Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Реальна Війна
Реальна Війна
Україна Сейчас | УС: новини, політика
Україна Сейчас | УС: новини, політика
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Реальна Війна
Реальна Війна
Україна Сейчас | УС: новини, політика
Україна Сейчас | УС: новини, політика
Будь в курсі! Новини для українців avatar
Будь в курсі! Новини для українців
Жаңалықтар және БАҚ
Будь в курсі! Новини для українців avatar
Будь в курсі! Новини для українців
Жаңалықтар және БАҚ
🎧 10 книжок українських авторів, які можна послухати на MEGOGO
Скучили за книжками, але бракує часу на читання? Спробувайте аудіокнижки! Їх можна слухати під час прогулянок, занять спортом чи в дорозі, коли немає можливості гортати сторінки паперових книжок.

▪️Сергій Жадан «Псалом авіації»
Ці вірші написані впродовж 2020 року. Поезія збірки сповнена метафор та образів, які переносять читача у світ українських пейзажів, гір та безкрайніх степів, де панує тиша та спокій.

▪️Артем Чех «Район «Д»
Це оповідання про людей в умовах великих змін і криз. Кожна історія — про різні життя і долі, про дитинство 90-х, сусідів по будинку, ту саму бабусю з 62-ї квартири, друга дитинства та інших випадкових людей, яких зустрів автор і які так само можуть трапитися на шляху кожного.

▪️Тарас Прохасько «Так, але»
Збірка короткої прози, до якої увійшли 34 тексти про родину та спогади, про дитинство, молодість і життя загалом. Всі ці історії формують єдину цілісну тему — як важливо відчувати і чути.

▪️Світлана Ройз «Ключі сили»
Книжка присвячена темі емоцій та їхньому усвідомленому проживанню дітьми. Як впоратися, скажімо, зі страхом темряви? Як дитина може виявляти свою злість, щоб не поводитися агресивно і водночас не придушувати емоцію всередині?

▪️Таня Касьян «Наше. Спільне»
Це книга про вплив війни на людей і суспільство. Вона наповнена історіями українців та їхніми переживаннями початку повномасштабної війни.

▪️Олександр Михед «Позивний для Йови»
Автор почав писати книгу у перший день повномасштабного вторгнення і працював над книжкою протягом тринадцяти місяців. Олександр Михед писав про те, що пережив разом із дружиною, про своїх батьків, які майже три тижні були в Бучі під час окупації та решту подій, які сталися за цей час.

▪️Анастасія Левкова «За Перекопом є земля»
Розповідь про Крим, його минуле та сучасність. Про різні покоління людей, які там жили. У книзі Крим постає не лише як півострів, як географічна локація, а насамперед як символ, як частина української, татарської та світової історії.

▪️Ніна Кур’ята «Дзвінка»
Книга про те, як це — народитися українкою в СРСР, відчути на собі спочатку радянську пропаганду і мовну дискримінацію, а потім — упередженість земляків з інших регіонів. Але зрештою відтворити та втримати власну ідентичність.

▪️Юрій Андрухович «Радіо Ніч»
Дія роману відбувається під час початку пандемії та незмінної загрози з боку росії — коли надії на радикальні зміни згасають.
Головний герой, Йосип Ротський, музикант, який веде власну радіопрограму, де транслює музику, поезію та добрі історії у темний світ.

▪️Ілларіон Павлюк «Білий попіл»
Нуарний детектив з українською атмосферою. Це історія про детектива Тараса Білого, якому замовляють розслідувати вбивство доньки сотника Назара Засухи. Начебто простісінька справа — потрібно довести, що убив дівчину семінарист Хома. Та коли детектив приїздить на хутір Білий попіл, то розуміє — буде не просто.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
Харків щодня потерпає від російських обстрілів. Незважаючи на нищівні атаки, у місті досі проживає понад 1,3 мільйона українців. Частина із них — вимушені переселенці. Для людей, які раніше жили у Бахмутській громаді, Фонд Ріната Ахметова передав допомогу.

📦Видачі організовано у хабі міської військової адміністрації Бахмутського району, що працює у Харкові.

До складу кожного набору входять продукти першої необхідності: макаронні вироби, цукор, сіль, борошно, крупа, соняшникова олія, консервована квасоля, тушковане м‘ясо, паштет, печиво.

📦Фонд передав для жителів України майже 13,5 мільйонів продуктових наборів. Допомога надається в рамках програми «Рінат Ахметов — Порятунок життів».

