Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Будь в курсі! Новини для українців avatar
Будь в курсі! Новини для українців
Жаңалықтар және БАҚ
Будь в курсі! Новини для українців avatar
Будь в курсі! Новини для українців
Жаңалықтар және БАҚ
🦷 Як військовим отримати безоплатні послуги лікування зубів та зубопротезування?

Програму «Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» у квітні 2024 року запустили Міністерство охорони здоров’я України спільно з НСЗУ. Відтоді такі послуги отримали уже 70 486 захисників і захисниць.

Для реалізації програми на 2025 в бюджеті передбачено майже 750 млн грн.

Скористатися програмою можуть:
ветерани (учасники бойових дій); особи з інвалідністю внаслідок війни, які брали участь в захисті суверенітету та територіальної цілісності України; та військові (учасники бойових дій (УБД)). Військовослужбовці, які ще не отримали посвідчення УБД, для отримання послуг можуть надати довідку про участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.

Для отримання послуг потрібно звернутися до медзакладу, що уклав договір з НСЗУ, подати заяву та предʼявити оригінали таких документів:
▪️паспорт громадянина України;
▪️облікову картку платника податків;
▪️посвідчення (учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни,
посвідчення учасника війни та/або військовий квиток осіб рядового, сержантського та старшинського складу).

💻 Знайти медзаклад, де надають послуги з безоплатного зуболікування і зубопротезування можна, зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77, або ж – на онлайн-карті НСЗУ.

📍 У полі фільтрів ліворуч оберіть область або населений пункт. На сторінці залишаться відібрані заклади з інформацією про графік роботи, телефонами для зв’язку та адресою.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
Қайта жіберілді:
Твоя суперсила avatar
Твоя суперсила
🏆Як помічати маленькі перемоги — і чому це важливо

У житті часто здається, що варто святкувати тільки “великі досягнення”. Але саме маленькі перемоги формують відчуття прогресу, впевненості та внутрішньої стабільності.


🎯Запиши 3 речі, які вдалися за день. Навіть дрібниці: відповів на лист, вийшов на прогулянку, зробив паузу, коли було важко.

🎯Не порівнюй. Те, що для когось звично, для тебе може бути кроком уперед. І це — твоє досягнення.

🎯Радій з командою або сам. Поділись прогресом з друзями або просто скажи собі: “Молодець, я справився.”

🎯Візуалізуй прогрес. Став ☑ у списку справ, веди нотатник перемог або тримай банку з «успіхами» — це допомагає бачити шлях, а не лише ціль.
Джерело
#саморозвиток #твоясуперсила #мотивація #твоїможливості #кориснінавички #продуктивність
🕯️ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

39 років тому, 26 квітня 1986 року, сталася одна з найстрашніших трагедій ХХ століття — аварія на Чорнобильській АЕС. Ця катастрофа змінила життя тисяч людей назавжди.

День пам'яті Чорнобильської катастрофи — це дата, коли ми вшановуємо пам'ять жертв цієї катастрофи, виявляємо пошану до тих, хто рятував людські життя, і знову згадуємо уроки, які нам принесла ця трагедія.

Ми пам’ятаємо про тих, хто робив усе можливе, щоби ліквідувати наслідки катастрофи. Саме ці люди зробили світ безпечнішим та ціною власного життя подарували можливість народитися новим поколінням. Подвиг цих людей навічно залишиться у пам’яті українського народу.

24 лютого 2022 року Чорнобильська атомна електростанція знову опинилася під загрозою — цього разу через російське вторгнення. Тоді українцям знову довелося стати на захист ядерної безпеки.

Сьогодні, у День пам'яті Чорнобильської катастрофи, ми вшановуємо всіх героїв, хто ризикував власним життям для збереження безпеки не тільки України, але й усього світу.

