Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
🇺🇦 Міністерство розвитку громад та територій України avatar
🇺🇦 Міністерство розвитку громад та територій України
🇺🇦 Міністерство розвитку громад та територій України avatar
🇺🇦 Міністерство розвитку громад та територій України
10.05.202511:05
🇺🇦“Рух без бар’єрів” - продовжуємо публікацію переліку вулиць та об'єктів, затверджених громадами як першу чергу безбар’єрних маршрутів.

Сьогодні про наступні п‘ять міст з 15 населених пунктів, де до кінця 2025 року з’являться перші оновлені вулиці, повністю переоблаштовані та модернізовані за принципами створення цілісного доступного середовища.

➡️Мова про пілотні міста флагманського проєкту Мінрозвитку “Рух без барʼєрів” в яких впроваджують оновлені транспортно-пішохідні шляхи.

Маршрути першої черги у містах Львів, Тернопіль, Калуш, Чернівці та Рівне: що зміниться і де саме у 2025 році — на фото під постом.

👉Детальніше – на вебсайті Міністерства
09.05.202509:34
🏗️ Мінрозвитку готується до підписання нової Галузевої угоди з Профспілкою працівників будівництва

Заступниця Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська провела засідання Робочої групи з укладення Галузевої угоди на 2025–2027 роки.

📌 Галузева угода — це ключовий документ, який визначає мінімальні гарантії для працівників будівельної галузі. Серед основних новацій — підвищення гарантованого розміру тарифної ставки (окладу).

🤝 До роботи над проєктом угоди долучені представники Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України, регіональних профспілкових організацій, Конфедерації будівельників України, Будівельної палати України, Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів, Асоціації “Укрцемент”, підрядних будівельних організацій, експертного та наукового середовища.

📆 Підписання Галузевої угоди заплановано на червень 2025 року.

👉 Детальніше – на вебсайті Міністерства
Қайта жіберілді:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
08.05.202506:28
З Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
06.05.202516:45
🏗️🇺🇦 “Майже 100 тисяч родин отримали компенсації за пошкоджене або зруйноване житло від держави”, – Олексій Кулеба

За два роки роботи програми єВідновлення майже 100 тисяч родин отримали кошти для відновлення пошкоджених домівок або придбали нові домівки. З них майже 10 тисяч родин змогли придбати нове житло. Про це Віцепрем’єр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад та територій України розповів в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

🟡 Допомога на ремонт пошкодженого житла – 9,8 млрд грн.
🟡 Згенеровано 17,4 тисячі житлових сертифікатів на суму понад 25 млрд грн.
🟡 Отримано майже тисячу заяв на виплати для будівництва нового житла на власній ділянці.

☝️Мінрозвитку також працює над запуском програми підтримки ВПО. Вона включатиме пільгове іпотечне кредитування, доступні пропозиції до освітніх, соціальних і медичних послуг, можливостей для підприємницької діяльності ВПО за новим місцем проживання.

📺 Детальніше – у включенні до телемарафону “Єдині новини”.
05.05.202515:23
🤝 “Пліч-о-пліч: згуртовані громади” — дайджест новин

У фокусі — партнерство, підтримка, відновлення та щирі зустрічі по всій країні.
🔸 +100 нових громад, вже понад 450 у проєкті
🔸 Мільйони на відбудову шкіл, лікарень, ЦНАПів
🔸 Спільні ініціативи — від Великодніх обідів до модульних будиночків

Зокрема:
🏫 160 тис. грн на відновлення ліцею в Савинцях
🚑 Нова швидка в Хотінській громаді
🔁 Десятки візитів і партнерських меморандумів
⚽ 400 дітей із 6 регіонів — спорт, дозвілля, нові міста
🏠 Будиночки для Пунктів Незламності в Бериславі
🚂 Діти з Дніпропетровщини — на відкритті дитячої залізниці в Києві

Детальніше – на сайті Мінрозвитку

📲 Стежте за “Пліч-о-Пліч: згуртовані громади” в соціальних мережах та на сайті проєкту👇

Офіційний сайт
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok
03.05.202513:01
🚂 Київська дитяча залізниця відкрила 72-й сезон разом із громадами Дніпропетровщини, Харківщини та Запоріжжя!

Завдяки проєкту «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади» 47 дітей з Павлоградської, Нікопольської та Іларіонівської громад Дніпропетровщини приїхали до Києва, щоб разом із ровесниками з інших областей стартувати новий залізничний рік.

👉 Діти побували в Музеї залізничного рухомого складу, взяли участь у майстер-класах, керували ручною дрезиною, пройшли інтерактивні локації, а на завершення здійснили символічну прогулянку на поїзді під паровозною тягою.

