Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Єлісей Ходоловський avatar
Єлісей Ходоловський
Жаңалықтар және БАҚ
Єлісей Ходоловський avatar
Єлісей Ходоловський
Жаңалықтар және БАҚ
Жойылды14.04.202520:53
Colossal Biosciences, єдина у світі компанія, що займається відновленням вимерлих видів, 7 квітня оголосила про відродження колись вимерлого жахливого вовка.
Жахливий вовк, якого вважають легендарною істотою, став відомим як “лютововк” завдяки серіалу «Гра престолів», був американським хижаком, який вимер понад 12 500 років тому.
Це перша у світі вимерла тварина, яку вдалося повернути з небуття.

Як заявляє Colossal Biosciences, успішне народження трьох жахливих вовків є "революційною віхою наукового прогресу, яка ілюструє ще один крок вперед у технологіях припинення вимирання і є кроком на шляху до припинення вимирання інших видів".

Ця новина з’явилася після нещодавнього нароження шерстистої миші цієї ж компанії, яка раніше тримала рекорд за кількістю унікальних редагувань зародкової лінії - з 8 точних редагувань.
Зі страшними вовками Colossal зробив 20 унікальних точних редагувань зародкової лінії, включаючи 15 редагувань стародавніх варіантів генів, які не існували понад 12 000 років.

"Наша команда взяла ДНК із зуба віком 13 000 років і черепа віком 72 000 років і створила здорових цуценят жахливого вовка. Колись було сказано, що будь-яку достатньо просунуту технологію неможливо відрізнити від магії. Сьогодні наша команда може розкрити частину магії, над якою вони працюють, і її ширший вплив на збереження".- заявив генеральний директор Colossal Бен Ламм.

Три відроджені тварини включають двох самців, яких назвали Ромула і Рем і одну самицю Халісі.

Крім того, Colossal створив два виводки клонованих рудих вовків, тварини, що перебуває під загрозою зникнення: одну молоду самицю червоного вовка, яку назвали Хоуп і трьох самців Блейз, Сіндер і Еш.

"Збереження, розширення та тестування генетичного різноманіття має бути зроблено задовго до того, як будуть втрачені важливі види тварин, що знаходяться під загрозою зникнення, як червоний вовк. Іншим джерелом різноманітності екосистем є наші нові технології знищення втрачених генів, включаючи глибоке секвенування стародавньої ДНК, аналіз поліфілетичних ознак, мультиплексне редагування зародкової лінії та клонування. Жахливий вовк є раннім прикладом цього, включаючи найбільшу кількість точних геномних змін у здорових хребетних, які наразі зростають", - сказав генетик з Гарвардського університету і співзасновник Colossal д-р Джордж Черч.

Вовки проживають на території засекреченої установи Colossal на невідомій локації у США. У закладіза вовками постійно спостерігають за допомогою камер у прямому ефірі, співробітників служби безпеки та відстеження безпілотників, щоб забезпечити їхню безпеку та добробут.
Там є власна ветеринарна клініка, установа для догляду за вовками, вольєр від негоди, а також барлоги для вовків.

Жахливі вовки (Aenocyon dirus) були поширені по всьому американському континенту під час плейстоценових льодовикових періодів. Найстаріша підтвердженаскам’янілість жахливого вовка з Блек-Хіллс, Південна Дакота, має вік близько 250 000 років.

Однак геномні дані Colossal вказують на те, що ця лінія вперше з’явилася в пізньому пліоцені, між 3,5 і 2,5 мільйонами років тому, як наслідок змішування двох більш давніх і тепер вимерлих ліній псових. Жахливі вовки були на 25% більші за відомих нам сіроманців і мали трохи ширшу голову, світле густе хутро та сильнішу щелепу. Будучи надм’ясоїдними тваринами, їхній раціон складався щонайменше на 70% з м’яса, переважно коней і бізонів. Жахливі вовки вимерли в кінці останнього льодовикового періоду, приблизно 13 000 років тому.
У ДемСокири — новий збір на тактичну медицину, запитів на яку від бійців дуже багато.

Якісна, укомплектована аптечка — це те, що в критичний момент завжди має бути під рукою, і що реально рятує життя воїнів.

Зібрати потрібно 2,5 млн гривень, але збір майже не просувається. Чи через те, що всі чекають зарплати, чи через розмови про мир? Але у цей час кількість запитів з фронту лише зростає.

Долучайтеся до збору! Лайком, репостом, коментар та особливо — грошима.

І пам’ятайте, що не буває маленьких донатів — кожна гривня помічна та рятує життя:


🏦 Банка — https://send.monobank.ua/jar/9HBS8PKmM2
💳 Номер банки — 5375411218134117
🏦 Гривня, валюта і крипта — https://bit.ly/2Pvj6y2
💳 Карта — 5169335100475223
🌐 PayPal — donate@sokyra.space
(Обирайте в «Payment type» опцію «For friends and family»)
🪓Підписатися на регулярний донат — https://bit.ly/33x63od

Незмінно уклінно дякуємо!
Миші рятують своїх непритомних товаришів, демонструючи поведінку, подібну до людей-рятувальників.
Таку поведінку мишей описано у новому дослідженні, проведеному вченими з Медичної школи Кека USC та нещодавно опублікованому в журналі Science.

Науковці намагалися зрозуміти, чому соціальні ссавці допомагають пораненим представникам свого виду. Існують численні фактори, які визначають емпатійну поведінку та соціальні зв’язки у ссавців, сказав Лі Чжан, головний дослідник дослідження та професор фізіології та нейронаук у Школі медицини Кека. «Але в цьому дослідженні ми вперше спостерігаємо поведінку мишей, схожу на поведінку людей».

Дослідження показує, що миші, як правило, допомагають іншим мишам, яких вони знають та які знаходяться без свідомості. Їхня реакція коливається від обережного обнюхування та почісування шерсті до більш сильних дій, таких як прикушування рота чи язика, перш ніж, нарешті, переростає в висмикування язика з непритомної миші.

«Поведінка була особливо унікальною через схожість з тим, як люди поводяться під час надзвичайної ситуації. Я ніколи раніше не бачив такої поведінки мишей» - сказав Веньцзянь Сун, перший автор дослідження та науковий співробітник Інституту нейрогенетики Зілха Медичної школи Кека.