✨Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
У 2022 році околиці Чорнобильської АЕС стали небезпечним майданчиком — у війні росії проти України. Анатолій, який родом із Чорнобиля, згадує, що російські танки їздили там вже 24 лютого. З того часу окупанти утримували працівників атомної станції в заручниках. Анатолій, який працював у Чорнобилі вахтовим методом, зумів потрапити в зону відчуження вже після деокупації Київщини. Свою історію чоловік розповів Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

💬«Часто їжджу до Чорнобиля. Там у мене друг живе як самосел. Він розказував, що тоді росіяни ходили всюди містом, а до нього прийти побоялись, бо йти треба було через ліс. Так і вижив», — згадує Анатолій.


На початку повномасштабного вторгнення чоловік тримав постійний контакт із друзями-самоселами, доки росіяни не вимкнули зв’язок. Відтоді він почав переживати, як знайомі витримають без харчів, адже раніше він чи не щотижня привозив їм продукти.

💬«Товариш мій рибу ловив, роздавав людям. Воду качав зі скважини, навіть пожежники після “прильотів” до нього за водою приїжджали. Це допомогло їм протриматися. А потім в травні вже я приїхав до них», — розповідає Анатолій.


Чоловік зізнається: відчув розпач, коли Чорнобиль був під окупацією. Адже для нього це місто назавжди залишиться найріднішим. Аби не сидіти без діла, Анатолій почав волонтерити — допомагав хлопцям з тероборони, возив їжу на блокпости. Ця допомога стала його способом наблизити перемогу. Тепер його найбільша мрія — якнайшвидше побачити Україну мирною.

🎥 Дивіться історію Анатолія тут.

Колекція Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова налічує понад 130 тисяч історій про війну. Це найбільша у світі колекція історій мирних людей, які постраждали від війни Росії проти України.

📝Розкажіть свою — на порталі Музею або на безкоштовній гарячій лінії 0800509001.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
👥 Більшість українських біженців не планують повертатися в Україну після війни, зокрема через негативне ставлення в соціальних мережах та невизначеність ситуації вдома. Лише третина з мільйонів біженців має намір повернутися. Про це заявив гендиректор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.

☝🏻Ставлення українців до співвітчизників, які виїхали за кордон через війну, залишається переважно позитивним або нейтральним - про це свідчать результати досліджень громадської думки.

🤬 Проте в соціальних мережах усе частіше з’являються агресивні коментарі, що формують викривлене враження про настрої в суспільстві.

🫂 Крім того, у порівнянні з внутрішньо переміщеними особами (ВПО), біженців сприймають з меншою симпатією.

❗️ Вже зараз лише третина з 6-7 мільйонів українців за кордоном планують повернутися.

"Але до тих 4-5 мільйонів, які залишаться, поїдуть чоловіки, які зараз не мають права емігрувати. Тому формування позитивного ставлення до біженців вкрай важливо для збереження людського ресурсу України", - зазначає експерт.


Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
🚚 Гуманітарний вантаж від Фонду Ріната Ахметова вирушив до Полтави. Допомогу зможуть отримати ВПО зі Світлодарської громади Донецької області, які належать до найбільш незахищених категорій. А саме:
◾️ пенсіонери,
◾️ люди з інвалідністю,
◾️ сім’ї із дітьми,
◾️ малозабезпечені громадяни.

📦У складі кожного набору — продукти, що довго зберігаються. Це макаронні вироби, цукор, сіль, борошно, крупа, соняшникова олія, консервована квасоля, тушковане м‘ясо, паштет, печиво.

Фонд передав для жителів України майже 13,5 мільйонів продуктових наборів. Допомога надається в рамках програми «Рінат Ахметов — Порятунок життів».

📞За консультацією щодо умов отримання допомоги звертайтеся на безкоштовну гарячу лінію Фонду 0800509001, або пишіть в месенджер Фонду.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
❓Яке житло і чому українці купують у 2025 році?
У 2025 році більшість українців, які шукають житло, керуються передусім фінансовими можливостями та рівнем ризиків.

🏠Відповідно до результатів опитування, проведеного у квітні серед 9560 користувачів, найактивнішими виявилися українці віком від 31 до 41 року (30%), далі - 42-52 роки (26%) та молодь 18-30 років (25%). 69% опитаних мають щомісячний дохід до 30 тисяч гривень. Більшість уже живе у власному житлі (37%) або орендує його (32%).