Деталі на сайті Мінрозвитку
10.05.202507:20
🚍 She Drives у дії: знайомство з роботодавцями та тест-драйв автобусів

Один із важливих етапів проєкту з підготовки та працевлаштування водійок автобусів – знайомство з роботодавцями. На Київщині учасниці проєкту зустрілись з перевізниками-партнерами компанії FlixBus, поставили запитання про умови праці та протестували автобуси!

👉 Дивіться відео з проєкту, що став ще одним кроком до руйнування стереотипів і справжніх змін в транспортній галузі!

Разом із партнерами — відкриваємо нові можливості та нові професії 💪

ℹ️Пілотний проєкт з навчання та працевлаштування водійок автобусів реалізується ГО «Фундація інституційного розвитку» за ініціативи Міністерства розвитку громад та територій України у партнерстві зі структурою ООН Жінки та за фінансової підтримки Швеції.
🇪🇺🇺🇦Сьогодні ми відзначаємо День Європи.

В цей день ми разом з іншими європейськими націями вшановуємо спільні принципи свободи, демократії, верховенства права та поваги до прав людини.

Вже понад 11 років українці зі зброєю в руках відстоюють не лише свою землю, а й свій європейський вибір, основи мирного європейського порядку, та безпеку всього континенту. На цьому шляху нас підтримує Європейський Союз, який від перших днів повномасштабної агресії росії залишається пліч-о-пліч з Україною.

🤝З початку російської агресії Україна спільно з європейськими партнерами започаткували низку ініціатив та конкретних рішень для підтримки життєво важливих секторів: це і транспортний безвіз, і проєкти з розвитку прикордонної інфраструктури, і фінансові механізми та фонди для утримання, відновлення й розвитку цілих галузей.

День Європи - це не про минуле, а насамперед про майбутнє. Наша спільна задача – відстояти і розбудувати нову Європу, що буде сильнішою і успішнішою.
🇺🇦8 травня світ відзначає День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У Другій світовій війні 1939–1945 років взяли участь 80% населення планети - понад 60 країн світу. Сьогодні ми вшановуємо всіх, хто поклав своє життя у боротьбі проти нацистського режиму.

У складі Червоної Армії тоді воювало 7 млн українців, що становило 23% особового складу збройних сил СРСР. За підрахунками незалежних істориків, військові втрати радянських збройних сил коливаються в межах 11-12 млн, з яких українців приблизно 2,5 мільйона, тобто 21-22%.

Сотні тисяч українців боролись з нацистами в Європі, Африці та на всіх фронтах Другої світової війни ще й у складі Армії США, Збройних сил Великобританії, підрозділах Вільної Франції генерала Де Голля та у 2-му польському корпусі генерала Андера.

Також на території України діяла Українська Повстанська Армія, яка боролася за Українську Самостійну Соборну Державу проти Сталінського та Гітлерівського тоталітарних режимів. Загалом через лави збройного підпілля українського визвольного руху пройшло понад 100 тисяч осіб.

Важлива роль України зробила її головним театром воєнних дій не тільки радянсько-німецького фронту, а й серед усіх фронтів Другої світової. Протягом всієї Другої світової війни тут практично ніколи не наставало затишшя.

росія говорить про свою “виключну роль” у перемозі над нацизмом. Вона використовує цей наратив як індульгенцію на вчинення масових злочинів в Україні – проти військовополонених і цивільних. росія — не переможець нацизму, а спадкоємиця тоталітаризму, що використовує історію як інструмент в сучасній війні.

Українці, як і 80 років тому, послідовно борються з тоталітаризмом. Опір українців — це не лише боротьба за фізичне виживання Українського народу та свободу країни. Це боротьба за вільну і демократичну Європу, за мир та міжнародний порядок.
Қайта жіберілді:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
06.05.202513:01
Наші – вільні. Наші – вдома.

Сьогодні Україна повернула 205 воїнів. Молоді хлопці й дорослі чоловіки з майже всіх видів і родів військ. Захисники Маріуполя та оборонці всієї лінії фронту.

Вони були розкидані по багатьох російських регіонах, увʼязнені тюремною системою з єдиним завданням: знущання і знищення людяності.

Ми повернули їх. І я дякую всім, хто працював над цим обміном. Дякую партнерам, передусім Обʼєднаним Арабським Еміратам, за посередництво й допомогу. Дякую тим, хто небайдужий і продовжує говорити про українців у полоні.

Щодня ми боремося за наших людей. Обовʼязково зробимо все, щоб повернути кожного й кожну.
🔔 Сьогодні — останній день подачі заявок на URC-2025!

