Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
✙ Churcher ✙ avatar
✙ Churcher ✙
Дін
✙ Churcher ✙ avatar
✙ Churcher ✙
Дін
Қайта жіберілді:
Полум'я наших душ avatar
Полум'я наших душ
«Пішов до дивізії "Галичина", бо думав: якщо воюватимемо, то матимемо свою державу. Якби німці виграли війну, думаю, що ми би таки щось мали, нехай би наша держава була спочатку під німецьким протекторатом, але була б! У цьому я свято переконаний.
Чи шкодував я колись про свій вибір? Ні! І нині, якби не поганий зір, пішов би стріляти…»

«Жаль мені тільки тих хлопців, які не вийшли звідси. Ті, хто був у полоні, то відбули і вийшли, ті, що прорвалися, роз’їхались по світах, а тих жаль, хто поліг... От тих мені тільки жаль, а більше нічого».

- (С) Ветеран 14-ї дивізії військ СС "Галичина" Зенон Врублевський, який 16-ти річним добровольцем пішов на війну за Україну.

Сьогодні пану Зенону виповнилося 98 років.
14.03.202513:37
Обмірковуючи це свято хочеться сказати одну просту річ, бо для нас доброволець - це не просто слово. Один адмін - інвалід, інший, на жаль загинув.

Війну зараз намагаються закінчити. І якщо це таки колись станеться, дуже не хотілося повертатися в ті часи, коли ветеранів АТО слали на .й в маршрутках і автобусах, якщо вони показували УБД і просили відвезти їх безкоштовно.
Можна по різному ставитися до мирних ініціатив, які зараз просуваються, але точно не можна змінювати ставлення до наших воїнів, які жертвують життям заради країни.

Зі Святом усіх побратимів і посестер.

CHURCHER

CHURCHER 2.0 - резерв
Қайта жіберілді:
Залізний Хрест ✙ △ avatar
Залізний Хрест ✙ △
Відійшов у вічність останній з бійців 14-ї гренадерської 🔫🇺🇦дивізії Зброї СС «Галичина» у🇨🇦 громаді Вінніпегу Микола Каштий.

Йому було 97🔫.

Похорон призначено на 19 березня 2025 р. Вічна пам'ять вам, діду!🫡💔

#особистостіЗХ #ГаличинаЗХ

Ласкаво просимо, друже 👤🇺🇦
10.03.202516:58
Наступним разом аби не репостити цю московську банду фейкометів, можна просто стягнути у них відео і зробити свій підпис))

А якщо серйозно.

Ну ось саме такі лівацькі рухи й призводять до того, що суспільство віддаляючись від Господа, дрейфує у ліберальне багно, в якому дозволено все, тільки не традиція. Будь які девіації вважаються нормою - йога в храмі, голубці в храмі, танці в храмі... а на додаток - розповсюджується мультикультурний мутаген, який гасить все своє і з радістю приймає чуже. А що сьогодні в світі, які тенденції? Правильно, у першу чергу тотальна ісламізація. Як в ЄС відреагували на різанину християн і алавітів в Сирії? Ніяк, чекають на візит учорашнього терориста аль-Джулані. Як в ПЦУ відреагували на те, що Саїд Ісмагілов розповідав у своєму Фейсбуці що і як можна робити в православному храмі? Ніяк. Як відреагували на критику з приводу Клопотенка? Ніяк.

Але справа тут не в екуменізмі, точніше в контексті Україні не в ньому самому. Немає нічого поганого аби в Україні побудувалася саме Єдина Помісна Церква Київського Хрещення. Але ось якщо вона будуватиметься на базі двох Церков, які хворіють на ліволібералізм - ось це вже інша справа. Екуменізм всередині нашої країни - це окей. Але тільки якщо йдеться про Церкви, для яких слово Традиція - це не пусте місце. Чи можна віднести ПЦУ і УГКЦ сьогоднішнього зразку до таких Церков? Щось підказує, що питання спірне.
Але на наш погляд, критикувати саме екуменізм - це не зовсім вірний крок. Ми стільки років вже роз'єднані, і думати треба про те, як це все нам зібрати. Просто тут справа в рівні відкритості певних лідерів організацій до всіляких неолівацьких ідей. І ось це - реально проблема.

З повагою до вашої команди🙏🏻

CHURCHER

CHURCHER 2.0 - резерв
Ексклюзив, який насправді боляче публікувати, ось до таких листів призводять проблеми ПЦУ із закордонними парафіями, які за стільки років так і не розв'язалися

Сумно навіть від фрагментів:

...Через обставини, що склалися після отримання Томосу, українські
православні громади за кордоном опинилися перед викликами, які потребують
пастирської уваги та належного впорядкування....

...Вважаємо, що жоден із архиєреїв ПЦУ сьогодні не має права мовчати і бути
байдужим до долі своїх співвітчизників, чи відштовхнути будь-кого з них, або
ще гірше, проти їхньої волі заганяти їх в чужі духовні центри....

Ми ніби вигнанці, ніби сироти, про яких забули в час радості.
У той момент,коли інші святкують і радіють, ми сумуємо і плачемо, бо за всі роки нашої праці
і служіння стали відкинутими...

