Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Реальна Війна | Україна | Новини
Реальна Війна | Україна | Новини
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Реальна Війна | Україна | Новини
Реальна Війна | Україна | Новини
FinClub | Фінансовий клуб avatar

FinClub | Фінансовий клуб

Жаңалықтар және БАҚ
«Фінансовий клуб» – ваше джерело найважливіших новин про фінанси, економіку та бізнес України та світу
TGlist рейтингі
0
0
ТүріҚоғамдық
Растау
Расталмаған
Сенімділік
Сенімсіз
Орналасқан жеріУкраїна
ТілБасқа
Канал құрылған күніJun 19, 2017
TGlist-ке қосылған күні
Jun 16, 2023

FinClub | Фінансовий клуб танымал жазбалары

Польські правоохоронці затримали директора одного з департаментів Айбокс Банку Ірину Циганок, яка була оголошена в міжнародний розшук у справі про міскодинг на 5 млрд грн.

Наразі вирішується питання щодо її екстрадиції в Україну, повідомляє пресслужба Бюро економічних розслідувань.

У липні 2023 року Ірині Циганок та власниці Айбокс Банку Альоні Шевцовій, а також ще одній їх спільниці Зої Нестеровській повідомили про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 203-2, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 209 Кримінального Кодексу.

За даними слідства, вони допомогли підпільним онлайн-казино «відмити» майже 5 млрд грн.
Центробанк росії примусово списав 1,87 млрд євро з кореспондентського рахунку Райффайзенбанку.

Кошти вилучили за рішенням російського суду, який зобов'язав Райффайзенбанк виплатити 2 млрд євро компенсації компанії «Расперіа», пов'язаної з російським мільярдером Олегом Дерипаскою, за зрив угоди з продажу 24,1% акцій австрійського будівельного концерну Strabag.

З рахунку Райффайзенбанку було списано лише основну частину боргу. Залишок у розмірі 174 млн євро припадає на відсотки, і «Расперіа» може будь-коли вимагати примусового виконання на цю суму.

У результаті списання Райффайзенбанк втратив майже половину з 4,4 млрд євро, які накопичив у росії після початку війни. Це прибуток, який банк не може вивести з країни через обмеження на рух капіталу.
Із початку повномасштабного вторгнення у 2022 році Україна заплатила авансом близько $770 млн іноземним посередникам за зброю та боєприпаси. Але вони так і не були поставлені.

За даними розслідування Financial Times, йдеться зокрема про три десятки таких контрактів.

Як приклад, газета наводить два з них – з OTL Imports та Regulus Global.

28-річний підприємець Таннер Кук з Аризони заснував в 2020 році невеличкий магазин боєприпасів OTL Imports, в 2022 році отримав від України передоплату на 17,1 млн євро, але боєприпаси не поставив. Зараз Кук веде розкішний спосіб життя.

Наприкінці 2022 року Regulus Global запропонувала Україні десятки тисяч артилерійських снарядів калібру 155 мм. Отримала $162,6 млн у вигляді авансів і депозитів для виконання частини контракту, але через два роки припинила навіть відповідати на листи.
Верховний Суд остаточно вирішив на користь Правекс Банку спір із клієнтом, який вимагав понад $3 млн компенсації за нібито неналежний захист банківського сейфа.

У 2015 році клієнт Правекс Банку орендував банківський сейф у Рівному та заявив, що зберігав там $1,78 млн, EUR1 млн та 230 тис. швейцарських франків (це зараз $3,185 млн в еквіваленті).

У 2016 році він повідомив про зникнення коштів, звинуватив банк у неналежній безпеці та подав позов.

На початкових етапах розгляду місцевий та апеляційний суди підтримали вимоги позивача, зобов’язавши банк виплатити заявлену суму.

Банк наполягав, що доказів факту зберігання грошей у сейфі немає, а доступ до скриньки отримав шахрай із підробленими документами.

Верховний Суд визнав доводи банку обґрунтованими, скасував рішення судів попередніх інстанцій та направив справу на новий розгляд, який у березні 2025-го завершився закриттям справи на користь банку.
ОАЕ розширюють «золоті візи» – відкривають двері для російських мільярдерів.