Мінрозвитку завершує збір заявок від громад для участі в Ukraine Recovery Conference, яка відбудеться 10–11 липня в Римі. Це головна міжнародна подія року, де громади можуть презентувати свої інвестпроєкти, знайти партнерів і залучити ресурси для відбудови 💼🌍

Подавайте заявку, якщо ваша громада:
✔️ Має оновлену після березня 2022 стратегію розвитку
✔️ Завантажила якісний інвестпрофіль у DREAM
✔️ Може делегувати представника з володінням англійською та досвідом міжнародної комунікації

📌 Заявки приймаються лише до 18:00 сьогодні, 5 травня!

👉 Подати заявку
📍 Участь — лише для одного представника від громади. Проживання та логістика — за кошт учасників.

🔗 Детальніше про конференцію

Встигніть стати частиною міжнародного діалогу про відновлення України!
🎬 Білогородка та Новоолександрівка: про досвід окупації, гідність та партнерство в подкасті “Згуртовані”

На YouTube-каналі “Пліч-о-пліч: згуртовані громади” вийшов новий епізод подкасту “Згуртовані”. Це серія щирих розмов про партнерство та взаємопідтримку українських громад у часи повномасштабної війни.

📲 У п’ятому випуску ведучий і амбасадор проєкту Єгор Гордєєв зустрівся з Олександром Левечком, головою Новоолександрівської громади, що на Херсонщині, та Антоном Овсієнком, головою Білогородської громади з Київщини.

Переглянути п’ятий випуск можна за посиланням

ℹ️ Нагадаємо, у попередніх епізодах звучали історії партнерства між громадами з Дніпропетровщини, Львівщини, Донеччини, Харківщини, Хмельниччини. Переглянути попередні випуски подкасту “Згуртовані” можна на YouTube-каналі проєкту “Пліч-о-Пліч: згуртовані громади”.

👉 Детальніше на вебсайті Міністерства
09.05.202515:50
🇺🇦🇮🇹 Український павільйон «ДАХ» відкрився на Архітектурній Бієнале у Венеції

➡️ Павільйон відкрили за участі Першої леді Олени Зеленської та першої заступниці міністра розвитку громад Альони Шкрум.

🏠 Цьогорічна експозиція «ДАХ: Vernacular Hardcore» присвячена темам дому, війни, втрат і відбудови. Очеретяний дах у центрі павільйону – не просто архітектура, а символ сили, захисту та памʼяті.

«Для мене величезна честь – говорити тут від імені України. Наш павільйон цього року – як ніколи щирий, глибокий і світлий. Це архітектура спротиву. Архітектура пам’яті. Архітектура майбутнього», – зазначила Альона Шкрум.


🏗 За словами Альони Шкрум, український павільйон – це також спосіб розповісти світові про масштаби руйнувань в Україні.

👉 Детальніше на вебсайті Мінрозвитку
08.05.202514:16
🇺🇦 Івано-Франківськ посилює підтримку прифронтових міст у межах проєкту “Пліч-о-пліч”

🔵 У Франківську відбулися заходи проєкту “Пліч-о-пліч: згуртовані громади”.

➡️ До міста завітали представники громад із Литви, Німеччини, Франції, Польщі та Мексики. Серед українських партнерів — громади з Гуляйполя, Куп’янська, Авдіївки, Конотопа, Берегова, Ніжина, Бобровиці, а також Покровська (Донецька обл.) і Покровського (Дніпропетровська обл.).

✅ У рамках круглого столу “Життя міст в умовах війни” громади-форпости поділилися викликами, презентували свої потреби та напрацювали ідеї для нових партнерств. Модерував обговорення амбасадор проєкту Єгор Гордєєв.

🤝 Франківськ підписав два нові меморандуми — з Покровськом і Покровським. Раніше меморандуми вже були укладені з Куп’янськом і Гуляйполем.
Ці партнерства — це не лише про допомогу. Це про довіру, відповідальність і солідарність між громадами. Разом ми тримаємо лінію опору, разом — будуємо майбутнє.

👉 Детальніше – на вебсайті Міністерства
07.05.202511:01
🇯🇵🇺🇦 Японія передала Агентству відновлення нове високотехнологічне обладнання для обстеження мостів і доріг

Заступниця Міністра розвитку громад та територій Марина Денисюк взяла участь в передачі обладнання від Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) Агентству відновлення.

На церемонії були присутні Посол Японії в Україні Масаші Накаґоме та Голова Агентства відновлення Сергій Сухомлин.

