На Полтавщині тривають роботи з ремонту автомобільних доріг місцевого значення.
Наразі на автодорозі Велика Рублівка-Рунівщина відновили асфальтобетонне покриття на площі понад 36 тис. м². Також ремонтні роботи стартували на території Драбинівської, Великобудищанської, Сергіївської громад та на автошляху Нові Санжари-Нехвороща. Триває підготовка до ремонту дороги Миргород-Хорол.
Роботи виконують у межах співфінансування з обласного та місцевих бюджетів. Нині 12 громад вже уклали угоди з Агентством місцевих доріг. У процесі укладення – Зіньківська, Великорублівська, Лютенська, Ромоданівська, Краснолуцька, Терешківська й Новосанжарська громади.
Працюємо далі заради безпечних та якісних автошляхів на Полтавщині.
Президент України удостоїв державними відзнаками п'ятьох правоохоронців із Полтавщини. На жаль, посмертно. Відзнаки вручили рідним полеглих захисників з об'єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють».
Відзнаками «За оборону України» Володимир Зеленський нагородив:
- майора поліції Романа Обуховського; - молодшого лейтенанта поліції Антона Сурженка; - старшого лейтенанта поліції Павла Грищука; - сержанта поліції Максима Джуяна.
Орденом «За мужність» III ступеня – сержанта прикордонної служби Віталія Сапсая.
Завдяки їхній мужності та самовідданим вчинкам наші діти мають можливість зростати в незалежній Україні. Ніколи не забудемо подвиги наших захисників. Слава Україні!
07.04.202507:53
❗️Увага! Обмеження руху по мосту через Кременчуцьку ГЕС.
Із 7 по 11 квітня через ремонтні роботи проїзд через дамбу Кременчуцької ГЕС буде тимчасово заборонено. Про це повідомила Світловодська міська рада.
Водіїв просять завчасно планувати маршрути та враховувати тимчасові обмеження.
❗️Попередження про стихійні метеорологічні явища на Полтавщині. За інформацією гідрометцентру, вночі 7 квітня у Полтавській області, а також 8-11 квітня в Україні заморозки до -5С° (ІІ рівень небезпечності, помаранчевий). На дорогах можлива ожеледиця. Будьте уважні та обережні!
Покращуємо умови проживання для вразливих категорій ВПО. Завершили ремонтні роботи корпусу санаторію «Слава» на Полтавщині. Заклад є одним із найбільших місць тимчасового проживання в області.
Ремонтні роботи стали можливими завдяки фінансовій підтримці представництва Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців. В санаторії відремонтували покрівлю, кімнати і місця загального користування, замінили двері, вікна та сантехніку, проклали каналізацію. Встановили ліфт і пандуси, оновили меблі. Обсяг залученої підтримки в межах меморандуму з ОВА – майже 1 млн дол. США. Наразі близько 300 ВПО отримують тут послуги підтриманого проживання, притулку та соціальної адаптації. Наступний етап – розробка механізмів й інструментів для їхньої адаптації в громадах.
Відновлення роботи установи – важливий крок у забезпеченні потреб ВПО. Вдячні УВКБ ООН за підтримку й допомогу. Працюємо задля того, щоб кожен, хто потребує догляду та соціального захисту, був охоплений турботою та якісними послугами.
Посівна кампанія на Полтавщині не зменшує темп. Аграрії області активно працюють на полях. Уже засіяно 50,3 тис. га, з них ранні зернові – 44,4 тис. га. Найбільше ярого ячменю – 35,3 тис. га. Також триває посів вівса, гороху, а ще соняшника та цукрового буряку.
Загалом у планах агровиробників Полтавщини – понад 550 тис. га ярих зернових і зернобобових культур. Попри всі виклики докладаємо максимум зусиль для стабільного врожаю. Вдячні аграріям за сумлінну працю та відданість справі. Разом забезпечуємо продовольчу безпеку країни.
07.04.202520:20
Відбій повітряної тривоги.
30.03.202508:28
Всесвітній день біполярного розладу (world bipolar day) – відзначається щороку 30 березня, у день народження видатного художника Вінсента Ван Гога, якого багато дослідників вважають однією з найвідоміших історичних постатей із симптомами біполярного розладу.
World Bipolar Day покликаний привернути увагу до проблеми, підвищити обізнаність суспільства та зменшити стигматизацію цього психічного розладу.
«Провів Ставку. Ключове питання – комплектація бригад, забезпечення всім необхідним. Окремо ще говорив з міністром оборони, Головкомом, керівником Генштабу – детально готуємо наші пропозиції щодо контингентів партнерів, які можуть стати частиною нової архітектури безпеки. Фактично це одна з гарантій безпеки.
