Саме так виглядає небесна кара для російських вбивць, ґвалтівників і грабіжників. Не втече жоден, – ані пішки, ані під захистом броні. Вправні хлопці з 2-ї роти ударних безпілотних авіаційних комплексів батальйону безпілотних систем 58-ї мотопіхотної бригади добре знають свою справу. Кожному дрону – ціль, кожному окупанту – чорний мішок.
Разом до Перемоги! 🇺🇦Simul ad Victoriam!
Оперативно-тактичне угруповання «Харків»🇺🇦
14.03.202509:41
Нікіта Тітов
26.03.202510:48
Екіпаж аеророзвідки одного з батальйонів 5 Слобожанської бригади «Скіф» НГУ помітив в одному з населених пунктів на Дворічанському напрямку переміщення особового складу противника у кількості трьох тіл. Загарбники заховалися у напівзруйнованій будівлі. Екіпаж TOMIKO ударних ФПВ-дронів нашої бригади здійснив ураження противника. Після вогневого впливу рух ворога більше не спостерігався.
Епізод 2: за даними арерозвідки було виявлено особовий склад противника, який заходив на позицію поблизу населеного пункту на Куп’янському напрямку. Екіпаж бомберів VANO 5 Слобожанської бригади «Скіф» НГУ здійснив ураження позиції трьома скидами з Heavy Shot. Аеророзвідка звітувала про знищення позиції ворога разом з особовим складом піхоти у кількості 2-х осіб.
Оперативно-тактичне угруповання «Харків»
13.03.202519:05
Щаслива мить на фронті в 57 ОМПБр
Оперативно-тактичне угруповання «Харків»🇺🇦💪🏻
07.04.202519:18
🏹Солдат Олексій (позивний «Легенда») - тридцятирічний батько п’яти дітей. 💛💙
⚔️Олексій серйозно готується до свого першого бою, старанно вчиться військовій справі. А ще він призер всеукраїнських змагань з кікбоксингу.
👉«Легенда» і у війську зараз підтримує добру фізичну форму. 💪🪖
Немало хто і вдома, в Лозовій не розуміє бажання Олексія піти до війська, бо як багатодітний батько він має законні підстави не служити, та взагалі виїхати з України. Та тільки не рідна половинка: якщо і є щось з цього приводу на душі, Настя про це ані пари з вуст. Бо бачила, як її Олексу мучило сумління з 2022-го – що «хлопці там, а я – тут, у тилу…»
👉Справді, «Легенді» можна позаздрити – мати таку дружину, яка є не лише ніжною жінкою, турботливою матір’ю, але ще й вірним другом, котрий і розуміє, і підтримує в усьому (доброму, звісно). Ото вже точно про них сказане – «шлюб, укладений на Небесах».
👉П’ятеро діточок у них із дружиною Анастасією. Чекають й на шостого нині – коли Олекса вже у війську. 🪖🇺🇦
👉Одного разу хтось із сусідів дорікнув Олексієві, мовляв, хіба ж зараз – під час війни – можна заводити так багато дітей. Він на те щиро і гаряче: «Боже! Як ви не розумієте: діти – це не лише щастя для батьків, не тільки їхня спокійна і затишна старість. Це ж і майбутнє України!»🏠🌳🇺🇦
🤝Своїх дітей Олексій виховує не лише добропорядними громадянами, але й вчить їх споконвічним українським традиціям, культурі й народній моралі. Самого ж його таким патріотом виховала бабця. 💛💙
👉Олексій свято вірить у Перемогу українців над ворогом. Не втік із родиною за кордон після вторгнення, і, тим більше, не збирається робити це після завершення війни.
👉І яким би втомленим він не був після навчань і стрільб – продовжує писати вірші! Вони в нього надзвичайно щирі й задушевні, сповнені любові до родини, Вітчизни, до всього живого й прекрасного на землі:
«Я вдячний Богові, що з Ангелів усіх своїх, Послав мені він наймогутнішого – тебе!
Бо за твоїми крилами – ще п’ятеро малих, А шосте ж Янголятко росте зараз у тебе!
Кохана, я перед тобою на коліно стану, Й від серця чистого подякую всім Вам!
