Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
QAMania avatar
QAMania
Технологиялар
QAMania avatar
QAMania
Технологиялар
Қайта жіберілді:
Hot testing Channel avatar
Hot testing Channel
16.04.202510:02
🚀 Я з величезним захопленням оголошую відкриття реєстрації на мій стартап — CYBORG TESTS! 🤖

Зустрічайте CyborgTests — революційну платформу, яка поєднує ручні, автоматизовані та AI-тести в єдиний та зручний процес!

🔍 Чому саме CyborgTests?

🧩 Усі тести в одному місці: Ручні, автоматизовані, AI та кіборг-тести пишуться прямо в коді, тож більше не потрібно окремих систем управління тестами (допобачення TestRail)!

🛠️ Є тести, які неможливо повністю автоматизувати? Не біда! Тепер ти можеш автоматизувати все аж до моменту, де автоматизація неможлива (наприклад, перевірка якості відеодзвінків), повністю автоматизуючи всі прекондішини (логін, початок дзвінка тощо).

⚙️ Playwright всередині: Використовуй можливості найсучаснішого фреймворку Playwright для надійних і потужних автоматизованих тестів!

🤖 AI на повну: Використовуй силу штучного інтелекту, щоб вивести тестування на новий рівень і звільнити тестувальників для більш цікавих та складних сценаріїв!

📊 Все в одному звіті: Отримуй єдині звіти, які містять результати всіх видів тестування (ручного, автоматичного, аі і кіборг-тестування), з підтримкою паралельного запуску та шардингу!

CyborgTests допомагає QA-командам стати ефективнішими, прибирає зайву роботу та значно прискорює процес випуску релізів!

🔗 Дізнавайся більше та реєструйся на ранній доступ тут: https://www.cyborgtests.com/
📣 Збір для активного учасника нашої спільноти на авто для механіків ракетно-артилерійського підрозділу ЗСУ

Мій брат — військовий механік. Разом із побратимами він часто виїжджає на різні гарячі напрямки, щоб тримати техніку ЗСУ в строю. Їхня робота — рятувати пошкоджену техніку, лагодити її просто в полях, часто — під обстрілами, по бездоріжжю, вдень і вночі.
Їм потрібен пікап або бус, щоб мати змогу швидко виїжджати на виклики.
Цей автомобіль стане робочою конячкою, яка дозволить зберегти десятки одиниць бойової техніки — а отже, і життя наших захисників.


🎯 Ціль: 200 000 грн

Допомогти можна переказом:
Синенко Ірина Олександрівна
https://send.monobank.ua/jar/7VVsJdWbw4
4441111123438719 - банка моно,або
IBAN: UA713220010000026200356409105
Дякую за кожну гривню і репост!

Посилання на пост збору: https://www.facebook.com/100006089448894/posts/3828737010672576/?mibextid=wwXIfr&rdid=bIMrzETIzZ2CKVkF#
Я буду на DOU Day 2025

Привіт друзі! Цього року я виступатиму на Dou Day!
Буду розказувати про скорочення, як ефективніше шукати роботу не тільки з власного досвіду, а ще й базуючись на статистиці і відгуках опитування, що я проводив раніше.

Минулого року я був в захваті від організації події - цього року вона має бути ще крутіша, ще масштабніша, ще цікавіша!
Тож не пропустіть!
#звіт за РЕБ

Привіт друзі! Новини останнього дня, м'яко кажучи, погані. Руки опускаються.
Тож, щоб трохи нас всіх розкрутити, хочу відзвітувати по збору на РЕБ!
Ми тримаємось, бо ми є один в одного!

Пристрій було замовлено, доставлено і вчора протестовано хлопцями. За що вам всім велика подяка. 🇺🇦
Привіт, сьогодні з порцією мотивації здобути нові управлінські скіли!
У суворого @a_grygorenko відкрито запис на лютневий потік "Шлях до QA Leader" - йти всім, хто хоче вирости з інженера в гарного лідера QA команди.

Тобі це треба? Так, якщо:
- хочеш стати QA Lead, але не знаєш з чого почати;
- вже працюєш лідом і хочеш структурувати знання;
- нещодавно став лідом і потрібна підтримка експерта та колег зі схожими проблемами.