Здається нам, жодного рішення у ПЦУ немає.

Не знаємо, чи зробиться трішки легше від того, що за нашою інформацією цим питанням займається митр. Еммануїл Адамакіс?

Особисто нам - ні.

CHURCHER

CHURCHER 2.0 - резерв
Кадр сьогоднішнього дня з Унівської лаври

#відчитачів #угкц #інсайдиChurcher

Два монахи мають діалог:
- Ти хоча б розумієш, що смерть папи це наш шанс?
- Чому?
- Святійший повинен вести діалог частіший з Епіфанієм і порвати з Римом.
- Що ти кажеш таке, брате! Це ж немислимо!
- А платити гроші на Рим і торгувати в крамниці продукцією з цим соціалістом (звісно, йдеться про Франциска - прим.) - це ж гріх чи не гріх?

Якийсь час співбесідник промовчав, а згодом і махнув рукою та пішов в бік господарських приміщень.

Що це говорить? У студитів є розбіжності, і їх прагнення до єдиної Київської церкви приємно чути.

Але от що з того буде? Кардинал Бичок поки не набрав ваги у Ватикані і є новачком, але хто його знає... Може це і є майбутній папа в потрібні колись часи.


CHURCHER

CHURCHER 2.0 - резерв
17.03.202513:16
Реформи стосуватимуться також розширення ролі жінок у церкві, зокрема можливості їхнього висвячення в диякони, а також більшої участі мирян у церковному управлінні та ухваленні рішень.

Як зазначає CNN, рішення Франциска є відповіддю на спротив консервативної частини католицької ієрархії, яка обережно або відкрито виступає проти його реформ.

Попри госпіталізацію, Франциск продовжує виконувати свої обов’язки: підписує документи, зустрічається із ключовими радниками та призначає єпископів.


Католицький світ потребує змін, але щось нам підказує, що зовсім не тих, на яких зараз наполягає цей Папа.

Усі ліберальні реформи, боротьба з консерваторами - це все призведе до занепаду Церкви, яка зараз з одного боку грається у ЛГБТ пропаганду, а з іншого розповідає про бажання спільного Святкування Великодня.

Цікаво, скільки ще шкоди принесе Церкві політика лібералів? Скільки ще часу має цей Папа? Чи може наступним його рішенням буде спільне святкування іфтару? Наш президент ось вже святкував. Що далі?

CHURCHER

CHURCHER 2.0 - резерв
14.03.202512:30
Патріарх УГКЦ привітав українських добровольців: «Віддаєте себе, щоб не віддати України»

«Сьогодні Україна відзначає День українських добровольців — тих, хто за покликом серця став на захист нашої Батьківщини. Від перших козацьких загонів і Січових стрільців до героїчних добровольчих батальйонів сучасності — українські воїни завжди були готові віддати себе, щоб не віддати України», — наголосив Глава УГКЦ.

Він зазначив, що «одинадцять років тому, у березні 2014 року, коли Росія анексувала Крим і розпочала агресію на Донбасі, саме добровольці першими взяли до рук зброю, щоб боронити рідну землю. Вони пішли без належного спорядження, але з вірою у справедливість і перемогу. Їхній приклад надихнув багатьох інших. Після 24 лютого 2022 року вся Україна перетворилася на добровольчий рух, коли тисячі людей — чоловіків і жінок — самовіддано стали на захист своєї держави».

«Доброволець — це справжній патріот, який „не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою й невтомною працею“ любить Україну. Доброволець виявляє свою любов до Батьківщини ділами, серед яких найблагородніше — захист свого народу ціною власного життя», — підкреслив Блаженніший Святослав.
12.03.202513:37
Там в УПЦ КП не заспокоюються, пишуть:

❗️Звертаємо увагу релігійно-активної громадскості, що в минулу неділю Константинопольський патріарх Варфоломій Архондонис, керівник ПЦУ Єпіфаній Думенко та Євстратій Зоря у Стамбулі за Літургією молилися не просто за свого брата Московського патріарха Кирила Гундяєва, а за можливого кримінального злочинця, якого розшукує Служба безпеки України (Стаття звинувачення:
СТ.110 Ч.3 N4360203 СТ.437 Ч.2 ККУ)!

У звʼязку з цим звертаємося до СБУ з пропозицією допитати громадян України Сергія Петровича Думенка та Івана Володимировича Зорю за фактом молитовної публічної підтримки підозрюваного у кримінальному злочині Володимира Михайловича Гундяєва та їх можливої співучасті у злочині та на предмет зʼясування його місцезнаходження
.

Ну це вже сюр якийсь, хоча й абсолютно зрозумілий, ця ситуація з поминанням очільника рпц поставила главу ПЦУ в дуже незручне становище, що трішки розв'язує руки представникам КП, які з радістю уколють невдячного учня їхнього предстоятеля патріарха Філарета. Треба б речнику ПЦУ владиці Євстратію це прокоментувати якось покраще, а то вийшло не дуже.

Незрозуміло тільки, а якесь офіційне звернення буде? Ну тобто демонстрація невдоволеності фактом молитви за кирила - це зрозуміло, публічні заклики, гнівні дописи... а далі що? Чи ви все ж таки розумієте, що немає у цієї ідеї більше вихлопу, ніж медійне загострення?