Люблю, обожнюю, кохаю Вас нестримно, Любов цю не здолати ані смерті, ані ворогам!
Чекайте, мої любі, й вірте в Українську Перемогу! І я з усіх боїв вернусь, бо вірю – так завгодно Богу!»
👉Доєднуйся до справжніх і відважних! Знищуй окупантів у складі 113-ї бригади ТрО! 🇺🇦
24.03.202507:35
Українське небо занадто красиве, щоб пускати в нього ворогів. Мобільні вогневі групи «Хартії» працюють для цього щоночі.
Фото: Софія Бобок
Оперативно-тактичне угруповання «Харків»🇺🇦💪🏻
07.04.202517:43
Дронарі та мінометники «Скорпіону» «розбирають» ворожі позиції під Вовчанськом
Військовослужбовці Держприкордонслужби у складі Сил оборони України продовжують виконання бойових завдань з протидії російсько-окупаційним військам на Вовчанському напрямку.
Розвідувально-ударні групи БпЛА та мінометні розрахунки підрозділу «Скорпіон» бригади «Гарт» під час відпрацювання по ворожих позиціях знешкодили дев’ятьох окупантів та знищили антену засобу радіоелектронної боротьби.
Оперативно-тактичне угруповання «Харків»🇺🇦💪🏻
26.03.202507:30
26.03.202514:45
Верховний Головнокомандувач Володимир Зеленський вручив командиру бригади «Хартія» стрічку до Бойового Прапора «За мужність та відвагу».
«Це велика честь для нашої бригади, – коментує командир “Хартії”, полковник Ігор Оболєнський. – Це не лише почесна відзнака для підрозділів Сил оборони, що проявили себе в бою. Це засвідчення шляху, який «Хартія» пройшла від добровольчого формування територіальної бригади до бойової бригади, що стоїть на захисті української державності. Це результат копіткої роботи, поту і крові кожного військовослужбовця «Хартії». І неоціненного внеску кожного нашого побратима, який поклав життя за Україну. Знайте, що ми гідно несемо наш спільний прапор».
Будуємо нове українське військо! Разом до перемоги!
Оперативно-тактичне угруповання «Харків»🇺🇦💪🏻
20.03.202519:24
20 березня 1639 р. на Київщині народився Іван МАЗЕПА, Гетьман Війська Запорозького, меценат Навчався в Києво-Могилянській академії. Після навчання служив королівським пажем при дворі Яна ІІ Казимира. У 1669 р. вступив на службу до гетьмана Петра Дорошенка. Спочатку був ротмістром надвірної корогви, себто командиром гетьманської гвардії, згодом (десь близько 1674 р.) виконував обов'язки генерального осавула. У 1687 р. був обраний гетьманом Лівобережної України і незмінно тримав гетьманську булаву майже 22 роки. У 1702 р. вперше за багато років Івану Мазепі вдалося об’єднати Правобережну та Лівобережну Україну. Усвідомлюючи значення освіти для розбудови держави, Мазепа постійно опікувався навчальними закладами, сприяв виданню творів української літератури. Його коштом будувалися корпуси Києво-Могилянської академії та Чернігівського колегіуму. За підтримки гетьмана було збудовано та реставровано велику кiлькiсть церковних споруд: Києво-Печерська лавра, Софійський собор, Михайлівський Золотоверхий монастир у Києві та інші. Із початком Північної війни між Московським царством та Шведською імперією (1700–1721 рр.) Мазепа уклав із шведським королем союз, який передбачав відновлення державної незалежності України. Це викликало масові репресії московських військ. На гетьмана було накладено анафему, зруйновано гетьманську столицю Батурин, знищено Запорозьку Січ. У 1709 р. після поразки у Полтавській битві Мазепа разом із Карлом ХІІ змушений відступити у турецькі володіння. Оселився у передмісті Бендер. Помер 22 вересня 1709 р. у Молдові. Похований у Святогорському монастирі в м Галаца (Румунія).
