Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Віледж avatar
Віледж
Жаңалықтар және БАҚ
Віледж avatar
Віледж
Жаңалықтар және БАҚ
На Тижні дизайну буде більше 50 подій. Ми обрали найцікавіші

Тиждень українського дизайну проведуть із 28 квітня до 4 травня на різних локаціях Києва та за його межами. Планують понад 50 заходів, а головною подією стане Design Hall у Мистецькому арсеналі, що триватиме 3–4 травня.

Загалом програму складали так, щоби вона була цікава й професіоналам, і просто тим, хто цікавиться дизайном, кажуть організатори. Розповідаємо, куди піти в межах Ukrainian Design and Innovation Week.
22.04.202511:52
28+ альбомів весни

Лана дель Рей співає про нового бойфренда; Том Йорк записує з Марком Прітчардом щось дуже схоже на Kid A; Skrillex дивує сюрприз-релізом; Arcade Fire повертається – і цього вже достатньо; Black Country, New Road робить medieval-поп із трьома жінками на чолі; Bon Iver нагадує про фольк 2010-х (поки Кайл Ґордон над цим жартує) – ми зібрали 28 релізів весни, які вже вийшли й на які ми досі чекаємо.
16.04.202513:26
Музей пропаганди, «Фудплаза» і повернення «Куражу». Чим живе ВДНГ – велике інтерв'ю з директором

ВДНГ за площею – як півтора князівства Монако, 287 гектарів, каже директор із розвитку експоцентру Євген Мушкін, проводячи екскурсію територією. За 2024 рік ВДНГ відвідало 4,5 мільйони людей (у 2023 році – 4,3 мільйона). За цей рік експоцентр також сплатив рекордну за час свого існування суму податків до державного й місцевого бюджетів – 35 мільйонів гривень.

У інтерв’ю Віледжу Мушкін розповідає, які рішення далися йому найважче за вісім років, поки він очолює ВДНГ; як експоцентр пережив зупинку метро на Теремки; про потенційний Музей монументальної пропаганди й об’єднання фудкортів у єдиний простір, який уже має робочу назву «Фудплаза ВДНГ».
💬 Як заснути після новин? Рекомендації від українського дослідника з Лабораторії сну

Як часто ми насправді прокидаємося вночі, скільки сну нам потрібно для фізичного й ментального здоров'я та що важливіше – кількість чи якість сну? Чи можемо ми взагалі говорити про здоровий сон в умовах війни і як адаптувати рекомендації науковців до нашого контексту?

Про все це в новому епізоді подкасту «Простими словами» розповідає Антон Курапов – науковий співробітник «Лабораторії дослідження сну та свідомості» Центру когнітивної нейронауки Зальцбурга (CCNS), доцент кафедри експериментальної та прикладної психології в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

🎧 Повну розмову слухайте на всіх подкаст-платформах: Apple Podcasts | SoundCloud | Spotify | YouTube Music | YouTube
📱 Уже згенерували фото у стилі Міядзакі? Ось скільки води на це йде

На один текстовий запит до чату GPT іде до 100 мілілітрів води, за іншим даними – до 50 мілілітрів. Це ніби й не так багато, від двох до чотирьох порцій еспресо. Але генерування картинок «дорожче», від двох до пʼяти літрів води (а 166 цілих чашок еспресо).

Будь-який запит до чатбота вимагає використання природних ресурсів (води для охолодження серверів) і лишає «реальний слід», – із цим погоджується сам чат GPT, якщо його про це запитати.

В OpenAI не розкривають деталей про те, скільки запитів чат GPT обробив із моменту запуску, але це, ймовірно, сотні (і сотні) мільйонів. Без засуджень розповідаємо про звʼязок води, екологію та картинок у стилі Міядзакі.
🍭 Скільки дітям можна солодкого і як правильно його подати. Усе про цукор у раціоні

Надмірне вживання цукру збільшує в дітей ризик ожиріння, карієсу, діабету, серцевих та інших захворювань. До двох років солодощів із доданим цукром рекомендують узагалі уникати. Після двох років – треба дотримуватися норм споживання. Скільки ж можна дітям солодкого, коли почати пропонувати його дітям і як це зробити, щоб не створити навколо нього ареолу чогось особливого й бажаного?

Розпитали педіатриню, дитячу ендокринологиню й дієтологиню Ольгу Божик і лікарку-дієтологиню, авторку блогу про здорове харчування без крайнощів Ганну Пархоменко.
У прокат вийшов фільм студії A24 з Віллемом Дефо – він грає вуйка Максима і співає народні пісні

Віллем Дефо зіграв батька сімейства і параноїдального вуйка у золотих обладунках на імʼя Максим. Якось його донька Юрі зустрічає магічне створіння Очі, яке треба повернути додому до матері.

