації і забезпечили перемогу в аукціоні з продажу майна наперед визначеного ТОВ, яке купило будівлі за заниженою ціною.

Йдеться про 14 будівель та споруд на околиці Києва. Орієнтовна вартість майна — майже 42 млн грн.

Завдяки зусиллям антикорупційних органів активи держпідприємства повернули державі.

Детальніше
03.04.202514:30
​​#матеріали_відкрито

Корупція в енергетиці під час війни: слідство завершено

НАБУ і САП завершили розслідування у справі організованої групи, учасники якої завдали багатомільйонних збитків ПрАТ «НЕК «Укренерго» в умовах воєнного стану.

До складу групу входили ексзаступник голови Харківської обласної ради (організатор), керівник приватного товариства та його засновник.

Вказані особи заздалегідь придбали три компанії з ліцензіями на постачання електроенергії, які у червні 2022 року отримали електроенергію з Об’єднаної енергосистеми України та передали її підконтрольному товариству для продажу кінцевим споживачам. Водночас фінансова відповідальність за отриману електроенергію лягла на вищезгадані компанії-прокладки.

Одержані від продажу електроенергії кошти ПрАТ «НЕК «Укренерго» так і не отримало. Аби приховати джерело походження, їх переказали на рахунки фінансових компаній під виглядом поверненням позик. Фінансові компанії за винагороду в розмірі 0,5% від суми переказу перекинули ці кошти на інші підконтрольні компанії, які вивели їх на рахунок компанії-нерезидента, зареєстрованої на території Республіки Болгарія.

У результаті реалізації схеми ПрАТ «НЕК «Укренерго» заподіяно збитків на суму 58,44 млн грн.

Детальніше
Қайта жіберілді:
САП avatar
САП
02.04.202507:35
​​⚖️Оголошено вирок колишньому заступнику керівника Ізмаїльської місцевої прокуратури та ексдепутату Одеської облради

02 квітня 2025 року колегія суддів ВАКС оголосила обвинувальний вирок колишньому заступнику керівника Ізмаїльської місцевої прокуратури Одеської області та
ексдепутату Одеської обласної ради, яких викрили на одержанні 40 тис. доларів США неправомірної вигоди від директора господарського підприємства за неперешкоджання веденню бізнесу.

Вироком суду ексдепутата Одеської обласної ради визнано винуватим за ч. 4 ст. 368 КК України та призначено покарання у виді 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування, крім виборних, на строк 3 роки, з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна.

Також суд змінив особі запобіжний захід, збільшивши розмір застави до 5 млн грн з покладенням відповідних процесуальних обовʼязків.

Колишнього заступника керівника місцевої прокуратури визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України, і призначено покарання у виді 8 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в системі правосуддя - судді, адвоката, прокурора - на строк 3 роки, з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна. Також особу позбавлено класного чину радника юстиції.

Вирок ВАКС може бути оскаржений протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Вищий антикорупційний суд до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.
Көрсетілген 1 - 24 арасынан 2579
Көбірек мүмкіндіктерді ашу үшін кіріңіз.