ОАЕ здійснили найбільше розширення програми «золотих віз» з моменту її запуску. Тепер 10-річну посвідку на проживання можуть отримати не лише інвестори та ІТ-фахівці, а й блогери, кіберспортсмени, медики та власники супер'яхт — категорії, у яких переважають російські громадяни, що втекли від санкцій.

У Дубаї вже зафіксували десятки яхт, пов’язаних з російськими мільярдерами. Окрім того, в Еміратах активно розвиваються медичні та цифрові бізнеси за участі вихідців з рф. За оцінками, в країні можуть проживати сотні російських блогерів і лікарів.

Аналітики вважають, що ці зміни націлені на залучення капіталу та впливових росіян. Тим часом ОАЕ готується підписати з росією угоду про уникнення подвійного оподаткування — крок, що може остаточно закріпити статус Еміратів як нового російського офшору.
Національний банк визнав небездоганною ділову репутацію Петра Порошенка як власника істотної участі в АТ “Міжнародний інвестиційний банк” у зв’язку із застосуванням санкцій до нього.

Петро Порошенко володіє майже 65% акцій МІБ опосередковано через інвестфонд.

Визнання ділової репутації власника істотної участі банку небездоганною не обмежує діяльність банку та виконання його обов’язків перед клієнтами.

Проте Петро Порошенко втратить контроль над банком. НБУ може заборонити йому голосувати належними йому акціями МІБу та вимагати від Петра Порошенко у встановлений термін продати банк.

Рішення про репутацію Петра Порошенко в НБУ ухвалили 28 квітня на підставі санкцій від 12 лютого.

Відповідне засідання профільного комітету проводилось в Zoom. Саме цим НБУ пояснив, чому не міг допустити народних депутатів від “Європейської солідарності”, які прийшли в приміщення НБУ, до участі в засіданні.
Велика Британія і ЄС підпишуть історичне перезавантаження відносин після Brexit.

Після нічних переговорів Британія погодилася залишити свої рибальські угіддя відкритими для риболовецького флоту ЄС ще на 12 років.

Ця поступка відкрила шлях до широкомасштабної угоди, яка буде оприлюднена на саміті в Лондоні. До домовленостей входитиме пакт про безпеку і оборону та усунення значної кількості бюрократичних бар'єрів для експорту британської сільськогосподарської продукції до ЄС.

Пом’якшення у сфері ветеринарного контролю дозволять впорядкувати експорт британської сільськогосподарської та рибної продукції на ринок ЄС.
Державний ПриватБанк почав продавати квитки на європейські потяги.

Українці, які подорожують Європою, зможуть через придбати квитки на популярні напрямки залізничних компаній Німеччини, Австрії та Чехії.

Продаж здійснюється через платформу ПриватБанку bilet.privatbank.ua/train, через яку також продаються квитки на автобуси та літаки.

Інформація доступна українською мовою, оплата здійснюється карткою ПриватБанку, а технічна підтримка працює цілодобово.
Сергій Тігіпко купив в поляків Ідея Банк.

Національний банк надав згоду на опосередковане придбання власником групи «ТАС» Сергієм Тігіпком 100% акцій Ідея Банку у Getin Holding.

Після чого сторони домовились, що сьогодні, 23 квітня, угода буде закрита: польський Getin Holding SA продає банк, а покупцем виступає кіпрська Alkemi Limited.

Сторони угоди вирішили призначити 23 квітня датою закриття угоди купівлі-продажу 100% акцій АТ «Ідея Банк» з місцезнаходженням у Львові.

Фінальна ціна угоди становить $36,5 млн в еквіваленті (135,853 млн польських злотих).

Ідея Банк є банком споживчого кредитування. За активами (12,68 млрд грн) він займає 27-е місце серед 60 українських банків. Сергій Тігіпко володіє ТАСкомбанком.
Фінляндія пропонує запровадити мита на всі товари, що імпортуються з росії до Європейського Союзу.

Міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен вважає, що така ініціатива може працювати паралельно з уже чинними санкціями ЄС і не потребує одностайної підтримки всіх 27 країн-членів.