📊 Понад 60% респондентів планують придбати житло протягом найближчих п’яти років. Найпопулярніший тип - квартира (62%), але майже половина (48%) також розглядає варіант приватного будинку.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
💳 «Картка херсонця» – нова ініціатива для ВПО

Переселенці з Херсонщини тепер можуть отримати «Картку херсонця», повідомляє ОВА.

Її власники зможуть отримувати гуманітарну, соціальну, медичну та юридичну підтримку у гуманітарних центрах Херсонщини, які працюють в інших регіонах країни, зазначають у відомстві.

📲 Деталі про те, як отримати картку, можна дізнатись у чат-боті Херсонської ОВА або за телефонами: 0 800 101 102; 0 800 330 951.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
❓Як ветеранам отримати до 1,5 мільйона гривень на власну справу?
Ветерани і родичі полеглих захисників можуть отримати грант до 1,5 млн гривень на розвиток своєї справи. Для цього до 28 квітня потрібно подати бізнес-проект на конкурс "Варто діяти". Про це повідомляє Український ветеранський фонд.

💸Конкурс грантів "Варто діяти" від Українського ветеранського фонду надає можливість ветерани, членам їхніх сімей та рідні загиблих захисників отримати від 500 тисяч до 1,5 млн гривень на започаткування або розвиток бізнесу. Окрім цього, проекти зі сфери ІТ можуть отримати додаткові кошти та менторську підтримку від SKELAR.

Заявки прийматимуть до 28 квітня 2025 року (до 18:00 за київським часом). Переможців оголосять 17 червня.

🧑🏻‍💻 Учасників, які пройдуть технічний відбір Українського ветеранського фонду та відповідатимуть критеріям SKELAR, автоматично зарахують до ІТ-школи для ветеранів Brave Builders. Навчання стартує у вересні.

📚 Ветеранам після навчання комплексно надаватимуть підтримку, яка включає менторство, інкубацію проектів, багато практики, інвестиції задля розвитку та масштабування бізнесу, експертизу від 10+ засновників успішних IT-бізнесів тощо.

Хто може подати заявки на конкурс?

▪️ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці;
▪️дружина або чоловік ветерана, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці, у разі, якщо проекти спрямовані на реінтеграцію ветеранів до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення їх фізичного та психічного здоров’я;
▪️юридичні особи, зареєстровані не пізніше ніж за рік до отримання фінансової підтримки, засновниками яких є ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
🚄 "Укрзалізниця" запускає додатковий поїзд №213/214 між Києвом і Ужгородом, повідомили в компанії.
Це через зростання попиту на поїздки до Закарпаття: у застосунку «Укрзалізниці» в середньому фіксують 3000 запитів на добу. Також серед причин – будівництво євроколії між Чопом і Ужгородом.

Поїзд курсуватиме з 12 травня до 30 липня.
▪️З Києва: 12-30 травня – по парних числах, з 1 червня до 29 липня – по непарних
▪️З Ужгорода: 13-31 травня – по непарних числах, з 2 червня до 30 липня – по парних

📍Поїзд зупинятиметься на таких станціях: Бердичів, Чуднів-Волинський, Печанівка, Шепетівка, Дубно, Броди, Красне, Підзамче, Львів, Самбір, Турка, Сянки, Перечин.

📲 Квитки вже можна купити у застосунку Укрзалізниці, на сайті та у касах вокзалів.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
❗️У дітей після COVID-19 виявили ризик хвороб нирок і серця❗️
Діти та підлітки можуть мати підвищений ризик розвитку серйозних захворювань після COVID-19, зокрема ниркових, шлунково-кишкових і серцево-судинних.

☝🏻Про це свідчить серія нових досліджень, проведених Університетом Пенсильванії в межах проєкту RECOVER, що об’єднує понад два десятки медичних закладів у США. Про це розповідає Medical Xpress.

🔎 Аналіз понад 1,9 млн електронних медичних карток показав, що у дітей з підтвердженим COVID-19 на 17% вищий ризик розвитку хронічної хвороби нирок (стадія 2+) і на 35% - важчої форми (стадія 3+), протягом двох років після інфекції.