Так мабуть цейво... досить? Що тут розхитувати тоді?

CHURCHER


CHURCHER 2.0 - резерв
10.03.202509:38
Майбутнє закордонних парафій ПЦУ - чудова ілюстрація в матеріалах РІСУ

Тиждень тому ми оприлюднили інсайд - звернення православних українців США і Канади (Голів парафіяльних рад парафій ускладі Вікаріату ПЦУ в США та Канаді), яке було підписане секретарем Вікаріату ПЦУ в США та Канаді митр. прот. Віктором Полярним. У зверненні отець Віктор благає митрополита Епіфанія згадати про свою паству за океаном і почати хоча б інколи звертати на них увагу у своїх привітаннях та проповідях.

Потім написали про те, як гарно УПЦ КП - церква, яка юридично в Україні не існує (або перебуває в суперпозиції), опікується вірними за кордоном. Писали, що якби це прикро не звучало, вони роблять це краще за ПЦУ, яка має повну підтримку з боку держави і різних міжнародних спільнот та інституцій (принаймні до інавгурації Трампа мала 100%).

Меседж цих двох дописів був простий - зрозуміло, що існують обмеження Томосу, але от так якщо чесно, кожного разу, коли з цим стикаємось - маємо одне риторичне питання - чи це взагалі реально вирішити? Чи максимум, на що поки можна розраховувати - це тимчасові схеми із капеланськими місіями?

Ну що ж. Маємо відповідь на сторінках РІСУ, дав її архієрей Австрійської митрополії Константинопольського патріархату єпископ Максим Рудько.

❗️Обов'язково почитайте повне 🫴🏻 інтерв'ю. Обов'язково.

Але спочатку пару тезисів від владики Максима:

— Ми повинні розуміти, що згідно з Томосом, усі українські парафії та священики, які перебувають за межами України, належать до Вселенського Патріархату. Таким чином, організація українських парафій у межах митрополій Вселенського Патріархату залежить від митрополита кожної митрополії. Звичайно, кожна митрополія мала б приймати українських священиків, адже українців у Європі дуже багато. Однак це залишається на розсуд місцевого митрополита.

Наш владика митрополит Арсеній глибоко усвідомлює, що Вселенський Патріархат — це дім для всіх національностей. Як каже апостол Павло: "Немає ні елліна, ні юдея, а все і в усьому — Христос".

Сподіваємося, що ця ініціатива стане взірцем для інших митрополій Вселенського Патріархату.

В Австрії є чотири священики Московського Патріархату, ще один перебуває в Будапешті, в Угорщині. Усі вони служать або в храмах Сербської Православної Церкви, або в храмах протестантських громад. Поки що їх небагато, але спостерігається тенденція до зростання.

— Священик з Відня, що належить до УПЦ МП, співслужив разом із єпископом Російської Православної Церкви тут, у Відні. Тобто їхні настрої — це перебування в режимі вичікування. Що стосується поняття “вичікування”, вони, можливо, сподіваються на зміну влади в Україні. Цей священик не бере участі в заходах, які організовує посольство.

Потрібно зазначити, що на цей момент поки що не було жодних інцидентів чи проявів агресії з боку російських громад щодо нашої церкви чи наших парафій
.

Про те, що робити , коли співпраця з єрархією Вселенської Патріархії не налагоджена, діє мало або взагалі відсутні українські громади під їх покровом, але діють громади УПЦ МП чи РПЦ і українці часом йдуть туди:

На превеликий жаль, багато українців не розуміють різниці. Що стосується інших єрархів, то сам Патріарх і наш владика Арсеній, який часто їздить на Фанар і бере участь у засіданнях Священного Синоду, наголошують митрополитам на важливості підтримки українців і прийняття їх до своїх єпархій. Будемо сподіватися, що ініціатива нашого митрополита Арсенія буде перейнята й іншими єрархами Вселенського Патріархату...

_______________

Як настрої після прочитання? Максимум про що говорять на засіданнях Синоду на Фанарі - це важливість прийняття українців до єпархій. Як сталося, що наша Помісна (!!!) Церква не тільки не має права на опіку парафіями за кордоном, так ще й залежить від лояльності місцевих єпископів іншої церкви. Захоче він, дозволить українцям приходити у храми і молитися українською, навіть може запропонувати комусь з отців з України приїхати послужити. Не захоче... ну тоді підуть наші українці до МП, тим більше, що "різниці не розуміють".

Який сором, вибачте...

CHURCHER

CHURCHER 2.0 - резерв
Қайта жіберілді:
Духовний Фронт України avatar
Духовний Фронт України
03.03.202509:43
Представники релігійної громади парафії на честь святителя Василія Великого із села Підзахаричі записали відео, у якому визнають, що вчинили помилку, публічно звернувшись до віцепрезидента США Джей Ді Венса зі скаргою на “фальшиві” збори ПЦУ та проханням втрутитися у ситуацію. Нове відео парафіяни записали на фб-сторінці храму, пише molbuk.ua Вочевидь, перепалка між…

https://df.news/2025/03/03/my-pomylylysia-relihijna-hromada-na-bukovyni-peredumala-skarzhytysia-vensu-video/
25.02.202512:46
Чому не всюди можна по-черкаськи?