Цікаво, що таку поведінку вчені виявили випадково. Сун вперше спостерігав таку поведінку мишей, що жили разом разом, у іншому науковому дослідженні.
Коли люди стикаються з людиною, що втратила свідомість, екстрена реакція є різноманітною, включаючи оцінку ситуації, перевірку реагування, виклик допомоги та виконання серцево-легеневої реанімації або СЛР.

Термінові дії мишей-рятувальників з ротом і язиком своїх побратимів без свідомості, здається, стимулює дихальні шляхи і призводить до швидкого приходу до тями, сказав Хуейчжун Тао, автор дослідження та професор фізіології та нейронаук у Школі медицини Кека.

У дослідженні використовували передову нейронну візуалізацію та оптогенетику для дослідження нейронних механізмів, що стоять за соціальною поведінкою мишей-помічників. Чжан сказав, що одним із найбільш інтригуючих аспектів нейронних спостережень дослідницької групи було відкриття активації нейропептидів окситоцину. Окситоцин широко відомий як гормон, який відіграє вирішальну роль у соціальних зв’язках.

Чжан сказав, що це перше дослідження, яке показало, що окситоцин також може бути ключовим фактором у соціальних зв'язках у мишей. Результати дослідження не тільки покращують наше розуміння поведінки тварин, але й підкреслюють критичну роль системи окситоцину, яка також може інформувати про соціальну поведінку різних видів хребетних.

Дослідницька група планує провести більш тривалі експерименти в майбутньому, щоб побачити, чи миші мають ще більш складні реакції на своїх несвідомих однолітків. Тао вважає, що це відкриття відкриває нові шляхи для вивчення біологічних основ просоціальної поведінки, включаючи емпатію.

Це дослідження показує, що багато соціальних тварин, включаючи людей, могли еволюціонувати, щоб допомагати один одному в критичних ситуаціях, покращуючи шанси на виживання та зміцнюючи соціальні зв’язки.
Усіх зі святом весни!
18.03.202506:51
Американська служба доставки UPS викинула скам'янілості віком 380 мільйонів років через борг Університету Вільяма Патерсона, повідомляє NBC

Палеонтолог Мартін Беккер подав до суду на Університет Вільяма Патерсона, в якому працює: у позові вчений стверджує, що близько 80% його колекції морських скам'янілостей девонського періоду опинилося на звалищі через недбалість поштового відділення університету.

Беккер витратив «сотні й сотні годин», збираючи скам’янілості морських безхребетних девонського віку в районі Хай-Маунтін у Вейні, штат Нью-Джерсі, йдеться в позові.

Беккер розповів, що запакував приблизно 200 скам'янілостей у 19 окремих ящиків, вагою від 9 до 30 кілограмів і відправив до університету, щоб заклад потім доставив їх колезі вченого у Флориді, з яким він збирався написати монографію. Пізніше цей колега повідомив, що скам'янілості не прибули.

З'ясувалося, що голова поштового відділення університету передав вантаж у службу доставки UPS, але вона затримала посилку, оскільки університет не сплатив потрібні квитанції, і рахунок анулювали. Потім «посилки були викинуті на невідоме сміттєзвалище десь у Нешвіллі, штат Теннессі, або в його околицях», йдеться в позові.
Якщо вам було цікаво, чим займається міністерство оборони США у вільний від видалення постів, масових скорочень та написання звітів Маску, то ось.

Міністерство оборони США повідомляє, що спільно з ФБР вони взяли участь у навчаннях Prominent Hunt, щоб перевірити здатність збирати докази для прийняття рішень під час ядерної атаки.

🥊У разі ядерного вибуху група фахівців має збирати зразки радіоактивних уламків біля місця вибуху та транспортувати їх до лабораторій Міністерства оборони для аналізу.

😎Результати цього аналізу в поєднанні з даними розвідувального співтовариства, дозволяють уряду США з’ясувати, хто несе відповідальність за вибух.

🥹 Ці технічні навички та інструменти позбавляють потенційних злочинців — у тому числі державних спонсорів тероризму — анонімності та гарантують, що вони будуть притягнуті до повної відповідальності.

🤣 Публічна демонстрація Сполученими Штатами своєї здатності виявляти відповідальних осіб і притягувати їх до відповідальності має стримуючий ефект, кажуть у Пентагоні.

Йдеться не лише про пошук винних після нападу; йдеться про те, щоб заздалегідь повідомити опонентам, що вони будуть виявлені.


🤡 «Національна технічна ядерна криміналістика є абсолютною частиною ядерного стримування, повідомляючи нашим супротивникам, що уряд Сполучених Штатів має відповідний потенціал, якщо станеться ядерний вибух», — йдеться у заяві.

Ми знайдемо вас і притягнемо вас до відповідальності, заявляє Міністерство оборони США, не стріляйте по нам бумласка.

Повний делірій.

Розходимось, шановні підписники, у разі ядерного вибуху над Вашингтоном ФБР нас знайде (але це не точно) і введе мита.
Почалася нова епоха ядерного стримування.
07.04.202512:23
Загальна кількість втрат військ РФ, які підтверджені офіційними повідомленнями, некрологами родичів або пам'ятними дошками та зібрані небайдужими громадянами, на 15:30, сьогодні, 7 квітня, сягнула 106 137 військовослужбовців. Додатково також встановлені дані 761 іноземних найманців та мобілізованих з ЛДНР.

Після рекордного грудня 2024, протягом січня-березня 2025, кількість документально зафіксованих ворожих втрат продовжує знижуватись, що може свідчити про явний дефіцит гарматного м’яса для розміну на квадратні метри посадок.
Проте росіян все одно гине дуже багато, більше, ніж півтора роки тому під час оборони Бахмута.

106 137 загиблих - це більше, ніж населення закритого міста Северськ Томської області, де ворог збагачує уран та виробляє плутоній - 104 982 мешканців, та майже сягає чисельності населення міста Новий Уренгой Ханти-Мансійського автономного округа, де на кістках бранців Гулага збудували вуглеводневу імперію - 106 890 мешканців.

З 106 137 +761=106 898 знайдених некрологів на сьогодні оброблено 52 471, з цієї кількості вдалося встановити точну дату загибелі в 38 222, дату народження - в 38 607. Також у 17 149 російських військовослужбовців було точно встановлено підрозділи, в яких вони служили, а у 15 112 військовослужбовців було точно встановлене військове звання.

