Гіпоксичне тренування
Давно знаю про них, часто бачила як гіпоксичні тренування використовують спортсмени різних напрямів перед змаганнями.
❤️Що це таке? Це тренування зі зниженим киснем. Ви вдягаєте маску, через яку подається менше кисню, ніж зазвичай, і паралельно робите кардіо. Це може бути доріжка, в мене був велік. Паралельно вам вдягають пульсоксиметр. Він показує ваш пульс та насичення організмом киснем в процесі, і передає ці дані в загальну систему. За 30 хв поки ви в масці крутите педалі система змінює вам висоту, поступово збільшуючи її, і відповідно показує вам як на це реагує ваш організм. Чим вище — тим менше кисню подається в маску. І по тому як змінюються ваші показники, можна зробити висновок наскільки ви витривала/лий, як реагує ваше тіло на гіпоксію.
❤️Для чого це потрібно?
Маска імітує зменшення кисню в залежності від висоти, і це супер тренування для альпіністів або для людей, які збираються у високогірʼя.
Але цей метод використовують і бігуни, і боксери, які не мають ніякого відношення до гір. Тому що гіпоксичне середовище покращує витривалість, підвищує кількість гемоглобіну, еритроцитів, активність мітохондрій (а це впливає на прискорення відновлення), адаптує голову та тіло до стресових умов.
Мала перше тренування, тестове для мене. Я в захваті, і показала класні показники витривалості. Періодично хочу залишити це в своїй спортивній рутині, це якось дуже фаново, а виглядає надсерйозно, наче завтра ти їдеш на Олімпіаду😅
Гіпоксичні тренування, як і гіпоксична терапія, мають протипоказання (хвороби серця, судин, легень). Обовʼязково консультація з лікарем до.