Найперша та найбільш ефективна для України гарантія нашої безпеки – це Сили оборони нашої держави та Сили безпеки, відповідна мотивація, забезпечення, увесь необхідний оборонний потенціал. Саме із цього й виходимо: українська армія має бути достатньо сильною, і на цьому фундаменті вся інша архітектура безпеки.
Вже днями відбудеться зустріч, у пʼятницю, з представниками держав-партнерів – це будуть військові представники, – щоб обговорити спільний підхід до питання про контингенти. Працювати будемо на підготовлених пропозиціях України, і потрібен спільний для всіх у Європі підхід, а отже, і спільні рішення».
Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1133-го дня війни.
17.04.202513:08
Стартує набір третьої когорти жінок та дівчат до проєкту НІЖНА!
Це остання можливість взяти участь у проєкті та спробувати залучити безповоротну фінансову допомогу на реалізацію своєї бізнес-ідеї. Можливість стосується внутрішньо переміщених жінок, які нині проживають у таких громадах: - Полтавській; - Кременчуцькій; - Миргородській; - Богодухівській громаді, що на Харківщині.
Хостингова компанія HOSTiQ.ua приймає заявки на участь у п’ятому грантовому конкурсі «Допомога хвостикам».
Взяти участь в грантовому конкурсі можуть благодійні організації чи волонтери, які спеціалізуються на допомозі бездомним тваринам.
Напрями діяльності, які можуть бути підтримані грантом: - стерилізація; - вуличне харчування та житло; - прилаштування в добрі руки.
Сума гранту становить: 1 000 доларів США.
Ознайомитися з більш детальною інформацією можна за посиланням.
30.03.202513:59
Обласний молодіжний центр запрошує на заходи у квітні, що допоможуть знайти відповіді на питання, відкорегувати свій емоційний баланс, навчитися новому та змістовно провести час у приємній атмосфері: лекції та тренінги з підтримки ментального здоров'я, заняття з йоги та арттерапевтичні майстер-класи, квартирник та клуби за інтересами.
Тільки сьогодні завершились рятувальні роботи на місці одного з російських ударів по Україні 24 квітня. Тоді росіянам, на жаль, вдалося вбити 12 наших людей в Києві, майже 90 були поранені в місті.
Зараз у лікарнях залишаються більше ніж 30 людей, зокрема з дуже важкими пораненнями, ампутаціями.
Триває зʼясування всіх деталей щодо ракети. Але вже зрозуміло, що це балістика з Північної Кореї.
Недостатність тиску на Росію дає їм змогу завозити такі ракети й іншу зброю та застосовувати тут, у Європі. Недостатність тиску вже на Північну Корею та її спільників дає змогу виробляти, зокрема, такі балістичні ракети. В ракеті, що вбила киян, було щонайменше 116 компонентів, які завозяться з інших країн, і більшість із них, на жаль, вироблена американськими компаніями.
В сучасному світі будь-яка війна може дуже швидко втягнути багато різних субʼєктів, і будь-яка країна, що стає жертвою агресії, завжди захищається не від когось одного, а від групи спільників. Саме тому важливо, щоб і захист був заснований на колективних зусиллях. Україна вдячна всім у світі, хто допомагає захищати життя наших людей, постачає нам системи ППО й ракети до них. Ми дякуємо всім, хто зберігає тиск на Росію за цю війну, на її спільників. Ми наполягаємо на тому, що Росія повинна негайно і безумовно погодитись на повне припинення вогню.
Україна вже 45 днів тому погодилась на пропозицію Президента Трампа щодо тиші в небі, на морі та на фронті. Ми пропонували зробити повною і продовжити тишу, яка могла бути встановлена на Великдень. Ми дали й пряму пропозицію Росії припинити удари щонайменше по цивільних обʼєктах. Все це Росія відкидає.
Саме тому без тиску це не вирішити. Потрібен тиск на Росію. Припинення вбивств – це перший пріоритет.
21.04.202513:27
24 квітня о 12:30 у читальній залі бібліотеки Полтавського державного медичного університету (вул. Шевченка, 23) відбудеться презентація книги Артема Нестеренка «Непідробна сила» та авторських акварельних ілюстрацій до неї.
Кошти, виручені від продажу видання, письменник задонатить на потреби ЗСУ.