📞За консультацією щодо умов отримання допомоги звертайтеся на безкоштовну гарячу лінію Фонду 0800509001, або пишіть в месенджер Фонду.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
🧑🏻‍🦳Олена не стала виїжджати з рідного Коростеня, що на Житомирщині, коли війна підійшла до міста впритул. Хтось має вижити, запам’ятати ці події й передати цей досвід далі — такою була мотивація жінки. Свою історію Олена, вихователька в дитячому садочку, довірила Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

За день до повномасштабного вторгнення онучка Олени, Кіра, несподівано купила український прапор.

«Вона принесла його додому, одягнула, як хустину, обгорнулася й сиділа дуже сумна. Я здивувалася, запитала, що трапилося. Вона відповіла, що нічого — просто їй зараз так хочеться. Вже через кілька днів я зрозуміла, що дитина як щось передчувала», — ділиться Олена.


У місті є декілька підприємств, в які ворог намагався поцілити. Відтак вибухи там лунали постійно, а довкола утворилося багато вирв. Олена із чоловіком та онукою не раз і не два ночували у підвалі. Але жінка від початку була налаштована оптимістично.

«Ми маємо підтримувати наших дітей. Маємо навчити наступні покоління варити борщі, ліпити вареники і взагалі готувати українські страви», — переконана Олена.


Щоб відволіктися від постійних думок про небезпеку, Олена почала волонтерити. Робила це із максимальною самовіддачею, надихаючи інших жителів Коростеня.

«Наші хлопці — це найкраще, що в нас є», — наголошує вона.


🎥 Дивіться історію Олени тут.

Колекція Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова налічує понад 130 тисяч історій про війну. Це найбільша у світі колекція історій мирних людей, які постраждали від війни росії проти України.

📝 Розкажіть свою — на порталі Музею або на безкоштовній гарячій лінії 0800509001.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
📦"Нова пошта" оновила тарифи на міжнародну доставку. Тепер вартість посилок буде розраховуватись по-новому. Про це повідомляє прес-службА компанії у Telegram.

Тарифи на міжнародну доставку було оновлено.
Йдеться про те, що відтепер вартість посилки розраховується:
▪️не за об'ємною вагою;
▪️а за фактичною вагою.

"Скільки важить - стільки й платите", - наголосили у компанії.


Як приклад громадянам навели ситуацію з пересилкою капелюха.
"Якщо плануєте надіслати капелюх, який важить 250 грамів, то заплатите лише за цю вагу, а не за розміри", - пояснили у "Новій пошті".

Крім того, було запроваджено "зручну градацію тарифів для дрібних вантажів":
▪️не у межах вагових категорій (до 2 кг чи до 10 кг);
▪️а за фактичною вагою (різна ціна за 0,1 кг, 0,25 кг, 0,5 кг тощо).

👉🏻 Детальніше з тарифами НП на міжнародну доставку можна ознайомитись за посиланням.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
Адаптація дітей, які виховуються в інтернатних закладах, до життя в родині — важливий та емоційно насичений процес, що вимагає особливого підходу та підтримки з боку батьків, соціальних працівників і педагогів. Про це йшлося у вебінарі «Процеси адаптації дитини в новій родині», організованому в межах проєкту «Сирітству — ні!» Фонду Ріната Ахметова.

🎥 Запис онлайн-тренінгу доступний за посиланням.

Спікеркою зустрічі була Любов Лоріашвілі — юристка, психологиня, начальниця відділу організації навчальних заходів для сімейних форм виховання Київського міського центру соціальних служб, експертка Фонду Ріната Ахметова. Із слухачами тренінгу вона поділилася цінним досвідом і практичними рекомендаціями щодо етапів адаптації дитини в новій родині та їх проявів.

Фонд Ріната Ахметова зібрав найдієвіші поради для усиновлювачів і опікунів, як зробити адаптацію дитини в новій родині якомога комфортнішою.

▪️Етап 1. «Перший день»
На цьому етапі варто створити безпечне середовище вдома. Будьте до малечі дбайливими та уважними, і якийсь час проведіть у вузькому сімейному колі, щоби дитина освоїлася.

▪️Етап 2. «Медовий місяць»
Цей етап триває від одного місяця до пів року. Дитина щосили намагається сподобатися батькам, а вони прагнуть їй у всьому догодити. У цей період важливо пояснити дитині, як влаштований побут, як розподіляються права й обов’язки членів родини, який розпорядок дня тощо.

▪️Етап 3. «Притирання»
Це найскладніший період для дитини й батьків: час встановлення меж, правил і нових звичок. Можуть загострюватися страхи, з’являтися хвороби, замкнутість або агресія. Батькам важливо зберігати терпіння, турботу й любов.

▪️Етап 4. «Стабілізація»
Це завершальний етап адаптації, коли дитина знімає захисну «броню», відкривається і відповідає взаємністю. Вона відчуває себе частиною родини, довіряє батькам і краще їх розуміє.