На другій діаграмі розподілу по точній даті загибелі додатково показано червоним, на скільки зросли стовпчики, порівняно з минулим постом за 20 березня. Це показує помісячні кількості військовослужбовців, дати загибелі яких стали відомі з того часу.
Добре видно, що ще досі виринають втрати вагнерівців у Бахмуті та 3-го АК під час боїв за Вугледар у лютому 2023.

Найбільш ж зростають втрати під час боїв у Авдіївці. Місто металургів, супутник Донецька, 10 років гідно стояло на заваді ворожій орді. На його околицях Сили Оборони поклали в чорнозем не один десяток тисяч "товаріщєй".

Ця діаграма відрізняється від тої, що її публікує Медіазона, бо журналісти цього видання склали разом і кількість некрологів з точною датою смерті, і кількість некрологів з невстановленою датою (у цьому випадку вони брали дату публікації похоронки) - а як ми бачимо, дата загибелі може відрізнятись від дати, коли про це стало відомо, на рік і більше.
Тут же кількість загиблих показує саме інтенсивність бойових дій по місяцях війни.

З часом, враховуючи велику кількість даних, що їх буде додано, співвідношення може змінитись.

На діаграмі по року народження видно вікову структуру російських військ. За три роки війни стає видно, що найбільші втрати припадають на чоловіків 1986 - 1992 р.н.
Наступна по чисельності вікова група - 1993 - 2002 р.н. (тобто ті, хто народився при Путіні або прожив при ньому своє свідоме життя). Далі йдуть солдати 1975-1985 р.н.
Нещодавно було зафіксовано загибель першого російського солдата 2007 року народження (тобто йому було 6 з половиною років під час анексії Криму).Крім того, було зафіксовано двох загиблих росіян 1950 р.н., що робить їх найбільш старими російськими військовослужбовцями, про яких стало відомо.

Також кількість накопиченої інформації вже дозволяє зробити діаграму розподілу втрат ворога по місцю загибелі. Точне місце загибелі вдалося встановити на даний момент у 11 611 військовослужбовців.
Кількість ж ворожих солдат, що були знищені на власній території, на разі оцінюється і підраховується. Північнокорейці у підрахунках участі не брали, так як поки що офіційно про їх втрати ні російською, ні корейською сторонами заявлено не було.
Так як місце загибелі встановити, як правило, найскладніше (встановлено точно лише 12% від загальної кількості), ці цифри зростають найповільніше.

Сирі дані, як завжди, можна глянути тут.

Далі буде…

#втрати_ворога
Астрономи припускають, що в центрі Чумацького Шляху ховається гігантський «зоряний подрібнювач», який потенційно знищує десятки тисяч зоряних систем, які мають нещастя наблизитися надто близько.

Як описано в новій статті, яка буде опублікована в журналі Astronomy & Astrophysics і згадана виданням Universe Today, астрономи з Чеської Республіки та Німеччини припускають, що зірки B-типу, які всього в кілька разів перевищують масу Сонця, а також набагато важчі зірки O-типу поблизу Стрільця A*, надмасивної чорної діри в центрі нашої галактики, стикаються з десятками тисяч менших чорних дір.

Згідно з теорією, тільки менші та старші зірки типу B можуть витримати це випробування, а набагато більш масивні зірки O-типу піддаються своїй ранній загибелі менш ніж за п’ять мільйонів років свого життя — і замість цього перетворюються на чорні діри.

Дослідження може змусити нас переглянути те, що ми знаємо про бурхливі події, що відбуваються в центрі нашої галактики — жорстокий цикл народження та смерті цілих зоряних систем прямо в центрі Чумацького Шляху.

Ідея цієї нової моделі полягає в тому, що порівняно з рештою галактики центральна область поблизу Стрільця A* насичена газом і пилом. Це означає, що великі зірки O-типу та B-типу можуть утворюватися легко. Ці зірки мають дуже короткий час життя, тому загинуть як наднові. Їхні ядра зруйнуються в чорні діри, а решта їхнього матеріалу буде відкинуто та стане доступним для створення нових зірок. Згодом чорні діри в цьому регіоні будуть накопичуватися, коли нові зірок будуть народжуватися та помирати.
Зрештою регіон буде заселений достатньою кількістю чорних дір, щоб зіткнення між зірками та чорними дірами було звичайним явищем. Чорні діри поступово розривають зірки, збиваючи область, щоб прискорити утворення зірок і чорних дір.
Автори називають цю модель зірковою м'ясорубкою.

Якщо ця модель правильна, то в центрі нашої галактики можуть бути мільйони або мільярди чорних дір зіркової маси на кубічний парсек. Будь-яка зірка, що увійде в цю область, зробить це на свій страх і ризик. Це захоплююча ідея, але як ми можемо це довести? Для цього автори звертаються до статистичної концепції, відомої як час зіткнення.

Для заданої щільності чорних дір у регіоні існує середній час до зіткнення зірки та чорної діри. Цей час зіткнення залежить від кількості чорних дір у регіоні та розміру зірки. Очевидно, що чим більше число чорних дір, тим коротший час зіткнення, але також чим більша зірка, тим більша ймовірність її зіткнення.

Команда розрахувала час зіткнення для різних розподілів, а потім порівняла свої результати з тими, що ми спостерігаємо.
Оскільки найбільші зірки в центрі галактики найлегше виявити, ми добре розуміємо, скільки їх там. Згідно зі спостереженнями, у цьому регіоні менше найбільших зірок O-типу порівняно з іншими частинами Чумацького Шляху. Це свідчить про те, що зірки O-типу зазнають поглинання чорними дірами. У цьому регіоні є багато менших зірок типу B, що свідчить про те, що вони з чорними дірами стикаються нечасто. Спираючись на свою статистику, автори стверджують, що в регіоні навколо Стрільця А* є близько 100 мільйонів чорних дір на кубічний парсек.