07.04.202512:08
БФ «Право на захист» у співпраці з UNHCR Ukraine - Aгентство ООН у справах біженців в Україні розпочинає збір даних у межах нової програми грошової допомоги на оренду житла у 2025 році. Проєкт реалізовується в м. Київ / Київській області, а також у Дніпропетровській, Полтавській, Кіровоградській і Запорізькій областях. Його метою є підтримка родин ВПО після вимушеного переміщення й сприяння їх інтеграції. Допомога передбачає відшкодування вартості оренди житла впродовж шести місяців.
Тільки сьогодні завершились рятувальні роботи на місці одного з російських ударів по Україні 24 квітня. Тоді росіянам, на жаль, вдалося вбити 12 наших людей в Києві, майже 90 були поранені в місті.
Зараз у лікарнях залишаються більше ніж 30 людей, зокрема з дуже важкими пораненнями, ампутаціями.
Триває зʼясування всіх деталей щодо ракети. Але вже зрозуміло, що це балістика з Північної Кореї.
Недостатність тиску на Росію дає їм змогу завозити такі ракети й іншу зброю та застосовувати тут, у Європі. Недостатність тиску вже на Північну Корею та її спільників дає змогу виробляти, зокрема, такі балістичні ракети. В ракеті, що вбила киян, було щонайменше 116 компонентів, які завозяться з інших країн, і більшість із них, на жаль, вироблена американськими компаніями.
В сучасному світі будь-яка війна може дуже швидко втягнути багато різних субʼєктів, і будь-яка країна, що стає жертвою агресії, завжди захищається не від когось одного, а від групи спільників. Саме тому важливо, щоб і захист був заснований на колективних зусиллях. Україна вдячна всім у світі, хто допомагає захищати життя наших людей, постачає нам системи ППО й ракети до них. Ми дякуємо всім, хто зберігає тиск на Росію за цю війну, на її спільників. Ми наполягаємо на тому, що Росія повинна негайно і безумовно погодитись на повне припинення вогню.
Україна вже 45 днів тому погодилась на пропозицію Президента Трампа щодо тиші в небі, на морі та на фронті. Ми пропонували зробити повною і продовжити тишу, яка могла бути встановлена на Великдень. Ми дали й пряму пропозицію Росії припинити удари щонайменше по цивільних обʼєктах. Все це Росія відкидає.
Саме тому без тиску це не вирішити. Потрібен тиск на Росію. Припинення вбивств – це перший пріоритет.
Сучасний Кар’єрний центр відкрили в укритті Молодіжного хабу у Полтаві. Платформа для системної підтримки молоді Полтавщини віком від 14 до 35 років у питаннях професійного самовизначення, розвитку кар’єрних навичок та сприяння працевлаштуванню.
У центрі надають фахові консультації з питань кар’єри, профорієнтації, інформують про ринок праці та можливості навчання й стажування. За час реалізації проєкту тут організовано й проведено 162 активності, якими охоплено понад 5,6 тис. учасників та учасниць.
Кар'єрний центр створили в межах ініціативи ЮНІСЕФ «Розвиток потенціалу молоді в Полтавській та Сумській областях», яку реалізує ГО «NOVA UNITED» за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини. Вдячні міжнародним партнерам за сприяння та підтримку. Цінуємо внесок у впровадження важливих ініціатив.
24.04.202512:26
Психологічна підтримка для постраждалих наживо і онлайн (безплатно)
Центр підтримки ментального здоров’я «Ментал Хаб» +38 050 7645968 Центр життєстійкості Карітас Полтава +38 095 2877046 Гуманітарна місія "Проліска" +38 050 5340960; +38 096 5340960
❗️23 квітня на території Щербанівської громади проводитимуть вечірні навчальні стрільби. Якщо почуєте звуки пострілів, зберігайте спокій! Все буде Україна!🇺🇦
Покращуємо умови проживання для вразливих категорій ВПО. Завершили ремонтні роботи корпусу санаторію «Слава» на Полтавщині. Заклад є одним із найбільших місць тимчасового проживання в області.
Ремонтні роботи стали можливими завдяки фінансовій підтримці представництва Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців. В санаторії відремонтували покрівлю, кімнати і місця загального користування, замінили двері, вікна та сантехніку, проклали каналізацію. Встановили ліфт і пандуси, оновили меблі. Обсяг залученої підтримки в межах меморандуму з ОВА – майже 1 млн дол. США. Наразі близько 300 ВПО отримують тут послуги підтриманого проживання, притулку та соціальної адаптації. Наступний етап – розробка механізмів й інструментів для їхньої адаптації в громадах.
Відновлення роботи установи – важливий крок у забезпеченні потреб ВПО. Вдячні УВКБ ООН за підтримку й допомогу. Працюємо задля того, щоб кожен, хто потребує догляду та соціального захисту, був охоплений турботою та якісними послугами.
