Реальна Війна
Реальна Війна
NOTMEME Agent News
NOTMEME Agent News
І.ШО? | Новини
І.ШО? | Новини
Реальна Війна
Реальна Війна
NOTMEME Agent News
NOTMEME Agent News
І.ШО? | Новини
І.ШО? | Новини
ARTES про мистецтво avatar

ARTES про мистецтво

कला
Телеграм канал про мистецтво, музеї, арт ринок, художників та колекціонерів від команди арт-центру Павла Гудімова Я Галерея
Зв'язок @shul_ha
TGlist रेटिंग
0
0
प्रकारसार्वजनिक
सत्यापन
असत्यापित
विश्वसनीयता
अविश्वसनीय
स्थानУкраїна
भाषाअन्य
चैनल निर्माण की तिथिFeb 07, 2025
TGlist में जोड़ा गया
Jul 25, 2023
संलग्न समूह

रिकॉर्ड

06.04.202523:59
5.8Kसदस्य
19.09.202323:59
200उद्धरण सूचकांक
15.09.202323:59
2Kप्रति पोस्ट औसत दृश्य
21.09.202423:59
838प्रति विज्ञापन पोस्ट औसत दृश्य
13.10.202323:59
21.26%ER
15.09.202323:59
82.88%ERR

ARTES про мистецтво के लोकप्रिय पोस्ट

Studio visit: Андрій Дудченко.

У своїй майстерні Андрій Дудченко експериментує з мозаїкою — новим для нього медіумом, який почав робити торік. У руках художника уламки плитки, скляних пляшок і кераміки перетворюються на неймовірні композиції.

До 13 квітня встигніть побачити спільний проєкт Андрія Дудченка та Ігоря Ковалевича — Вежі і башти!

📍Львів // вул. Шота Руставелі, 8
11:00-20:00, понеділок — вихідний
Вхід: 100 гривень

📸: @andrudman

#майстерня #дудченко
Добірка бестій в архітектурі Львова від Павла Гудімова.

Дивовижні істоти, приховані від очей тих, хто дивиться під ноги. Їх будемо шукати з Павлом завтра на прогулянці «У пошуках бестій».

📍зустріч у Я Галерея Львів // вул. Шота Руставелі, 8
Неділя, 30.03, 16:00
Вартість: 400 гривень

Реєстрація та оплата за посиланням.

Фото: Павло Гудімов

#архітектура #бестіарій
Вперше за 20 років Шевченківську премію в номінації «Візуальне мистецтво» здобула жінка — Жанна Кадирова.

Тож з цієї нагоди говоримо про одним із важливих проєктів художниці, котра стала символом змін у сприйнятті сучасного мистецтва, де жінки відіграють важливу роль.

UNEXPECTED — проєкт, який увійшов до топ-10 виставок Європи 2024 року за версією Frieze та став важливим культурним явищем, демонструючи боротьбу України за свободу через унікальні об’єкти та матеріали, які знаходять голос у війні.

Експозиція в галереї Rudolfinum, що проходила від 29 лютого до 30 червня 2024 року у Празі, показала не лише особисту історію Кадирової від 2014 року, а й реалії, з якими зіткнулася українська культура під час війни.

Жанна Кадирова активно залучає нові методи та інтерпретації матеріалів. Виставка у Празі представила різноманітні роботи художниці, від «Пострілів» до серії «Безпечна війна», показуючи незламність та витривалість українського духу.

Фото 1-7, 9: UNEXPECTED, Galerie Rudolfinum, Ondřej Polák.
Фото 8: Жанна Кадирова зі своєю монументальною роботою, обриси якої нагадують нам карту України, на якій відсутня частина її території.
Джерело.
Допис: Валерія Шульга


#кадирова
Casa Batlló — химерне творіння архітектора Антоніо Гауді.

Дах, вкритий лускою, та балкони у формі черепів.

