Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Олекса Мащиць avatar
Олекса Мащиць
Карьера және жұмыс
Олекса Мащиць avatar
Олекса Мащиць
Карьера және жұмыс
Про кіно.

На жаль, багато хто дивиться кіно виключно як розвагу, але гарне кіно (якого дуже багато) виходить далеко за межі розваг, як й мистецтво взагалі.

Колись я був впевнений, що у мистецтві криється людська мудрість та рефлексія цивілізації (досі впевнений у цьому) та що через мистецтво ми вчимося не робити помилок. Це як легкий спосіб усвідомлення історії та розуміння філософії, але історичні та філософські книги ніхто читати не хоче, а через мистецтво можна доносити основні концепції.

Тепер я розумію, що мистецтво не спрацювало. На жаль. Його не сприймаються серйозно. Дарма.

Пораджу фільми корейського режисера Пона Джунхо (Паразити, Снігобур, Мікі 17 та інші). Вони й видовищні й мудрі одночасно.
03.04.202511:41
Якщо будувати справжню Нову Українську Школу, то це мав би бути певною мірою антипод реального НУШу.

Це доволі сира думка, але базою для освіти я б обрав трьох китів, і це:
- філософія
- історія
- логіка

Натомість НУШ пропонує акцентуватися на "не тільки знаннях, але й вмінні застосовувати їх у житті".

Втім, є знання різного порядку. Філософію також можна застосувати у житті, але не так, як навичку швидко складати футболку, скажімо.

Акцент на "застосуванні у житті", це про спеціяльну освіту у відповідний час. Наприклад, училища. Також відповідні Виші, яких обов'язково має торкнутися якась реформа.

Зверніть увагу на "три кита" вище. Філософія, історія, логіка. Науки, до яких у суспільстві дуже зверхнє ставлення, хоча на них будуються всі інші науки. В суспільстві живе спотворений образ цих наук, але він помилковий.

Скажу голосно, але думаю, що саме маргиналізація та стигматизація цих наук призвела до того світу, в якому ми опинилися, маю на увагу негативні події останніх років.

Хочете приклад?
Ви не опануєте критичне мислення (таке популярне зараз), якщо маєте серйозні прогалини в розумінні логіки.
Вам буде дуже важко налагодити власний психологічний стан, якщо ви не розумієте основних філософських категорій.
Ви не зрозумієте людей та природу існування сучасної цивілізації, маючи недостачу чи спотворенність історичних знань.
31.03.202520:01
Я періодично думаю про відносини людей і тварин як ілюстрацію людської психології та "механіки" того, чим є людина.

Три грубі позиції виглядають так:

1. Тварина (візьмемо для прикладу котів та собак) - це член родини. Повна емпатія. Не допускаються навіть жартівливі речі, що роблять улюбленця смішним, але є некомфортними для нього (наприклад, затиснувши пащу рукою, відкривати та закривати її, щоб собака "говорив")

2. Тварина = іграшка. Може жити вдома. Але при навіть маленькому дискомфорті не буде ніякого дискомфорту викинути тварину на вулицю. Чи втопити її дітей.

3. Байдужість та жорстокість. Це коли тварину можуть лишити одну в квартирі зачиненою на тижні та місяці і нічого з цим не робити. Коли заради задоволення тварину піддають тортурам. Коли вбивство тварини як мінімум не викликає емоцій, а як максимум викликає задоволення.

Я не знаю, чи є дослідження на тему, але за життя зрозумів, що тих, хто у групі 2 та 3 більше за тих, хто у групі 1. В дитинстві я думав, що навпаки.

Втім, це дуже логічно, якщо спостерігати за людством. Людина жорстока. І коли ми думаємо про жорстокість, то гарно пригадати відносини людей та тварин. Це важко. Бо якщо ти в групі 1, то мозок буде відмовлятися вірити, що можна щиро бути у групі 2 та 3.

Можна. Щиро.

Спробуйте повірити та прийняти це. А тепер скажіть, вам не страшно?

✔️ Олекса Мащиць
23.01.202516:24
Щойно почув цікаву думку, за великим рахунком, це може бути поясненням сучасної філософії “Не вчись та не працюй», яка охоплює все більше людей, особливо молоді.

Думка така. Наш світ не є реальним, я відмовляюсь визнавати його реальність. Отже, не може існувати такого поняття, як «самореалізація» в нереальному світі. Отже, я відмовляюся самореалізовуватися, бо в цьому немає сенсу.
31.10.202412:17
Я не ретроград й активно цікавлюся новим. Як от мовою.