23.04.202512:47
23 квітня відбулося регіональне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. За результатами заходу в офіційному медіацентрі Полтавщини відбувся брифінг за участі т.в.о. начальника Полтавської ОВА Володимира Когута та керівниці Офісу, голови української делегації Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Лілії Пашинної.
«Конгрес місцевих і регіональних влад – це той майданчик, де чують один одного, знаходять відповіді на важливі питання. Де центральні органи влади формують політику, а місцеві її реалізують. Ця платформа об’єднує різні точки зору та допомагає знайти відповіді на порушені проблеми. Сьогодні на засіданні розглянули низку тем», – зазначив т.в.о начальника Полтавської ОВА Володимир Когут.
Адаптивні клуби «Активні парки – Нестримні» – нові локації для фізичного та психоемоційного відновлення ветеранів, військовослужбовців, їхніх рідних та людей з інвалідністю внаслідок війни. Перші п'ять просторів відкрили у Полтаві та Горішніх Плавнях у лютому цьогоріч.
У клубах є все необхідне для занять спортом – функціонального тренінгу, кікбоксингу, тайського боксу, кросфіту, бойового самбо, ММА. Тренування як дітей, так і дорослих супроводжують досвідчені інструктори.
Реалізація ініціативи на Полтавщині відбувається у межах флагманського проєкту Мінмолодьспорту «Активні парки: локації безбар’єрного дозвілля». Разом створюємо комфортні умови, які сприяють поверненню до активного соціального життя через спорт і рухову активність.
Знайти найближчий клуб можна на сайті проєкту за посиланням.
21.04.202513:27
24 квітня о 12:30 у читальній залі бібліотеки Полтавського державного медичного університету (вул. Шевченка, 23) відбудеться презентація книги Артема Нестеренка «Непідробна сила» та авторських акварельних ілюстрацій до неї.
Кошти, виручені від продажу видання, письменник задонатить на потреби ЗСУ.
17.04.202513:10
Хостингова компанія HOSTiQ.ua приймає заявки на участь у п’ятому грантовому конкурсі «Допомога хвостикам».
Взяти участь в грантовому конкурсі можуть благодійні організації чи волонтери, які спеціалізуються на допомозі бездомним тваринам.
Напрями діяльності, які можуть бути підтримані грантом: - стерилізація; - вуличне харчування та житло; - прилаштування в добрі руки.
Сума гранту становить: 1 000 доларів США.
Ознайомитися з більш детальною інформацією можна за посиланням.
17.04.202513:08
Стартує набір третьої когорти жінок та дівчат до проєкту НІЖНА!
Це остання можливість взяти участь у проєкті та спробувати залучити безповоротну фінансову допомогу на реалізацію своєї бізнес-ідеї. Можливість стосується внутрішньо переміщених жінок, які нині проживають у таких громадах: - Полтавській; - Кременчуцькій; - Миргородській; - Богодухівській громаді, що на Харківщині.
Провели семінар щодо здійснення держконтролю за використанням та охороною земель у громадах Полтавщини. Черговий крок у реалізації обласної програми з інвентаризації земель. Наша область перша в Україні впровадила цю важливу ініціативу. Кошти на її проведення передбачені й цьогоріч.
Ефективний контроль за використанням землі – запорука сталого розвитку територій, захисту від зловживань і раціонального планування. Закликав громади долучатися до співфінансування проведення інвентаризації. Це дозволить отримати відомості про земельні ділянки, включаючи їхній стан, межі та площу.
Також обговорили питання створення служб контролю за використанням та охороною земель. Нині у 21 громаді вже працюють у цьому напрямі. Прозорість земельних відносин підвищує інвестиційну привабливість, стає джерелом наповнення бюджетів, а отже, сприяє розвитку економіки регіону. Разом робимо вагомий внесок до сталого й ефективного використання земельного ресурсу.
Президент України удостоїв державними відзнаками п'ятьох правоохоронців із Полтавщини. На жаль, посмертно. Відзнаки вручили рідним полеглих захисників з об'єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють».
Відзнаками «За оборону України» Володимир Зеленський нагородив:
- майора поліції Романа Обуховського; - молодшого лейтенанта поліції Антона Сурженка; - старшого лейтенанта поліції Павла Грищука; - сержанта поліції Максима Джуяна.
Орденом «За мужність» III ступеня – сержанта прикордонної служби Віталія Сапсая.
Завдяки їхній мужності та самовідданим вчинкам наші діти мають можливість зростати в незалежній Україні. Ніколи не забудемо подвиги наших захисників. Слава Україні!