Що в програмі:
✨ Реальні кейси та ситуації з практики;
✨ Фокус на soft skills та people management;
✨ Підтримка ментора та спільноти;
✨ Перевірені інструменти та методики;
✨ Практика переговорів та фідбеку;
✨ Персональний план розвитку.

📅 Старт: 17 лютого

💎 До кінця січня діють знижки раннього бронювання:
Базовий - $900 (замість $1000)
Просунутий - $1200 (замість $1500)
Бронь місця - $200 (фіксує ціну з знижкою)

Можна оплатити частинами або через компанію👌

Залишились питання або готові почати?
Пиши в Telegram: @artem_grygorenko
Та шукай на сайті: grygorenko.tech
Посміхаєтесь багам? 😂
14.04.202517:25
Сьогодні я був в суді

Привіт друзі! Новина не про тестування, але дуже чутлива для мене. Пам'ятаєте, 2 роки тому ми разом зібрали на Мавік для 18 ОБМП, але поставник мене кинув?
Ось мій пост про це - https://dou.ua/forums/topic/46184/

Минулого тижня отримав повістку в суд по цій справі (хоча пройшло 2 роки і я думав, що правосуддя не дочекаюсь). Сьогодні був на першому засіданні. 2/3 учасників схеми на лаві підсудних. Одна - в міжнародному розшуку.

Якщо будуть суттєві зрушення - імовірно напишу про це.

Якщо хочете знати, як виглядає засідання суду - уявіть собі, що на мітинг зібрали всіх можливих людей, потім почали шукати вільний мітинг-рум (залу засідань). Потім - знайомство учасників і вирішення 2 питань - чи всім ок тут бути і коли зібратись на наступний мітинг. На все про все 4 години.

Типовий дейлік в ентерпрайз проєкті 😁
Трохи про ORM

Привіт друзі! Тільки вчора нажалівся вам, що не маю з ким поговорити про код, який я пишу, тож поділюсь із вами, бо нарешті маю трохи вільного часу 😃

В програмуванні є різні підходи до роботи з базами даних - можна написати код, який просто виконує SQL запити. А можна використати ORM (Object-relational mapping) - технологію, що зв'язує кожен запис в табліці БД з відповідним об'єктом. Як от
User(id=1, name="John", age=30) буде відповідати запису в SQL таблиці з трьома колонками з відповідними іменами.

Це зручно для розробника:
🟢створив об'єкт - додався запис в базу
🟢змінив - і зміни вже там
🟢видалив - ви зрозуміли
🟢а працювати з даними з пов'язаних таблиць - дуже просто і приємно!

Але на практиці і я, і багато моїх колег і знайомих все ще частіше користуємось старим добрим SQL в коді. Тому що
та там щось складно, це ж розбиратись треба

ну ми вже багато написали, переписувати довго буде

а якщо щось зміниться, як мігрувати?


І от, нещодавно в мене з'явилась задача написати тести, що використовують дані з 10+ нових таблиць, при чому в коді вже був написаний абстрактний шар коду з SQL на інші 10 таблиць. І я вирішив спробувати мігрувати все на ORM, щоб дізнатись, наскільки це складно і довго насправді.

Пишу на Python і обрав для роботи одну з найпопулярніших ORM - SQLAlchemy.

✅ По-перше, я стоврив моделі - скопіював структуру таблиць у вигляді SQL запитів (будь-який редактор таке вміє) і попросив Copilot згенерувати мені моделі. На все витратив десь годину

✅ По-друге, переписав існуючі функції, що читали чи модифікували дані, замінюючи SQL відповідними моделями. Витратив ще годину.

✅ По-третє, написав нові функції вже на нові таблиці. Їх було багато, тож 2 години.

✅ Запустив тести, щоб перевірити, чи нічого не зламав, пофіксив кілька перетворень типів і все! На повну міграцію я витратив менше 1 дня! Проте тепер і я, і інші інженери використовують ці моделі для швидкого написання інтеграційних тестів для перевірки прототипів. Код став красивіший і зрозуміліший.

