Сьогодні йтиметься про корупційні пригоди начальника Житомирської обласної військової адміністрації Бунечка Віталія Івановича. Якщо дивитися офіційну інформацію, то відомо, що народився 6 серпня 1973 року в м. Сарни Рівненської області. Має вищу освіту (1995 року закінчив Волинський державний університет ім. Лесі Українки за спеціальністю історія та правознавство), 1997 року Академія Служби безпеки України за спеціальністю правознавство, є кандидатом юридичних наук (2016). Загалом людина досить освічена та підкована. Він одружений, є син та дочка.
Щодо роботи, то з 1995 по 1996 він був учителем історії та правознавства в Обарівській загальноосвітній школі Рівненського району Рівненської області (всього лише один рік). Після цього він вступив на службу до СБУ (1996-2018), далі служба у зоні проведення ООС (Операція об'єднаних сил), а з серпня 2019 року він впевнено обійняв нинішню посаду, на якій і досі перебуває.
Але хто ж такий Віталій Бунечко, якщо зазирнути за офіційну «ширму»? Полковник Бунечко відповідав у СБУ за корпоративи, як подейкують високопосадовці. На корпоративи запрошувався «Квартал 95», і з того часу полковник зблизився із Зеленським, Сергієм Шефіром, Юзиком — Юрієм Корявченковим та Андрієм Єрмаком — четвіркою, яка визначає внутрішню політику в Україні. Найімовірніше, це єдиний співробітник СБУ, якого Зеленський знає особисто. Батько Віталія Бунечка — Іван Григорович Бунечко, був не лише земляком з Рівненщини, а й дуже близькою людиною до Леоніда Кравчука, який вів його життям.
До речі, згодом саме за Кравчука сформувався дуже своєрідний, характерний для пострадянської України симбіоз влади (волинсько-дніпровський), який керувався тріадою принципів: націоналізм, олігархія, кримінал. Іван Бунечко та його діти (інший син, В'ячеслав, працює у структурі Ігоря Коломойського) дуже успішно в неї вписалися. Механізм жорстко контролюється новими кадрами СБУ, вихованими за цією формулою. Яскравий представник таких кадрів — ще один висуванець Бунечко, нинішній голова СБУ Василь Малюк, який «кришував» бурштиновий та гранітний бізнес в Україні за губернаторства Бунечко.
До речі, Віталій Бунечко також мав піти стопами батька та Кравчука, для чого після закінчення школи у 1990 році вступив на історичний факультет Волинського педінституту ім. Лесі Українки. Але СРСР зник, країна змінилася і Бунечко став співробітником СБУ, де до середини 2010-х років дослужився до начальника 2-го управління Головного управління контррозвідувального захисту економіки.
У президентство Петра Порошенка під Віталія Бунечка стали «копати», звинувачуючи у роботі на «російську розвідку» та саботаж у низці галузей енергетики та інформаційної безпеки України. Недоброзичливці сварили проти нього кляузу на ім'я президента і глави СБУ, звинувативши в тому, що він протягом 2015 року неодноразово давав вказівку просувати та забезпечувати перемогу заводу «Високовольтний союз РЗВА» (Російська Федерація) у тендерах із закупівлі високовольтних осередків. Все виявилося до банального просто. Справа в тому, що клан Бунечко через кіпрський офшор має відношення до Рівненського заводу високовольтної апаратури, який на той час входив до російського галузевого союзу. Незабаром Бунечка відправили на Донбас, де він керував у тому числі створенням маріупольського укріпрайону.
Зеленський, очоливши Україну у серпні 2019 року, призначає Бунечка-молодшого головою Житомирської області, одразу ж замінивши під останнього керівників обласного СБУ та МВС, районних відділів поліції у деяких районах Житомирщини. Мета – взяття під повний контроль видобутку бурштину та граніту, контрабандні потоки через Білорусь, а також розгортання у лісах Житомирщини та Рівненщини стратегічних військових об'єктів на випадок війни.
Сусідну з Житомирською Рівненську область, рідну для кланових інтересів Бунечко, очолює також дуже близька йому людина – Віталій Станіславович Коваль, який є за сумісництвом заступника голови ради Всеукраїнської дорожньої асоціації. Ця асоціація лобіює інтереси українських шляховиків. А тут у Бунечка особливий інтерес.