Фонд Ріната Ахметова всі роки своєї роботи докладає зусиль, щоби кожна дитина виховувалася в сім’ї. Завдяки програмі «Сирітству — ні!» вже майже 11 тисяч дітей в Україні знайшли нові родини.

✨Будь в курсі! Новини для українців - надішліть друзям✨
❓Що робити, якщо транспорт згорів або розбитий? Розповіли у прес-службі Головного сервісного центру МВС.

Чому про знищене авто не можна просто "забути"
У ГСЦ МВС розповіли, що під час повномасштабної війни транспортні засоби доволі часто втрачають свою придатність до експлуатації:
▪️або через суттєві пошкодження;
▪️або через знищення.

☝🏻Проте навіть у такому стані автівка залишається зареєстрованою за власником - допоки її офіційно не знімуть з обліку.

Отже, навіть якщо машину було знищено (тобто відновленню вона не підлягає), її необхідно правильно зняти з обліку.

Що робити з авто, непридатним до експлуатації
🚘 Згідно з інформацією сервісного центру МВС, авто, непридатне до експлуатації, можна безкоштовно зняти з державної реєстрації - шляхом вибракування.

Для того, щоб вибракувати транспортний засіб, необхідно звернутись до будь-якого територіально зручного сервісного центру МВС.

Перед цим потрібно зареєструватися для отримання послуги (йдеться про попередній запис):
▪️або онлайн - через сервіс "Е-запис";
▪️або через термінал - у приміщенні сервісного центру МВС.

Які документи потрібні, щоб вибракувати транспортний засіб
Для вибракування транспортного засобу, під час звернення до сервісного центру МВС при собі потрібно мати:
▪️паспорт з відміткою про реєстрацію місця проживання або ID-картку з витягом про місце проживання;
▪️довідку про реєстраційний номер облікової картки платника податків (ІПН);
▪️свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (якщо є);
▪️номерні знаки (якщо збереглись).

📄 У разі викрадення свідоцтва про реєстрацію або номерних знаків, необхідно надати документ (довідку) від правоохоронних органів щодо порушення кримінальної справи або відмови в її порушенні.

"Якщо транспорт знаходиться в розшуку або під арештом - послуга не надається", - наголосили в МВС.


Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
🛴Де заборонено їздити на електросамокаті і коли можуть оштрафувати?
Електросамокати стали популярним видом транспорту в українських містах. Водночас із поширенням цього засобу пересування зростає і потреба в розумінні правил користування ним.

Де заборонено їздити на електросамокаті?
▪️Тротуари та пішохідні зони. Адвокат пояснює, що самокати не повинні рухатися серед пішоходів. Виняток - лише за відсутності альтернативного маршруту, і лише на мінімальній швидкості з обов’язковим наданням переваги пішоходам.

▪️Пішохідні переходи. Перетинати їх можна лише пішки - ведучи самокат поруч.

▪️Проїзна частина. Дозволено лише в разі відсутності велодоріжки або узбіччя, при цьому слід рухатися по крайньому правому краю дороги.

Де можна користуватися самокатом?
▪️Велосипедні доріжки. Це основна дозволена зона для пересування.
▪️Узбіччя або край дороги. Якщо немає велодоріжок - дозволено рух правим краєм проїзної частини, з дотриманням безпеки.
▪️Парки та зони відпочинку. У більшості випадків їздити дозволено, але можуть діяти обмеження швидкості (наприклад, до 15 км/год у парках деяких міст).

Додаткові обмеження
▪️Максимальна швидкість у містах - 25 км/год (у Львові, наприклад, обмеження до 20 км/год).
▪️Вік водія. Рекомендується від 14 років. Для молодших - лише у безпечних зонах (парки чи закриті території).
▪️Безпека. Рекомендовано використовувати шолом, фари, світловідбивачі.
▪️Пасажири. Електросамокат призначений лише для однієї особи.
▪️Пересування у стані сп’яніння. Їзда в нетверезому стані заборонена і тягне за собою великі штрафи.

Відповідальність за порушення
Порушення правил може спричинити адміністративну або навіть кримінальну відповідальність:
💸 штраф за їзду в стані сп’яніння - від 17 000 до 34 000 гривень;
💸 порушення ПДР - від 340 до 680 гривень;
💸 ДТП з травмами - можливе стягнення матеріальної та моральної шкоди, а також реальний термін ув’язнення.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
🅿️Паркування на газоні чи тротуарі: які штрафи чекають на порушників?