#пцу #рпцву #церковнаборотьба #відчитачів

Події останніх двох тижнів свідчать про те, що на Буковині черкаський сценарій (у ліпших його аспектах), на жаль, провалився.

Один з вже майже постійних фігурантів наших постів, о. Роман Грищук, знов долучився - і знов все зіпсував. Дивуватися тут, звичайно, немає чому: ну на що можна чекати від хлопця, ба більше священника, в якого все через дупу...

Але, якщо серйозно, це прикро, що в молодого, активного та перспективного Феогноста, в якому ми дійсно вбачаємо певні надії на довгостроково українську (перш за все в державному та територіальному сенсі) Буковину, немає нормального лідера й правої руки з-поміж білого духовенства.

Мабуть, є якісь труднощі у взаєминах із більш зрілими священниками, як це часто буває в молодого за віком керівника? Мабуть, варто таки знайти таку форму спілкування та взаємодії, аби не втрачаючи власного архієрейського авторитету прислухатися та довіряти іншим, в чомусь відмінним. Все ж таки холодний розум та досвід інколи є ціннішими за одну лише молоду енергію та палкість серця (не кажучи вже про пихату дурість певних отців).

Отці тут теж можуть допомогти владиці: хвилювання не втратити авторитет - це нормально, це не тільки про владолюбство, але й про те, щоб гідно впоратися із власними обов'язками. І якщо таке побоювання є, значить є розуміння відповідальності за справу та свідомість щодо власних слабких місць, де потрібна допомога, щодо браку досвіду в певних питаннях тощо. Тут можна допомагати один одному долати ці страхи, аби об'єднувати нові підходи, сміливість та ініціативність із досвідом, обережністю та ґрунтовністю.

Ось і привод для певного архієрейського кенозису є, бо ніхто не застрахований від помилок. Кажуть, що днями зловмисники - на тлі загострення протистояння, не можна виключати що пов'язані з рпцвУ,- зламали акаунт владики Феогноста в телеграмі та влаштували від нього шахрайську розсилку. Добре, що він про це оперативно повідомив у Фб. Також якщо проявити смирення та відкрито розповісти оточенню про інцидент - інші будуть мати приклад того, як не ховати труднощі та помилки, а виправляти їх, та й будуть більш озброєними проти шахраїв та хакерів. Мов, глядіть, навіть молодий владика попався - вже не соромно питати та розповідати. З іншого боку, молодий владика краще може розібратися, мабуть, із допомогою спеціалістів, і потім ухвалити та роз'яснити ефективні заходи із запобігання таким атакам - чим захистить усіх.

Чернівецький кейс стає все важчий. Московська церква доволі здала в регіонах, але поки що в Мелетія є два найвірніші союзники - "кулівцівський прозорливець" архієп. Хотинський Веніамін та його дурість Жар. Отже, єдність та всебічно організована співпраця владик, кліриків та вірян ПЦУ зараз вельми потрібна. Одного дурного нахабства замало. Інколи дурноверхий друг гірше за хитрого ворога. Най кожен має своє місце, де служити на користь церкві й Україні.

CHURCHER

CHURCHER 2.0 - резерв
Қайта жіберілді:
Духовний Фронт України avatar
Духовний Фронт України
17.03.202513:04
Папа Римський Франциск попри госпіталізацію затвердив новий трирічний процес реформ у католицькій церкві. Це сигнал понтифіка про намір залишитися на посаді. Про це повідомляють Vatican News та CNN. 88-річний Франциск підписав відповідні документи з лікарні «Джемеллі» ще на початку тижня, передає CNN. Нові зміни будуть впроваджуватися в межах роботи Синоду єпископів — головного інструменту реалізації пастирської програми Папи. До синодальних рішень залучатимуть…

https://df.news/2025/03/17/papa-rymskyj-popry-hospitalizatsiiu-zatverdyv-novyj-plan-reform-u-katolytskij-tserkvi/
Ви там що, побраталися з московитами? 😆
Давайте тримайте там стрій, а то від репостів до об'єднання редакцій як то кажуть...🤣

А з приводу ДЕСС - ну що тут сказати...вони й для підтримки нещасних ромів під час війни круглі столи організовують.

CHURCHER


CHURCHER 2.0 - резерв
11.03.202516:40
Всі обговорюють ситуацію з поминанням глави рпц на Фанарі під час служби присвяченої Торжеству Православ'я, де з главою Константинопольського патріархату співслужив глава ПЦУ митрополит Епіфаній

КПшні ресурси (0:20 сек) (як і МПшні) кричать про те, що цей факт - це ганьба для ПЦУ, а Ігор Мосійчук взагалі пропонує заборонити діяльність ПЦУ в Україні, оскільки вона відтепер має духовний зв'язок з москвою, проводячи аналогії з МП.

Речник ПЦУ владика Євстратій у свою чергу викотив гнівний пост в якому доказував що митрополит Епіфаній не поминав главу рпц. Прикріпив відео, де глава ПЦУ молиться за український народ, воїнство, владу, фундаторів будівництва, жертводавців. Мов дивіться, тупі жертви пропаганди, де тут поминання глави рпц?