Тож якщо ви сумніваєтесь - рекомендую спробувати. З ШІ це питання годин, а не днів😉
Қайта жіберілді:
DOU avatar
DOU
Тестувальниця, яку вже три роки утримують росіяни, звернулася до української влади

https://dou.ua/goto/c194

Публікуємо продовження історії Ірини Горобцової — тестувальниці з Херсона, яку росіяни викрали і засудили до десяти з половиною років ув’язнення. Колеги і рідні розповіли, як справи в Ірини, та передали редакції листа, з яким айтівиця звернулася до української влади. З дозволу рідних ми публікуємо його текст.
Қайта жіберілді:
DOU avatar
DOU
У третю річницю повномасштабної війни ми запускаємо “Меморіал IT-спільноти”. Це проєкт DOU, де ми вшановуємо загиблих айтівців у російсько-українській війні. Тут зібрані короткі біографії військових, які віддали життя за Україну, а також цивільних, які загинули від рук росіян. Нехай ніхто не буде забутий.

Дякуємо агенції Artycoders за розробку і дизайн проєкту.
30.01.202517:36
🙊 Про співбесіди

Привіт друзі! Буквально минулого тижня провели співбесіду з Попелюхою і мені пригадалось, як я сам проходив співбесіди цього літа, коли шукав нову роботу. Хотів цікаві історії притримати до наступного випуску подкасту, але не зрозуміло, коли він буде, тож нема чого тягнути. Тим паче, що за пів року деякі деталі трохи забулись.

Почну з технічної співбесіди в компанії nCube, з якою я наразі співпрацюю. Вона для мене - еталонний приклад важливості портфоліо. Оскільки шукали автоматизатора, то хотіли подивитись на мої навички написання коду. Тому я відкрив свій Github і ми передивились ті проєкти, якими я пишаюсь найбільше: код, документація, юніт тести. І цього виявилось більш ніж достатньо, щоб справити приємне враження.

Коли я про це згадую в розмовах, мені дорікають - "гарно вам, автоматизаторам, а що робити простим мануальщикам?" Для вас маю 3 поради:
1️⃣ Починайте вчити і використовувати в роботі, для рутинних задач, будь-яку скриптову мову: python, JS, bash. В 2025 - це must have.
2️⃣ Заведіть портфоліо з прикладами результатів вашої роботи мануальним тестувальником - тест дизайни, тест плани, баги. Не скачані з інтернету і не згенеровані ШІ, а такі, як ви робите кожного дня (чи їх ідеальні версії у вакуумі)
3️⃣ Пишіть - чи навіть блог заведіть, як маєте час і натхнення. Але почати можна хоча б з постів в LinkedIn або статті на DOU. "Був у мене такий цікавий кейс на роботі, ось так ми його вирішили" - це ж буквально case study вашої роботи + документування та аналіз результатів 😉

Для прикладу надаю приклад портфоліо - ще колись давно в Інфопульсі попросили зробити приклад для замовника - https://github.com/infopulse/Test-Documentation-Examples

❗️ Дякую, що дочитали! Наразі триває мій збір на РЕБ для 18 ОМБР - деталі в закріпленому пості. Дякую ❤️
16.01.202514:12
🕑 Співбесіда з Попелюхою

Привіт друзі! Вже за кілька годин буду буду проводити співбесіду з Наталкою на позицію Senior Manual QA. Ми домовились, що все буде по чесному - я підготувався, як до будь-якого іншого інтерв'ю, питання не шарив. Валити не буду, але й піддаватись теж - все проведу точно так, як будь-яке комерційне інтерв'ю.
Після цього надам розгорнутий фідбек і ми обговоримо саме інтерв'ю зі спільнотою. Тож приєднуйтесь - буде весело і цікаво!

https://www.youtube.com/live/xrzYLeJXddA
⭐️ Неочікуваний звіт

Привіт друзі! Зазвичай я звертаюсь до вас про допомогу, коли не маю можливості самостійно закрити запити від військових. Всі відносно дрібні запити намагаюсь закрити самотужки, бо так швидше і простіше для мене, і звітувати ні перед ким не треба.

Але тут вирішив поділитись гарною історією. Торік ми з Михайлом проводили платний вебінар, щоб зібрати кошти на детектори Кара-Даг. Нещодавно зі мною зв'язались виробники, щоб отримати зворотній зв'язок. І повідомили, що вони розширили виробничі потужності і взагалі, якщо в нас є потреба - один детектор вони поставлять безкоштовно, бо його вже оплатили спонсори/волонтери. Я перепитав у командування 18 ОБМП і замовив ще 3 пристрої, оплативши тільки 2 🔥

Зазвичай в таких випадках мені достатньо отримати в сігналі
++, отримали

але цього разу хлопці навіть відео записали, тож чом би не поділитись

Як багато хто, я сам дуже пригнічений через новини і тривоги, але розуміння, що я корисний - допомагає рухатись далі! Тримайтесь, підтримуйте друзів в ЗСУ і в тилу, ми є один в одного!
❤️ Люди дають натхнення

Привіт всім! Я дуже мало пишу останнім часом. Льоша-менеджер писав набагато більше і різноманітніше, ніж Льоша-інженер. Я сам це розумію, але ніц не можу з цим зробити. Не тому, що "втомився" чи стало не цікаво. Просто стало менше тем, якими хотілося б поділитись.