🛻Агентство відновлення отримало:
▪️високоточне обладнання для обстеження транспортної інфраструктури, у першу чергу – зруйнованих мостів;
▪️спецавтомобілі для перевірки стану доріг державного значення;
▪️навісне обладнання (у межах Грантової угоди, фаза 4).

📊 Загалом із 2023 року Україна та Японія домовилися про виділення (зокрема, в рамках проєктів JICA) понад $700 млн на потреби відновлення.

👉 Детальніше – на вебсайті Міністерства
06.05.202512:19
🇪🇺🇺🇦 У Мінрозвитку презентували нову програму від ЄС — EU4Reconstruction

Програма EU4Reconstruction спрямована на посилення інституційної спроможності України у сфері публічного інвестування, відновлення інфраструктури та регіонального розвитку.

➡️Перша заступниця Міністра Альона Шкрум подякувала партнерам за системну підтримку України, зокрема у сфері відновлення, управління публічними інвестиціями та адаптації до стандартів ЄС.

➡️Своєю чергою заступниця Міністра Марина Денисюк окреслила один із ключових викликів реформи управління публічними інвестиціями — формування середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій.

➡️Заступник Міністра Олексій Рябикін наголосив, що реформа управління публічними інвестиціями має два ключові виміри: формування політик та наявність фінансових інструментів для їх реалізації.

Він також повідомив, що понад 1300 громад уже на фінальній стадії погодження та затвердження власних стратегій.

👉 Детальніше – на вебсайті Міністерства
🚛 Смарт-тахографи в Україні: затверджено нові правила

Мінрозвитку затвердило оновлений механізм використання смарт-тахографів.

🔍 Що таке тахограф?

Це спеціальний пристрій, що контролює швидкість руху, фіксує час керування транспортом і відпочинку водія вантажівки або автобуса.

Що змінює наказ:

◾ затверджено опис і зразки карток до смарт-тахографів;
◾ запроваджено можливість подати заяву онлайн на отримання карток, раніше такої можливості не було – лише особисто або поштою;
◾ врегульовано роботу сервісних центрів для встановлення і обслуговування пристроїв;
◾ скасовується необхідність мати на борту транспорту протокол адаптації тахографа, це спрощує роботу перевізників та водіїв;
◾ отримати карту тахографа можуть отримати водії категорії В, які мають право, відповідно до законодавства, кермувати вантажівками;
◾ процеси приведені у відповідність до Закону “Про адміністративну процедуру”.

Наказ набуде чинності з 27 травня.

👉 Детальніше – на вебсайті Міністерства.
🚍 Стала мобільність: нова програма від Мінрозвитку і Лундського університету Швеції!

Стартує набір на навчальну програму “Формування сталої транспортної системи”.

📚 Для кого:
▪️ посадовців, що працюють над транспортною політикою
▪️ керівників громадського транспорту
▪️ представників приватного сектору мобільності

📌 Теми: планування транспорту, безпека руху, сталість, права людини.

🗓 Навчання: травень 2025 — лютий 2026
🌍 Формат: онлайн + офлайн модуль у Швеції
🎯 25 учасників
🔎 Мова: англійська (B2)

✅ Витрати покриває Шведський інститут.

🔗 Заповнити заявку можна за посиланням.

Дедлайн подачі – 15:00 8 травня.
Деталі розгляду анкети буде повідомлено на електонну пошту 10 травня.

👉 Детальніше – на вебсайті Міністерства
💼 Розпочався відбір на посаду керівника Централізованої закупівельної організації

Агентство відновлення оголосило конкурс на посаду керівника Центральної закупівельної організації (ЦЗО).

➡️ Ключові вимоги до кандидата:

🔹 вища освіта (у галузі управління, економіки та права буде перевагою);
🔹 досвід управлінської роботи та стратегічне мислення;
🔹 беззаперечна доброчесність і лідерські якості;
🔹 орієнтація на зміни та інновації, вміння працювати у команді.

Для відбору кандидатів створена спеціальна робоча група, до якої увійшли представники державного сектору, експертного середовища, громадянського суспільства та бізнесу.

🗓 Відбір стартував сьогодні та триватиме до 15:45 28 травня 2025 року, якщо документи подаються в електронній формі, або до 17:00 28 травня 2025 року, якщо документи подаються особисто.

➡️ Деталі можна переглянути на офіційній сторінці Агентства відновлення

👉 Більше – на вебсайті Міністерства
08.05.202510:10
🇺🇦 Держава фокусується на підтримці прифронтових регіонів, – Олексій Кулеба

Віцепремʼєр-міністр з відновлення України - Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба із робочою поїздкою відвідав Сумську область.

Під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля відбулася урядова нарада, на якій обговорили актуальні питання області. 