Законодавство чітко регламентує обмеження щодо паркування. Відповідно до п. 15.10 правил дорожнього руху (ПДР) у редакції 2025 року стоянка транспортних засобів заборонена:
▪️на газонах;
▪️на тротуарах (окрім спеціально визначених місць);
▪️для легкових авто і мотоциклів на тротуарах, якщо для пішоходів залишається менше 2 метрів проходу.

❗️У житловій зоні дозволено паркуватися лише у спеціально відведених місцях, без перешкод для руху пішоходів та проїзду спецтранспорту.

ℹ️ Згідно з ПДР стоянка - це припинення руху транспортного засобу на час, більший ніж 5 хвилин, з причин, не пов'язаних з необхідністю виконання вимог цих Правил, посадкою або висадкою пасажирів, завантаженням чи розвантаженням вантажу.
Згідно з правилами, газон - це ділянка з дерновим покривом, засіяна спеціальними травами, а тротуар - елемент дороги, призначений виключно для руху пішоходів.

❓Який штраф загрожує водіям?

За порушення правил стоянки, у тому числі за паркування на газоні або тротуарі, передбачений штраф у розмірі 340 гривень відповідно до частини 1 статті 122 КУпАП.

❓Як фіксуються порушення?
Фіксація може здійснюватися за допомогою фото- чи відеозйомки. У такому випадку посадова особа уповноваженого підрозділу Національної поліції зобов’язана розмістити на лобовому склі транспортного засобу копію постанови про штраф, навіть без присутності водія. Інформація про порушення вноситься до Реєстру адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
💸 Постраждалим від ракетного удару по Києву відшкодують оренду житла на час відновлення їх квартир.
Місто відшкодує тимчасову оренду житла постраждалим мешканцям Святошинського району, чиє житло зруйнували або пошкодили росіяни під час ракетної атаки 24 квітня, повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

📄Станом на 28 квітня уже надійшло 34 заяви на отримання компенсації за оренду тимчасового житла. Також містяни подали майже 600 заяв на отримання одноразової матеріальної допомоги за програмою «Турбота. Назустріч киянам».

«Постраждалі погодилися, що компенсація оренди житла – це найкращий вихід. Звісно є ще кілька варіантів розміщення людей: соціальні квартири або гуртожитки. Але люди хочуть жити недалеко від місця, де вони жили», – пояснив Поворозник.


Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
❓Коли школярі України підуть на літні канікули-2025?
У 2025 році літні канікули для українських школярів офіційно почнуться з 1 липня. Однак у Міністерстві освіти і науки (МОН) запевняють, що це не остаточна дата для всіх шкіл.

Згідно з постановою Кабінету міністрів Україні №841 навчальний рік офіційно завершується 30 червня 2025 року. Водночас більшість шкіл планують провести останній дзвоник уже наприкінці травня - 30 або 31 числа.

📚 Після цього учні продовжать навчання, аби надолужити пропущене через повітряні тривоги, блекаути чи епідемії.

☝🏻При цьому у МОН наголошують, що дати літніх канікул є рекомендованими, і кожна школа може самостійно встановлювати графік відпочинку. Рішення ухвалюється педагогічною радою закладу з урахуванням безпекової ситуації та навчального навантаження.

🏫 У червні в школах можуть організовувати консультації, екскурсії або літні табори, але це не буде обов’язковим продовженням навчання.

🔔Новий навчальний рік орієнтовно розпочнеться 1 вересня 2025 року, яке припадає на понеділок.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
❗️ На Дніпропетровщині оголосили обов’язкову евакуацію із деяких населених пунктів.

👨‍👩‍👦‍👦У деяких населених пунктах Межівської громади Дніпропетровської області оголосили евакуацію сімей з дітьми. Людей просять взяти з собою документи, а також необхідні речі.

🚌 З 25 квітня 2025 року в окремих селах Межівської громади Дніпропетровської області оголошено обов'язкову евакуацію для сімей з дітьми. Рішення прийнято за розпорядженням начальника Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергія Лисака.

📍Евакуація стосується жителів сіл Колона Межова, Новопідгородне, Райполе та Сухарева Балка, які повинні покинути ці населені пункти примусово.

☝🏻Процес евакуації буде організовано за попереднім погодженням дати та часу виїзду, з обов'язковою реєстрацією в збірному пункті у Межовій. Людям необхідно взяти з собою важливі документи, гроші, медикаменти, їжу та воду на кілька днів, а також теплий одяг і взуття.

📞 Для отримання додаткової інформації можна звертатися за телефонами: 0563060428 та 0669131345.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
🚄"Укрзалізниця" запускає поїзд з Коломиї до Луцька
З 6 травня 2025 року почне курсувати новий регіональний поїзд №815/816 за маршрутом Коломия–Луцьк–Коломия. Про це повідомили в Укрзалізниці.