Кожна деталь тут натхненна міфічними істотами та стародавніми легендами нагадує легенду про святого Георгія та дракона. Дах будівлі, на який часто звертають увагу туристи, символізує спину дракона, а хрестоподібна вежа — меч святого Георгія, покровителя Каталонії.

Місцева назва будівліCasa dels ossos або «Будинок кісток», оскільки її форми нагадують органічну структуру живого організму, а фасад із вигнутими формами, овальними вікнами і скульптурними елементами справляє враження, що будівля сама «дихає».

Спочатку цей будинок був типовою кам’яницею кінця XIX століття, але в 1904 році текстильний магнат Жузеп Батльо замовив її реконструкцію Гауді, і архітектор створив цей унікальний шедевр, що з того часу став невід'ємною частиною архітектурної спадщини Барселони.

#архітектура #іспанія
5 виставок, які радимо відвідати у Львові цього тижня

📍Уривки мого мультика // Петро Грицюк

відкриття 4 квітня
PM Gallery

📍Оригіналом будемо милуватися після // серія лабораторних виставок

відкриття 6 квітня
Дім42 ЛКП «Львівське радіо»

📍Діалог поза часом // Володимир Стецула та Володимир Луцик

1-27 квітня
Зелена канапа

📍Ілюзія // Володимир Семків

до 11 квітня
Артцентр Дзиґа

📍Вежі і башти // Андрій Дудченко та Ігор Ковалевич

продовжено до 13 квітня
Я Галерея Пентхаус



#дайджест #львів
Ми повертаємо тематичні рубрики у Artes!

У рамках рубрики #наїв будемо розповідати про українських наївних художників, сингулярних митців, про яких мало хто знає, однак їх — тисячі. Про «неправильне мистецтво», якому ми присвятили масштабний проєкт Фестиваль наївного мистецтва.

Саме про його героїв піде мова.

Розпочнемо ми із Сергія Танадайчука, художника із Бердичева. Його називали «диваком», все своє життя він присвятим живопису. Дорослі не розуміли його, адже художника зовсім не цікавили матеріальні аспекти життя, у його тісному приміщенні, маленькій кімнатці усі закутки зайняли дошки, рамки, картини, банки з фарбами.

Однак добре відчували енергію Сергія діти, вихованці Бердичівського інтернату для сиріт, де художник проводив заняття з творчості.

Працюю я в таких техніках, як живопис, розпис, витинанки, писанки, пластика, малюнки-вірші, а ще складаю казки й пропоную дітям їх ілюструвати. Придумав витинанки-іграшки.

Власне всі мої пошуки й ду­шевні поривання були скеровані на відродження рідного мистец­тва. Тішуся з того, що нині маю багато послідовників у цій від­повідальній справі. Щоправда, вони всі діти, але це й краще, бо за ними майбутнє. І про них по­трібно піклуватися зараз, як про квіти в саду. Діти ростуть, і вони не чекатимуть на кращі часи
...

Про «дивацтва», трактування архаїчних символів та долю спадку Сергія Танадайчука — дивіться у відео на нашому ютуб-каналі.

Більше — в
документальному фільмі про Сергія.

Фото | Роботи Сергія Танадайчука, проєкт Фестиваль наївного мистецтва |

Допис | Валерія Шульга |


#танадайчук #ютуб
Ні для кого не секрет, що московити традиційно крадуть чужу історію. В тому числі, стверджуючи, що образ Сірина в Україну прийшов з росії, однак медальйони та підвіски із цими жінками-пташками, що датуються XI-XII ст., доводить їхнє поширення ще в часи Київської Русі!

Декоровані емалями колти — це давні жіночі прикраси. На одному боці можна побачити двох Сіринів — міфічних істот із пташиними тілами та людськими обличчями, увінчаними німбами. Зворотний бік прикрашає хрестоподібна розетка, оточена рослинним візерунком і двома завитками, схожими на роги.

Колти кріпили до головного убору, розміщуючи їх по обидва боки обличчя. Вони порожнисті, тож припускається що в них вкладалися пахощі. Взірцем для прикрас були, очевидно, візантійські підвіски, а їхні мотиви перегукуються також з традиціями перського мистецтва. На землях Русі їх форма і декор зазнали творчої переробки, завдяки якій з’явились абсолютно неповторні прикраси.