Автори також відзначають, що ця модель могла б пояснити наявність гіпершвидкісних зірок в гало нашої галактики. Ми знаємо близько десятка зірок з настільки великою швидкістю, що вони втечуть з нашої галактики. Один із способів для зірки набрати таку швидкість – це близьке зіткнення з чорною дірою. Кількість гіпершвидкісних зірок, які ми спостерігаємо, могла бути спричинена близькими зустрічами в центрі Чумацького Шляху.
24.03.202506:55
Дружній підрозділ, що виконує задачі під Покровськом, збирає на Вампір.
Закиньте ранкову каву на те, щоб у Сизрані, Кіржачі і Грязовці грала сумна музика і був дефіцит місць на кладовищах!
Нам не потрібні ваші донати!
Військові всім забезпечені: від такмеду до дронів!
Ми не будемо робити різноманітний контент, щоб зібрати гроші!

Десь так ми б написали, якби це було правдою. Десь у паралельному всесвіті.
Якби ми не знали, які аптечки іноді видають військовим. Як бюрократія краде дорогоцінний час, поки на фронті цей час коштує життя.

Але ми знаємо, яка реальність. Ми знаємо, що такмеду завжди не вистачає.
Тож сьогодні стартуємо важливий збір на засоби такмеду, що зберігають життя та здоров’я.

Сума велика — 2 500 000 гривень, але кожна гривня = шанс на життя.
Купуємо:

🔺Турнікети — 1000
🔺Бандажі — 500
🔺Оклюзійні наліпки — 300
🔺Протиопікові серветки — 500
🔺Підсумки для аптечки — 500
🔺Підсумки для турнікета — 500
🔺Маркери медичні — 500
🔺Ножиці атравматичні — 200
🔺Ноші медичні — 20

І зараз нам дуже потрібні ваша підтримка. Репости, лайки, коментарі та донати. Допоможіть нам закрити цей збір якнайшвидше. Допоможіть рятувати життя:

🏦 Банка — https://send.monobank.ua/jar/9HBS8PKmM2
💳 Номер банки — 5375411218134117
🏦 Гривня, валюта і крипта — https://bit.ly/2Pvj6y2
💳 Карта — 5169335100475223
🌐 PayPal — donate@sokyra.space
(Обирайте в «Payment type» опцію «For friends and family»)
🪓Підписатися на регулярний донат — https://bit.ly/33x63od
16.03.202506:48
Щонайменше 34 людей загинули через торнадо, що вдарили по США.

Масштабний шторм і серія потужних торнадо вдарили по США, спричинивши сильні руйнування та жертви у кількох штатах.
Про це пише Associated Press.
Стихія спричинила значні руйнування, які все ще оцінюються, повідомила поліція.

Кількість жертв зросла після того, як Патрульна служба шосе Канзасу повідомила про вісьмох загиблих унаслідок аварії на трасі, спричиненої пиловою бурею в окрузі Шерман у п’ятницю. В аварії взяли участь щонайменше 50 транспортних засобів.

У штаті Міссурі зафіксовано найбільшу кількість загиблих – щонайменше 12 людей. Серед них чоловік, якого вбило торнадо, що зруйнувало його будинок.
В Арканзасі три людини загинули в окрузі Індепенденс, ще 29 осіб отримали поранення у восьми округах.

Губернаторка штату Сара Хакабі Сандерс повідомила, що команди рятувальників працюють на місці та оцінюють завдані збитки. Вона та губернатор Джорджії Браян Кемп оголосили надзвичайний стан.
У п’ятницю також загинули три людини внаслідок аварій, спричинених пиловою бурею в Амарилло, штат Техас.

Шторм супроводжувався сильними вітрами, які спричинили пилові бурі та спровокували понад 100 лісових пожеж. За прогнозами, екстремальні погодні умови можуть вплинути на регіон із населенням понад 100 мільйонів осіб.

Пориви вітру до 130 км/год очікуються від кордону з Канадою до Техасу, що створює ризик хуртовин на півночі та пожеж у тепліших і посушливих районах на півдні.
Національна метеорологічна служба США видала попередження про снігову бурю для західної частини Міннесоти та східної частини Південної Дакоти. Очікується від 7 до 15 сантиметрів снігу, а подекуди – до 30 сантиметрів. Пориви вітру до 97 км/год можуть спричинити нульову видимість.

В Оклахомі через понад 130 пожеж евакуювали кілька населених пунктів, пошкоджено або знищено майже 300 будинків. Губернатор Кевін Стіт повідомив, що пожежі охопили близько 689 квадратних кілометрів території штату.
За даними синоптиків, швидко рухомі шторми можуть спричинити торнадо та град розміром з бейсбольний м’яч, однак основну загрозу становлять вітри, що наближаються до ураганної сили, з поривами до 160 км/год.

Найбільший ризик торнадо зберігається в Луїзіані, Міссісіпі, Алабамі, Західній Джорджії та на північному заході Флориди.
Жителі містечка Тайлераун, штат Міссісіпі, Бейлі Діллон та її наречений Кейлеб Барнс спостерігали за торнадо з ґанку свого будинку, коли він пронісся за пів кілометра від них і зруйнував територію біля парку для кемпінгів Paradise Ranch. Вони поїхали перевірити, чи ніхто не постраждав, і зняли відео з вирваними з корінням деревами, зруйнованими будівлями та перекинутими автомобілями. За їхніми словами, наслідки були катастрофічними.
Сильні вітри призвели до масових відключень електроенергії. Без світла залишилися понад 200 тисяч будинків та підприємств у Техасі, Оклахомі, Арканзасі, Міссурі, Іллінойсі, Індіані та Мічигані.

З року в рік урагани в США стають все більш руйнівними, а кількість жертв збільшується.

Проте ще на початку XIX століття більшу частину території, що її зараз займають сучасні Штати, вкривали густі ліси.
З середини століття, з заселенням цих земель, особливо з початком Золотої лихоманки, ліси нещадно вирубувались. За оцінками науковців, лісовий покрив США скоротився на 80%
Ураганні вітри, які формуються з тропічних хвиль над пустелею Сахара, не зустрічають перешкод у вигляді лісів на суходолі та спричиняють потужні руйнування.
Китайський марсохід Чжужун знайшов на Марсі осадові відкладення, які могли виникнути через хвилі стародавнього океану.
Ці відкладення мають характерну шарувату структуру, аналогічну структурам прибережних відкладень на Землі, йдеться у публікації журналу Proceedings of the National Academy of Sciences.