Що маємо на це все сказати.

Кожен з вас трішки перекручує. Ніхто забороняти ПЦУ не буде, бо митрополит Епіфаній з моменту вторгнення припинив поминання глави рпц - в Україні це ім'я на службах, очолюваних митр. Епіфанієм не звучить і сподіваємось не звучатиме.

Але. Владиці Євстратію ми аплодуємо за його вміння змішати тепле і м'яке, що правда авторитету не збільшує. Те, що Ви, владико, показали фрагмент, де митр. Епіфаній молитовно згадує вищевказаних людей, не скасовує факту, що митрополит Епіфаній співслужив патріарху Варфоломію, який згідно правилу 15-му Двократного Собору продовжує, попри всі розриви євхаристичного спілкування (яке ініціювалося в москві), поминати очільника рпц.

А оскільки співслужіння - це про єдність усіх хто бере участь у службі, а також про ієрархію - не можна комусь співслужити, не підтримуючи того, хто службу очолює, то виходить цікавий казус, який на наш погляд базується у першу чергу на залежності ПЦУ від Фанару. Дуже добре, що потім митрополиту Епіфанію надали можливість під час своєї промови у Тронній залі Вселенської Патріархії нагадати про те, що робить росія в Україні, але зрозуміло, що ці ситуації з поминанням глави рпц під час співслужінь на Фанарі будуть повторюватися і далі.

Що з цим робити? Ну напевно просто не звертати уваги. Навряд чи митрополит Епіфаній, навіть якщо і колись очолить Літургію в Стамбулі, наважиться не згадати там усіх предстоятелів згідно Диптиху. Що поробиш.

Але цікаво, як московити разом з УПЦ КП виступили проти ПЦУ. Спільний ворог об'єднує?

Обережніше.

CHURCHER

CHURCHER 2.0 - резерв
07.03.202517:42
Інколи цей канал порушує питання під більш менш адекватним кутом

5 березня 2025 року Міністерство культури створило комісію з перевірки нетлінних мощей преподобних Києво-Печерських у Дальніх і Ближніх печерах монастиря. Як йдеться в указі на сайті відомства, відомості про роботу та результати перевірки будуть засекречені.

Згідно з наказом №214 від 5 березня, Мінкульт доручив створеній комісії до 30 травня здійснити перевірку «наявності останків святих в гробницях Ближніх і Дальніх печер Національного заповідника "Києво-Печерська лавра", а також
визначити історичну і наукову цінність останків святих».

У документі йдеться, що у разі виявлення під час роботи комісії "предметів, які підпадають під визначення культурних цінностей", скласти відповідні списки і долучити їх до довідки.


Ну вигнали ви з КПЛ московську церкву, окей, добре. Робили це максимально крінжово, неадекватно, але хоча б так. Але з мощами Святих це навіщо робити? Невже немає документів, в яких вже все інвентаризували?
А результати навіщо засекречувати? Аби потім наші діти або онуки дізналися, що під час інвентаризації 2025 року щось було вкрадено?

Немає більше задач для мінкульту? Так ми вам підкажемо - створіть якусь робочу групу з нормальними експертами, які допоможуть налагодити діялог між Церквами і таки зможуть розробити адекватний план переведення парафій і поглинення УПЦ МП.

CHURCHER

CHURCHER 2.0 - резерв
28.02.202516:43
​​Треба якраз через цих архіпресвітерів розповідати вікарію про складнощі, аби для початку він сам бачив і розумів, чим і як живуть східні громади. Інакше справді незрозуміло, навіщо оця співпраця та наближення з латинянами? Що вони дають або можуть дати громадам Ординаріату, їхньому культурному, соціальному та релігійному життю, яке саме прийняття, який саме актуальний потрібний досвід і допомогу. Якщо це зостане зрозумілим для всіх, те й заохочувати до певної інтеграції буде простіше.

Владиці Андреасу треба не бути лише контролером і джерелом "проблем", аби помічники не показували лише гарну картинку коли "на землі" накопичується обурення. З іншого боку, нам треба щось казати про себе, давати можливість побачити себе такими як є. А для цього треба почути в себе світло східної традиції та українства - що ми маємо, що ми своєю чергою хочемо нести та можемо дати. Чому власне нам може бути важливо спілкуватися та співпрацювати з місцевими вірниками та отцями. Треба знайти спільне розуміння того, в чому наша ідентичність, що саме їй загрожує - і як інакше ми б хотіли, щоб вона біла видимою для латинян.

CHURCHER

CHURCHER 2.0 - резерв
20.02.202516:42
Почаїв і лавра у 2025: що нового?

#вартопрочитати #пцу #угкц

Битва за Почаївську лавру розпочалась ще наприкінці 2022 р. Як ми знаємо, УГКЦ в особі тодішнього глави Тернопільсько-Зборівської митрополії УГКЦ митрополита Василя Семенюка з групою близько десятка чоловік пробралась на територію Почаївської святині 22 грудня 2022 р. Офіційно фото з цією т.зв. розвідгрупою в соцмережі потрапило лише через кілька тижнів.