Що спільного між сиренами і давньоукраїнським
Сірином? Як Алконост і Гамаюн перетворилися на казкову Жар-птицю? Звідки на давніх українських храмах крилаті собаки? Хто така Баба-Яга насправді та чому в українських русалок не було хвостів?

Усе це і більше на лекції Ірини Костюк «Давньоукраїнський бестіарій: від космічних птахів до мавок і лісовиків» вже цієї суботи!

📍Львів // вул. Шота Руставелі, 8
Субота, 15.03, 18:00
Вартість: 300 грн

Фото: Колти парні. 12 ст. Золото, емаль. Скарб поблизу с. Сахнівка, Черкаська обл., 1900 р.
(Національний музей історії України).
Авторка допису:
@sonya_rybka

Реєстрація за посиланням.

#бестіарій
9 березня 2025 року не стало видатного художника-кераміста та викладача який вплинув на декілька поколінь українських художників, одного зі стовпів сучасної української культури, без імені якого неможливо уявити становлення львівської школи кераміки — Тараса Левківа.

У 2021-2022 роках в артцентрі Я Галерея Львів ми робили виставку Левківа — Лабораторія, дослідницьким базисом якої стали також численні архівні матеріали, які художник дбайливо зберігав у себе. А результатом дослідження творчості Тараса Левківа була публікація каталогу виставки Тарас Левків. Лабораторія.

«Ідею здійснити виставку Тараса Левківа мені подала Ореста Гураль, художниця-керамістка, яка допомагала з реставрацією творів для виставки «Лабіринти Львівської кераміко-скульптурної фабрики» у 2019 році. Розповіді про свого Наставника та його окрему оригінальну творчу лінію спонукали поїхати до художника, оглянути його твори та поспілкуватися.

Будинок у Винниках відразу виказує, що тут живе художник. Без навмисне активних художніх елементів він весь «дихає» простотою і стриманістю, оригінальним оздобленням, що притаманне візії митця. Квітковий «сад», обплетений виноградом фасад, цоколь, прикрашений битими авторськими й тиражними керамічними виробами (подібний прийом застосовано в оформленні будівлі керамічного цеху колишньої ЛКСФ). Всередині — душевний коминок, стелажі з книжками (переважно мистецького напряму), карикатура на Левківа на стіні, і такий по-особливому «чужий» сервант із сервізами. Гавкотом зустрічає старий собака, а художник стоїть, спершись на бильця ґанку, і вітає тебе щирою посмішкою. Левків нічого не чує. Після інсульту слух майже повністю зник, але його донька Оля, чи то завдяки сімейній близькості та чуйності, чи то налаштуванню батька на її голосову частоту, стає посередницею у спілкуванні.

Левків — адепт гончарного круга й чимало робіт, зокрема й порцелянових, виконував саме в цій техніці. Передивляючись старі фотографії, він з гордістю акцентує увагу на своїй «першій учениці» Уляні Ярошевич, яка теж крутить на крузі. На полицях — серії інтарсій, над якими працював з кінця 1990-их років.

Зворушує багатство фантазії і розкриті безмежні можливості матеріалу. Левків — справжнісінький експериментатор та винахідник. Аж не віриться, що таким об'ємним діапазоном володіє один художник. Що все це зроблено власноруч. Працеголік, фанат своєї справи, як розповідає Ольга, ніколи не їздив у відпустку, бо не розумів навіщо...»
— із кураторського тексту Павла Гудімова до виставки Тарас Левків. Лабораторія.

Команда Я Галерея висловлює щирі співчуття рідним та близьким Тараса Левківа...

Фото 1: Тарас Левків за роботою, 1979 рік. Фотограф Борис Криштул.
Фото 2: вигляд експозиції виставки Лабораторія, артцентр Я Галерея Львів, 2021. Фотограф Тарас Гіпп.
Фото 3-5: з архіву Тараса Левківа.