08.03.202509:24
Інформаційне повідомлення про обстановку в операційній зоні ОТУ «Харків» станом на 9.00 08.03.2025 Оперативна обстановка суттєвих змін не зазнала та залишається складною. Минулої доби російські окупанти завдали 1 ракетний удар, 7 авіаційних ударів із застосуванням 2 КАБів та 35 НАР, задіяли 77 дронів-камікадзе, також здійснили 467 обстрілів позицій захисників України. Чотири спроби ворога атакувати в районі Вовчанська та в бік населеного пункту Красне Перше успішно відбито. Сили оборони продовжують нищити живу силу, озброєння і військову техніку російських окупантів. Так, за минулу добу ворог втратив 39 осіб, з них 11 – безповоротними. Також на нашому напрямку загарбники втратили знищеними та пошкодженими 89 одиниць озброєння та військової техніки, з них: 2 артилерійські системи; 5 автомобілів; 2 одиниці спецтехніки; 1 засіб РЕБ; 79 БпЛА. Знищено: 46 укриттів для особового складу; 2 місця зберігання боєприпасів. Сили оборони України контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії російської федерації. Разом до перемоги! Слава Україні!
14.03.202518:29
ЗІ СЦЕНИ ТЕАТРУ У РОТУ ППО
Ще нещодавно Марія Агапітова грала на сцені національного драмтеатру ім. Лесі Українки, сьогодні ж вона – військовослужбовиця роти ППО 429 окремого полку безпілотних систем «АХІЛЛЕС» на позивний «Драма». Її завдання – збивати російські розвідувальні БпЛА за рахунок модернізованих FPV-дронів або крил.
З початком повномасштабного вторгнення Марія одразу пішла у ТЦК, але тоді їй відмовили. Вона активно волонтерила, евакуйовувала людей та розвозила гуманітарку. У 2024 році приєдналася до полку «АХІЛЛЕС».
Сцена чекає на неї, а зараз її місце там, де вирішується майбутнє.
«Я знаю багатьох акторів-військових, які, можливо, не повернуться до своєї професії. Але на даний момент я розумію, що я дуже хочу вийти на сцену, повернутися у рідні стіни, у свою гримерку, у свої коридори, на свою сцену. Але зараз так треба», – розповідає Драма.
Переконаний - майбутнє України та української армії в молодих та вмотивованих чоловіках. “Потрібно посилювати армію, потрібно показати, що ми не така слабка держава, як думають ці кацапи, потрібно показати, що є сила, і нас не так легко завоювати.”
У 123 окремий батальйон Сил територіальної оборони ЗСУ системно приділяється увага навчанню поповнення, щоб кожен воїн був максимально підготовлений до бойових дій та військового життя.
✅ Пройшли чергові навчання та тренування, де військовослужбовці вдосконалювали свої навички та готувалися до можливих бойових сценаріїв.
🤝Планові тренування допомагають підвищити фізичну та тактичну готовність, покращити координацію й комунікацію в команді.
⭕️ Військові відпрацьовують стрільбу з різних видів зброї: від стрілецької до гранатометів та снайперських гвинтівок.
💥Навчання з мінно-вибухової безпеки – важливий етап підготовки, де сержанти передають свій бойовий досвід.
Такі тренування зміцнюють бойовий дух та підвищують моральну стійкість підрозділу! 💪🪖
Ми тренуємось, щоб підтримувати бойовий дух, залишатися сильними та готовими до спротиву! 🇺🇦🔥
🏹Солдат Олексій (позивний «Легенда») - тридцятирічний батько п’яти дітей. 💛💙
⚔️Олексій серйозно готується до свого першого бою, старанно вчиться військовій справі. А ще він призер всеукраїнських змагань з кікбоксингу.
👉«Легенда» і у війську зараз підтримує добру фізичну форму. 💪🪖
Немало хто і вдома, в Лозовій не розуміє бажання Олексія піти до війська, бо як багатодітний батько він має законні підстави не служити, та взагалі виїхати з України. Та тільки не рідна половинка: якщо і є щось з цього приводу на душі, Настя про це ані пари з вуст. Бо бачила, як її Олексу мучило сумління з 2022-го – що «хлопці там, а я – тут, у тилу…»
👉Справді, «Легенді» можна позаздрити – мати таку дружину, яка є не лише ніжною жінкою, турботливою матір’ю, але ще й вірним другом, котрий і розуміє, і підтримує в усьому (доброму, звісно). Ото вже точно про них сказане – «шлюб, укладений на Небесах».