Прем’єр-міністр повідомив, що у 2025 році Уряд виділив коштів на програми і проєкти відбудови й розвитку регіону на загальну суму 2,9 млрд грн.

Олексій Кулеба розповів, що минулого місяця Уряд виділив додаткові кошти на підтримку прифронтових та прикордонних громад. Громади Сумщини отримали понад 200 млн грн додаткової дотації.

💬 “Кошти спрямовано на найнагальніші потреби: аварійно-відновлювальні роботи після обстрілів, будівництво захисних укриттів, закупівлю спецтехніки для комунальних служб, а також ремонт критичної інфраструктури, наприклад теплових і газових мереж”, — заявив Віцепремʼєр-міністр.


👉 Детальніше – на вебсайті Міністерства
07.05.202509:03
🚌 “Гуманітарний” громадський транспорт: що означає ухвалення законопроєкту?

Понад тисяча одиниць транспорту – автобуси, трамваї, тролейбуси – були передані громадам як гуманітарна допомога за час повномасштабного вторгнення.

Але через заборону використовувати гуманітарну допомогу комунальним підприємствам, залучити цей транспорт повноцінно до перевезень пасажирів було неможливо.

Це особливо відчутно у прифронтових містах і селах. Там потреба залучення такого транспорту - найвища.
Завдяки співпраці громад, обласних адміністрацій, Мінрозвитку та Верховної Ради вдалось ухвалити законопроєкт, що вирішує цю проблему.

✅ У новому відео заступник Міністра розвитку громад та територій Сергій Деркач пояснює:
▪️Навіщо потрібен цей закон?
▪️Які можливості дає громадам та людям?
▪️Коли ухвалені норми запрацюють?

📽️ Дивіться коротке пояснення – і поширюйте далі, особливо якщо ваша громада отримувала чи планує отримати транспорт у межах гуманітарної допомоги.
06.05.202508:01
🚍“Гендерні розриви у муніципальному транспорті”: презентовано дослідження

5 травня у Києві було презентовано перше в Україні дослідження про гендерні розриви у сфері муніципального транспорту.
Дослідження відбувалося за ініціативи та підтримки Міністерства розвитку громад та територій у межах проєкту She Drives.

📊 Дослідження є важливим кроком до формування комплексної державної політики з розширення доступу жінок до професій у транспортній сфері.

🔹 Що вивчали?
– професійні можливості для жінок у транспорті;
– рівень доступності ресурсів, освіти, лікарняних, відпусток;
– кар’єрні перспективи та виклики в галузі;
– рівень доступу до інфраструктури на підприємствах.

📣 За результатами дослідження вже сформовані відповідні рекомендації.

👉 Звіт є частиною подальшої роботи Міністерства у межах проєкту She Drives.

Ознайомитися з дослідженням можна на сайті Міністерства:

Аналітичний звіт
Презентація дослідження
📢 Триває відбір громад на URC-2025!

🇮🇹 10–11 липня в Римі відбудеться щорічна Ukraine Recovery Conference – ключовий міжнародний майданчик, де громади можуть представити свої інвестпроєкти, знайти партнерів і залучити підтримку для відбудови.

💡 Якщо ваша громада має:
✔️ Стратегію розвитку (оновлену після березня 2022)
✔️ Інвестпрофіль у DREAM з якісними проєктами
✔️ Представника з володінням англійською та досвідом міжнародної комунікації

👉 Встигніть подати заявку до 5 травня, 18:00: https://bit.ly/4jyb9ET

📍 Участь — тільки для 1 представника від громади
🧳 Проживання та логістика покриваються коштом учасників.

Детальніше про конференцію на офіційному сайті URC.
🤝Ухвалення законопроєкту про “гуманітарний” транспорт стало можливим завдяки ініціативності громад і підтримці регіонів. 

📑 Документ став відповіддю на реальні виклики, з якими зіткнулись громади по всій Україні.

За час повномасштабного вторгнення понад 90 громад отримали транспорт як гуманітарну допомогу — майже 800 автобусів, десятки трамваїв та тролейбусів. Але юридично повноцінно використовувати його для перевезень було неможливо.

ℹ️ Саме громади стали рушієм змін. У березні 2024 року Міністерство звернулося до обласних військових адміністрацій із запитом про ситуацію з використанням транспорту, отриманого в якості гуманітарної допомоги. Вже за кілька тижнів розпочалась активна робота над проєктом закону.

👉 Детальніше на вебсайті Міністерства
Көрсетілген 1 - 24 арасынан 347
Көбірек мүмкіндіктерді ашу үшін кіріңіз.