Опісля цього паломництва, 19 січня 2023 року вийшло одразу два інтерв'ю різдвяного характеру - глави УГКЦ Святослава і очільника ПЦУ Епіфанія. Якщо Блаженнійший Святослав зайняв гнучку позицію і радше прагнув до доступу в Почаїв, то митрополит Епіфаній чітко заявив, що у святині двох господарів бути не може (хоча наприкінці 2023 року він вже допустив, що греко-католики матимуть змогу іноді там служити).

Не будемо переказувати всі деталі баталій 2023 - 2024 років, адже вони були добре описані в наукових статтях франківського священника УГКЦ і історика Андрія Жука. З ними не є проблема ознайомитись у мережі. Однак, підтвердити хід думок отця можемо - ви вірно вказали, що Головко діяв суто в інтересах Нестора (Писика), глави Тернопільської митрополії ПЦУ. Головко і сам є православним та намагався діяти з позицій інтересів Епіфанія.

Делегація ЧСВВ і спроби тернопільського декана Козака пролобіювати питання лаври в Головка та в інших органів - це також було фіаско. Згадаймо лише як Козак непохитно вів переговори з містянами щодо конфліктної реставрації катедри в Тернополі в тому ж 2023 р. Безумовно, що делегувати Козака суто як історика церкви та головного цивільного священника області - ну це було нерозумно.

Так, у 2023-му лобіст ПЦУ Головко лишився без посади, але його кейс - це політика.

Тепер ми чуємо, що митрополит Нестор (ПЦУ) розпочав процес реєстрації скиту - Почаївського Свято-Духівського чоловічого монастиря у складі Тернопільської єпархії, - рішення про створення якого ухвалив 2 лютого 2025 року Священний Синод ПЦУ (хоча станом на 14 лютого документи для реєстрації скиту до ДЕСС не надходили). Діяти в цьому напрямку вони почали ще у 2023-му, коли Синод ПЦУ ухвалив створити Почаївську Свято-Успенську Лавру Тернопільської єпархії, якої юридично досі не має. Але зараз, коли апеляційний суд вже залишив будівлі скиту у власності держави, мабуть, вже зобачимо якийсь реальний процес.

Яка реакція УГКЦ? Немає ясності. Тут під боком ПЦУ зі Свято-Духівського скиту почала свій Печерський сценарій, але всіх ніби все влаштовує. Чи просто владика Теодор (замінив Василика в грудні 2024-го) і досі розгрібає проблеми спадку свого попередника? ЧСВВ мовчить. Та й у риториці Святослава теж не було згадок про цей кейс.

Висновок один: влада зважила всі "за" і "проти". Ситуація ніби значно змінилася. Ймовірно, що ПЦУ поступилась в іншій сфері, яку ми не помітили.

Чи варто продовжувати холодну війну 2022 - 2024 років за Почаїв між ПЦУ й УГКЦ? Ні, вона немає перспектив. Однак, підґрунтя для певних конфліктів за інші об'єкти ще достатньо. Можливо, екуменічність і неофіційні переговори церков досягли компромісу, прояв якого спостерігаємо зараз у битві за Почаїв, а може і ні.

Стежимо за розвитком подій! Ну й нагадуємо, про нюанси зі станом охорони культурної спадщини та з купою судових процесів проти наближених до рпцвУ приватних власників монастирських земель, через які переможцю в церковно-політичній боротьбі за Почаїв ще доведеться пройти.

CHURCHER

CHURCHER 2.0 - резерв
17.03.202509:23
​​Чи всюди Церква ефективна?

На тлі розширення УПЦ КП в США, де вони знову відкрили парафію в Нью-Йорку, на яку поставили настоятелем ще одного Згобу (клановість прямо як у Зінкевичей в ПЦУ), хочеться згадати про садибу Рея, яку ані УПЦ КП, ані ПЦУ, ані місцева влада так і не відновили.

В нас туди з'їздив товариш, наш підписник і ось що про це розповів:

Нещодавно мав нагоду завітати в село Приозерне (колишні Псари), де ще стоїть в руїні палац графа Рея. Чудовий замковий стиль, великий парк, але знову ж таки - руїна. Я поїхав туди після сюжету івано-франківського Суспільного, де показали стан споруди, розказали про втручання прокуратури в долю палацу і кілька коментарів від інших чиновників. Поряд з цим, я згадав одну історію.

Цей палац після 1939-го був і казармою Вермахта, і використовувався РСЧА, був свинарником, потім гуртожитком для студентів технікуму в Рогатині, психлікарнею...чим не хочеш. А ось в 90-х, його передали УПЦ КП під монастир.

Що цікаво, монастир тут і справді був, бо на брамі ще досі є наш типовий православний хрест. 2008 р. криза в економіці по всьому світу і що собі думаєте? Монастир продали за ... 70 тис. доларів якомусь англійцю Джону, який згодом хотів зробити тут готель під Євро-2012. Чому затія не вийшла? Незрозуміло.

Потім тут був якийсь мутняк через те, що різні люди хотіли викупити садибу, але англієць не вступався. Чи правильно поступила прокуратура? Так.
Але чи щось зробила церква за майже 15-16 років, поки тут була? Ні.