☝🏻 Особливо вразливі діти з уже наявними нирковими захворюваннями або ті, хто переніс гостре ушкодження нирок під час COVID.

📊 Ще одне дослідження (1,5 млн дітей) зафіксувало на 25% вищий ризик шлунково-кишкових симптомів - болю в животі, діареї, синдрому подразненого кишечника. У хронічній фазі (від 6 місяців до 2 років) ризик зростав на 28%.

❗️У 1,2 млн пацієнтів виявлено значно вищу ймовірність аритмії, запалення серця, болю в грудях, гіпертонії після перенесеного COVID-19 - незалежно від того, мали вони вроджені вади серця чи ні. У дітей без таких вад ризик запалення серця після COVID зростав майже утричі.

"Ми повинні моніторити симптоми постковідного синдрому в дітей і бути готовими до лікування", - наголосив професор епідеміології Йонг Чен, один із керівників досліджень.


Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
💥У ніч на 24 квітня під комбінованою атакою росії була низка областей України. Найбільш масований удар пережив Київ. На цей момент відомо про 70 поранених у столиці, серед них — шестеро дітей, у тому числі й півторарічна дитина. На жаль, є загиблі. Рятувальні роботи тривають.

Фонд Ріната Ахметова готовий надати допомогу дітям до 18 років, які внаслідок цієї атаки отримали важкі травми. Йдеться про:

▪️лікування,
▪️реабілітацію.

📞Якщо ваша дитина або дитина ваших рідних чи знайомих постраждала внаслідок російської атаки на місто, звертайтесь у месенджер Фонду або телефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0800509001 (лінія працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00).

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
Скільки має витрачати на оренду житла родина ВПО, щоб отримути субсидію на аренду для переселенців? Пояснили в соцмережах Міністерства соціальної політики України.

💸 Родині ВПО буде надаватись субсидія на оренду, якщо видатки на наймане житло (в межах встановлених соціальних нормативів) перевищують 20% доходів сім'ї.

👨‍👩‍👦‍👦Приміром сімʼя з 4-х осіб (двоє батьків та двоє неповнолітніх дітей) проживає в Дніпрі, винаймає 2-кімнатну квартиру та сплачує за оренду 12 000 грн на місяць.
Середньомісячний сукупний дохід сімʼї складає 17 000 грн, бо працює тільки батько, а мати - у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3 років. Тобто сім'я має віддавати за житло значно більше, ніж 20% або п'ята частина доходів.

💸 У такому випадку родина може отримати субсидію на оренду розміром близько 9 526 грн. А обов'язковий платіж за оренду складатиме 2473,5 грн (тобто самостійно сплачувати необхідно буде близько 2,5 тис. грн.)

☝🏻 Нагадаємо, що родина може складатись і з однієї людини.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
🎥 Американський режисер Семюел Баєр, відомий кліпами для Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців.

17 квітня Баєр зустрівся зі студентами Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого. Майбутні режисери мали змогу обговорити з ним особливості американського кіновиробництва, візуальну мову музичних кліпів і виклики професії.

📍 Після зустрічі він разом із командою «Культурних сил» вирушив на схід України — у прифронтові та деокуповані громади, аби зафільмувати наслідки російської агресії. Насамперед його цікавили люди, які пережили окупацію або були змушені покинути свої домівки через війну, зокрема діти.

🎥 Баєр прагне не просто зафіксувати руйнування, а передати глядачам за кордоном справжню Україну — через персональні історії, біль і витривалість. До знімального процесу також приєднався американський актор і друг України Шон Пенн.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
🇺🇦Американський оскароносний актор та режисер Шон Пенн зробив татуювання із гербом України.

Під час свого чергового візиту до України Шон Пенн набив на руці символічне татуювання. Він зробив на зап’ясті стилізований герб України. Про це повідомив радник керівника Офісу президента Сергій Лещенко.

📍 Це вже четвертий візит Пенна до України з початку повномасштабного вторгнення росії у 2022 році.

Шон Пенн — лавреат премій «Оскар» 2004 та 2009 років. У 2022 році він отримав орден «За заслуги» ІІІ ступеня за особистий внесок у підтримку України, її суверенітету та міжнародну популяризацію.