Чжужун виконав посадку на Марсі в 2021 році в районі, відомому як Utopia Planitia і досліджував геологію району у пошуках ознак присутності води чи льоду. На відміну від інших марсоходів, він був оснащений георадаром, який дозволяє досліджувати надра планети.

За допомогою цього приладу, здатного сканувати надра на глибину до 80 метрів, науковці "виявили прямі докази прибережних відкладень, які були невидимі з поверхні"; такі океани «можли глибоко впливати на клімат Марса, формувати його ландшафт і створювати умови, що потенційно підходять для виникнення та процвітання життя» — повідомив Reuters планетолог Хай Лю, один з керівників дослідження.

Георадар посилає радіохвилі в землю; коли вони стикаються з породами різної щільності, то відбиваються у різний спосіб, що дозволяє створити тривимірну карту надр.

Дані георадара виявили товсті шари матеріалу вздовж маршруту Чжужуна, нахилені вгору до передбачуваної берегової лінії під кутом 15 градусів, як і поховані берегові лінії прадавніх морів на Землі.

«Структури не схожі на піщані дюни. Вони не схожі на ударний кратер. Вони не схожі на потоки лави. Саме тоді ми почали думати про океани», — повідомив геофізик Майкл Манга з Каліфорнійського Університету.

Зібрані марсоходом дані є одними з найкращих на сьогодні доказів того, що колись Марс був настільки вологим, що на ньому було море у північній його півкулі.

Дослідницька група назвала його Mare Deuteronilus.

«Ми знаходимо на Марсі місця, які раніше виглядали як стародавні пляжі та стародавні дельти річок», — каже геолог Бенджамін Карденас з Університету штату Пенсільванія. «Ми знайшли докази наявності вітру, хвиль, великої кількості піску – тобто, там колись були справжні пляжі».

Минулого року планетологи, вивчивши зібрані зондом NASA дані, припустили, що глибоко під поверхнею Марса може бути вода в рідкому вигляді.

На світлині: гіпотетичний океан на Марсі в уявленні художника. Помаранчевою зіркою позначено місце посадки марсохода Чжужун, а жовтою — місце посадки Perseverance.
07.04.202508:13
Звісно, Венс схожий на Йосифа Сіда, але я й уявити не міг, що після перемоги на виборах в США "рудої мавпи з інтелектом афроамериканця, що сидить на фентанілі" (с) Vae Victis
в результаті вийде суміш кращих антиутопій.
25.03.202519:48
Як ми вже знаємо, якщо у вас з’явилися радіоактивні відходи, не поспішайте їх викидати.
Раніше я писав про виготовлення ядерного палива з мінорними актиноїдами (щоб їх спалювати у ядерному горнилі), про екстракцію плутонію п’юрекс-процесом, про дорогоцінний родій, найдорожчий з стабільних елементів та якого багато в відпрацьованому паливі та навіть про ядерні батарейки з вуглецю-14.

Ядерні батарейки - перспективна галузь для індустріального застосування ряду ізотопів, які вважаються ядерними відходами.

В таких пристроях різними методами енергія радіоактивного розпаду перетворюється в електрику.

Одним із принципів роботи таких батарейок є ефект Зеєбека для перетворення теплової енергії в електричну. Радіоізотопні термоелектричні генератори на Pu-238 вже успішно застосовуються у дослідженні космосу.
Інший підхід передбачає пряме перетворення енергії розпаду за допомогою іонізації, як правило, з використанням напівпровідникових пристроїв, де генеруються, а потім збираються пари електронно-дірок. Для цієї мети можна використовувати майже весь спектр частинок випромінювання або електромагнітних хвиль, такі як альфавольтаїка, бета-вольтаїка, гамма-вольтаїка та навіть нейтрон-вольтаїка, залежно від типу використовуваного випромінювання.

На відміну від фотоелектричних батарей, що перетворюють сонячну енергію, такі пристрої можна назвати ядерними батареями.
Концепція ядерно-електричних батарей сягає початку 1950-х років, тоді під час першого дослідження досліджувався електронно-вольтаїчний ефект у пристроях з p-n-переходом з використанням джерела 50 мКі на ізотопах стронцій-90 та іттрій-90. Цей експеримент дав вихідну потужність 0,8 мкВт з ефективністю перетворення потужності приблизно 0,4 %. З тих пір альфа- і бета-вольтаїчні батареї були широко вивчені.

У новому дослідженні інженери з Університету Огайо та Університету Толедо зібрали ядерну фотоелектричну батарею, використовуючи фотоелектричну комірку з сполуки кадмію та телуру (CdTe) як перетворювач, і дослідили два різні сцинтилятори як перетворювачі фотонів гамма-випромінювання у видиму область, демонструючи максимальну вихідну потужність при 1,5 мкВт із потужністю дози 10 кРад/год.

Тонкоплівкова полікристалічна фотоелектрична батарея була виготовлена та надана Університетом Толедо, що в штаті Огайо, для цього дослідження та має коефіцієнт ефективності перетворення потужності 20 %.
Виготовлена батарея має золотий задній контакт розміром 1,3 см × 1,3 см × 30 нм та індієвий контакт спереду. Для цього застосування було обрано фотоелектричний елемент з CdTe, оскільки він демонструє більшу радіаційну стійкість порівняно з сонячними елементами на основі кремнію.
Дослідження продемонстрували, що CdTe зберігає стабільну ефективність навіть при накопичених дозах до 3 МГр.

Об'єм батареї всього 4 см³. Гамма-випромінювання одержують з ядерних відходів за допомогою комбінації сцинтиляційних кристалів та сонячних елементів. Вироблену енергію може вистачити для живлення мікроелектроніки.

Прототип протестували на двох радіоактивних джерелах: цезії-137 та кобальті-60. Батарея на цезії-137 виробляє 288 нВт, на кобальті-60 - 1,5 мкВт.

Подібні ядерні фотоелектричні пристрої можуть досягти високої потужності понад міліваттного рівня, достатньої для живлення електроніки, яка використовується для зондування та передачі сигналу в спеціалізованих середовищах.

Більш того, такі батареї за необхідності можуть бути збільшені за масою та об’ємом для цільових програм на рівні ват або навіть вище.
Тим не менш, вимоги до радіаційної стійкості як для сцинтилятора, так і для фотоелектричного елемента є значними і повинні стати ключовим напрямком дослідження дослідників, які працюють над цією темою.