Мій висновок - церква не завжди повинна брати на себе те, що потім не виконує. Не хочу гнати бочку на КП, бо в тих краях в неї є певний вплив як ПЦУ в нашім часі, але...треба завжди пам'ятати, що коли щось береш, то доводи справу до кінця. Чому я сумніваюсь в державі? Бо коли чуєш у лютому 2025-го, що ОТГ нічого не зробили для розвитку туризму на Опіллі (це сказав В. Передерко), то нічому дивуватись. Прокуратура то в державу поверне, але чи зробить висновок держава?


Від нас хочемо додати, що в Україні на жаль таких палаців багато і ані місцева влада, ані Церква їхньою долею не переймається. Почитайте про той же скандал з Червоногородським замком, який досі розгрібає архієпископ Тернопільський і Бучацький ПЦУ Тихон Петранюк.

Продовжуємо спостерігати. Кожного разу, коли про такі речі пишемо, на душі трішечки сумно, але водночас з тим думається, що краще написати, ніж промовчати.

CHURCHER

CHURCHER 2.0 - резерв
14.03.202509:01
Ось що про нього пишуть в коментарях під дописом сторінки парафії УГКЦ, членом якої він був у Вінніпезі:
....
Покійний пан Микола.
То був дуже веселий і життєрадісний чоловік, він був прикладом для нас усіх , як треба жити , любити , пробачати і дійсно радіти кожному дню, що Бог подарував. Я зустрів його вперше коли йому було ще тільки 93 і він в той час розказував про свою кавалєрку , про кохання і про то що кілька разів на день ще заходить до спортзалу і при тому наголошував, що серце на батарейці !
Нам би так вміти жити !
Пан Микола залишиться на завжди у наших серцях, він добре прожив своє життя і залишив добру згадку про себе.
Помолімося сьогодні за його безсмертну душу бо йому то найбільше потрібно, а більше вже нічого ми не можемо йому дати.
ВІЧНА ПАМʼЯТЬ ГЕРОЮ ЖИТТЯ ПАНУ МИКОЛІ!!!
А все-таки міг би ще хоч три роки пожити….

....
Пан Микола також був довголітнім членом Інституту Просвіта і місцевого відділу Ліги Українців Канади. Вічна йому памʼять, а родині й близьким друзям і подругам правдиві вислови співчуття!
....
Вічна Памʼять. Це була надзвичайна людина патріот України та Канади. Неодноразово мали за честь гостити пана Миколу в нашій домівці

Вічна пам'ять Герою, вічна Слава Воїнам Дивізії

CHURCHER

CHURCHER 2.0 - резерв
10.03.202517:02
До речі, ось про що йдеться у пості вище 👆🏻

Торговців Син Божий вигнав, але пробралися йогині.

CHURCHER


CHURCHER 2.0 - резерв
04.03.202517:00
​​Чи УПЦ КП опікується українцями поза межами України краще за ПЦУ?

​​"...Ось черговий приклад, як єпископат, духовенство та віряни УПЦ Київського патріархату поза Україною активно відстоюють інтереси нашої держави. Крім США це приклад Греції, де єпископ Маріупольський і Феодосіївський Хризостом, етнічний грек, багато робить для просування наших інтересів у своїй країні, для донесення правди про російсько-українську війну.
ПЦУ не має права за томосом Константинопольського патріарха Варфоломія це робити, а тому опікою діаспори на канонічних підставах займається УПЦ КП на чолі з Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом.
23 лютого 2025 року, напередодні третьої річниці повномасштабного російського вторгнення в Україну, перед будівлею парламенту Греції на центральній площі Афін — Синтагма — відбулася хода та мітинг, які зібрали українську громаду, друзів України, представників дипломатичного корпусу та громадян Греції, що підтримують боротьбу українського народу за свободу. У заході на підтримку України також взяв участь єпископ Маріупольський і Феодосіївський Хризостом.
Учасники заходу пройшли центральними вулицями Афін, демонструючи незламність духу українського народу та відданість спільній боротьбі за свободу й справедливість.
Під час мітингу прозвучали промови, що підкреслили значення міжнародної підтримки та солідарності з Україною. До учасників заходу звертались Тимчасовий повірений у справах України Володимир Ляшенко, представники дипломатичного корпусу, українських громадських і волонтерських організацій, духовенство.
У своєму виступі до громади владика Хризостом наголосив на важливості єдності українського народу і солідарності всього світу у підтримці України в її боротьбі за свободу і незалежність.
Архіпастир поспілкувався з дипломатами, духовенством і українцями, які проживають у Греції, надав їм духовну підтримку та закликав на них Боже благословення.
Наступного дня, 24 лютого, біля пам’ятника українському кобзареві Тарасу Шевченку в Афінах єпископ Хризостом звершив молебень за Україну та панахиду за загиблими українськими воїнами-захисниками і всіма невинновбитими під час цієї війни...."

Джерело


Не хочемо протиставляти УПЦ КП, яка типу "не існує" і ПЦУ, яка має величезну підтримку як з боку держави, так і міжнародних інституцій, але як то кажуть, просто подивіться і відчуйте різницю.