📍Він з'єднає Коломию, Івано-Франківськ, Львів і Луцьк. Також забезпечить пряме сполучення між трьома обласними центрами – Прикарпаття, Галичина і Волинь, кажуть в Укрзалізниці.

🚄Поїзд курсуватиме чотири рази на тиждень, зокрема у четвер, п’ятницю, суботу і неділю. Відправлення з Коломиї – о 06:55, а прибуття до Луцька – о 14:20. У зворотному напрямку поїзд вирушатиме з Луцька о 15:17 і прибуватиме до Коломиї о 22:35. Поїзд зупинятиметься в Івано-Франківську, Львові, Підзамчі, Радехові, Горохові та інших містах.

☝🏻Крім того, у понеділок, вівторок і середу поїзд курсуватиме за маршрутом Коломия–Львів–Коломия, що забезпечить щоденне зручне ранкове і вечірнє сполучення Івано-Франківськ–Львів–Івано-Франківськ і дозволить проводити технічне обслуговування поїзда, зазначили в Укрзалізниці.

🗓 Квитки доступні в продажу з 27 квітня. Придбати їх можна у застосунку Укрзалізниці, на сайті та у касах вокзалів.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
💥8 травня 2024 року, у День пам'яті та перемоги над нацизмом, росія вкотре обстріляла Харків. Ракета влучила у стадіон біля школи, на якому четверо підлітків ганяли у футбол. Один із них, Артур, того дня втратив ногу. Недавно 15-річний хлопчина пройшов курс фізичної та психологічної реабілітації у санаторії на Закарпатті, яким його забезпечив Фонд Ріната Ахметова.

Мама Артура, Юлія, поділилася із Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова історією сина — сам він воліє не згадувати зайвий раз трагічні події, які назавжди змінили його життя.

«Одразу після вибуху, ще до приїзду швидкої, першу допомогу постраждалим надали випадкові перехожі. Артур був у надважкому стані, але коригував дорослих щодо накладення турнікета. Втрата крові була великою. Перша операція тривала 8 годин і ніхто не давав гарантій, що він виживе», — згадує події того фатального дня Юлія.


Кілька місяців жевріла надія, що ногу хлопцю вдасться врятувати, тому лікування продовжилося у Києві, в Охматдиті. Тоді лікарі збирали консиліуми, запрошували на консультації закордонних колег, та медицина виявилася безсилою.

«8 липня 2024 року був 10-й день після ампутації. Ми з сином ще перебували в Охматдиті. Саме того дня росія випустила на дитячу лікарню ракети… Ми не змогли там залишатися і одразу вирушили додому», — говорить Юлія.


Найбільше Артур переживав про те, як його сприймуть друзі. Детальніше про перші зустрічі сина з однолітками і те, як у житті родини з'явилася допомога від Фонду Ріната Ахметова, Юлія розповідає за посиланням: https://bit.ly/3RGE6SM

👦👧У рамках проєкту «Реабілітація поранених дітей» програми «Рінат Ахметов — Дітям!» Фонд надає допомогу дітям до 18 років, які отримали важкі травми внаслідок війни. Завдяки програмі різнобічну підтримку отримали майже 6 мільйонів дітей з усієї України. Рінат Ахметов ― Дітям. Допомога, що дарує завтра.

📞 Якщо вашим дітям чи тим, про кого ви знаєте, потрібна допомога, пишіть у месенджер Фонду або телефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0800509001 (лінія працює з понеділка по п’ятницю).

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
👥 У Мінрозвитку анонсували нову програму для ВПО.

Про це заявив міністр розвитку громад та територій України Олексій Рябикін.

За його словами, програма «єЖиття» охопить такі сфери:
▪️ житло;
▪️ освіта;
▪️ соціальні і медичні послуги;
▪️ підприємницька діяльність ВПО за новим місцем проживання.

"Особлива увага в програмі приділяється збереженню локальної ідентичності переселенців з тимчасово окупованих територій", – зазначив Рябикін.


☝🏻Він також додав, що програму презентують після її схвалення Президентом України та всіма залученими стейкхолдерами.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
У квітні 2025 року Фонд Ріната Ахметова продовжив свою активну діяльність, спрямовану на всебічну допомогу найуразливішій категорії мешканців України. Далі про основні ініціативи та заходи, які Фонд реалізував упродовж місяця.

◾️Музей «Голоси Мирних» провів два публічних інтерв’ю

У квітні Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова провів одразу два публічних інтерв’ю. Вони відбулися у Музеї історії міста Києва у рамках виставки «Щоденники мирних: голоси тих, хто вижив, і тих, хто ні».