Застосування подібних ядерних батарей стосується тих ситуацій, які потребують довгострокової роботи, невеликого споживання та роботи у суворих та дуже суворих умовах, такі як віддалені місця, океанська безодня, глибокий космос або медичні пристрої.
Панове бажаю здоров'я. Сьогодні наші бійці які виконують бойові завдання на покровському напрямку записали відео-звернення та закликають вас допомогати нам у зборі на важкий дрон ВАМПІР. Він допоможе нам ефективніше працювати та винищувати окупанта. Сумма збору велика тому нам потрібна допомога кожного. Посилання на банку https://send.monobank.ua/jar/7RhJwr7B4b
20.03.202519:07
Загальна кількість втрат військ РФ, які підтверджені офіційними повідомленнями, некрологами родичів або пам'ятними дошками та зібрані небайдужими громадянами, на 20:00, сьогодні, 20 березня, сягнула 103 826 військовослужбовців. Додатково також встановлені дані 760 іноземних найманців та мобілізованих з ЛДНР.

Після рекордного грудня 2024, протягом січня-лютого 2025, кількість документально зафіксованих ворожих втрат трохи знизилась, проте все ще є дуже високою. Ворог відчайдушно намагається відгризти якомога більше нашої землі будь-де, де це можливо, вишукуючи слабкі місця в обороні.
Ймовірно, невдовзі десь на новому місці ми побачимо свіжі втрати серед угрупування, що протистояло ЗСУ на Суджанському плацдармі.

103 826 загиблих - це більше, ніж населення столиці Калмикії міста Еліста - 103 219 мешканців, та майже сягає чисельності населення міста Орєхово-Зуєво Московської області - 104 728 мешканців.

З 103 826 +760=104 586 знайдених некрологів на сьогодні оброблено 51 466, з цієї кількості вдалося встановити точну дату загибелі в 37 378, дату народження - в 37 767. Також у 17 008 російських військовослужбовців було точно встановлено підрозділи, в яких вони служили, а у 14 865 військовослужбовців було точно встановлене військове звання.

На другій діаграмі розподілу по точній даті загибелі додатково показано червоним, на скільки зросли стовпчики, порівняно з минулим постом за 24 лютого. Це показує помісячні кількості військовослужбовців, дати загибелі яких стали відомі з того часу.
Добре видно, що ще досі виринають втрати вагнерівців у Бахмуті та 3-го АК під час боїв за Вугледар у лютому 2023.

Найбільш ж зростають втрати під час боїв у Авдіївці. Місто металургів, супутник Донецька, 10 років гідно стояло на заваді ворожій орді. На його околицях Сили Оборони поклали в чорнозем не один десяток тисяч "товаріщєй".

Ця діаграма відрізняється від тої, що її публікує Медіазона, бо журналісти цього видання склали разом і кількість некрологів з точною датою смерті, і кількість некрологів з невстановленою датою (у цьому випадку вони брали дату публікації похоронки) - а як ми бачимо, дата загибелі може відрізнятись від дати, коли про це стало відомо, на рік і більше.
Тут же кількість загиблих показує саме інтенсивність бойових дій по місяцях війни.

З часом, враховуючи велику кількість даних, що їх буде додано, співвідношення може змінитись.

На діаграмі по року народження видно вікову структуру російських військ.
Вже вимальовується найпоширеніший рік народження російського солдата -1990, а також аномально низька кількість осіб 1993 р.н., порівняно з сусідніми роками.
Загалом, діаграма розподілу втрат за віком вже починає відображати реальну демографічну картину РФ.
Вже не рідкість загиблі російські солдати 2006 р.н, та було зафіксовано двох загиблих росіян 1950 р.н.

Також кількість накопиченої інформації вже дозволяє зробити діаграму розподілу втрат ворога по місцю загибелі. Точне місце загибелі вдалося встановити на даний момент у 11 466 військовослужбовців.
Кількість ж ворожих солдат, що були знищені на власній території, на разі оцінюється і підраховується. Північнокорейці у підрахунках участі не брали, так як поки що офіційно про їх втрати ні російською, ні корейською сторонами заявлено не було.
Так як місце загибелі встановити, як правило, найскладніше (встановлено точно лише 12% від загальної кількості), ці цифри зростають найповільніше.

Сирі дані, як завжди, можна глянути тут.

Далі буде…

#втрати_ворога
8 березня у Донецькій області.

Від надзвичайно теплої погоди прокинулись бджоли, проте квітів ще немає, окрім тих, що продають місцеві крамарі.
24.02.202517:26
Загальна кількість втрат військ РФ, які підтверджені офіційними повідомленнями, некрологами родичів або пам'ятними дошками та зібрані небайдужими громадянами, на 12:00, сьогодні, 24 лютого, сягнула 100 000 військовослужбовців. Додатково також встановлені дані 760 іноземних найманців та мобілізованих з ЛДНР.

Протягом 24 днів лютого відмічено зростання кількості повідомлень про загибель ворожих солдат, ймовірно пов’язане з роковинами Бахмутської оборонної операції. Ймовірно, за кількістю нових некрологів лютий пережене січень.

100 000 загиблих - це більше, ніж населення російського міста Тобольськ Тюменської області - 99 454 мешканців, та майже сягає чисельності населення закритого міста Сєвєрськ Томської області, де ворог збагачує уран та виробляє плутоній - 105 304 мешканців.

З 100 000 +760=100760 знайдених некрологів на сьогодні оброблено 50 060, з цієї кількості вдалося встановити точну дату загибелі в 36 068, дату народження - в 36 458. Також у 16 872 російських військовослужбовців було точно встановлено підрозділи, в яких вони служили, а у 14 536 військовослужбовців було точно встановлене військове звання.

На другій діаграмі розподілу по точній даті загибелі додатково показано червоним, на скільки зросли стовпчики, порівняно з минулим постом за 7 лютого. Це показує помісячні кількості військовослужбовців, дати загибелі яких стали відомі з того часу.
Добре видно, що ще досі виринають втрати вагнерівців у Бахмуті та 3-го АК під час боїв за Вугледар у лютому 2023, а також втрати під час першої фази війни, за лютий-березень 2022.
Примітно, що втрати ворога за час так званого “контрнаступу” суттєво нижчі, ніж під час оборони Бахмуту та Авдіївки. Як виявилося влітку 2023, штурмувати три (а місцями п’ять) суцільних ліній оборони, в яких сидять мобілізовані ваньки та перед якими щедро засіяно мінами, в місці та в час, які заздалегідь відомі ворогу - невдала ідея.