Зараз мій типовий робочий день - подивитись статус автотестів в пайплайні, проаналізувати баги, якщо вони є і далі - кодити нові автотести. Раніше я спілкувався з багатьма людьми: тестерами, розробниками, аналітиками, менеджерами і замовниками. Консультував і вирішував проблеми. Я не стверджую, що одна робота цікавіша за іншу, але я сумую за людьми! Спілкування дає натхнення!

В мене вже разів з 10 було - придумав і запрограмував дуже крутий алгоритм, який не просто вирішує задачу, а ще й робить це ефективно по часу і ресурсам, і код красиво виглядає. А похвалитися нема кому - якщо в коді нема проблем, то мій Pool Request просто заапрувлять.

Це я все до чого! Цінуйте ваших колег, корисні мітинги і можливість просто поточити ляси з колегами 🫰
OpenAI Academy
#learnit #ai

Тут OpenAI курси свої відкрила на широкий загал пару днів тому в свіжествореній Академії.
Виглядає дуже корисно.
Вже є 40+ лекцій, організованих в декілька потоків.
Я собі вже курс підібрав :) І ви не баріться ;)
🗣 Сороміцька співбесіда і пріоритети

Привіт друзі! Настав час розказати вам про співбесіду, за яку мені було реально соромно, але яка допомогла мені чіткіше визначити свої пріоритети пошуку роботи.

У вільний час я іноді пишу код не тільки на Python, але й на JS/TS - чи то просто з цікавості, коли прочитав про якусь прикольну бібліотеку, чи, щоб PoC зробити для порівняння. Тож, коли я почав шукати роботу, я написав створив собі новий проєкт у VS Code і переписав свої автотести для домашнього проєкту з Python на TS. І оскільки було не складно, я вирішив розширити свій пошук не тільки тест менеджментом і автоматизацією на Python, а ще й на JS.
І навіть отримав кілька запрошень на співбесіди! Одну навіть пройшов. Що ж могло піти не так?

Запросили мене на співбесіду в одну велику компанію, на мітинг прийшло кілька хлопців, які знали, хто я, а я знав одного з них. Тож отримав до себе заздалегідь дуже гарне ставлення. Вони запропонували мені live-coding сессію, я почав писати код. І тільки тут я зрозумів, що я взагалі нічого не знаю про TS, а все, що було написано раніше - працює суто випадково 😄 Задачі, що хлопці питали - прості для них, виявились невирішуваними для мене. З підказками я зробив одну, скіпнув другу, але, оскільки ставлення до мене було дуже хороше, мене всіляко підбадьорювали ❤️ і пропонували написати ще кілька прикладів.
І ось, зробивши третю задачу, запускаю код і він не працює через синтаксичну помилку. Але VS Code не може сказати, де саме вона, тому що рішення було написани в найкращих традиціях JS/TS і код закінчувався чимось типу )))})})}}))}}} Кілька разів безуспішно його зарефакторивши, ми всі разом вирішили, що простіше ресетнути задачу і написати її з нуля - тільки тоді вона запрацювала. Але саме в цей момент я усвідомив, що мені це не подобається і я точно не хочу наступний рік колупати дужки.

Тож я зробив те єдине, що могло покращити цю співбесіду - попросив пробачення за витрачений час; подякував хлопцям за чудову співбесіду і нереальний рівень довіри та підтримки; і завершив її. Після чого відмінив всі подальші інтерв'ю по JS/TS і прибрав ці мови з пошукових фільтрів.