#левків #архів
Оновлений щорічний випуск Lviv Art Guide вже тут!

Свіженький гід мистецькими локаціями Львова значно спростить вашу навігацію просторами. 🩷

📍 Вже доступний у львівських Я Галерея — заходьте до нас в гості, забирайте свій примірник безкоштовно та вирушайте досліджувати класні локації та проєкти. У оновленому випуску знайдете дуже багато нових точок, що відкрились у Львові за останній рік.

А ми вже з нетерпінням чекаємо цьогорічного Lviv Gallery Weekend та готуємо для вас круті події.

Анонси незабаром. Stay tuned! 🥰

#LvivGalleryWeekend25
«…У своєму житті я написав безліч українських коней-скакунів.

І мене можна було б назвати, перефразовуючи Геродота, «оспівувачем кобил» ‹...›

…Щодо переваги тих чи інших колірних гам у моєму живописі, то я мушу зазначити, що Україна в моїй особі має свого найвірнішого сина. Мій колорит глибоко національний.

Жовто-гарячі, зелено-жовті, червоні, сині відтінки бʼють
Ніагарами з-під мого пензля…

Мною були написані перелічені вище великі картини; в Росії залишилося близько тисячі полотен реалістичних та імпресіоністичних, неоімпресіоністичних, кубістич-них і футуристичних полотен. У московському «Будинку Друку», в підвалі, складено кілька сотень картин моїх, а також мого брата Володимира і сестри Людмили (Три чи чотири сотні).

Добре було б частину цих картин перевезти в Україну, мою дорогу Батьківщину…»

Рукопис Давида Бурлюка із приватного архіву у Києві // антологія «Український художній авангард: маніфести, публіцистика, бесіди, спогади, листи».

Давид Бурлюк, фрагмент роботи Карусель, 1921 | В епіцентрі бурі. Модернізм в Україні 1900-1930х.

📷: @sonya_rybka

#бурлюк #артворк
145 років тому народився Олександр Богомазов!

«Переді мною постає широкоплеча постать батькова. Очі блакитні, розумні — і в них страждання. На дачі улітку в Боярці прокидався рано, і ми йшли на будівництво, яке проходило на великій галявині, залитій сонцем. Галява була всіяна свіжою тирсою, а колоди наче дзвеніли. Робітники на кроквах здавалися величезними на тлі синього неба, і бриніла неперервно музика пилок»,
— зі спогадів доньки Олександра Богомазова, Ярослави.



Фото | Олександр Богомазов, Правка пил, 1927.

#бьоздей #богомазов
У Товаристві триває групова виставка літографії та офорту «Вода камінь точить».

Спільні майстерні й підсумкові експозиції продовжують переосмислювати та актуалізовувати класичні графічні техніки, формувати спільноту навколо графічних медіа, а також підтримувати актуальні збори дружнього мистецькій спільноті фонду.

Експозиція представляє графічні роботи 42-х учасників/учасниць курсів з літографії та офорту.

Це третій цикл практичних занять, організованих художниками і тьюторами курсів, Марічкою Пляцко та Богданом Локатиром, на базі графічних майстерень кафедри Графіки та Мистецтва книги Інституту поліграфії та медійних технологій НУ ЛП (колишня кафедра КСГ УАД) на Личаківській, 3.


Виставка триває до 3 квітня 2025 року.

📍Локація: кафе «Товариство», вул. Пекарська 11, м. Львів.

Кошти від продажу робіт йтимуть на підсилення дружнього мистецькій спільноті БФ «Вдячні» на евакуаційні авто та додаткове бронювання для медроти 67 ОМБ.

Графічні твори з експозиції можна придбати на сторінці:

https://www.instagram.com/tovarystvo_artstore?igsh=d2d5dWducjUycWN5.

Перелік робіт з цінами:

Виставка графіки в Товаристві 25 лютого 2025.

#графіка #виставка
Гудімов Weekend у Києві вже зовсім скоро!