🎥 Уперше актор відвідав Україну у 2021 році. Тоді він приїхав, аби створити документальну стрічку про війну в Україні.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
🚚 Вантажівки із продовольчою допомогою від Фонду Ріната Ахметова вирушили до Харкова. Місто регулярно потерпає від ворожих атак, проте тут знайшли прихисток люди, яким через війну більше немає, куди повертатися.

Допомога призначена для переселенців із:
◾️ Нижньодуванської громади Луганської області,
◾️ Бахмутської громади Донецької області.

📍Видачі здійснюватимуться у хабах цих громад, що працюють в місті.

📦Кожний продуктовий набір містить макаронні вироби, цукор, сіль, борошно, крупу, соняшникову олію, консервовану квасолю, тушковане м‘ясо, паштет, печиво.

Фонд передав для жителів України майже 13,5 мільйонів продуктових наборів. Допомога надається в рамках програми «Рінат Ахметов — Порятунок життів».

📞За консультацією щодо умов отримання допомоги звертайтеся на безкоштовну гарячу лінію Фонду 0800509001, або пишіть в месенджер Фонду.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
16-річній Ксенії досі складно згадувати початок вторгнення, коли її завжди теплий та дружній Херсон за один день став похмурим, напруженим і відчайдушно-сильним. Потім були місяці в окупації — дівчина боялася навіть увімкнути ввечері світло у своєму домі і постійно відчувала, що кожна хвилина може бути останньою. Пережите підштовхнуло Ксенію взяти участь у Конкурсі есе, який проводить Фонд Ріната Ахметова.

👉 Її робота в 2024 році посіла перше місце, читайте її
тут.

Наразі триває прийом заявок на Всеукраїнський конкурс есе-2025. Цьогорічна тема — «Подія, яка змінила все. Сила допомоги». Встигніть взяти участь у конкурсі та подати своє есе до 21 травня 2025 року через реєстраційну форму на сайті Музею.

👉 Посилання тут.

Переможниця минулорічного конкурсу есе Ксенія вважає, що голоси українців важливі і люди повинні більше знати про воєнні злочини російської армії. Дівчина згадує свій особистий досвід життя в окупації. Тоді всі херсонці дізналися, що таке виживати. У місті було вкрай важко знайти будь-яку їжу, кожна «прогулянка» перетворювалася на полювання з непередбачуваними наслідками.

«Якось я йшла поміж будинків і пролунав вибух. Подумала, що тієї миті, можливо, хтось помер», — зізнається Ксенія.


Врешті її родина вирішила евакуюватися. Частково видихнути вдалося вже у пункті призначення.

«Я побачила прапор України і полиці в магазинах, заповнені продуктами. А ще, людей, які спокійно ходять вулицями і не турбуються про те, де їм взяти їжу і що робити, якщо зустрінеш окупанта», — згадує перші враження Ксенія.

🎥 Весь цей час найбільше Ксенія переживала за батька — він на той момент жив у селі, яке теж захопила російська армія. Про його відчайдушну втечу з окупації на човні вона розповідає за посиланням.

Колекція Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова налічує понад 130 тисяч історій про війну. Це найбільша у світі колекція історій мирних людей, які постраждали від війни росії проти України.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
🗓 У Києві відбудеться виставка культурної спадщини Маріуполя.

📍 24 квітня о 17:00 у Києві відбудеться відкриття виставки «Іканича»: маріупольська писанка, повідомляє Міністерство культури.

Це перша фізична експозиція, присвячена культурній спадщині міста після знищення Маріупольського краєзнавчого музею внаслідок російської агресії.

Центральним елементом експозиції стане відтворена колекція унікальних писанок «Іканича», що були знищені разом із музейним фондом у 2022 році.

✨Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
💸Пенсії для українців за кордоном: як змінився порядок виплат у 2025 році.

✈️ У 2025 році в Україні запроваджено нові правила виплати пенсій для громадян, які перебувають за межами країни. Відтепер, щоб продовжувати отримувати пенсійні виплати, необхідно щорічно до 31 грудня проходити фізичну ідентифікацію.