Першим гостем став Антон Лягуша — кандидат історичних наук і декан факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE). Під час зустрічі він поділився роздумами про те, як українське суспільство переживає травму війни та дивиться в майбутнє.
🎥 Його інтерв’ю за посиланням.

Другий гість заходу — Влад Троїцький — театральний режисер, драматург, засновник фестивалю GOGOLFEST і фронтмен музичного проєкту Dakhabrakha. У своїй промові він підкреслив важливу роль мистецтва як засобу переосмислення війни та інструменту зцілення.
🎥 Його інтерв’ю за посиланням.

◾️Фонд Ріната Ахметова у рамках сприяння всиновленню дітей-сиріт відвідав інтернати Черкащини

У квітні знімальна група Фонду Ріната Ахметова відвідала п’ять інституційних закладів Черкаської області для оновлення анкет дітей у місцевих інтернатних закладах. Наявність додаткових фото- та відеоінформації про дітей, які чекають на маму й тата, суттєво збільшує їхні шанси на влаштування в сім’ю. Команда Фонду планує й надалі збирати та оновлювати такі дані, прагнучи, щоби кожна дитина зростала в сім’ї.

◾️Гуманітарна місія: передача продуктових наборів до прифронтових регіонів

Фонд Ріната Ахметова також продовжує надавати гуманітарну допомогу прифронтовим регіонам. У квітні продуктові набори були передані для родин із дітьми, які живуть у прифронтових Святогірську Донецької області та Нікополі Дніпропетровської області. Також допомога Фонду надходила до Павлограда, Дніпра, Харкова, Полтави та Запоріжжя.

📦 Загалом Фонд передав для жителів України майже 13,5 мільйонів продуктових наборів. Допомога надається в рамках програми «Рінат Ахметов — Порятунок життів».

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
📲 У застосунку «Київ Цифровий» оновили сервіс «Рух транспорту».

▪️Перегляд усіх обраних маршрутів
Тепер користувачі можуть зберігати маршрути автобусів, тролейбусів, трамваїв й електричок до обраного й одночасно бачити їхнє переміщення на мапі в реальному часі. Більше не потрібно перемикатися між окремими видами транспорту.

▪️Відстеження руху електрички
Окрім наземного транспорту, у сервісі тепер відображаються й електрички Kyiv City Express. Щоб дізнатися, де саме їде поїзд, потрібно вибрати станцію на мапі. При натисканні на маршрут видно бортовий номер електрички.

▪️Інформація про роботу метро
Через оновлений сервіс можна також перевірити роботу вестибюлів метро, дізнатися про ремонти й закриття станцій. Для цього потрібно ввести назву станції у пошуку. Також доступна інформація про наявність ліфтів біля входів і виходів метро.

▪️Інші сервіси
Крім основних нововведень, у «Русі транспорту» збереглися функції пошуку зупинок, перегляду часу прибуття транспорту, інформації про пересадки та вартість проїзду.

📲 Оновити застосунок можна в App Store і Google Play за посиланням.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
📄Старшокласники та вчителі з усієї України надсилають свої роботи для участі у Всеукраїнському конкурсі есе «Подія, яка змінила все. Сила допомоги», який проводить Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Встигніть і ви взяти участь у конкурсі та подати своє есе до 21 травня 2025 року через реєстраційну форму на сайті Музею. Посилання тут: https://civilvoicesmuseum.org/form/ese2025.

🤝🏻Партнеркою цьогорічного конкурсу стала Світлана Мистюк, завідувачка сектору відділу роботи з обдарованою молоддю Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти». Вона наголосила на значенні конкурсу та підкреслила, що такі ініціативи допомагають молоді осмислити власний досвід у складні часи та розвивають критичне мислення.

💬«Хочу акцентувати саме на «не схожості» Конкурсу есе з іншими інтелектуальними змаганнями. Учасники не просто пишуть твір на відповідну тему, а в першу чергу діляться своєю історією. Ще одна унікальність цього проєкту полягає в тому, що щирість учасників при написанні есе про пережите є для них своєрідним курсом психотерапії», — зазначила фахівчиня.

За її словами, вкрай важливою й корисною є участь у Всеукраїнському конкурсі есе вчителів, оскільки це сприяє розвитку їхньої наставницької ролі.

💬«Їх участь у конкурсі, нарівні з учнями, є прикладом для наслідування, а їх історії часто надихають і мотивують юних учасників», — вважає Світлана Мистюк.