«Якщо в майбутньому деякі із санкцій втратять свою ефективність, або що б не сталося, ми все одно будемо мати ці мита», – зазначила вона.

Пропозиція Фінляндії з’явилася на тлі чергового можливого конфлікту всередині ЄС через продовження санкцій проти росії.
Міжнародна фінансова корпорація (IFC) та агропромхолдинг «Астарта» підписали інвестиційну угоду щодо будівництва першого в Україні заводу з виробництва соєвого протеїнового концентрату.

Загальний обсяг фінансування становить $40 млн, з яких $27 млн — прямий кредит IFC, а ще $13 млн — пільгове фінансування від уряду Нідерландів.

Фінансування IFC забезпечено гарантіями від Європейської Комісії в межах Ukraine Investment Framework, а також уряду Нідерландів, у підтримку програми IFC Economic Resilience Action (ERA) для України.

Завод вироблятиме соєвий протеїновий концентрат – продукт, який додають у раціон усім видам тварин, птиці, риби.

Це дозволить відійти від експорту сировини і перейти до постачання продукції з високою доданою вартістю.
Податкова в ході моніторингу грошових переказів на банківські рахунки українців зафіксувала 1,4 мільйона транзакцій на 1,6 млрд грн.

Під нагляд потрапили 11 тисяч осіб, які отримали понад 50 переказів з початку року.

За цей період на одну людину припало в середньому 127 переказів. Проте в окремих випадках кількість операцій на одного одержувача досягала кількох сотень. Середній чек таких транзакцій склав 1142 грн.

з 1 березня Державна податкова служба завдяки доступу до Системи обліку даних РРО розпочала активний моніторинг грошових переказів на банківські рахунки українців, які здійснюють онлайн-продажі товарів.

Це дозволяє автоматично виявляти осіб, які систематично отримують кошти, але не зареєстровані як підприємці або не використовують касову техніку.

Штраф за діяльність без реєстрації від 17 тис. до 85 тис. грн із конфіскацією майна. Додатково – до 200% вартості товарів чи послуг, які були реалізовані без використання РРО.
Dragon Capital очікує контрольовану девальвацію гривні у другому півріччі.

У I кварталі 2025 року НБУ дозволив гривні зміцнитись відносно долара США на 1,4% — до 41,5 грн/$ після тривалого періоду контрольованої девальвації.

«Ми очікуємо, що НБУ повернеться до контрольованого і поступового послаблення гривні у другому півріччі, коли темпи інфляції почнуть знижуватися», – зазначили у компанії.

Проте, зважаючи на суттєві обсяги фінансової допомоги, компанія Dragon Capital підвищила прогноз резервів НБУ до $59 млрд (з $41 млрд) та знизила прогноз курсу на кінець року.

«Прогноз знизили до 44 грн/$ (-4,4% р/р; попередній прогноз — 45 грн/$)», – йдеться у оновленому прогнозі.

Середній обмінний курс за 2025 рік може становити 42,4 грн/$.
ПриватБанк скасував тарифи на обслуговування зарплатних проєктів для бізнес-клієнтів та підприємців, які вже мають чи планують відкрити в банку зарплатний проєкт.

Відтепер для всіх бізнес клієнтів, які виплачуватимуть зарплату на картки ПриватБанку, діятиме нульовий тариф на розрахунково-касове обслуговування за зарплатним проєктом.

“Сьогодні більше половини українського бізнесу виплачують зарплату через ПриватБанк”, – зазначив член правління ПриватБанку з питань корпоративного бізнесу та МСБ Євген Заіграєв.
Держборг України вперше перевищить річний ВВП.

У 2024 році загальний державний борг України досяг 89,8% ВВП, в 2025 році МВФ прогнозує, що він вперше перетне позначку 100% і сягне 110%.

Вже в 2026 році загальний державний борг України має почати скорочуватися – до 108,5% – з подальшою тенденцією щорічного зниження. Але за умови припинення війни.

Ще в 2021 році держборг України становив 48,9% ВВП.
Көбірек мүмкіндіктерді ашу үшін кіріңіз.