Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Філфакт 🤓 avatar

Філфакт 🤓

Довколалінгвістичні меми, етимологія, цікаві факти (але це не точно)
TGlist рейтингі
0
0
ТүріҚоғамдық
Растау
Расталмаған
Сенімділік
Сенімсіз
Орналасқан жеріРосія
ТілБасқа
Канал құрылған күніЛют 13, 2020
TGlist-ке қосылған күні
Жовт 11, 2023
Қосылған топ

Філфакт 🤓 танымал жазбалары

22.04.202510:59
Слово "чай" походить від китайського слова 茶, яке в мандаринському діалекті вимовляється як chá (укр. "ча"). Через сухопутний Шовковий шлях ця форма потрапила до слов’янських, перських та тюркських мов. У європейських мовах слово часто має форму te (англ. tea, фр. thé) — з південнокитайських діалектів (зокрема амойського), через морські торговельні шляхи. Таким чином, можна приблизно визначити, яким шляхом чай потрапив у ту чи іншу країну — за формою слова, якою він там називається.
16.04.202510:59
Термін communication accommodation (укр. "комунікативна адаптація") означає зміну мовленнєвої поведінки з метою пристосування до співрозмовника. Концепція була запропонована соціолінгвістом Говардом Джайлзом у 1970-х роках у межах теорії комунікативної адаптації. У центрі ідеї — прагнення людини зменшити або підкреслити соціальну дистанцію, змінюючи темп мовлення, лексику, інтонацію або жести. Адаптація може виявлятися як у формі конвергенції (зближення стилю), так і дивергенції (відмежування), залежно від мети та соціального контексту.
10.04.202511:00
Фроттеризм — це форма сексуальної девіації (парафілії), при якій людина отримує сексуальне збудження від тертя своїм тілом об іншу людину без її згоди, зазвичай у публічних або людних місцях. Слово походить від французького frotter (укр. "терти", "натирати").
04.04.202515:09
Слово "компанія" через польське посередництво запозичено з італійської мови, де compagnia (укр. "товариство") походить від народнолатинського compānia, утвореного за допомогою прийменника cum (укр. "разом") від іменника panis (укр. "хліб"), пов’язаного з pāsco (укр. "годую, пасу").
14.04.202510:59
Термін egotism (укр. "еготизм"), який в сучасному використанні означає перебільшене почуття значення своєї особистості, вперше був вжитий Джозефом Аддісоном, який приписує цей термін роялістам, що використовували його для позначення нав'язливого вживання займенника першої особи однини в письмі, тобто до тих, хто "надто багато говорить про себе". Значення "самозакоханість" з’являється з 1800 року. Літера "т" ймовірно з'явилася під впливом слова "догматизм".
24.04.202510:59
Слово "брошка" походить від французького broche, що означає "шпилька", "голка", "застібка". Це слово, у свою чергу, пов’язане з дієсловом brocher (укр. "протикати", "проколювати"), яке має корінь у латинському broccus (укр. "з виступами", "з шипами"). Первісно вживалося для позначення предмета, яким приколювали одяг. У слов’янські мови потрапило через посередництво польської чи німецької мови у XIX столітті.
02.04.202510:59
Слово "фара" запозичене з французької мови, де phare через посередництво латинського pharus зводиться до грецького pháros (укр. "маяк"), утвореного від Pháros, назви острова біля Александрії, де було збудовано відомий маяк.
Көбірек мүмкіндіктерді ашу үшін кіріңіз.