👉🏻Будь ласка, уважно ознайомтеся з умовами Всеукраїнського конкурсу тут: https://bit.ly/41F6aui

🏆Переможців буде оголошено 21 липня 2025 року на сайті Музею «Голоси Мирних» (civilvoicesmuseum.org). Вони отримають дипломи та корисні подарунки. Найкращі роботи стануть частиною Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова, який є найбільшим у світі архівом історій про війну в Україні. На сьогодні архів Музею налічує понад 130 тисяч історій.

Організаторами Всеукраїнського конкурсу є благодійна організація «Фонд Ріната Ахметова» за підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» та Міністерства освіти і науки України.

✨Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
🌸 У Києві починає квітнути бузок.
Крім ботанічного саду імені академіка Фоміна та Національного ботанічного саду імені Гришка, бузок росте в парках і скверах Києва, зазначили в КМДА. Тривалість його цвітіння може варіюватися від кількох тижнів до кількох місяців, залежно від сорту.

Голосіївський район
▪️Сквер біля Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського
▪️Голосіївський парк імені Максима Рильського

Дарницький район
▪️Парк Партизанської слави
▪️Парк імені воїнів-інтернаціоналістів
▪️Сквер імені Олександра Кошиця

Оболонський район
▪️Парк культури та відпочинку навколо озера Йорданське
▪️Сквер на вулиці Північній
▪️Сквер на проспекті Володимира Івасюка
▪️Сквер на вулиці Героїв полку «Азов»

Печерський район
▪️Наводницький парк

Подільський район
▪️Сквер імені Сергія Васильчука

👉🏻Весь перелік локацій шукайте за посиланням.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
Де отримати консультацію про усиновлення та інші можливості прийняти дитину? Про це розповіли в соцмережах Міністерства соціальної політики України.

Існують різні способи дати сімейне тепло дитині, яка залишилася без батьківської турботи: усиновлення, опіка/піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу (велика прийомна сім’я), а також послуга патронату над дитиною.

Детальніше про ці форми можна прочитати:
▪️на сайті Мінсоцполітики
▪️на єдиній державній платформі

☝🏻Консультацію стосовно усіх можливостей прийняти дитину в родину надають фахівці служби у справах дітей.

Така консультація не передбачає, що людина або родина одразу стає кандидатом в усиновлювачі або сімейні форми виховання. Проте спілкування з фахівцями служби дасть розуміння, як рухатися далі.

📲 Замовити консультацію можна через портал Дія: Каталог послуг — Сім’я — Консультація з усиновлення дитини.

❗️Зверніть увагу: в назві послуги вказане усиновлення, проте консультація може стосуватися будь-якої форми виховання.

📍Також можна звернутися до місцевої служби у справах дітей особисто без попереднього замовлення консультації.

☝🏻 Люди, які мають досвід роботи з дітьми і перебувають в пошуках роботи, можуть також звернутися до своєї філії Центру зайнятості Державна служба зайнятості і запитати про можливість надавати в громаді послугу патронату над дитиною — тобто приймати на тимчасове виховання дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Патронатний вихователь і помічник патронатного вихователя можуть працювати як фізичні особи або як ФОПи.

📲 Ще одним допоміжним ресурсом для консультацій є гаряча лінія “Лінія турботи” на єдиній державній платформі про усиновлення і сімейні форми виховання dity.gov.ua.

👉🏻 Для спілкування з фахівцями потрібно залишити заявку за посиланням.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
📚 Письменник Ілларіон Павлюк завершив роботу над новим романом, над яким працював ще з 2020 року. Через початок повномасштабної війни вихід цієї книги посунувся на три роки.

📚 Новий твір під назвою «Книга Еміля» автор описує як темне фентезі, хоча зазначає, що для нього жанр не є головним. Постійний бета-рідер Павлюка зауважив, що це «дуже складний і геть не дитячий роман», який не схожий на попередні твори письменника.

Одним із перших, хто поринув в нову історію, став і молодший син Павлюка, який слухає уривки книги під час спілкування з татом по телефону.

ℹ️ Ілларіон Павлюк — український письменник, журналіст, продюсер і документаліст. Автор бестселерів «Я бачу, вас цікавить пітьма», «Білий попіл» і «Танець недоумка».

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
Життя у Святогірській громаді триває — попри близькість до лінії фронту та щоденні обстріли, тут досі лишаються люди. Незважаючи на високі ризики, Фонд Ріната Ахметова передав допомогу до сіл та селищ громади. Продуктові набори отримали родини з дітьми та місцеві мешканці найбільш уразливих категорій. Наразі видачі завершено.

«Тут важко зараз жити, особливо пенсіонерам. Автобус ходить раз на тиждень і то не завжди — якщо треба лікар, то дібратися до нього складно. Магазину взагалі немає. Я знаю, що ваша команда не забуває про села. Дякую, що привезли допомогу до нас», — говорить 73-річна Лідія Михайлівна, місцева мешканка.