👉П’ятеро діточок у них із дружиною Анастасією. Чекають й на шостого нині – коли Олекса вже у війську. 🪖🇺🇦
👉Одного разу хтось із сусідів дорікнув Олексієві, мовляв, хіба ж зараз – під час війни – можна заводити так багато дітей. Він на те щиро і гаряче: «Боже! Як ви не розумієте: діти – це не лише щастя для батьків, не тільки їхня спокійна і затишна старість. Це ж і майбутнє України!»🏠🌳🇺🇦
🤝Своїх дітей Олексій виховує не лише добропорядними громадянами, але й вчить їх споконвічним українським традиціям, культурі й народній моралі. Самого ж його таким патріотом виховала бабця. 💛💙
👉Олексій свято вірить у Перемогу українців над ворогом. Не втік із родиною за кордон після вторгнення, і, тим більше, не збирається робити це після завершення війни.
👉І яким би втомленим він не був після навчань і стрільб – продовжує писати вірші! Вони в нього надзвичайно щирі й задушевні, сповнені любові до родини, Вітчизни, до всього живого й прекрасного на землі:
«Я вдячний Богові, що з Ангелів усіх своїх, Послав мені він наймогутнішого – тебе!
Бо за твоїми крилами – ще п’ятеро малих, А шосте ж Янголятко росте зараз у тебе!
Кохана, я перед тобою на коліно стану, Й від серця чистого подякую всім Вам!
Люблю, обожнюю, кохаю Вас нестримно, Любов цю не здолати ані смерті, ані ворогам!
Чекайте, мої любі, й вірте в Українську Перемогу! І я з усіх боїв вернусь, бо вірю – так завгодно Богу!»
👉Доєднуйся до справжніх і відважних! Знищуй окупантів у складі 113-ї бригади ТрО! 🇺🇦
07.04.202519:13
«Убити одного, щоб врятувати мільйони », – таку місію мав виконати Микола Лемик, щоб привернути увагу світу до Голодомору, який сталінський режим втілював в Україні.
У жовтні 1933 року Лемик виконав атентат у радянському консульстві у Львові, застреливши секретаря Олексія Майлова. За задумом організаторів, після атентату виконавець мав здатися польській поліції, а на відкритому суді розповісти про політичні мотиви вбивства: помста за вчинений совєтським режимом голод в Україні, який забрав мільйони невинних життів. Розрахунок був на розголос справи й поширення інформації про трагедію. Микола Лемик народився 4 квітня 1915 року неподалік від Львова в багатодітній селянській сім’ї. Закінчив сільську початкову школу, продовжив навчання в гімназії, де здав на «відмінно» іспит зрілості й вступив на природничий факультет Львівського університету. У студентські роки Микола Лемик став членом Організації українських націоналістів. Спочатку належав до юнацтва ОУН, а згодом перейшов до бойового відділу, навчився бездоганно володіти револьвером, попри те, що був шульгою. У бойовій референтурі перебував під особистим керівництвом Романа Шухевича – тодішнього бойового референта Крайової екзекутиви ОУН. У 1933-му році, коли почали ширитися чутки про Великий Голод в підрадянській Україні, у Львові було створено Український громадський комітет рятунку України. Привернути увагу світової спільноти до трагедії вирішує ОУН шляхом здійснення атентата на радянського дипломатичного представника у Львові. Виконавцем обрали Миколу Лемика, бо він володів зброєю, мав гострий розум, привабливу «медійну» зовнішність, а ще йому було лише 18 років. За польськими законами засудити до розстрілу могли лише з 21-го року. Як себе вести в консульстві й на суді Миколу консультував Степан Бандера. Атентат було здійснено 21 жовтня 1933 року. Микола Лемик записався на прийом до консула під прізвищем Дубенко, начебто для консультації щодо виїзду в радянську Україну. Під час розмови Микола вихопив із внутрішньої кишені пістолет і зі словами: «Це тобі від Організації Українських Націоналістів – за муки і смерть наших братів та сестер, за голод в Україні, за всі знущання…» двома пострілами здійснив акт помсти. Після цього поранив одного з охоронців і, тримаючи під прицілом інших, дочекався польської поліції та спокійно здався в її руки. Це було обов’язковою умовою плану: не дати себе вбити охороні, щоб мати змогу свідчити в суді. Щоправда замість консула Лемик застрелив керівника канцелярії консульства Олексія