Не пирхаю від "чиназес", хоча це не й значить, що буду використовувати. Але розумію. Це ж цікаво, а часто дуже влучно. Тому таке мене не бісить, зазвичай.

Але є один вираз, який чомусь дратує, поки не до кінця зрозумів, чому. Це "вміти В щось". Як от "Вона вміє в дизайн".

З одного боку бажання скоротити вираз зрозуміло.
З іншого боку, в результаті вираз дещо "зависає" у повітрі. Бо що таке "вміє в дизайн"? Що конкретно вона вміє?

Якщо дитина запитає, що таке чиназес, то є розлога відповідь про сенс цього слова. А чи кожен, хто каже "вміє в дизайн" пояснить дитині, що мається на увазі?

Давайте ще більше прискіпування. Вираз "вона дизайнер" ще коротший, і він не є застарілим, "вона вміє в дизайн" не є його заміною. Тобто, це різні вирази. І бути дизайнером не означає вміти в дизайн, виходить. Як так?

Одним словом, дратує. Наче речення, що почав говорити та раптово зупинився, полишивши слухачів у невизначености.

✔️ Олекса Мащиць
12.01.202411:06
08.04.202516:50
Я обережно ставлюся до фолкльорних мотивів в сучасній українській музиці, бо дуже легко таким чином створити вульгарну шароварщину.

Нещодавно побачив Bartky, і хоча я не можу сказати, що у їх музиці немає вторинності, але результат доволі гарний і приємний. Не соромно порадити.

А вокалистка просто чарівна.

Я кажу "Так!".
02.04.202515:51
Зараз булу чіліти та грати у Машинаріум.
30.03.202516:49
Цікаве спостереження.

Навесні 2021 року Ілон Маск офіційно ввід посаду "Технокороль" у Тесла. Для себе, звісно. У них на сайті так і написано, що Маск є Технокоролем, який працює, як СЕО.

На початку 2025 року Дональд Трамп у себе в соцмережі називає себе королем, а акаунт Білого Дому робить допис з фейковою обкладинкою журналу Times, де Трамп зображений як король.

До слова, Time справді робив свою обкладинку, де Трамп зображений як король, з надписом "Коронуйте мене" у 2018 році.

А я останнім часом багато думаю про те, наскільки я помилявся, коли думав, що багато дитячих підходів та поглядів на світ обов'язково зникають з віком. Типу, придумати образливу "кличку", або називати "очкариком", намагаючися образити. Хотіти бути королем...

Тепер маю іншу "забавку" - намагаюся знайти, а які дитячі "приколи" справді лишилися у дитинстві у дорослих людей? Поки мої пошуки зазнають приголомшливої невдачі.

П.С. Цікаво, що поведінка реальних королів та королев (Європа) чомусь зовсім не схожа на поведінку "хочу-бути-королем" Маска та Трампа чи інших "аристократів" та "шляхти".

✔️ Олекса Мащиць
14.01.202516:05
Проблема з "істинами" в тому, що за своєю очевидністю ми не сприймаємо їх серйозно, технічно - відкидаємо та не віримо в них, хоча формально признаємо їх істиність. Такий оксюморон.

Наприклад, якщо вдуматися, то дійсно щаслива людина, що живе повним життям, навряд буде намагатися показати своє гарне та красиве життя у соцмережах. Просто уявіть, що ви дійсно щасливі, що вас буде цікавити, невже імідж успішної усміхненої людини в соцмережі?

Далі виникає питання, а ким насправді є всі ті усміхнені успішні люди на фото? А ким є "звичайні"? А ким ті, хто взагалі не показує своє життя в мережах?

✔️ Олекса Мащиць
02.09.202411:21
Про якість та свідому суспільну думку.

Наймоднішим підходом зараз є "Та й так ок!". Ніхто не хоче "заморочуватися", тому роблять все, насправді, "тяп-ляп". Й критикують тих, кому не подобається цей підхід.

Це свідоме. Те, що вам часто можуть сказати напряму.

А ось несвідоме.

Всі ці люди хочуть купляти якісні товари. Навіть якщо вони не дуже вибагливі та можуть вдовольнитися чимось "простим", але хочуть та цінують вони якісне. Смачна красива страва, якісне авто. Всі, хто критикує EcoFlow з радістю купили б його, якщо для них вартість цих станій була б копієчною. Серйозно, ми ж не кажемо "Приватний літак, яка дурість! Краще на ці гроші...". Логіка мала б зберігатися. Але ні, бо приватний літак надто далеко від нас, а власники EcоFlow ось тут поруч.