Що це?

15 і 16 березня ми підготували дві особливі події для київської Я Галерея.

🎵Субота 18:00 — Квартирник!

Павло Гудімов і його улюблена акустична гітара в двогодинному репертуарі старих і нових пісень. Програма також включає музичні історії, розповіді від Павла під чай та свічки.

✨Неділя 17:00 — Вечір колекціонера!

Цікава і корисна подія не тільки для колекціонерів, а також поціновувачів мистецтва. Будемо говорити про українське мистецтво та тенденції світового та локального артринків. Із приємних сюрпризів — смачний десерт та мініаукціон! 🍨

Ви чекали, тож реєструйтесь, кількість місць обмежена!

📍КВАРТИРНИК:

Субота / 15.03 / 18:00 // вартість: 600 грн

📍ВЕЧІР КОЛЕКЦІОНЕРА:

Неділя / 16.03 / 17:00 // вартість: 600 грн

Адреса: Київ, вул. Хорива 49Б

🔥можливість придбати квиток на дві події із знижкою за 1000 грн

🔗Реєстрація на події — за посиланням.

#анонс #київ
Хто з нас не знає автора книг про знаного детектива Шерлока Холмса — письменника Артура Конана Дойла?

Проте мало кому відоме ім’я його батька — Чарльза Алтамонта Дойла, який був художником, ілюстратором, акварелістом. Він проілюстрував більше двох десятків книг таких авторів як Дефо, Керолл та Артур Конан Дойл, оформив кілька журнальних видань. А ще виконував ескізи та картони для церковних вітражів.

Чарльз Дойл був людиною амбітною і мріяв про світову славу. Однак, незважаючи на те, що неодноразово виставлявся в Королівській шотландській академії, його важко назвати успішним художником. Митець страждав від важких нападів депресії та алкоголізму, а його картини рік у рік ставали дедалі похмурішими. Таким чином Чарльз Дойл опинився в королівській божевільні, де продовжував займатися творчістю.

Щоденник Дойла, що містить факсиміле робіт із альбому для малюнків, які він створював під час перебування в психіатричній лікарні, опублікували 1978 р. Видання зумовило широке визнання творчості Чарльза Дойла.

Із цими та іншими найбожевільнішими творами світових та українських митців ми познайомимося лекції Марʼяни Студницької — «Сон розуму: божевілля в мистецтві та мистецтво божевільних»!

📍Львів // вул. Шота Руставелі, 8
Субота, 5.04, 18:00
Вартість: 300 гривень

Реєстрація та оплата за посиланням.

Фото. Малюнки Чарльза Алтамонта Дойла :

1. Автопортрет.
2. Втеча В'язнів.
3. Зачарований пікнік.
4. Медитація Спокуси.
5. Не заздріть феям.
6. Танець зі смертю.
7. Танець навколо місяця


Допис | Марʼяна Студницька |

#дойл #анонс
Artur, I love it!

Агенція з популяризації української культури Ukraine WOW поділилася відео, де американська акторка Шерон Стоун показує в себе вдома картину українського художника Артура Солецького.

«Велику маленьку мрію» художник створив у 2023 році, під час повномасштабної війни. Але гадки не мав, хто саме її придбає. Аж поки не побачив це відео», — розповідають в Ukraine WOW.


У інтервʼю для The Village художник розповів, що ця робота побудована на грі контрастів:

«З одного боку, мрія може здаватися чимось маленьким і незначним, як цей літачок у руках героя. Але водночас вона має велику силу, здатну змінювати життя, і про те, що шлях до неї завжди починається з малого.

Образ чоловіка з літачком у руках народився під впливом історії мого близького друга: у дитинстві він мріяв стати льотчиком, а тепер — про власний маленький літак. Цей сюжет для мене — нагадування, що мрії не зникають, вони трансформуються та залишаються з нами, незалежно від часу.»


#ньюс
अधिक कार्यक्षमता अनलॉक करने के लिए लॉगिन करें।