Майлова. Судовий процес про атентат мав широкий резонанс. Біля будинку львівського суду відбулася демонстрація української молоді на знак солідарності з атентатом як виявом протесту проти більшовицького терору над українським народом. Про це писали газети в Галичині та за кордоном. Миколу Лемика засудили на довічне ув’язнення й відправили під Варшаву, в політичну в’язницю «Святий Хрест». У 1939 році, коли нацисти напали на Польщу, йому вдалося втекти. У 1940 році організаційним наказом ОУН Лемика повернули до Кракова, де він очолив референтуру з «калакутських справ» при Українському центральному комітеті («калакутами» в той час називали сполонізованих на початку XX століття українців). У 1940 році Лемик одружився із Любов’ю Возняк – рідною сестрою дружини Василя Бандери, брата лідера ОУН, який загинув у нацистському концтаборі Аушвіц. Після проголошення у Львові 30 червня 1941 року Акту відновлення Української держави, ОУН прийняла рішення відправити на схід три похідні оунівські групи — Північну, Центральну (або ж Середню) і Південну, щоб поширювати ідеї незалежності по всій Україні. Середню очолив Микола Лемик. До Харкова він так і не добрався – у жовтні 1941 року співробітники німецької спецслужби СД заарештували Лемика та розстріляли в Миргороді. Його місце поховання досі лишається невідомим. На основі досліджень Володимира Бірчака і Тамари Вронської. Фото: Микола Лемик під час судового процесу.
07.04.202519:12
«Гідність як ресурс. Чому людиноцентрична армія – питання виживання». Читайте колонку очільниці патронатної служби бригади «Хартія» на Українській правді.
▫️ «У нашій бригаді особовий склад – це не статистика у штабних документах. Це цінність, навколо якої будується все інше».
▫️ «Завдання Патронатної служби – бути системою турботи про людину».
▫️ «Патронатний супровід – це не про реакцію на скарги. Це про випередження скарг. Про системний підхід, де командування бере відповідальність за своїх людей».
На фото 1890-х років Пана́с Ка́рпович Саксага́нський (справжнє прізвище — Тобілевич; 15 травня 1859, Кам'яно-Костувате на Херсонщині, тепер Миколаївська область — 17 вересня 1940, Київ) — визначний український актор, режисер, драматург і педагог школи Марка Кропивницького, один з корифеїв українського побутового театру. В своєму сценічному псевдоніму Саксаганський увічнив батьківщину матері Євдокії — вона походила з містечка Саксагань (нині село Кам'янського р-ну Дніпропетровської обл.).
07.04.202518:54
07.04.202517:43
Дронарі та мінометники «Скорпіону» «розбирають» ворожі позиції під Вовчанськом
Військовослужбовці Держприкордонслужби у складі Сил оборони України продовжують виконання бойових завдань з протидії російсько-окупаційним військам на Вовчанському напрямку.
Розвідувально-ударні групи БпЛА та мінометні розрахунки підрозділу «Скорпіон» бригади «Гарт» під час відпрацювання по ворожих позиціях знешкодили дев’ятьох окупантів та знищили антену засобу радіоелектронної боротьби.
Оперативно-тактичне угруповання «Харків»🇺🇦💪🏻
07.04.202515:14
Сестра прощається з братом, що йде добровольцем в дивізію СС «Галичина». Травень 1944р. Хоча жодні пояснення чи аналіз передумов не можуть змінити того факту, що дивізія знаходилася в підпорядкуванні гітлерівської Німеччини, більшість з тих, хто йшли до дивізії – а це переважно ветерани Визвольних змагань та українська молодь, які вбачали в Німеччині союзника та планували зі зброєю в руках завоювати для України місце в майбутній новій Європі. В цьому плані дивізія мала стати зародком майбутньої української національної армії. Іншою причиною, чого українці йшли в дивізію, був антикомунізм населення Західної України, бо якщо кого і вважали вони своїм віковічним ворогом, так це «Червону Москву». Але в цьому плані створення української дивізії не було якимось унікальним явищем, оскільки подібні процеси тоді відбувались по всій Європі і це також треба враховувати. Молоді ж хлопці шукали пригод та змоги взяти участь у справжньому бою. Тому від добровольців, як то кажуть «відбою не було».