Дуже вдячний, що в результаті я чітко зміг побачити для себе не просто те, що я хочу робити з задоволенням а й те, чого я точно робити не хочу:)

А які у вас були фейли на співбесідах?
27.01.202517:24
📣 Благодійний воркшоп з API тестування

Привіт друзі! Згідно статистики, 77% тестувальників практикують тестування web застосунків, при цьому API тестують менше 20%
Ця статистика дає відповідь на моє ж питання – чому на останньому Dev Challenge учасникам так важко далось просте завдання з тестування API.

Але на разі, я бачу не проблему, а можливість навчитись новому!

Хочу провести благодійний воркшоп з API тестування.
📆 Коли: 11 та 13 лютого, з 19:00 до 21:00

💰 Це платно? Так, моя мета - зібрати на РЕБ для 18 ОБМП. Мінімальний донат - 1000 грн. Серед всіх учасників розіграємо подарунок/подарунки (ще працюю над цим).

ℹ️ Про що воркшоп? Детальний план за посиланням 👇

🤔 Для кого? Для всіх!

➡️➡️ https://qamania.org/blog/workshop-02/ ⬅️⬅️
➿➿➿➿➿➿➿➿➿➿➿➿➿➿➿➿➿➿
Також буду вдячний всім, хто може просто задонатити і поширити ❤️

На РЕБ для 18 ОБМП

🎯 Ціль: 320 000 ₴

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/5DQKg3Ybpz

💳Номер картки банки
4441 1111 2088 9278
⚙️ Management -> Engineering - downgrade? part 2

Привіт друзі! Продовжую описувати власний досвід про перехід з менеджерської посади на інженерну.

Взагалі, ми навіть на подкасті з Ромою і Наталкою обговорювали, що часто-густо, менеджмент, це дорога в один кінець - технології так швидко розвиваються, що як тільки перестаєш працювати з ними напряму, одразу втрачаєш навичку. Це дійсно правда. Втягнутись в ритм щоденної розробки мені було надзвичайно складно. Мої перші PR-и містили більше зауважень і коментів, ніж змін, які я зробив 😸

Перші місяці я відчував шалений тиск зі сторони отого мерзенного Льоші-менеджера-хеда-практики, що запланував вже покрити автотестами все, а я тільки-но прочитав всю документацію і розібрався з енвами. Але на противагу я маю дуже гарний і дорослий колектив і менеджмент, що не тисне, дає стільки часу освоїтись, скільки потрібно і завжди радий допомогти порадою ❤️

Але я й не переставав повністю займатись інженерією - постійно писав пет-проєкти, робив PoC на нові технології, робив невеликі курси по автоматизації та перформансу, пишучи і переписуючи код багато разів. І це гарно спрацювало. За майже пів року роботи AQA інженером, я не тільки почав гарно писати код, та ще й опанував bash і докер на рівні, на якому ніколи й не планував його знати 😅

Яку б роботу вам не підкинули - продовжуйте приділяти час саме тому, що вам подобається робити - кодити, тестувати, писати доки. І тоді вам буде легше адаптуватись до нових задач і нової роботи.

Далі буде!
10.04.202515:37
💪🏻 Якщо ми на дні — то далі шлях тільки вгору. Як пережити скорочення і знайти нову роботу

Привіт друзі! Поки готував доповідь на DOU Day - назбирав купу матеріалу, дуже цікавого, але який фізично не можна було б вмістити в 30-хв доповідь. Тож за порадою програмного комітету все, що не вмістилось у доповідь, я описав у вигляді статті - https://dou.ua/goto/HtXc

Про що написав:
✅ короткий переказ того, як я шукав роботу
✅ статистика з опитування людей, що опинились в аналогічній ситуації

Про що буде доповідь:
✅ що ми, як спеціалісти, можемо зробити, щоб працювати ефективніше
✅ як нашу ефективність грамотно описати в CV
Тачка для десантників 🛻
#збір

Мало хто знає, але на початку в цьому каналі крім Льоши і мене було ще декілька адмінів, які теж троха писали, але потім запал пропав.

Проте не пропав запал підтримувати своїх, на фронті.

Зараз наш друг, й в далекому минулому теж адмін цього каналу, разом з фондом збирає на автівку для підрозділу свого Бро.
Його брат – ще до повномасштабного вторгнення він ніс службу у ЗСУ та пройшов АТО. У перший рік великої війни він готував бойові літаки до вильоту в одній із бригад тактичної авіації. Згодом, змінив кілька військових професій і нині служить штаб-сержантом у 77 ОАЕМБр на куп'янському напрямку.
Зараз у його підрозділі вкрай критична ситуація з транспортом: автівок находу не залишилося. Тому ми відкриваємо збір на автівку для Бро! Щоб хлопці й дівчата могли ефективно виконувати бойові завдання.