Головні зміни:

▪️ Щорічна ідентифікація: Обов’язкова для всіх пенсіонерів за кордоном.

Способи підтвердження особи:
▪️ Звернення до консульства України для отримання документа про підтвердження факту, що особа є живою.
▪️ Відеоідентифікація через електронний кабінет Пенсійного фонду України.
▪️ Онлайн-підтвердження за допомогою «Дія.Підпис».

❗️ Наслідки непроходження ідентифікації: Тимчасове призупинення виплат пенсії.

• Винятки: Громадяни, які отримують пенсію на основі міжнародних угод, ратифікованих Україною, звільняються від обов’язкової щорічної ідентифікації.

👉🏻Детальніше про новий порядок виплат пенсій для українців за кордоном читайте.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
👨‍👩‍👦‍👦 Уже 9 років Володимир і Надія Сироватки з Вінниці виховують трьох усиновлених хлопчиків із нелегкою долею. Це рішення змінило життя подружжя назавжди. Протягом семи років пара боролася з труднощами на шляху до біологічного батьківства. Зрештою, вони вирішили стати кандидатами на усиновлення. У грудні 2016 року подружжя Сироватків зустріло своїх дітей. Спочатку планували взяти одну дитину, але, побачивши анкети трьох братиків, одразу зрозуміли: це їхні синочки.

Хлопчики мали нелегку долю. Їхню матір позбавили батьківських прав через нехтування дітьми. Перші усиновлювачі обійшлися з ними жорстоко, і хлопчики повернулися до дитячого будинку. Найстаршому, Артему, на той час було 5 років, середньому, Максиму — 4, а наймолодшому, Миколці, було лише 3 роки. Вони пережили нелегкі часи, відставали в розвитку, мали труднощі з мовленням і не знали, що таке справжня турбота.

🎨 Та вже за пів року, оточені любов’ю, діти почали розкриватися. Тепер хлопчики займаються малюванням, музикою й танцями. Володимир і Надія вирішили докласти всіх зусиль, аби подарувати дітям належне виховання та любов.

🫂 Ще однією важливою місією подружжя стало створення власного клубу підтримки для усиновлювачів і прийомних батьків, щоб обмінюватися досвідом з іншими батьками-усиновлювачами та підтримувати одне одного.

Фонд Ріната Ахметова також докладає зусиль, аби кожна дитина в Україні виховувалася в сім’ї та була оточена підтримкою й турботою. Нещодавно команда Фонду вирушила до Черкащини для оновлення анкет дітей у місцевих інтернатних закладах, щоби пришвидшити процес їхнього усиновлення та допомогти кожній дитині якомога скоріше знайти люблячу родину.

👨‍👩‍👧 Завдяки програмі «Сирітству — ні» вже майже 11 тисяч дітей в Україні знайшли нові сім’ї.

Слідкуйте за оновленнями Фонду Ріната Ахметова на сайті.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
❓Що робити, якщо ваше житло у Києві пошкоджене обстрілами?

▪️Зафіксувати пошкодження і подати заявку в «Дію»

Спочатку треба зробити фото пошкоджень. Потім – заповнити заявку в розділі «єВідновлення» у додатку або на сайті «Дія». Там же натиснути «Подати заяву про виплату». Це може зробити лише власник чи співвласник житла. Якщо ви орендар – потрібно звернутися до власника.

Компенсацію надають у вигляді коштів на будівельні матеріали у розмірі до 350 тисяч гривень. Детальніше про це – за посиланням.

▪️Дочекатися поліції
На місце приїде поліція. Вони фіксують ушкодження – це частина процесу документування воєнних злочинів.

▪️Комісія з району перевірить житло
Найближчими днями квартиру або будинок огляне районна комісія. Вона складе акт, який потрібен для отримання компенсації від міста.

▪️Можна отримати 10 000 грн від міста
Гроші видають через управління соцзахисту. Часто соцпрацівники самі обходять будинки. Якщо ні – власник може подати заявку самостійно. Контакти управлінь соцзахисту можна знайти за посиланням.