Всі хочуть споживати продукт та сервіси, над якими хтось "заморочився", за рідкісним вийнятком якихось реальних буддистів.

Проте, ситуація дуже цікава. Велика частина суспільства радо цькує тих, хто намагається створити для них же якісне, водночас дуже бажаючи отримати його.

Людина повна протиріч.

✔️ Олекса Мащиць
12.01.202411:06
06.04.202509:16
В курсі про масові акції протесту проти Трампа по всьому світу?

Допис не зовсім про них. Що я зустрів у мережі про ці акції, а точніше про кількість людей на них.

Ось таке бачив:
1. Вийшло десятки тисяч людей
2. Вийшло сотні тисяч людей
3. Вийшло мільйони людей

Я думаю, що ми вже не повернемося до "старих часів", коли ззовні індивіда існували більш-менш авторитетні джерела інформації. Доведеться самим.

Втім, тут проблема, бо людина не зможе ефективно існувати та аналізувати самостійно геть усю інформацію — часу не стане. І це буде змінювати світ. Доведеться просто стати повними невігласами в якихось галузях. Або будемо формувати специфічне коло спілкування, де кожен матиме свою спеціалізацію для обміну.

Так чи інакше, потрібні нові формати. Минуле не повернеш, а те, що є зараз — це відсутність механізму та повних хаос, який використовується виключно для маніпуляцій в цілях пропаганди (неважливо, чого) та просуванню (неважливо, чого).
01.04.202518:15
Розберімося з моїми тг каналами раз та назавжди.

1. Цей канал (де ми зараз) є моїм особистим, як людини. Тут не буде про тестування. Тут про соціум, філософію і хотілося б більше про музику. Відписуйтеся, якщо очікуєте іншого.

2. Мій особистий канал, як айтівця та тестувальника: https://t.me/qa_confession Тут мої особисті думки для вузької авдиторії

3. Загальний канал про тестування "QA Україна": https://t.me/qaukraine Тут про тестування загалом, новини, квізи, інструменти і так далі для широкої авдиторії
Ось дуже красномовна історія про людей, інформацію та інфопростір.

В одній місцині України почали спостерігати (через камеру) за гніздом двох лелек, яких назвали Грицько та Одарка. Вони стали дуже популярними та відомими. У свій час вони відлетіли у теплі краї й вся Україна чекала на їх повернення.

І ось вони повернулися. Про це писала усі преса. Спочатку повернувся Грицько і всі чекали на Одарку. Потім й вона прилетіла й всі дуже раділи з цього.

Аж раптом з'ясувалося, що то був не Грицько, спостерігачі підозрюють, що це новий самець.

Також з'ясувалося, що перший птах, що повернувся, був не самець, а Одарка.

Тобто, першим прилетіла Одарка, хоча думали, що Грицько.
Другим прилетів новий самець, хоча думали, що Одарка.

Але що з цим робити? Вирішили залишити «бренд» і все одно називати пару Грицько та Одарка, попре те, що то не Грицько.

Можна припустити, що якщо виявиться, що Одарка це не Одарка, то її все одно будуть називати Одаркою.

Це дещо смішно, звісно, але й дуже серйозно та показово.

Нам байдуже на правду, ми хочемо бачити (і бачимо) лише те, що хочемо, як би сильно реальність не відрізнялася від бажаного.

Смішно. Але чи справді смішно?

✔️ Олекса Мащиць
Enron Egg це компактний ядерний реактор для домашнього використання, що використовує паливні стрижні з гідроксиду цирконію та урану.

А цей допис про важливість низки базових предметів у школі, про які зараз так модно казати, що вони не потрібні, бо в житті не знадобляться тобі ніколи (адже на роботі у тебе не питають фізику чи хімію).

Фото до допису свіже. Ба більше, є справжній сайт, що гарно виглядає. Ця піар компанія відбувається прямо зараз і реакції поділилися на дві великі категорії. Одні одразу вказують на пранк, інші ж сприймають серйозно. Хтось запитує, скільки коштує.

Цікаво, що Enron це не просто назва, така компанія реально існувала та реально займалася енергетикою. Історія Enron вважається найбільшим шахрайством у галузі енергетики. Справжня компанія збанкрутувала.