Тож і ми спробуємо допомогти чим зможемо.
🫙Моно-банка https://send.monobank.ua/jar/3b8DB7T97M
Маленьких донатів не буває!
Наперед велике Дякуємо! 💛💙
07.03.202509:11
Метатести для LLM або хто потестить тести
#ai #bugseverywhere

Всіх давно вже цікавить питання: коли ж AI замінить нас на роботі. І надто це питання цікавить розробників. Проте в конструктивному руслі: "коли AI почне фіксити нудні баги замість нас, а ми нарешті зможемо продовжувати їх створювати більше творити?".
Для відповіді на це питання існують різні методології оцінювання ефективності LLM на реальних задачах, зокрема от й на задачах по багфіксу. Одна з найвідоміших - SWE-bench.
Якщо коротко, то SWE-bench - це набір даних, який перевіряє здатність AI агентів автоматично виправляти реальні баги на GitHub. 2,294 GitHub issues з 12 популярних Python репозиторіїв та unit тести для перевірки багфіксів - дозволяють отримати конкретну числову оцінку для того чи іншого поєднання агента та LLM.
Наприклад найспроможніший агент на даний момент на "Verified" наборі - AI Programming Agent від Weights & Biases, який спромігся пофіксити 64,6% багів.

Але є одне але. А що там з тестами, тобто з багами?
Іншими словами: а чи перевіряв хтось, крім авторів SWE-bench релевантність цього датасету, на якому оцінюють здатність LLM агентів фіксити реальні баги?

Такі дослідники знайшлись. Й перевірили SWE-bench датасет на відповідність поставленій задачі.
Жодним чином не піддаючи сумніву важливість цього бенчу і йому подібних - лише вказуючи й пропонуючи можливості покращення методології оцінки LLM агентів.

TL;DR
Автори дослідження з'ясували що більшість "успішних" патчів для GitHub issues з SWE-bench набору - насправді сильно під питанням, бо третина з цих issues містила правильний фікс в коментарях до issue, ще третина мали трохи неадекватні тести для того щоб перевірити фікс, тобто тести зеленіли не тому що проблему було реально пофікшено, а тому що в пулреквесті містився код на якому тести зеленіють :) Таким чином дві третини "фіксів" від LLM coding assistants дуже під питанням.
Потім автори дослідження ще упоролись й дослідили чи входять потенційно фікси від цих issue в дані, на яких міг навчатись LLM, переробили тестовий датасет таким чином щоб були тільки GitHub issues створені точно пізніше ніж зріз навчання LLM - і тоді ефективність фіксів дропнулась взагалі до лічених відсотків: у найкращої моделі на той момент, chatGPT 4o - з 18,8% на "Full" датасеті до 3,83%!

Висновки:
Забавно що тести це баги, але не дуже забавно те що тести з багами :)
Або іншими словами: тестові дані - наше всьо, і від їх якості залежить якість результатів, які ми хочемо і можемо отримати від LLM.
Щодо фіксу реальних багів - поки що "такоє"..

Якщо когось прям от сильно зацікавило, то ось додаткові посилання:
1) сама стаття: link
2) відео на ютубчику з розбором статті: link

А у вас як? Що ви фіксите за допомогою LLM?
Діліться в коментах! Всім справді цікаво!
03.02.202507:32
❗️ Збираю статистику по layoff’ам

Привіт друзі! Я почав активно готуватись до пітчингу доповіді до DOU DAY 2025, де планую, поміж іншим, розказати свою історію скорочення і пошуку роботи. Але одна моя історія — нудна і не показова (буде типова помилка того, хто вижив).