Кіно зняв американський кліпмейкер Ісая Саксон, який раніше працював з ісландською співачкою Björk й інді-артистом Panda Bear. Розповідаємо про що це кіно, і як створвали ляльку Очі.
🥚 Робимо писанки вдома. Ось 5 простих технік від майстрині розпису

Ми попросили мисткиню Інну Петренко поділитися п’ятьма техніками розпису писанок, які можна повторити вдома. Розповідаємо, як підготувати яйця й простір для роботи, які інструменти знадобляться, і що робити, щоб усе точно вдалося.
15.04.202513:01
Де замовити паску на Великдень у Києві, Львові й Одесі

Традиційна українська паска від Клопотенка за рецептом із Вінниччини, перша паска із CBD від бару Hram, великодній баранчик від кондитерської «Французькі Канікули», бенто-паска з вишнею від пекарні BreadWay: Віледж зібрав пропозиції від закладів Києва, Львова й Одеси.
11.04.202514:08
📚 10 нових книжок квітня

Ми обрали книжки місяця та пояснили, чому їх варто читати.
🎟 20 виставок, які варто відвідати у квітні

«Тривога» й «Щекавиця» від Нікіти Кадана в NAMU; фортифікації, захоплені міською природою в The Naked Room і п'ять тисяч пташок-оригамі в Музеї Києва: зібрали добірку виставок, які варто відвідати у квітні.
Селфхарм чи самодопомога. Навіщо люди стоять на цвяхах і що це дає

Хтось каже, що цвяхостояння – це просто знущання із себе, а для когось цвяхи є способом нарешті впоратися з тривожними думками й відпустити проблеми, які впали на плечі та не дають спати вночі.


Що ж насправді таке цвяхостояння, як правильно стати на цвяхи, а кому взагалі не варто цього робити, і чи може цвяхотерапія допомогти впоратися з фізичним болем, розпитали Віру Кобець і Ніку Федорцеву, які практикують цвяхостояння, тілесну терапевтку Ірину Маковецьку й сімейну лікарку Віолетту Лійку.


Дисклеймер: якщо у вас є якісь проблеми зі здоров’ям або болі, а особливо соматичні захворювання, рекомендуємо вам звернутися до лікаря, а не до цвяхів.
🍽 За чи проти перекусів – думка експертів

Стреси, палаючі дедлайни й повітряні тривоги – усе це атрибути життя сучасних українців. Не дивно, що в такому темпі першим страждає графік харчування.

Що виручає зайнятих людей у таких ситуаціях? Звісно, здорові перекуси, адже це хороший спосіб підтримати енергію та комфорт травлення між основними прийомами їжі.

Разом із «Активіа» розпитали інфлюєнсерок-нутриціологинь, як харчуватися, щоб не стресувати, відчувати себе комфортно та, зрештою, не переїдати.
18.04.202513:38
Афтепаті Rhythm Büro в Closer та крафтове пиво на ВДНГ: події на вікенд у Києві

Ламповий вечір у Kureni, фестиваль крафтового пива в культурному просторі «В’ява», афтепаті Rhythm Büro у клубі Closer, артсніданок із творами Пабло Пікассо, а також «Великодній Рейвстяг» на Нижньоюрківській: Віледж зібрав події в Києві на вікенд 19–20 квітня.
15.04.202509:46
10-річчя культової київської вечірки Rhythm Büro у знімках

Rhythm Büro повернулися. Київська вечірка відзначила 10-річчя разом із клубом Closer, поєднавши на секретній локації експериментальну музику з автентичним саундом Нижньоюрківської. Як пройшла перша подія Rhythm Büro після початку повномасштабної війни – у фоторепортажі Сергія Мирошніченка для Віледжа.
11.04.202511:27
Як харківські чирлідерки «Найс Лейдіз» руйнують стереотипи про старших жінок

«Найс Лейдіз» – харківська команда чирлідерок 50+, що руйнує стереотипи про старших жінок, не завжди усвідомлюючи це.

Режисерка Марія Пономарьова почала документувати їхню історію ще у 2020 році. Відтоді фільм пережив паузу через пандемію коронавірусу, а потім невизначеність через початок повномасштабної війни.

Віледж поспілкувався з режисеркою про фемінізм, ейджизм, male gaze, а також українців в Україні й українців за кордоном.
«Паліндром» їде в Європу, щоб зібрати гроші для ГУР. Інтервʼю про війну, антидепресанти та Лінча

Степан Бурбан, він же «Паліндром», уперше поїхав у закордонний тур, щоби зібрати гроші для українських військових із ГУР. «Спершу донейти, а потім – задоволення», – каже музикант. «Паліндром» уже відіграв концерт у Варшаві, далі – виступи ще в пʼяти містах, де звучатимуть треки з нового альбому «Машина для трансляції снів».