Думаю, на основі цієї історії не важко зробити висновки про інші речі, яким ми довіряємо, і це все про те, що нам продають. Там, де у нас менше знань, ми, буває, довіряємо (авторитету, уніформі, відомим людям тощо), а там, де знання є, покладаємося на них.

Просто пригадайте всі аспекти життя, де нам щось намагаються продати або "продати". Це майже завжди базується на тих наших "білих плямах" у знаннях про щось. Пригадайте та проаналізуйте і ймовірно, ви здивуєтеся.

✔️ Олекса Мащиць
12.01.202412:58
Друзі, я розумію, що у світчерів може бути мало часу на навчання. Це створює проблеми при цьому світчі, правда. Як бізнесмен я мав би продати свою практику якомога більшій кількості людей. Як фахівець я всюди кажу про релевантний досвід комерційної розробки. Адже його вимагають у вас IT компанії. Будьмо відвертими, за 1 годину на день цього не реально отримати. Просто порівняємо. Хочуть компанії від вас кілька місяців досвіду. Мається на увазі досвід роботи 40 годин на тиждень, тобто 8 годин на день. Приділяючи практиці 1 годину ви рухаєтесь у 8 разів повільніше. Дуже проста арифметика. Ви знаєте мене як людину, яка не боїться казати правду та втрачати підписників через свою сувору позицію. То я не буду зраджувати собі й надалі. Коли кажу про "релевантний досвід", то роблю це не в маркетингових цілях, щоб продати вам якийсь курс. Отже, не може бути релевантного досвіду, якщо ви можете лише, скажімо, слухати записані уроки під час поїздки на роботу та назад. Якось так навчається більшість студентів курсів. І це дає дуже погані результати. Інакше б не виникало таких програм, як QA Україна ПРАКТИКА. І не вірте тим, хто "продає" вам практику, де ви можете "працювати" коли завгодно у свій вільний час. Це ж нонсенс. ✔️ Олекса Мащиць
12.01.202411:06
05.04.202519:34
На стрімі казав, що Amanita (студія, що створила Machinarium, в який я грав на етері) робила спеціяльну акцію для України.

Уточнюю - вони передавали 100% грошей на гуманітарні потреби і зібрали всього 68 тисяч доларів.
01.04.202516:44
Подумав про таке.

Люди вже давно пророкують повстання машин та поневолення людей штучним інтелектом. Фантасти про це пишуть книги вже багато десятків років. І що цікаво, то в основному ми потім саме таких роботів та програми й створюємо.

Через певний час ми аналізуємо, що створили, та кажемо, що шанси на повстання машин стали вищими, бо ми створили нові програми та нові машини.

І це повторюється. Ми далі покращуємо машини й далі збільшуємо шанс на власне поневолення.

Боїмося ще більше і далі вдосконалюємо те, чого боїмося.

Це цікаво, бо скептичних поглядів на ризики від ШІ в інфопросторі майже непомітно, а про загрози кажуть не тільки "прості люди", але й самі творці ШІ та роботів.

Дивлячись на цей процес виникає питання. Якщо все так, то що ми за придурки такі, га?

П.С. Я на разі доволі критично ставлюся до перспективи якогось повстання машин. Інша справа, це отупіння людства, до якого ШІ докладе, видається, основну руку.
Спочатку хотів під це фото ще й міркувань написати, але потім вирішив, що буде гарно ось так лаконічно, щоб дати вам волю для самостійних міркувань:

На зображенні Зак Вайлд. Він гітарист. Його статки оцінюються у 16 мільйонів доларів.
09.01.202510:01
Стаття невеличка, але доволі страшна.

Крім очевидних висновків (про зниження когнітивних можливостей майбутнього покоління), відмічу ще й таке: паралельно з тим, як хтось вже змалечку питає у ChatGPT, скільки буде 24+7, існують ті, хто цей ChatGPT розробляє, і різниця між ними буде колосальною.

Отже, це майбутні нові еліти. В новій еліті "мізки" таких компаній та їх власники.

Чи зможе нове покоління. яке замість власного мозку використовує ChatGPT зрозуміти, чому ці нові еліти є елітами? Чи зможуть оцінити могутність їх розуму та його ціну? Чи будуть згодні з оплатою праці та дивідендів нових еліт? Або піднімуть проти них революцію задля подолання "нерівності"? Хто буде тоді розробляти для них ChatGPT?

✔️ Олекса Мащиць
12.01.202411:06
12.01.202411:06
Көрсетілген 1 - 24 арасынан 281
Көбірек мүмкіндіктерді ашу үшін кіріңіз.