Коротка версія:

🟢мене скоротили влітку, я цього зовсім не очікував, але мав актуальне резюме і орієнтувався в ринку
🟠Спланував пошук роботи, намагаючись спочатку отримати найцікавішу і найприбутковішу, надавши собі на це 3 місяці, після чого мав знизити планку
🟢Активно розсилав СV через майданчики пошуку роботи, LinkedIn та напряму в компанії зі списку топ-50
🟠До кожного інтерв’ю готувався, читаючи уважно вакансію і гуглячи всі невідомі слова (і вичитуючи власне резюме)
🟢До інтерв’ю ставився як до рівнозначної бесіди — не тільки компанія обирає мене, але і я компанію. Як результат, деякі інтерв’ю завершував раніше, бо розумів, що я заслабкий і не пройду, чи компанія мені не підходить
🟠Мав портфоліо на github + блог — докази моєї професійної діяльності
🟢Знайшов роботу за 2 місяці

Тож я подумав, а що як дізнатись у вас — якщо вас скоротили, як це сталось і коли, де, як ви шукали нову роботу?

Оскільки в Інтернеті я часто бачу, що люди шукають роботу — аналітика і best practices можуть стати дуже корисним підґрунтям для наших колег, хто шукає роботу просто зараз.

Приділіть, будь ласка, 5 хв вашого часу і заповніть опитування. А якщо вам є що розказати про ваш лейофф і пошук роботи — діліться в коментарях. І перешліть опитування вашим друзям та знайомим, якщо їх теж скоротили.

➡️➡️➡️ forms.gle/3v9jobgCix5Tw5LAA 👈👈👈
21.01.202515:36
Аналітика зарплат QA, зима 2025

Привіт друзі! Якщо ви ще не бачили - на DOU вийшла свіжа аналітика доходів QA

Дуже дякую всім, хто заповнив своєчасно анкету і рекомендую ознайомитись з результатами самостійно.

Що було цікаво мені?
💰 Основна метрика - ЗП. Хотілось би, щоб було краще. Але радію, що поки не стає в рази гірше
⏳ Я невпинно віддаляюсь від медіани віку тестувальників. Добре, що поміж нас з'являються молоді і скілові інженери, але не хочу усвідомлювати себе старим 😅
📄 Краще мати ISTQB сертифікат, ніж не мати! Я пропонував це питання і тепер маю доказ, що ті, хто мають достатньо знань і навичок для отримання сертифікату і заробляють більше!
📬 Postman'ом користується 17% тест інженерів. Я здивований, що так мало. Але це пояснює посередні роботи по API тестуванню в Postman на останньому Dev Challenge. Більшість банально його не використовує. Якщо ви теж не користуєтесь - чим ви тестуєте API і чи тестуєте взагалі? Це при тому, що 77% тестувальників, за статистикою займаються тестуванням web. Як так?

upd
А ще пишуть, що 76% тестерів пишуть тест кейси. Мені здається, що це не правда. От ви - пишете?
Management -> Engineering - downgrade?

Привіт друзі! З початком роботи в новій компанії та новій ролі, щось зовсім закинув наш блог. Але поступово розгріб справи і набрався мотивації щось писати, і може навіть відео якісь запишу :)

І чом би не почати з моїх вражень від переходу в нову компанії на нову позицію. В голові купа думок, тож не лякайтесь, що все не вміщу в один пост.

Перш за все - нова компанія! Хто мене хоч трохи знає - я працюю в ІТ більше 15 років і весь цей час працював з компанією Infopulse. Люди, з якими я провів вагому частину свого дорослого життя - сформували мене як спеціаліста, передали мені свої цінності, поділились знаннями і досвідом. Багато хто, як от Міша, стали моїми найліпшими друзями ❤️
Тому мені міняти роботу, сталий ритм життя і коло спілкування було ой як не просто. Але я радий, що в нас в Україні дуже багато класних спеціалістів і компаній! Коли я підключився на перше інтерв'ю з рекрутером nCube - після перших же хвилин зрозумів, що ми маємо спільні цінності і мені буде комфортно працювати з ними. "Наша компанія активно допомагає ЗСУ, не працює з руснею і не толерує русню" 🔥 А сама вакансія - робота з ШІ на пайтоні - просто всі зірки зійшлись!

Тож зараз я працюю просто AQA Engineering і задоволений! Уявіть собі - в мене 1 мітинг на день на 5 хв, а далі купа роботи, яку я можу сам вибрати і пріоритезувати. Безперечний плюс!

Але якщо ви думали, в кого більше вільного часу - в менеджера чи в інженера, мій досвід наочно демонструє - зараз часу писати в блог в мене не вистачає 😅 Але може то я просто розлінився

Думки поки що закінчились, але далі буде!
Көрсетілген 1 - 24 арасынан 755
Көбірек мүмкіндіктерді ашу үшін кіріңіз.