І це церква, яку офіційно ніхто і не планує "оживляти" в юридичному сенсі. При чому виходить якась тенденція - що в Італії з отцем Порваткіним, що в США - ситуація подібна. Ніякі прагнення парафіян долучитися до повноти Помісної не знаходять відповідей у ієрархів ПЦУ. Зрозуміло, що існують обмеження Томосу, але от так якщо чесно, кожного разу, коли з цим стикаємось - маємо одне риторичне питання - чи це взагалі реально вирішити? Чи максимум, на що поки можна розраховувати - це тимчасові схеми із капеланськими місіями?

CHURCHER

CHURCHER 2.0 - резерв
28.02.202516:42
​​Щодо латинізації та непорозумінь в новоствореному Ординаріаті для східних католиків у Іспанії

#відчитачів #угкц #інсайдиChurcher

До нас тут знов звертаються українці греко-католики з Іспанії, але цього разу з іншого та більш глобального приводу. Небайдужі вірники розповідають, що через створення Ординаріату для вірних східних католицьких церков у цій сонячній країні відбувається тотальна латинізація.

Громади східних обрядів приєднають до іспанських парафій. Більшість українських священників виконують служіння для римо-католицької церкви, бо їх зобов'язують до цього, і це оголошується як обов'язковий стан справ. Також отців заохочують до катехизації дітей виключно іспанською мовою, до впровадження частин літургії іспанською, вимагають аби хрещення, шлюби та всі треби виконувалися іспанською.

Кошти мають зберігатись виключно на рахунках латинських парафій або єпархії. Впроваджено архіпресвітерати, архіпресвітерами встановлено лояльних до влади священників.

Основними ініціаторами називають кардинала Мадриду й Ординарія для східних католиків Іспанії José Cobo Cano та його вікарія Andrés Martínez Esteban. У вірників навіть склалося стійке враження, що останній ненавидить все українське, а також східний обряд і східних священників взагалі.

Що тут можна сказати... Архієпископ Мадриду, молодий кардинал Хосе Кано виглядає не таким поганим, судячи з того, як він зреагував на педофільський скандал в Opus Dei. Він також відмовляється вінчати одностатеві пари, попри те що його вочевидь просував Папа Франциск.

Щодо вл. Андреаса Естебана, його завданням називалась допомога вірникам нелатинських обрядів інтегруватися та бути видимими в Іспанії, бо навіть про існування деяких в країні мало що латинянам відомо. По своєму призначенні він також жалився на брак грошей і кадрів, відсутність власних приміщень тощо, визнаючи залежність від Мадридської архієпископії, та обґрунтовував необхідність призначити священників для кожного обряду (та району країни, як у випадку українців греко-католиків) тим, що це дозволить "священникам різних обрядів брати участь в житті ординаріату, що є фундаментальним і дозволяє забезпечити більшу близькість". Бачимо також, що Андреас Естебан українські парафії, на яких до речі, здається, добре працюють із молоддю, як мінімум не оминає увагою.

Щодо його дій та рішень, мабуть, він має якісь побоювання щодо порядку і чесности представників інших обрядів та мігрантів, зокрема українців, та/або їх сприйняття суспільством?

Мабуть, вирішуючи своє завдання, вл. Андреас надто контролює й тисне. Саме тому заохочує до служіння для римо-католиків - аби присутність східних кліриків була помітною, аби знайомити одних з одними, ну й італійською - заради функціональності, довіри, близькості та їх (с)прийняття іспанцями при цьому. Менш уваги приділяє внутрішнім проблемам, якими живуть громади, боїться втручатись у це, не бачить якихось складнощів, мовних, культурних, матеріальних, стосовно яких міг би допомогти... Тому всі ініціативи сприймаються як перепони, замість допомоги.

Тим більше, що, як виглядає, допомогти Ординаріат не дуже-то й має чим, крім доступу до храмів. Навіть зберігання та облік грошей - потребує ресурсів та підстав, і якщо цього немає, а якийсь порядок і нагляд має бути - доводиться зберігати там, де є відома йому та прозора для керівництва інфраструктура, тобто в латинян... Мабуть, із розвитком Ординаріату це може бути вирішено.

Знов таки, молодий архієрей, який нещодавно вступив на посаду. Мабуть, ще й намагається "виправдати" своє призначення, довести щось, і тому форсує процес... Хтось має йому пояснити, де знати міру, де можна діяти більш спокійно. Що треба пояснювати мотиви рішень - поки їх не зрозуміють як свої.
18.02.202515:45
Глядіть, що ми знайшли 😱:

- стаття про суперечливу ідеологію сірого кардинала Д.Трампа, мільйонера-проповідника, засновника PayPal Пітера Тіля;
- а також відеоінтерв'ю, в якому він розповідає про свою не менш парадоксальну політичну теологію.

Гадаємо, усім, хто добре володіє англійською мовою, буде вельми цікаво ознайомитись. Особливо тим недолугим, хто симпатизує Трампу. Зокрема щоб зрозуміти, в якому світі - навіть не післяправди, а кривди, - живемо.

P.S. Ну й, мабуть, толкіністам, бо назви майже всіх компаній Тіля чомусь відсилають саме до художнього всесвіту Дж. Р. Толкіна.

CHURCHER

CHURCHER 2.0 - резерв
Көрсетілген 1 - 24 арасынан 197
Көбірек мүмкіндіктерді ашу үшін кіріңіз.