Ця діаграма відрізняється від тої, що її публікує Медіазона, бо журналісти цього видання склали разом і кількість некрологів з точною датою смерті, і кількість некрологів з невстановленою датою (у цьому випадку вони брали дату публікації похоронки) - а як ми бачимо, дата загибелі може відрізнятись від дати, коли про це стало відомо, на рік і більше.
Тут же кількість загиблих показує саме інтенсивність бойових дій по місяцях війни.

З часом, враховуючи велику кількість даних, що їх буде додано, співвідношення може змінитись.

На діаграмі по року народження видно вікову структуру російських військ.
Вже вимальовується найпоширеніший рік народження російського солдата -1990, а також аномально низька кількість осіб 1993 р.н., порівняно з сусідніми роками.
Загалом, діаграма розподілу втрат за віком вже починає відображати реальну демографічну картину РФ.
Вже не рідкість загиблі російські солдати 2006 р.н, та було зафіксовано двох загиблих росіян 1950 р.н.

Також кількість накопиченої інформації вже дозволяє зробити діаграму розподілу втрат ворога по місцю загибелі. Точне місце загибелі вдалося встановити на даний момент у 11 259 військовослужбовців.
Кількість ж ворожих солдат, що були знищені на власній території, на разі оцінюється і підраховується. Північнокорейці у підрахунках участі не брали, так як поки що офіційно про їх втрати ні російською, ні корейською сторонами заявлено не було.
Так як місце загибелі встановити, як правило, найскладніше (встановлено точно лише 12% від загальної кількості), ці цифри зростають найповільніше.

Сирі дані, як завжди, можна глянути тут.

Далі буде…

#втрати_ворога
30.03.202509:41
Олексій Парновський
Давайте трошки поміркуємо над тим що на нас чекає далі якщо США притримуватимуться цього плану. (Мається на увазі злитий у ЗМІ "секретний" документ Петнагону)

Ми з Європою (в широкому сенсі) залишаємося сам на сам проти росії, і тут все залежить від того, чи приймає Європа нас в якості нового лідера і захисника чи ні (бо самі вони ані захиститися, ані об'єднатися нездатні, це вже зрозуміло).
Якщо це відбудеться бодай у якомусь вигляді, ми не програємо, просто війна триватиме довше.
Чи програє росія залежатиме від того наскільки нам вдастся переконати Європу, що з нею треба покінчити (це буде нелегко, адже ми весь час казали про кордони 1991 року як кінцеву мету, хоча для нас єдиною кінцевою метою може бути лише Акт повної і безумовної капітуляції рф з подальшим її роззброєнням і розділенням). Економічно рф витягує цей рік, щодо наступного вже є сумніви.

США героїчно битиметься головою об стіну, намагаючись атакувати Китай біля його берегів з логістикою через весь Тихий океан і з неповним складом союзників.
На американщину піде потік трун у п'яти, можливо шести-значних кількостях, але американці вже показали свою нездатність до протестів, тому на стійкість влади це не вплине. Для компенсації втрат скоріше за все буде відновлено призов.
Також значно підвищені податки для покриття різко збільшених військових витрат; десь до рівня 30-50% для різних категорій платників.
Порушення ланцюгів постачання призведе до суттєвого дефіциту товарів в США, зокрема військового призначення (наприклад по виробництву снарядів США повністю залежні від Європи).

В той же час, НВАК теж не так щоби дуже грізна сила, востаннє вони воювали у 1979 р. і програли. Тому у сценарій тотальної перемоги КНР я теж не дуже вірю, скоріше за все, буде якийсь різновид війни на виснаження. Для нас це добре тому, що у КНР не буде ресурсів для подальшої підтримки росії, а також можливо з'явиться бажання ще активніше викачувати звідти ресурси. Максимум чого може досягти Китай на мою думку - це захопити Тайвань і можливо якісь острови (наприклад Гуам).

Що стосується Тайваню, йому не позаздриш. Я би активно думав над широкою угодою між Україною/Європою і Тайванем щодо надання прихистку (можливо навіть якоїсь території) тайванцям, релокації виробництва тощо.

Також дуже імовірно, що цей конфлікт сильно зменшить військову допомогу КНДР росії.

На інших ТВД розклад такий:
В Африці США і Китай увійдуть у прямий військовий конфлікт, результатом очевидно буде ослаблення позицій обох. Цим варто скористатись.

В Південній Америці без особливих змін. Можливо, США спробують захопити Панаму, але з огляду на війну з Китаєм сил утримати її може і не вистачити. При цьому виникає загроза захоплення її місцевими силами, що негативно відіб'ється на світовій торгівлі.
На Ближньому Сході у вкрай важкому становищі опиниться Ізраїль. Усі його союзники (США, росія, Китай) зав'язнуть у війнах і надати суттєву допомогу не зможуть. Йому доведеться або повністю переглянути свою зовнішню політику, або опинитися перед дуже реальною загрозою знищення. Іран, скоріше за все, спробує вийти з війни.

В Північній Америці все складно, незрозуміло чи достатньо упоролися США щоби реально воювати з Канадою і Данією за Гренландію. Прогнозувати щось дуже складно. З Мексикою, я думаю, все обмежиться серією прикордонних конфліктів, що не матимуть розвитку.

Цинічний погляд такий, що в цілому цей сценарій непоганий для України якщо вона зможе підгрести під себе Європу з її ресурсами. Трішки гірший за ядерний розмін, але теж непоганий.
25.03.202511:23
Вперше відбулося одночасне радіозондування атмосфери з «Вернадського» та «Ноосфери», повідомляє Національний Антарктичний науковий центр.

Наші метеорологи провели унікальний експеримент — паралельно запустили радіозонди зі станції «Академік Вернадський» та судна «Ноосфера». Це відбулося вперше за весь час досліджень українців в Антарктиці.
Радіозонд — це спеціальний пристрій, який піднімається в повітрі на заповненій гелієм кульці. Весь шлях він вимірює низку параметрів (температуру, вологість тощо) й одразу передає дані на землю.

