Má smysl přesvědčovat některé lidi o tom, že věří bludům, pokud jde o infekční teorii, virologii, původ “nemocí” apod.? Podle mě ne. Myslím ale, že je důležité, aby takové informace byly k dispozici, aby se objevovaly ve veřejném prostoru a byly tak dostupné kdykoli k prozkoumání. Ale přesvědčovat někoho, kdo nechce nic zkoumat, nemá žádný smysl.
Důvody, proč mnozí lidé nechtějí zkoumat zažitá dogmata, dobře vystihl Dr. Stefan Lanka nedávno ve svém příspěvku na Telegramu:
“Jedna prosba: Neříkejte tato fakta lidem, kteří věří v náboženský, pseudovědecký systém dobra a zla buněčné teorie života a všech nemocí. Mělo by to opačný účinek. Každý, kdo byl zasažen strachem ze smrti, ať už o sebe, nebo o své příbuzné, přátele či děti, je na teroristu fixován jako na bič. Tento stav zlomené vůle a fixace na násilníka se nazývá stockholmský syndrom. Trpí jím přibližně 70 až 80 % populace, která své trýznitele bezpodmínečně hájí a každé čtyři roky je znovu volí bez ohledu na to, jakých trestných činů se dopustili. Oslovení terorizovaných lidí ohledně teroru (covid, očkování, rakovina atd.) má bohužel jen opačný efekt, slepou obranu teroristy, v tomto případě „vládnoucí medicíny“, která je považována za posvátnou. Výjimkou je chirurgie, urgentní medicína a vše, co skutečně zmírňuje strach a utrpení, a ne jen potlačuje symptomy, jako - podle Platóna - v případě medicíny pro otroky.”