▪️Додаткова допомога від депутатів
У депутатських приймальнях можна отримати від 3 700 до 10 000 гривень. Для сум понад 3 700 грн потрібен акт про пошкодження. Можна звертатись не лише власникам, але обов’язково треба бути зареєстрованим у Києві або мати статус ВПО.

▪️Допомога від Червоного Хреста
Червоний Хрест допомагає з заміною вікон для пенсіонерів, багатодітних сімей й інших категорій. Але це може зайняти деякий час.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
❓ Що зміниться для киян у поминальні дні?
Впродовж поминальних днів у Києві організують додатковий транспорт для мешканців і гостей столиці. Спеціальні тимчасові маршрути охоплять найбільші кладовища міста.
Про це повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації (КМДА) у Facebook.

🚌У поминальні дні в Києві, згідно з інформацією Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, організують додатковий транспорт до кладовищ

Зазначається, що спеціальні маршрути курсуватимуть в місті:
▪️з неділі, 27 квітня;
▪️до середи, 30 квітня.

При цьому основний пік перевезень очікується в неділю, 27 квітня.

"У цей день максимально задіють додаткові автобуси, тролейбуси й трамваї", - наголосили у КМДА.

☝🏻Тимчасові маршрути охоплять найбільші кладовища міста - для зручного доїзду громадян.

👉🏻Ознайомтеся з повним переліком маршрутів.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
📚 В Україні запустили першу онлайн-магістратуру з навчанням від Google і Meta.

Онлайн-університет Neoversity резидента «Дія.City» GoIT запустив першу в Україні онлайн-магістратуру зі штучного інтелекту та програмування. Після завершення навчання студентам видаватимуть диплом європейського зразка.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

🧑🏻‍💻 Програма навчання орієнтована на підготовку фахівців зі штучного інтелекту, здатних створювати інноваційні продукти для глобального ринку. Навчання проходитиме онлайн, а серед викладачів — експерти з провідних технологічних компаній, зокрема Google, Meta, Ciklum та Intellias.

Заняття охоплюватимуть ключові теми:
▪️машинне навчання;
▪️архітектура ШІ;
▪️Data Science;
▪️прикладне програмування.

📄 Після завершення магістратури студенти отримають диплом європейського зразка, який визнається у понад 50 країнах світу.

☝🏻Михайло Федоров відзначив, що інтеграція штучного інтелекту в державні процеси вже триває, але для сталого розвитку галузі необхідна якісна підготовка спеціалістів.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
👥 Внутрішні переселенці в Україні можуть безкоштовно здобути освіту. Для цього необхідно отримати спеціальний ваучер.

📄 Для безкоштовно навчання необхідно отримати ваучер. Усі особи, які хочуть отримати ваучери на навчання для ВПО, повинні мати професійно-технічну, фахову передвищу чи вищу освіту і не бути на обліку у службі зайнятості як безробітні.

💸 Вартість ваучера не може перевищувати 30 280 гривень. Він може покривати певну частину вартості навчання, якщо сума більше - то різницю оплачує переселенець або роботодавець.

Як отримати ваучер?
Ваучер можна використати для навчання за 155 професіями та спеціальностями у сферах ІТ-технологій, будівництва, транспорту, освіти, медицини, сільського господарства, соціального обслуговування тощо.

👉🏻 З повним переліком можна ознайомитись за посиланням.

Професію, заклад освіти та форму навчання (денну, заочну чи дистанційну) людина обирає самостійно. Навчання здійснюється закладами професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, підприємствами, установами та організаціями, які мають ліцензію на таку освітню діяльність.

Щоб отримати ваучер на навчання, необхідно:
▪️обрати спеціальність, професію та місце навчання;
▪️подати заявку онлайн на вебсайті Державної служби зайнятості або звернутися до будь-якого центру зайнятості із заявою та документами (основні - паспорт, ІНН, трудова книжка, документи про освіту тощо).

Впродовж 90 днів після отримання ваучера в центрі зайнятості людина має укласти договір про навчання із закладом освіти.

✨Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
Көрсетілген 1 - 24 арасынан 6775
Көбірек мүмкіндіктерді ашу үшін кіріңіз.