07.04.202512:16
⚡️Відбили 2 спроби накату на Купʼянщині
Учора, 6 квітня, силами 429 окремого полку безпілотних систем «АХІЛЛЕС»,1 БрОП «Буревій» та 43 ОМБр було відбито 2 спроби накату противника на Купʼянщині.
Зранку ворожа піхота намагалася прорватися на позиції Сил оборони на танку та БМП. Після обіду ситуація повторилася – знову танк та БМП намагалися втягнути піхоту на українські позиції.
429 полк «АХІЛЛЕС»спалив 2 танки та пошкодив 2 БМП. 4 окупантів ліквідовано, ще 3 – поранені.
Оперативно-тактичне угруповання «Харків»
07.04.202510:46
Документальний фільм, Україна - Хорватія, 90 хв., 2024 Режисер: Олег Сенцов
У перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну режисер Олег Сенцов приєднався до Збройних сил України. У званні лейтенанта він брав участь у кількох інтенсивних боях – під час одного з них його БМП було знищено російською артилерією. Після цього він опинився в найближчий траншеї та за допомогою радіозв'язку намагався організувати евакуацію частини свого підрозділу, що був в оточенні, без боєкомплекту, на позиції під кодовою назвою “Реал”.
Виробництво: “Артхаус Трафік” і “Край Кінема” Співродюсери: Propeler Film, Downey Ink. Знято Олегом Сенцовим Звук: Ігор Казмірчук Постпродакшн відео: Олексій Москаленко Продюсери: Денис Іванов, Олег Сенцов, Майк Дауні, Борис Т. Матич і Лана Матич.
Світова прем‘єра: 58-й Міжнародний кінофестиваль у Карлових Варах Стрічка створена за підтримки Європейського Фонду Солідарності З Українськими Фільмами, Проєкту «Документування України», ініційованого Інститутом гуманітарних наук (IWM, Відень), програми FILMBOOST від Deutsche Filmakademie у співпраці з ГО «Докудейз», Міжнародного фонду «Відродження».
Потужний, влучний, спритний, розумний, надійний. Цій техниці довіряють. І це — наша техніка. Наш БТР-4 "Буцефал". УкрОборонПром — виробляє, військові — нищать ворогів. Що там далі — дивіться у відео, яке зробили Армія TV ⬇️
" Харків стоїть...І Суми, і Дніпро, і Кривий Ріг, і Чернігів..." 2025 р.
" Воєний стан "
Художниця Марія Полякова
07.04.202510:27
Фото з Полтавщини 1894 року, зроблене під час етнографічної експедиція. Одяг на українцях святковий, не щоденний, вражає природня краса дівчини, яка стоїть зліва.
07.04.202509:56
7 квітня 1918 року 2-й Запорозький полк Армії УНР під командуванням Петра Болбочана розгромив червоні російські війська в бою за станцію Люботин під Харковом.
07.04.202509:17
Інформаційне повідомлення. про обстановку в операційній зоні ОТУ “Харків” станом на 9.00 07.04.2025 Оперативна обстановка суттєвих змін не зазнала та залишається складною. Минулої доби російські окупанти завдали 5 авіаударів із застосуванням 10 КАБів, задіяли 77 дронів-камікадзе, також здійснили 603 обстріли позицій захисників України. Дві спроби ворога прорвати оборонні рубежі наших захисників в районі Вовчанська та у напрямку Кам’янки успішно відбито. Сили оборони продовжують нищити живу силу, озброєння і військову техніку російських окупантів. Так, за минулу добу ворог втратив 53 особи, з них 25 – безповоротними. Також на нашому напрямку загарбники втратили знищеними та пошкодженими 64 одиниці озброєння та військової техніки, з них: 2 артилерійські системи; 6 автомобілів; 6 одиниць спецтехніки; 1 засіб РЕБ; 49 БпЛА. Знищено: 65 укриттів для особового складу. Сили оборони України контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії російської федерації. Разом до перемоги! Слава Україні!