Таке «сканування» на висоті до 20 км дає найточнішу інформацію, щоб вивчати різні процеси в атмосфері та прогнозувати погоду. Адже приповерхневий моніторинг (до 2 метрів) дозволяє побачити лише частину того, що відбувається в атмосфері.
Одночасний запуск зондів на «Вернадському» та «Ноосфері», яка вже була за 200 км від станції, допоміг зафіксувати, як змінюється погода.
Це дасть змогу науковцям більше дізнатися про те, як утворюються хмари й опади в цьому районі, а також як це впливає на океан, морський лід і танення льодовиків.

Наші полярники проводили експеримент два дні поспіль, загалом запустивши по 4 радіозонди. З «Вернадського» це робили науковці 30-ї експедиції, а з «Ноосфери» — учасники 29-ї УАЕ та сезонного загону.
Авторка дослідження, метеорологиня Анастасія Чигарева зауважила: «Такі паралельні запуски важливі під час зміни погоди, а також коли відбуваються процеси, цікаві з точки зору утворення хмар та опадів. Зокрема, циклонічні вихори та атмосферні фронти. За допомогою радіозондування ми можемо краще зрозуміти ці процеси та відповідно — змоделювати їх на майбутнє».
Як відбувався скоординований запуск радіозондів, дивіться у відео.
Що робити з радіоактивним вуглецем-14?
Він у великій кількості утворюється у графітових реакторах, і його утилізація є наразі відкритою проблемою.
Однією з сфер застосування C-14 може бути енергетика.

Компанія з КНР створила першу у світі ядерну батарею на основі цього ізотопу.

Пристрій може працювати тисячі років. Про прорив заявили компанія Wuxi Beta Pharmaceutical Technology та Північно-Західний педагогічний університет КНР.

Фахівці представили інженерний прототип ядерної батареї на основі вуглецю-14 та з використанням напівпровідникових матеріалів з карбіду кремнію. Пристрій отримав назву Zhulong № 1 (Чжулун у давньокитайській міфології - божество, що долає пітьму).

За даними Інституту фізичних наук Хефея Китайської академії наук, батарея має непогані характеристики. Вона може працювати за температур від -100 до 200 °C і має високу енергоємність - 2200 міліват-годин/грам.

Wuxi Beta вже працює над тим, щоб знизити вартість виробництва та зменшити батарею у розмірах. Наприкінці 2025-го — на початку 2026-го планується випуск Zhulong № 2 — пристрою розміром із монету.
Маєш вільні 50-100 гривень? Закинь на генератори.
Є трохи більше? Закинь за себе й за того, хто проскролить цей пост.


ДемСокира продовжує збирати на 40 інверторних генераторів. Збір забуксував, а зібрати залишається ще 200 000.

Ці пристрої — єдине стабільне джерело енергії для військових.
Вони заряджають усе, що допомагає тримати лінію фронту: дрони, зв’язок, оптику.

Закрити збір — задача номер один. І без вас ми не впораємося.

🏦 Банка — https://send.monobank.ua/jar/9HBS8PKmM2
💳 Номер банки — 5375411218134117
🏦 Гривня, валюта і крипта — https://bit.ly/2Pvj6y2
💳 Карта — 5169335100475223
🌐 PayPal — donate@sokyra.space
(Обирайте в «Payment type» опцію «For friends and family»)
🪓Підписатися на регулярний донат — https://bit.ly/33x63od

Дякуємо!
Тління утеплювача на Новому безпечному конфайнменті ЧАЕС нарешті вдалося загасити, повідомляє МАГАТЕ.

Роботи з ліквідації наслідків атаки ворожого дрона тривали майже три тижні, від 14 лютого.

Протягом останніх двох днів осередків тління не виявляли. Пожежники продовжують спостерігати за станом конструкції через тепловізори та дрони. Незалежний моніторинг не виявив підвищення рівня радіації або відхилень від норми.
23.02.202511:43
Олександр Купний про наслідки атаки РФ на Арку НБК:

А що там НБК Арка?
загорянь більше не виявлено
є версія, що дрон летів таки на ВРП-750, але "не шмогла, я не шмогла"
чи то висоту не розрахували, чи то кут повороту, чи то РЕБом налаштування збили...
що ж ми маємо в підсумку на сьогодні?
перед монтажем ізолюючий сендвіч (зовнішня обшивка міжарочного простору) випробовувалася нагріванням до високих температур (на кшталт від сонця або удару блискавки): ніщо не горіло і не тліло

ніхто при здоровому глузді не міг припустити, що її атакують дроном із фугасним зарядом
і загорілася ізоляційна мембрана, яка розташована між утеплювальними шарами мінеральної вати, жару додав прошарок клею, яким скріплювали всі шари

і тліючий вогник побіг по внутрішніх просторах НБК, підганяний повітряною тягою дістався до східної та західної стін, опустився вниз і якимось дивом примудрився підпалити мембрану огороджувального контуру НБК, а це дуже і дуже щільна гумова штука...
як?! для мене досі залишається загадкою

під час гасіння вогнищ горіння і тління в зовнішню обшивку вилито достобіса води, яка вночі замерзла (додаткове навантаження на НБК)

обшивку треба міняти повністю, коштувати це буде більше, ніж витратили на її монтаж, однозначно

над старим ОУ цього робити не можна, не ну ну типу можна, тільки дози будуть не маленькі і людей треба багато
відкочувати назад?
в принципі можна, але хто ж гроші дасть на це все?
а якщо раптом і дадуть то тільки після війни і встановлення стабільного миру

наукові та будівельні інститути чекають замовлення на розробку програми ліквідації наслідків і відновлення початкової функції НБК, якщо це взагалі можливо
адже тепер ні про які 100 років експлуатації і мови бути не може
а розбирання ОУ?
забудьте

найімовірніше повернуться до старої ідеї оформити ОУ, як неорганізоване сховище РАВ і ВЯП, з частковим омонолічуванням і "повзучою стабілізацією"
загалом НБК хана
залишиться орієнтиром для перелітних птахів
Көрсетілген 1 - 24 арасынан 768
Көбірек мүмкіндіктерді ашу үшін кіріңіз.