«Я з Долини, що неподалік від Краснопілля. Там тепер взагалі нічого немає. Ми в 2022 році виїхали звідти з донькою, їй зараз 6 років. Тут легше, а може, ми просто звикли», — говорить Анна, переселенка.


«У нашу хату снаряд влучив і нас цеглою завалило. Ми виїхали. Але через пів року повернулися — всією нашою вулицею. Без допомоги людям зараз взагалі не вижити», — розповідає Марія, місцева мешканка.


Загалом Фонд передав для жителів України майже 13,5 мільйонів продуктових наборів. Допомога надається в рамках програми «Рінат Ахметов — Порятунок життів».

📞За консультацією щодо умов отримання допомоги звертайтеся на безкоштовну гарячу лінію Фонду 0800509001, або пишіть в месенджер Фонду.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
🚖 Uklon сповіщатиме пасажирів про порушення мобільності, слуху або мовлення водіїв.

📲 Онлайн-сервіс виклику авто Uklon оновив свій застосунок: тепер пасажири отримуватимуть сповіщення, якщо водій має порушення мобільності, слуху або мовлення.

☝🏻 У застосунку Uklon водії тепер можуть самостійно вказувати наявність одного або кількох типів інвалідності. Наприклад, якщо людина має порушення слуху і користується кріслом колісним, це можна зазначити у профілі.

💬 Пасажир заздалегідь отримає цю інформацію в повідомленні під час оформлення поїздки.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
📍 У Святошинському районі Києва від ЦНАПу на вулиці Гната Юри, 14-А до станції метро «Святошин» облаштують безбар’єрний маршрут. Про це повідомили в КМДА.

🛣 Оновлений маршрут матиме довжину 11,8 кілометра та об’єднає районну держадміністрацію, районний суд, Київську міську клінічну лікарню №5, амбулаторію №6, КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3», філію №3 КПН «Консультативно-діагностичний центр», аптеки й заклади освіти.

🚌Усі ці локації також об’єднуватимуть автобуси маршруту №90. Для зручності й безпеки пасажирів облаштують тактильну навігацію до найближчих зупинок громадського транспорту. Комунальники також встановлять електронні інформаційні табло й пристрої звукового оповіщення на зупинках «Універсам».

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
❗️В Україні почався «сезон кліщів». Як захиститися від укусів і що робити, якщо кліщ таки вкусив, розповіли в МОЗ.
Сезон активності кліщів триватиме до кінця осені – пік припаде на травень-червень і вересень-жовтень. «Зловити» кліща можна у лісі, міському парку чи газоні або у власному подвір’ї. Кліщі не стрибають на людину з дерева, однак можуть залізти на її тіло, доки людина відпочиває.

Як знизити ризик укусу кліща?
▪️утримуватися від прогулянок лісом. У МОЗ також нагадують про мінну небезпеку
▪️під час прогулянок варто ходити ближче до центру стежок і не заходити в траву
▪️одягати безпечний одяг: він має бути світлим і щільно прилягати до тіла, бажано з довгими рукавами й штанинами.
▪️не сидіти й не лежати на траві
▪️використовувати репеленти, які відлякують комах
▪️що дві години варто оглядати себе й своїх близьких

Що робити після повернення додому з прогулянки?
☝🏻У МОЗ радять ретельно оглянути себе й близьких: починати огляд варто знизу й поступово підійматися вгору. Варто приділити особливу увагу волоссю і шкірі голови, вухам, грудям (особливо по лініях бюстгальтерів), животу, пах, підколінні впадини й лінію шкарпеток.

🚿Варто також прийняти душ – це допоможе змити кліщів, які ще не встигли присмоктатися до тіла. Сам одяг треба ретельно почистити й випрати.

Що робити, якщо кліщ все ж укусив?
Кліща треба якомога швидше витягнути. Заливати його спиртом, олією або іншими речовинами, які нібито «легше витягнуть» кліща, категорично заборонено.

☝🏻Витягнути кліща можна спеціальним пінцетом або ж варто звернутися за допомогою до лікаря. Після видання місце укусу треба обробити антисептиком і ретельно вимити руки.

🌡За своїм станом треба спостерігати ще кілька тижнів: якщо в людини підвищується температура або з’являться почервоніння на шкірі, треба обов’язково звернутися до лікаря. Сходити на огляд також варто, якщо кліщ пробув на тілі понад 36 годин.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
Көрсетілген 1 - 24 арасынан 6 801
Көбірек мүмкіндіктерді ашу үшін кіріңіз.