Бурбан називає цей реліз «найбільш гітарним», а також попереджає – це зовсім не веселий альбом. Чому? Ми поговорили зі Степаном Бурбаном про очікування від закордонного туру, майбутнє «Паліндрома» після закінчення війни, а також депресію й пів пляшки вина на день, які замінила (максимум) одна банка пива вряди-годи.
🧑‍💼💻 Я хочу встановити межі на роботі. Чи допоможе мені чат GPT?

За словами психологів, психологічні кордони − це простір, де закінчуюсь я і починаються інші. Але що таке кордони на роботі й навіщо їх встановлювати?

Не всі вміють чітко встановлювати межі, відстоювати їх і казати «ні», коли це потрібно. Видання Forbes запропонувало п’ять промтів [текстовий запит, щоб отримати відповідь від ШІ] для ChatGPT, які можуть допомогти встановити чіткі межі на роботі. Ми переклали їх українською і вирішили протестувати на власному прикладі.
😴 Чи можна доспати вдень, якщо я не висипаюсь уночі

Згідно з рекомендаціями МОЗ, дорослі мають регулярно спати по сім і більше годин на добу. Підліткам і людям із хронічними захворюваннями радять спати понад дев’ять годин. Однак у нинішніх українських реаліях мати здоровий нічний сон звучить як щось за межами здорового глузду.

Скільки ок подрімати після обіду, чи треба ставити будильник, якщо «я просто заплющу очі на десять хвилин», і як не зіпсувати нічний сон денними передрьомами, дізналися в авторок книжки «Коли я нарешті висплюся?», сомнологині Ольги Маслової, і консультантки зі сну й викладачки йоги Ніки Бєльської.
Қайта жіберілді:
Тестовий режим avatar
Тестовий режим
17.04.202513:20
🍷 Хочу полюбити українське вино: ось 15 пляшок, які варто спробувати

Для багатьох українське вино досі перебуває в тіні закордонного. Утім, із початку повномасштабної війни пожвавився експорт українських вин до США, Японії й Великої Британії, а ще наші пляшки перемагають у світових конкурсах і фестивалях.

Як обрати «ту саму» першу пляшку, з якої захочеться познайомитися з українським вином? Ми запитали шеф-бармена у Win Bar Дениса Дейнегу – і ось які 15 вин він радить.
🚦 Усі пішохідні переходи в Києві стануть доступними аж за 50 років? Чому «зебри» роблять так повільно

У Києві близько 260 підземних і надземних пішохідних переходів. У 2022 році Київрада постановила, що їх потрібно продублювати наземними. Але поки цей процес просувається надто повільно. Якщо так буде й далі, місту може знадобитися понад 50 років, щоби зробити всі перехрестя безбарʼєрними. Чому так? І що там із переходом на «Університеті»? Запитали в «Пасажирів Києва» та в Департаменту транспорту КМДА.
💬 Антидепресанти не про щастя. Міфи й правда щодо «чарівних пігулок»

Коли варто записатися на консультацію до психіатра? Як лікар вирішує, чи потрібні людині антидепресанти? Що саме відбувається з організмом під дією ліків і які бувають побічні ефекти? Як лікування антидепресантами поєднується з психотерапією та чи можна замінити одне іншим?

Віледж законспектував новий епізод подкасту «Простими словами» з лікарем-психіатром Антоном Віленчиком.

🎧 Повну розмову слухайте на всіх подкаст-платформах: Apple Podcasts | SoundCloud | Spotify | YouTube Music | YouTube
Полк Nemesis знищив ворожої техніки на 1 млрд доларів. Це жінки, які служать там на бойових посадах

Nemesis – це назва важкого дрона-бомбардувальника, а також 412 полку Сил безпілотних систем. За перший рік своєї діяльності полк знищив цілей на понад мільярд доларів. Серед них – найцінніша техніка ворога по всій лінії фронту: ППО, САУ, РСЗВ, склади, інфраструктурні обʼєкти.

Поговорили із трьома жінками, які служать у полку Nemesis. Це «Ляля», яка доєдналася до ТРО, коли їй було 19 років; колишня SMM-ниця «Вбивця» – інструкторка Asgard, яка повертається до бойової роботи; і «Видра», яка після роботи в лабораторії стала бойовою медикинею, а потім очолила медичну службу.
Боротьба за власне «Я». 9 історій із книги «Особисті речі» про одяг у концтаборах

Книга польської письменниці, журналістки та культурної антропологині Кароліни Сулєй – це дослідження, присвячене життю в концтаборах через призму одягу й особистих речей, які залишалися з людьми навіть у найжорстокіших умовах. Авторка розповідає про значення одягу для тих, хто був позбавлений гідності, людських прав і показує одяг як символ боротьби за власне «Я».
Көрсетілген 1 - 24 арасынан 5954
Көбірек мүмкіндіктерді ашу үшін кіріңіз.